MEERBURG l-S.D.C.I ZATERDAG 4 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 PROMOTIE-COMPETITIE Ie klasse der D.H.V.B. Bezoekt MORGEN den Wedstrijd: 4406 (Den Haag) AANVANG 2.30 UUR - Terrein Hooge Rijndijk, achter het Patronaat. Entrée: f 0.25, Jongens en werkl. (op vertoon v. stempelkaart) f 0.10. Hieruit volgt dus dat alleen een overwin ning ons eerste nog kans op promoveeren geeft; Meerburg heeft dan 3 en S. D. O. 2 punten. Bij een gelijk spel is S. D. C. be houden, immers dan hebben do Hagenaars op z'n minst 3 punten en Meerburg op z'n hoogst 2 punten. Daar S. D. C. I o. i. in de drie resteerende wedstrijden tegen de beide andere matadoaren, tusschen welke onderling een groote rivaliteit bestaat, wie van de twee het eerste zal eindigen, geen overwiningskans heeft, zal waar schijnlijk de wedstrijd van morgen het re sultaat brengen. Heeft ons eerste kans om morgen te winnen? Op deze vraag durven we beves tigend antwoorden; hieraan moeten we echter toevoegen: alleen als de kansen worden benut. In de reeds gespeelde wedstrijden heb ben we gezien, dat het eerste elftal in het veld geenszins voor haar tegenpartij be hoeft onder te doen; integendeel is het qua veldspel dikwijls sterker geweest, maar het maken van doelpunten is het grootste probleem. Met groote belangstelling zien we dus de zoo uiterst gewichtige kamp van mor gen tegemoet. Laten we hopen, dat onze spelers de ernst ervan zullen inzien en met enthousiasme de strijd aanvaarden; immers alleen dan is de zegen te behalen. Supporters komt dezen laatste der zware promotiewedstrijden van uw favorieten bijwonen en toon door uw belangstelling dat gij met de verrichtingen van het eer ste meeleeft. De wedstrijd vangt aan om halfdrie. Voor verdere bijzonderheden zie ad vertentie op deze pagina. Voor de overige elftallen zijn geen wedstrijden vastgesteld of aangenomen, zoodat alle spelers getuigen kunnen zijn van de groote kamp om half drie. Training hedenmiddag om half drie. Aanmelding nieuwe leden: Hooge Rijn dijk F 41 en aan het Secretariaat Nieuwe Rijn 90, Leiden. (Voor athletiek ook bij den heer J. de Boer, "Weipoort 36, Zoeterwoude). R. K. Sportvereeniging St Bernardus. A.s. Zondag zijn de volgende voetbal wedstrijden vastgesteld: Het eerste elftal moet andermaal (het is nu reeds de derde keer, dat deze wed strijd is vastgesteld) naar Stompwijk, om aldaar te 2.30 uur den strijd aan te bin den tegen S. N. A. I. Het tweede en derde elftal moeten bei de respectievelijk te 8 uur en te 3.30 uur een vriendschappelijken wedstrijd spelen te Langeraar, tegen de dito elftallen der sportver. „Adolf Kolping". Het gezamen lijk vertrek van deze beide elftallen is vastgesteld te 1 uur. De junioren spelen te 1 uur thuis een vriendschappelijken wed strijd tegen het jun. elftal der sportver. „Alphensohe Boys". Junioren, wij hopen op uw aller medewerking, opdat deze wed strijd niet gespeeld behoeft te worden met bijv. 8 a 9 man en zorgt er ook vooral voor, dat gij allen op tijd aanwezig zijt. De aan- vangsuren zijn bepaald volgens den wet tel ijken tijd. Tot slot van het programma volgt, te 2.30 uur een spannende beslis singswedstrijd voor den beker, welke het vorig jaar wegens' het beginnen der oom petitie niet kon doorgaan tusschen de elf tallen B. S. M. I en Alphensche Boys I op het St. Bernard'usterrein. Dus supporters kunnen gerust eens een kijkje gaan nemen op het terrein, daar deze spannende wedstrijd zeker de moeite waard zal wezen. „Rood Wit". Voetbal. Nu de onderlinge atletiek wedstrijden enkele weken zijn uitgesteld, kunnen wij dank zij de medewerking van S. M. C. en Teylingen eerst het voetbalpro- gram afwerken. Het eerste speelt de finale der serie- wedstrijden van S. M. C. tegen Blauw Zwart III. Deze oude bekende zal het ons niet ge makkelijk maken, wordt er evenwel ge streden als de laatste weken, dan geven wij onze jongens een kans. Vertrek half twaalf vanaf het- R.