g€n" j J DINSDAG 31 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 STADSNIEUWS GEMEENTERAAD. De Gemeenteraad vergadert op Maandag 6 Juni 1932, des namiddags te twee uur, in het gebouw „Tot nut van 't algemeen", Steenschuur 21. De vergadering zal, zoo noodig, 's avonds worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: 1. Praeadvies op het verzoek van A. M. van Stipriaan Luiscius, om eervol ontslag als buitengewoon geneesheer aan de ge stichten „Endegeest, Voorgeest en Rhijn- geest''. 2. Benoeming van een buitengewoon ge neesheer aan de gestichten „Endegeest, Voorgeest en Rhijngeest". Aanbevolen wordt de heer F. G. H. Münmchs, arts, assistent van den hoog leeraar in de psychiatrie aan de rijksuni versiteit te Leiden. 3. Benoeming van een lid der Gemeen telijke Commissie voor Maatschappelijk Hulpbetoon. In de vacature-Labrijn worden aanbevo len: le. Jhr. C. C. 'Btoëll; 2e. Mr. H. R. Goudsmit. 4. Benoeming van twee leden van het Bestuur der Vereeniging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen. Aanbevolen worden de aftredenden C. P. E. Weyer en Mr. E. A. Cosman. 5. Benoeming van een Stadsvroedvrouw, voor het tijdvak van 1 Mei 19321 Mei 1935. Voorgesteld wordt, Mevr. W. van der Waals geb. Rolloos in haar betrekking te bestendigen. 6. Praeadvies op het verzoek van A. L. Reimeringer, om eervol ontslag als Ambte naar van den Burgerlijken Stand, uitslui tend belast met het sluiten van huwelijken. (Vanwege vertrek uit de gemeente). 7. Praeadvies op het verzoek van J. A. Prins, om ontslag als Regent van het Ge- ref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. 8. Voorstel om het ontslag van A. L. van Beeek, als leeraar in geschiedenis en aard rijkskunde aan het Gymnasium, ingaande 1 September a.s., wederom voor den tijd van één jaar op te schorten. (De betrekking is reeds éénmaal gecontinueerd wegens het bereiken van den 65-jarigen leertijd). 9. Voorstel: a. tot het verleenen van eervol ont slag aan twee hoofden van scholen en aan twee onderwijzeressen; b. tot benoeming van een hoofd der school Paul Krugerstraat A; c. tot benoeming van eene onderwij zeres aan de opleidingsschool voor Gymnasium en H.B.S., aan de Aal markt; d. tot overplaatsing van een 4 tal hoofden van scholen; e. tot overplaatsing van verschillende onderwijzers en onderwijzeressen. 10. Voorstel in zake het aangaan, met wijziging van het Raadsbesluit van 29 Juni 1925, van een rekening-courant-overeen komst met de N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten te 's-Gravenhage. 11. Voorstel tot verkoop aan C. Brandse, van een gedeelte verdronken rietwater aan de Haarlemmertrekvaart, kad. bekend ge meente Warmond, Sectie C No. 333 ged. (4300 M2 voor 1300 gld.). 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van den bij wijze van werkverschaffing uit te voeren aanleg van straten c.a. ten noorden van den Rijnsbur- gerweg, nabij de in aanbouw zijnde bijzon dere school aan de Adriaan Pauwstraat. 13. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de verbreeding van den spoorwegovergang in den Morschweg. 14. Voorstel: a. om van den Staat der Nederlanden in eigendom terug te nemen een ge deelte grond van het terrein van het oude Academisch Ziekenhuis, Sectie A, No. 883 ged.; b. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van den bouw van een nieuw politieposthuis op den sub a bedoelden grond en het uitvoeren van bijkomende werken. 15. VoorBtel in zake de reorganisatie van den Gemeentelijken Reinigings- en Ont smettingsdiens t. 16. Nader praeadvies in zake de plaats gehad hebbende verhooging van de huur prijzen der 147 woningen van de Vereeni ging tot Bevordering van den Bouw van Werkmanswoningen. 17. Voorstel van den heer van Stralen, inzake voortzetting van de cokesverstrek king. 18. Voorstel van den heer Schüller, in zake den bouw van een badhuis in Tuin- nen in den Rtodenburgerpolder en den Cro- nesteinpolder. 