HET PAD LANGS DE KLIP. DINSDAG 31 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. MOTOR TEGEN AUTO. Motorrijder gescalpeerd en aan de gevolgen overleden. Zondagmiddag omstreeks half zes heeft een ernstig motorongeluk plaats gehad op den weg van 's-Gravenzande naar Hoek van Holland. De 24-jarige motorrijder W. Blok uit Monster reed mot den 28-jarigen P. van Antwerpen eveneens uit Monster, op de duo met een snelheid van ongeveer 100 K.M. over den weg. Met deze snelheid werd een bocht genomen. Op hetzelfde oogenblik, dat er in dien bocht een W.S. M.-bus stond en een luxe-auto van de te genovergestelde richting kwam aanrijden. Blok probeerde hier tussehendoor te schieten, doch .hij schoof zijdelings tegen den auto met het gevolg, dat hij en zijn mederijder tegen den grond worden ge slingerd. Van den motorrijder was de schedel huid geheel los, bovendien had hij een arm en een been gebroken. De duorijder was er oogenschijnlijk goed afgekomen, hij had slechts enkele verwondingen in. hot gelaat bekomen en een gescheurde hiel. Een toevallig passeerend geneesheer heeft ter plaatse een voorloopig verband gelegd. De motorrijder werd daarna naar het gemeentelijk ziekenhuis in Den Haag overgebracht, waar hij gistermorgen om 3 uur aan de bekomen verwondingen is overleden. De duorijder werd na verbonden te zijn door dr. ten Hollander te Monster naar zijn woning vervoerd. Zijn toestand is ernstig. De politie heeft geconstateerd, dat na 't ongeluk de snelheidsmeter van den mo tor is blijven stilstann op een stand van 94 K.M. ACHTER HET STUUR IN SLAAP GEVALLEN? Gistermiddag is op den Rijksstraatweg 's-HertogenbosehNijmegen onder de ge meente Schaijk een ernstig auto-ongeluk gebeurd. De confectiefabrikant De Laat uit Made is met een vaart van 80 S.M. op een langs den weg staanden- vrachtauto gereden. De heer De Laat werd zwaar ge wond uit de wrakstukken van den totaal ver nielden auto gehaald en in hoogst zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis te Grave vervoerd. Men vermoedt, dat het slachtoffer achter het stuur in slaap is ge vallen. „Vad." VAN HET SMOKKELFRONT. WEER EEN SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag stuitte bij Tetenrath in het Limburgsch- Duitsche grensgebied een doifcinepatrouil- le op een twintig man sterke sinokke- laarsbende, die met zwaar beladen rij wielen door het terrein trok. Aan de sommatie der beambten om te blijven staan, werd geen gevolg gegeven, inte gendeel, zetten de smokkelaars het op een loopen. De commiezen maakten daar op van de vuurwapenen gebruik en los ten verscheidene schoten. Tijdens de ach tervolging Slaagden zij er in, tien smok kelaars te arresteeren. Een groote partij koffie, tabak en ei- garetten, alsmede tien rijwielen werden in beslag genomen. Zondagmorgen vonden voorbijgangers een jongeman met een zware schotwonde in zijn buik op een boschpad liggen. Het bleek, dat de man tot een smokkelbende had behoord. In het ziekenhuis is hij aan de wonden overleden. VECHTPARTIJ MET D00DELIJKEN AFLOOP. In de Rijkswerkinrichting Veenhuizen. Op de terreinen der rijkswerkinrichting te Veenhuizen hebben twee verpleegden die werkzaam waren bij het opladen van een wagen, ruzie gekregen. De een zekere H., bedreigde den ander met éen riek, waarop deze ter zelfverdediging H. een klap met een andere riek gaf. H. werd hierop zoo woedend, dat hij zijn tegen stander, zekeren v. H. met zijn riek zoo veel klappen gaf op het hoofd, dat zijn wapen brak. v. H. zag nog kans naar een der gestichten te loopen. dooh viel daar bewusteloos neer en is Zondagnacht, zon der tot bewustzijn te fijn gekomen, overlo- den. De dader is in arrest gesteld, het lijk is in beslag