m WOENSDAG 1 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 Mei 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor, instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 765.8 te Isafjord Laagste barometerst.: 752.3 te Memel Verwachting tot den avond van 2 Juni: Zwakke tot matige Noordelijke tot Oos telijke wind. Be trokken tot zwaar bewolkt, later op klarend. Weinig of geen regen. Weinig verandering in tem peratuur. In de Iuclitdrukverdeeling kwam wei nig verandering. De beide depressies in 'het Oosten en Zuidwesten werden niet dieper en verplaatsen zich zeer lang zaam. Ons land ligt in het zadelgebied tusschen de twee depressies en een ge bied van hoogen luchtdruk in het Noor den en één in de Middellandsche Zee, waarvan het laatste zich naar het Zuid oosten terug trekt. In dit zadelgebied blijft het weer uiterst onzeker. De hoog ste temperaturen komen voor in het Oosten en in Zuid-Zweden en verder in Zuidoost-Frankrijk. In Lapland komt nog vorst en sneeuw voor. Het laat zich aan zien, dat in de eerstvolgende dagen de wind uit Noordelijke richtingen zal waa ien met opklaring en vrij koel weer. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur om 12 uur hedenmiddag 13.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e^.: Van Woensdagavond 9.40 uur tot Don derdagmorgen 4.16 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 17, 12 uur 18, 3 uur 18 gr. C. Zweminrichting De Zijl: 7 uur 16, 12 uur 17, 3 uur 17 gr. C. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 2 Juni v.m. 2.2é- uur en n.m. 2.50 uur. den na lezing door den secretaris, derd vastgesteld. Hierna werd mededeeling gedaan van enkele ingekomen stukken. Tot leden van de kascommissie werden benoemd de heeren N. C. F. v. Ginkel, G. Molken'boer en H. W. Tieleman. Hierna was aan de orde verkiezing van twee bestuursleden. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur op den 3 October- dag soms krachten te kort komt; daarom heeft het bestuur gemeend het aantal bestuursleden met twee uit te breiden. De vergadering keurde dit voorstel goed. Benoemd werden de heeren L. E. Nieuwenhuizen Segaar en Gé. Driessen. Vervolgens passeerde het schema van de geheele 3 Octoberfeestviering weer de revue. Zij zal in hoofdlijnen dezelfde zijn als vorig jaar. Evenals tien en twintig jaar geleden zal in den ochtend weer een elfdorpen- tocht gehouden worden. De kinderfeestviering der morgens zal vervallen evenals het dag-vuurwerk. Nadat bij de rondvraag nog enkele punten waren ter sprake gebracht werd de vergadering gesloten. L.E.M.V.O.G. Naar wij vernemen zal op 13 Juni a.s. te Amsterdam een nieuwe vergadering van 5 Yi pet. obligatiehouders der Leidsche Ex ploitatie Mij. worden gehouden. Daar zal een voorstel besproken worden ter benoeming van twee nieuwe leden der commissie vaai obligatiehouders. Dood gebleven. Gistermiddag werd de 60-jarige D. v. A. nabij de Valkensteeg onwel en zakte in elkaar. De ontboden dokteT van den E. H. D. constateerde den dood door hartverlam ming. Met het hoofd tuschen auto en muur bekneld. Gisternamiddag te 6 uur is de 7-jarige D. O. uit de v. Lennepstraat met het hoofd bekneld geraakt tusschen een muur en een auto van J. R. B. alhier*. De jongen werd ernstig aan het hoofd verwond. In het kan toor der Ned. Rot. Mij- werd een eerste verband gelegd. De dokter van den E. H. D. nam den jongen mee naar het Acad. Ziekenhuis, alwaar operatief ingrijpen noo- dig bleek. De toestand van den jongen is bevredigend. Door de politie alhier zijn naar Duitsch- land uitgeleid de Duitsche vrouwen I. en H. P., die hier zonder middelen van bestaan verbleven. Korting op loon, betaald door gesubsidieerde instellingen? Verschillende instellingen, die