RECHTZAKEN UIT DE OMGEVING DINSDAG 31 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 WELKEN KOERS SLAAT DUITSCHLAND IN? NA BRüNINGS VAL. Hindenburg raadpleegt de politieke leiders. HITLER BIJ HINDENBURG. Rijkspresident von Hindenburg is gis termiddag do besprekingen over den toe stand, in het leven geroepen door het af- treden van het kabinet Brüning, begon nen. Hij ontving eerst den voorzitter van den rijksdag Lopbe, daarop de sociaal-demo cratische leiders "Wels en dr. Breitscheid en vervolgens om 6 uur Adolf Hitler, die door den afgevaardigde Göring werd ver gezeld. De besprekingen met de partijlei- dors zullen waarschijnlijk heden ailoopen. Men verwacht dat de rijkspresident den nieuwen rijkskanselier reeds Woensdag zal benoemen, zoodat, indien zich geen al te groote moeilijkheden voordoen, het nieuwe kabinet op het einde van de week gevormd zal zijn. Hindenburg's bespreking met Hitier en Göring was zeer uitvoerig en duurde circa anderhalf uur. Het verloop der bespreking werd door de nationaal-socialisten bevre digend genoemd. De besprekingen schijnen ten doel te hebben gehad, na te gaan, of het mogelijk is, een regeering te vormen, welke boven BUKSPRESIDENT VOX HINDENBURG de partijen staat en door deskundigen zal worden gecompleteerd. De regeering zou parlementair gesteund worden door een groot aantal partijen, van het centrum tot en met de nazis. De zwenking naar rechts. Het bericht van het aftreden van het rijkskabinet is in politieke ln-ingen geen verrassing geweest, omdat reeds bekend was geworden, dat zich in de besprekingen welke Zondag gehouden zijn tusschen den kanselier en den rijkspresident, geen mo gelijkheid heeft voorgedaan tot een ver dere vruchtbare samenwerking. Met het oog op den volkswil, die een sterkere wending van de verantwoordelij ke rijks-politiek naar rechts wenscht, houdt de rijkspresident een nieuwe nood verordening op de basis van een kabinet van dr. Brüning niet mogelijk. Dezen indruk van von Hindenburgs overtuiging, zou dr. Brüning reeds gekre gen hebben. Historie van Brüning's kabinet. Zes en twintig maanden is dr. Heinrich Brüning Duitsch Rijkskanselier geweest. Maar de regeering, waarmee hij aftrad, was wel heel anders samengesteld dan die, waarmee hij op 31 Maart 1930 het bewind aanvaardde, constateert de „Tel." Toen. in de lente van 1930, had het twee de. kabinct-Müller, een regeering der 7. g. groote coalitie van sociaal-democraten tot Volkspartij (maar zonder band met de partij-fracties), zijn 7,wake leven uitgebla zen. Heftige innerlijk© tegenstellingen over de belastingwetten en de sociale voor zieningen bracht het ten valhet had zijn sterksten steun, Stresemann, slechts een half jaar overleefd. De nieuwe regeering- Brüning, welke toen binnen enkele dagen werd gevormd, was er een van de midden groepen met. een kleine tendens naar rechts. Het katholieke Centrum, de Volks partij, de democraten, de economische partij en enkele afgescheiden Duitsch-na- tionalen waren er in vertegenwoordigd. Het is merkwaardig om te zien, hoe dit kabi net, onder druk van economische crisis en wassend nationalisme, van lieverlede van samenstelling en karakter is veranderd. De moeilijke kwestie der belastingen veroorzaakt reeds in Juni 1930 het aftre den van dr. Moldenhauer, die als minister van Financiën werd vervangen door den ietwat „wilden" democraat Dietrich, het geen een goede ruil bleek. De eerste he vige botsing met den Rijksdag kwam een maand later .toen een socialistische motie tot intrekking der noodverordeningen