19. Interpellatie van den heer Koole, in zake den bouw van e enbadhuis in Tuin stad wijk. 20. Interpellatie van den heer Groene vel d, inzake het invoeren van vacantieda- gen voor de chauffeurs van den autobus- dienst „Stadsverkeer". 21. Rekening, dienst 1931, van het Leidsch Muziekcorps. 22. R-ekening. dienst 1931, van de Plaat selijke Schoolcommissie. 23. Voorstel tot aanvaarding van de voor waarden, waaronder Gedeputeerde Staten vergunning hebben verleend tot het leggen en exploiteeren van een hoogspanningkabel van de Centrale te Leiden, langs de Leid- sche Trekvaart naar het bestaande hoog- epanningsstatidn „Pos tb rug'' t© Sassen- heim. 24. Vaststelling van het aan Gedeputeer de Staten uit te brengen verslag aangaan de de wijze, waarop het op de begrooting voor 1931 voor schoolkindervoeding en ►klecding toegestaan bedrag, is besteed. 25. Voorstel tot overneming in eigendom en onderhoud bij de gemeente van. a. een strookje grond aan den M&redijk, kad. bekend Sectie L Nis 420, 421 en 422 ged.; b. een Btrookje grond aan de 4e Bin- nenvestgracht, kad. bekend Sectie E No. 531 ged. 26. Voorstel tot overdracht om niet aan de gemeente Bennebroek van den eigen dom, voor zoover het aandeel van de ge meente Leiden betreft, van de langs de Haarlemmertrekvaart gelegen perceelen, kad. bekend gemeente Bennebroek. Sectie A, Nis 994 en 824. 27. Voorstel tot aankoop van eenige ge deelten voortuin van de perceelen Zijlsingel Sectie K Nis 679, 676, 801 en 802 en tot be schikbaarstelling van de voor dien aankoop benoodigde gelden. 28. Voorstelt tot aankoop van het per ceel Bouw;elouwen6teeg No. 5 en tot be schikbaarstelling van de voor dien aankoop benoodigde gelden. (Van J. de Wolf voor 200 gld 29. Voorstel tot aankoop van de pakhui zen aan de Koppenhinksteeg Nis 7, 9 en 11 en tot beschikbaarstelling van de voor dien aankoop benoodigde gelden. (Van de Wed. I A. J. Labree voor 6500 gld., ter verbreeding van deze steeg. 30. Voorstel tot verkoop aan P. J. Fon tein, van een gedeelte van het perceel aan de Havenkade, Sectie C, No. 1897. (Groot 66M2 voor 15 gld per M2). Op deze grond staat reeds een pakhuis, waarvoor 60 gld, per jaar aan recognitie wordt betaald. 31. Voorstel: a. tot toekenning van een vergoeding aan den hoofd-administratief-ambte- naar ten kantore van den Gemeente ontvanger S. Th. Buys, wegens der ving van inkomsten als provisioneel bewindvoerder over krankzinnigen, die voor rekening van de gemeente in gestichten worden verpleegd. (Hij inde invaliditeits- en onderdomsrente, wat na wetswijziging niet meer noodig is). b. tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van de sub a bedoelde vergoeding. De vergoeding bedraagt op 1 Juli 1932 600 gld., afloopende tot 400 en 200 en ein digende 1 Juli 1933. 32. Verordening tot wijziging van de ver ordening van 14 April 1904 (Gem.blad No. 11), regelende de benoeming en den werk kring van de Commissie voor het Stedelijk Museum „de Lakenhal'". (Een wijziging van ondergeschikte beteekenis). 33. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 2 Mei 1912 (Gem.blad No. 17), op de Straatpolitie. 34. Verordening, houdende wijziging van de verordening van 15 April 1909 (Gem.blad No. 3), tot voorkoming van brand. 35. Voorstel: a. tot vaststelling van de verordening regelende de efhfing van eene belas ting onder den naam van „Staangeld voor woonwagens*' in de gemeente Leiden; b. tot vaststelling van de verordening, regelende de invordering van de sub a j bedoelde belasting; c. om het desbetreffend verzoek van de Advies-commissie als afgedaan te j beschouwen. 