LUCHTVAART STADSNIEUWS ACADEMïFNIEUWS DINSDAG 31 ME! 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD FAG. Iu B. K. NEDERLAND— R. K. DUITSCHLAND OP 5 JUNI TE ARNHEM. Het Duitsche elftal. Het Duitsche team dat op a.s. Zondag op het fraaie Vitesse-terrein te Arnhem de Nederlanders zal bekampen is als volgt sa mengesteld: Lis (Oberhausen), Pathe (Altenessen), Reiser (Karlsruhe), Wilbs (Mannheim), Schopp (Essen), Braun (Küln), Bösing (Stcrkadc), Halter (Mannheim), Dünn (Hei- ligenhaus), Strötges, Müller (Mannheim). Reserves zijn: Ritz (Homberg), Kullmann (Sterkrade), Derks (Essen). Het elftal en reserves overnachten in El ton en komen Zondagmorgen naar Arnhem, waar in café-restaurant „Royal" (Willems- plcin) een reünie wordt gehouden. De Duibschers worden vergezeld ran Graf von Neipperg, Deutsch Verwandleiter; C. K. Biirger, Reichsverband Spielwart; Jos. Sampels, Reichspresswart en Paul Schlesi- ger, lid der Duitsche Elftalcommissie. De wedstrijd staat onder leiding van den Belgischen Arbiter P. Debroe uit Gent. De enorme vraag naar gereserveerde zit plaatsen heeft het Arnhemsche Comité doen besluiten het aantal zitplaatsen we derom uit te breiden door het plaatsen van banken rondom het terrein. Hoewel hier door de werkzaamheden van het Comité belangrijk worden verzwaard, meende men zooveel mogelijk aan de vraag voor gereser veerde zitplaatsen te moeten tegemoetko men. Wie op zoo'n plaatsje prijs stelt, gi- reere direct de verschuldigde gelden plus administratiekosten. Adres: A. G. van Dalen, Paulstraat 107, Arnhem. Gironummer: 181322, WATERPOLO Waterpolo-dag te Alphen. In het Alphensch Zwembad te Alphen aan den Rijn zullen Zaterdag 11 Juni n.m. 3.30 uur waterpolo-wedstrijden plaats vin den, waaraan wordt deelgenomen door de navolgende zeventallen: Afdecling Ned. Zwembond. A. G.Z.C. 3 (Gouda)—A.Z.C. I (Alphen). B. S. Z. en P. C. I (Schoonhoven)G. Z. O. II (Gouda). Afdecling Goudsche Zwembond. A. S. Z. en P. C. II (SchoonhovenG. Z. C. IV (Gouda). B. De Gouwe I (Waddinxven)A. Z. C. II (Alphen). \Y innaar N.Z.M. AB (om le en 2e prijs). Winnaar G.Z.B. AB (om le en 2e prijs). ZEILEN OPENINGSWEDSTRIJDEN BRAASSEMERMEER. Onder ideaal zomerseer, maar helaas geen zeil weer, werden Zondag de openings wedstrijden van bovengenoemde vereeni- ging gehouden Des morgens was er totaal geen wind, zoodat het een haast eindelooze drijfpartij werd. Meerdere inschrijvers wer den mede door de windstilte gedupeerd, doordat zij in het geheel niet of niet tijdig aan den start konden verschijnen. Het aan tal deelnemers was hierdoor niet zoo groot als gewoonlijk. Bij de eerste races haalde de heer E. D. Kalis met zijn Coppelstock het kunststuk uit. om, hoewel hij 10 minuten later dan de ü-Meler was gestart, nog 7 minuten eerder dan de eersté 6-Meter binnen te komen. De uitslagen luiden als volgt: Ochtendraces. 6-Meter klasse 2 deelen 1. Edith. II. Barbrecht, 2.10 min.; 2. Lou, W. Proeke, 2253. 30 M. Scherenkr. en U. klasse 3 deelen. 1. Coppelstock, E. D. Kalis, 2220; 2. Braassemermeer, O. Nathan, 201050; 3. Prikkel been, J. Heinen, 2—18—10. Regenboogklasse 3 deelen. 1. Holland, F. P. Bos, 2215S; 2. Meteor, A. J. Marx, 22428 3. Steur II, L. v. d. Steur. 227 —57. D-klasse 2 declen. 1. Filo, eig. Los, 2 2136; 2. Armcarthine, Pieok, 23330. 