SHAWLS VOORDEELIG DINSDAG 31 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 30 Mei 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst. 768.3 te Isafjord. Laagste barometerst. 752.3 te Berlijn. Verwachting tot den avond van 1 Juni: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Half tot zwaar bewolkt. Aan vankelijk weinig of geen regen. Iets warmer overdag. De depressie over Duitschland trekt wel Noordoostwaarts, maar zóó lang zaam, dat zij vandaag haar invloed nog over onze omgeving uitstrekt. Die in het Westen heeft reeds zware regen in Ier land gebracht' en breidt zich vooral over den Golf van Biscaye uit. Bij IJsland blijft de barometer hoog. Over Spanje is deze gedaald. Frankrijk heeft rustig weer; alleen aan de Westkust begint het hard uit Zuid te waaien. In Duitsch land is het nog zeer regenachtig. Scan dinavië heeft vrij zonnig weer met hooge temperatuur in Zweden. De algemeene toestand blijft gunstig voor eenige tem peratuurstijging. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur om 12 uur hedenmiddag 12.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnam. 9.39 uur tot Woensdag voor. 4.17 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminr.: Hooge Rijndijk: Hedenmor gen 7 uur: 18 1/2 gr. C., 12 uur 181/2 gr. C., 3 uur 18 1/2 gr. C. Zweminr.: „De Zijl": Hedenmorgen 7 uur: 17 gr. C., 12 uur 17 gr. C., 3 uur 17 1/2 gr. O. HOOG WATER Hoogwater te Katwijk aan Zee op Woensdag 1 Juni v.m. 1.45 n.m. 2.10. stuk grond van den heer Baak. Hij infor meerde of hij daarvan een stuk kon koo- pen, wat niet mogelijk bleek, wel het ge- heele perceel voor 24.000. De heer van Zijp durfde de koop niet aan en vroeg mij liet samen te koopen. Practisch had ik daartegen geen bewaar, omdat ik den grond er naast voor 8.verkocht had en den grond er recht tegenover voor 9. de M.2, waarvan ik de koopacten kan over leggen. Ik heb toen 12.000 gegeven en de grond is van den heer Baak gekocht. Op een gedeelte er van heeft de heer v. Zijp een straat gelegd en een deel is aan den heer Koordes te Oegstgeest verkocht voor 7000. Toen heb ik den heer Kraan bij mij laten komen en hem te kennen ge geven, dat ik er prijs op zou stellen, dat de school daar kwam, omdat ik het de meest gunstige plaats vond. De heer Kraan heeft mij later verteld, dat" de school er niet op kon, waarom weet ik niet. De heer van der Voet had bezwaar tegen dien grond, omdat op het uitbreidingsplan een weg geprojecteerd was voor de helft over het terrein van den heer Baak en voor de helft over het terrein van den „bokken- boer". B. en W. besloten toen om tegen het advies van den gemeente-opzichter in een wijziging van het uitbreidingsplan aan te vragen bij Gedeputeerde Staten om die noodeloozc straat (alleen voor verkeer Ter- weewegWeth. Duivenvoordestraat) op te heffen. Naar mijn oordeel had die straat geen reden van bestaan. Ik zag meer nut in het doortrekken van den Terweeweg naar de Weth. Duivenvoordestraat tegen- over de Prins Hendriklaan, waar ik dan ook zeer veel voor gedaan heb. Eindelijk kocht de heer van Zijp buiten mijn weten het geheele Emmapark van Nat. Grondbezit en trok de aanbieding grond Terweeweg voor de school in. In middels was de overtuiging min of meer gerijpt dat de school daar goed stond en toen is de grond, die de heer van Zijp eerst aanbood voor 9.en later voor ƒ8.voor ƒ7.per M.2 verkocht. Een gedeelte van het terrein was dus benut voor aanleg weg, een deel verkocht voor ƒ7000 aan den heer Koordes en de rest verkocht aan de gemeente Oegstgeest en hierop was een winst gemaakt van 10400.waarvan ik voor risico van de helft van den inkoop 