SLECHTS DRIE DAGEN ALLE COUPONS met 25 EXTRA KORTING DINSDAG 31 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Haarl. straat 130-135 UITSLUITEND COURANTE MATEN EN NIEUWSTE DESSINS Zomerstoffen Crepe de Chine, uni en imprimé - Gekleurd linnen - Witte katoen 4315 Graslinnen Haarl.straat 130-136 Bonte Stukgoederen DE NOOD IN DEN LANDBOUW. Dank aan minister Verschuur. Door den Christel ij ken Boeren- en Tuindersbond werd het volgende telegram aan den minister van Economische Zak ken gezonden: Dank voor krachtig optreden Staten- Generaal Zuivelwct. Geeft reeds eenige ontspanning voor geest der boeren. Thans toestand hypothcekboeren aller ernstigst. R. K. Bond van Brood-, Koek-, Banket bakkers, Cacao-, Chocolade-en Suiker bewerkers. Zaterdag 28 en Zondag 29 Mei werd in het gebouw „Concordia te Breda de Al- gemeene Vergadering gehouden van boven- genoemden bond. Vertegenwoordigd waren 34 van de 41 afdeelingen. Do voorzitter van den bond, de heer H. J. Sprokop uit Botterdam, opende de verga dering met gebed en een woord, van wel kom tot de afgevaardigden en den Eer waarden bondsadvi8eur, Pater v. d. Bosch O.F.M., uit Leiden, alsmede den heer J. A. Schutte van liet R. K. Werkliedenver bond, waarna hij een overzicht gaf van de bonds verrichtingen over de twee laatste jaren. De notulen der voorgaande Alg. Verga dering werden hierna goedgekeurd. Het verslag van den secretaris, den heer J. C. Evers ,over de jaren 19301931 werd eveneens goedgekeurd. Daaruit bleek, dat 't ledental sedert de voorgaande Alg. Ver gadering was toegenomen met 666 en thans bedraagt 3131 leden. Het financieel verslag van den bonds- penningmeester, den heer S. P. van Tol, dat een totaal bezit aanwees groot 75.453.43 werd goedgekeurd. Eveneens werd goedgekeurd het financieel verslag van do werkloozenkas waarvan het bezit is 74.431.57, waarna op voorstel van de con trolecommissie de penningmeester dechar ge werd verleend. De begrooting 19321933, welke aan in komsten en uitgaven aangaf 129.350. werd door de vergadering aanvaard. Tot bestuursleden werden herkozen de aftredende leden H. J. Sprokop, J. C. Evers, S. P. van Tol, A. van Noort, J. Rehm en P. M. Witteman, en gekozen den heer M. Olie- meulen uit Oldenzaal. In de vacature's voor den bondsraad werden gekozen de lieeren J. Gösgens uit Heerlen en P. See- gers uit Breda. Voor de controle-commissie werd Eindhoven aangewezen. Den tweeden dag werd door den Wel eerwaarden Adviseur der afdeeling Breda in de grot van het genade-oord van de H. Maagd te Meersel, België, ©en plechtige H. Mis aan God opgedragen voor den bond, waarna te 1 uur de vergadering werd voortgezet. Bij heropening der vergadering kwamen allereerst de voorstellen van het bestuur aan de orde betreffende: a. de plaats van vestiging bondskantoor; b. het in overleg met don It. K. bond van Verbruikscoöpera ties voor te bereiden van een matei-con tract en een centraal kindertoeslagfonds. Deze voorstellen werden met algemeene stemmen aanvaard. Een voorstel van de afdeeling Helmond betreffende het onvereenigbaar verklaren van l:et aanvaarden van ambten, zooals die van Tweede Kamer, Provinciale Staten of Gemeenteraden, door gesalarieerde be stuurders, werd na breedvoerige bespre king met 57 tegen 16 stemmen verworpen. Aangenomen werd het praeadvies van het bestuur, dat bepaalt, dat het aanvaarden van dergelijke ambten door den bondsraad moet worden toegestaan. Het voorstel van de afdeeling Enschede inzake de Arbeidswet 1919, bedoelende er bij den Minister van Arbeid op aan te drin gen om in gemeenten, die geen deel uit maken van het collectief contract voor het bakkersbedrijf, geen vergunningen