ACADEMIENIEUWS UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN DINSDAG 7 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 Juni 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor instituut te De Bildt! Hoogste barometerst.770.6 te Valentin. Laagste barometerst.750.2 te Kost. Verwachting tot den a-vond van 8 Juni: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen, meest zwaar bewolkt tot betrokken, waar schijnlijk eenige re gen, iets warmer. Of de onderbreking van het regime van Noordelijken wind, die door het terugloo- pen naar West is ingetreden, tot een over gang naar zachter weer zal leiden, hangt vooral af van de vraag of de hooge druk op IJsland zich herstelt, waarop een we der ingetreden drukst ij ging schijnt te wij zen, of wel de depressie die nu op den Oceaan versoheen, zich Oostwaarts ontwik kelt, zoodat de luoht in onze streken uit Zuidelijke richtingen zal worden aange voerd. Eenige stijging van temperatuur is voor het naaste in beide gevallen wel te verwachten. Een verdere ontwikkeling van een depressie, die ten Westen van de Noor- sche kust verscheen, en die tot over het Noorden van Schotland de barometer doet dalen, zal waarschijnlijk de lichte regen buitjes van deze dagen door de vorming van secundairen doen overgaan in zwaar dere. In het Zuiden van Duitsohland waar de temperatuur nog meer onder de nor male is dan in de andere deelen van het gebied, vielen zware regenis. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 13— gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 9.45 uur tot Woensdagmorgen 4.12 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 18, 12 uur 18 en 3 uur 18.5 gr. C. Zweminrichting „De Zijl*,, te 7 uur 15, 12 uur 15.5 en 3 uur 16 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Woensdag 8 Juni voorm. 6.05 uur en nam. 6.30 uur. LEIDEN. - Geslaagd: doctoraal-examen geneeskunde de heeren J. P. Buys, Leiden; J. W. H. Pieters, Den Haag en J. Fraser, Breda. SASSENHEIM. Auto viermaal over den kop. Hedenmorgen heeft op den Zuiderzee straatweg Zwolle-Wezep op korten afstand van de IJselbrug een vrij ernstig auto-on geluk plaats gehad. Een luxe auto uit Sassen h ei m bestuurd door den heer J. v. Z. en waarin gezeten waren de heer II. v. Z. en de beide zoontjes van eerstge noemde, reed met een flinke vaart in de richting van Zwolle, toen de auto plotse ling slipte. De chauffeur remde krachtig, waardoor de auto tot viermaal toe over den kop sloeg. De heeren v. Z., die vóór in de auto zaten, waren er heb ergst aan toe. De heer J.v. Z. bekwam een ernstige hoofd wonde, terwijl de heer H. v. Z. een dijbeen brak. De heer J. v. Z. klaagde bovendien over pijn in de borst. Zijn beide zoontjes be kwamen lichte verwondingen. De vier slachtoffers zijn per ziekenauto naar het R. K. Ziekenhuis te Zwolle vervoerd. De toestand van geen van hen is levensgevaar lijk. De auto werd ernstig beschadigd. ALPHEN AAN DEN RIJN. Begin van brand. Gistermiddag ont stond een begin van brand in de drukkerij „Voorwaarts"' van den heer L. v. K. aan de Hooftstraat alhier. Door tot nog toe onbe kende oorzaak was een hoeveelheid papier afval in brand geraakt Omwonenden wis ten evenwel met emmers water verdere uit breiding van den brand te voorkomen. Een motorspuit, die spoedig ter plaats was, kon onverrichte zake terugkeeren. De Gaslaan. Dezer