12.000.5200. ontving. Ik had dus bereikt, dat de school kwam, waar ik meende, dat zij staan moest en vandaag nog verheug ik mij er in, dat zij er staat. Had de gemeente dit terrein niet ge kocht, dan had de winst grooter geweest, want dan hadden wij dien grond verkocht voor 8.a 9.per M.2 Had ik er mij niet mede bemoeid of had ik grond ver kocht voor een school in de parken, dan had heb resultaat voor de gemeento on gunstiger geweest. Dit is mijn waarachtige overtuiging. Hierbij komt nog, dat, als ik er een mee ning op na houd, die naar mijn persoon lijke overtuiging goed en nuttig is, ik deze niet gemakkelijk prijs geef. Ik heb dien grond aan de gemeente Oegtgeest voor 5.per M.2 willen ver- koopen, later voor ƒ6.maar do heer van Zijp wilde dit niet; het uiterste wat ik met hem bedingen kon was 7.per M.2. De Commissie merkte ten aanzien van de stukken genoemd onder 10 en 11 op dat dit zijn verdedigingsgeschriften door den heer Rubenkamp gegeven aan den heer burgemeester, die deze aan de Commissie heeft ter stand gesteld. Uit deze stuken blijkt het volgende: 1. dat de heer Rubenkamp de opdracht gever was tot het schrijven d.d. 19 Maart 1932 van Notaris Markusse, immers hij, aanvankelijk anoniem een zeker bedrag toezegde, later openlijk aan de gemeente bedragen en stukken heeft betaald. 2. dat de grond voor deze betalingen is de omstandigheid, dat de heer Rubenkamp tijdens zijn wethouderschap ten nadeele der gemeente provisie heeft genoten van den aankoop van vaste goederen. De Com missie kent echter op zichzelf aan het af geven en aannemen van deze kwitanties geen beslissende beteekenis toe, daar de heer Rubenkamp ten tijde dezer betalin gen nog buitenlands vertoefde en de kwi tanties niet door hem persoonlijk zijn ge accepteerd. 3. dat de Raadsman van den heer Ru benkamp de commissie heeft verzocht in zage van bescheiden alsmede toelating bij de verschijning voor de Commissie, het geen door haar is geweigerd. 4. dat de heer Rubenkamp daarop ge weigerd heeft gehoor te geven aan de uit- noodiging Uwer Commissie om voor haar te verschijnen, en gelijktijdig als lid van Uwen Raad en als wethouder der gemeen te Oegstgeest heeft bedankt. Voorts is de Commissie gebleken, dat het bovengenoemde schrijven van Notaris Markusse en de daarop gevolgde betalin gen door den heer Rubenkamp van f 6032.33 en van ƒ25.000 obligaties der L. E.M.V.O.G. (met rente) verband hielden. a. met de aankoop door de gemeente Oegstgeest van de L.E.M.V.O.G. van het I onroerend goed aan de Terweeweg, waarop sindsdien de gemeenteschool gebouwd is; b. met de aankoop door de gemeente van dc LE.M.V.O.G. van een gedeelte der eigendommen van den heer Juffermans. Immers de heer Rubenkamp had ten gevolge van de sub a genoemde aankoop een voordeel genoten van ruim 5200 en tengevolge van die sub b vermeld een voordeel van 25000 obligaties der L.E.M. V.O.G. In de onder 10 en 11 genoemde schrift uren wordt zulks door den heer Ruben kamp zelve medegedeeld. De Commissie heeft geen onderzoek kunnen instellen naar de vraag of do heer Rubenkamp inderdaad belangheb bende was bij, immers medegerechtigde tot, de gronden die de gemeente van de L.E.M.V.O.G. heeft gekocht. Zij merkt evenwel op dat vaststaat, dat deze on roerende goederen nimmer ten name van den heer Rubenkamp of ten name van de zen en van den L.E.M.V.O.G. gestaah hebben, doch uitsluitend de laatste in stelling officieel als eigenares stond ver meld. Bovendien heeft de heer Rubenkamp, gesteld hij was wel belanghebbende, daar van nimmer doen blijken, noch in de ver gaderingen van Burgemeester en Wet houders. noch in die van