BUITENLAND SPORT DINSDAG 7 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD TAG. 7 DUITSCHLAND RIJKSDAGVERKIEZINGEN OP 31 JULI Het besluit onderteekend. De rijkspresident heeft gisteravond een besluit onderteekend, waarbij de datum der rijksdagverkiezingen wordt vastgesteld op 31 Juli. BRÜNING ANTWOORDT. Op de jongste regeeringsverklaring. De afgetreden rijkskanselier dr. Briining en de leden der vroegere regeering hebben de volgende verklaring gepubliceerd: De nieuwe rijksregeering heelt in haar regoeringcverklaring ernstige verwijten out de oude regeering gericht. Aan een zakelij ke uiteenzetting in de volksvertegenwoor diging heeft zij zich door een begrijpelijk gevoel van onzekerheid onttrokken. 'Het Duitacbe volk zal het daarom begrijpen, zoo wij op dezen weg tra-chten de poging tegen te gaan, om de waarheid te verdue- zelen en zich aan de verantwoordelijkheid te onttrekken. Wat zeggen de verwijten? De financiën zijn ontwricht, de sociale verzekering staat voor een bankroet, de hervormingen zijn niet verder gekomen dan tot een zwak be gin en het leven van den staat heeft zich niet aangepast aan de armoede van de natie. Wat is nu de waarheid? Bij zijn ambts aanvaarding, ruim twee jaar geleuen, vond het kabinet-Biüning een ontzaggelijke vlot tende schuld. Daaroij kwam een economi sche crisis, die van maand tot maand toe nam, de valuta's ontwrichtte en voor het door de oorlogsverliezen en de gevolgen van den oorlog reeds verzwakte Duitscn- land bijzonder ernstige gevolgen moest hebben. in een tijdvak, waarin de wereldomzet van den buitenlandscben handel van 31 milliard tot 15 milliard daalde, met het automatische gevolg, dat een ontzaggelijke werkloosheid de geheele beschaafde we reld ontwrichtte, was het, hoe een regee ring ook siameugesteld mocht zijn, onmo gelijk, het Duitsche economische leven voor deze atwaartsche beweging te bewaren. Andere staten hebben de laatste jaren van hun reserves geleefd, die echter aan Duitschland ontbraken, of op groote schaal nieuwe schulden gemaakt, wat voor Duitsch land practisch uitgesloten was. In denzelfden tijd moesten banken, fa brieken, scheepvaartmaatschappijen en tal- looze coöperaties op het, gebied van het handwerk en van den laritibouw ten koste van honderden millioenen mark worden ge organiseerd. Onder deze omstandigheden zijn in den tijd van 1930/'32 de uitgaven van het rijk, de Landen, de gemeenten en voor de so ciale verzekeringen mee meer dan 6 mil liard mark beperkt. Dat is geen zwak be gin, zooals de verklaring van de nieuwe rijksregeering belieft te zeggen. In werke lijkheid heeft de aanpassing aan de armoe de van de natie plaats gehad in zoodanige mate, als slechts mogelijk was en dit ia m de begrooting van ieder individu merkbaar geworden. De regeering heeft van het geheele volk ontzaggelijke offers gevraagd om bij de onderhandelingen over de buitenlandsche politiek de vrije band te bekomen in den strijd tegen de lasten der schadevergoeding en ter overwinning van de economische crisis. Dat is volgens het oordeel van alle deskundigen op groote schaal bereikt. v Daarbij is de valuta, ondanks alle stor men, veilig gehandhaafd, terwijl de vlot tende schuld en de schuld op langen termijn niet is toegenomen. Het kabinet Brüning is door zijn ont slag uit dit werk gerukt, toen het de voor bereidingen tot verzekering van de begroe ting voor 1932-33 voor het rijk, de landen, de gemeenten en de sociale verzekeringen ten einde had gebracht. Tevens had het ka binet de financieele en technische-maatre gelen getroffen, om aan 600.000 menschen door werkverschaffing en vrijwillige ar beidsdienst brood en .arbeid te verschaf fen cn door een omvangrijk kolonisatieplan verderen volkskringen het uitzicht te ope nen, dat zij in eigen huis voor hun levens onderhoud zouden kunnen zorgen. Door de