OPANKEN EN LINNEN SCHOENEN VOORDEELIGE AANBIEDING PAANAKKER Co. - Maarsmanssteeg HET PAD LANGS DE KLIP. WOENSDAG 1 JUNI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 SPORT VOETBAL R. K. NEDERLAND— R. K. DUITSCHLAND. Het R. K. Nederlandsch elftal. Het R. K. Nederlandsch elftal, dat a.s. Zondag te Arnhem tegen het R. K. Duitsch elftal in het veld komt is als volgt samen gesteld: W. Alsemgeest (D.H.L.), j. v. d. Kley (L. S.), Jos. v. Laarhoven (iMulo), Jos. v. Eekeren (Mulo), R. v. Lingen (Excelsior), J. Habets (Valkenburg), N. Leinmens (Caesar), F. Oostermemycr (VIC), A. Jong- bloets ('R'.K.T.V.V.), C. Alsemgeest (D H L Martin (H.B.C.). Reserves zijn. A. Colen (Mulo), Vaneker (Achilles), v Ewijk (De Zwaluwen), v. d. Hoogen (VVY), v. d. Liefvoort (Swift). Wij kunnen nog mededeelen, dat het aan tal zitplaatsen wederom is uitgebreid het geen in verband met de overstelpende aan vragen, absoluut noodzakelijk bleek. Het Arnhemsch Comité doet. al wat in zijn ver mogen is om de bezoekers aan dezen lan- denwedstrijd een zoo goed mogelijke plaats te bieden In het uiterste geval zullen hulp middelen worden aangewend om het aantal beschikbare plaatsen op de tweede rang ook nog uit te breiden, want het zou jam mer zijn indien er menschen zouden moeten worden teleurgesteld. Zondag komen officials, spelers enz. bij een in Café-Restaurant „Royal", Willems plein, slechts 3 minuten van het Station gelegen. De spelers worden per touring-car, welwillend beschikbaar gesteld door de Firma D. de Rijk te Arnhem, naar het ter rein gebracht en ook weer teruggebracht. Om 6 uur vindt in „Royal" het diner plaats. Het Vitesse-terrein, waar de wedstrijd plaats vindt, is te bereiken met tramlijn 4. Het terrein, gelegen aan den Rosendaal- schcn weg, ligt op 20 minuten afstand van het station. Aan het terrein is gelegenheid tot het stallen van rijwielen en auto's. De bezoekers aan Arnhem kunnen wij een bezoek aan het park „Sonsbeek" en het daarachter gelegen park „Zypendal1', aanbevelen. Verder het Burgers Dieren park (te bereiken met lijn 5) „De Steenen Tafel" met prachtig vergezicht (op 10 min. afstand van het Vitesse-terrein gelegen). Mooie wandelingen zijn verder „Onder- langs" en „Bovenover" en de singels met fonteinen. Moge Zondag a.s. een heerlijke enthou siasme der toeschouwers onze spelers tot volhardenden strijd aanmoedigen. Moge de wedstrijd van a.s. Zondag zijn een prachtige propaganda voor de R. K. Sportbeweging. Naar Arnhem, dat zij het parool1 R. K. FEDERATIE. R.-K. S. V. „Leiden". Door bijzonder omstandigheden buiten onze vereniging om zijn'de Maaldriftter- reinen vanaf heden, 1 Juni, niet- meer ter onze beschikking. Hoe wij het 'ook betreuren, do eerste trainingsavond wordt dus een paar weken uitgesteld, wat niet weg neemt, dat binnenkort met do training toch zal worden aangevangen. Zooals den leden bekend is, zijn per 1 Juli a.s. reeds nieuwe terreinen gehuurd. Wij verzekeren onze leden alles in het werk te stellen om dezen datum te ver vroegen Mogen wij op aller medewerking reke nen ZWEMMEN NIEUW DAMES-WERELDRECORD. Naar het „Hbld." verneemt, heeft de En- gelschc zwemster Philligo M. Harding van dc. Croydon Ladies S. C. Maandag j.l. te Wallasey do 100 M. rug gezwommen in 1 min. 18 3/5 sec. Sedert 1930 stond dit we reldrecord op naam van miss B. Mealing (Australië) met 1.20 3/5. ATHLETIEK R. K. Athletiek vereen. „De Bataven". Nogmaals wordt den leden van de Athlc- tiekvereeniging „De Bataven" meegedeeld, dat morgen, Donderdagavond, de jaarver gadering wordt gehouden, om kwart