-K. Mil. Tehuis per fiets. De oudste junioren gaan naar Sassen- heim, waar de strijd zal worden aangebon den tegen Teylingen I, voor de nederlaag wedstrijden. Jongens neemt het niet te licht op anders krijgen jullie nog een lesje. Vertrek 12 uur vanaf het R.-K. Mil. Te huis per fiets. Afd. Wandelsport „De Antilopen": A.s. Zondag trainingsmarsch voor de L. P. S. V. en de vierdaagsche afstandsmarschen af stand 30 K.M. vertrek 2 uur vanaf het Noordeiiide. Wandelaars komt allen want het Antilopen-bestuur wil met de L. P. S. V. met zo.o'n groot aantal deelnemers uit komen, dus allen zonder uitzondering pre sent. Athletiek. Donderdagavond gaan allen athleten onder leiding van onze lei der, den heer G. van Oerle, naar Zoeter woude om op de Schinkel voor de a.s. Schinkelloop te trainen. De leden die niet op de Schinkelloop uitkomen kunnen ook medegaan daar voor hen ook gelegenheid is om zich op andere nummers te trainen. Plaats en tijd wordt nader bekend gemaakt. Aanmelden nieu- wo leden bij G. Molkenboer, Morschweg 6. Tel. 146. R. K. Sportvereeniging S. N. A. Om onbegrijpelijke reden werd afgeloo- pen Zondag de wedstrijd S. N. A. ISt. Bernardus I door den D. H. V. B. afge last en werd de wedstrijd S. N. A. IO. V. V. I vastgesteld. Doch O. V. V. kwam niet op en S. N. A. kreeg door O. V. V. voor de vijfde maal een gedwongen rust dag. Voor a.s. Zondag is wederom vast gesteld de wedstrijd S. N. A. ISt. Ber nardus I welke de beslissing zal brengen of S. N. A. of St. Bernardus met S. M. C. naar de tweede klas zal gaan. Daar we de vorige week al een beschouwing hielden, zullen we nu alleen volstaan met onze jongens erop te wijzen, dat zij in elke omstandigheid moeten toonen te wijzen, dat zij in elke omstandigheid moeten too nen R. K. Sportlui te zijn en dan zullen zij de S. N. A.-kleuren hoog houden. Daar er voor dezen wedstrijd nog al belangstel ling bestaat, willen wij het publiek er op wijzen, dat het achter de lijnen moet blij ven en zich niet met de beslissingen vail den scheidsrechter mag inlaten. De wed strijd vangt om half drie aan en zal ge leid worden door den heer A. Duijvestein, die door twee neutrale grensrechters zal worden bijgestaan. Voor alles hopen we een fairen wedstrijd te zien, waarin de sterkste zal zegevieren R.-K. S. V. D.O.S. Morgen om 1 uur speelt D. O. S. 3 een vriendsch. wedstrijd tegen Concordia 3. Daar we van de sterkte van de Hille- gommers niet op de hoogte zijn, zullen we hun verrichtingen maar afwachten on ho pen op een gezelligen wedstrijd. D. O. S. speelt om half drie tegen Con cordia I om een mooie zilveren medaille, reeds eerder was deze wedstrijd vastge steld, doch kon toen niet doorgaan. Thans zijn we er zeker van dat de wedstrijd door gaat zoodat een wandeling naar het D. O. S.