werd aangenomen. Brüning nam den handschoen op en ontbond den Rijksdag. Men kent het resultaat: de Rijksdagverkiezing van Sep tember 1930 bracht het eerste groote suc ces der nationaal-socialisten. Voortaan was de rogeoring in den Rijksdag afhankelijk van den steun der sociaal-democraten. Een maand na de verkiezing van 1930 werkte de uitslag niettemin toch door in de samenstelling der regeering. Dr. Cur- tius, Stresemann's opvolger en „béte noire" dor rechterzijde, zag zich genoopt heen te gaan een kabmets-reorganisatie was het gevolg. Met Curtius verdwenen ook de Centrum-ministers Wirth en von Guerard. Als nieuwe mannen kwamen Groener on Trevixanus op den voorgrond. Ook prof. Bredt, de leider der Economi sche Partij, moest in December wegens ge schillen in zijn eigen fractie, de Rijksre geling verlaten. Wel kreeg de Rijksregeering in de zeld zame bijeenkomsten van het parlement telkenmale nog een kleine meerderheid, maar het was duidelijk, dat de voortduren de successen der Hitler-beweging, laatste lijk in Pruisen, de positie van Brüning langzaam maar zeker uitholden. Dat in 't begin van deze maand prof. Warmbold de regeering verliet was van betrekkelijk ge ringe be teekenis. Van heel wat meer be lang waren het aftreden van generaal Groener als minister voor de Rijksweer en de eisch van Hindenburg, dat tot minister van Binnenlandsche Zaken (Groener was dat nog steedseen krachtige persoon lijkheid zou worden benoemd. De blijkbaar niet te overbruggen tegenstelling tusschen de opvattingen van Brüning en die van den Rijkspresident en zijn raadgevers heeft thans tot de nieuwe crisis geleid. WAT ZEGT HET BUITENLAND ERVAN? Engeland pessimistisch. „Het zou een tragedie van den aller grootsten omvang zijn, indien dr. Brüning ten val zou worden gebracht en Duitsch- land te Lausanne de politiek van Hitier zou vertegenwoordigen", schreef gister middag nog in een hoofdartikel het avond blad „Star'', dat een paar pagina's verder, onder zijn berichten, het aftreden van den Duitschen kanselier melden moest. Ofschoon men door de ochtendberichten uit Berlijn reeds eenigszins op deze demis sie was voorbereid, had men toch nog hoop, dat het onheil nog zou kunnen vermeden worden. Men betreurt, dat die hoop niet verwezenlijkt is en ernstig is men beducht, dat deze crisis voor Duitschlands toekomst, j en daarmede ook voor Europa's lot, ernsti- I ge gevolgen zal hebben. In een telegram uit Berlijn over het af treden van Brüning heet het: De situatie, door dit heengaan ontstaan, is uitermate ernstig voor Duitschland en moet zware ge volgen voor Europa hebben. Zij beteekent, dat Duitschland, aan den vooravond van de conferentie van Lausanne, een politieke crisis van de ergste soort doormaakt. De liberale „News Chron" schreef even eens, voor de demissie te Londen bekend was. dat het resultaat van het onderhoud Hindenburg-Brüning wellicht van beslis sende beteekenis zou zijn, niet alleen voor de toekomst van Duitschland, maar ook voor het lot van millioenen menschen bui ten de Duitsche grenzen. Aan het vertrouwen in Europa zou geen zwaarder slag kunnen worden toegebracht dan door het aftreden van den man, die als eenig Duitsch staatsman sinds den oorlog het volle vertrouwen van de andere volken, Frankrijk incluis, in zijn politiek en in zijn daden tot verwezenlijking van die politiek heeft gewonnen. Over de persoonlijkheid van den rijks kanselier bevat het blad een artikel van Wilson Harris, waarin deze betoogt, dat Brüning de eenige man is, die Duitschland zou kunnen