over 8. in een der zalen van den R. K. Volks bond. Gezien het belang van deze verga dering worden alle leden boven de 16 jaar verwacht. Ieder moet dezen avond vrij maken! A.s. Vrijdagavond vertrekken de tippe laars om half acht vanaf den Volksbond om de athleten die op den Schenkelloop te Zoeterwoude uit zullen komen, te zien trai nen. Dus deze marsch gaat over Zoeterwoude via de Wcipoort weer terug naar Leiden. De deelnemers van de Schenkellooptrai ning vertrekken om 8 Uur vanaf de Douza- straat per fiets. Allen present!! R. K. Sportvereeniging „Meerburg" ZoeterwoDde (H.R.). Alle athleten worden verzocht heden avond op de training te komen. Daar de inschrijving voor de wedstrijden van A.C.E. te Haarlem op 19 Juni a.s. Maandag 6 Juni a.s. eindigt, wordt tevens morgenavond besproken op welke num mers zal worden ingeschreven. Niemand blijve derhalve weg, daar na 6 Juni geen inschrijvingen meer worden ge accepteerd. Mochten echter eenige athleten onver hoopt verhinderd zijn, bestaat er nog ge legenheid tot en met 4 Juni a.s. zich schrif telijk of mondeling bij het Secretariaat op te geven met storting van het verschuldig de inleggeld. Voor het laatste geval laten we hier onder het programma volgen: Cracks: 100 M., 400 M., 1500 M. Discus werpen, Verspringen met aanloop, Pols stokhoogspringen. Nieuwelingen: 100 M.. 800 M., 5000 M. en verspringen met aanloop. Verder staan vermeld de nummers 4 X 100 M. etafette en kogelslingeren. Het inschrijfgeld bedraagt f 0.35 per num mer en voor de estafette f 1-per ploeg. De wedstrijden worden gehouden op het ït*. K. Sportpark te Heemstede. Nieuw wereldrecord kogelstooten. Naar uit Californië gemeld wordt, heeft de Amerikaansche athleet Brix den kogel 16.07 Meter ver gestooten. Het wereldre cord bedroeg thans 16.05 M., zoodat Brix het record gebroken heeft 2.5 c.M. AUTOMOBILISME EEN NIEUW RECORD VAN FRED FRAME. De jaarlijksche automobiel-wedstrijden over 500 mijlen, welke voor de twintigste maal te Indianapolis werd gehouden, werd gewonnen door den auto-renner Fred Frame uit Los Angelos, die een nieuw re cord vestigde in den tijd van 4 uur 48 mi nuten 13.79 sec. Zijn gemiddelde uursnel heid bedroeg 104,144 mijl. Hij verbeterde het oude record, dat op naam stond van Peter Dipaolo en in 1925 wa-s gevestigd, met meer dan acht minuten. 155.000 toe schouwers woonden den wedstrijd bij. Het vorige jaar eindigde Frame als tweede, ach ter Louis Schneider. De totaal-uitslag van de race luidt: 1. Fred Frame (Los Angeles); 2 Wilcox (Indianapolis); 3. Cliff Berger (Los Ange los); 4. Bob Carey (Anderson, Indiana); 5. R'ussell Snowberger (Philadelphia). Frame ontving 21.000 dollar aan prijzen, Wilcox 10.000 dollar, Berger 5000 dollar, Bob C'arey 3500 dollar, alsmede 1800 dollar aan premies, en Snowberger 3000 dollar. UIT DE OMGEVING LISSE. „Nut en Genoegen". Maandagavond vergaderde de Tooneelver. „Nut en Genoe gen" in de bovenzaal van de Ned. R. K. Volksbond. De voorzitter, de heer J. C. v. Ruiten, opende met den chr. groet en heette de leden van harte welkom. De notulen werden voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Contributiebetalen volgde, gezien de slechte toestand, kwam het geld vlot los. Medegedeeld werd, dat het bestuur geen toestemming verleent, om te spelen voor het Patronaat. Het bestuur giug met dit besiuit buiten het regdement zoodat dit- punt werd opgeschoven tot een aanvrage voor spelen ter tafel komt. De rollen wer den verdeeld voor de opvoering van „Ge offerd" voor de le uitvoering voor den Ned. 11. K. Volksbond. De