genomen. DE VECHTPARTIJ TE VOLENDAM. De zwaar gewonde overleden. BOERDERIJ TE BALGOY VERBRAND. Vrouw en eenige kinderen met moeite gered. Vee omgekomsn. Tengevolge van onbekende oorzaak is brand uitgebroken in de boerderij van den heer O. Gerrits te Balgoy. Op het oogenblik, dat dc brand uitbrak, was de vrouw des huizes, die dien morgen juist haar negende kind ter wereld had ge bracht, met nog eenige kinderen alleen thuis. Met groote moeite mocht het om wonenden gelukken haar en de kinderen op het laatste oogenblik in veiligheid te brengen. Het huis brandde geheel af. De inboe del en de landbouwersinventaris gingen ge heel verloren. Een koe en vier varkens kwamen in de vlammen om. De schade wordt door verzekering ge dekt. „Hbld." 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orkestconcert o. 1. v. Maclean. 1.06 Gramofoonpl. 1.502.50 Jack Martin's Hotelorkest. 3.00 Verslag van de Dorby te Epsom Race Course. i noemt het blad Van Nellen en, als held van het elftal, Van der Meulen. j AZ zegt, dat het resultaat niet zoo wal, gelijk velen haddon gowenscht. De Tsjechen hebben de Nederlandera niet onderschat, hoewei het blad twee internationale wed strijden in één week wel wat veel vindt. De aanvalskracht der Nederlanders was ver rassend. Uitvoerig bespreekt het blad ver volgens de wijze van schieten van Lagen- daal en de samenwerking met don vleugol- Z e o s e n, 1635 M. 8.05 Lezing. 8.45 Vroolijke avond m. m. v. Solisten, koor en orkest o. 1. v. Paistor. 10.40 Lezing en berichten. Hierna tot 12.20 Concert door de Tziganekapcl Jenb Farkas. man. Zijn schoten zijn buitengewoon scherp en van een kracht, gelijk die alleen moge lijk ia bij de physieke volmaaktheid van een speler van het continent. Van CAmbal en van Lagendaal hing de uitslag uitsluitend af. Do faire wijze, waarop beide ploegen ge speeld hebben, noemt het. blad een verheu gend verschijnsel, dat de waarde van <1© overwinning verhoogt en do bcusto waarbor gen biedt voor het verdere vriendachappo- Ujke verkoer tusschen de beide landen. Omtrent de hevige vechtpartij in den nacht van Vrijdag op Zaterdag tusschen twee visschers en politie te Volendam, deelt het „Vad." nog mee, dat de zwaar gewonde gisternacht aan de verwondingen is bezweken. Het slachtoffer was niet ge troffen door een revolverschot, zooals eerst is gemeld, maar bij de worsteling wa* de punt van de sabel in den buik geraakt. De andere gewonde maakt hot naar omstan digheden redelijk wel. POGING TOT MOORD. Wegens huiselijke oneenigheld. Gisteren heeft een bewoonster van de Muurhuizen te Amersfoort bij de politie aangifte gedaan, dat haar man, de 25- jarige fabrieksarbeider A. K., getracht heeft in den afgeloopen nacht haar door gasvergiftiging van het leven te beroo- ven. Zij heeft dit voornemen nog tijdig weten te ontdekken. De man heeft voor den waarnemend commissaris van politie een volledige bekentenis afgelegd. Aanleiding tot deze daad is geweest een huiselijke oneenigheid. De man zal ter beschikking van den Officier van Ju stitie te Utrecht worden gesteld. WAPENEN AAN BOORD VAN DE „MEERKERK". 250 revolvers en 25000 patronen in beslag genomen. Gistermiddag hebben te Amsterdam ambtenaren en de recherche van de In voerrechten en Accijnzen een belangrijke ontdekking gedaan op het s.s. „Meer kerk" van de HollandOost-Azië-lijn. Het schip was van Antwerpen gekomen en dit was de laatste haven, die het had aangedaan. Zooals gewoonlijk werd een nauwgezet onderzoek naar smokkelwaar ingesteld en werden verschillende plaat sen :,fnan controle onderworpen. In het kabelgat ontdekte men een hoop touwen en zeilen, deze werden weggetrokken en tot aller verbazing ontdekt men er tal rijke pakken