den toe toch alle aanleiding was geweest, te meer waar de lieer Rubenkamp gelijk al gemeen bekend is en ook in gemelde schrifturen wordt erkend, zeer geijverd hee.ft voor den bouw der school op en den aankoop van het terrein aan den Burg. Terweewe-g en voor de aankoop der gron den Juffermans, beide van de L.E.M. V.O.G. Ook heeft de heer Rubenkamp zich niet onthouden van de stemmingen over i de aankoop der bewuste perceelen. Voegt men hieraan toe, dat de gemaak te winst op de grond aan den Terweeweg groot ruim 5200.door den heer Ru benkamp ontvangen is tegen een quitan- tie niet van hemzelf doch van de N.V. Prins-Hendrik, dan is twijfel aan een wer kelijk belang van den heer Rubenkamp bij de aangekochte gronden gerechtvaar digd. Uwe Commissie meent overigens, dat zelfs indien - dit belang wel bestond de houding van genoemden heer en het ver- zwijgen van dit belang afkeuring ver dient. Gelijk boven is opgemerkt, heeft de heer Rubenkamp gemeend van de gele genheid hem geboden om door de Com missie te worden gehoord en aldaar zijn handelingen toe te lichten geen gebruik te moeten maken en heeft hij inmiddels bedankt als raadslid en wethouder. De Commissie meent in verband hier mede niet het nemen van eenigen maat regel tegen den heer Rbenkamp te moe ten voorstellen en het bij bovenstaande inededeelingen te kunnen laten. De Commissie voornoemd, w.g. C. Bakker, w.g. K. Kruizinga. w.g. Mr. L. Spreij. De wijze waarop de rapporteurs hun taak hebben opgevat de afdrukken van correspondenties (waarin ook nog derden betrokken zijn), -zonder veel meer kun nen wij niet bewonderen. R? e d. L. Cr t. Spoedeischende Raadsvergadering. Donderdagnamiddag te 7 uur komt de Raad in spoedeischende vergadering bïj- .een. De Agenda vermeldt: 1. Onderzoek geloofsbrieven nieuw be noemd raadslid; 2. Rapport van de com missie ad hoe, benoemd teneinde een on derzoek in te stellen naar het schrijven d.d. 19 Maart 1932, gericht door den te Leiden resideerenden notaris H. N. Mar kusse aan den burgemeester van Oegst geest. LISSE. Harmonie „Adolf Kolping". Onze R. K. Harmonievereeniging „Adolf Kol ping'' behaalde Zondag op het te Delft ge houden concours uitgeschreven door den R. K. Bond van Harmonie- en Fanfarecorp sen in Zuid-Holland met 302 punten een eerste prijs in de eerste afdeeling Harmo nie. Van de 6 vereenigingen, welke in deze afdeeling uitkwamen, was A. K. de eenigo welke een eerste prijs behaalde. Zoo heeft ze thans voor de 2e maal in deze afdeeling den Ion prijs. Een woord van hulde aan dit kranige corps alsmede aan haar niet min der kranigen directeur G. Dik te Leiden! KATWIJK. Gemeenteraad. Openbare spoed eischende vergadering van den Raad de zer gemeente op Woensdag 1 Juni 1932, des avonds te half acht. Punten der agenda: 1. Voorstel tot verlenging van den duur der steunrege ling voor wcrklooze arbeiders. 2. Her stemming wegens het staken van stem men over het voorstel-v. d. Zwan met betrekking tot de verordening op do win kelsluiting. 3. Rondvraag. STADSNIEUWS OP BLADZIJDE 10. RECHTZAKEN DE DRIEVOUDIGE MOORD TE PUTBR0EK. Behandeling voor de rechtbank te Roermond. Heden werd voor de rechtbank te Roermond een aanvang gemaakt met do behandeling van de strafzaak tegen de beide jachtopzieners, vader en zoon. Zij worden ervan verdacht in den nacht van Vrijdag 27 op Zaterdag 28 November van het vorige jaar in dn nabijheid van Put- •broek, een gehucht bij Roermond,* don 27-jarigen F. Werens, den 19-jarigcn M. Kersten en diens 27-jarigen broer W. Kersten vanuit een hinderlaag te hebben neergeschoten met een jachtgeweer en een parabellum. Zij zouden hun slacht offers