DINSDAG 7 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. »0 besteed waren in bet verstrekken van le vensmiddelen. Deze levensmiddelen-verstrekking ge schiedde door middel van bons. Overleg werd gepleegd met armbesturen en de ge- ■jncentelijke steuncommissic, opdat zooveel mogelijk op de juisle plaats werd gesteund. Het. werk-oomité vergaderde iedere weck. Ln totaal werden 1550 bons verstrekt. Om van het goedkoope varkensvleesch zoo veel mogelijk te prot'xteeren, liet het co mité twee varkens slachten. Verder werd het volgende gedistribueerd: 541 dubbele bollen brood, 200 pond worst, 150 pond spek, 120 pond vet, 480 pond varkensvleesch, 44 soeppotten, 400 pond rijst, 1*4 H.L. aard appelen, 50 pond boter, 50 pond kaa^, 142 pond koffie. Eene .bijzondere vermelding verdienen de in deze gemeente gevestigde bakkers, wel ke de gedistribueerde dubbele bollen alle kosteloos ter beschikking stelden. Ove rigens bleven de slagers en andere nering- dienden niet achter in het verstrekken van giften in natura. De bon6 werden den belanghebbenden thuis bezorgd in gesloten enveloppe door de leerlingen der Christelijke school. De jongens deden dit correct; hiervoor een woord van dank. Tevens móge met erkentelijkheid worden gememoreerd, dat de voorzitter van den R. K. Volksbond, tevens eerc-hd van het comité, de heer E. M. Angevaarc, in al ie werkzaamheden der commissie oen flink aandeel heeft genomen. Toen de kas van het comité ongeveer uitgeput was, moesten zijn werkzaamheden vanzelf ophouden. Um momenteel eene col lecte door de gemeente te houden voor net verkrijgen van nieuwe baten, werd in dit seizoen en onder de huidige omstandighe den niet gewenscht geacht. In het algemeen mocht het comité de genoegdoening smaken, dat de werkloozen zijne werkzaamheden op prijs stelden. Na tuurlijk vielen er wel eens klachten te boe ken. Deze bleken na onderzoek soms ge grond, maar ook wel eens ongegrond. Hot werkcomité troostte zich dan maar weer met de gedachte, dat zijn werk, evenais elk menschenwcrk niet feilloos kan geschie den, en daarnaast, dat er steeds menschen zullen blijven, welke moeilijk, of beter nog, nooit te voldoen zijn. Natuurlijk bleef ook aan het comité cn- tiek van buiten, op zijne werkzaamheden niet bespaard. Dit trof wel eens pijnlijk, vooral wanneer de goede bedoelingen der comité-leden blijkbaar niet werden ver staan en het uitoefenen van die critiek daarenboven geschiedde met afwezigheid van kennis van zaken en omstandigheden. Het werkcomité meent voldoende ver antwoording te hebben gegeven door dit verslag van de taak, welke door het ver trouwen der autoriteiten en organisaties op zijn schouders werd gelegd. Ongetwijfeld komt dit werkcomité de hulde toe van de geheele gemeente en in het bijzonder die van de werkloozen. Postbestellingen. Met ingang van 13 Juni 1932 zal de 2de kombestelling van den post worden opgeheven, terwijl zij blijft Ijestaan voor de buitenbestelling. De kombestellingen zijn dus met ingang van dien datum slechts 's morgens en '9 avonds. N00RDWIJK. De boschwachterij. Reeds eenige maan den zijn een 100-tal werkloozen door de ge meente tewerk gesteld in de boschwachterij Noordwijk ten Noorden van de badplaats aan een werk, dat oogenschijnlijk onproduc tief blijkt, doch dat toch van groote betee- kenis voor de badplaats zal blijken te zijn. De beplanting van de boschwachterij, die thans reeds een groot complex gemengd bosch bevat en met het jaar mooier wordt, is in het begin eveneens aangelegd