Bij Examens HET PAD LANGS DE KLIP. DINSDAG 7 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. WIELRIJDER DOOR DE TRAM GEGREPEN. Slachtoffer overleden. De 38-jarige J. Noordhoek, te Numans- dorp, die per rijwiel uit de Achterbuurt kwam, werd op de trambaan gegrepen door een uit de richting Rotterdam ko menden motbrwagen van de Rotterdam- sche Tramweg Maatschappij. Noordhoek werd meegesleurd en tegen een woonhuis geslingerd. In zeer ernstigen toestand is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Rot terdam overgebracht, alwaar hij in den loop van den middag aan de gevolgen is bezweken. FIETSER VERDRONKEN. In de vaart gereden. Te Medemblik is gisternacht een zekere H. uit Wervershoof, met de fiets naast de brug tegenover „Het Wapen van Medem blik" in de vaart gereden. Hij werd later levenloos opgehaald. BRAND IN EEN WONINGBLOK. Een woning uitgebrand. Oude vrouw met moeite gered. Te Gorredijk brak brand uit in een blok arbeiderswoningen in een steeg aan den Brouwerswal. Het bleek, dat de middelste der drie woningen in lichte laaie stond Het vuur greep snel om zich heen. De be woners konden zich allen in veiligheid brengen. Uit een nabijstaande autogarage, die be dreigd werd, werden ijlings eenige auto's gehaald benevens brandbare vloeistoffen. De brandweer wist het vuur te bedwin gen en hoofdzakelijk tot. de middelste door de familie Heringa bewoonde woning, die geheel uitbrandde, te beperken. De beiden andere woningen, bewoond door weduwen, kregen hoofdzakelijk water schade. Een dezer vrouwen, die ongeveer tachtig jaar is, woonde alleen. Zij werd door een raam naar buiten gehaald. De woningen, evenals de inboedel van Heringa en de tachtigjarige weduwe waren verzekerddie der andere weduwen 'niet. De politie onderwierp Heringa aan een d-reng verhoor. „Hbld.'1 HET SMOKKELBEDRIJF. Bijna twee duizend verbalen in de maand. Volgens officieele opgave van" het hoofd douanekantoor voor binnenlandsch verkeer in het district Aken zijn daar in de maand Mei achttien honderd processen-verbaal we gens smokkelarij aanhangig gemaakt. Er werden in beslag genomen 10 vracht auto's, drie motorrijwielen, en 50 rijwielen, welke de smokkelaars in gebruik hadden. Er werd met minder dan 5000 K.G. koffie, 10.000 K.G. suiker en 1500 K.G tabak zon der nog te noemen de groote hoeveelheden sigaren, sigaretten enz. in beslag genomen. In den Eifel profiteeren de groot-smok kelaars van den nood der bevolking, om de menschen in hun smokkeldienst te nemen. In vele dorpen worden kleine smokkelcen- trales gesticht, vanwaar uit de smokkelhan del verder wordt geregeld. Tientallen van deze smokkelaars zijn reeds in handen ge vallen van de commiezen. Door de douanebeambten in district Trier zijn Zaterdag vijf personen gearres teerd, die sedert de helft van 1931 voortdu rend koffie, tabak en sigaren uit het Saar- gebied naar de Duitsche grens gesmokkeld hebben. SPANNENDE JACHT OP AUTOBANDIETEN. Vuurgevecht in de Ooisterwijksche Bosschen. Reeds eenige maanden geleden was uit het zwakzinnigengesticht te Woensel een berucht autodief, de psychopaat O. L. ont vlucht, naar wien vergeefs gezocht werd. Behalve L. werd ook 'n tweede persoon ge zocht, die in Politieblad gesignaleerd stond en met L. samenwerkte. Door een gelukkig toeval wist de marechaussee dezen twee den gezochte, toen hij zioh Zaterdag te Oisterwijk liet scheren, te arresteeren. Het bleek, dat hij daar woonachtig was, en met zijn compagnon O. L., een villa had gehuurd. Overwegende, dat L. dus ook wel naar Oisterwijk zou komen, werden verschillen de hoofdwegen afgezet. Tegen zeven uur Zaterdagavond kwam op den Vuchterwog bij den Bosch, een auto met het nummer, waarnaar gezocht werd in zicht De wacht