revolvers en patronen. Toen de gezamenlijke zending te voorschijn i was gehaald bleken er meer dan 100 pair- i ken te zijn, te samen 250 moderne revol vers en naar schatting 25.000 patronen. De bemanning werd ondervraagd, doch niemand van het personeel, dat uit Chi- ïieezen bestaat, wist aan wien deze voor raad hoorde. Men had de wapens ook niet aan boord zien brengen en voor wie ze bestemd waren kon niemand ruedo- deelen. Er was letterlijk niets uit de mannen te krijgen. Inmiddels was ook de politie met talrijke maneohappen ter plaatse verschenen en ging men er toe over een der Ghineezen te arresteeren, die opgesloten is aart het bureau J. D. Meyerplein. Naar wij later vernamen, bestaat de mogelijkheid, dat de wapenen te Antwerpen zijn ingenomen en bestemd zijn om in Ohina te worden ingevoerd. Dit land zullen ze nu vermoedelijk wel niet bereiken. Intusschen zet de politie het zeer lastige onderzoek voort. SPORT VOETBAL NEDERLAND—TSJECH0-SL0WAKAI JE Het oordeel van de Tsjechische pers. De correspondent van de „NJLCrt." te Praag meldt: Met voldoening constateert de Tsjechi sche pers, dat het na een reeks teleurstel lingen nu toch gelukt is, met het nationale Tsjechische elftal een grooten slag te win- De Prager Presse hoopt* dat de overwin ning op „de gevreesde Hollanders'' tot ver dere samenwerking moge aansporen. Ge makkelijk wa« deze overwinning niet, want de tegenstanders waren buitengewoon sterk. Het voor Tsjecho-SlowaJcije gunstige eindresultaat schrijft het blad aan Cambal toe, in wiens persoon het. Tsjechische elftal een waardig opvolger van Ivadja heeft ge vonden. Geklaagd wordt echter over de Tsjechische verdediging, die met name tegen de schoten van Lagendaal niet be stand. was. Nederland's nationale elftal is te algemeen bekend, zoo zegt het blad, dan dat het nog wil uitweiden over «ijn kwali teiten. Het elftal bezit in Van der Meulen, en Lagendaal, zoowel als in Van Heel, uit stekende krachten Op den voorgrond staat echter Van der Meulen, aan wien het alleen te danken is, dat de nederlaag voor Neder land niet grooter was Voorts roomt de Presso Bonsema en vooral nog eens Lagendaal, don schutters- koning der Zwaluwen, die, hoewol geen technicus, toch, dank zij zijn kanonnades, Oen gevaarlijk speler is. Ten slotte wordt geconstateerd, dat de taak van den scheids rechter door het voorbeeldige faire spel van beide ploegen, buitengewoon werd verge makkelijkt. Alleen de Tsjechische verdedi ging maakte zich in de tweede helft aan eenige oncorrectheden schuldig, waarvan het blad schamper zegt, dat men zich die beter had kunnen besparen. Pravo Lidu spreekt van een opwinden den, maar fair gespeeldcn wedstrijd, die gelukkiger is afgeloopen dan men wel had gedacht. Nederland was een krachtige tegenstander en Van der Meulen zijn sterk ste vertegenwoordiger. Do Nederlanders waren, volgens het blad, sneller en volhar- dender. Het publiek verlichtte door zijn correcte houding, evenals de spelers, de taak van dr. Bauwens. Het juichte natuur lijk zijn landgenooten het meest toe, maar gaf blijk, ook de prestaties der Tsjechen op hoogen prijs te kunnen stellen. Het blad prijst het tactische spel van de Nederland- sche achterhoede. Tegen het slot speelden de Nederlanders met de wildheid der ver twijfeling. Alleen het toeval hielp de Tsje chische verdediging, zoodat het ten slotte 21 bleef. Cesko Slovo stelt va«t, dat. men van Ne- derlandsche zijde aan dc voorbereiding van den wedstrijd de grootst mogelijke zorg had besteed. Behalve Lagendaal, die de Tsjechi sche verdediging handen vol te doen gaf, UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdafl 1 Juni. Huizen, 1875 M. Uitsl. NCRV-Uitzeudiug. 