met be hulp van werkloozen in de eerste oorlogs jaren. Thans werden er wegen aangelegd in die zelfde boschwachterij en wordt de grond gereed gemaakt voor het aanbrengen van weer nieuwe beplanting op uitgestrekte ter reinen tot in de nabijheid van het radio station. De boschwachterij zal ieder jaar meer de wandelplaats worden voor badgas ten en ingezetenen. Sinds luttele dagen trekken zich boven Nieuwveen onheilspellende wolken samen. Ve len in de gemeente beweren, dat de vroed schap de „verwekker" is en voor een onscha delijk wegtrekken moet zorgen. Daarvoor is Zaterdagavond te acht uur de Raad in spoed vergadering bijeen gekomen. Als oorzaak van de dreigende moeilijkheden moet de verlaging van het uurloon genoemd worden, van de werkloozen, die de gedeeltelijke vernieuwing van de Dorpsstraat uitvoeren. Zooals bekend, is in de raadszitting van Donderdag j.l. beslo ten het uurloon van 40 op 30 cent te brengen, waardoor het loon, bij een 44-urige werkweek komt op 13.20. We geven hier het verloop der besprekingen. Na opening op de gebruikelijke wijze door den voorz., de edelachtb. heer J. W. Geesink, wordt de heer Roberts, volontair ter secreta rie, benoemd tot waarnemend secretaris voor deze zitting, wegens afwezigheid van den heer Roovers. De publieke tribune is flink bezet. 30 of 40 cent per uur. De voorz. zet het doel dezer zitting uiteen. Toen bekend werd, dat a.s. Maandag de arbei ders tegen 30 ct. zouden moeten werken, zijn Vrijdagavond besprekingen gevoerd met de plaatselijke vakvereenigingen. Zaterdagavond heeft de voorz. onderhandeld met een hoofd bestuurslid der R.K. Bouwvakorganisatie, over de loonsverlaging, die volgens deze niet billijk en bovendien volgens de wet niet op den juisten tijd in werking treedt, doch één week te vroeg. Den voorz. werd er op gewezen, dat de gemeente zich nooit gehouden heeft aan de wettelijk voorgeschreven opzeggings termijn. Wij hebben, aldus de voorz., van an dere zijde advies ingewonnen, en het blijkt, dat wij op dat punt gefaald hebben. De gemeente is verplicht de arbeiders, die de jongste week gewerkt hebben, ook de thans ingegane week in dienst te houden en wel voor 40 ct. per uur. De gemeente kan hier niet aan ontkomen. Dit blijkt echter niet het zwaarste punt. Het gaat hier namelijk hoofdzakelijk over het tijdvak 12 tot 18 Juni, de week waarin de straatver betering haar beslag zou krijgen. Dan wil de gemeente de verlaging doorvoeren. En hier zit 'm de kneep: de arbeiders willen tegen 30 ct. per uur niet werken. De voorz. wil de leden raden, alsnog het besluit zoodanig te wijzigen, dat voor de werkzaamheden in de Dorpsstraat het loon op 40 ct. blijft, waardoor groote moei lijkheden kunnen voorkomen worden. Tevens ziet de voorz. daar eenige billijkheid in, te meer waar de begrooting gemaakt is tegen 40 ct. uurloon. De heer Plomp tegenstander. Na de inleiding van den voorz. zet de heer Flomp fV.B.l zich neer om een vernietigend vonnis te vellen over diens advies. Spr. zegt. dat hij niet begrijpt, waarom het bezwaarlijk zou kunnen zijn, de laatste werkweek 30 ct. te geven. Wij geven arbeiders, wat hun vol gens de wet toekomt. Dan treden echter de rechten van den Raad naar voren, dié hij moet handhaven. De voorz. zegt, dat volgens het hoofdbestuurslid 30 ct. te kort is voor dit werk. Hier is vakkennis voor noodig. De heer Plomp met een staal gezicht: Ik moet er dus uit opmaken, dat al degenen die daar werken deskundigen zijn -De voorz. deelt mede, dat onder de 12 arbeiders er 