12-voets-jollen. 1. Goodluck, v. Wermer- kcrken, 2302. Middagraccs. 6 Meter 2 deelen. 1. Edith, H. Garbrecks, 0495; 2. Lou, W. Proet-h. 0—49—32. 30 M. Scherenkr. en U. klasse. (Stand.) 1. Coppelstock, E. D. Kalis, gez. tijd 04955 2. Braassemermeer, O. Nathan, gez. tijd 0—5325; 3. Prikkebeen, J. Heinen, gez. tijd 053.45. Regenboogklasse. 1. Meteor, A. J. Marx, 0.54.6; 2. Steur II, L. v. d. Steur, 0.54.48 3. Holland, F. P. Bos, 0.55.40; Westemder ge diskwalificeerd wegens verkeerd nemen finish. D.-klasse 1. Filo, Los. 0.54.4Ö; 2. Am- carthine, Pieck, 0.55.54. Veensche booten. 1. Siloza, Th. v. d. Meer 1.24.30; 2. Iris, M. Verdel, 1.25.34. Na afloop werden de prijzen in Hotel de Brasem uitgereikt. De totaal-uitslagen luiden r 6 M. klasse: 1. Edith, H. Garbrccht. 30 M. schcrcnkl. en U klasse: 1. Braas semermeer, O. Nathans; 2. Coppeslock, E. D. Kalis. Regenboogklasse: 1. Meteor, A. J. Marx; 2. Holland, F. P. Bos. D-klassc: 1. Filo, Los. 12-Voets jollen: 1. Goodluck. v. Wernier- kerken. Veensche booten: 1. Siloza, Th. v. d. Meer. HET LUCHTSCHIP „,GR AF ZEPPEk- LIN" NAAR HOLLAND. De firma Wambersie Zoon, hoofdpas sage-agenten voor Nederland der Ham burg Amerika Linie en de Lufbsohiffbau Zeppelin deelen mede, dat het luchtschip „Graf Zeppelin" op 18 Jni om 2 uur v.m. van Friedrichshafen zal vertrekken en om S uur v.m. op het vliegveld Twente lan den, waar gelegenheid zal zijn tot het in- en uitlaten van passagiers, om 9 uur v.m. weer zal opstijgen voor een tocht boven Osnabrück, Bremen, Hamburg, Westfrie- sche eilanden, Groningen, Zuiderzee naar Rotterdam, waar het luchtschip om 6 uur n.m. zal landen. Aldaar is gelegenheid voor de passagiers, die alleen de rond vaart medemaken, het schip te verlaten, terwj'l^ vpssrgmrs, die naar Friedrichsha fen reizen, worden opgenomen. De terug tocht vangt aan om 7 uur n.m. Hen, die hiervoor interesse hebben, maakt Jnon er op attent, dat het lucht schip gedurende de reis naar Holland en gedurende de rondvlucht 35 passagiers zal vervoeren, terwijl voor den terugtocht slechts 24 personen de reis kunnen mede maken. Daar voor dezen tocht ongetwijfeld veel belangstelling bestaat, vooral na de suc cesvolle tochten naar Zuid-Amcrika en vroegere tochten, ook boven ons land, is het dan ook zeer gewenscht dat men, met het oog op de beperkte plaatsruimte, zich spoedig aanmeld. Voor hen, die in deze tochten belang stellen en deze eventueel zouden willen medemaken, deelt de firma "Wambersie Zoon ons nog mede, dat de passageprijzen zijn als volgt: Friedrichshafen elk RM. 260.en voor de rondvaart van Twente naar Rotterdam Hfl. 285.(circa 160.De firma Wambersie Zoon, aan wie do centrale leiding voor de passage is opgedragen en de reisbureaux verstrekken gaarne verde re bijzonderheden aan serieuze belangstel lenden. BROWN'S TWEEDE POGING 00K MISLUKT. Nat Brown, die eergisteren reeds een poging deed over den Stillen Oceaan naar Tokio te vliegen en aldus den uitgeloof den prijs van 75.000 gulden te verdie nen, waarbij hij echter boven het eiland Vancouver gekomen, gedwongen was te rug te keeren, steeg gisterenmiddag op nieuw op. Boven de Elliott-baai vloog zijn toestel evenwel in brand. LUCHTVERKEER OP ENGELAND. In aansluiting op den nachtelijke n luchtpostdienst uit Scandinavië vertrekt eiken ochtend, behalve