36. Praeadvies op de aanbieding van de N.V. „Het Motorhuis'' van den eigendom om niet van eenige gedeelten van hare per ceelen aan den Hoogen Rijndijk, Sectie M, Nis 1059 en 4183. BEPALINGEN VOOR DE LEIDSCHE HOUT. i Gedurende den tijd, dat de „Leidsehe Hout" voor het publiek is opengesteld, is het noodig gebleken maatregelen te treffen tegen beschadiging en vernieling van dit park en zijn beplanting. Daartoe is ojn. wijziging en aanvulling van de verordening op de Straatpolitie noodig. De Leidsehe Hout is een voor het pu bliek openstaand park en dientengevolge zijn de bepalingen dezer verordening ook op den Hout van toepassing. Intusschen is het wenschelijk gebleken eenige be palingen in het leven te roepen, welke in bijzonder voor den Hout zullen gelden. Art. 55 van een nieuwe ontwerp-ver- ordening keert zich tegen het op het gra-s of in de perken loopen en het bloe men plukken, doch spreekt alleen van „de plantsoenen" en de ta'uds bngs de' 8ingelgrachten. Het kan twijfelachtig worden geacht, of een uitgestrekt park als de Leidsehe Hout wel onder het be grip „plantsoen" is te rangschikken, een vraag, welke ook ten aanzien van het j an der Werffpark zou kunnen worden gesteld; het is dus in elk geval wen schelijk het woord „parken" in de bepa ling op te nemen. Bovendien is de uit drukking „bloemen plukken" te beperkt: het snijden of afrukken van takken, het welk in den Hout meermalen werd ge constateerd, wordt er niet door omvat. Ten slotte is thans verboden het zich op het gras ot in de perken te bevinden. Het is de vraag, of men de plaatsen, waar in een park als de Leidsehe Hout beplanting, vaak vrij hoog opgaande be planting aanwezig is, wel onder het be grip „perken" kan brengen. In verband met een en ander wordt een wijziging voorgesteld, waarin met deze bezwaren rekening wordt gehouden. Art. 55 wordt gesplitst in twee artike len. Het eerste, genummerd 55, verbiedt het loopen door de beplantingen, hetwelk voor parken ruimer is om3chrovcn dan voor de plantsoenen en taluds; het twee de, genummerd 55b is-, keert zich legen de vernieling van de beplantingen en geeft ook een uitgebreider omschrijving van de verboden handelingen dan het bestaande art. 55. Het nieuw voorgestelde art. 66 legt vast, dat het verbod om zich buiten de paden te bevinden in den Leidschen Hout niet geldt voor de speciaal daar toe aangewezen speelvelden. In art. 67 In Juni a.s. hoopt rice-admiraal BYRD zijn tweede Zuidpool-expeditie te ondor- EEN HUURVERH00GINGS-KWESTIE. In de Raadsvergadering van den 7en December 1921 werd een voorstel aan genomen, luidende: „Ondergeteekende stelt voor, dat door Burgemeester en Wethouders een nader onderzoek zal worden ingesteld omtrent de vraag, of de huur verhooging in de Kooi van de woningen der Vereeniging tot Bevordering van den van Werkmanswoningen noodzakelijk is; en dat Burgemeester en Wethouders ten spoedigste aan den Raad een rap port van hun onderzoek zullen uitbren- Gevolg gevende aan de daarin ver vatte uitnoodiging, hebben wij den Di recteur van het Bouw- en Woningtoezicht een nauwkeurig onderzoek doen instel len. Blijkens zijn in de Leeskamer ter visie liggend rapport komt genoemde Directeur tot de navolgende oonclusies: lo. Het verzoek tot het aanbrengen van waterspoeling op de bestaande clo sets in de woningen van plan II Werk manswoningen is uitgegaan van de Huur- dersvereeniging 2o. Uit den loop van de onderhande lingen of van den gang van zaken is reden of motief te vinden om Dezer dagen is de vouwboot, huurverhooging vanwege een onrecht- welke hem door een bewonderaar werd aangeboden, uit Duitschland te Boston aangekomen. worden van de toepassing van art. 55bis uitgezonderd zij, die in den Leidschen Hout met toestemmiing van het bestuur der Stichting bloemen plukken, takken snijden enz. In art. 56 der verordening, verbieden de het laten grazen van vee in de plant soenen en op de singeltaluds en het drij ven of leid envan vee door de plant soenen en over de taluds, zijn eveneens opgenomen de parken. Een nieuw art. 68 sluit den Leidschen Hout geheel af voor vee, terwijl een art. 69, evenzeer in het belang van de beplantingen, verbiedt, het