ZATERDAG 4 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 Juni 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.*770.2 te Vestmanor. Laagste barometerst.: 752.3 te Stockholm. Verwachting tot den avond van 5 Juni: Zwakke tot matige i Noordelijke tot I Westelijke wind. Half tot zwaar be wolkt. Weinig of geen regen. Weinig verandering in tem peratuur. Ons land blijft bij voortduring in het zadelgebied tussehen de beide depress sies in het Noord-Oosten en Zuid-Westen en de gebieden van hoogen luchtdruk in het Noord-Westen en Zuiden. De beide laatsten nemen in beteekenis toe en ver- toonen een neiging om over het Kanaal een verbinding te vormen. Het gebied van koude dringt verder naar het Zuiden door. Langs de begrenzing van de koelere stroo ming uit het Noorden en de warmere uit het Westen over Frankrijk en Duitschland vielen nog plaatselijk zware regens en blijft de lucht betrokken. Het is te ver wachten, dat de Noordelijke strooming nog eeniigen tijd zal blijven aanhouden, met koel en bewolkt weer en wellicht nu en dan lichte regenbuitjes. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur om 12 uur hedenmiddag 11.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e'Ju: Van Zaterdagnamiddag 9.43 uur tot Zondagmorgen 4.13 uur; van Zondagna middag 9.44 uur tot Maandagmorgen 4.12 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 18.5 en 12 uur 19 gr. C. Zweminrichting „De Zijl", te 7 uur 16.5 en 12 uur 17.5 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 5 Juni voorm. 4.15 uur en nam. 4.40 uur; Maandag 6 Juni voorm. 4.45 uur en nam. 5.10 uur. PATER DR. SANCTES BERNSEN O.F.M. Gieteravond begaf de weleerw. pater dr. Sanctes Bernsen Ü.F.M., loeraar aan de R. K. H.B.S. alhier, zich van het klooster aan den Haagweg naar het tramstation om naar Noordwijk te gaan. Aan het sta tion gekomen, voelde hij zich onwel en ging de wachtkamer binnen, alwaar hij buiten bewustzijn geraakte. Door den E. H. D. werd pater Bernsen naar het klooster vervoerd en later in deü avond op advies van de doktoren, die een darmbloeding vreesden, naar het St. Eli sabeth Ziekenhuis. Hedenmorgen was de toestand van pa ter Bernsen weer meer bevredigend. Damsport. Gisterenavond werd in den R. K. Volk<*- bond een vergadering gehouden van R. K. damiieihebbers tot het oprichten eener R. K. Damvereemging, weike den naam draagt van „R. K. Damclub Gezellig Samenzijn''. Een voorloopig bestuur is gekozen, en Woensdagavond 8.3U uur zal aldaar op nieuw vergaderd worden en zal een defini tief bestuur worden gekozen, 'levens zal dan een en ander worden vastgesteld enz. Zij, die zich ais lid wensohen op te geven, kunnen dat doen aan de hoeren: A. Ter- haar, v. d. Heimstr. 20, J. v. Daalen, Se- ringenstr. 