behoeden voor anarchie en bankroet. Parijsche persstemmen. Naar aanleiding van het ontslag van het ka'binet-Brüning, schrijft de „Temps", dat de rijkskanselier bezweek onder de slagen, welke de rechtsche partijen met de mili taire camarilla besloten hadden, hem toe te brengen. Als men niet direct tot een dicta- tuut overgaat, schrijft het 'blad. is het waar schijnlijk dat de ontbinding van den rijks dag de demissie van den rijkskanselier op den voet volgt. Het „Journal des Debate" schrijft, dat dr. Brüning door de Hitler-beweging werd weggevaagd. De val van Brüning zal in het Duitsche program weliswaar geenerlei ver andering brengen, maar een wijziging in de methode mogelijk maken. Briining is een vredes-apostel geweest naar het voorbeeld van den leerling van Bismarck, dr. Strese mann. Zijn laatste rede over Duitechland's ver langen, om niet te betalen en zich vrij te wapenen, zoo besluit het blad, is scherp en stoutmoedig geweest. Desondanks heeft Brüning het nieuwe Duitschland niet kun nen bevredigen. De indruk te Genève. In volkenbondskringen heeft de demissie van rijkskanselier Brüning diepen indruk gemaakt. Men voorziet echter, dat deze crisis voor den internationalen toestand op helderend zal werken. Een wijziging van het Duitsche stand punt ter ontwapeningsconferentie en eer lang te Lausanne wordt echter niet ver wacht. Washington belangstellend toeschouwer. Als gevolg van het aftreden van het ka binet Briining wordt in officieele kringen een uitstel van de conferentie van Lausan ne gevreesd, daar waarschijnlijk een koers wijziging in de Duitsche politiek zal intre den. Verwacht wordt dat de Europeesche mo gendheden tijd willen winnen, om de be doelingen van dezen nieuwen koers te con- statoeren, voor zij zich aan tafel zetten om ONDEROFFICIER VOOR DEN KRIJGSRAAD. Voor den Krijgsraad te 's-Hertogen- boscb stond terecht een 52 jarigen adju- dant-onderofficer der militaire administra tie te Breda, thans gedetineerd in de straf gevangenis aldaar, wiea ten laste wordt gelegd dat hij bij de leveranties aan het girnizoen steekpenningen zou hebben aan- geicmeu om te be-orderen dat bij het re giment. zooveel mogelijk visch word gege ten. Verder werd beklaagde ten laste ge lega dal hij voor h« tijdstip van aanbe steding inzage der biljetten heeft geno men en in een geval het cijfer van het in schrijvingsbiljet heeft veranderd, waardoor de menage-afval werd afgehaald door den inschrijver die hem bevoordeelde. Van den bakker zou beklaagde 5 pet. van den le- verantieprijs ontvangen hebben, terwijl ook met de slagers afspraken zouden zijn ge maakt. Beklaagde ontkende met inschrijvings biljetten te hebben geknoeid. De voordee- len die hij had ontvangen kreeg hij altijd. Hij had nooit iets gevraagd. De auditeur-militair merkte op dat be klaagde de regeling der leveranties was op gedragen en dat hij niet had. mogen hande len zooals hij deed. Verder beweerde beklaagde, dat de mi nister nooit de bedoeling heeft gehad open bare aanbestedingen te laten houden. De bedoeling was om de leveranties te doen plaats hebben tegen uniforme prijzen ge durende drie maanden. Ook de valscb- heid in geschrifte ontkende beklaagde; hij verklaarde, dat er nooit een bus was gebruikt om de biljetten voor de aanbe steding in te doen, zoodat er volgens hem niet van openbare aanbesteding sprake was. Hij beriep zich voor verschillende punten op instructies van den majoor der administratie. Wat betreft het uitreiken van drie biljeten aan één slager, zeide hij dat de slagers een en ander