dagen werd een aanvang gemaakt met de bestrating der Gaslaan. Deze werkzaamheden staan in verband met de vernieuwing der Hofbrug, gedurende welke periode het verkeer langs den Rijksstraatweg zal zijn gestremd en langs bovengenoemde laan zal worden om gelegd. Een auto, die een ruit vernielde. Tij dens het passeeren eener auto, werd ver moedelijk door een wegspringende steen, Zondag in wijk Hoorn van den winkel van B een etalageruit vernield. Oude liefde roest niet. Onze vroegere plaatsgenoot C. T. is de afgeloopen nacht in de van Boetselaerstrat met zijn auto tegen een boom gereden waardoor deze ge deeltelijk werd ontveld en de auto werd beschadigd. Berichten m een gedeelte onzer vorige oplage reeds geplaatst. LEIDEN. GEMEENTERAAD. r Voorzitter de burgemeester mr. A. v. d. Sande Bakhuijzen. Afwezig met kennisgeving de heeren Wilmer, Huurman, Vos en v. d. Reijden. Onder de Ingekomen Stukken bevindt zich o.a. het reeds gepubliceerde amende ment van de heeren Meijnen, v. Es en Vos inzake de voorgestelde onderwijzers- verplaatsing dat ter sprake komt bij punt 9 Verder is er ingekomen een missieve van de Commissie van Maatschappelijk Hulp betoon inzake de beschuldigingen van mevr. Braggaarde Does tegen de han delwijze van deze commissie Mevr. Brag gaar—de Does had geweigerd om deel te nemen aan een vergadering der commissie, waarop deze beschuldigingen ter sprake waren gebracht. Tengevolge van deze hou ding van mevr. Braggaar-de Does was het onmogelijk de beschuldigingen te weerleg gen. De v o o r z. stelt voor deze missive ter inzage te leggen. De heer v. E c k stelt voor het adres ter stond te behandelen. De inhoud ervan is den leden bekend genoeg. Den heer Bosman was het adres on bekend. Waarom die haast? De heer v. E c k Het gaat over zaken, welke hier in den raad gesproken zijn. De kwestie moet toch besproken worden. La ten we nu niet lang discussieeren over de wijze van behandeling. Hier is een raads lid beleedigend aangevallen, zij stelt er prijs op, zich zoo spoedig mogelijk te reha- biliteeren. Bovendien gaat het hier in den grond om de behandeling van hulpbehoe venden en daar is wel haast bij. De heer Knuttel steunt het voorstel- v. Eek, vooral om de laatste reden. De v o o r z. handhaaft zijn advies om de zaak thans nog niet te behandelen, De heer K o o i s t r a begrijpt niet, dat de voorz. zijn zin zoo doordrijft. De voorz.: Ik drijf niet door. De raad beslist. De heer Koóistra ziet in uitstel een poging om de zaak in de doofpot te stop pen. Spr. wenscht dan iets te zeggen over het adres zelf. De voorz.: Dat is niet aan de orde. De heer Kooistra: Ik kan over ieder adres, dat aan de orde komt, spreken. Dat staat in het reglement van orde. De voorz.: Waar staat het dan? De heer Kooistra Leest u het re glement maar voor. De voorz. leest het desbetreffend ar tikel voor, waaruit blijkt, dat alleen ge sproken kan worden over de wijze van be handeling. De heer Kooistra wil zich dan hou den aan de wijze van behandeling, maar maakt toch aanstalten om iets uit de missieve voor te lezen. De voorz. dreigt den heer Kooistra het woord te ontnemen. De heer Kooistra -dringt er bij den raad op aan, het adres terstond te behan delen. De heer Wilbrink heeft het adres ook niet gelezen en wenscht het eerst rus tig te bezien. Waarom is het adres niet aan de raadsleden gezonden, nu