-terein niet tevergeefs zal zijn, en de wedstrijd zal spannend genoeg zijn. R. K. Sportvereeniging A. S. C. Sportdag. De organisatie van onzen sportdag op 3 Juli gaat alleszins naar wensch De inschrijvingen loopen al aar dig binnen. De animo voor den Schenkel loop is zoo mogelijk nog rooter dan vorig jaar. En onze eigen athleten hebben nu reeds goede resultaten van hun training. Avond op avond wordt er getraind en wij zagen nu al vreemde sportlui hier trainen en den Schenkelweg verkennen. Gymnastiek Naar aanleiding van een ingekomen informatie deelt het be stuur mede, dat vereenigingen met meer dere ploegen van vier gymnasten mogen uitkomen met duidelijke vermelding bij de aangifte bij welke ploeg 1, 2 enz. elk het behoort. De inschrijvingen worden beslist op 19 Juni gesloten. Het bestuur houdt zich gaarne bereid tot de ontvangst van bekroningen. Lesuren deze week gewoon. Voetbal. De nederlaagwedstrijden kunnen niet aanvangen aangezien St. Ber nardus I nog moet spelen voor degradatie tegen S. N. A. De junioren speten te 1 uur een vriend schappelijke wedstrijd tegen Leiden I-ju nioren. Volgende week zijn de voetbalwedstrij den uitgesteld voor het Aanbiddingsfeest. Donderdagavond van 89 uur athle- tiektraining onder leiding van den heer v. Oerle. R. K. Sportvereeniging S. M. C. Voor de serie-wedstrijden op het S. M. C.-terrein is het morgen een belangrijke dag, wijl eenige voorname wedstrijden op het programma prijken. Te half één reeds trekt R. W. D. IBlauw Zwart III de be langstelling in de winnaars-ronde der 4e klasse. Reeds eenige malen moest R. W. D. in Blauw Zwart de meerdere erkennen, maar of dat morgen weer zal op gaan be twijfelen we sterk. Te 2 uur volgt de belangrijke wedstrijd Teijlingen ILisse I, oude bekenden, wel ke elkaar weinig toe zullen geven. We spre ken hierbij den wensch uit. dat de spelers een faire partij voetbal te zien zullen ge ven, waarvan werkelijk propaganda uit zal gaan ter bevordering der voetbalsport m het algemeen, doch in *t bijzonder voor de Roomsohe sport. Voor een goede leiding is zorg gedragen. Bij gunstig weer ver wachten we een groote belangstelling. Ten slotte speelt te 4 uur S. M. C. I tegen Lis- se III, wat ook een vrij gelijke strijd zal worden en waarbij eerst na afloop zal blij ken wie de sterkste is. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Promotie le klasse. Meerburg IS. D. C. I. Promotie 2e klasse. S. N. A. ISt. Bernardus I. Junioren-competitie District Leiden. Afdeeling B. Lisse IIS. N. A. I (1 uur). KON. NED. VOETBALBOND. Om het landskampioenschap. De dag van morgen is in den K. N. V. B. vooral belangrijk door den laatsten kampioenswedstrijd AjaxEnschede. Ajax kan natuurlijk heel goed winnen, waarmede dan de beslissing gevallen is en de Amsterdamsche club voor de vierde maal kampioen zal zijn. Een nederlaag evenwel bezorgt Feijenoord het kampioen schap, een gelijk spel brengt beide Wester- sche clubs op gelijken voet, in welk geval een beslissingswedstrijd tussohen deze twee noodig zou zijn. Wie zijn kampioen van Neder land geweest? De „Sportkr." geeft volgende interessan te beschouwingen over de tot nu toe be haalde kampioenschappen. Ingaande 18971898, het seizoen, toen voor het eerst om het kampioenschap van Nederland gespeeld wérd, is de AArAhit#>f behaald door: 1897—1898 R.A.P.; 1898—1899 R.A.P.; 1899—1900 H.V.V.; 1900—1901 H.V.V. 1901—1902 H.V.V.; 1902—1903 H.V.V.; 1903—1904 H.B.S.; 1904—1905 H.V.V. 19051906 H.B.S. 1906—1907 H.V.V.; 1907—1906 Quick (H.) 1908—1909 Sparta; 1909—1910 H.V.V.; 1910—1911 Sparta; 1911—1912 Sparta 1912—1913 Sparta; 1913—1914 H.V.V.; 1914—1915 Sparta; 1915—1916 Willem II 1916—1917 Go Ahead 1917—1918 Ajax; 1918—1919 Ajax; 1919—1920 Be Quick (Gr.) 1920—1921 N.A.C. 1921—1922 Go Ahead; 1922—1923 R.C.H.; 19231924 