niet-onderteekening van de voor dit doel voorgestelde noodverordening is cle voltooiing van het reorganisatiewerk op het beslissende oogenblik plotseling on derbroken. Deze feiten spreken met onverbiddelijke duidelijkheid tegen de beweringen van de nieuwe regeering. Wij hebben niet alleen om een balaDs gevraagd, doch deze ook werkelijk opge steld en die aan het Duitsche volk geheel open voorgelegd. Wij hebben geen puinhoo- pen geschapen, doch onder de moeilijkste econimsche en financieele voorwaarden de grondslagen voor een nieuw leven ge legd. Het kabinet-Brüning heeft tegen de ver nielende 6troomingen in het land alle krachten ingespannen. Het heeft den rijks president een noodverordening tot bestrij ding van de propaganda der godloozen ter onderteekening voorgelegd. De laatste geestelijke overwinning van hetgeen aan vernielende krachten in het Duitsche volks lichaam werkzaam is, zal, minder door wetgevende maatregelen, dan door den overtuigden en overtuigenden christelijkcn wil tot de daad. van ieder afzonderlijk moe ten komen. Met politiemaatregelen alleen is geen christelijke volkscultuur te scheppen. Wij hebben het, in den zin van de door ons gehuldigde christelijke staatsopvatting, als onze voornaamste taak beschouwd, oru de onvermijdelijke offers gelijkmatig over het geheele volk te verdeelen. Het zal de taak van het land zijn er voor te waken, dat het door ons verrichte werk bewaard blijft en zoo wordt voortgezet, als het wel zijn van het geheele volk dit eisebt en niet de afzonderlijke belangen van enkele par tijen of enkele kleine groepen. DE VERKIEZINGEN IN MECKLEN- BURG-SCHWERIN. Naar de voorzitter van het centrale stembureau te Schwerin bekend maakt, is tengevolge van een fout bij het telefonisch opnemen van den uitslag het aantal op de communistische lijst uitgebrachte stemmen te laag genoteerd. Het aantal stemmen der communisten bedraagt 27.006. Dit beteekent, dat de com munisten hun mandatenaantal van vier op vijf hebben gebracht. Thans is de landdag weer in evenwicht. Er staan namelijk 30 nationaal-socialisti- sche afgevaardigden tegenover 30 afgevaar digden van de gezamenlijke overige par tijen. Mogelijk is nog steeds dat bij officieel© eindtelling nogmaals een kleine verschui ving plaats vindt. Men zal dus den definitieven, officieelen uitslag, welke aan het eind van deze week gepubliceerd zal worden, moeten afwach ten. COMMUNISTISCHE BEDREIGING. Volgens officieel bericht van de „Rhei- nisch- Westphalisohe Zeitung", zijn de com munisten voornemens op 3 Juli a.s. voor het geheele Ruhrgebied „alarm te slaan". De bedoeling is, dat op bevel van de alge- meene leiding der communisten de verschil lende afdeelingen van den bond van Com munistische strijders tegen het fascisme zullen worden opgeroepen tot een zoo noo- dig gewelddadige demonstratie. De ver schillende groepsleiders hebben reeds hua aanwijzingen ontvangen. ENGELAND STAKING IN DE KATOENINDUSTRIE? Meerderheid der arbeiders er voor. In de gisteren gehouden vergadering der centrale commissie van de Noord Engelsche textielarbeidersfederatie werd het resul taat van de stemming inzake al of niet sta ken bekend gemaakt. 88.000 arbeiders wa ren vóór staking, 63.000 stemden voor over leg met de werkgevers. De zaak is thans voorgelegd aan de verschillende uitvoeren de commissies der vakvereenigingen. Het bestuur der federatie zal Maandag een de finitief besluit ten aanzien van eventueele staking nemen. ENGELANDS WERKLOOZENCIJFER BLIJFT STIJGEN. Het aantal ingeschreven werkloozen op 23 Mei bedroeg 2.741.306, hetgeen een stij ging is van 89125 vergeleken met het cij fer van 25 April. AMERIKA DREIGENDE OPMARSCH DER OUD-STRIJDERS. Botsingen in verschillende deelen der V. S. De opmarsch der werklooze oud-soldaten naar Washington begint gevaarlijke afme tingen aan te nemen. Vijfhonderd