meer te verlecnen aan bakkerijen, waarin ten min ste 6 bakkersgezellen arbeid verrichten, om reed» te 5 en 3 uur met den arbeid aan te vangen, en de bestaande vergunningen in te trekken, maakte een punt van ern stige beraadslaging uit. Besloten werd deze kwestie in handen te stellen van den bonds raad. Op voorstel van de afdeeling Weesp, werd met algemeene stemmen besloten om met ingang van 1 Juli 1932, het redht op verminderde contributiebetaling voor de genen welke buiten de uitkeering vallen van de ziekenkas, te doen vervallen, met dien verstande, dat aan de rechten van die leden, welke reeds een lagere contributie betalen, niet getornd zal worden. Betreffende de voorstellen van de afdee lingen Arnhem, Delft, Leeuwarden en Utrecht inzake het verstrekken van een pensioen aan oude leden van den bond, werd met algemeene stemmen den bonds raad opgedragen deze zaak te onderzoeken en daarover in de eerstvolgende alg. ver gadering te rapporteeren. Een voorstel van de afdeeling Hilver sum, om de vergoeding van de afdeelings- ponningmeesters te verhoogen werd door liet bestuur overgenomen, evenoens het voorstel dezer afdeeling om het recht op uitkeering bij bevalling van de echtge noot e reeds na 1 jaar lidmaatschap te ver strekken. Betreffende de voorstellen van de afdee lingen Almelo, Amsterdam, Breda, Bus sunt, Helmond, Nijmegen en Weesp, verband houdende met wijziging aan te brengen in het reglement der werkloozenkas, werd het bestuur opdracht gegeven zich te wen den tot den Minister van Arbeid, om de volgende wijzigingen in te dienen: le. de uitkeering aan ongehuwde leden, bij hunne oudera inwonend, gelijk te stel len met de uitkeering van ongehuwde le den, niet bij hun ouders inwonend; 2e. een gunstiger regeling te treffen voor de gedeeltelijk-werkloozen. Verder werd den bondsraad opgedragen eventueele verdere wijzigingen t.z.t. bij den Minister in te dienen. Het voorstel van de afdeeling Nijmegen, om de carenzdagen bij ziekte waarover geen uitkeering wordt verstrekt, deze ge heel door den bond te vergoeden, werd na bestrijding door het bestuur, teruggeno men. Door den bondsadvïseur en den verte genwoordiger van het R. K. Werklieden verbond werd hierna de vergadering toe gesproken. Beide wezen op den goeden geest welke in den bond heerscht en spoor den de vertegenwoordigers aan er zorg voor te dragen, dat in de afdeelingen deze goede Roomsche geest bewaard zal blijven. Bij de rondvraag werd gewezen op de firma Jamin, welke in enkele plaatsen, ten gevolge van de verkoop-tactiek dezer fir ma, het bakkersbedrijf moeilijkheden in den weg legt. Het bestuiir zal hieraan zijn aan dacht schenken en in overleg met het geor ganiseerde bedrijf trachten een en ander in de juiste banen te leiden. Hierna sloot de voorzitter met een woord van dank aan allen de vergadering met gebed. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. RAPPORT RAADSCOMMISSIE. Aan den Raad der gemeente Oegst- I geest. j Ter vergadering van Maandag 2 Mei j.l. j werden ondergeteekenden benoemd tot Commissie ad hoe teneinde een onderzoek in_lc stellen naar het schrijven dd. 19 Maart 19*52 gericht door den te Leiden resideeren- den notaris H. M. Markusse aan den Bur gemeester der gemeente Oegstgeest. Uwe Commissie, die al spoedig officieus bekend werd met de dessous van evenge- meld schrijven, heeft, in overleg met den heer Burgemeester, aanvankelijk officieel een afwachtende houding aangenomen, ten- j einde de betaling van de in genoemden brief toegezegde gelden niet in gevaar te" brengen. Gedurende deze periode hebben de feiten zich echter geleidelijk aan ontwikkeld, zoo- dat. de Commissie deze slechts op den voet had te volgen, hetgeen hieronder nader zal blijken. De volgende stukken kwamen achtereen volgens in handen der Oommissie: 1. Leiden, 19 Maart 1932. Aan den Heer Burgemeester van Oegstgeest te Oegstgeest. Edelachtbare Heer, In opdracht van een mijner cliënten, meld ik U, dat door hem te mijnen kan tore ten faveure van de gemeente Oegst geest, tusschen 1 en 5 Mei aanstaande te Uwer beschikking wordt gesteld een bedrag groot f 15.000.