zelf onderling regelden. De auditeur-militair, requisitoir nemend achtte beklaagde schuldig aan het aanne- men van bedragen, wetende dat hij daar- j mede handelde in strijd met zijn plicht, en I voorts aan valschheid in geschrifte. Hij j vroeg veroordeeling van beklaagde tot een j gevangenisstraf van zes maanden met ont- slag uit den dienst, evenwel niet met ont- zegging van de bevoegdheid om bij de ge wapende macht te dienen. De verdediger, mr. De Boer uit Utrecht, achtte het bewijs niet geleverd en vroeg I daarom vrijspraak. Mocht de Krijgsraad j echter overeenkomstig den eisch van den auditeur-militair beslissen, dan vroeg plei ter, voor wat betreft het ontslag uit den dienst, gezien den uitstekenden staat van dienst van beklaagde, een administratieve afvloeiing. De uitspraak werd bepaald op "7 Juni a.s. te kwart voor tien. „Tel." OPZETTELIJK VEE DOEN BESMETTEN. Een veearts staat terecht. Handelde hij in het belang van den stal? Met vernietiging wegens vormgebrek van vonnissen van den kantonrechter te Hilversum veroordeelde de rechtbank te Amsterdam een veearts op grond van art. 82 der Veewet tot 100 boete subs, tien dagen hechtenis wegens het „opzette lijk vee in verdachten toestand brengen". Bewezen verklaard werd, dat ver dachte in Augustus 1930 te Huizen (ST.- H.) zeven koeien, welke niet. lijdende wa ren aan mond- en klauwzeer, heeft doen vervoeren naar een stal, waar zich eenige koeien bevonden, die wel aan die ziekte lijdende waren. De veroordeelde veearts, in dienst bij de modelboerderij „Oud-Bussum", oor deelde het n.l. uit veeartsenijkundig oog punt noodig de koeien, waar het hier over gaat, snel mond en klauwzeer te doen krijgen. Het waren i.e. droogstaande koeien, welke nog kalveren moesten en volgens zijn veterinair inzicht is het be ter die droogstaande koeien de ziekte te doen doormaken dan af te wachten tot zij eventueel besmet zouden worden wan- naar zij eenmaal weer melk gaven. Ih de eerste plaats verloopt de ziekte snel ler bij droogstaande koeien,, in de twee de plaats gaat mond- en klauwzeer bij melkgevende koeien gepaard met aller lei ongemakken als ziekte van de uiers, wat dus voorkomen wordt wanneer de dieren de besmetting krijgen terwijl ze nog droog staan. Om te voorkomen, dat hij in strijd zou geraken met het voorschrift van art. 82 der Veewet, vroeg en verkreeg de veearts toestemming voor zijn han- te onderhandelen over de kwestie der her- stel- en oorlogsschulden, zoomede, over de kwestie der veiligheid. Een radicale wijziging in de Duitsche buitenlandsche politiek wordt in het depar tement van staat niet verwacht, daar men aanneemt dat zelfs bij de vorming eener nationaal socialistische regeering deze zou worden gedwongen, zich af te wenden van het tot nu toe gepropageerde radicalisme. De gebeurtenissen worden te Washing ton overigens slechts beschouwd op de wijze van een belangstellenden toeschou wer, aangezien op het oogenblik geen kwes ties van beteekenis met Duitschland wor den behandeld. De koerswijziging zou zich. naar men meent, allereerst te Genève doen gevoelen. De huidige plannen met het oog op de her stelkwestie, aldus wordt verklaard, zouden een nationaal-socialistische regeering nau welijks kunnen schaden, nadat dr. Brüning, volgens deze meening reeds den weg heeft geëffend voor de volkomen staking der her stelbetalingen. deling van den inspecteur van den Vee- artsenijkundigen Dienst. In deze eigenaardige zaak nam de advocaat-generaal bij den Hoogen Raad, mr. Wijnveld, gisteren conclusie. Hij wees er