3 metselaar zijn, die leiding geven. Dreigt er staking? Voeren we over een week de verlaging door, dan is er groote kans op staking, ofschoon deze door den Christelijken en R.K. Bond niet erkend zal worden, zooals de afgevaardigde van het hoofdbestuur mij mededeelde, aldus de voorz. De heer Plomp: Dan zijn er wel ande ren die voor 30 ct. willen werken. De voorz. wijst den opposant op de groote moeilijkheid cm werkwilligen te vinden. Bij alle werkloozen die aan de arbeidsbeurs zijn ingeschreven is gevraagd of zij voor 30 ct aan de gang wilden. In totaal gaven zich slechts vier op. De heer de Geus (S.D.) vraagt den voorz. hoeveel de gemeente in bedoelde week tegen 30 ct. zal uitsparen. Het blijkt slechts 55 te wezen, waarvoor een extra stukje straat ge maakt zou kunnen worden. De heer de Geus VAN NIEUWVEEN viaagt den voorz. of zoo'n onbenullig stukje straat de goede sfeer in de gemeente bederven moet. De voorz. zegt, dat het hoofdbestuurslid hem voor dezelfde vraag gesteld heeft, die hij ontkennend moest beantwoorden. Weth. Hoogervorst meent dat een even- tueele staking de gemeente heel wat meer zal kosten dan 55. Immers zal er'n sterkere poli tiemacht moeten komen en het werk zal, als werkelijk genoeg werkloozen voor 30 ct. te vinden zullen zijn, zeker langer duren dan wan neer de weigerachtige ploeg voor 40 ct. aan de gang blijft. De voorz. onderstreept dit. Spr. zegt, dat in het begin der afgeloopen week hard gewerkt is. Zoo gauw echter bekend was, dat de loonen omlaag gingen, was de werklust geweken. De gemeente-opzichter was over de vorderingen best tevreden, doch Vrijdag en Zaterdagmorgen is men bar slecht opgeschoten Deze raadt ook sterk aan de loonsverlaging niet voor de Dorpsstraat van kracht te maken, om stagnatie te vermijden. De voorz.: We gaan niet opzij voor de organisatie, doch achten het verzoek der arbeiders billijk en voor de ge meente in haar eigen belang de beste oplos sing. De heer Plomp: Toch geloof ik absoluut dat u wel eenige schrik voor haar hebt. De heer De Geus hoogst verontwaardigd: Waar om hebben wij die menschen dat recht van 40 ct. ontnomen? De heer Plomp blijft echter ijs koud en beweert, dat ze daarmee best betaald worden. Er zijn er die beter werken en minder verdienen Dé voorz.: Wij hebben de consequenties van ons besluit niet ingezien. De heer de Geus: Ik heb er u toch op ge wezen. De voorz. beaamt dit. Als de Raad op 30 ct. blijt staan, ben ik echter van de ver antwoording af, aldus de voorz. De heer PlomD: Ik begrijp, de Raad moet wijken voor de arbeiders. De voorz. ontkent dit ten sterk ste: In geen geval móeten wij wijken. Wij wenschen niet geringeloord te worden! Het mes op de keel. De voorz., eindelijk de irriteerende woorden van den heer Plomp moede, zet hem het mes op de keel door hem plots op de man af te •/ragen: Als er een staking komt. neemt u dus ook de verantwoording op u? Een hoorbare stilte treedt op: allen wachten vol spanning, hoe het antwoord zal luiden. De opposant krijgt het echter nu toch een beetje benauwd. „Ja" durft hij niet te zeggen, „neen" hooren we ook niet. De vroedschapsleden worden voor een puzzle gesteld, want de heer Plomp draait De heer Groeneweg meent, dat als er goede maatregelen genomen worden het werk voort gang kan vinden bij een loon van 30 ct. „De lijntrekkers moeten eruit gegooid worden", al dus spreker. De voorz. wijst op mogelijke sabotage. De heer Plomp sarcastisch tot den voorz.: Als we secuur willen gaan, zullen we 1 per uur moeten geven om te voorkomen dat er trottoir banden gebroken worden. Voor 40 ct. laten ze die niet vallen en voor 30 ct. wel! De voorz.: U wilt er toch geen voorstel van maken? 