Feijenoord 1924—1925 H.B.S.; 1925—1926 Ensohede; 1926—1927 Heracles; 1927—19-28 Feijenoord 1928—1929 P.S.V.; 19291930 Go Ahead; 1930—1931 Ajax; 1931—1932 111 De eerelijst wordt dus gevormd door: H. V. V. met 8, Sparta met 5, H. B. S., Go Ahead en Ajax met 3, R. A. P. en Feijenoord met 2 kampioenschappen; Quick (H.), Willem II, Be Quick (Gr.), N. A. C., R. C. H.. Enschede, Heracles en P. S. V. elk 1 kampioenschap. Dit lijstje geeft feitelijk een goed beeld van Nederlands voetbalhistorie. Aanvan kelijk overheerschte het Westen en on danks heroischen tegenstand van clubs als P. W. en vooral Vitesse met daartus- schendoor U. D., Wilhelmina, Quick (N.), en G. V. C., tegenwoordig op Vitesse na, geen van alle meer eersteklasser! bleef het Westen de baas. Na R. A. P. was H. V. V. eerst jaar in jaar uit de primus in ter pares, later nam Sparta die rol over en voorts kwamen de Haagsohe clubs H. B. S. en Quick er een enkel keertje aan ie pas. Aa.n Vitesse lukte het, juist voor den oorlog, bijna om een einde te maken aan de Westelijke hegemonie, maar in een his- torisehen wedstrijd aan den Wassenaar- schen weg legde H. V. V. door een doel punt, dat twee minuten voor tijd gemaakt werd, toch nog beslag op het kampioen schap, dat Göbel c.s. reeds toegelonkt had. Niet lang daarna is dan toch de kente ring gekomen. Eerst Willem II en daarna Go Ahead overtroefden het Westen en weliswaar hebben nadien vooral Ajax en Feijenoord, en ook R. C. H. en H. B. S., dit district weer aan den top gebracht, maar de provincie bleef nu t-ooh vrijwel gelijken tred houden. Be Quick (Gr.) bracht het Noorden op de eerelijst. Go ^.head bracht nog twee keer den ©eretitel op haar naam, N. A. C., Ensohede, Heracles en P. S. V. kregen ook een beurt, en als men dat alles bijeen overziet, moet stellig geconstateerd worden, dat deze wiss'eling van decor een gunstigen invloed gehad moet hebben op de ontwikkeling van en de belangstelling voor voetbal. De laatste twee seizoenen heeft het Westen weer en op weinig twijfelachtige wijze de leiding genomen, maar er is geen enkele reden om aan te nemen, dat de Provincie niet in den kortst mogelijken tijd voor een klinkend herstel zal zorg dragen. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenschap van Nederland. AjaxEnschede. AFDEELING I. Promotie 3e klasse. De SpartaanO. S. V. (terr. Z.F.C.). 0m den N. V. B.-beker. zesde ronde. P. S. V.V. S. V.; Velocitas (Gr.)Her mes D. V. S. zevende ronde. West FrisiaK. F. C. De Werkloozen-competitie. De uitslagen van deze week luiden: R.K.W.—L.V.V.O. II 5-2; W.B.A. II- Metaalbew. I 111; W.B.A. IMetaalbew. II 7—1. Het programma voor volgende week luidt: R.K.W.L.V.V.O. I Sportmanterrein, Maandag 6 Juni, W. Schouten. VolkshuisL.V.V.O. I D.V.S.-terrein, Donderdag 9 Juni, A. Hidlebrand.. Metaalbew. IW.B.A. I Politieterrein, Vrijdag 10 Juni, Richard v. Gelder. Voetbalvereeniging V. en D. L. Dezer dagen werd onder het gezamen lijk personeel der firma Vroom en Drees- man te Leiden, een voetbalvereeniging opgericht, onder den naam V. en D. L. Het bestuur werd als volgt samenge steld: voorzitter de heer Vermeulen, se cretaris de.heer De Vrind, penningmeester de heer Wittenberg. Het secretariaat is gevestigd N. Rijn 92. Sportvereeniigng „Jeanne d'Arc". Het bestuur maakt bekende, dat de da mes en heeren die zich hebben opgegeven deel te nemen aan den 40-K.M-marsch Maandagavond 8 uur aan 't gymnastiek lokaal aanwezig moeten zijn voor een te houden trainingsmarsch. Ook zij die niet deelnemen aan den 40-K.M.