daarbij op, dat de recht bank over het verweer van verdachte met geen woord heeft gesproken. De kantonrechter deed dit wel, maar over woog, dat het z.g. beroepsrecht van den veearts geen rechtsvaardigheidsgrond is, in de strafwet erkend. Mr. Wijnveldt merkte op, dat hij zich imet deze vonnissen niet vereenigen kan. Er blijkt uit het onderling verband met de andere artikelen, dat art. 82, grooton- reels gericht is tegen eigenaren van vee, die ingevolge art. 39 der wet schadeloos stelling kunnen verkrijgen voor verdacht vee in geval van afmaking. Voorkomen moest dus worden, dat de eigenaren op zettelijk het vee in verdachten toestand zouden brengen. De rechtvaardigheids grond van verdachte doet zich in de ge won© geneeskunde herhaaldelijk voor. Ook daar zijn handelingen, waarbij een ziekte wordt opgewekt of verergerd, een besmetting wordt veroorzaakt om het doel, n.l. genezing of voorkoming van erger ziekte, te bereiken. Over deze quaestie had de rechtbank naar spr. meende, bepaaldelijk moeten beslissen. Op dien grond concludeerde hij tot vernietiging van het vonnis en verwij zing der zaak naar het Gerechtshof te Amsterdam. Arrest 27 Juni. HILLEG0M. Arbeidsbeurs. Bij de gemeentelijke ar beidsbeurs staan thans nog 395 werkzoe kenden ingeschreven. Kinderfeest. Het gemeentebestuur is met de Hill. Harddraverijvereeniging in on derhandeling getreden, ten einde een kin derfeest te organiseeren, daar wegens de tijdsomstandigheden dit jaar geen Volks feest gehouden wordt. Wij Kopen dat men tot overeenstemming komt, maar tevens, dat de onderwijzers der scholen tot het wel slagen van zulk een vreugdedag voor de kinderen hun medewerking zullen verlee- nen. Sproeimachine. Het gemeentebestuur heeft besloten tot aanschaffing van een bitumen-sproeimachine zulks ter bestrijding der stofplaag, daar met een teerproduct zal worden gewerkt. Wij hopen, dat deze machine niet lang op zich laat wachten, daar tot heden voor zooverre we kun nen nagaan nog niet gesproeid is, het geen wel een mooie besparing aan water als anderszins beteekent, doch nu juist niet zeer hygiënisch mag worden genoemd. Gegund. Het maken eener beton-be- schoeiing langs de Beekkade is opgedragen aan de Firma C. J. Janssen, alhier. WASSENAAR. MELKOORLOG OPNIEUW BEGONNEN Men verdient nu drie kwartjes per honderd liter. j Gistermorgen is alhier de melkoorlog, die reeds eenigen tijd geleden woedde, j opnieuw ontbrand. I De melkveehouder CL Nell, eigenaar j van ongeveer honderd koeien, is, naar de „Vrt." meldt, om halfacht begonnen j zelf de melk uit te venten tegen den prijs van zes cent per liter, d.i. drie cent onder den prijs, die de Wassenaareche I melkslijters bediifgen. Begrijpelijk, dat deze melkslijters den zelfverkoopenden boer niet gunstig zijn gezind. Zij hebben hun prijzen eveneens op zes cent per liter gebracht en uit een ons getoonde kwitantie,, uitgeschreven door C. Nell, die ook melk aan slijters levert, bleek, dat dezen vijf en een kwart cent per liter moeten betalen. Zooals de toestand nu is, verdienen zij slechts' 0.75 per 100 liter, terwijl men dan nog rekening moet houden met liet z.g. „in meten". Het was gistermorgen een ware wed loop tusschen slijters en verkoopenden producent. De klanten zijn stellig nog nooit in zulk een snel tempo bediend, want beide concurrenten hebben in hun ijver om elkander voor te zijn, de kannen in looppas van den wagen naar den" klant gebracht. Ongeregeldhed zijn echter bij dezen melkoorlog niet voorgekomen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Parochieblad. „Katholiek