40 cent zónder staking en 30 ct. mét. De voorz. acht het tenslotte beter het voor stel om 40 ct. ook voor de laatste week uit te keeren, in stemming te brengen en formu leert het aldus: 40 ct. zonder staking en 30 c. mét. Bij stemming blijkt, dat de meerderheid voor 30 ct. is (de staking zullen ze er o.i. toch liever buiten houden!). Met vier tegen en twee stemmen voor, wordt het advies van den voor zitter verworpen. Tegen stemmen de heeren weth. Rijlaarsdam. Groeneweg, Ran en Plomp. De heeren weth. Hoogervorst en de Geus stem men voor. De heer Bokkestijn was afwezig, doch had, gezien zijn houding op Donderdag j.l., zich bij laatstgenoemden aangesloten. De voorz. drukt zijn spijt over de stemming uit. Daar de goede harmonie onder de raads leden in het gedrang komt, acht hij het ge wenscht hen aan de rondvraag te zetten. De heer de Geus zegt, dat hij voor zoo'n vergadering, waarin de heer Plomp zulke „be langrijke" voorstellen doet, geen presentiegeld wil hebben. De voorz. tracht hem tot andere gedachten te brengen, doch het baat niets. Tegen negen uur sluiting. VOORHOUT. Werkloozenzorg. Onlangs berichtten wij, dat de commissio voor de verzorging van werkloozen in deze gemeente haar taak had beëindigd wegen» gebrek aan finau- cieele steun, terwijl medegedoeld werd, dat de bemoeiingen dezer commissie zouden worden gepubliceerd. Aan liet verslag der commissie ontleencn wij het volgende: Het initiatief tot het werk der commis sio is uitgegaan van den Bestuursraad van den 11. K. Volksbond, welke de bestuurders van Armen- en Kerkelijke instellingen, van diverse verocnigingen en organisaties, be nevens verschillende geestelijke- en wereld lijke autoriteiten opriep tot eene bijeen komst op 12 Februari 1932. Op deze bijeenkomst werd een eere comité, een comité en een werkcomité be noemd. Het werkcomité, waarin zitting hadden do heeren P. L. van der Hulst, voorzitter, W. van Elk, secretaris, J. van den Berghc, penningmeester, H. A. A Hard, W. van der Ploeg, C. de Bruin, C. J. Zon neveld. B. J. Lucassen, en G. J. van Rhee- ncn, had een zware taak en stelde zich het doel voor oogen, n.l. het wegnemen van den lediggang; het doellooze en geestdoodende nietsdoen der werkloozen. Vervolgens in bijzondere gevallen materieelen steun ver- leenon, onder eerbiediging echter van de werkzaamheid op dit terrein van de instel lingen van weldadigheid-. In oen circulaire aan de ingezetenen der gemeente Voorhout riep het werkcomité de hulp in van alle Voorhouters om zijn werk te kunnen volbrengen. (Het drukken der circulaires geschiedde kosteloos door de drukkerij „Foreholte", waarvoor hier een woord van dank). De daarop gehouden collecte gaf een op brengst van 680.—, terwijl daarnevens in natura werden toegevoegd: 60 pond worst; 45 pond vet; 72 pond koffie; 50 pond boter; 20 pond kaas; 541 dubbele bollen brood; 50 L. melk; 15 pond rijst; 1*4 H.L. aard appelen; 10 pond rooktabak; en verder nog wat sigaren en sigaretten. Onder het be drag van 680.zijn begrepen bijdragen van do volgende vereonigingen: R. K. Volksbond f 40.Raffeisenbank f 25. Hanze, afd. Voorhout 10.Ver. Bloem bollencultuur 10.Landarbeidersbond St. Deus Dedit 10.Hollandseh Bloem- bollengcnootschap ƒ5.R. K. Muziekver- eeniging 2.50 en Voorhoutsche IJsclub ƒ1— Tot verschillende groot-werkgevers, wo nende buiten de