der Zondags en des Maandags, in de vroegte om 4.40 uur van Schiphol een vliegtuig van de K.L.M. naar Londen. Deze machine vliegt recht streeks en komt reeds te 6.45 uur op het vliegveld Croydon aan. Aanvankelijk stond deze dienst uitsluitend als post verbinding, zoowel voor het doorgaande als het locale vervoer uit Nederland, te boek, ofschoon de K.L.M. vanaf den be ginne de gelegenheid voor reizigers om van dezen dienst gebruik te maken, heeft opengesteld. Het merkwaardige doet zich thans voor, dat zich op dezen dienst gaandeweg een geregeld passagiersver- keer ontwikkelt. Boven elke verwachting vertrekt het vliegtuig slechts zelden, zon der dat er reizigers aan boord zijn. De ze passagiers moeten het vervoer van Amsterdam naar Schiphol en van Croydon j naar Londen boven den passageprijs be- 1 talen, waartegenover staat, dat speciaal voor dezen dienst een verlaagd reizigers tarief geldt en bovendien goedkoope re tours, uitsluitend voor de heenreis met deze ochtendmachine en voor de terugreis met den avonddienst der K.L.M. uit Lon den, ingesteld zijn. LUCHTDIENST TWENTHE—AMSTERDAM v.v. De laatste dagen van de vorige week hebben de plannen van het instellen van een geregelde luchtvcrbinding Twcnl-he Amsterdam v.v. hun beslag gekregen. Be houdens goedkeuring van den Minister van Waterstaat, zal de K. L. M. den dienst op Maandag 13 Juni a.S; een aanvang doen nemen, terwijl voorloopig een exploitatie gedurende drie maanden is beraamd. De dienst zal op alle werkdagen worden uitgevoerd. Des morgens 9 uur vertrekt hun vliegtuig van de luchthaven Twenthe en komt een uur later te Amsterdam aan. In omgekeerde richting is het vertrekuur van Amsterdam-Schiphol op 17.15 bepaald, aankomst Twenthe 1S.15 uur. De gewone passageprijs bedraagt 10. retour 17.50. Daarnaast zijn tienvluchfc- boekjes voor 85.ingevoerd. Elke reizi ger heoft recht op gratis vervoer van 15 K.G. bagage. Het tarief boven dat gewicht bedraagt 0.10 per K.G. De dienst is ook voor goederenvervoer opengesteld. Teneinde dc K. L. M. tegen verlies te vrijwaren, hebben handel en industrie zoo wel als particulieren in Twenthe een garan tiefonds bijeengebracht. De K. L. M. heeft zich er tevoren terdege van vergewist of de exploitatie van dezen dienst onder de huidige omstandigheden levensvatbaarheid zal blijken te bezatten. Haar plaatselijke adviseurs hebben zich echter zonder uitzondering vóór een be scheiden aanvang der exploitatie uitge sproken. Een in hetzelfde verband ingestel de voorverkoop van tienvluchtenbookjes heeft gunstige uitkomsten opgeleverd. OPENING MUZIEKTENT „OUD H0RTUSZICHT". Onder overweldigende belangstelling Sneeft gisteravond in den theetuin „Oud Hortuszicht" de officieele ingebruikname plaats gehad van de nieuwe muziektent, bot den bouw waarvan de Bond van Leidscho Harmonie- en Fanfare-Vereenigingen het plan hadden geopperd. Aan deze officieele opening werd deel genomen door de tien bij den bond aan gesloten vereenigingen, terwijl zeker een duizendtal belangstellenden aanwezig wa ren. Onder de genoodigden merkten we o.m. op den burgemeester mr. A. van de Sando Bakhuyzen, wethouder mr. A. J. Romijn als voorzitter van het Crisis-Comité, benevens de heeren Touw, v. Aggelen en Fehmers van dit comité, den commissaris van poli tie R. J. Meyer, hoofdinspecteur