49 en aan A. G. de Jeu, Steen- schuur 17. Ook 's avonds ter vergadering is er gelegenheid tot inschrijving. Laat allen die voor de damsport iets voelen spoedig zich als lid opgeven, opdat de R. K. Dam club „Gezellig Samenzijn'* te Leiden in een korte spanne tijds een goede plaats in de R. K. Sportbeweging inneme. Handelsregister K. v. K. Wijziging: 4245. W. van Ulden, Lei den, Zuidsingel 33, verkoop van sterken drank. Uittr. E.: W. van Ulden, Zoeterwou- de d.d. 30 April 1932. De volmacht van H. G. F. Singelenberg is ingetrokken. Op 2 en 3 Juni werden in het gesticht Endegeest afgenomen de rijksexamens voor het verkrijgen van diploma B (krankzinni genverpleging) ten overstaan van de gede legeerden dr. A. M. Benders en dr. O. E. Versélewel de Witt Hamer. Van de 12 candidaten slaagden er 11, te weten: Zr. M. Bost, Zr. P. A. van Dongen, Zr. W. M. Hopper, Zr. J. Korenhof, Zr. H. Kruize, Zr. N. Mechelse, Zr. J. W. A. Ratel band, Zr. W. J. Spannenburg, Br. J. Koning, Br. J. Kramer, Br. T. Luurwnu HET VLOEIBAAR HELIUM NAAR LONDEN. Luchttransport gelukt Blijkens een door prof. Keesom, direc teur van het Kamerling Onnes-laboratorium alhier ontvangen telegram, is de zonding vloeibaar helium met den looden ring, waarin persisteerende stroom waa opge wekt en die per speciaal Engelsch vlieg tuig door den heer Film van het labora torium is overgebracht naar de Royal In stitution te Londen daar naar wen«ch aangekomen. Prof. MacLennan heeft derhalve de voorgenomen demonstraties te Londen kunnen uitvoeren, welke eveneens goed geslaagd zijn. ST" r IMEN. der St. Vincentiusvereeniglng. Dankbaar vermelden wij volgende gif ten: In de bus gevonden N.N. 5.— Van een extraatje, ter eere van Maria 5 N.N. io._ Op straat onavangen R 10. O. L. Vr. van het H. Hart bid voor ons n 0.50 Ter eere van het H. Hart 1.50 Postgiro We'5 B. 2. God loone U! St. Vincentius, bidt voor TT! Slechts voor een klein deel kan aan de aanvragen voldaan worden, daarom be leefd doch dringend: om ons!" JAO. CREYGHTON, Pres. Bijz. Raad der St. Vinc.ver. Door de politie alhier is aangehouden de 50-jarige R. de R., zonder vaste woon- of verblijfplaats, verdacht van oplichting. Hij maakte er zijn werk van om door mee lijwekkende verhalen ingezetenen kleine bedragen afhandig te maken. Gistermiddag om half zes is de 6-jarige J. M. in de Koppenhinksteeg aangereden door een wielrijder, waardoor hij een bloe dende wonde boven het rechteroog opliep. In het St. Elisabethgestioht werd de jon gen verbonden. Op den Haagweg ter hoogte van de fir ma Noordman is gistermiddag omstreeks half zeven de 10-jarige I. B. uit de Joubert straat bij het onvoorzichtig oversteken van den weg aangereden door een auto, bestuurd door B. H. X. uit Voorschoten. De jongen kwam onder de auto terecht en liep een gapende wonde aan het achter hoofd op, doch bij onderzoek bleek de toestand gelukkig niet ernstig. Dr. Simons die toevallig passeerde, legde het eerste verband, waarna de jongen per auto van den E, H. D. naar het Aca-d. Ziekenhuis werd vervoerd. UIT DE OMGEVING 0EGSTGEEST. H. Hart-feest in Endegeest. Gisteren werd ook in de kapel van het krankzinnigengesticht „Endegeest*' het H. Hort-ieest gevierd. Des morgens was er een plechtige H. Mis opgedragen en '3 avonds werd de dag be- slucen mee een plechtig Lof, waarbij agens was pastoor P. M. de v eiben, met assisten tie van kapelaan W. Blok en rector J. O. Groot van „Duinzicht'. Kapelaan Blok hield een predicate, waarin hij de lielde van het H. Hart schet ste en allen aanspoorde