los laten loopen van honden in den Hout. Art. 70 beoogt het tegengaan van spe len, bijv. het voetbalspel, welke schade lijk voor het park kunnen zijn, ook al geschieden zij op de speel vlakte, of hin derlijk voor de bezoekers, terwijl art. 71 het venten in den Hout verbiedt, een maatregel van orde, welke geen nadere toelichting behoeft. Ten slotte zij gewezen op art. 59 der verordening, hetwelk verbiedt in bet openbaar te zwemmen of te baden. Het ig wenschelijk voor den speciaal daar voor gemaakten plae-vijver in den Leid schen Hout een uitzondering op dit ver- I bod te maken, welke o.i. beperkt moet blijven tot kinderen beneden den leeftijd van 12 jaren. Het rooken In garages. Zooals bekend, ie ingevolge art. 27a van de verordening, tot voorkoming van brand voor berging of herstelling van automobielen in een gebouw of op een terrein noodig vergunning van Burge meester en Wethouders. Dit college pleegt i bij het verleenen van dergelijke garage vergunningen o.m. als voorwaarde te stellen, dat in de garage niet mag wor den gerookt. Aangezien de vergunnnige- voorwaarden worden opgelegd aan den eigenaar of den exploitant van de ga rage, kon bij overtreding van de boven genoemde voorwaarde, ook wanneer die overtreding door een ander of buiten zijn tegenwoordigheid was gepleegd, al leen bedoelde eigenaar of exploitant (houder der vergunning) worden ver volgd. De kantonrechter heeft echter, toen een dergelijke vervolging werd in gesteld, den vergunninghouder niet aan sprakelijk willen stellen voor een over treding, door een ander gepleegd, alhoe wel die vergunninghouder bij de overtre ding tegenwoordig was. Ten einde hieraan tegemoet, te komen, achten B. en W. het wenschelijk, dat een rookverbod voor garages rechtstreeks in de verordening tot voorkoming van brand wordt opgenomen. Overeenkomst met de Bank van Ned. Gemeenten. Ingevolge raadsbeeluit van 29 Juni 1925 werd met de Bank voor Nederland- sche Gemeenten een rekening courant- overeenkomst aangegaan, waarbij het maximum door de gemeente op te ne men bedrag werd gesteld op 250.000. met bepaling, dat voor opneming van gelden, waardoor het debetsaldo der ge meente bij de Bank stijgt boven 70.000 vooraf de goedkeuring van Gedeputeer de Staten noodig is. Tengevolge van de buitengewone tijds omstandigheden ziet de Bank zich ge noodzaakt deze doorloopende crediet- overeenkomst te beperken tot den gewo nen dienst, zoodat zij niet zal gelden voor financiering van kapitaalsuitgaven. Crediet voor buitengewone uitgaven kan de Bank thans niet geven, tenzij in zeer bijzondere gevallen. Daartegenover kan echter het maxi mum op te nemen bedrag (voor den ge wonen dienst) aanzienlijk worden ver hoogd. Dit kan n.L worden bepaald op 10 pet. van het totaal der gewone uit gaven van de gemeente-begrooting, tot welk bedrag de Nederlandsche Bank be reid is promessen van de gemeente in disconto te nemen. In verband hiermede zal in de overeenkomst als maximum een som van 825.000.worden opgenomen. Hoewel onze gemeente van het crediet bij de Bank van Nederlandsche Gemeen ten tot nog toe weinig of geen gebruik heeft gemaakt, achten B. en W. het on der de tegenwoordige omstandigheden I wel van belang, dat de credietovcreen- komst, gewijzigd in den aangegeven zin, wordt bestendigd. vaardig karakter af te wijzen; 3o. Het aanbrengen van vorenbedoel de waterspoeling noodzaakte tot daar mede verband houdende belangrijke ne venwerkzaamheden, welke niet waren te vermijden en op de voordeoligste en minst kostbare wijze zijn uitgevoerd; 4o. De huurverhooging van gemiddeld 0.35 per week en per woning was vol gens de oorspronkelijke beschikbare ge gevens niet te hoog. Op grond van de nadere cijfers van de Leidsehe Duinwa termaatschappij zou dit bedrag met 0.06 verminderd kunnen worden; 5o. De meerdere kosten voor water verbruik spruiten voort uit de aange brachte waterspoeling