hebben begraven op een plek in het bosch, dicht in de nabijheid van den weg waar het misdrijf plaats vond. De beide jonge ruaiinen waren op den bewusten avond uitgegaan, waarschijnlijk om strikken na te zien. Zij kwamen nooit terugDe ouders deden aangifte bij de politie en de bosschen werden grondig afgezocht. Eindelijk had dit on derzoek resultaat. In een kuil van on geveer een meter diep werden do lijken van de drie vermisten gevonden nadat op die plaats was gegraven. Bij de sectie blek, dat de slachtoffers vanuit een hinderlaag lafhartig waren neergeveld op nog geen kilometer afstand van de woning. Met man en macht .werd een grondig po- litie-onderzoek ingesteld. Weldra werd spoor gewonden het resultaat was, dat de 55-jarige jachtopziener H. v. d. E. en zijn 22-jarige zoon M. v. d. E., politic-agent te Posterholt, in hechtenis werden geno men. Te hunnen huizen werden vijf revol vers en vier creweren in beslag genomen. In hetzelfde dorp werd sedert eenigo maanden een 23-jarige jongeman, Roc- broekx genaamd, vermist. Politie en be- woners trokken op onderzoek uit en ook zijn lijk werd gevonden. Dit laatste ge- val is de beide verdachten niet ten laste gelegd. Tijdens het vooronderzoek hebben oeide verdachten hardnekkig ontkend ook maar iets met het geval uitstaande te hebben. Zij worden verdedigd door mr. P. C. G. Tripels, advocaat te Roer- mond. 1 Door het O. M. zijn 35 getuigen en deskundigen gedagvaard. BURGERLIJKE STAND LAATSTE BERICHTEN LEIDEN. Geboren: Gcrrit z. v. H. Harland on I. J. Ouwehand. Jacobus Wilhelmus v. J. Goedhart en E. M. de Rijk. Marti- nus z. v. A. M. Dulfcr en H. van Duijn. Johannes Reinerus z. v. J. Smits en M. C. Jansen. Antonius Hcndrikus z. v. H. J. Slwe en A. C. J van de Visch. Johannes George z. v. W. Wolfslag en J. van Gor- kus. Andries Bernard z. v. L. P. Homp- rik en B. C. Verhoogt. Johanna d. v. T. D. van den Bosch on M. CL van Volzen. Blondina Jacoba d. v. T A. van den Heuvel en J. C. van Dongen. Overleden: J. Chr. Friggende Jong vr. 29 j. P. C. van Ovost wedn. 76 j. J. G. Sikkes z. 21 j. Oudste inwoonster van Den Haag overleden. Gisterenavond is in den ouderdom van 103 jaar overleden evrouw de wed. Joh. P. Slegtvan de Graft, wonende aan de van Bylandstraat, te Den Haag. De overledene was dc oudste inwoon ster van de Residentie. Men zal zich her inneren op welke hartelijke wijze zij bij haar 100ste verjaardag werd gehuldigd, op welken dag zij van zeer velen blijken van belangstelling mocht ondervinden. De begrafenis zal plaats hebben Vrij dag a.s. op Nieuw Eijk en Duinen. TELEGRAMMEN BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. T rianonAfgekeurd. der overige partijen met uitzondering van de communisten, die niet ontvangen werden. De rijkspresident hoopt nog heden met de bespre kingen met de partijleiders gereed te komen. Opnieuw vechtpartij iusschcn nazi's en communisten. REMSCHEID, 31 Mei (V D.) In den af- geloopen nacht ontstond te Hilden een vecht partij tusschen nationaal-socialisten en com munisten. De vechtenden maakten van vuur wapenen gebruik, waardoor een nationaal-so- cialist in het hoofd werd geraakt en terstond dood was, terwijl 3 andere nazi's zwaar wer den gewond. Twee bekende communisten, die onder verdenking staan, aan de vechtpartij te hebben deelgenomen, zijn later in den nacht van hun bed gelicht. Zij ontkennen evenwel aan den overval schuldig te zijn. VLEESCHVERGIFTIGING TE STETTIN Tot nog toe één doode. STETTIN, 31 Mei (V.D Gisteren over leed in het gemeentelijk ziekenhuis te Stettin een zeker kapitein Graebner aan de gevolgen van het gebruik van gehakt, dat klaarblijke lijk niet voor de consumptie geschikt was. Het onderzoek wees uit, dat zeven personen, die vleesch van denzelfden slager hadden gegeten, eveneens ziek waren geworden, terwijl eenigen hunner in bedenkelijken toestand in ziekenhui zen moesten worden opgenomen. Slachtoffers van het gebergte. MUNCHEN. 