Katwijk" be sloot eenigen tijd terug tot uitgifte van een Parochieblaadje. Het eerste nummer hier van zal Zaterdag a s. verschijnen. Er is grooten spoed achter het werk gezet om ook de vele R. K. badgasten, die de laatste jaren onze badplaats bezoeken, hiervan te doen profiteeren. Vooral de rubriek „Kerk- berichten" zal voor hen niet zonder betee kenis zijn. Er is voor den Middenstand te vens gelegenheid de aandacht op hun za ken te vestigen. Uitbreiding. Het terrein achter de R. K. Kerk en Pastorie heeft een buiten gewone verandering ondergaan. Wie den toestand kent zooals deze enkele weken ge leden was en deze thans beziet, zal de han den in elkaar slaan en haast niet kunnen gelooven dat zulks dezelfde oppervlakte is. Een prachtterrein met heel mooie tuinaan leg. Het geheel vormt thans een heerlijk be zit om zijn ligging op de zon, in de luwte en afgesloten voor onbevoegden. Brugwachter. Tob brugwachter aan do „Turfmarktbrug" is benoemd de heer C. de Best te Katwijk aan Zee. KATWIJK. Arbeidsbeurs. Bij de arbeidsbeurs stonden ingeschreven: Stokers 15, los arbeiders 139, landarbei ders 86, binnenschippers 8, chauffeurs 3, varensgezellen 12, smid 1, kuipers 29, kok (visscherij) 1, grondwerkers 84. metselaars 20, opperlieden 27, stucadoors 3, visschers 140, timmerlieden 25, schilders 3, boekhou der 1, autogeen-lasscher 1, mandenmakers 2, pottenbakker 1, scheepmakers 8. tuin man 1, boerenarbeider 1, bloemist 2, brood bakker 1, kistenmaker 1, expeditieknecht 1, kantoorbediende 1, magazijnbediende 1, fa brieksarbeiders 5. Totaal 623. 1 dienstbode, 1 metselaar beneden de 18 jaar. Geplaatst bij de werkverschaffing 20 per sonen. 459e STAATSLOTERIJ (Niet-officieel). Trekking van Dinsdag 31 Mei 1932. 5e Klasse, 10e Lijst. Hooge Prezen 2188 1000 6443 11049 13434 400 926 1758 7415 10612 11840 13609 200 964 2208 2702 6912 9675 12880 18374 19543 100 Prijzen van 70 1 31 108 228 285 457 459 490 499 648 709 1164 1194 1322 1647 1650 1674 1748 1983 2036 2043 2057 2154 2158 2385 2434 2476 2504 2551 2575 2735 2815 3079 3114 3269 3343 3400 3428 3439 3545 3549 3654 3684 4107 4142 4395 4569 4589 4838 4876 4954 5134 5188 5270 5413 5490 5524 5549 5585 5854 6081 6103 6474 6611 6731 6756 6874 6896 7280 7367 7745 7787 7884 7903 7962 8053 8100 8123 8226 8247 8339 8401 8422 8877 8892 8991 8985 9139 9205 9264 9375 9476 9512 9633 9788 9884 9912 9935 10034 10044 10392 10481 10548 10650 10697 10813 10874 10970 11919 11021 11026 11243 11423 11453 11556 11566 11678 11758 11771 11877 12007 12073 12076 12079 12082 12129 12186 12238 12247 12987 13053 13158 13234 13549 13557 13S81 13849 14039 14114 14130 14158 14210 14294 14457 14482 14501 14651 14683 14751 14776 14777 14876 14882 14956 14977 14999 15022 15058 15112 15141 15159 15177 15305 15430 15554 15730 15787 15875 15891 16096 16231 16295 16311 16577 16579 16585 16803 16840 16853 17027 17099 17175 17276 17304 17407 17483 17517 17620 17670 17740 17744 17788 17858 18010 18068 18162 18237 18308 18386 13482 18684 18788 18839 18904 19165 19168 19276 19282 19317 19318 19442 19511 19607 19804 19324 19865 19889 19896 20010 20108 20138 20161 20255 20283 20319 20331 20381 20553 20815 20847 20957 Nieten: 4 .16 44 48 67 78 148 184 199 221 249 286 325 330 336 350 373 394 402 407 410 441 455 495 509 516 522 545 547 591 601 607 1125 1371 1520 1726 2050 2265 2487 2675 2798 3014 3255 3455 3593 3760 3853 4160 4287 4441 4634 4813 5054 5219 5476 5839 6026 6293 6471 6746 6945 7296 7416 7758 8092 8265 706 735 920 937 1203 1257 