A. P. A. Eskens en voorts tal van afgevaardigden van diverse vereenigingen. Reeds vóór half acht was de groote trek naar „Oud Hortuszicht" aangevangen. Van verschillende verzamelpunten in de stad marcheerden de diverse corpsen, lus tig musiceerend, naar den Witte Singel, waar zich honderden en honderden had den opgesteld om de stoeten te zien voor bijtrekken. Te omstreeks half negen nam de voor zitter van den Bond van Leidsche Harmo nie- en Fanfare-Vereenigingen het woord om allereerst een welkom toe te roepen aan de aanwezigen en in het bijzonder aan de genoodigden. Spr. wees er vervolgens op, dat deze avond een bijzonder karakter had, maar tevens een stuk propaganda voor den bond beteekende. Voor de eerste maal sedert de oprich ting in Juli 1930 hadden alle vereenigin gen tezamen gehoor gegeven aan den op roep om vanaf verschillende punten van de stad op te trekken. Voor het luisterend publiek in Leiden heeft de Leidsche Bond het beste beentje voorgezet, want twee jaar lang zijn gratis concerten aangeboden. Dank brengt spr. aan het gemeentebe stuur, dat een mooie tent in het Plantsoen liet zetten. Dank brengt spr. ook aan het Leidsche publiek, doch hij wijst er tevens op, dat men niet altijd gratis zal kunnen werken, want de bodem van de schatkist is leeg. Een der oorzaken hiervan is, dat de werkloosheid zich ook onder de leden van den bond heeft doen gevoelen. Spr. memoreert vervolgens, dat. men hier in Leiden tot op heden slecht bedeeld was met goed liggende muziektenten, maar des te verheugender is het, dat de heer van Ingen Schenau bereid gevonden werd in zijn „Oud Hortuszicht" en tent te laten bouwen. Spr. geeft de verzekering, dat de muziekyereenigingen' haar medewerking den heer v. Ingen Schenau niet zullen ont houden. Als blijk van waardeering biedt spr. den heer v. Ingen Schenau een fraaien bloemenmand aan. Na. dank gebracht te hebben aan de po litie, die steeds haar medewerking bij de verschillende concerten verleende en aan de dirigenten der verschillende corpsen, verzocht spr. hierna den burgemeester de muziektent, die door een rood-wit lint was afgesloten te willen openen. Alvorens hieraan te voldoen sprak burgemeester van de Sande Bakhuyzen een enkel woord ter inleiding. Spr. meende, dat de bedoeling van dezen avond was een verbroederings feest, dat echter niet gevolgd was op strijd. Een verheugend teeken noemde spr. het, dat alle vereenigingen zich aan- eengeschaard hebben om het muziekle ven op hooger peil te brengen. De laatste vijftien jaar is er veel ver andering in het muziekleven gekomen. In alle déelen van de stad zijn muziekcorp sen ontstaan en namens het gemeente bestuur bracht spr. een woord van dank tot de verschillende gezelschappen. Na nog herinnerd te hebben aan de oude tuinconcerten van Amicitia, Musis en Zomerzorg, uitte spr. de hoop, dat 'het den bond en de verschillende gezel schappen gegeven moge zijn 'hier vele prettige avonden te musiceeren. Hierna knipte de burgemeester het lint door, dat den toegang tot de mu ziektent afsloot en het concert der tien muziekvereenigingen nam een aanvang. We zullen hierover niet in den breede uitweiden, maar willen volstaan met te zeggen, dat er zeer verdienstelijk gemu siceerd werd en dat de musici een luis- tergraag en dankbaar publiek