8.00 Sohrittlezing. b.15—9.80 Gramotounpl. 10.00 Aaug NCRV -Dameskoor. 10.30 Ziekendiousi. 11.Ou Concert. Al. F. Jurjaanz (harmo nium) en mej. A. Geest (sopraan). 12.155L00 Concert. Mevr. K. v.'-Mill- Strohecker (zang), 11. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (collo) eu mevr. R. Al. v. d. Horst-Bleekrode (piano). 2.30 Ciir. Lectuur. 3.00 Concert. Hollandsch harpkwartot (harp, viool, cello, pia.no en harmonium). 6.00 Kinderuur. 6.00 Voor don landbouwer®. 6.45 Causerie door A. Stapelkamp. 7.44 Kristiiik Fryek öel&kjp. Declamatie door movr. G. Feddenia-Hoogland. 7.45 Ned. Chx. Persbureau. 8.00 Bestuursnieuwg door mr. A. v. d. Do ure. 3.1510.30 Concert door de HOV, o. L v. M. Adam, oa. Fa ut. „Traviata", Verdi-Lo- nati en „Le Ooilier de Saphirs", Pierné. 9.00 Kampcerpraatje door J. J. F. Her mann. ca. 10.00 Vat Dias. 10.3011.30 Gramofoonpl. Hilversum, 296 M. Uitsl. VAR A-Uitzending. 6.457.00 en 7.30—7.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Amsterd. Solistenkwintet o. L v. L. Cohen en Gramofoonpl. 10.00 AI or gen wijding. 10.15 Voor arb. in de Continue-bedrijven: Solistenkwintet o. 1. v. L. Cohen, VARA- tooneel o. 1. v. W. v. Cappellou en Gra mofoonpl. 12.001.45 VARA-Septefc o. 1. v. Is. Eyl VARA-tooneel o. L v. W. v. Cappellen en Gramofoonpl. 12.001.45 VARA-septet o. 1. v. I«. Eyl en Gramofoonpl. 2.15 P. J. Kers Jr. Onze Keuken. 3.00 Piano-recital door Jo Goudvmit. 3.30 Voor de kinderen (vertellingen, gra mofoonpl., orgelspel, vraaguurtje). 6.30 VARA-septet o. 1. v. Is. Eyl en Gra mofoonpl. 6.30 RVU. Lezing door Dr. Gerversman. 7.00 „In Mijnschacht III", mijnwerkers- drama naar Carl Traut (groot volkstoo- neel). 8.15 „Het meitfjo van Elisondo", zangspel van Offenbach. VARA-orkeet o. 1. v. H. de Groot m. in. v. M. Gobets (tenor), B. Jon- okers (sopraan) en J. Lammen (bas). 9.15 „Wakker en Tropenduit". 9.30 Orgelspel Joh. Jong, o.a. Ouv. „Mar tha", Flotow. 9.50 V&z Dias. 10.00 VARA-orkest o. L v. H. do Groot, o.a. Attila luarsch, Fucik en Pitp." „Dm BI unie von Hawaii, Abraham. 11.0012.00 Gramofoonpl. Daventry, 1554 M. 3.50 Orkest van do Kon. Mil. Muziek school o. 1. v. Kapt. H. E. Adkins, oa Ouv. „Eury^nthe", Webor. 5.05 Orgelconcert Reg. Now. 5.35 Kincjcruur. 6.20 Berichten. fi.50 Anno Thursfield zingt Schumann- liederen. 7.10, 7.30 en 7.50 Lozingen. 8.20 BBC-orkcst o. 1. v. B. Walton O'Don- nell. Marian Mucb (sopraan), oa. Liederen van Liszt on „Le carnaval don animaux", van Saint-Saëna. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 „The Turn of the Screw", naar Honry James door E. J. King Bull. Orkest o. 1. v. Woodgate. 10.55—12.20 Maurice Winninck cn zijn band. „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonpl. 9.05 Concert en declamatie, o.a. Ouv. „Ein öomniernachtstraum", Mondolssohu en Ouv. „Fingalehohle", dito. 9.50 Gramofoonpl. Kalundborg, 1153 M. 12.20—1.20 Concert uit rest. Wivex. 3.205.20 Concert o. 1. v. GröndaJhL 5.205.50 Gramofoonpl. 3.20 Concert o. 1. v. Reesen, o.a. Ballot- suite, Lully-Mottl. 8.55 „Tartuffe", blijspel in 5 aotes van Molière. 10.40 Solistenconcert (zang, collo, piano). Werken van Viggo Brodorsen. 11.20—12.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Orkestooncert. 12.201.10 Gramofoonpl. I.202.50 Concert o. 1. Wolf. 2.50 Gramofoonpl. 5.200.35 Concert uit Stuttgart. 8.20 Concert o. 1. v. Wolf, ojv. Fragm. uit Aïda, Verdi. 9.35 „Dio lustigen Musikanten", zangspol mot muziek van E. T. A. Hoffhann. II.05—12.20 Tziganekapcl Jenö Farkaa. Rome, 441 M. 8.20 Gramofoonpl. 9.05 „I Puritana", melodrama van V. Bellini. Brnssel,508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Max Alexye' orkest. 5.35 Dansmuziek. 6.35 Trioconcert. 