gemeente, en welke in deze gemeente bedrijven uitoefenen, richt te het comité een verzoek om sympathisee ring, zulks in den vorm eener finaneieele bijdrage. Aan dit verzoek lag de overwe ging ten grondslag, dat het voor de be drijven van belang is, dat hare arbeiders in de werkloosheidsperiode zooveel moge lijk bewaard blijven voor demoraliseering. Het is tot op heden nog niet gebleken, in hoeverre genoemde werkgevers de op vatting der commissie deelden, daar van geen der werkgevers eenig antwoord laat staan eene finaneieele bijdrage in kwam. Besclieïdenlijk moge het comité hierbij aanteekenen, dat hun desbetreffende ver zoek z.i. in voldoende beleefde termen was vervat, om althans een antwoord te mo gen verwachten. Dankbaar wordtmelding gemaakt van de door de R. K. Tooneelvereeniging „Ons Genoegen" gegeven uitvoering ten hate der werkloozen, welke een netto-bate oplever de van ongeveer 73.Hulde aan deze tooneelclub. De onderbrenging der werkloozen ge schiedde in het ^atronaatsgebouw, hetwelk daartoe belangeloos ter beschikking was gesteld. Hiervoor een woord van dank. Met de onderbrenging werd begonnen op 17 Februari 1932 en d.d. 23 April d.a.v. be ëindigd. Het is aan het werkcomité gebleken, dat inderdaad met dit onderdeel harer bei moeiingen in eene leemte werd voorzien en zeer zeker ten goede is gekomen aan het moreel der arbeiders. Aanvankelijk was eiken dag een 60- tot 70-tal werkloozen aanwezig, hetwelk later het getal 90 over schreed. De werkloozen legden zich hoofdzakelijk toe op het kaarten (jassen, verder schaken, dammen en andere spelen. Spelen om geld was verboden en is ook niet voorgekomen. Wel werd eenige malen gejast om iets ex tra's, hetwelk dan beschikbaar was gesteid door een particulier. Den werkloozen werd 's morgens een kop koffie verstrekt, en hadden overigens vrij rook en, door beschikbaarstelling van tabak. Het gedrag der werkloozen in het lokaal gaf geenerlei reden tot klachten; integen deel: er hecrsclite steeds een goeden geest en ordeverstoringen kwamen niet voor. Op verzoek van het comité werd koste loos gedurende dc maanden FebruariMei de volgende bladen ontvangenDc Leid- Bche Courant: Het Leidsch Dagblad; Resi dentiebode; Maasbode 011 de Amstelbode en in het lokaal beschikbaar gesteld als lectuur. Voor het houden van toezicht maakten zich verdienstelijk dc heeren B. J. Lucas sen, C. van Werkhoven, P. P. van den Berg, Andr. de Groot, B. Augustinus, P. van der Hulst, C. P. van den Berg, en J. Feenstra. Verstrekken van materieelen steun. Stond bij den opzet van het werk der commissie het verstrekken van levensmid delen op het tweede plan, de omstandighe den leidden er toe, dat aan dit laatste on derdeel ten slotte groote aandacht en de meeste werkzaamheid werd besteed. Ondersteuning toch vanwege de armbe sturen, rijk en gemeente moest zich tot het strikt-noodzakelijke beperken, en het bleek den leden der commissie, dat eene aanvul ling van (.lezen steun 111 vele gevallen vooral gedurende den winter, zeer wensckelijk was. Van het verstrekken van materiaal voor hout-zagen in het verpoozingslocaal werd daarom afgezien, omdat de daarvoor auodige middelen beter en doeltreffender Rijnsburgerweg. Naar wij vernemen zal de reconstructie van den Rijnsburger weg voor zoover deze onder deze gemeente is gelegen nog voor het seizoen worden ter hand genomen Het is alleen jammer, dab het onder de gemeente Rijnsburg gelegen gedeelte van dezen weg niet eveneens zal worden verbeterd. De post. Naar wij vernemen