door gebed en boete mede te heipen aan de redding van de we reld uit den aigemeenen nood, volgens hot verlangen van onzen H. Vader Paus Pi us XX. Under de aanwezigen merkten wij o.a. op: dr. Stuurman, don geneesheer-directeur, m-et zijn familie; dr. Verwey, den chef van den acLmini strati even dienst, den heer v. d. Hielen, hoofdverpleegsters, verpleegsters en patiënten. Het jongens- en mannenkoor der paro chie voerde onder leiding van kapelaan E. Roest de gezangen uit. 't Was een ontroerende en treffende plechtigheid. LEIMUIDEN. ZILVEREN JUBILA. J.l. Woensdag vierden de Eerw. Zusters Celesta en Hild'efonsa van de St. Jozef school alhier haar 2ö-jarig ambtsjubileum ais onderwijzeres bij bet bijz. onderwijs. Bijna alle schooikindeien waren in de H. Mis en naderden tot de H. Tafel. Na 't broodeten werd nog een halfuurtje ge speeld, waarna de kinderen en het perso neel zich in twee der bovenlokalen, rijk met bloemen versierd, verzamelden. Ongeveer half tien uur verschenen de jubilaressen met de Eerwaarde Moeder, voorafgegaan door acht kleine meisjes. Door de hoogere klassen werd een wol- komstlied gezongen. Vervolgens werd door een leerlinge der 7de klasse een toespraak gehouden en door een der jongens een ca deau overreikt n.l. een prachtig portret van 't vorstelijk huis. De Eerw. Zuster Celesta, als hoofd der school, dankte èn Personeel en kinderen voor hun blijken van belang stelling, waarna allen zich in hun eigen lo kalen terugtrokken. Die der jubileerende Zusters waren prachtig versierd door de leerlingen, waartoe de menigte gezonden bloemen niet weinig bijdroeg. De menigte van kaartjes en andere blij ken van belangstelling van ouders en oud- leerlingen toonde wel aan, dat men bet onderwijs der Zustérs op prijs stelt. Natuurlijk bleven de versnaperingen voor de kinderen niet achterwege LISSE. Geitenfokvereen. Do Geitenfokvereeni- ging „De Werkmanskoe" hield gisteravond op een der bovenzalen van het Bondsge- bouw hare jaarvergadering. De voorzitter heette allen welkom. Spreker wees er op, dat het aantal geitenhouders grooter wordt; de uitbreiding zou voorzeker nog grooter zijn als er maar voldoende fokmo- fceriaal aanwezig was. Dat is echter de laat ste jaren achteruitgegaan, hetgeen jammer is. De vraag naar goede geiten treedt go- stadig naar voren en momenteel kan aan de vraag niet worden voldaan. De notulen werden gelezen en vastgesteld. Uit het ver slag van den penningmeester bleek dat, in clusief het saldo 1930, was ontvangen 206.70 tegen een uitgaven van 195.22, alzoo een voordeelig saldo van 11.48. De penningmeester merkte echter op, dat er steed3 nog een schuld, is te voldoen van den BokkenstaL In dank was weer van de gemeente Lisse een subsidie van 50. ontvangen. Tot bestuursleden werden de beide aftredende leden, de heeren G. 