31 Mei (V.D In het Ka- wendelgebergte zijn Zondag 5 toeristen uit Munchen door een sneeuwstorm overvallen, zoodat zij niet meer tijdig naar beneden kon den komen. Tegen tien uur 's avonds stortte de leider van het groepje, de 34-jarige boek houder Hans Steinmetz voor de oogen van zijn metgezellen naar beneden. Tot nog toe heeft men den ongelukkige niet gevonden en men heeft de hoop, hem nog levend te kunnen red den, Opgegeven. De overige toeristen werovn later gered, doch een hunner moest met be vroren handen en voeten in het ziekenhuis te Scharnietz worden opgenomen. (Jcheimzinnige sterfgevallen vermoedelijk door vergiftiging. OSNABRUCK, 31 Mei (V.D.). In een gezin te Mehringen bij Lingen werd gisteroch tend een 17-jarige zoon, die den avond tevoren nog gezond en opgewekt was, doodziek met sterk gezwollen hals, keel en tong. De patiënt werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij korten tijd later overleed. Tegen den mid dag werd plotseling het 4-jarig dochtertje ziek, met dezelfde symptomen en ook zi) stierl na overbrenging naar het ziekenhuis. Aange zien de doktoren, hoewel zij vermoeden hier met vergiftigings-gevallen te doen te hebben, omtrent de juiste oorzaak van de geheimzin nige ziekte in het duister tasten, zijn de beide lijken naar dc universiteits-kliniek te Göttin- gen overgebracht. Het onderzoek tegen burgemeester Walker. NEW-YORK. 31 Mei (V.D.) Het onder zoek van de Hofstadter Commissie onder lei ding van den rechter Samuel Seabury naar de in de gemeente New-York heerschende practijken, is thans zoover gevorderd, dat Seabury binnenkort een rapport hoopt uit te brengen aan den Gouverneur van den Staat New-York, Franklin D. Roosevelt. Seabury meent tegen den New-Yorkschen burgemees ter Walker voldoende materiaal te hebben verzameld om zijn aftreden als burgemeester noodzakelijk te maken. Walker beschikt ech ter over een groot aantal getuigen, die bereid zijn te verklaren, dat de beschuldigingen van Seabury onjuist zjjn. NA BRUNING'S VAL Besprekingen met Hindenburg BERLIJN, 31 Mei (V.D.) Tegen 10 uur vanmorgen ontving de rijkspresident den pre laat Kaas als vertegenwoordiger van het Cen trum en daarna de Duitsch-nationale partij leiders dr. IJeigenberg en dr. v. Winterfeld. Na elkaar volgden de vertegenwoordigers Het zoo gewilde n driekant model 67 C. MODERNE LANGE SHAWLS met franje of puntmodcl pracht kleurencombinaties 1.25, 95 #D Garnituur Shawl 1 AC en muts zeer nieuw 1.4D Shawls in zijden Plissó 2.45 1.25 ZIET ONZE SPECIALE ETALAGE Haarl.str. h. Donkersteeg 2-4-6 Amer. II v. d. Gulf disp. ƒ112. Haver Ca nada II disp. 6.80, Canada 111 disp. 6.10 Feed I extra disp. 6.60, Russ. naar kwal. disp. 6.70 a 5.50. La Plata naar kwal. disp. 4.605.Mais. Gele Le Plata uwe. oopst aangek. 77 1/278, id. stmd. 78, id. oude oopst. ROTTERDAM. 31 M.i Vee. Aanvoer 171 paarden, 976 magere runderen, 405 vetto kal veren, 12 varkens en overloopers, 4 vculcn9, 740 vette runderen, 1031 nuchtere kalveren, 144 schapen of lammeren, 33 biggen, 10 bok ken of geiten. Per halve K.G.: koeien 17,5—22. 29—32. 