subsidie uit de gemeentekas ontvangen, hebben van B. en W. de volgende circulairo ont- vangen „Zooals u bekend zal zijn, besloot de gemeenteraad om met ingang van 1 Mei 1932 op de wedden en loonen van het ge- meenteporsoneel een tijdelijke korting toe te passen ten bedrage van 4.2 pCt. over het gedeelte van de wedde af van het loon boven 700. Tevens besloot de raad met ingang van genoemden datum op de wedden en ne ven-betrekkingen een tijdelijke korting van 3 pCt. (over de volle wedde) toe te passen. Voorts machtigde de raad ons college om maatregelen te nemen tot invoering in do door ons te bepalen gevallen van een overeenkomstige korting voor het per soneel in dienst bij instellingen, in wier financiën geheel of gedeeltelijk door de gemeente wordt voorzien; in verband daarmede bepaalde de raad verder dat de subsidies of bijdragen uit de gemeente kas als maxima zullen worden beschouwd. Met het oog op het vorenstaande ver zoeken wij u de vraag onder oogen te zien of en in hoeverre een korting behoort plaats te hebben op vergoedingen of be looningen van het aan uw instelling ver bonden personeel. Het resultaat van uw overwegingen zullen wij gaarne uiterlijk 15 Juni a.s. ver nemen." Deze circulaire vonden wij afgedrukt in „Vooruit." Wij herinneren er aan. dat bij de behan- ling van bedoeld voorstel in den Raad namens B. en W. is verklaard, dat slechts in enkele gevallen als n.I. betrekkelijk hooge loonen geheel of zoo goed als ge heel uit gemeentelijke subsidie zoudt wor den betaald door B. en W. op de door gesubsidieerde instellingen uitgekeerde loonen een tijdelijke korting zou worden geëischt. Jubileum. Heden herdacht de heer G. Bergman den dag, dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij de firma Gebr. Kruyt, alhier. De jubilaris werd met zijn familie ten huize van een zijner patroons ontvangen, en op zeer waardeerende w,ijze door de firmanten toegesproken, waarbij hem een enveloppe met inhoud, benevens cenige geschenken in natura werden aangeboden. Namens het personeel werd hem door den oudsten bediende een tafel gegeven. Den verderen dag bracht de jubilaris in den kring van zijn familie door. Wegens verzet tegen de politie is gear resteerd D. Z., die bij het voetballen op de Kaasmarkt werd aangehouden en zijn naam weigerde op te geven. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Fiets vermist. Door J. P., verpleegde uit de Martha-Stichting werd bij de politie aangifte gedaan van ontvreemding of dief stal van zijn fiets, die hij even voor het pand van de V. in de Hooftstraat had neer- gozet. NIEUWKOOP. De Ziendeweg. In de eerstvolgende zit ting van de Provinciale Staten van Zuid- Holland komt aan dc orde een voorstel van de Gedeputeerde Staten om van provin ciewegen een subsidie toe te staan van f 2000.— voor het verbeteren van den Zien deweg, welke gelegen is tusschen Nieuw koop en Zwammerdam, waarop tevens Aar- landerveen met een weg uitkomt In het prae-advies van Gedeputeerde Staten wordt erkend, dat de Noord- en Zuideinderpolder onderhoudplichtige is van den weg als waterkeering, doch deze polder wil slechts alleen dan voor het aanbrengen van een goede oeververdediging zórg dra gen, indien daartoe door andere lichamen, die voor den ongunstigen toestand mede aansprakelijk geacht kunnen worden, in de kosten wordt bijgedragen. WOERDEN. Brielsche bedevaart. De jaarlijksche bedevaart naar Den Briel vertrekt dit jaar op Woensdag S Juni, des morgens 8 55 en keert des avond weer terug om 20.34. Kaar tjes k f 2.75 zijn verkrijgbaar aan de Pas torie. De Geestdorpsche weg. Naar we ver nemen is nu ook de Geestdorpsche weg voor het autoverkeer opengesteld. Dit is mogelijk gemaakt door het aanbrengen van wijkplaatsen. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de Wis- en Natuur kunde, op proefschrift getiteld: „Chloor- en Brommderivaten van Diphenyl", de heer F. L. W. van Roosmalen, geboren te Roosteren. Doctoraal examen Nederlandsche letteren mej. K. H .J. de Vries (Den Haag) en de heer H. W. J. Schaap (Leiden). Econom. candidaatsexamen Indoloie de heer A. Th. Bogaardt (Den Haag); doctoraal examen Indisch recht de heer F. J. Bosch (Den Haag); doctoraal examen geneeskunde mej. H. Blomberg (Haarlem) en de heeren N. van Eek (den Haag) en R. F. F. Westerkamp (Den Haag). Berichten in een gedeelte onzer vorige oplage reeds geplaatst OPENING MUZIEKTENT „OUD HORTUSZICHT". Onder overweldigende belangstelling heeft gisteravond in den theetuin „Oud Hortuszicht" de officieele ingebruikname plaats gehad van de nieuwe muziektent, tot den bouw waarvan de Bond van Leidscho Harmonie- en Fanfare-Vereenigingcn het plan hadden geopperd. Aan deze officieele opening werd deel genomen door de tien bij den bond aan gesloten vereenigingen, terwijl zeker een duizendtal belangstellenden aanwezig wa ren. Onder de genoodigden merkten we o.ra. op den burgemeester mr. A. van de Sando Bakhuyzen, wethouder mr. A. J. Romijn als voorzitter van het Crisis-Oomité, benovens de hoeren Touw, v. Aggelcn en Fehmers van dit comité, den commissaris van poli tie R. J. Meyer, hoofdinspecteur A. P. A. Eskens en voorts tal van afgevaardigden van diverse vereenigingen. Reeds vóór half acht was dc groote trek naar „Oud Hortuszicht" aangevangen. Van verschillende verzamelpunten in de stad marcheerden de diverse corpsen, lus tig musiceerend, naar den Witte Singel, waar zich honderden en honderden had den opgesteld om de stoeten te zien voor bijtrekken. Te omstreeks half negen nam de voor zitter van den Bond van Leidsche Harmo nie- on Fanfare-Vereenigingen het woord om allereerst een welkom too to roepen aan de aanwezigen en iu het bijzonder aan de genoodigden. Spr. wees er vervolgens op, dat deze avond een bijzonder karakter had, maar tevens een stuk propaganda voor den bond beteekende. Voor de eerste maal sedert de oprich ting in Juli 1930 hadden alle vereenigin gen tezamen gehoor gegeven aan den op roep om vanaf verschillende punten van de stad op te trekken. Voor het luisterend publiek in Leiden heeft de Leidsche Bond het beste beentje voorgezet, want twee jaar lang zijn gratis concerten aangeboden. Dank brengt spr. aan het gemeentebe stuur, dat ceu mooie tent in het Plantsoen liet zetten. Dank brengt spr. ook aan het Leidsche publiek, doch hij wijst er tevens op, dat men niet altijd gratis zal kunnen werken, want de bodem van de schatkist is leeg. Een der oorzaken hiervan is. dat de werkloosheid zich ook onder de leden van don bond heeft doen gevoelen. Spr. memoreert vervolgens, dat men hier in Leiden tot op heden slecht bedeeld was met goed liggende muziektenten, maar des to verheugender is het, dat do heer van Ingen Schenau bereid gevonden werd in zijn „Oud Hortuszicht" en tent to laten bouwen. Spr. geeft de verzekering, dat de muziekvereenigingen haar medewerking den "heer v. Ingen Schenau niet zullen ont houden. Als blijk van waardeering biedt spr. den heer v. Ingen Schenau een fraaien bloemenmand aan. Na dank gebracht te hebben aan de po litie. die steeds baar medewerking bij de verschillende concerten verleende en aan de dirigenten der verschillende corpsen, verzocht spr. hierna den burgemeester de muziektent, die door een rood-wit lint was afees'.oten te willen openen. AlvorenB hieraan te voldoen sprak burgemeester van de Sande Bakhuyzen een enkel woord ter inleiding. Spr. meende, dat de bedoeling van dezen avond was een verbroederings feest, dat echter ïliet gevolgd was op strijd. Een