8.20 Concert door do groep „Divertimen to", om. lste Brandenburgsch concert in f, Bach en Concert voor twee piano's, dito. 10.05 Concert uit do Memlino-zaal te Ant werpen. 338 M.: 12.20 Zie 508 M. 5.35 Concert o. 1. v. Meulemans. 6.20 en 6.50 Gramofoonpl. 8.20 Concert. J. Gaillard (cello) en J. du Chasbain (piano), Sonate, Brahms. 8.50 Gramofoonpl. 9.20 Cufé-chantant Avond m. m. v. So listen. 10.30 Concert uit de Memlinc-zaal to Ant- werpon. FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. 40) „Ja, als we tot zaken komen", ant woordde Pike opgewekt. „Het is maar een kwestie van hoeveel. Snapt u Birch gaf geen antwoord en Pike liet hem even nadenken. Alaar toen het zwij gen hem lang genoeg had geduurd, ging hij verder: „Dat testament zal wel terecht komen", zei hij. „U hebt het natuurlijk zelf. Daar twijfel ik niet aan. En als de zaak in den doofpot is, dan trouwt u met Mademoiselle en haar honderd duizend pond en alles komt in orde. Dus kunt u best een beet je royaal zijn tegenover mij." Birch keek weer op. Hij had wat meer kleur in zijn gezicht gekregen en hij sprak vlotter. „U hebt ongelijk!" zei hij. „Ik heb het testament niet. Het is vanmiddag gevon den. Marston Stanbury heeft het. Ze heb ben het gevonden in het loketje van Sir Oheville op de club, waar hij het waar schijnlijk Maandagvond in gelegd heeft. U hebt het bij 't verkeerde eind Het was nu zijn beurt, Pike doordrin gend aan te kijken. Maar Pike kon vlugger denken dan Birch, en zijn eigenaardig ge zicht en sluwe oogen veranderden niet van uitdrukking. „Zoo?' zei hij- „Hindert niet, meneer Birch. Dat maakt geen verschil ten op zichte van twee absolute feiten. Het eene, dat u en mademoiselle Maandagnacht om twaalf uur in de buurt van de Zwarte Klip waren ten tweede, dat er een legaat aan haar vermaakt is. Daar is niets aan te veranderen, behalve natuurlijkvoeg de hij er aan toe, met beteekenisvollcn blik. „Wat?" vroeg Birch. „O, ik denk niet. dat ze het geld krijgt, al» bewezen wordt, dat ze betrok ken was bij den moord op den ouden man" zei Pike, met een zekere bestudeerde non chalance. „Ze zou er véór of er na in be trokken kunnen zijn. En in dit geval.... maar laten we liever zien dat we 't eens worden! Komaan, laten we zakelijk blijven. U „stopt" me, en ik gn er van door! Etberton heeft me aan den dijk ge zet, nou, ik ga naar Amerika. Vanaf dat ik een jochie was. heb ik een beetje ge spaard, en dat geld kan ik direct opnemen hier bii een van de banken in Hallithwaite. Ik ga het ophalen, als ik de zaak met u vereffend heb, en dan poets ik 'm van avond nog, zonder naar mijn kamers terug tp keeren. Ik kan dan de boot nog pakken, die Zaterdag van Liverpool vertrekt. en do rest is stilte. Komaan, meneer Birch, hoeveel?" Indien Birch geweten had, hoeveel Piko er aan gelegen was, om de zaak zoo spoe dig mogelijk in orde te brengen, dan zou hij zich aeruster hebben fevokld Över bét- geen Pike wist. Pik'e kende de Waarde van onmiddellijk af te rekenen; dienzclfdon dag nog zou Marston met Garrett naar de politie kunnen gaan. Hij moest van Birch zooveel mogelijk, en dat liefst direct zien los te krijgen, zoolang hii zo nog vóór was. Maar Birch wist niets. Hij was verpletterd toen hij hoorde, dat zijn wederwaardighe den van den laatsten tijd aan Pike bekend waren: hij begreep de hachelijke toestand, waarin Pike's mededeelingen aan de poli tie hem zouden kunnen brengen. En dan was er nog het legaat van mile, de Ooulan- ges. Hij was wel verplicht om Pike tot zwijgen om to koopen. Ze begonnen te handelen. Maar Pike was onvermurwbaar, wat betreft de te be talen som. Hij wilde vijf duizend pond heb ben hij w ees er Birch op, dat hij die zpu kunnen