hunner, die uit New York kwamen, namen een pont in beslag, om de Hudson over te steken, doch werden in Newark tegengehouden cn verspreid door 200 politie-agenten, die ge wapend waren met geweren en traangas- bommen; Verder heeft de politie 200 man tegengehouden te Blaksburg in Noord-Ca- rolina, doch 250 oud-strijders uit het Verre Westen, onder leiding van een in een overall gekleede vrouw uit Californië, kon den Chicago bereikeu. In Washington zijn o.a. aangekomen 900 werkloozen uit Baltimore. De politie had aan 2000 oud-strijders, die de stad waren binnengekomen, een uitersten datum ge steld, waarop zij Washington moesten ver laten, doch zij hebben op dit ultimatum geen acht geslagen en deelden mede, dat zij niet zullen vertrekken, voordat de bo nus-uit keer ing, overeenkomstig het wets voorstel van Patnam, zal zijn vastgesteld, CHILI WORDT WEER RUSTIG. Kamer en Senaat ontbonden De nieuwe Chileensche regeering heeft gisteren Kamer en Senaat ontbonden, om dat het Congres naar zij verklaart het pro letariaat niet vertegenwoordigt. Voor zoover kan worden vasgesteld is de toestand thans in geheel Chili vrij rustig. Berichten omtrent een contra-revolution- naire beweging in het Zuiden van het land of elders worden niet bevestigd. Wel heb ben er in cle hoofdstad nog demonstraties plaats gehad tegen de nieuwe regeering, doch blijkbaar hebben de karabiniers en de militairen den toestand volkomen in han den. De correspondent van „United Press" te Santiago heeft zich telefonisch in ver binding gesteld met Concepcion, waar de toestand kalm bleek te zijn, terwijl ook te Talcahuano bij telefonische navrage vol komen rust bleek te heerschcn. De studenten federatie in de hoofdstad heeft een staking aangekondigd als protest tegen de bewindaanvaarding door de junta. De builenlandsche kooplieden te Valpa raiso, die ongerust zijn over de maatregelen der nieuwe regeering, hebben een vergade ring belegd ter bespreking van den toe stand. De Amerikaansche regeering volgt, naar uit Washington wordt gemeld, de ontwik keling der situatie in Chili met bezorgdheid daar de Ver. Staten daar kapitaal tot een totaal van circa 700 millioen dollar heeft belegd, de eene helft in salpeter- en koper ondernemingen en de andere helft in parti culiere en regeerings-obligaties. SPANJE JONGENS DADERS VAN BOM AANSLAGEN. Honderdtal arrestaties te Malaga. De politie van Malaga heeft een 100-tal jongens van 14 en 15 jaar gearresteerd, die schuldig zouden zijn aan de herhaalde bom aanslagen, die in den laatsten tijd zijn ge pleegd. Allen zijn lid van een communisti sche jeugdorganisatie, terwijl zij met 16 jaar lid van de communistische partij zou den worden. BUITENL. BERICHTEN. ONGELUKKEN. PETROLEUMBRAND IN RUSLAND. Acht personen vermist. Veertig olietankwagens, die onderweg waren naar Moskou, zijn in brand ge raakt. Drie en twintig wagens zijn volko men uitgebrand. Na zeer veel moeite is het de brandweer in samenwerking met militairen ten slotte gelukt, den hevigen brand te blusschen. Acht man van het be geleidend personeel worden vermist. Op het betreffende traject was gedurende drie dagen het geheele treinverkeer gestremd. Tragisch einde van boottocht over den Oceaan. Uit La? Palmas (Kanarische eilanden) wordt gemeld: Het jaoht „Candelaria" heeft bij Arrecife het lijk gevonden van den Oostenrijker Thecdor Helm, die on langs met een opvouwbare rubberboot uit Lissabon was vertrokken voor een tocht over den Atlantischen Oceaan. Het lijk bevond zich in de boot, die blijk baar door een hooge golf vol water is geloopen. Het zeil der boot was aan flarden gescheurd. DE AARDBEVING IN MEXICO. Vloedgolven en vulkaanuitbarstingen. Tegelijk met de aardbeving hebben vloedgolven en vulkaanerupties Mexico jl. Vrijdag geteisterd. Tonatlan Sablas, Mananillo en andere steden aan de kust zijn overstroomd. Duizenden doode visschen liggen op de kust. De zeebeving moet verschrikkelijk geweest zijn. Het aantal dooden en gewonden wordt thans op 400 geschat. Duizenden zijn dak loos. D00DEN0PT0CHT IN CAïRO. 