meester J. F. de Maat stak zijn hand op om den wagen stil te doen houden. L., die in den wagen zat, verminderde vaart, maar scheen niet te willen stoppen, waarom de wachtmeester op de treeplank sprong. Nauwelijks was dit gebeurd of L. gaf vol gas. Terwijl de auto in snelle vaart vooruitschoot, gai L. den wachtmeester een slag, waardoor deze van den auto viel en bewusteloos op den weg bleef liggen. Bij onderzoek bleek, dat hij een zware hersen schudding had bekomen en in ernstigen toestand naar het ziekenhuis moest wor den gebracht. Onmiddellijk werd de politie in verschil lende plaatsen gewaarschuwd. Het duurde echter tot in den nacht voor men L. met zijn auto in den omtrek van Oisterwijk op het spoor kwam. De wagen stond op een afstand van pl.m. 100 meter van de villa. Toen L. de politie en de marechaussee, die kwamen om hem te arresteeren, ge waar werd, werd de motor aangezet en in geweldige vaart ging de wagen er van door. De chef-veldwachter met veldwachter Hendriks van Oisterwijk sommeerden den auto om stil te houden door het zwaaien met een lantaarn. Daar werd niet aan voldaan, maar vol gas gegeven, zoodat de achtervolgers den indruk kregen, dat zij zouden worden overreden, maar het volgende oogenblik vloog de auto in de sloot. De bestuurder vluchtte er uit, het bosch in. Hij werd achtervolgd door 7 politie mannen, terwijl de burgemeester met een marechaussee post hielden bij den auto. Na een achtervolging van ongeveer 200 Meter begon de achtervolgde te schieten op de politie, 3 a 4 schoten uit een F. N.- revolver, zooals later bleek. De veldwachter Hendriks struikelde bij het eerste schot., zoodat werd gedacht, dat hij was geraakt. Maar het gelukte den op perwachtmeester van de marechaussees om den man te arresteeren in vereeniging met de anderen. In clen auto bleek nog oen man te zitten die ook gearresteerd werd. Beiden werden overgebracht naar het gemeentehuis te Oisterwijk en later naar 's-TIertogénbosch. Het parket uit Den Bosch en Breda heeft gisteren reeds een onderzoek ter plaatse ingesteld. „Msbd." De schatgraverij te Zaandam. De schatgravers te Zaandam, die zoo als men weet vorige week aldaar opnieuw begonnen zijn met het onderzoek naar een verborgen schat, zijn bij de gehouden proefboringen thans gestuit op de muren van een oudergrondschen gang, vermoede lijk een of andere oude verbindingsgang. Madame Sylvia hoopt thans op den goe den weg te zijn. hl ij ft men kalm en helder, indien men vooraf Mijnhardt's Zenuw tabletten gebruikt. Koker 75 et. Bij Apoth. en Drogisten 4518 UIT DE OMGEVING HILLEG0M. Loon bij de werkverschaffing. Bij het Gemeentebestuur is bericht ingekomen, dat de Minister van Binnenlandscho Zaken het noodzakelijk acht, dat de loonen, welke in de werkverschaffing worden betaald, zich meer gaan aanpassen aan hetgeen econo misch mogelijk en verantwoordelijk is. Waar de gemeente een bijdrage in de gel den der werkloosheidsbestrijding van het Rijk ontvangt, heeft zij besloten, te bepalen dat ingaande 13 dezer het gemiddeld uurloon voor de werkverschaffing in deze gemeente, hetwelk thans is bepaald op 35 cent, wordt gesteld op 32 cent. (Het ge middelde uurloon, dus er zijn er nóg la ger! Gaan zulke loonen nu niet inderdaad onder wat de rechtvaardigheid eischt? Red L Crt.). Tijdelijk Postkantoor. Het. Rijk heeft met ingang van 1 Juli de Villa „Sonne- vanck" aan de Sixlaan, alhier, gehuurd, welke pand zal worden ingericht tot tijde lijk Postkantoor, wegens verbouwing van het bestaande gebouw, mede in verband met de automatiseering van het telefoon net in de bloembollenstreek. De aanbesteding van den verbouw van het Postkantoor aan de Hoofdstraat is dus spoedig tegemoet te zien De ligging van het tijdelijke