-marsch mogen met deze trainingsmarsch meeloopen; dus ale leden Maandagavond present. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE HAMBURG. Voor 4500 toeschouwers werden gister avond te Hamburg internationale athletiek- wedstrijden gehouden, waaraan ook werd deelgenomen door een drietal Hollandsche athleten. In de 4 X 100 Meter estafette liep het Duitsche Olympische team mee bestaande uit Koernig, Lammers, Borchmeyer en Jo- nath. Het viertal maakte een uitstekenden indruk. De 100 Meter ging tusschen Jonath, Ber ger en Koernig. Jonath won ditmaal met de Hollander op de tweede plaats en Koernig derde. Op de 5000 Meter wist Holland eveneens een succes te boeken. Bij de dames won onze landgenoote Mej. Schuurmans op zeer gemakkelijke wijze het nummer 100 M. in den tijd van 12.1 sec. Van onze drie landgenooten welke aan de wedstrijden deelnamen, wisten twee te zegevieren, hetgeen dus geen slecht resul taat genoemd mag worden. De 5000 M. waaraan onze landgenoot Jan Zeegers deelnam ging hoofdzakelijk tusschen Holthaus, Dieckmann en Zeegers. Geduren de laatste halve ronde geraakte Dieekman achter. Het werd nu een strijd tusschen Zee gers en Holthaus. Met een fraaien spurt en een voorsprong van slechts eenige meters kwam onze landgenoot als eerst door de finish in den tijd van 15 min. 16.4 sec. Een mooi resultaat. De voornaamste uitslagen luiden: 100 Meter: 1. Jonath 10.4 sec.; 2. Ber ger 10.7 sec.; 3. Koernig 10.7 sec. 5000 M.1. Jan Zeegers 15 min. 16,4 sec.; 2. Holthaus 15 min. 16.8 sec.; 3. Dieckmann 15 min. 20 sec. 100 M. voor dames: 1. Mej. Schuurmans 12.1 sec.; 2. Frl. Wolnes 12 4 sec.. Bij de 4 X 100 Meter estafette zegevier de het Duitsche Olympische team, waarin medeliepen Koernig, Jonath, Lammers en Borchmeyer in den tijd van 41.9 sec. R.-K. Ath.-ver. „De Bataven". A.s. Maandag zullen de „Bataven" voor het eerst buiten trainen. En wel op het terrein van de Kolping's Boys, aan de Nieuwe Vaart. Het terrein zal om 8 uur geopend wor den, terwijl de heer J. v. Oerle, de trainer van de „Bataven", om half negen op het terrein aanwezig zal zijn. Het is natuurlijk overbodig te zeggen, dat alle athleten aanwzig moeten zijn, want wij staan kort voor de wedstrijden. Dus allen present. Jaarvergadering. Donderdagavond hield bovengenoemde vereeniging haar eerste jaarvergadering in den R.-K. Volksbond, Steenschuur. Om halfnegen opende de voorzitter, de heer Janson, de vergadering met gebed. Hij heette allen aanwezigen hartelijk welkom en verheugde zich over de groote opkomst. Spr. liet hierna het gebeurde de revue passeeren en begint met de moei lijkheden te bespreken, vooral van de op richting. Hij haalde verder aan de successen, die in het afgeloopen jaar op de wedstrijden zijn behaald. Het oprichten van de tippelaars, hun fijne trainingsmarschen, enz. Maar met dit alles denkt hij ook aan de donkere wolken die over de vereeniging gegaan zijn. Dan noemt spr. 't heengaan van Rector Groot, de kwestie met de sport- commissie en propagandaclub. Maar ook deze wolken zijn voorbij ge gaan. En met het vertrek van Rector Groot als adviseur werd kap. Bangert de nieuwe adviseur en daarmee kwam er ook nieuwe energie in de vereeniging. Ook is er een nieuwe sportcommissie gekomen. En de heex-en hebben direct bewezen, dat zij voor hun taak klaar zijn. Immers heb ben zij reeds gezorgd voor een nieuw ter rein in de naaste omgeving van de stad (Applaus). Spr. ging daarna over met het bedanken van zijn bestuur en een woord van extra dank kwam toen aan Piet van Dam, den secr.