voorz. zegt, dab het interieur van het tooneel een nieuwe haard rijker is geworden. Gekomen aan de rondvraag, vroeg de heer Slobbe voortaan met de uitvoering van „St. Isidorus" het contract zoo té stellen dat de kas van de Tooneelver. er met onder zal lijden. De voorz. zegt, dat in Nov. 1933 het 35-jarig bestaan gevierd zal worden. Plannen be staan om een concours te organiseeren, in dien de tijden het toelaten. Tevens zal als waardig slot onze Tooneelver. een groot stuk opvoeren met een echte Roomsche strekking. Op de eerstvolgende vergade ring zal een commissie van voorbereiding in het leven geroepen worden. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorz. onder een woord van dank vooral aan den G. Adv. voor zijn tegenwoordigheid, deze v ring op gebruikelijke wijze. HILLEG0M. De woningen van „Goed Wonen". In de Prins Hendrikstraat is een bizonder riool gelegd, daar de huizen der Woning stichting last van grondwater hebben sinds de Nieuwe Haven is gegraven. Deze wo ningen zijn n.l. gebouwd naar het polder- peil, dat normaai 1.10 M. lager is dan het peii van het buitenwater in de Nieuwe Ha ven. Dit had tot gevolg, dat het water on der de vloeren der huizen stond, welke aan de Prins Hendrikstraat liggen, wat op den duur de gezondheid der bewoners schaadt. Men heeft nu getracht dit euvel te over winnen en wel op de volgende wijze: Kort langs de gevels zijn bet-onrioolbuizen ge legd, met gaten boven en aan de zijkan ten. Om deze buizen is fijn gaas gespannen, terwijl op zij en boven de buizen grint is gestort. Het grondwater zakt nu door het grint, in de buizen en wordt via de Meer straat naar een sloot afgevoerd die langs de Meerlaan ,ligt. Men kan daar het afge voerde grondwater in de sloot zien vloeien. Onder elk huis is nog een aftakking ge maakt op het nieuwe riool vau pl.m. 2 M. lengte onder de fundeering. Het was onmo gelijk het grondwater te. loozen. op het ge meente-riool, wijl dit hooger ligt dan de nieuwe draineer-buizen. Voorloopig is het nieuwe riool gelegd tot den hoek der Hof straat, omdat men wil afwachten of het systeem aan de verwachtingen voldoet. Wat hier gedaan wordt is een nieuwe vinding van draineeren, die niet eerder werd toe gepast. Zij is van den architect W. Kuitems alhier. Dit werk is een onderdeel der groote re paraties, waarvoor de Woningbouwvereni ging een aanzienlijk crediet heeft gevraagd aan Rijk en Gemeente. De Inspecteur van Woningtoezicht, de heer Van Boven, heeft reeds geadviseerd tot de uitvoering, doch de beslissing van het Rijk is er nog niet. W0UBRUGGE. Winkelsluiting. Gedurende den zomer tijd mogen de winkels van Maandag tot en met Vrijdag voor het publiek geopend zijn I tot negen uur namiddag en des Zaterdags j tot 11 uur. Het op dat tijdstip in een win kel aanwezige publiek zal dan nog gedu rende een half uur mogen worden bediend. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Donderdag 2 Juni. Huizen, 1875 M. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 2.00 Handwerkcursus. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Cursus .Handenarbeid v. d. jeugd. 5.45 Piano-recital door Rosine de Öocq. 6.45 Knipcursus. 7.00 Causerie over Zuid-Limburg. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Apeldoornsch Chr. Mannenkoor o. 1. v. L. M. Mentink. M. m. v. J. Ph. Oaro (bas) en Mevr. M. Mentink-Reyers (piano). 9.00 Causerie over het Tuberculose- vraagstuk door Dr. G. K. Scheep. 9.3010.40 Vervolg concert, ca. 10.00 Vaz Dias. 10.4011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 296 M. Uitsl. AVRO-Uitzending. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert. Mevr. E. Polak-Waisrisz (piano), Mevr. H. Lameris-van Spanje (zang) en Egb. Veen (piano). 11.00 Knipcursus kinderkleeding. 11.30 Vervolg concert. 12.44 AVRO-Kamer-orkest o. 1. v. L. Schmidt. 2.15 Causerie over slecht-etende kinderen. 2.45 Pauze. 3.00 Gramofoonpl. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Radio-Kinder-Koorzang o. 1. v. J. Hamel. 5.30 AVRO-Klein-orkest o. 1. v. N. Treep. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Bob en Berty (pianoduetten en zsjng). 7.30 Mr. P. J. Oud: Onze Lager-Onder- wijswetgeving. 8.00 Opvoering van „123" van Molnar o. 1. v. Kommer Kleyn. 9.00 W. Vogt: Opstaan niet vereischt. 9.15 Concertgebouw-orkest o. 1. v. Ed. v. Beinum. 0.a. 1ste Arlesienne-suite, Bizet en L'Apprenti sorcier, Dukas. 10.15 Vaz Dias. 10.30 Kovacs Lajos en zijn, orkest. Ke- freinzang: Bob Soholte. 12.00 Sluiting. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 12.20 Studio-orkest o. 1. v. H. Fryer. 2.25 Voor scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.10 Voor scholen. 4.25 BBC-Dansorkest o. 1. v. Henry Hall. 4.50 Midland Studio-orkest o. 1. v. F, Cantell. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.50 A. Thursfield zingt Schumann-ïiede- ren. 7.10 Duitsche causerie. 7.40 en 7.50 Lezingen. 8.20 „The road to the West", dramati sche monoloog van en door Filson Young. 9.20 Berichten en lezing. 10.00 Concert door het Radio-koor m. m. v. R. Dolmetsch (cembalo). 0.a. Quatre pie ces Rameau. 10.50 Kerkdienst. 11.0512.20 BBC-Dansorkest o. I. v. H. Hall. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonpl. 8.20 Radio-tooneel „La fleur d'Orange»"" van Birabeau-Dolley. 9.50 Gramofoonpl. Kal und borg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit Hotel Angleterre. 3.203.50 Zang en Piano. 3.505.20 Concert uit Rest. „Wivex". 7.50 Feestuitzending van het Deensche Solistenverbond. Orkest en solisten o. 1. v. Reesen. Sel. „Koning voor één dag", opera van Adam. 9.20 Vervolg Feestuitzending. Concert. 0.a. Polonaise uit „Eugen Onegin", Tschai- kowsky. 11.0511.50 Cabaret-programmo. 11.5012.50 Dansmuziek. Langen berg, 473 M. 7.25S.20 OrkestconcerL 12.20 Concert uit Miinchen. I.202.50 Concert. 5.206.35 Concert o. 1. v. Wolf. S.20 Johann Strausz-Programma. 10.40 Werag-orkest o. 1. v. Kühn. O.a. La Valse, Ravel en Scherzo, Pfitzner. II.3512.20 Concert vanuit een café. Rome, 441 M. 8.2.5 Gramofoo&ipl. 9.05 Concert. M. m. v. Arrigo Serato (viool). 0.a. Vioolconcert in d kl. t. Wie- niawski. 10.05 Radio-tooneel. 10.50 Vervolg concert. Brussel, 508 en 338 M. 50S M.: 12.20 Gramofoonpl. 5.20 Concert o. 1. v. Kumps. 6.50 en 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Concert o. 1. v. Fr. André m. m. v. Vrayenne (bariton). O.a. Internationale volksdansen en Dansmuziek. 10.30 Gramofoonpl. 1.30 M.: 12.35 Trio-concert (alt, cello, piano). Hierna Gramofoonpl. 1.30 Vervolg Trioconcert. I.50 Gramofoonpl. 5.20 Delibesconcert o. 1. v. Meulemans (Fant. Coppelia, Lakmé, Sylvia-ballet). 8.20 Schubert-concert o. L v. Kumps. O.a. Ouverture in Italiaansche stijl en Onvol tooide Symphonie. 9.20 Vooravond van het H. Hart-Feest. 10.30 Gramofoonpl. Z e e s e n, 1635 M. 8.20 Eugen d'Albert-Herdenking. Con cert o. 1. v. Prof. Dr. M. v. Schillings. 9.3,0 „Der Strom ein Leben". „Die Elbe", hoorspel" van H. Lcip. - 10.40 Berichtem - l-0-.ëÖ- Derde' aétë- van„Tannhauser", van R. Wagner. Dirigent: Sir Thomas Beecham. II.4012.50 Dansmuziek o. 1. v. Horst Platen. 