worden er door het gemeentebestuur ernstige pogin gen aangewend om de opheffing van de der de bestelling van de post, die met ingang van Ï3 Juni zal worden doorgevoerd, alsnog ongedaan te maken voor onze gemeente Burgemeester en Wethouders hebben daar toe een conferentie gehouden bij het hoofd bestuur van de posterijen en telegrafie m Den Haag. VEUR. Geboren: Elisabeth Petronella Maria, d. v. J. Th. v. d. Hoeven en W. Middendorp. Sebastianus, z. v. C. J. Langeveld en C. W. v. Veen. Hendrica Francina, d. v. P. J. H. dc Hondt en H. F. van Dalen. Everarda Maria, d. v. L. C. de Koning en C. S. M. Kuijer. Maria Auky, d. v. J. A. Jansen en G. Uppelschoten. Johannes Pieter Maria, z. v. W. N. van Meizen en M. J. de Hertogh. Sara Adriana Emc- rentia Maria, d. v. H Zwenner en A. E. M. dc Hoog. Ondertrouwd: Tlu H. v. Wissen en A. J. de Jong. J. L. J Jonkhart en C. Vonk. M. J. v. Veen en A. K. Gretter G. H. Mulder en C M. de Wit. C. M. v. d. Broek en J. H. Zaat. Overleden: C. Brainzeél, 75 j. M. C. v. Tol, 1 j. P. C. L. de Konig, IS mnd. N00RDWIJKERH0UT. Nachtoefening. Donderdag a.s. zal een batterij van cle Artillerie in de Boekhorst en op het terrein van de Landexploitatie Mij. een nachtoefening houden. Meer dan erg. Zekere van de B., die in staat van dronkenschap verkeerende, per fiets, komende vanuit het Langeveld, naar cle richting dorp reed, ontmoette op zijn gevaarlijken tocht een vrachtauto van den heer B. Plotseling laveerde v. d. B. naar den linkschen kant van den weg en reed pardoes tegen de auto op. Dc chauf feur remde uit alle macht, doch een aan rijding kon niet voorkomen worden. Van den B. werd tegen den grond geslingerd en bekwam hevige kneuzingen aanhoofd, armen en beenen. Mot een gebroken been en een zwaar gekneusden arm werd hij, nadat hij door 3 doktoren van het St. Bavo Gesticht voorloopig was verbonden, naar zijn woning vervoerd. Dr. Wösten, die inderhaast was gewaar schuwd, oordeelde het noodig, dat het .slachtoffer naar het Academisch Zieken huis in Leiden werd vervoerd. Naar we vernemen maakt het slachtof fer het naar omstandigheden redelijk wel. De politie stelt een onderzoek in deze zaak in. Den chauffeur treft geen schuld. Liefdadigheidswedstrijd. De op brengst van de Zondag gehouden liefda digheidswedstrijd gespeeld door de voet- balvereeniging N»V.C. ten bate van het comité, welke een autotocht organiseert voor ouden van dagen, heeft netto opge bracht de som van 65. De Post. Met ingang van 13 Juni a.s. zal de 2e postbestelling komen te vervallen wegens bezuiniging bij de posterijen. Geboren: Petrus Jacobus z. v. P. A. Warmerdam en van Leeuwen. Nicolaas Petrus z. v. Corn. A. van Paridon en Zwet sloot. Petrus Cornelis Gerardus z. v. J. de Groot en van Stijn. Maria Jacoba d. v W. Geleijnse en Klompc. Petrus Hen- drikus z. v. Nicolaas Cornelis van Gijls- wijk en van Schooten Theodorus Hen- drikus Maria z. v. L. P. Brama en Rooij- akkers. Petronella Gerarcla d. v. Johan F. Beelen en Gieske. Johannes Rutger z v. J. Bouwmeestervan Soeren. Adrianus Gerardus Matheus z. v. Adr. Rui ter en Peters. Wilhelmus z. v. Ant. van Roode en Wijnands Johannes Petrus Cornelis z. v. Johannes Hulsebosch en Spigb. Hermana Jacoba Maria d. v. J. Bon en van Rijn. Maria Petronella%d. v. Mart. Geerlings en van Kampen. Ja cobus Ptius Maria z. v. Nic. Meeuwen- oord en Nulkes Leonardus Petrus z. v. L. van Diemen en Kapteiju. Ondertrouwd: Adrianus Duiven voorde 27 j en Anna Cornelia Duivenvoor den 26 j. Wilhelm van der Meer, 34 