-penn. Verder dankte spr. den eerw. adviseur voor zijn vele werk voor de vereeniging en hij zeide er van overtuigd te zijn dat kap. Bangert direct de harten van de „Bata ven" gewonnen had. Het jaarverslag memoreerde de vele successen, die de .iBataven" gehad hebben op de vele wedstrijden. De secretaris herdenkt verder de pret tige trainingsavonden en clubavonden, waar vooral kap. Bangert het leeuwenaan deel heeft met zijn enthousiaste redevoe ringen. Daarna verslag van den penningmeester. Een verheugend feit was het, dat de boe ken klopte met een batig saldo van pl.m. 20.De vooritter dankte voor de 1 ver slagen en de kascommissie W. v. Dijk en J. Hendriks. Verder werd er besloten de jaarfeestvie ring dit jaar sober te vieren alleen met een H. Mis alg. communie met alg. ontbijt en op den dag onderlinge wedstrijden. Deze feestviering zal gevierd worden op den len Zondag na het officieel openen van het nieuwe terrein. Intusschen is de eerw. adviseur op de vergadering gekomen. De voorzitter heet hem hartelijk welkom en geeft direct het woord aan den eerw. adviseur. De eerw. adviseur begint met te zeggen, dat hij graag deze gelegenheid aanpakt om iets te zeggen. Hij krijgt net als altijd di- rict een aandachtig gehoor. Spr. herin nert zich nog heel goed de eerste verga dering van de „Bataven". En het eigen aardige was, dat hij direct den indruk kreeg, dat de „Bataven" jongens waren uit één stuk, flink in hun sport en ook flink in hun R.-K.-zijn. En hij wees er op, dat zij dat altijd hadden bewezen. Hij zegt dan ook, dat zij een waardig voorbeeld zijn voor de eventueele nieuwe leden, die ze ker zullen komen om de „Bataven" groot en sterk te maken De bestuursverkiezing, die nu volgde, gaf alleen verandering door het verkiezen van W. v Dijk, P. van Dam en B. Brusche werden herkozen. LAWNTENNIS LEIDSCHE STUDENTEN L. T. C. Tournooi te Noordwijk. Op de banen van de Noordwijkscho Sportvereeniging zijn de jaarlijksehe wed strijden van de Leidsohe Studenten Lawn- tennisclub begonnen. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel le rondernr. J. Hollander sl. J. van Panhuys 62, 63; 2e ronde: J. H. van Hees sl. H. Wijnberg 110, 86; D. Teschmacher sL D. Town- send 62, 60; G. Wi van Stapel© w.o.; M. E. Nel wan sl. F. van Dompseler 64, 62; H. J. de Koster ah J. de Leon 63, 63; S. L. Tjoa sl. ir. D. Tierie 60, 63; mr. J. Hollander sl. E. Bohme 60, 61; F. Ernst sl. mr. J. Pel 97, 63; W. L. Beynes w.o.; W. J. Kai\sten sL P. Warnars 62, 62; L. Nieuwenhuys sl. J. H. Wisse ling 62, 6>2; D. Breukelman sL F. A. Diriemon 6—2, 61; G. Zweerts sl. inir. J. B. Kan 75, 60; G. J. Broekhuizen w.o. 3e ronde; W. J. Karsten si. W. L Beynes 60, 63; L. Nieuwenhuys sl. D. Breukel man 60, 63. Damesenkelspel le ronde: mej. A. Moo- lenburgh sl. mej. H. Hesseling 63, 75; mej. T. de Jong sl. mej. M. H. Boekweit 61, 63; mej. L. W. van Lindonk sl. mej. A. Goekoop 61, 63; mevr. N. van Lin donk sl. mej. N. van der Linden 6—4, 75; mej. A. Kerckhoff sl. mevr. J. Jancqiure 36, 62, 62. 