't Hart en P. Berbee, herkozen. De voorzitter deelde mede, dat de jaarlijksche geiten keuring zal gehouden worden op Zaterdag 25 Juni des avonds te 7 uur, zoo mogelijk op 't zelfde terrein. De voorzitter hoopte weer op aller steun en medewerking. De contributie werd vastgesteld op 1.50 per jaar. Hierna had de uitreiking plaats van de medailles van de laatstgehouden keu ring. De voorzitter bracht een woord van felicitatie aan de gelukkigen en hij hoopte, dat dit voor de andere leden een aanspo ring moge zijn hun beste beentje bij de keuring voor te zetten. gfid NIEUWKOOP v GEMEENTERAAD De gemeenteraad heeft met 8 tegen 2 stem men (die der wethouders) aangenomen een voorslel-Verhaar om de salarissen der amb tenaren met 10 pet. te verlagen. Over een verzoek der organisaties om ge organiseerde arbeiders aan het werk te stel len en de steunregeling in te voeren staakten de stemmen (5 tegen 5). Voor stemden de heeren Zwart, v. Houten. Mourits, v. Leeu wen en Splinter. Als noodmaatregel werd aan genomen een voorstel-Augustinus om zooveel mogelijk arbeiders te werk te stellen en de anderen te ondersteunen in overleg met de Armbesturen. KOUDEKERK. Concert. Begunstigd door prachtig zomerweer gaf het fanfarecorps „Kunst Na Arbeid" alhier, onder leiding van den di recteur den heer J. van der Kaaij te Lei den, Donderdagavond onder zeer groote belangstelling een welgeslaagd openlucht concert op het terrein van do Bruggestraat aand en Hoogen Rijndijk. Geboren: Johannes, z. v. P G J. Smit en A. Petera. Pieter, z. v. P. G J. Smit en A Peters. Jacob, z. v. C. Cok en A. Touw. Ondertrouwd: Petrus Antonius Helling, 22 j. te Hazerswoude en Arnolda Maria Lintsen, 19 j. BOSKOOP. Geest. Adviseur. Z. H. Exc. de Bis schop van Haarlem heeft benoemd tot Geestelijk Adviseur van den R. K. Volks bond alhier de weleerw. heer J. Hofstede. BODEGRAVEN. Verloren voorwerpen. 1 portemonnaie inhoud f 6, 1 rijwielbelasting merk, 1 porte monnaie inh. f 42 en - portemonnaie inh. f 0 45 Arbeidsbemiddeling. Bij het correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling in deze gemeente staan heden 95 personen als werkloos ingeschreven. Gevonden voorwerpen. 1 teekening (bouwplan), 1 schroefsleutel, 1 gouden da mes-broche en 1 bruine portemonnaie met inhoud f 0.11. Geboren: Elizabeth, d. v J Koops en M. Koole. Gijsbertus, z. v. K. Anker en Jacoba Woudenberg. Wilhelmina Hcn- drika, d. v. J. A. Jacobi en C. W. Zimmer man. Gevestigd: E. Voordouw, van Al phen aan den 'Khjn; G. Littooij en gezin, van Schiedam. Vertrokken: A. Zaal naar 's-Gra- venhage; J. J. Klaassen naar Rietveld; A. J. van Dieijen naar Woerden; A. J. M. van Leeuwen naar Woubrugge; J. Pais, naar Hilversum; G J. van Zijderveld, naar Rot terdam; A. van Scheppingen naar Mij drecht; A. Benschop naar Barwoutswaar- der; D. van Bergen-Bravenboer naar Am sterdam; A. Dittrich, naar Duitschland. WOERDEN. Voetbal. Zondag a.s. speelt V.E P. I een vriendschappelijken wedstrijd tegen Montfoort I op haar eigen terrein aan den Utrechtsche Straatweg. Aanvang 2.30 uur. Personalia. Voor het examen tandarts gehouden te Utrecht, slaagde dezer dagen mej. H. Korver, alhier. Onderscheiding. De heer Wortman, stoker op het Centraal Magazijn, alhier, is begiftigd met de eere-medaille in brons ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau als blijk van onderscheiding voor zijn vertoond beleid bij het inslaan der bliksem in het ketelhuis va het magazijn. De mededec- ling