28 Mummies naar het graf van Zaghloel. Naar de correspondent van de „Daily Telegraph" uit Cairo meldt trok Woensdag morgen bij het aanbreken van den dag door Cairo's straten een lugubere optocht. Het was een optocht van doode koningen en koninginnen twintig koningen en acht koninginnen wier 5000 jaren oude mum mies van het Cairo-museum werden over gebracht naar het nieuwe mausoleum, waarin het stoffelijk overschot van den lei der der Wafdisten, Zaghloel Pasha rust. Toen Zaghloel stierf, liet zijn vrouw een schitterend mausoleum voor haar echtge noot bouwen. Ook zij zelf, hoopte daar een maal begraven te worden, maar de Egypti sche minister-president Sidky Pasha was van meening, dat dit graf een geschikte rustplaats kon zijn voor alle groote mannen en vrouwen van Egypte, Hoewel mevrouw Zaghloel weigerde, haar familiegraf daar voor beschikbaar te stellen, dreef Sidky Pasha toch zijn zin door en Woensdag wer den de koninklijke mummies in het mauso leum van Zaghloel bijgezet. LUGUBER PAKKET. Bezorgd aan het Fransche gezantschap te Berlijn. Gistermorgen vervoegde zich bij den j portier van het Fransche gezantschap aan den Pariser Platz te Berlijn een man, die verklaarde een brief en een pakket te willen afgeven. Hij zou later terugkomen om antwoord. Terstond hierop verwijderde hij zich. Later werd men wantrouwend en opende het pakket. Het bleek twee afgehouwen menschenhanden tc bevatten en wel van een vrouw, vermoedelijk een weduwe, daar zich aan de eene hand twee trouwringen boven elkander bevonden. Onmiddellijk werd de politie van een en ander in kennis gesteld. Vermoed wordt, dat dit geval in verband staat met een door de politie van Lubeck rondgezonden radiobericht, waarin wordt medegedeeld, dat de 25-jarige landbouwarbeider Ludwig Schöss op 3 Juni zijn moeder heeft ver moord en sedert dien voortvluchtig is. Daar in den brief, welke zich bij het pakket bevond, ook de naam Schöss wordt genoemd, betreft het hier blijkbaar de handen van de vermoorde vrouw Schöss. De moedermoordenaar is blijkbaar ge stoord in zijn geestvermogens. DOODSTRAF GEEISCHT TEGEN TWEE VROUWEN. Tegen zekere vrouw Ladewig uit Pots dam en Elsa Kiehm uit Furstenberg, die er van beschuldigd worden, den kleinen Hans Kiehm door langzame vergiftiging te hebben vermoord, heeft het Openbaar Mi nisterie na een requisitoir van drie uur de doodstraf geëischt. De Staatsanwalt sprak als zijn meening uit, dat Frau Ladewig het slachtoffer het vergift had toegediend, doch dat zulks was geschied met medeweten en goedvin den van Frau Kiehm. GROOTE MALAISE IN JAPAN. Ondernemingen, die geen salarissen kunnen uitbetalen. Uit Tokio meldt VD. De economische crisis in Japan heeft thans zulk een om vang aangenomen, dat een aantal onderne mingen momenteel niet in staat is, de ver schuldigde loonen en salarissen aan arbei ders en bedienden uit te betalen. In totaal blijven dientengevolge ongeveer 100.000 ar beiders, grootendeels werkzaam in fabrie ken en in eenige mijnen, van hun loon ver stoken. Zelfs de spaargelden, die sommige arbei ders bij hun onderneming, die daar de spe ciale gelegenheid toe had geschapen, had den belegd, kunnen hun op het oogenblik niet terugbetaald worden. Het ministerie van binnenlandschc za ken stelt een onderzoek naar deze zaak in. Hoewel dit onderzoek nog niet beëindigd is, is reeds thans gebleken, dat per 1 April j l. 838 fabrieken en mijn-ondernemingen ach ter waren met de uitbetaling van loonen en niet in staat waren spaargelden terug te betalen. 