rond zich geschaard hadden, getuige het langdu rige en herhaald applaus na de ver schillende nummers. Ook in de omgeving van den tuin, door bewoners van Witte Singel en Rijn en Schiekade werd naar hartelust genoten. De tent, die gebouwd is onder archi tectuur van den heer B. Buurman door de heeren Bouter en Hartevelt, voldoet aan de hoogste eischen. Dit resultaat is voor een groot deel te danken aan de medewerking van het Bureau voor Ac- coustiek van prof. Fokker te Haarlem. Tusschen het derde en vierde nummer van 'het programma kreeg de heer ir. P. Fehmers nog even het woord om na mens het Leidsch Crisiscomité zijn ge- lukwenschen aan den bond aan te bie den en dank te zeggen voor de steeds ondervonden medewerking en nog toe gezegden steun om door middel van mu zikale rondwandelingen geld voor het Comité in te zamelen. Aan het slot van den avond, 't was on geveer 11 uur, bracht de heer van der Schee in zijn slotwoord dank aan de vereenigingen voor de verleende mede werking en aan de aanwezigen voor hun belangstelling. 't Was een prachtige avond voor den Lcidschen Bond. DE SPRINGPROCESSIE NAAR ECHTERNACH. DE RELIEKEN VAN ST. WILLEBR0RD In de week na Pinksteren vindt jaarlijks te Echternach in het Groothertogdom Luxemburg een merkwaardige processie plaats naar het graf van den H. Willebror- dus in de Basiliek aldaar, waarbij de deel nemers zich dansend voortbewegen op de maat van de muziek, welke aan den stoet voorafgaat. De H. Willebrordus-, de apostel der Friezen, overleed in November 739; zijn stoffelijk overschot werd bijgezet in ecu marmeren zerk in de Crypte van de door hem gestichte abdij van Echternach..Reeds spoedig na zijn dood werd het graf van den heilige het middelpunt van vereering en volgens den geschiedschrijver Abt Thio- fried van Echternach werden er in heb laatst der 8e eeuw de eerste bedevaarten naar Echternach. gehouden. De springprocessie, zooals deze jaarlijks nog wordt gehouden en duizenden deelne mers trekt, blijkt volgens den zelfden schrij ver, reeds in de 11e eeuw bekend te zijn geweest. Van heinde en ver komen op den dag der springprocessie de pelgrims naar Echternach om deel te nemen aan deze wel eigenaardige heiligen-vereering. Tegen acht uur des morgens verzamelen zich de deel nemers op de Echterr.aohibrug, waar een der begeleidende priesters een korte toe spraak houdt; hierna zet de stoet zich in Crisis-Comité Leiden. Verantwoording van het bij den Penning meester ingekomen giften van 23 April-, tob en meb 28 Mei. School ULO Hoogl. Iverkgr. f 475; N.N, f 10; E. L. S. f 3.15, f 4.35, i 4.00, f 7-50, f 5; fam. P. f 100; collecte L. J. f 1605; Ver- lov. feestje B. R. f 4.44t/2; C. h A. Br. f 500; Leidsche Verhuurdersbond f 5; Oud-Leide- naar f 10; le jaars L.S.C. f 466.25; P. C. v. L. f 2-; N V. de B. 10% factuur f 2.99; A. C. P. f 50; Pers. C. A. Br. f 35.95; H. G. B. f 10; R. v. W. te L f 2.50; Pers. Bender P. O Handel f 10; H. de V. f 15; Postrestant. f 3; fam. P. f 100; Verg. Handeldr. en In- dustr. Middenst t.z. bijdr. f 25; N. V. E. 10% fact, f 13.93. Wekelijksche bijdragen 10 t/m 14 coll. f 4044.55. Politie 8, 15, 22, 29 Aoril f 13. Maand, bijdrage Verg. v. Huisvrouwen f 307.60, f 182.20, J. B f 2; Steenf. Ouder zorg f 30; M. H. N. f 10. Comm.. Pers Kon. Mil. Inv. huis f 24 Gem. H.B S f 22. Totaal f 34117.4S. Opbrengst collecte 25 Mei f 768.111/*. Geen mooi resultaat Handelsregister K. o. K. Wijzigingen: 2531. Hotel en Jachthaven „de Brasem", E. Beck Co., Alkemade, Oude Wetering 19. Uittr. E.: E. Beek, Alkemade, dd. 27 April 1932. 