hiervan ging met eenige plechtigheid gepaard, terwijl „Excelsior'* een serenade I bracht. Inkwartiering. Inkwartiering heeft plaats op Vrijdag 10 Juni as. van het Ge Regiment Veld-Artillerie op doormarsch naar Oldebroek van: 2 Hoofdofficieren, 18 i subalterne officieren, 9 adjudants-onderof- ficieren, 40 overige onder-officieren, 180 korporaals en manschappen, 180 paarden. De beowners der volgende straten zijn hier voor hoofdzakelijk aangewezen: Eendrachb- straat, Nieuwe Markt, Emmakade, van Oudheusdenstraat, Meulmansweg, van Loonstraat, W. A. Bakestraat, Ged. Binnen gracht, Kruittorenweg, Oranjestraat, Ju- lianastraat, Nassaukade, Prins Hendrikka de, Wilhelminaweg, Halvomaanstraat, Ha venstraat, Hoogewoerd, gedeeltelijk Voor straat, Westdam en Oostsingel. Mond- en Klauwzeer. Mond- en klauw zeer is geconstateerd bij het vee van den veehouder de H. te Breesveld, alhier. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevonden voorwerpen. Een portemon naie met inhoud, een regenjas, een paar motorkappen, oen dameshorloge, een rea. outowiel, een Lips sleutel. Concerten. Met de volksconcerten zal op 7 Juni weer een aanvang gemaakt wor den. Vanwege de subsidie zullen er maar zeven gegeven kunnen worden n.l.: 7 Juni Arti et Religioni, Chr. Muziekvereeniging; 15 Juni Crescendo, Muziekvereeniging; 23 Juni Zanglust, Gemengde Zangvereeniging; 6 Juli Leo XIII, R. K. Muziekvereeniging; 19 Juli Excelsior*, Mandolineclub; 25 Juli K.N.A. Alphensch Mannenkoor; Augustus Crescendo. Programma van het volksconcert te geven door de Chr. Muziekvereeniging „Arti et 'Rteligioni" op Dinsdag 7 Juni, des avonds kwart over acht, in de tent aan de Stationstraat. Koraal Pr. 32:2. 1. Sympathie, Marsch, D. F. Band le; 2. Le Calif0 de Bagdad, Ouverturo, Boieldieu; 3. a. Festpsalm Ps. 150, E. Gobhardt; b. Gebetaus Das Nacht- lager, Kdoutzer; 4. Cavalleria Rusticana, Fantusie, P. Mascagni; 5. Cadetten-Marsch J. P. Sousa; 6. Fantasie over de liederen Er ruischt langs de wolken, Eere zij God, F. J. Scheinsberg; 7. a Pralielium, H. Gen- hart; b. Largo, G. F. Handel; 8. Tannhau- ser, Fantasie, R. Wagner; 9. Einzug der Gladiatoren, J. Fuzik. Koraal: Gezang 180:1. Do Volksconcertcommissie verzoekt de stilte tijdens do nummers te bewaren. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. LAATSTE BERICHTEN DE ONBEWAAKTE OVERWEG. Door den trein, die hedenmorgen onge veer half acht bet station Heer Hogu- waard passeerde is een melkauto aangere den. Er kwamen twee treinen aan, één van den Helder naar Alkmaar en één van Alkmaar naar Hoorn. Een melkauto van de Deka-fabriek te Alkmaar had bij oen boerderij op 100 M. van den on bewaakten overweg nabij het station molk ingela den. Waarschijnlijk heeft de chauffeur wel gelet op den trein van don Helder maar niet op dien van Alkmaar. Op den onbe- waakten overweg werd de auto door dien trein aangereden waardoor het achterstuk van de auto geheel werd vernield en de bumpers van de locomotief werden afge rukt. De melk ging grootcndeel3 verloren. De chauffeur kwam met den schrik vrij. TELEGRAMMEN DE ONTBINDING VAN DEN RIJKSDAG. Heden nog publicatie der regeerings- verklaring. Het rijkskabinet is hedenmorgen om half 10 bijeengekomen voor een laatBte bespreking van den tekst der regeerings- verklaring, die nog heden gepubliceerd zal worden. De regeeringsverklaring zal de groote binnenlandsche kwestie behande len en in korte trekken op de buitenland- scho politiek ingaan. Hot besluit van den rijkspresident, waardoor do rijksdag wordt ontbonden, zal waarschijnlijk vanmiddag nog gepubliceerd worden. NAT.