95% van de betrokken fabrieken zijn kantoenfabrieken en spinnerijen. Het ministerie van binnenlandsche zaken bereidt maatregelen voor, om de onderne mers te dwingen, de achterstallige loonen en opgeeischte spaargelden zoo spoedig mo gelijk terug te betalen. De directeuren van ondernemingen zul len in bepaalde gevallen gedwongen wor den, om de achterstallige gelden uit eigen bezit te betalen. OPSTANDIGE WERKLOOZEN. Vergeefsche poging tot bestorming van een fabriek. Drieduizend werkloozen te Detroit trachtten zich met geweld toegang te ver schaffen tot een fabriek, doch werden door een vijftigtal politieagenten met den politiestok en traangasbouimen uiteenge jaagd. Eenige personen werden gewond. DE CORRUPTIE IN NEW-YORK. 18 ambtenaren ontvingen twee millioen pond sterling. Naar de correspondent van de „Daily Telegraph" uit New-York meldt, heeft de z g. Hofstadter commissie onder leiding van rechter Scabury Donderdag het onderzoek naar de corruptiemethodes van het ge meentebestuur van New York voortgezet. Do commissie deelt mede, dat achttien leden van het centraal bestuur der demo cratische partij en een aantal politieman nen sinds 1920 op de banken van Now-York tezamen een bedrag gedeponeerd hebben van ruim twee millioen pond sterling. Burgemeester Walker en zijn agenten waren de voornaamste deposito-houders maar ook eenvoudige politiemannen hadden aanzienlijke bodragen, varieerend van 20.000 tot 250.000 pond op de banken staan. Het onderzoek van rechter Seabury heeft uitgewezen, dat deze bedragen ieder offi cieel salaris verre te boven gaan. Hoeveel echter ontvangen werden uit „giften" of als „belooning voor bewezen diensten" moet nog door accountants worden uitgemaakt Jimmy heeft inmiddels verklaard, dat hij het vorig jaar zijn geheele vermogen heeft weggeschonken aan werken van liefdadig heid. AANVAL OP EEN P00LSCHEN K0LENTREIN. Ten Z.W. van Lodz hebben ongeveer 250 personen een overval op een kolentrein ge daan. De kolen werden door de aanvallers uit den wagen geworpen en daarna bijeen gegaard. Het treinpersoneel verdreef de bende met revolverschoten. Bekend predikant in de Katholieke Kerk opgenomen. Naar „The Universe" meldt, is dr. Orchard, de bekende nonconformistische dominee, Donderdagmorgen j.l. in do Ka tholieke Kerk opgenomen. Dr. W. E. Orchard heeft in Februari zijn ambt als prdeikant aan de King's Weigh House Congregational Church neergelegd en is kort daarop naar Rome afgereisd. Hij begon zijn loopbaan als administra tief ambtenaar bij de spoorwegen te So- mers Town, doch duar hij zich getrokken voelde tot het predikambt, legde hij zich toe op liet zendingswerk. Nadat hij de universiteit had bezocht werd hij predikant aan de Presbytoriaan- sclic kerk van St. Paul te Enfield. Dr. Orchard verwierf zich bekendheid tijdens een geschil op het gebied der moderne theologie in 1910. Tusschen de jaren 1927 en '930 stelde dr. Orchard pogingen in het werk, om opgenomen te worden in de Church of England. Zijn verzoek werd ten slotte verworpen door de Lambeth Conference van 1930. Hij is in het bezit van een doctoraat, in de godgeleerdheid aan de universiteit te Londen en wordt beschouwd als één van de grootste predikanten van dezen tijd. Tien en half millioen werkloozen in de V. S.? De Amerikaansche Labour-Partij schat het aantal werkloozen in de Vereenigdo Staten thans op 10*/s millioen. „De doodende straal". Allerlei belangwekkende bijzonderheden worden, de laatste dagen, gefluisterd over de jongste wetenschappelijke experimen ten van senator Marconi met den zoogc- 'naamden „straal des doods". In verband met deze experimenten zijn uit Londen, thans weer kisten vol machines naar Genua getransporteerd, waar ze aan boord gebracht worden van de „Elettra", hot bekende jacht van den senator. Marconi heeft een jaar geleden al, in verband mot proeven met ultra Jcorto gol ven, verklaard, kans te ien, op grooten af stand kleine dieren, spciaal vogels en mui zen tc dooden. Do geleerde schijnt den laatsten tijd in derdaad nieuwe proeven in die richting ondernomen te hebben en do resultaten moeten verbluffend zijn. Het is echter hopeloos te trachten, daar omtrent iete naders te weten te komen, want noch van Marconi, noch van zijn me- derwerkers is dienaangaande oon woord los tc krijgen. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. S. N. A. TWEEDE KLASSEK. S. N. A. ISt. Bernardus I 30. 'Onder groote belangstelling word deze wedstrijd in goede verstandhouding ge speeld. Om precies half drie fluit scheids rechter Duijvestein de beide elftallen bin nen de lijnen. S. N. A. wint den tosa on V. V. B. trapt af. Zij ondernemen den eer sten aanval, die op niets uitloopt. Dc eer ste minuten verstrijken met alleen terrein- verkennen van beide partijen. Als er ongo- vecr tien minuten gespoeld is geeft de fc>. N. A.-linksbuiten mooi over aan den links binnen, die den bal juist over den V. V. B.-keeper heen wipt (10). V. V. B. speelt geenszins ontmoedigd vendor en de gaston zijn nu het meest in don aanval. AJs bij één hunner aanvallen een S. N. A.-back freeciok maakt, wijat de scheidsrechter naar de witte stip, en een ieder verwacht den gelijkmaker, doch do penalty wordt keihard tegen de bovenlat geechotcn en opgevangen door den S. N. A.-spil, die door geeft naar den reohtebuiten, deze op zijn beurt aan den mid voor, die een knal lost en 't is 20. Dit alles binnen één mi nuut. Tot de rust gebeurt or niets bijzon ders mee, want beide tegenstanders zijn aan elkaar gewaagd. Na <lo rust speelt S. N. A. met wind tegen en de corsto tien minuten zijn geheel voor V. V. B., maar de S. N. A.-verdediging met den keeper aan het hoofd is in puiken vorm. Dan volgt een doorbraak. De S. N. A.-mid- voor wipt handig den bal over den baok heen, geeft hem aan den linksbinnen, die een schot inzendt, dat de V. V. B.-keeper in z'n doel slaat. (30). Dit is dan het keerpunt in den wedstrijd. >S. N. A. is mo reel hierdoor gesterkt en V. V. B. speelt oen verloren wedstrijd. In den resteeren- den tijd is S. N. A. storkcr maar zij weet geen doelpunten meer to maken, zelfs oen toegestane penalty wegens hands wordt overgeschoten. V. V. B. had minstens één tegenpunt verdiend voor het harde wer ken, doch haar voorhoede bezat te weinig schutters. Door dezen uitslag is S. N. A. definitief tweede klasser geworden. De 8. N. A.-junioren bij Lisse II Junio ren op bezoek wisten zoowaar eon 10 overwinning te behalen on biM,;ndigdo haar oom petitie op de derde plaats. Men lette a.s. Zaterdagavond op een annonce in dit blad over bijzonderheden, die a.s. Zonda-g op het S. N. A.-terrein zullen plaats vinden. ATHLETIEK J0NATH VERBETERT EEN WERELDRECORD. 100 meter in 10.3 sec. In den te Boohum gehouden atletiek wedstrijd liep Jonath de 100 meter' in 10.3 aeoonden. Dit beteekent een nieuw wereld record, daar het oude rooord (Paddock en Tolan), met 10.4 sec. te boek staat. „Tel." Sportvereeniging Jeanne d'Arc. De eerste trainingsmarsch voor de 40 k.m.-marsoh is gisternvond gehouden en schitterend geslaagd. Op enkelen na waren allen present. Te kwart over acht werd onder leiding van den heer J. Bekkering gestart en om tien uur werd de stad weer binnengcloopen. Maandag 13 Juni wordt de tweede trai ningsmarsch gehouden en moeten allen, die wensohen deel te nemen aan den 40 k.m- marsch, kwart- voor acht present zijn aan 't gymnastieklokaal Pieterskerkhof. BILJARTEN ROBIJNS WERELDKAMPIOEN BILJARTEN DRIE BANDEN. To Vichy is het tournooi oon het we reldkampioenschap biljarten drie bandon gehouden. Daar de Hollander Robijns en de Franschman Puivert een gelijk aantal partijen hadden gewonnen, werd een bar rage-partij gespeeld, die door Robijns go- wonnen werd. Hiermede werd hij wereld kampioen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7