(Vijftien duizend gulden). Mijn opdrachtgever heeft daarbij gevoegd de mededeeling, dat de mogelijkheid be staat dat dit bedrag later nog zal worden verhoogd. Aan de afgifte van dit bedrag is geen an dere voorwaarde verbonden dan deze, dat U van deze brief geen enkele mededeeling doet aan wie ook hoegenaamd, tot den 15en April a.s. Mocht. U echter meenen. dat het strikt noodzakelijk is om vóór dien datum, aan andere ingezetenen in de gemeente mede deeling te doen, dan laat cliënt dit geheel aap Uw inzicht over. Hoogachtend. Uw dw. w.g. H. M. Markusse. 2. Oegstgeest 11 April 1932 Zeer geachte Heer Notaris, Naar aanleiding van Uw schrijven dd. 19 Maart j.l. bericht ik U, dat ik voor de ge meente Oegstgeest de daarin vermelde f 15.000.(vijftien duizend grilden) accep teer, alsook het bedrag, waarmede die som zal worden gesuppleerd. Ik zal het bedrag tusschen 1 en 5 Mei e.k. ten Uwen kantore komen afhalen. Hoogachtend, De Burgemeester van Oegstgeest, optredende krachtens art. 78, le lid der gemeentewet. w.g. A. J. van Gerrevink. Aan den Heer Notaris H. M. Markusse, te Leiden. 3. Leiden, 3 Mei 1932. Aan den Heer Burgemeester van Oegstgeest te Oegstgeest. Edelachtbare Heer, Bij dezo bevestig ik U, dat U zich met den Heer R. Reitsma. secretaris der ge meente Oegstgeest. gisteren, 2 Mei 1932 hebt vervoegd te mijnen kantore tot het in ontvangst nemen van het bedrag van vijf tien duizend gulden, als in mijn schrijven van 19 Maart 1932 aangegeven, tot de vol doening waarvan door mij evenwel niet kon worden overgegaan, als zijnde niet van deze benoodigde contanten voorzien. Hoogachtend, Uw dw. .g. H. M. Markusse. nen adviseeren aan Uw d.d. 20 Mei 1932 bij monde van Uw lid Mr. Spreij, gedaan verzoek, om Maandag 23 Mei 1932 des avonds te 8 uur te Uwen overstaan te ver schijnen gevolg te geven. Conform mijn advies zal cliënt aan Uw verzoek geen gevolg kunnen geven. Met de meeste hoogachting, van U. E. A. de d. v. w.g. H. Donders. 9. Oegstgeest, 21 Mei 1932. Gemeentelijke Aankondigingen Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat. H. A. van Santen, te Leiden, een verzoek heeft ingediend ter bekoming van een verlof B voor den verkoop van alcoholvrijen drank voor gebruik in perceel Rijnstraat no. 1 al hier. A. VAN DE SANIDE RAKHUYZEN. Burgemeestér. VAN SlfKJIJEN, Secretaris. Leiden, 30 Mei 1932. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. Dinsdag. Mei-vergadering 3 Octoberver- eeniging, Den Burcht. 8.30 uur. Donderdag. Van 35 uur zitting van Sancta Veronica", Pieterskerk- koorsteeg 15. De avond-, naoht- en Zondagsdienst, dei- apotheken wordt van Maandag 30 Mei tot en met Zondag 5 Juni a.s. waar genomen door apotheek W. Pelle, Kort Rapenburg 12, telefoon 594. standigheden niet meer mogelijk en heb ik die winst ter beschikking gesteld van de gemeente, die nu zelf kan uitmaken of het haar toekomt. Wat ik verder voor de gemeente gedaan heb, zal ik niet opsommen. Toch meen ik er de aandacht op te moeten vestigen, dat ik zeker voor 1Y, millioen gulden heb la ten verwerken, bij voorkeur door ingezete nen. Ongeveer 20 H.A. land heb ik in mijn geboorteplaats omgezet in bouwterrein, bij voorkeur verkocht aan belasting