en het toepassen van een ander tarief voor een groot ge deelte der woningen, waarin n.L de kraan boven de gootsteen is aange- j bracht; 6o. De tijdsomstandigheden, waarin het plan tot rtand is gekomen, hebben er toe geleid, dat een plan met betrek kelijk lage huren en een groot nadeelig i saldo is ontstaan. De economische huur- j waarde is belangrijk hooger dan de bo- I taalde huur; I 7o. Hoewel de totstandkoming van dit plan en de onteigening en de ontruiming van de woningen aan de Langegracht 1 voor de uitbreiding der Stedelijke Gas fabriek historisch parallel liepen, is er destijds geen enkel officieel of officieus verband gelegd en heeft alleen de tot standkoming van dit plan de ontruiming van nevenbedoelde woningen mede met zachte hand bewerkstelligd; 8o. Uit de officieele stukken blijkt dan ook, dat uit de geschiedenis der ont ruiming geen antecedenten zijn te halen" tot een bevriezingssysteem voor de bij de exploitatie vastgestelde huren in eer sten aanleg, terwijl bovendien nog slechts 18 gezinnen of 12 pet. van de huidige bewoners van het onderhavige Kooiplan uit de sub 7o bedoelde woningen af komstig zijn; 9o. Aangaande de redelijkheid der 'huurverhooging kan worden opgemerkt, dat noch werklosoheid, noch de a.s. win ter en noch het hygiënisch belang of vroeger ontbreken van de waterspoeling argumenten zijn, die in het geding kun nen worden gebracht; dat de huurverhoo ging geen element bevat tengevolge van gecamoufleerde onderhoudskostendat het geheel der werkzanmheden enkel en alleen in het belang der bewoners is geschied en ook dat belang betreffen, en dat, rekening houdende met nog niet verrekende kosten wegene waterverbruik en het te laat ingaan der verhoogde huur, voor de eerste vijf jaren de huur verhooging moet worden gehandhaafd. Ten einde het bestuur der Buurthuur- dersvereeniging in de gelegenheid te stel len van den inhoud van het rapport ken nis te nemen, werd hot concept in han den gesteld van dat bestuur, onder me dedeling:, dat, mocht de kennisneming aanleiding geven tot het maken van op- of aanmerkingen, in een te beleggen bij eenkomst de gelegenheid daartoe zou worden geboden. Den 23en Februari j.l. had een bespre king plaats met den Wethouder van Fi nanciën, waart)ij mede tegenwoordig wa ren mej. mr. Roem en de heer B. Buur man, resp. woninginspectrice en architect van „Werkmanswoningen", terwijl op verzoek van het, bestuur van de Buurt- huurders-vereeniging, ook de voorzitter van den Bond van Huurdersvereenigingen in Nederland de besprekingen bijwoonde. Aan het einde van de bespreking kon worden geconstateerd, dat volgens het gevoelen van het bestuur der Buurthuur- ders-vereeniging aan het overleg met „Werkmanswoningen" omtrent de huur verhooging wel het een en ander heeft ontbroken, doch dat de werkzaamheden naar genoegen waren uitgevoerd en dat de in het betrokken rapport vermelde cijfers door het bestuur niet waren aan gevallen. Verder deed het bestuur hot verzoek, om de kosten van het aanbren gen van de waterspoeling over een lan goren termijn dan 16 jaren af te schrij ven, ten einde de huurverhooging te kun nen verminderen. Een gemaakte berekening toonde aan, dat bij een afschrijving in 25 of 35 jaren de verhooging der huren met 0.04 resp. 0.05 per week zou kunnen worden ver minderd, in verband waarmede B. en W. het bestuur der Vereeniging tot Bevor dering van den Bouw van Werkmanwo ningen verzochten hun zijn mcening to doen kennen ovor een verlenging van den afschrijvingstermijn tot 25 jaren. Met inbegrip van de rectificatie ter zake van het duinwaterverbruik zou dan de ver- MGR. KAAS, do leider der Duitsdhe ka tholieken, die door de nationaal-socialis- tische redacteur Hildebrand in verschil lend© Rijnlandsche bladen beschuldigd is te hebben deelgenomen aan eon be weging, welke de afscheiding van het Rijnland van het Duitsche Rijk ten doel (had. De