2884. Verzekeringsmaatschappij Algemeen Ziekenfonds voor Leiden. Leiden, Hoogewoerd 82. De statuten zijn gewijzigd. Wijz. handelsn. in: N.V. Verzekeringsmaatschappij Algemeen Ziekenfonds voor Leiden. Uittr.: Pres. Com.: A. J. Goddijn, Leiden. Uittr. Comm. H. L. A. Teeuwen, Leiden. N. Voorz.: v. Comm.: J. Vlasveld Jr., Leiden. N. Comm.: A. J. M. Hoo- geveen, Leiden. In de gisteravond gehouden jaarlijksche algemeene vergadering van N.V. Electri- citeits- en Gas Mij. v. h. de Vries en Ste ven werden de jaarstukken over 1931 goedgekeurd. Dividend kon dit jaar niet. worden uitgekeerd. Het verliessaldo werd op de nieuwe rekening overgebracht, ter wijl de heer J. J. de Jongh als commissa ris werd herkozen. Voor het machinisten examen diploma A is ten Den Haag geslaagd den heer Th. van der Linden, alhier. De hier ter stede tot arts bevorderd semi-arts A. Fossen is bestemd tot officier van gezondheid 2de klasse bij het leger in Nederlandsch-Indië. De heeren G. A. Blanken en A. G. de Langen, beiden alhier, behaalden aan de Academie van Beeldende Kunsten te 's-Gravenlliage het einddiploma voor ar chitectuur. De wethouder van Financiën, de heer T. Goslinga, is morgen verhinderd spreekuur te houden. beweging. Steeds springende, drie passen vooruit en twee passen achteruit, begeleid door de steeds terugkeerende melodie der muziek. Eerst tegen twee uur in den middag wordt de basiliek bereikt, waar de proces sie wordt ontbonden. Omtrent het ontstaan en de reden dezer processie bast men in het duister. Eenigen meenen den oorsprong te vinden bij een heerschende zeeziekte, waar bij het vee in den stal stond te springen en dood neerviel, terwijl anderen het ont staan toeschrijven aan het eertijds zoo veel vuldig voorkomen van den Vitusdans. In den laatsben tijd is men evenwel genei cd aan te nemen, dat men hier te doen heeft, met den oud heidenschcn driesprong bij uiting van dank of vreugde voor verkregen gunsten bij het Graf van den H. "Willebror dus. Thans wordt H. Willebrordus te Ech ternach vereerd tegen den Vitusdans en de vallende ziekten. In de basiliek te Ech ternach, waar het gebeente van den heili ge rust, vindt men in, dc crypte onder het Maria-altaar een bron, welke door den H. Willebrordus is geslagen. Op 18 October 1031 werd de nieuwe Basiliek, welke in 1016 door brarid werd verwoest, door den Aarts bisschop van Trier ingezegend, bij welke gelegenheid ook de zerk met relieken van den heilige, welke uit vrees voor de Noor mannen was begraven, wederom te voor schijn werd gebracht. Bij het openen dor grafzerk vond men daarin het ongeschon den lichaam van den H. Willebrordus in heb boetekleed, bedekt met een zijden man tel. Bij deze gelegenheid werd een Monnik die bij de plechtigheid aanwezig was, van een ongeneeslijke ziekte genezen. De zerk met het gebeente van den H. Willebrordus werd geplaatst onder het Hoofdaltaar der Basiliek. In 1498 werd de zerk wederom geopend. In 1794 werd de begraafplaats van den heilige door de Franschen vernield. Het gebeente, dat door de Basiliek