betalende menischen en tegenover de gemeente ben :k altijd garant geweest voor de risico, die zij in de exploitatie had, wat bewijst, dat ik in 1931 nog 1000.betaald heb, zijnde 10 pet. voor waterleiding en beplanting. Hetzelfde is ook geschied met de andere parken. Verder meen ik, dat er niemand ooit iets aan mij tekort geschoten is en dat ik ieder betaald heb. Dit is geen verdienste, maar mijn verplichtingen ben ik tegenover ieder nagekomen. Wat ik overigens als Wethouder voor de gemeente Oegstgeest. gedaan heb, kan de oud-burgemeester, de heer van Griet- huvsen, en Burgemeester van Gerrevink getuigen. Ik heb nu eenmaal andere inspi raties ten opzichte van de gemeente Oegst geest dan vele andere ingezetenen; dat is altijd gebleken. De lust bekruipt mij echter om daar niet verder mede door te gaan (de reden daar van behoeft U niet te verwonderen) waar om ik mijn functie als raadslid en wethou der beschikbaar stel om op deze wijze van alle critiek ontslagen te worden en den avond van mijn leven als rustig burger te kunnen doorbrengen. 11. Verloop aankoop grond voor Gemeenteschool. Dat deze school op haar plaats staat, zal door iedereen beaamd moeten worden. Het was mijn absolute overtuiging, dat- zij daar staan moest en ik heb niets onbe proefd gelaten om haar daar te krijgen. Burgemeester van Griethuysen wilde de school hebben aan de Nassaulaan achter het perceel van mevr. de wed. Rijckevor- sel of op het terrein aan de Prins Hen driklaan. De Bouwgrond-Expl. Mij. Prins Hendrik wilde daar geen school hebben, omdat zij aan alle koopers grond verkocht had onder voorwaarde, dat er in de te bouwen perceelen geen zaken of bedrij ven mochten uitgeoefend worden. Wel trachtte burgemeester van Griethuysen aan te toonen, dat deze bezwaren voor een school niet golden en verzocht mij schrif telijk om opgave van grond, geschikt voor schoolbouw, maar hierop heeft de Maat schappij bericht, dat wij geen grond in de parken voor een school konden verkoo- pen. De heer van der Voet, gemeente-opzich ter, kreeg toen opdracht van den burge meester om naar terrein voor een school uit te zien en kwam natuurlijk met. grond in het Emmapark, dat toen nog in het be zit was van Nat. Grondbezit en beheerd werd door den heer Huurman te Leiden. Ik maakte den burgemeester attent op den grond, waar nu de school op staat dit terrein was bezit van den heer Baak, schoolopziener te Leiden, maar de burge meester wilde hier liever niet. van koopen, als verwant aan het onderwijs. Toen is er een oogenblik gedacht, aan het land met de oude huisjes aan den Terweeweg (van den bokkenboer), maar dit was een onver deeld bezit, waarvan beweerd werd, dat een mede-eigenaar in Amerika woonde. Daar kwam bovendien nog bij, dat het vol gens architect Kraan te klein was. Inmiddels kwam de heer van Zijp bij mij de mogelijkheid bespreken om de Dui- venvoordestraat door te trekken naar de Emm al aan en had daarvoor noodig een i Leiden, 6 Mei 1932. Aan den Heer Burgemeester der gemeente Oegstgeest. Edelachtbare Heer, Tot mijn spijt. moet. ik U berichten, dat tot heden door mij nog niets naders verno men is ten aanzien van de uitbetaling van het bedrag van vijftien duizend gulden, waaromtrent ik U vroeger reeds mededee- lingen verstrekte. U kimt er op rekenen, dat. deze zaak mijn aandacht houdt, en ik U direct na ont vangst van eenig bericht in deze, nader op de hoogte zal stellen. Hoogachtend, Uw dw. Voor notaris Markusse. w.g. K. Holtkamp. 