justitie te Coblenz heeft een ver volging wegens laster tegen Hildebrand ingesteld. van de huren van gemiddeld 0.35 tot gemiddeld 0.25 per week ©n per woning kunnen worden terugge bracht. Het bestuur der bouwvereeniging ging met deze verlenging van den af schrijvingstermijn accoord en verklaarde zich, op ons verzoek, vervolgens bereid de plaats gehad hebbende verhooging vanaf den datum der invoering te be perken tot 0.25 per w eek. Wellicht ten overvloede merken B. en W. nog op, dat de verhooging der huren voor de straatbelasting hiervan geheel afgescheiden is gehouden en mitsdien ten volle gehandhaafd blijft. UITBREIDING REINIGINGSDIENST. B. en W. stellen den Raad voor: a. te bosluiten do perceelon Noorder straat 14 en 16 in te brengen in het bedrijf van den Gemeentelijken Reinigings- en Ontsmettingsdienst voor het restcerond© gedeelte van de ten behoeve van den aan koop van deze perceelen aangegane geld- loening; b. een bodrag van 119.400.ter beschik king te stellen ten behoeve van reorgani satie van den Gemeentelijken Reinigings- en Ontsmettingsdienst, bestaande in in voering van autotractie, uitbreiding van het materieel, het bouwen van een auto- garage, het maken van een nieuwe ontsmot- tingsin rich ting en bijkomende werken. AANLEG STRAAT, ENZ. AAN DEN RIJNSBURGERWEG. In verband met deu bouw van eene bij zondere echool ten noordoosten van deu ltijusburgerweg, aan de Adriaan l'auw- 81raat, is het noodig tot aanleg van deze straat eu van ©en verbindingsstraat met de lJaulus Buijastraat, ovenwijding mot deu Rijnsburgerwcg, over te gaan. Wat de Adriaan Pauwstraat betreft, is ontworpen een rijweg ter breedte van 7.50 M. mot aan weerszijden een tegeltrottoir van 3 M. en oen beplante strook van 2.85 AL breedte. Het than© aan te leggen ge deelte van de andere straat zal bestaan uit een gedeelte rijweg, breed 4 M., en een trottoir van 3 M. broodle. Overigens omvat hol plan in hoofdzaak den aanlog van rioleoriugeu, het plaatsen van kolken, het maken van afscheidingen enz., terwijl tevens zal moeten worden overgegaan tot vernieuwing van hot in ge meentegrond gelegen riool achter de aan den Rijn «burger weg, tusschcn de Adriaan Pauwstraat en de Paulus Buysstraat, gele gen perceelen. Voorts komt het B. en W. gewenecht voor ten behoeve van de uit do wijk ten noorden van den Rijnsburgerweg afkomstige kindoren, welke do in den aan hef bedoelde school zullen bezoeken, eou voetpad aan te loggen tusschcn do Adriaan Pauwslraat en den van Slingelandtweg, waardoor deze kinderen do school kunnen bereiken, zonder van den drukken Rijnsbur gerweg te behoeven gebruik te maken. Dit voetpad, tevens open te stellen voor wiel rijders, is ontworpen op een breodte van 2 M. en zal een verharding vorkrijgen van sintels op een zandbed, opgesloten tusschcn grondplanken. B. en W. achten het wenschelijk den on- derhavigen straataanleg te doen geschie den bij wijze van werkverschaffing met Rijkssubsidie, op overeenkomstige wijze als is besloten ten aanzien van don aanleg van <ie Houtlaan. Ten einde het aan loonen uit te geven gedeelte der kosten van hot werk nog ©enigszins te verhoogen, ware in plaat* van hot oorspronkelijk gedachte klinker- dek op de rijwegen aan te brengen oen ge walste puinfundcering, welke dan te zijner tijd van een gesloten deklaag kan worden De kosten van den ontworpen straataan log worden geraamd op pl.m. 17.200.die van het maken van hot bovengenoemde voetpad op pijn. 1000.in totaal zal derhalve een bedrag van 18.200.noodig zijn. In dit bedrag is, naar raming, ©en ge deelte, groot pl.m. 8.650.aan arbeids- loonen begrepon, waarvan, indien de Mi nister van Binnenlandsche Zaken tot het verstrekken van oen Rijksbijdrage besluit, een bedrag vaji pl.m. 4.325.door hot Rijk zal worden gedragen. Een aanvrage daar toe is reeds tot genoemden bewindsman gericht.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7