verheugend teeken noemde spr. het, dat alle vereenigingen zich aan- eengeschaard hebben om het muziekle ven op hooger peil te brengen. Do laatste vijftien jaar is er veel ver andering in het muziekleven gekomen. In alle declen van de stad zijn muziekcorp sen ontstaan en namens het gemeente bestuur bracht spr. een woord van dank tot do verschillende gezelschappen. Na nog herinnerd te hebben aan de oude tuinconcerten van Amicitia, Musis en Zomerzorg, uitte spr. de hoop, dat het den bond en de verschillende gezel schappen gegeven moge zijn hier vele prettige avonden te musiceeren. Hierna knipte de burgemeester het lint door, dat den toegang tot de mu ziektent afsloot en het concert der tien muziekvereenigingen nam een aanvang. We zullen hierover niet in don breede uitweiden, maar willen volstaan met te zeggen, dat er zeer verdienstelijk gemu siceerd werd en dat de musici een luis- tergraag en dankbaar publiek rond zich geschaard hadden, getuige het langdu rige en herhaald applaus na de ver schillende nummers. Ook in de omgeving van den tuin, door bewoners van Witte Singel en Rijn en Schiekade werd naar hartelust genoten. De tent, die gebouwd is onder archi tectuur van den heer B. Buurman door de heeren Bouter en Hartevelt, voldoet aan de hoogste eischen. Dit resultaat ie voor een groot deel te danken aan de medewerking van het Bureau voor Ac- coustiek van prof. Fokker te Haarlem. Tusschen het derde en vierde nummer van het programma kreeg de heer ir. P. Fehmers nog even het woord om na mens het Leidsch Crisiscomitó zijn ge- lukwenschen aan den bond aan te bie den en dank te zeggen voor de steeds ondervonden medewerking en nog toe gezegden steun om door middel van mu zikale rondwandelingen geld voor het Comité in te zamelen. Aan het slot van den avond, 't was on geveer 11 uur, bracht de heer van der Schee in zijn slotwoord dank aan de vereenigingen voor de verleende mede werking en aan de aanwezigen voor hun belangstelling. 't Was .een prachtige avond voor den Leidechen Bond. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Gerrit z. v. H. Harland en I. J. Ouwchand. Jacobus Wilhelmus z. v. J. Goedhart en E. M. de Rijk. Marti- nus z. v. A. M. Dulfer en H. van Duijn. Johannes Reinerus z. v. J. Smits en M. C. Jansen. Antonius Hendrikus z. v. H. J. Slwe en A. C. J van de Visch. Johannes George z. v. W. Wolfslag en J. van Gor- kus. Andries Bernard z. v. L. P. Homo- rik en B. C. Verhoogt. Johanna d. v. T. D. van den Bosch en M. G. van Vclzen. Blondina Jacoba d. v. T A. van den Heuvel en J. C. van Dongen. Overleden: J. Chr. Friggen—de Jong vr. 29 j. P. C. van Ovost wedn. 76 j. J. G. Sikkes z. 24 j. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 2531. Hotel en Jachthaven ,,de Brasem", E. Beck Co., Alkemade, Oude Wetering 19. Uittr. E.: E. Beek, Alkemade, dd. 27 April 1932. 2884. Verzekeringsmaatschappij Algemeen Ziekenfonds voor Leiden. Leiden, Hoogewoerd 82. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: N.V. Verzekeringsmaatschappij Algemeen Ziekenfonds voor Leiden. Uittr.: Pres. Com.: A. J. Goddijn, Leiden. Uittr. Comm. H. L. A. Teeuwen, Leiden. N. Voorz.: v. Comm.: J. Vlasveld Jr,, Leiden. N. Comm.: A. J. M. Hoo- geveen, Leiden. De hoeren G. A. Blanken en A. G. de Langen, beiden alhier, behaalden aan do Academie van Beeldende Kunsten to 's-Gravenhago het einddiploma voor ar chitectuur. BINNENLAND. Oudste inwoonster van Den Haag overleden. Gisterenavond is in den ouderdom van 103 jaar overleden e vrouw do wed. Joh. P. Slegtvan dc Graft, wonende aan dc van Bylandstraat, te Den Haag. De ovcrledone was de oudste inwoon ster van de Residentie. Men zal zich her inneren op welke hartelijke wijze zij bij haar 100ste verjaardag werd gehuldigd, op welken dag zij van zeer velen blijken van belangstelling mocht ondorvinden. De begrafenis zal plaats hebben Vrij dag a.s. op Nieuw Eijk en Duinen. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Afgekeurd. MARKTBERICHTEN TELEGRAMMEN VOOR HEN, DIE „IN DIENST" GAAN. Blijkens een door den Minister van De fensie aan do burgemeesters gezonden cir culaire hebben do ingeschrevenen voor den dienstplicht, die hun wenschen mot betrek king tot de inlijving niet reeds bij de keu ring hebben opgegeven, of die iets anders zouden onschen dan zij toen hebben me degedeeld, tot 15 Juli gelegenheid, hun voorkeur op te geven aan den comman dant van het indcelingsdistrict. Het verdient in het algemeen aanbeve ling dit schriftelijk te doen. Deze voorkeur kau betreffen zoowel do indeehng bij de zeemacht of bij een be paald korps als het garnizoen, den tijd van opkomst en de opleiding tot officier of on derofficier. Belanghebbenden behooren cr rekening mede tc houden, dat niet aan ieders wen schen kan worden voldaan. DE ANTI-VIVISECTIE-BOND. Een aanklacht ingediend. Het bestuur van de Slichting Anti-vivi- sectie-Bond (voorzitter P. Pijl, artspen ningmeester II. W. Knoest), zetel Thoiu- souplein 29, Den Haag. heeft bij den Offi cier van Justitie bij de Haag.scho Recht bank en bij het College Medisch Tucht recht in eersten aanleg te 's-Gravenhage aanklachten ingediend tegen de heeren Prof. dr. E. Gorter to Leiden, Prof. dr. W. Storm van Leeuwen, dr. H. D. Boer te Wassenaar, P. N. Tissot van Patot en mej. C. J. Wijckerheld Bisdom, zulks (volgens de stichting) wegens het ongeoorloofd proefnemen op kinderen resp. volwasse nen, in Nederlandsche ziekeninrichtingen. Aan den Minister van Justitie is van dc eerstgenoemde aanklacht een afschrift gezonden. Het bstuur wil door deze aanklachten een rechterlijke beslissing uitlokken, of de door de stichting gelaakte proeven op men- schen wettelijk toelaatbaar zijn. BESLUIT TOT UITWIJZING VAN PANGALOS UIT GRIEKENLAND. ATHENE, 1 Juni (V. D.) De Grieksche regeering heeft besloten den vroegeren Minister-president en dictator Pangalos en elf zijner aanhangers1 to verbannen. Het besluit is genomen op grond van pogingen om de orde te verstoren, om wentelingen Ie verwekken en voortdu rende verbreiding van geruchten omtrent opstanden. PAUL G0RG0EL0F TOEREKENBAAR VERKLAARD. PARIJS, 1 Juni (V. D.) De geneeshcc- l ren-deskundigen, die een onderzoek heb- I ben ingesteld naar de geestvermogens j van Paul Gorgoelof, den moordenaar van I president Doumcr, hebben een rapport uitgebracht waarin Gorgoelof toereken baar wordt verklaard. Het rapport zal morgen ter kennis van Gorgoelof worden gebracht. Zijn verdediger zal een nieuw onderzoek naar Gorgoelof's geestvermo gens eischen. AMSTERDAM. 1 Juni Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 5 wa gons geslachte runderen, afkomstig uit De nemarken, 390 vette kalveren. Ie kw. 4655 2e kw. 35—45, 3o kw. 2534 per K.G. le vend gewicht. 68 nuchtere kalveren 36 p. stuk. 750 varkens, vleeschvarkens, wegende 90110 K.G. 2830, zware varkens 2627, vette varkens 2325, per K.G. slachtge- wicht. Overzicht: Vette kalveren grooten aan voer, stugge n handel en prijshoudend warkens flinken aanvoer, eerst willige han del en later handel stug; prijzen als Maan dag. KOUDEKERK-RIJNDIJK. 