5. Ontvangen van den Heer H. W. Ruben kamp te Oegstgeest de som van f 6032.33 voor hoofdsom en rente van door hem in het nadeel der gemeente genoten provisie van door de gemeente gedurende zijn Wet houderschap van dei L.e.m.v.o.g. aangekoch te goederen. ZeggeZesduizend twee en dertig gulden, drie en dertig oent. Oegstgeest, 12 Mei 1932. De Burgemeester der gemeente Oegstgeest, w.g. A. J. van Gerrevink. 6. Ontvangen van den heer H. W. TAiben- kamp te Oegstgeest, dp som van f 687.50 wegens rente over het tijdvak 1 April tot 1 October 1931 van de obligatiën van de L.e.m.v.o.g. Serie A. Nos. 53 tot en met 102 elk groot f 500.rentende 5*/*%. Zegge: Zes honderd zeven en tachtig gul den vijftig cent. Oegstgeest, 12 Mei -932. De Burgemeester der gemeente Oegstgeest, w.g. A. J. van Gerrevink. 7. Burgemeester en Wethouders van Oegst geest verklaren, dat zij ten bate der ge meente ontvangen hebben van den Heer H. W. Collee te Oegstgeest, namens den Heer H. W. Rubenkamp aldaar, vijftig obli gatiën van de Naamlooze Vennootschap N.V. Leidsche Exploitatie Maatschappij van Onreorende Goederen gevestigd te Leiden, groot elk f 500.rentende 5l/2%, vormende van de obligatie Serie A. de nummers 53 tot en met 102 welke obligatiën in het nadeel der gemeente zijn genoten als provisie van door de gemeente gedurende het wethouderschap van den heer Ruben kamp van de L.e.m.v.o.g. aangekochte on roerende goederen, in verrekening met het door den heer Rubenkamp door middel van Notaris Markusse te Leiden bij brief van 19 Maart 1932 toegezegde bedrag van f 15.000,—. Oegstgeest, 12 Mei 1932. Burgemeester en wethouders voorn.. w.g. A. J. van Gerrevink. De Secretaris, w.g. R. Reitsma. 8. Leiden, 21 Mei 1932. Den E.A. Heeren Bakker, Krui- zinga en Spreij, leden van den Raad der gemeente Oegstgeest. p/a den Heer Mr. L. Spreij. Edelachtbare Heeren, Hierbij bevestig ik het onderhoud dat ik, als raadsman van den heer H. W. Ru- benkamp te Oegstgeest dd. 19 en 20 Mei 1932 mocht hebben met het lid Uwer Com missie den heer Mr. L. Spreij. Bij het onderhoud d.d. 19 Mei 1932 werd door mij gevraagd: a. of Uwe commissie bereid zou zijn mij alle stukkon en bescheiden, zich met betrek king tot het aan U opgedragen onderzoek, in Uwe handen bevindende aan mij ter in zage te geven; b. of Uwe commissie bereid zou zijn, bij een eventueel hooren van den heer H. W. Rubenkamp, mij als diens raadsman daar bij toe te laten. Bij het telefonisch onderhoud d.d. 20 Mei deelde Uw lid Mr. L. Spreij mij mede, dat Uwe commissie beide door mij gestelde vragen ontkennend beantwoordt. Waar, zooals door mij bij eerstgemeld onderhoud werd medegedeeld, beide vra gen door mij gesteld werden omdat, naar mijn overtuiging, de daarin vervatte pun ten noodzakelijke waarborgen bevatten dat mijn cliënt in geenerlei opzicht in zijn belang zou worden geschaad, en door de beantwoording dier vragen door Uwe com missie in bovenvermelden zin deze door mij noodzakelijk geoordeelde waarborgen door U niet zijn aanvaard, heb ik cliënt niet kun Aan den Raad der gemeente Oegstgeest te Oegstgeest. Edel Achtbaar College. Hiebij deel ik U mede, dat ik mijn ont slag neem als lid van Uwen Raad en mits dien ook als wethouder Uwer Gemeente. Deze ontslagname geschiedt niet, en ik wensch zulks uitdrukkelijk te stipuleeren, omdat ik van oordeel zou zijn, dat ik op grond van de overweging, dat naar het mij voorkomt, mijn verdere aanwezigheid, om welke reden dan ook, niet bevorderlijk schijnt aan het zoo noodzakelijke weder- zijdsche vertrouwen, dat ©enerzijds tus schen de raadsleden onderling, anderzijds tusschen de ingezetenen en een door hen afgevaardigde, behoort te bestaan. Naar mij bekend is, is in een Uwer vt- rige raadsvergaderingen een Commissie ad hoe benoemd met, naar ik meen te weten, de opdracht om hetzij nadrukkelijk hetzij in