werd verspreid gevonden tusschen hout en glas scherven, werd wederom verzameld door Priester Willebrord Meyers en in 1S26 aan den Deken te Echternach afgestaan. Onder bijvoeging van de noodige documenten werden de relieken toen in een houten kist onder het Hoofdaltaar van de Parochie kerk geplaatst. De oorspronkelijke Wit marmeren zerk werd in 1832 teruggevonden zoodat de relieken hierin wederom wer den opgeborgen. In 1906 werd de zerk met groote pléchtigheid van de Parochiekerk overgebracht naar de Basiliek en geplaatst in de wit-marmeren Sarcophaag op het Priesterkoor. Verder is in de Basiliek aan wezig het haren boetekleed van den H. Willebrordus. In meerdere kerken zoowel in Duitschland als België en Nederland worden relieken van den H. Willebrordus vereerd. De H. Willebrorduskerk in Den Haag ontving in 1839 een partikel van den schedel van den H. Willebrordus ten ge schenke van den toenmaligen Deken van Echternach. HET VERTOEVEN IN DE DUINEN. BEPALINGEN VAN „RIJNLAND". In de laatste weken is tegen tientallen personen, die zich bevonden in de „on vrije duinen" van Rijnland (dat zijn de duinen, welke bij het Hoogheemraadschap van Rijnland in onderhoud zijn) of daarin wilden kampeeren, proces-werbaal opge maakt door de beambten, belast met het opsporen van overtredingen van de Alge meene Keur van Rijnland. Verreweg de meeste bezoekers van de duinen zijn blijk baar niet bekend met het feit, dat op 30 Maart j.l. een nieuwe keur van Rijnland in werking is getreden, welke enkele nieu we verbodsbepalingen bevat, n.l. een ver bod om zich in de onvrije duinen te b e- vinden elders dan op wegen en slageji, welke vanwege het bestuur van Rijnland of van eenig ander openbaar lichaam als voor het publiek toegankelijk zijn aange geven, benevens een verbod om in de on vrije duinen met tenten, e.d. te kam pee- ren of de middelen daartoe (opstallen, palen, mikken, enz.) bij zich te hebben. De onvrije duinen zijn alle duinen, welke niet zijn' aangegeven als vrij duin door middel van palen met het opschrift V. D. R. naar de buitenzijde van de vrijverklaarde (d.w.z. bij anderen dan Rijnland in onderhoud ge brachte) duinen. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat het bezit van een kaart, afgegeven door of vanwege den ei ge il a a r van vrije duinen, geen recht geeft, om de o n v r ij e duinen ie betreden. Kaar ten b.v. afgegeven door de Amsterdamsche Waterleiding, door den eigenaar van Duin en Kruidberg, of door den Ontvanger van Registratie en Domeinen te Noordwijk (voor de duinen, eigendom van den Staat), kunnen de bezoekers, dus alleen van dienst zijn voor vrije duinen, doch niet voor de duinen, bij Rijnland in onderhoud. LEIDEN. Bevorderd tot doctor in de Wis- en Natuur kunde, op proefschrift getiteld: „Chloor- en Brommderivaten van Diphenyl", de heer F. L. W. van Roosmalen, geboren le Roosteren. Doctoraal examen Nederlandsche letteren mej. K. H .J. de Vries (Den Haag) en de heer H. W. J. Schaap (Leiden). Econom. candidaatsexamen Indoloie de heer A. Th. Bogaardt (Den Haag); doctoraal examen Indisch recht de heer F. J. Bosch (Den Haag) doctoraal examen geneeskunde mej. H. Blomberg (Haarlem) en de heeren N. van Eek (den Haag) en R, F. F, Westerkamp (Den Haag).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10