1 Juni Eierenveiling. Aanvoer 12100 stuks. Prijs kippeneieren 2.603.10, eendeneieren 1.70—2.20, por 100 stuks. Boter 0.40—0.50, kaas 0.170.28 per pond. Kippen 0.55, ha nen 0.55 per stuk. VINKEVEEN, 31 Mei. Groentenveiling Peulen (dunnen) 94 ct. Snijboonen I 80—84 ct., id. II 00—62 cL per K.G., Toma ten A 24 ct., id. B 24 ct., id. C 16 ct., id. CC 8 ct. per pond, Komkommers (groene) le srt. 13 ct., id. 2c srt. 0 ct. id. 3e srt. 4 ct. p. stuk. Komkommers (gele) le soort 15 et., id. 2e srt. 6 ct., id. 3e srt. 5 ct. per stuk. Bloemkool I 1924 ct.., id. II 1418 ct., III 8—13 ct., id. uitschot 0 ct. per stuk. Krop sla I 46 ct., id. TI 3 ct. per krop, id. vol len 15—20 ct. por kist, Aardbeien 5050 ct per pond, id. 1320 ct. per doosje, Rabarbar 25 ct. per bos, Spinazie 78 ct. p. K.G., Posteloin 31 ct. por K.G„ 1*000 1319 ct. per bos VEUR, 31 Mei. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 7.108.90, 2e soort 4.10—5.80, 3o soort 2.10—3.60, wankl. 4.00—5.00, stek 0.10—1.20, gele komkom mers lc soort 0.1011.50, 2e soort 5.60 8.50, 3o soort. 3.00—4.70, stek 0.40—1.00, kropsla le soort 1.504.00, 2e soort 0.50, etoofsla 2.003.00, peen 14.7017.00, bloemkool ]r soort 14.5016.80, 2o soort 7.20—S.50, uitschot 2.50—5.20, tomaten (midd.) 19.10—20.40, gr. rondo 20.00—21.00, 2e soort 18.6020.10, 3e soort 12.8014.70, rijp 19.00—2*2.00, andijvie 2.20—6.90, spi nazie 0.320.68, postelein 3.505.90, snij boonen 0.600.75, rabarber 2.003.80, ra dijs 2.00—2.50. Eierenveiling. Aangevoerd: 40962 kipeieren 2.50—3.25, 1313 eendeneieren 1.702.50, per 100 sutks, 5 ganzeneieren 0.06—0.12, 132 kippen 0.40—1.30, 14 oen den 0.500.G0, 87 konijnen 0.302.50, 47 duiven 0.140.35, alles per stuk. R0EL0FARENDSVEEN 31 Mei. Groen tenveiling. Sla 0.401.50 per 100 krop, aardbeien 816 ct. per doosje, snijboo nen 4.004.20, idem stek 2.502.70, peu len 3.60—3.90, idem extra 4.104.20, dop erwten 2.803.10 por 10 pond. WOERDEN, 1 Juni. Kaas. Aangevoerd werden 449 partijen kaas. Met R.M. eerste soort- 21— 23tweede soort 16—19. Han del matig. BOSKOOP, 31 Mei. Bloemenveiling. ozen per bos van 10 stuks: Golden Ophelia 2335, Marcel Rouyer 1625, Hadley 36 51, Claudius Pernet 3044, Columbia 15 25. Butterfly 20-34, Mac Keiler 18—30. Wilm. Knrdes 4065, Mme Jules Bouchó I 22—38, Rosalandia 30—44, Flnrex 50—75, I Phoobe 2031, Damby 601.20, Chas. P. j Kilham 4050. Edith Helen 4060, Aug. l Noaclc 2541, Else Poulsen 751.20, Gloria I Mundi 75I.Orange Perfection 40—70. Paul Scarlet 2547, Briarclifp 1836, W. Paul's Scarlet. 2517. Briancliff 1836. W. E. Chaplin 2531, Briarcliff 1725, Pear son 2-430, Winnet 20—*29. Lathyrus 10—15, Pioenen 2341. Lelie LTmbellatum 50, Cle matis Prins Hendrik 2.503.50, Clematis The President 80—1.50, Clematis Palijn 1. 1.60, Violieren 4052, Papaver *2740, Rho dodendron 3450, Iris 1525, Eieren per 10 stuks 30. WISSELNOTEKRINOEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.281/2 Londen 9.081/ft New York 2.46.63l/2 9.73" f8 Bniswl 34.50 Zwitserland 48 29 Milaan I2.l!71/, Madrid 20.30 °9'o - 45.371/2 Kopenhagen 49.821 Stockholm 46 871/, Weenen 34.50» om. Praag 7.32l/2 Boedapest BEURSOVERZICHT. Van gisteren. Over het algemeen kwamen de koersen weer lager, «laar de vraag volkomen ont brak. Liquidaties, waarvoor werd ge vreesd, bleven uit, zoodat de koers varia ties van zeer kleine afmetingen waren. Philips worden ex dividend verhan deld. Dit in aanmerking genomen was de noteering prijshoudend. Aku's openden flauw, doch herstelden zich weer tot het vorig slotpeil. Unilevers en Accoustieken waren gedrukt. In Kon Olies ging weinig om. De notcering, evenals die van Aine- rikaansohe Oliewaarden, lag benoden de prijzen van gisteren. Rubbers flauw. A'dam Rubbers liepen enkelen punten te rug. Suikers ondergingen •lechts weinig variaties, terwijl Tabakken eerder iets la ger golden. Schccpv. waren gedrukt. Ned. bchpcpv. Unies reageerden tot beneden 40. Mijnwaardcn hadden een gedrukt ver loop Amerikanen verdeeld. Anaconda's J we-rem flauw. DuitHohe Obligaties lagen i iets beter, doch de Ned. soorten waren ge drukt, i Prolongatie 1 pet.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3