1383 1407 1582 1590 1878 1903 2115 2173 2301 2308 2508 2524 2724 2737 2806 2853 3085 3090 3283 3328 3506 3513 3659 3698 3793 3796 3889 3976 4193 4198 4316 4320 4523 4552 4740 4749 4859 4862 5094 5095 5259 5302 5696 5713 5891 5897 6055 6070 6319 6346 6557 6584 6810 6825 7003 7017 7327 7352 7442 7475 7781 7887 8182 8193 8287 8305 749 957 1258 1416 1601 1919 2187 2382 2594 2739 2891 3163 3342 3524 3709 3798 4060 4222 4347 4580 4777 4892 5168 5382 5732 5903 6154 6370 8437 8438 8489 8506 8769 8779 8815 8854 8986 9078 9130 9189 9330 9383 9454 9479 9596 9625 9755 9783 9852 9879 9897 9960 10104 10113 10138 10154 10284 10287 10337 10345 10527 10547 10607 10615 10853 10952 10974 10976 11102 11122 11160 11190 11575 11587 11602 11650 11799 11801 11806 11341 12013 12048 12080 12118 12245 12314 12353 12359 12506 12512 12518 12523 12735 12757 12766 12771 12905 12913 12916 12923 12973 13002 13003 13008 13105 13123 13223 13254 1C403 13451 13493 13508 13722 13753 13790 13800 14079 14083 14150 14156 14245 14249 14259 14273 14399 14412 14455 14402 14675 14680 14725 14764 15043 15064 15082 15219 15328 15351 15420 15424 15676 15580 15597 15602 15813 15876 15889 15897 16085 16144 16146 16170 15326 10415 16439 16450 16534 16634 16676 166S0 16828 1C374 16378 16S37 17026 17029 17033 17070 17167 17179 17183 17214 17402 17416 17419 17431 17640 17664 17755 17781 17935 17959 17972 17999 18142 18257 18291 183G4 13557 18563 18577 18592 18633 18735 18830 18851 18990 19028 19075 19123 19195 19224 19233 19246 19522 19530 19561 19566 19701 19707 19760 19798 19902 19927 19966 19981 20345 20347 20354 20382 20494 20509 20528 20532 20742 20762 20777 20800 20813 20941 20965 20971 Verbeteringen 5e Klas, 13987 m. z. 13989 7103 7370 7524 7908 8217 8322 8567 9222 9241 9487 9523 9789 9807 9962 10011 10176 10208 10369 10385 10657 10734 11053 11093 11271 11378 11695 11727 11941 11946 12137 12156 12408 12424 12626 12651 12841 12881 12925 12936 13013 13034 13287 13351 13551 13604 13372 13930 14161 14172 14291 14297 14576 14588 14828 14892 15263 15282 15446 15465 15625 15661 15910 15923 16210 16229 16502 16529 16691 16732 16915 16937 17111 17124 17218 17343 17476 17482 17787 17834 18018 18082 18407 18437 18593 18604 18893 18918 19148 19183 19284 19425 19639 19678 19815 19827 20051 20121 20390 20430 20640 20642 808 842 986 1073 1285 1286 1422 1461 1623 1694 1934 1994 2200 2232 2433 2450 2635 2654 2740 2752 2899 2970 3179 3205 3411 3415 3533 3561 3710 3730 3834 3844 4066 4067 4239 4242 4379 4393 4592 4613 4783 4787 4948 4931 5171 5209 5403 5442 5747 5775 5941 6012 6155 6191 6393 6413 6679 6S82 6838 6892 7230 7279 7371 7377 7567 7681 7954 8023 8219 8242 8345 8355 856 1098 1345 1512 1715 2033 2244 2473 2661 2764 3000 3215 3446 3566 3755 3849 4081 4277 4425 4632 4790 4999 5213 5472 5787 6017 6267 6468 6707 6903 7292 7387 7720 8641 8724. 8919 8925 9246 9316' 9537 959a 9815 9821 10068 10071 10213 10228 10417 10522: 10739 10833, 11095 11101 11523 11536. 11728 11745 11954 11974 12162 12196 12441 12497 12660 12699 12899 12900 12938 12971 13047 13095 13370 13394 13655 13657 13846 14018 14214 14227 14313 14370 14603 14665 14944 14972 15303 15307 15473 15521 15729 15796 15960 15993 16246 16306 16538 16556 16764 16800 16990 17006 17154 17163 17344 17395 17574 17G16 17922 17923 18087 18038 18458 18549 18658 18668 18939 13962 19188 19192 19443 19483 19689 19694 19851 19858 20244 20254 20452 20491 20674 20698 20833 20870 20875 20930 e Lijst: 8789 m. z. 8787;

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6