4341 ZIET ONZE ETALAGE mi FEUILLETON. Uit het Engelsoh van J. S FLETCHER. 41) Murgatroyd liet den man in de meening, dat Pike door de politie gezocht werd en liep de straat af in de richting, die Pike gegaan was. Murgatroyd had den naam een handige kerel te zijn, en ook nu liet zijn handigheid hem niet in de steek. Hij redeneerde als volgt: Pike zou dien avond naar Liverpool vertrekken, en zou zic-h dus waarschijnlijk eerst te goed doen, voor dat hij afreisde. Murgatroyd zocht dus naar hem in eenige bekende restaurants Hij vond zijn mannetje al spoedig en zag, dat Pike juist den aanval op een biefstuk opende. Die zou dus voor het eerste kwar tier bezig zijn en Murgatroyd begaf zich vlug naar het dichtbij gelegen hoofdbureau van politie. Toen Pike in zijn zonnigste humeur het restaurant uit kwam liep hij tegen Mur gatroyd en nog een man op, bij de deur. Murgatroyd tikte hom op zijn arm. „Een oogenblikje, meneer Piko", zei hij beleefd. „Gaat u even een paar minuten mee." HOOFDSTUK XVIII. „Komt u binnen, meneer!" Pike vermoedde niet, hoe 'n samenloop van omstandigheden hem dien middag zou tegenwerken, anders zou hij er wel voor hebben opgepast, het passage-bureau en het restaurant binne te gaan. Maar hij was pedant-zeker van het slagen zijner plannen en besefte in de verste verte niet, dat hij zelf nog eens ergens van verdacht zou kunnen worden. Maar het noodlot werkte hem tegen en zijn plotselinge aan houding door Murgotroyd en diens helper was het resultaat van diverse machten, die achter zijn rug aan het werk waren ge weest. Dien dag was Etherton laat voor de lunch naar huis gegaan, en daarna had hij wat met Letty in den tuin gewandeld. Hij rookte zijn sigaar ouder een taxis-boom, toen Calvert, de inspecteur van politie, door het hek fietste en naar het grasveld kwam. Etherton wees zijn bezoeker een stoel en presenteerde hem een sigaar. „Zoekt u nog steeds naar den naald in den hooiberg, inspecteur?" zei hij. ,,'n Heel karwei hc „We moeten toch iets te doen hebben, meneer Etherton", antwoordde Calvert. „We kunnen niet met onze handen over elkaar zitten, tot de waarheid vanzelf aan het licht komt. Ik ben naar u toe ge komen", ging hij door, rondkijkend om er zich van te overtuigen, dat vanuit het huis niemand hen hooren kon, om eens met u te praten, als u er geen bezwaar tegen hebt, over dien secretaris van u, Pike." „Gewezen secretaris", verbeterde Ether ton. „Zeker, gewezen secretaris", stemde Calvert tee. ,,U hebt hem er uit getrapt. Ik heb sinds gisteren veel over hem nage dacht, na wat dat jury-lid over hem zei. Pike was lang bij u in betrekking. Wat is 't eigenlijk voor een soort man „Een goede werkkracht en een misse lijke kerel", zei Etherton lakoniek. „En toch heeft u hem verscheidene ja ren gehouden?" vroeg Calvert. „Ik heb tot nu toe niet geweten, hoe 'n slecht mensch hij eigenlijk was", antwoord de Etherton. „Ik wist wel, dat hij sluw en onbetrouwbaar en zoo was. Maar ik had niet gedacht, dat hij in staat was, zoo te doen als twee of drie dagen gele den „Denkt u, dat hij in zijn getuigenis de waarheid sprak?" vroeg Calvert. „Als u mijn meening wilt weten". Etherton langzaam, „dan zou ik zeggen, dat Pike tot op zekere hoogte absoluut de waarheid sprak. Bijvoorbeeld, wat hij zei omtrent mevrouw Stanbury en mij was volkomen waar. Hij kan ook de waarheid gezegd hebben omtrent dien kreet, dien hij zei gehoord te hebben, hoewel ik geen enkelen kreet gehoord heb, toen ik in de buurt van de Zwarte Klip was. .Maar ik ben er van overtuigd, dat hij overigens de waarheid sprak, omdat het in zijn kraam