-S0C. DEMONSTRATIE VERHINDERD. MUNCHEN, 4 Juni. (V. D.). Heden morgen arriveerde de voormalige chef van den staf der S. A. (Stormafdeelingen) oud-kapitein Röhm met den trein waarbij hij aan het station werd ontvangen door eenige honderden nationaal-socialisten, die in gesloten formatie al zingende naar het Bruine Huis wilden trekken. De politie greep in, waarbij eenige nazi's, die in het bezit van dolken en boksbeugels waren, werden gearresteerd. Amelia Earhart te Parijs. PARIJS, 4 Juni. (V. D.) De Ameri- kaansche Oceaanvliegster Mrs. Amelia PutnamEarhart is gisteren uit Londen te Parijs aangekomen. In een onderhoud verklaarde zij da£ zij, nu zij op lucht vaartgebied dit prachtige succes bereikt had, zich voortaan voornamelijk aan haar gezin zou wijden. „Ik heb bet se dert ik getrouwd ben zoo druk gehad, dat ik geen tijd heb gehad om bijvoor beeld aan kinderen te denken. Maar nu hoop ik, dat het spoedig zoo ver komt". De echtgenoot van do Oceaanvliegster, de bekende Amerikaansche uitgever Put nam, is gisteren te Cherbourg aangeko men, waar hij door zijn vrouw werd verwelkomd. Mrs. Putnam heeft een uit- noodiging aanvaard van Mussolini om een bezoek te brengen aan Italië. Geboren: Hendrik Johanneo, t. van H. J. Heijmans en J. van Polanen. Ca- tharino, d. mn J. J. van Hooven en M. C. Stikkelorum. Pieter Arnoldus, 1. van D. M. Kuivenhovon en C. Barondse. Engeli- na, d. van CJir. v. d. Steen en O. Eradus. Lcendert Lajnbertus, z. van L. L. Gavé en C. H. de Vos. Gerardus Johannes, z. van H. Hummé en A. M. Natrop. Cornelia, z. van C. Georling en G. Onderwater. Sophia Maria, d. van P. van der Lut en L. Speelman. Marijtje, d. van R. Aonde- wiel en W. van der Pla-s. Maartje, d. van N. van Leeuwen en M. D. Haak. Neeltje, d. van J. J. Jongedijk en A. de Mooij. Margaretha, d. van B. A. Kessoboom en C. Verhoeven. Hendrika Jacoba Johan na, d. van A. 0. M. v. Beukering en A, O. M. Hartwijk. Marinus, z. van M. van Dom en N. van Bernmel. Ondertrouwd: M. C. Pieterso jm. 27 j. en N. Korenhof jd. 24 j. D. van der Zoijden jm. 20 j. en M. W. van Vierzen jd. 19 j. Overleden: W. P. Hartwijk dr. 2 dg. A. Schreuder-van der Ploeg vr. 65 j. J. J. van der Meer zn. 4 mnd. J. van Dijk m. 40 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Trianon: Volwaseenen. Luxor: Goedgekeurd. 3 Juni. Groentenvetling. Per 100 stuks Andijvie 1.803, bloemkool 10.1020, id. II 1.80—14.50, Pieterselie 1—1.80, Prei ƒ0.801.50, Radijs ƒ0.801.90, Kropsalade ƒ0.40—2, Selderie 1.2002.90. Uien ƒ1.— 1.80, Wortelen ƒ1019, Perziken 20—30. Per 100 Kilo: Snijboonen 1.001.10, Peulen 8090, Postelein 68, Spinazie 58. —4 Juni. Eiervelling. Aanvoer 18754 eieren. Kipeieron 2.253.00, eenden eieren 1.90—2.30, per 100 stuks. Han del matig. BOSKOOP, 3 Juni. „De Boskoopsche Veiling". Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophelia 20—37, Marcel Rouyer 2030, Hadley 5080, Cladius Pernet 40—70, Pearson 2840, Winnet 5066, Potin 3051, Columbia 2510, Butterfly 2245, Mac Keiler 3145, Wilh. Kordes 5074, Mme Jules Mouché 2737, Rosa- landia 3058, Florer 5080, Phoebe 25 37, Chas. P. Kil'hnm 60-*A4, Edith Helen 40—70, Aug. Noac.k 2051, Else PoulBen 80130, Gloria Mundi 5080, Orange Perfection 5580, Paul Grampol 6090, Golden Salmon 2151, Ellen Poulnen 45 55, Paul's' Scarlet 30—50, Briarcliff 20— 30, W. C. Ohaplin 4055 et., Diversent Lathyrus 816, Pioenen 20—32, Gerbora 5073, Clematis Prins Hendrik 2.00—3.30, idem The President 1.60, Violieren 40—64, Papavers 2025. Pyrethrum 915, Gla diolen 2026, Rhododendrons 38 ct. Eieren per 10 stuks 30 ct. TER-AAR. 3 Juni. Centrale veiling. Rla ƒ0.40—2.80, Spinazie per kist. 2366 ct. Postelein per kilo 60 ct., Rnbnrbor ƒ2.20 2.40. Komkommers 69 et., Preij 1.1.10 Aardbeien 715 ct., Snijboonen 7.809., Stok ƒ4.505.20, Peulen per 10 pond ƒ2.70 3.50. Tomalon por pond 1117 cent, Sel- dery 2.50, Zuring per kilo 6 ct,.. Peon per bos 9—17 cent., Breekbeen por kilo 7 ct., Bloemkool 325 ct., Pioenen por bos 18<20 cent. NIEUWVEEN, 3 Juni. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 2.20—2.50, eenden eieren ƒ1.50—2.— per 100 stuks; boter ƒ0.460 50, kaas ƒ0.20—0.25 per pond, jon ge konijnen f 0.300.40 per stuk. ZEVENHOVEN, 3 Juni. Eierenveiling. Aanvoer 12.000 stuks. Prijs: kippeneieren 2.2 80, eendoneioren 1.502.boter ƒ0.38—0.48, kans f 0.15—0.20 per pond ALPHEN AAN DEN RIJN, 3 Juni. Groan-1 lenveiling. Per 100 K.G. Spinazie 1012, Postelein 8—10, Per 100 bos: Radijs ƒ1.20, Selderij 2—2.50 Peen 10—14, Andijvie 7 9. Per 100 stuks: Kropsla I ƒ1.402.10, id. II f0-80lt, Komkommers I ƒ15, Bloemkool I 10-21. id. II 1518, Rabarber f 0.80—2, 3 Juni, Eeieren. Kipeieren 2.202.80. Eendeieren ƒ1.70 ROELOFARENDSVEEN. 3 Juni. Veiling. Aardbeien 12—20 ct. per doosje. Postelein 7 8 ct. per kilo.' Sla 0.403.10 per 100 krop. Snijboonen f 4.304,70, id. stek 2.703.20, Peulen 2.903.80, doperwten ƒ3.103.40 p. 10 oond. NOOTDORP, 3 Juni. Vrijt veiling. Aan voer eiern 10496 stuks. Kipeieren 2.253.40, eendeieren 2.05—2.45, ganzeneieren 8, kriel eieren 1.95. Kippen 60 ct., kaas 1523 ct. bloemen 17 per bos. WOERDEN, 3 Juni. Veilingver. Woerden en Ometreken. Aardbeien II 2933, id. I 40 45 ct. per pond. Spinazie 11,512,5, Postelein 910, Stoofsla 5—6,5, bloemkool 5,523 per stuk. Peen 10 ct. per bos, Rabarber 35 per bos, Seldery 1920 per bak, Sla 821 per 10 Uien 45 ct. per bos. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 4 Juni. Boter. prima fabrieks- boter 1.20, prima boerenboter 1.201.30, goede boerenboter 1.101.15. Aanvoer 78/8. 20/16 vaten, wegende 1765 K.G. Handel vlug 4 Juni. Turf. Geen aanvoer. Prijzen 7—8. WISSELNOTEERTNOEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). 68.37l/2 9-101/4 2.467/18 9.73 Brussel 34.40 48.27W, 12.67 20.35 Oslo 45.25 49.75 46.75 35.25 7 32

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3