krijgen, als hij naar de politie of naar Sindal ging en alles vertelde wat hij wist. Hii lachte oin Birch's veronderstel lingen, dat er meer bewijs noodig zou zijn. Er was bewijs genoeg, verklaarde Pike, door wat hij wist to vertellen, en hij kon heel gemakkelijk zeer gegronde en uitste kende motieven aanvoeren, waarom hij niet de geheele waarheid had gezegd bij heb onderzoek. Vijf duizend pond, geen cent minder; maar omdat hij Birch nu tooh in zijn macht, had, was hij vriendelijk genoeg te verklaren, dat hij geen bezwaar had te onderhandelen over de wijze van betaling. Ten slotte werden ze hot eens: duizend pond in baar geld, direct; twee duizend zouden binnen een maand op rekening van Pike naar New-York geremitteerd wor den: de rest drie maanden later. Birch haalde zijn chèque-boek te voorschijn „Geen chèque op mijn naam zei Pike, op zijn horloce kijkend. Schrijf hem uit op uw eigen nflnm en troef mij het geld in banknoten van vijftig. U hebt tijd genoeg om nog naar dc bank te gaan het is pas kwart voor vier." En om vijf minuten voor vier wandelde Pike het kantoor van Birch weer uit, met duizend pond in zijn zakdrie minuten daarna was hij op de bank, waar hij zijn eigen geld had. Hij nam het grootste ge deelte er van op, en zei tegen den bedien de, die hem hielp, dat hij oen stuk grond ging koopen en dat contant wilde betalen. En toen hij klaar was met zijn financieelo transacties, liep hij naar Hallithwaite High Street en trad een passage-bureau* bin nen. Het was werkelijk heel ongelukkig voor Pike, dat iemand, die moer dan gewoon belang in hem stelde, hem net dat pas sage-bureau zag binnen gaan en nieuwsgie rig was. dat hij daar te doen had. Bij het onderzoek betreffende den moord op Rir Oheville Stanbury waren een paar stedc- delijke detectives aanwezig geweêst, en een van hen, een zekere Murgatroyd, was hel opgevallen, wat het lid van de. jury zoo ronduit van Pike gezogd had nu vroeg hij zich af, of daar iets van waur zou zijn. Zij was toevallig aan do overzijde van do straat, toen Pik© het passage-bureau bin nen ging, en zijn detective-instinct word dadelijk gealarmeerd. Wat moest Pike daar doen Na een half uur gewacht te hebben, tot Pike weer naar buiten en verder ging, stapte Murgatroyd rustig het kantoor bin nen en leunde vertrouwelijk over de toon bank. „Kon je diou kerel, die daar net hier was", vroeg hij zachtjes aan den scheeps agent. dien hij good kendo. „Natuurlijkantwoordde deze. „Pike die vroeger bij Etherton was." „En waarschijnlijk weet je ook wel, dat hij oen belangrijke getuige was bij het on derzoek gisteren", ging Murgatroyd ver der. „Dat heb ik in de krant gelezen", be vestigde de ander. „En daarom", zei Murgatroyd, „houd ik hem in 't oog. Zeg mo nu 'ns in vertrou wen, wat voerdo hij hier uit?" Dc scheepsagent koek den vrager be grijpend aan. „Streng vertrouwelijk?" vroeg hij knip- oogend. „Politic-zaakje?" „Precies!" antwoordde Murgatroyd. „Streng vertrouwelijk!" „Nu, als je het weten wilt", antwoordde do schoeps-agent", hij vroeg of er Zator- dag booten van Liverpool naar New-York vertrekken." „Aha!" zei Murgatroyd. „En wat nog meer „Ik zou het aan niemand anders dan jou vertellen", hernam dc man. „Ik zondig te gen de regelen van dc zaak. Hij boekte zijn passage en betaalde.die. Dus ik ver moed dat hij vertrekt." „Met een van dc booten van Zaterdag?" vroeg Murgatroyd. „Zaterdag ortgevocr twaalf uur 't mid dags," zei de agent." Onder ons gezegd, ik begreep er uit, dat hij van vond naar Li verpool reist, 'n Stommiteit van hem ora hier te komen, als jij op hem loert. Maar die lui maken altijd een of andere fout, nietwaar ervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9