de S. D. A. P. er voor gezorgd heeft, dat het adres in .13.000 exemplaren is rondgestuurd. De heer v. Stralen meent, dat een ter visie-legging het begin is van het stop pen van de zaak in de doofpot Waarom brengen B. en W. geen prae-advies uit? De voorz. ontkent, dat het de bedoe ling van B. en W. zou zijn, deze zaak op de lange baan te schuiven en ten slotte in de doofpot te stoppen. Dit is ge-en zaak om in praeadvies te ne men. De kwestie raakt B. en W. allerminst en het college schuwt een bespreking er van ook geenszins. Spr. wil wel toezegging doen, deze kwestie op de agenda van de volgende vergadering te brengen. De heer S c h 11 e r bepleit het recht van een raadslid om ter staving van zijn betoog inzake de wijze van behandeling van een adres ook iets aan te halen uit het adres zelf. Mijn p.g. v. Eek zegt spr., heeft er op gewezen, dat indien dit adres thans niet aan de orde wordt gesteld, de zaak veel langer tijd in beslag zal nemen dan an ders Spr. waarschuwt den voorzitter de kwestie niet op de spits te drijven. De heer Bosman: Intimidatie. De heer Groeneveld wil aan het eind van de vergadering weten, of de raad zich achter het adres stelt of achter zijn mede-raadslid. Dat duldt geen uitstel. De heer Vallen tgoed verklaart zich eveneens tegen het ter visie leggen, dat niets anders is dan een uitstel van execu tie. De heer V e r w e y kan niet begrijpen, dat er raadsleden zijn, die de inhoud van het adres niet kennen. Wanneer de zaak thans wordt uitgesteld, is er alle kans, dat zij pas over een paar maanden behan deld kan worden. Men zie de geschiedenis van agendapunten 17, 18, 19 en 20. Mevr. d e C 1 e r-d e B r u y n verzet zich tegen uitstel. Waarom hebben B. en W dit adres niet aan de raadsleden toegezonden Iedereen weet trouwens wat er aan de hand is. De heer Eikerbout heeft het adres ook niet gelezen. Al had spr. het gelezen, dan zou spr. nog uitstel bepleiten, omdat er niet uit blijkt, wie gelijk heeft. De heer Simonis wijst op de punten 12, 13 en 14, welke bij directe behandeling van dit adres niet meer behandeld zullen kunnen worden. Deze punten houden een belangrijke werkverschaffing in en kunnen bezwaarlijk uitgesteld worden. De heer K o o 1 o verzet zich eveneens te gen uitstel. Wethouder R o m ij n verklaart voor ter visie legging te zijn, niet om de zaak in de doofpot te steppen, doch om de zaak te be spreken bij een betere gelegenheid. Mevr. Braggaar-de Does meent dat het- advies tot uitstel niet getuigt van kracht. Als men zeker is van zijn taak stelt men er prijs op, daarvan zoo spoedig moge lijk te getuigen. Als dit adres weer uitge steld wordt, wordt een verbetering van het lot der noodlijdenden ook weer uitgesteld. De heer v. Eek is teleurgesteld door de houding zoowel van B. en W. als van de rechterzijde. Men negeert een sterk-uitge- sproken wensch van een groote groep raads leden met bet argument, dat men de feiten niet zou kennen. De zaak is urgent, want het gaat hier om de vraag of Maatsch. Hulpbetoon de belangen der hulpbehoeven den al dan niet behoorlijk behartigt. Het is niet onwaarschijnlijk, dat van boven af een nog grooter verslechtering zal worden op gelegd. Zoodra mogelijk dient een uit spraak te worden gedaan. De voorzitter: Er is een zakelijke achtergrond en een persoonlijk element in deze zaak. Beide komen het beste tot hun