36 —37,5. ossen 17—21, 27—30, 34—35, stieren 16—17,5, 20—22, 25—26. vette kalveren 22,5— 37,5, 35—37,5, 47,5—50. Mager vee: melkkoeien 140240, slieren 150300, werkpaarden 130 275, slachtpaarden 95140, hitten 60110. veulens 2045, fok nucht. kalv. 1018, slacht nucht. kalv. 37, kalfkoeicn 135230, pinken 45—90, vaarzen 100—150, biggen 2—4, biggen per week 0.300.40. Overzicht veemarkt:. Op de vette markt was de aanvoer van koeien cn ossen matig, met ta melijk vluggen handel. Dc prijzen van gisteren konden gemakkelijk bedongen worden Dc eer ste soorten werden zelfs duurder verkocht. Een prima spoelingkoe ging 1,5 ct. boven no teering. De aanvoer van vette kalveren was weer flink. De handel was redelijk en de prij zen waren iels hooger dan gisteren. Een prima kalf werd 2,5 ct. boven noteering verkocht. Op de magere markt was de aanvoer van melk en kalfkoeicn behoorlijk. Hier was meer vraag, hoewel dit niet tot uitdrukking kwam in dc prijzen. Voor een prima koe werd nog wel iets boven noteering besteed. Jong vee zeer matig, stille handel en onveranderde prijzen. Nuch tere fok- en slachtkalveren redelijk aange voerd, met tamelijk vlugge handel en hooge prijzen. De aanvoer van werk- cn slachtpaar den, hitten en veulens was niet zoo groot. Dc handel was nogal vlot, met hoogere prijzen. Biggen met onbeduidende aanvoer, weinig handel. De aanvoer van schapen en lammeren zeer matig, met dezelfde prijzen. BODEGRAVEN, 31 Mei. Kaas. Aanvoer 401 partijen Goudsche kaas, waaronder 395 m. Rijksmcrk, totaal 16207 stuks, wegende 145863 K G. Ie soort R.M. 21—24, 2e s. 16—19, handel matig. MARKTBERICHTEN LEIDEN 31 Mei. Vette varkens. Aan gevoerd totaal 664 stuks. Zwaar 600. Licht 64, Prijs per K.G. lovend gewicht in centen Zwaar 0.210.22, Licht: 0.200.21. Zouters 0.180.19. Handel zeer matig. Groentenveiling „Leiden en Omstr.". 30 Mei. Andijvie 2.-0—3.—, komkommers 6.16.bloemkool I 9.1017.50, id. II 4.40—12.40, Pieterselie 0.18—1.40, Prei 0.80— 1.80, Radijs 0.50-1.S0, Kropsla. 1.5.40, elSderi 0 30—1.80, Wortelen 9.—17.—Ra barber 0.601.50 per 100 stuks. Snijboonen 0.92.1.Peulen 60.65.Postelein 4. 8.Spinazie 4.-9.Tomaten A 34.60, id. B 31.40, id. C 21.40. id. CC 22.—, per 100 K.G. ROTTERDAM 3,0 Mei. Fijne zaden. Blauw maanzaad 2830, karwijzaad ƒ20 Buitenl. granen. Rocrpe 73/74 K.G. Zd. Russ. disp. ƒ5.40. 75/76 K G. Bahia Blanca disp. 4.50, 74/75 K.G. La Plata diesp. ƒ5.— Canada TI disp. 1.35. Western III disp. f 1'-O. Gerst. Canada III aangek. 106, 02- 63 K.G. Zd. Russ. disp. f 103. 64-65 K.G. id. id. 109 Plata naar kwal. disp. 128 a 112, WISSELNOTEERINCEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 68.15 Londen 9.11'/., New York 2.469'18 Parijs 9.733/4 Brussel 34.50 Zwitserland 48.28. Milaan 12.671/2 Madrid 20.35 Oslo 45.50 Kopenhagen 49.75 Stockholm 47. Weenen 35.25 Praag 7321 /2 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT Over het algemeen kwamen de koersen weer lager, daar de vraag volkomen ont brak. Liquidaties, waarvoor werd ge vreesd, bleven uit, zoodat de koers varia ties van zeer kleine afmetingen waren. Philips werden ex A% dividend verhan deld. Dit in aanmerking genomen was de noteering prijshoudend. Aku's openden flauw, doch herstelden zich weer tot het vorig slotpeil. Unilevers en Accoustiekcn waren gedrukt. In Kon Olies ging weinig 0111. De noteering, evenals die van Aine- rikaansche Olicwaarden, lag beneden dc prijzen van gisteren. Rubbers flauw. A'dam Rubbers liepen enkelen punten te rug. Suikers ondergingen «Jechts weinig variaties, terwijl Tabakken eerder iets la- per golden. Schcepv. waren gedrukt. Ned. Scheepv. Unies reageerden tot boneden 10. Mijn waarden hadden een gedrukt ver kop Amerikanen verdeeld. Anaconda's vuren flauw. Dnitsohe Ofoligabias iagen iets beter, doch de Ned. soorten waren ge drukt.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3