kantoor is bijzonder gunstig; de afstand van het hui dige is sleechts een paar honderd meter. Het gebouw ligt vlak over de Twentsche Bank. Voetbalongeluk. Zondag brak de heer van Engelen, speler van Hillinen bij den terreinopenings-wedstrijd een been. De E.H B.O. legde een verband, dat door Dr. Vorsluys in orde werd bevonden, waarna de getroffene per Ziekenauto naar Haarlem werd vervoerd. Bijz. Vrijw. Landstorm. Heden begin nen weder de wekelijksche schietoefeningen op de Binnenplaats van café „Flora". Na 10 oefeningsavonden zal een wedstrijd om prijzen worden gehouden, waaraan iedere vrijwilliger kan meedoen. Gaarne wekken wij namens den leider op, trouw te komen endoor propaganda het ledental uit te breiden. Werkzoekenden. Het aantal werk» loozen iu deze gemeente bedraagt thans 370. KATWIJK. Arbeidsbeurs. Het aantal werklooze arbeiders ingeschreven aan het Arbeidsbu- reus was per heden als volgt: Losse arbeiders 125, opperlieden 26, grondwerkers 75, timmerlieden 21, schilders 2, metselaars 15, kuipers 27, varensgezellen 10, smid 1, monteur 1, boekhouder 1, kan toorbediende 1, magazijnbediende 1, brood bakker 1, pottenbakker 1, autogeen-ias- scher 1, visschers 103, chauffeurs 2, scheepmakers 8, mandenmakers 2, stokers 11, binnenschippers 8, fabrieksarbeider» 2, boerenarbeider 1, tuinman 1, landarbeiders 72, kok 1, stucadoors 3 Totaal 525. Verder nog 1 metselaar en 1 losse arbei der beneden 18 jaar en 2 dienstboden bo ven 18 jaar. TER-AAR. Dat zijn minne fijnproevers. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben on bekende personen op een minder passen de wijze zich vergast op aardbeien en bloemkool ten koste van tuinders. Bij den tuinier L. d. M. hebben zij niet minder dan elramen nagezocht en al de aard beien die er aan lagen zeker niet weinig afgeplukt, en bij den heer H. v. S. zijn ze in zijn Warenhuis flink aan het koolbakken geweest, naar schatting onge veer van een 70 a 80 stuks, waarvan de prijs de vorige week nog ongeveer was 1620 cent. Minne, lage trucs zijn dit, en we hopen dan ook dat de politie spoedig de daders weet te pakken te krijgen. Wat weerde Kolping zich goed Zon dagmiddag, onder begunstiging van het mooie weer, speelde Adolf Kolping I een vriendschappelijke!! wedstrijd tegen Ber- UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 8 Juni. Huizen. 1875 M Uitsluitend N.C.R.V.-uitzcnding. 8.00 Schriftlezing 8.13030 Gramofoonplatcn. 10.00 XORV-Dameskoor. 10.30 Ziekcndienst. 11.00 Concert M. F. Jurjaanz, harmo nium; Mej. C. de Jager, sopraan; Mevr. R. Mijnhout-Bakkenist, alt. 12 152.00 Concert. J. Hermann, viool; P. v. d. Hurk, fluit; J. Monissen,piano. 2 30 Chr. Lectuur. 3.00 Zang door Mevr. A. M. Burgmans- Schuld, mezzo-sopraan, m.m.v. Mevr. J. Berman-Norden, piano. 3.30 Concert. I. Trytel, viool en Mej. M Sluzewski, piano. 4.04 Vervolg zang en piano. 4.30 Vervolg viool en piano. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Voor de landbouwors. 7.00 Causerie door Dr. F. J. Krop. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Harmonie „Zaandand's Kapel" o.l.v. P, Swager, o.a. Peer GynLsuitc, Grieg- Barbier. 9.00 Causerie over de internationale eco nomische crisis. 9.30 „De Omroep zingt". 10.05 Vaz Dias. 10.15—11.00 Vervolg orkesteonccrt, o.a. Festival-ouverture, Leutner. 11.0011.30 Gramofoonplaten. Hilversum. 296 M. VARA-uitzending. 10.00 VPRO. 6.30 RVU. 6.45—7.00 en 7.30—7.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Amsterd. Solistenkwintet o.l.v, L. Cohen. 10.00 Morgenwijding. 4 10.15 Voor Arbeiders in do Continu-be- drijven: Amsterd. Solistenlcwintct o.l.v. L, Cohen; J. v. Oogen, voordracht; VA'RIA- tooneel o.l.v, W. v. Cappellen en Gramo foonplaten. 