te pas kwam, om zich te wreken. Het is heel waarschijnlijk dat Pike, indien hij dat gewild had en het in zijn voordeel was ge weest, nog veel meer had kunnen vertel len." „Ik vraag me af, watriep Calvert. „Ik ook!" lachte Etherton. „In dat ge val zouden we alles weten." Calvert staarde eenige. oogenblikkcn naar den grond. Toen keek hij den fabri kant vragend aan. „Hebt u zelf een theorie over deze zaak, meneer Etherton?" vroeg hij. „Onder ons natuurlijk." „Eerlijk gezegd neen", antwoordde Etherton. „Hoewel ik een massa zeer goed mogelijke theorieën kan bedenken. Me vrouw Stanbury zou dien armen ouden heer over den rand hebben kunnen wer pen, -maar dat deed ze niet, daar ben ik zeker van! Hij zou aangevallen en ver moord kunnen zijn om wat hij in zijn zak had, maar er is niets gestolen. En dan is me nog iets te binnen geschoten, en TT misschien ook, er was ineénigheid tus- schen Sir Cheville en een van zijn pach ters, Jim Trippett, eenigen tijd geleden, en Trippett dreigde hem eenige malen. Maar ik meen, dat Trippett. het. land heeft verlaten. dus dat kan het ook niet zijn." „Trippett is al maanden in Amerika", zei Calvert. „Ik heb daaraan gedacht, ik moest hem waarschuwen. Maar, zooals u zegt, hij is al lang weg." Etherton gooide zijn sigaren-eindje weg en stak de taanden in de zakken. Hij keek zijn bezoeker met een schranderén blik aan. „Weet TT wat mij het allerbelangrijkste punt schijnt in deze heele za-ak? Ik weet niet of het u getroffen heeft mij viel het direct op." „Wat. bedoelt u?" vroeg Calvert. „Die plekken op de armen van Sir Che ville", antwoordde Etherton. „Ik heb heel aandachtig naar de medische verklaringen geluisterd en daarna heb ik er met Mareh- mont over gesproken. Wat maakte u daar uit op?." „Daarover heb ik niet voldoende nage dacht", erkende Calvert. „Wat is uw opinie „Dat Sir Cheville vastgehouden werdverklaard Etherton. „Hij werd niet alleen gegrepen en over de rotsen gegooid hij werd ook gedurende geruimen tijd stevig vastgehouden een of twee minu ten. En het was een stevige greep ook. En waarom .gebeurde dat? Wilt u mijn oor deel weten?" „Heel graag!' riep Calvert. „Nu", zei" Etherton, „ik denk, dat er twee menschen met hem bezig waren. Een hield hem stevig van achteren vast, ter wijl de ander van voren zijn zakken door zocht. Zoo is het waarschijnlijk gegaan!" „En het doel?" vroeg Calvert. „Dat testamentantwoordde Etherton. „Hoewel ik niet begrijpen kan waarom, en hoe iemand, behalve Birch, zijn zaakwaar nemer, weten kon, dat hij het bij zich droeg. Maar ik wed om alles, dat het om het testament te doen was." Calvert schudde het hoofd. „Niemand zou van het vernietigen van dat testanjent voordeel kunnen hebben behalve mevrouw Stanbury en haar zoon", zei hij. „U vermoedt- natuurlijk niet, met welk 1 doel het testament gestolen werd", hernam Etherton. „Er schuilt een of ander myste rie -achter deze zaak, dat opgehelderd moet worden." ,Dat weet ik ook welbevestigde Cal vert. „Maar wat mij opvalt bij de-ze tes tament-geschiedenis, is dat net zooata u zei, niemand, behalve meneear Birch wist, dat Sir Cheville het in zijn zak had!" „Hoe weet u dat?" vroeg Etherton, met een scherpen blik. „Hoe kan iemand Birch of wie ook dat weten? Hoe weet u, dat Sir Cheville niet tegen iemand an ders gezegd had, dat hij zijn testament ging onderteekenen? Hij deed dat inder daad hij heeft het den kolonel verteld. En misschien ook aan anderen. Dat testa ment is de grond-oorzaak van alles de hemel weet waarom (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10