recht, wanneer ze niet tegelijk worden be handeld. Do raad dient zich eerst te kun nen beraden over deze beide elementen, teneinde ze voldoende uit elkaar te kunnen houden. De heer Knuttel: De kwestie dreigt door ontactisch optreden van de S.D.A.P. een prestige-Jiwestie te worden. Dat is jammer. Er zal hier een steentje aan het rollen gebracht worden. Spr. vindt het te gen de parlementaire traditie, zich te ver zetten tegen het verlangen van een be langrijker groep. Tactisch optreden in de zen raad zou dikwijls heel wat tijd kunnen besparen. De heer de R e e 3 e meent, dat de meeste leden van de rechterzijde niet voor bereid zijn op dit debat, terwijl de S. D. A. P. daar wel op geprepareerd is. De kansen staan dus niet gelijk. Waarom kan de S. D.A.P. niet zoo beleefd zijn tegenover de andere raadsleden, om dezen tijd te gun nen zich voor te bereiden. De heer S c h 1 1 er begrijpt dat niet. Er is niets nieuws aan de orde. De heer de Reede heeft 6 maanden de tijd ge had om de zaken te onderzoekon. De heer de Reede: Ja, als ik zooveel tijd had als u. De heer Schiiller; Dat is een insinua tie, welke de heer de Reede waar dient te maken. Als hij dat niet doet, noem ik hem den grootsten praatjesmaker uit den Raad. De heer de Reede is ook in over heidsdienst evenals ik. Vervolgens keert spr. zich tegen den heer Knuttel. Kom toch -eens een keer naast ons staan. De heer Knuttel: Ik doe niets an ders. U snapt het niet. Er zijn menschen, die hun eigen glazen ingooien. I A ATCTff WPIfMTjRN PROVINCIALE STATEN Z.-H. P. de Bruin gekozen tot Gedeputeerde. De heden gehouden vergadering van de Provinciale Staten van Zuid-Holland heeft in de vacature, ontstaan in het col lege van Gedeputeerde Staten door het bedanken van den heer Schaper (S. D. A. P.) met 53 van de 78 uitgebrachte stemmen gekozen tot lid van Gedeputeerde Staten, de heer P. de Bruin, te Schiedam. Er waren 19 blanco stemmen uitge bracht. De heer do Bruin behoort tot de S. A. P. en is wethouder van Schiedam. Hij wenschte zijn beslissing in beraad te hou den. ST. ANT0NIUS ORATORIUM VAN INBRAKEN TE HEERLEN. Zeven knapen, tien inbraken. Enkele weken geleden werd te Heerlen een^ viertal jongens aangehouden, die van eenige inbraken aldaar werden verdacht. Na dien werden nog drio andere jongens aangehouden. Thans is gebleken, dat dit zevental van begin 1930 af zich aan een groot aantal inbraken heeft schuldig ge maakt. Bij een viertal winkeliers werd ingebroken, terwijl verder ook bij de Coö peratie „Ons Dagelijksch Brood" een tweetal inbraken werd gepleegd. Ook bij het filiaal van de Amstel Brouwerij werd ingebroken. In totaal worden den jongens tien inbraken ten laste gelegd. Zij wor den voorloopig op het politiebureau te Heerlen vastgehouden. Do politie zet heb onderzoek voort. PATER E. BRUNING O.F.M. VOOR DEN K. R. 0. Zondag 12 Juni a.s. te 2.30 uur zal de K.R.O. heb St. Antonius-Oratorium, van Pater E. Bruning O.F.M. op tekst van Pater G. Lohuis O.F.M. voor soli, koor en orkest, uitzenden. Medewerkenden zijn: Frans, Moes, so praan; Jo Immink, alt; Udes Moes, tenor; en Willem Herkenrath, bariton. Voorts het versterkt Venraysch koor en het K. R. O.