12.001.45 VARA-septct o.l.v. Is. Eyl en Gramofoonplaten. 2.15 P. J. Kers Jr. Onze Keuken. 3.00 Voor de kinderen. 5.30 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl. 6,30 RVU. Literaire causerie door Dr. H. Gerversmann. 7.00 Dr. J. Romijn: Imperialisme en Vol kenbond. 7.20 Gramofoonplaten. 7.30 „De koning van Chicago", hoorspel van G. Schakc. Vertaling: D. v. d. Linden (goot volkstooneel). 8.30 VAR A-orkest o.l.v H. de Groot, o.a. Schattentanz uit „Dinorah", Meyerbeer. 9.15 Avonturen van Wakker en Tropen- duit. 9.30 VAR A-orkest m.m.v. Mia Dorcl, zang. Weensch programma, 10.00 Vaz Dias. Gramofoonplaten. 10.20 Vervolg concert. Klankfilm en ope- retteprogramraa. - 11.00-Orgelspel door Joh. Jong. 11 30 Gramofoonplaten. Daventry, 1534 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 -Lezing. 12.20 Orgelconcert Quentin Maclean. 1.05 Gramofoonplaten. nardus 2 uit Hazerswoude. Met een niet minder dan 110 nederlaag werd Bemar- dus naar huis gestuurd. Hierna werd oen allerleukste wedstrijd gespeeld n.l. een ve teraan-elftal tegen Kolping 3 Do veteranen weerde zich geduchtig en wisten na een aohterstand toch nog met een gelijk spel uit het strijdperk te komen. Voor boido wedstrijden was veel publiek. ST0MPWIJK. Geboren: Barbara Cornelia Marga- retha, d. v G A. Onderwater en W. J. Grooneweg. Leo Maria, z. v. C. D. J, v. d. Pol en A. A. Kleij. Cornelia Hendrika Johanna, d. v. J. H. de Heij en A. M. Jan- I.50 Jack Martin's Hotelorkcst. 2.45 Voor do scholen. 3.50 Steil Orkest Bournemouth o.l.v. Montague Birch m.m.v Harold Fairhurst, viool. O.a. symphonic „Die Uhr" Haydn en suit» „Lo Cid Massonet. 5.50 Orgelconcert 'Bteg. New. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Piano-recital door V. Hcly-Hutchin- son. 7 10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Jack Payne en zijn band. 9.20 Berichten en lezing. 9 35 BBC-orkest o.l.v V. Hely-Hutohin- son mjn.v. II. Isaacs, piano. 0.a. Ouv. „Die lustigen Weiber von Windsor", Nicolai en Symphonische variaties, (piano) G. Samp son. II.20—12 20 Roy Fox en zijn band (daua- muziek). „Radio-Pari s". 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 Uitzending ter herdenking van Mau rice Bouchor, m.m.v. vocale en instrumen tale solisten. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2 20 Concert uit rest. Wivcx. 3.20—5.20 Omroeporkest o.l.v, Gröndahl. 5 20—5.50 Gramofoonplaten. 8.20 Radiojstrijkorkest o.l.v. Recsen. 0.a. Concerto grosso f gr. t., Corelli. 9.202.20 Dansmuziek voor de jeugd. Langenberg. 473 M. 7.258.20 Concert uit Bad Salzuflon. 11.40—12 20 Gramofoonplaten. 1.20—2.50 Concert o.l.v. Wolf, 2.50 Gramofoonplaten. 5.206.35 Concert o.l.v. Wolf. 8.20 Operettebespreking (met gramofoon platen). 9.05 „Mörder aus Gerechtigkoit", Oud- Chineesch zodenboold van A. Ehrenstcin. Muziek: G. Kneip, 10.55—12,20 Dausmuziok door Sam Buw- kiui en zijn orkest. Rome. 441 M. 8.25 Gramofoonplaten. 9.05 „II barbiere di Siviglia", opera in drie acten van Giovanni Pasiello. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Concert o.l.v. J. Kumps. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert o.l.v. Kumps. O.a. Fakkel- dans, Meyerbeer en Fant. „Traviata", Ver di.- 10.30—11.20 Gramofoonplaten. 338 M.: 12.20 Zie 508 M. 5 20 Dansmuziek (Hotel Atlanta, Brus sel). 6.50 Belgische sonates voor viool en piano (H, Wagèmans en Ch. öcharrès). 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Fragm. uit de „Getemde Feeks", Shakespeare. 8.50 Gramofoonplaten. 920 Trioooncert (viool-cello-piano). 10.05 Gramöfbonplaten. Ze os en, 1635 M 8.20 Berlijnsch Phil. Orkest o.l.v. Dr. F. Stiedry in m.v. A. Schnabel (piano). 9.20 „Schwabischer Suppentopf'", vroo- lijke avond o.l.v. SUjckinger. 