betrekkelijk verband zekere handelin gen van mij, tijdens mijn wethouderschap verricht, te onderzoeken; meer bijzonder lijk of en zoo ja in hoeverre ik door het verrichten van die handelingen zou ge handeld hebben in strijd met mijn verplich tingen aan voornoemde functie® verhouden. Reeds spoedig na het vernemen van de instelling dier Commissie is daartegen bij mij bedenking gerezen. Naar het mij toch voorkomt is een politieke raadscommissie niet het geëigende College om een desbe treffend onderzoek in te stellen. Daar kwam bij, dat door de Commissie niet aan vaard zijn de door middel van mijn raads man verzochte waarborgen, dat mijn belan gen in geenerlei opzicht zouden worden ge schaad. Bij schrijven van 21 Mei 1932 heeft mijn raadsman dan ook aan de Commissie moeten berichten, dat ik geen gevolg heb kunnen geven aan haar verzoek om voor haar te verschijnen. Waar ik, gelijk gezegd, niet de overt-ui- ging draag, dat ik op eenigerlei wijze in'Öe uitoefening van beide genoemde functies zou zijn te kort geschoten en ik zelf ver lang, dat daaromtrent klaarheid komt, ben ik voornemens een eereraad. de zaak te doen beoordeelen. Met de meeste hoogachting, w.g. H. W. Rubenkamp. 10. Verloopaankoopgrond van den heer Juffermans. Vóór mijn ernstige ziekte had ik gerui- men tijd onderhandeld om de boerderij van den heer Juffermans met den grond aau den Rijnzidhbweg te koopen. Dit is niet doorgegaan en bij mijn herstel kwamen de heeren van Zijp en Paardekooper mij me- dedeelen, dat van Zijp die perceelen gekocht had. Hij heeft mij toen aangeboden er por tie in te nemen. Ik heb hem gezegd, dat :k dit wel wilde doen onder voorwaarde, dat hij den grond, noodig voor de verbreeding van de Geversstraat, aan de Gemeente zou aanbieden voor den kostprijs. Mijn belangen waren dus alleen betrok ken bij het land aan den Rijnzichtweg. De heer van Zijp heeft de boerderij van den heer Juffermans aan de gemeente aan geboden voor eigenlijk nog minder dan de kostprijs, wat de heeren Paardekooper en Juffermans kunnen getuigen. Tijdens die aanbieding aan de gemeen te verkocht de heer van Zijp de hooiberg van de boerderij en heb ik er de gemeente op attent gemaakt, dat er 250.van de koopsom moest afgetrokken worden. Toen is van Zijp gaan verkoopen aan den heer Kort, zonder dat ik het wist. Hij heeft 5000.statiegeld gekregen zonder mij daarvan 2500.af te dragen. Daarna heeft van Zijp met den heer Kort weten te bereiken, dat hij de heele 44.000 ont ving tegen waarborg van obligatie» der L.e.m.v.o.g., die terug genomen zouden wor den bij transport. Toen ik daar achter kwam zonder dat hij het mij zei, heb ik ge meend, dat ik er uit moest. Inmiddels had van Zijp van anderen verkodht voor 6. de M2. en hiervan ook statiegeld ontvan gen. Ik meende, dat het voor mij teen raad zaam was om mijn eigen financiën in vei ligheid te brengen en van Van Zijp af te komen. Daarna is er een calculatie gemaakt van mogelijke winst, die 25.000.zou bedra- dagen, maar dat kon hij niet geven in geld, maar in obligaties. Het door mij gestorte kapitaal had hij ook niet en moest ik hem laten houden tegen een schuldbekentenis ad 5 pet. rente. Dit is de werkelijke situa tie van den toestand. Tk kan hier voor mijn eigen gevoel geen schijn van onrechtvaardigheid zien of be- nadeelen van de gemeente Oegstgeest., maar bovendien was het alleen de bedoe ling om de verbrceding van de Gevers straat te bereiken en niet de winst. De daaruit voortvloeiende winst zou ik gaarne aan het gemeentebestuur in den vorm van een fonds hebben willen afdra gen, maar dat is nu door bijzondere om-

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2