j. en Helena Hendrika Brama 30 j. Gehuwd: L. G. M. Vermin 28 j. en A. E. Bartels 27 j. Antonius C. van den Berg 2S j. en Helena Th. van der Meer 28 j. Hendrik S. Warmerdam, weduwnaar van Th. G. M. Blommestijn 33 j. en Maria P. L. Heemskerk 32 j. Simon Schrama Overleden: Petrus A. Scholtz 41 j. wonende te Nieuwer Amstel. Petrus C. van Stijn 28 Nicolaas H. Meiland 1 j. Leonardus de Winter 54 j. echtgenoot van J. van den Splinter. Petronella M. Oost- dam 20 j. Maria van den Nieuwendijk 37 j. Eduard A. G. Rijneke 69 j. echtgenoot van J. W. M. van Kerckhof, wonende te Amsterdam. Vader, dat is maar een sardineblikje. Stil jongen. Straks bijten de sardien tjes. 35 j. en Cornelia Agatha Heemskerk 33 j. Hendrikus Th. Kaptein 26 j. en Johanna C. Heemskerk 24 j. WASSENAAR. Vernieling. Tegen een zekere S. uit Den Haag, die zich schuldig had gemaakt aan vernieling van de automaat voor den winkel van den heer S. aan den Rijks straatweg, is proces-verbaal opgemaakt. Aanrijding. De wielrijder K. uit Den Haag, melkproducten vervoerende, kwam in aanrijding met den auto van den heer B. De auto werd beschadigd en de wiel rijder noteerde voor 2.50 schade aan zijn melkproducten. Alle schade wordt dcor verzekering gedekt. Een aanrijding op den Rijksstraat weg ter hoogte van de Pauwlaan, tusschen de auto's van den heer M. uit Amsterdam en den heer R. uit Haarlem, had mate- rieele schade tot gevolg. Proces-verbaal is opgemaakt. Een rijwiel aan de hand van den heer H. alhier, werd aangereden door den wiel rijder H uit Den Haag. De schade zal on derling geregeld worden. Brandjes in het duin. Een tweetal brandjes in het duin achter do Laan van Koot, werd door den tuinbaas V. en eenige omstanders gebluscht, zoodat de uitge rukte brandweer geen dienst behoefde te doen. Kwaadwilligheid is niet uitgesloten. RIJNSATERWOUDE. Geboren: Harm, z. v. J. van Bruggen en T. van der Zwan. Johannes Jacobus, z. v. J. J. van der Knijff en J. Sonneveld. Catharina Maria Johanna, d. v. J. W. de Boer en J. H. Bergman. Cornelis Hen drik, z. v. G. van Bekkum en D. van Tus senbroek. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: 2 Juni, M. J. Boting, Hazerswoude. OOMVA ARTRrPlf Ml r STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT (uitr.) pass. 3 Juni Perim. MARNIX VAN ST. ALDEGONDE (thuisr.) vertr. 6 Juni van Southampton. POELAU LAUT (uitr.) pass. 4 Juni te Dungeness. KON. PAKETV MIJ. N. HOLLAND vertr. 4 Juni van Bris bane naar Adelaide. TASMAN vertr. 3 Juni van Kaapstad naar Port Natal. HOLLAND-AFRIKA LIJN. NIEUWKERK (uitr.) pass. 6 Juni Vlis- singen van Antwerpen. H0LLAND-AMERI KA-LIJN. BREEDIJK vertr. 6 Juni van Rotterdam naar Baltimore. STATENDAM Rott.-New York pass. 5 Juni Lizard. HOLLAND—BRITSCH-INDIE LIJN. STREEFKERK arr. 5 Juni van Calcutta 1. v. Hamburg te Rotterdam. HOLLAND—00ST-AZIE LIJN. SEROOSKERK (uitr.) arr. 4 Juni te Iloilo. ZUIDERKERK (thuisr.) arr. 4 Juni te Tientsin. ROTTERDAMSCHE LL0YD. PALEMBANG (thuisr.) vertr. 6 Juni v. Finisterre. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. ALCHIBA vertr. 6 Juni van Rotterdam naar Hamburg. ALWAKI (uitr.) pass. 5 Juni Ouessant. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. CALCHAS, Japan'Amsterdam arr. 4 Juni te Londen. MEDON, RotterdamJapan, pass. 1 Juni Dungeness. POLYDORUS vertr. 4 Juni van Liver pool naar Bat aria. EMZETCO LIJN. AJAZ, JapanRotterdam vertr. 4 Juni van Penang. TEUCER, Japan-Amsterdam arr. 5 Juni te Penang.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10