-orkest. Het geheel staat onder de per soonlijke leiding van den componist. Voor luisteraars, die den tekst in het geheel wenschen te volgen, of wel zich te voren aan do hand van het klavier-uit treksel een indruk van het werk wenschen te vormen, zij vermeld, dat beide in druk zijn verschenen bij den boekhandel W. Bergmans te Tilburg. De prijs der tekst boekjes is 0.25 AMERIKA'S BEGROOTING IN EVENWICHT. De wet, door Hoover geteekend. WASHINGTON 7 Juni. (V.D.) Nadat de Senaat met 46 tegen 35 stemmen het laat ste commissierapport betreffende hot- uit gebreide wetsontwerp tot sluitend maJtiug der Amerikaansche begrooting had goed gekeurd, werd het geheele plan, dat in to taal een bedrag van 1.118.500.000 dollar vrij maakt tot dekking der begrooting, door president Hoover, door vice-president Cur tis en door den speaker Garner ondertee kend. President Hoover vaardigde bij do onder- teekening een boodschap uit waarin hij de gezindheid van het Amerikaansche volk prees, dat bereid was in dezen moeilijken tijd c?eze nieuwe zware lasten op zich te nemen, waaruit bleek, dat heb volk tevens overtuigd was van de noodzakelijkheid van een gezond financieel beleid. Vierjarig kind door een arend ontvoerd. OSLO, 7 Juni. (Y. D.). Te Ytre in het Namdal was een familie met een vierjarig dochtertje op een boerenhofstede op be zoek voor het bijwonen van een doopplech tigheid. In den namiddag hadden de vol wassenen een kleine wandeling gemaakt on het vierjarig meisje alleen op het erf ach tergelaten. Toon zij na tien minuten terug kwamen was het meisje verdwenen. Vier uur lang werd vergeefs naar het kind go- zocht, tot een der boeren zich herinnerde, dat toen het gezelschap de boerderij ver liet een arend hoog boven het erf had ge zweeld. Terstond ging men opnieuw aan het zoeken en na vele uren, kort vóór mid dernacht vond men het kind op een bijna ontoegankelijke moerassige hoogvlakte in de nabijheid van het arendsnest. Aange zien de rotsen hier bijna loodrecht omhoog loopen neemt men aan dat de adelaar niet de kracht had om het ongeveer 18 K G. wegende kind over het laatste gedeelte naar het nest te sloepen. Afgezien van eenige schrammen aan het hoofd was het kind ongedeerd. Het meisje vertelde dat een groote vogel haar had meegenomen de lucht in. Dergelijke geval len hebben zich in Noorwegen reeds va ker voorgedaan, doch voor zoover bekend, is een adèlaar er nog nooit in geslaagd een kind naar de nabijheid van zijn nest te sleepen. Hevige aardschokken in Noord-Californië en Oregon. SAN FRANCISCO, 7 Juni. (V. D). - Gisteren worden langs de kust van Noord- Californië en Oregon eenige zeer krachti ge aardschokken waargenomen, waardoor groote materieele schade werd aangericht. Te Eureka in Californië werd een vrouw gedood en werden twee mannen gewond. Over een afstand van drie honderd mijl. van Del Norte en Humbold in Californië tot Roseburg in Oregon werden vier schok ken waargenomen, even krachtig als die tijdens de bekende aardbeving van 1906. LEIDEN, 6 Juni. Groentenveiling. Por 100 stuks: andijvie 1.502!50, komkom mers 10 -18, bloemkool I 10.40—18 10, idem TT f 1.808.50. pieterselie 1.50 2.40, prei 1.00—1.80, radijs 1.00—2.00, kropsalade 1.002.50, selderie 1.40 2.80. wortelen f 917. per 100 kg.: snijboo- 95—110, peulen 68—80, postelein 4—7 spinazie 817. 7 Juni. Vette Varkens. Aanvoer: 560 stuk, waarvan 502 zwaar 24—26 cent, 58 licht 2224 cent, en zouters 2024 cent per kg. levend trewicht. Handel matig. ROTTERDAM, 7 Juni. Vee. Aanvoer: 235 paarden, 812 ma>crere runderen, 487 vette kalveren, 12 varkens. 