10.40 Lezing en berichten. Hierna tot 12.50 Sam Baskini en zijn band. sen. Jacob, 7.. v. Willem Vermeer on J Has ter. Albert uh, v. C A. ltijiing en .1 Verhoef. Maria Wilhelmina, d. v, Chr. J. v. d. Krogt en J. Th. Zwetsloot. Mclle, z. v M de Vries en G. Vermeer. Ondertrouwd: B. \uu Loouwen cn A. Glasbergen. E D. v. Iperen en M. A. Tas, J.J. Loxmoncl en K. v. d. Mecr. - R. A. Ephrain en J. Zijlstra. Gehuwd: G. G. Kooijman on A. M Bolleboom. - B. van Leeuwen on A. Glas bergen. K. G. Xceleman 011 M. F. v. La- O verleden: S. J. A Muuscrt, 3 wk. J. de Vrccde, 51 j. FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S FLETCHER. 46) „Commissaris Marrows, van Hallith- waile!" riep hij uit. „En onze inspecteur, Calvert, is bij heuiGetherfield nu zul len we wat, hooren Getherfield gaf geen antwoord, maar knikte en de kolonel liep naar het hek zijn bezoekers tegemoeteen oogenblik later nam hij ze mee naar het prieel. „Hier kunnen we praten", zei hij en wees hun stoelen aan bij de tafel, waaraan hij en zijn gast gezeten hadden. Marows boog zich naar voren. „Ik kom voor een zeer belangrijke zaak, meneer Barwick!" begon hij. „In de eerste plaats: is meneer Holworth Birch hier?" „Holworth Birch is niet hier!" ant woordde de kolonel hoogst verbaasd. „Ver wachtte u dat dan V' „We hadden gehoord, dat hij hierheen was gegaan", hernam Marrows. „Is hij soms hier geweest, meneer Barwick?" „Vandaag niet.", zei de kolonel. „Maar laat in den middag heeft onze gouvernan te, m'lle. de Coulanges, een telegram van hem ontvangen, waarin hij haar verzocht dadelijk naar Hallithwaite te komen, daar hij een zeer belangrijke zaak met haar te bespreken had."' De politie-mannen keken elkaar veel- beteekenend aan. „Hoe laat was dat?" vroeg Marrows. „Ik meen omhalf zes", antwoordde de kolonel. „En ging ze „Ja, onmiddellijk ik liet een auto voor haar komen uit het „Wapen van Stanbury". Marrows keek Calvert aan. Dan is ze langs den hoofdweg gereden, toen wij in de laan bij het huisje van Gar rett waren", mompelde Calvert. „Daarom hebben we haar niet gezien." „Weet u, hoe laat ze thuis komt?" vroeg Marrows. „O, ik denk zoo gauw als ze uitgepraat js met meneer Birch", was het antwoord van den kolonel. Zijn verbazing nam toe, toen hij van den een naar den ander keek. „Is eris er iets waarmee ik u van dienst kan zijn?" vroeg hij met duidelijke nieuwgierigheid. Marrows keek van den kolonel naar Ge therfield en schudde zijn hoofd. „De zaak is, heeren", zei hij, „dat we de zen middag eenige zeer belangrijke ont hullingen kregen over die Zwarte Klip zaak. We ontvingen zekere inlichtingen en daarna werden die nog door bewijzen versterkt zoodat wij daaraan voel waarde hechten E11 omdat m'lle. de Cou- langs bij u in betrekking is, kolonel, kan ik u beiden de waarheid wel vertellenwij ontvingen inlichtingen, die er op wijzen, dat m'lle. de Coulanges or meneer Birch er bij betrokken waren." Calvert keek aandachtig naar de beide heeren, toen zijn superieur aan het woord was. De kolonel schrok alsof hij een slag in het gelaat ontvangen had. Hij werd vuurrood een toornige trek verscheen om zijn mond en hij keek Marrows veront waardigd aan. Maar het gerimpelde ge zicht van Getherfield bleef onbewogen hij rookte rustig door. „Bespottelijk 1" riep de kolnoel. „In één woord bespottelijkmeneer Birch en m'lle do Coulanges Mijn gouvernante waarbij betrokken „Bij den dood van Sir Cheville Stanbu ry", antwoordde Marrows grimmig. „En wat het bespottelijke daarvan betreft, me neer Barwick ik ben er de man niet naar, me met bespottelijke dingen op to houden en zeker niet waar het deze zaak betroft, en dat zult. u begrijpen, als ik u alles verteld heb. Maar eerst moet ik u een paar vragen doen. Wat weet u van m'lle