2e rooide: mej. A. Moolen- burgh sl. mej. W. van Hasselt 60, 60. Da mes dubbelspel le rondemej. M. Rollin Couquerque en mej. A. Kerckhoff sl. mej. J. Leeikstra en mej. N. van Vliet 61, 62; mevr. Joncquire en mej. Kawilo- nang sl. mej. A. J. M. Dolk en mej. L A. Blom 60, 60. Heerendubbelspel le rondeJ. van Panhuys en J. H. Wisseling sL mr. J. B. Kan en J. van der Wel 62, 64. Gemengd dubbelspel le ronde mej. M. Kollin Couquerque en W. F. Weber sl'. mej. A. Goekoop en W. J. Karsten 62, 60; mej. T. de Jong en W. Marinkelle sl. mej. W. van Hasselt en mr. J. Hollander 63, 62; mej. E. Belzer en J. Knottenbelt sl. mej. A. Ha velaar en J. Ha velaar 63, 0. Heerenenkel spel, kampioenschap der Leidsche studenten L. T. V. Halve eind strijd: G. W. van Stapele sl. F. H. Wester- mann 63, 46, 63. ROEIEN DE WEDSTRIJDEN VAN DE „KONINKLIJKE". Op de Ringvaart te Sloten vonden gis termiddag de eindwedstrijden plaats van de ongestuurde nummers. De belangstelling was evenals Donderdag zeer matig. Twee zonder stuurman. Hier ging de strijd tusschen Nereus (Bon boeg en De Wit slag) en Triton (ltoelofsen boeg en Roell slag). Er deed zich een klein inci dent voor. On ongeveer 100 Meter voor de finish komen beide ploegen met elkaar in aanraking. Daar dit in neutraal water ge schiedde besliste de jury, dat de roeiers in de gelegenheid gesteld zouden worden over te roeien. Nereus maakte hiertegen echter bezwaar, daar beide roeiers morgen weder uit moeten komen. Het resultaat was, dat in dit nummer de prijs niet uitgereikt werd. Oude sciff. In dit nummer ging de strijd tusschen Laga (van Dengen) en ARS A (Boerma). Met ruim drie lengten voorsprong wint van Dongen in den tijd met 7 min. 49 2/5 sec. Overnaadsche sciff. Hier ver scheen voor den eindstrijd in de baan ARSA (Ooms) en Willem III. Het resultaat was dat Willem III met twee lengten won in 8 min. 27 sec. Jonge sciff A. In dit nummer ging de eindstrijd tusschen Amstel (Goselaar Beerta) en Willem III (Schroeder). In den schitterenden tijd van 7 min, 55 sec. gaat Schroeder (Willem III) met vele lengten door de finish. Gisteravond werd een aanvang gemaakt met de voorwedstrijden van de gestuurde nummers. De belangstelling was thans grooter dan in Sloten het geval was, doch van de gezellige drukte, die vroeger bij de wedstrijden heersohte, was thans nog geen sprake. Overnaadsche vier. Begonnen werd met den eersten heat van bovenge noemd nummer met aan boei I Nereus en boei 2 De Amstel. Amstel wint met eenige lengten in 8 min. 20 sec. Tijd Nereus 8 min. 41 sec. De tweede heat ging tusschen Ai-go (Wa- geningen), Oadetten (Breda) en Poseidon (Amsterdam). De Wageningers gaan met 1 lengte verscliil in den tijd van 8'min. 20 sec. door de finish. 2. Cadetten. 3. Poseidon. Derde heat bracht Laga (Delft) en Triton (Utrecht) in de baan. Met lengte ver schil wint Triton in den tijd van 8 min. 15 sec. Jonge acht. De eerste heat van de Jonge Acht brengt Njord (Leiden) en Laga (Delft) aan den start. De Leidenaren leve ren sleöht waterwerk, het weggaan van de Delftenaren is cleaner. Bij dc Berlagebrug zijn ze een neuslengte voor. Zij vormen een mooi geheel. Zij komen na een spurt bij Nereus van de Leidenaren met deze gelijk te liggen. Laga loopt nu uit en gaat als eerste de Amstelbrug door. Bij de Hoop is er licht tusschen de booten. Laga loopt nu nog verder uit. 1. Laga 7 min. 4 4/5 sec. 2. Njord 7 min. 9 3/5 sec. De tweede heat gaat tusschen Dare Devil Club (Rotterdam) en Argo (Wageningen). De Wageningers hebben de beste start. Zij hebben een langen gelijken slag. Bij de Berlage brug hebben zij reeds een voor sprong van 1 lengte. Zij loopen steeds meer uit. De Rotterdammers roeien slecht en on rustig. Bjj de Amstelbrug is de voorsprong van Argo 2 lengten. De Wageningers win nen met l'A lengte. 1. Argo in 7 min; 16 4/5 sec. 2. Dare Devil Club 7 min. 23 2/5 sec.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14