7 veulens, 807 votto runderen, 1072 nuchtere kalveren, 133 schapen of lammeren. 20 bitreen. 5 bokken of geiten. Priizen per half kg.: koeien 17.5—22. 31—32.5 en 36—38 cent, ossen 19—22, 3032 en 3536 cent. stieren 18, 2123 en 2628 cent, vette kalveren 2529. 3537.5 en 47.550 cent. Prijzen per stuk van mager vee: melkkoeien 140 230, stieren 70310 werlma arden 130875, slnohtoaarden f 95—140. hitten 60110, veulenR 45, nuchtere fok- kalveren f 1019, nuchtere sl ach tka Ivoren f 47, kn.lfkoeien f 35—230; pinken f 45 90. vaarzen f 90—150. bitrtren f 24. biggen per week 3040 eent. Overzicht: Oo de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen flink, handel iets beter en priizen iets hooeer. Een enkele nrirna soee1 inekoe ging tot 2 eent boven noteering. De aan voer van stieren was wederom groot de handel was gned met stiivere priizen. Vette kalveren met flinken aanvoer. hnTV''r,l mi priizen als gisteren. Fen nrima kalf ging tot 2.5 cent boven noteering. Op de ma gere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien matig, handel stil en de nrijzen van vorige week konden mpt moeite ge handhaafd bbivon. Jong vee met garingen aanvoer, kalmen handel en prijzen als vo rige week. Nuchtere fok- en alflóbtknlve- ren me* ruimen aanvoer vkigcen handel en iet» hoogero nrijzen. Er werd hier voor België gekocht. De aanvoer van marden enz. was temelëk ruim. in aanmerking ne mende. dat i" Willemstad tevens paarden markt was. De handel was lui, doch de priizen bleven vrijwel geliik aan die van vorige week. Biggen met. kleinen aanvoer weinig handel en iets lagere noteering. Schapen en lammeren met kleinen aan- vier .weinig handel en prüzen als gisteren. ROTTERDAM, 6 Juni. Binin. Peulvruch ten. Gerst 6.256.75. Haver C.00—6.75. Frwten 9.0013.50, Schokkers 8.00 13.50. Bruine bonnen f 67. blanke kwaliteit tot f 8.=>5 alles per 100 kg. Buitenlandsche "vanen. Stemming ka1r". Mris ori'shoudend Roone: Canada no. 2 dis-n. f 4 35. idem aangekomen 4.30. 72-3 Zuid-Russische disn. f 4.75. 75-6 Bahia Blanca disp. 4.60 GerstCanada no. 3 disp. 102, idem BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. stoomend 101, 62-3 kg. Zuid-Russischo disp. 104, 6-4-5 kg. idem disp. 106, 69.5 kg. La Plata disp. 107, 64-5 kg. idem aan gekomen 10S. Haver: Canada no. 2 disp. 6.55, Cana da feed no. 1 extra disp. 6.20, Canada feed no. 1 6.10, Zuid-Russische naar kwa- litqit 6.60—5.30, 47 kg. La Plata disp. -1.50. Mais; per 2000 kg. La Plata disp. 80, idem aangekomen 77.5079.idem stoo- menr 78—77, BessarnbiscKe disp. 76, La Plata Cinquantine 89-^-00, gemengde Zuid-Russisch© 77. In publieke veiling worden heden ver kocht: ca. 200 ton Galfox m&is m.ra. B.S. van 70—62 per 2000 kg. plus veilingskos- ten. BODEGRAVEN, 7 Juni. Kaas. Aange voerd 445 partijen Goudsohe kaas w.o. 445 met rijksmerk, totaal 18.212 stuks, wegen de 163.908 kg. Prijs met Rijksmerk lste soort 26—30, 2e soort 22—24. Handel vlug. R0EL0FARENDSVEEN, 6 Juni. Groentenveiling, Aardbeien 1219 cent per doosje, sla 1.503.60 per 100 krop, sniiboonen 3.604.20, idem Stek 1.80 2.60. peulen 2.00—2.60, idem dikke 1.80 doperwten f 3.503.70 por 10 pond. VINKEVEEN, 6 Juni. Groentenveiling. Peulen (dunnen) 4668 cent, snijboonen le soort 7882 cent en 2e soort 5054 cont per kg., tomaten A 15 .cent, B 14 cent, C. 10 cent en G. O. 5 cent per pond, komkom mers (groene) le soort 10 cent, 2e soort 7 cent, 3e soort 5 cent, idem (gele) -e soort 12—14 cent. 2e soort 8—10 cent, 3e soort 6 cent, bloemkool le soort. 