de Coulanges? Wie is ze? Waar komt zo vandaan Hoe bent u aan haar geko men De kolonel was purper van verontwaar diging. Hij zat stijfrcchtop, en hij staarde Marrows aan, alsof elko vraag, die deze hem deed, een persoonlijke bcleediging was. Maar Getherfield legde rustig een hand op zijn arm. „Geef Marrows de inlichtingen, die hij wenscht", zei hij. „Hij zal er wel gegronde redenen voor hebben." „Het spijt me, mecr dan ik u zeggen kan, meneer Getherfield," hernam de com missaris. „Ik wou dat ik niet hier had hoé ven te komen". De kolonel schraapte zijn keel, het scheen hem veel moeite to kosten te begin nen. „M'lle de Coulanges.kwam in ons gezin op aanbeveline van mevrouw Birch, de moeder van dien Birch, wiens naam u ee- lijk met- do hare noemt", verklaarde hij. „Daarvoor had zo oen gelijksoortige be trekking in Londen gehad, waar mevrouw Birch haar had ontmoet. Ze is een hoog staande jonge vrouw en...." „Kende Holworth Birch haar. voordat ze hier kwam V' vroeg Marrows. „Weet u daar iels van „Ik week het niet, maar ik vermoed van wol", zei de kolonel koel. „De familie Birch kende haar heel goed ik meen, dat zo zelfs van moederszijde nog familie zijn mevrouw Birch is van Fransche afkomst. Maar. „Nu, meneer Barwick", viel Marrows hein in de redo, „ik zal er maar niet 0111 heen draaien. We weten allen, dat m'lle. de Coulanges zou trouwen met wijlen Sir Cheville, dc verloving zou juist bekend worden. Maar wat ik van u wensch te we ten is of was er daarvoor misschien een liefdes-verhouding tusschen meneer Birch en m'lle de Coulanges geweest?" „Geen kwestie van, meneer riep dc ko lonel verontwaardigd. „Geen kwestie van 1 Birch kwam hier hoogst zelden en dan al leen als mijn gast. Hij zag m'lle de Coulan- ge zeer weinig. U heeft het, wat dat be treft, bij het verkeerde eiml, commissa ris „Ik geloof liet niet, meneer", weerlegde Marows kalm. „En nu zal ik u maar iels vertellen, dat u een andere kijk op in'lle. de Coulanges zal geven. Sinds cenigen tijd hebben uw gouvernante cn Birch elkander in hot gohoim ontmoet op de heide, des avonds laat om middernacht oin pre cies tc zijn. Houd u kalm, meneer Bar wick!" voegde hij er aan toe. toen do ko lonel omsprong en heftig wilde protestee- en. „We weten allesWe hebben do be wijzen er vanZe werden gezien. En ze waren op dc heide cn bij dc Zwarte Klip, op Maandagnacht, op het uur. dat Sir Che ville Stanbury vermoord werd." Dc kolonel keek van den commissaris naar den inpecteur, en deze, die geen oog van hem had afgehouden, knikte ernstig als om de woorden van zijn chef te staven. „Marrows", zei Getherfield. „U zeg), dat u bewijzen hebt. Wat voor bewijzen?" „Tk kan u niet. alles vertellen, meneer Getherfield", antwoordde Marrows. „To gelegener tijd zult u alle details wol hoo ren. Maar ik kan meneer Barwick wel zeg gen, dat wo do bewijzen kregen van twen geheel verschillende personen. Vanaf het begin van dit voorjaar hebben Birch- en m'lle de Coulanges elkaar geregeld ont moet. 's avonds heel laat op do heide. Blijkbaar fietste hij uit do stad, liet zijn fiets ergens staun en liep dn heuvels op naar do afgesproken plaats en zij ging zachtjes hier uit huis. als iedereen sliep en alles stil was en ontmoette hein dan. Zij kwamen dikwijls samen bij het boschje van Swales. U kunt het van hier af zien", vervolgde hij doop den tuin wijzend naar een donkere plek op de heide. „En nu be grijpt. u ook. hoe, gemakkelijk het voor hen was. die geheime ontmoetingen te hebben. In ieder geval, wat ik u vertel is een feit, waarvan we voldoende bewijs hebben." „Maandagnacht?" zei Getherfield, wiens gezicht zeer ernstig stond. „Dat zei n toch?" (Wordt vervolgd}.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9