1720 cent, 2e soort 10—16 cent, 3e soort 6—9 cent., uit schot 4 cent per stuk. kropsla le soort. 23 centa per krop, aardbeien 3050 cent per pond, idem 13 cent per doosje, rabarber 2 3 eent per bos, spinazie 7—9 cent, poste lein 610 cent per kg., peen 814 cent per bos, spitknol 5 cent por stuk, raapstelen 10 cent per 10 bos. ALPPHEN a. d. RIJN, 6 Juni. Groenten veiling. Per 100 kg.: Spinazie 1517, pos telein 7.00—8.50; per 100 bos: radijs f j.802.00. peterselie 1.001.50, peen 13.00—14.50, andijvie 3.00—1.50, per ir"0 stuks: kropsla. T f 002 K0. kropsla TI f 1.00L75, komkommers T f 13-7-15, Bloemkool I 18—20, Bloemkool II f 9 -1". rabarber 1—2; per 100 pond: aardbeien *°-53. BOSKOOP, 6 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 25—36 cent, Marcel Rouyer 40 cent, Iladley 5092 cent, Claudius Pornct 50 74 cent., Columbia 2030 cent, Butterfly 25 —56 cent, Mac. Keiler 30—45 cent, Willi. Kordes 40—60 cent, Mme Jules Boiiolié 30 cent, Rosalandia 4061 cent., Florex 50— 77 cent, Phopbe 30—43 cent., Winnet 56 cent, Chas. P. Kilham 40—56 cent, Edith Helen 5077 cent, Aug. Noack 2015 cent. Else Poulsen 0.601.00, Gloria Mundi 60 —85 cent, Orange Perfection 5081 cent, Paul Grampel 6090 cent, Golden Salman 4080 cent, Ello Poulsen 4055 eent, Paul's Scarlet 4056 cent, Briaroliff 20—42 cent, Lathyrus 1016 cont, Pioenen 203'2 cent. .Gerbera 4061 cent, Clematis Prins Hen drik 2.50—3.50; Clematis Tho President 1.60, Clematis Patijn 1.00, Violieren 4070 cent, Pyre thrum 8—15 cent-, Papa vers 1525 oent, Gladiolen 15—30 cent, Iris 15—25 cent.. TER AAR, 6 Juni. Centraio Veiling. Sla 0.402.40, spinazie per kist 2541 cent, aardbeien 716 oent, postelein por kg. 48 cent, peulen per 10 pond 1.902.50, snijboonen 7.708.50, stek 3.805.10, bloemkool 421 cent, tomaten 812 cent per pond, radijs 1.20, rabarber 1.40 3.40, peen 1015 cent, doppers 3.20 per 10 pond, pioenen por bo« 13 cent, rozen per bos 20 cent, komkommers 57 cent. LEIDSCHENDAM, 5 Juni. Groenten veiling. Eng. komkommers le soort 8.50 —10.70, 2e soort 6.10— 7.90, 3o soort 2.50 —4.60, wankl. 5—6, stek 0.50—1.80, gele komkommers le soort 10.5012.30, 2e soort 6.00—8.30, 3c soort 4.00—5.60, stek 0.50—1.60, kropsla 1.00—2.40, stoof sla 13, bloemkool le soor 12.60 21.50, 2e soort 6.30—9.00, uitschot 2.00 3.50, tomaten (mid.) 17.1018.50, gr. ronden 1718, 2e soort 16.5017.90, 3e soort 8.5010.30, bonkon 12—13. andij vie 2.505.80, peen 12.5016.10, spina zie 2136 cent, postelein 2.505.90, ra barber 23, rad ijs 23, snijboonen 7090 cent, spercieboonen 50—70 cent. HAZERSW0UDE, 6 Juni. Eierenveiliny Aanvoer 13217 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.453.00, eendeneieren 1.60—2.00. Z0F.TERW0ÜDE, 6 Juni. Veiling „Ik leer nog". Aanvoer 7899 eieren. Prijzen: kippeneieren 2.403.30, eendeneieren 1.80—2.40 per 100 S'tuks, boter 40—50 cn kaas 1730 cent per pond, kippen 0.45 1.20, hanen 675 cent, duiven 1417 cent en konijnen 2938 cent per stuk. WISSELNOTEERINOEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). 58.36? /2 9.08'/o 2.46 50 9.73% 34.44 48.28% 12.67 20.35 45.75 40.70 46 67% 34.50 nom 7.3C/,

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3