HJMÏEVELFS JENEVER SPORT UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK VRIJDAG 27 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 In Literfiesschen f. 3.40 in Vz Literfl. I. 1.75 exclusief glas 2548 ALOM VERKRI1GBAAR! DE MOORD OP DEN RIJKSVELD WACHTER TAP TE KERK-DRIEL. Hedenmorgen is voor het Gerechtshof te Arnhem de behandeling aangevangen van de bekende zaak van den moord op den Rijksveldwachter Tap te Kerk-Driel op Oudejaarsavond 1931. Zooals bekend werden, in verband met deze zaak de drie gebroeders J. G. en J. R. uit Kerkdriel door de Tielsche Recht bank ieder tot 13 jaar gevangenisstraf veroordeeld, tegen welk vonnis zij in hoo- ger beroep kwamen. Zij stonden thans voor het Hof terecht terzake, dat zij in den nacht van 31 De cember 1931 op 1 Januari 1932 te Kerkdriel tezamen en in vereeniging opzettelijk den in uniform op den openbaren dijkweg, het Hintham, surveilleerenden Rijksveldwach ter Leendert Tap van het leven hebben beroofd, althans opzettelijk zwaar licha melijk letsel hebben toegebracht door, ter wijl zij, verdachten, in eikaars gezelschap waren en in samenwerking met elkaar, op zettelijk dezen ambtenaar aan te vallen en aan te grijpen en van den dijk te werpen en nadat zij met hem dezen dijk waren af- geloopen, afgerold en afgegleden en onge veer beneden aan den afweg waren geko men, opzettelijk hem weer aan te vallen en aan te grijpen en op en over hem te gaan liggen en hem weerloos te maken en bom een twintigtal steken en sneden met een of meer messen althans met een of meer scherpe voorwerpen in het hoofd toe te brengen, waarvan één steek met groote kracht is toegebracht, aan de rechterzijde in de wang, en een andere steek in het rechteroog, door welke beide ernstige verwondingen bloed in de hooge- ro lichtwegen en in de longen is doorge drongen, waardoor de dood door verstik king is ingetreden. Subsidiair, dat zij opzettelijk tezamen en in vereeniging met ernstig verstoren der openbare orde openlijk met vereenigde krachten op bovenomschreven wijze ge weld hebben gepleegd tegen Tap, welk ge weld diens dood tengevolge gehad heeft nog meer subsidiair, dat zij opzettelijk i tezamen en in vereeniging hebben deelge nomen op bovenomschreven wijze aan een aanval op Tap, welke aanval diens dood tengevolge heeft gehad. Er worden in deze zaak acht getuigen k charge en 17 getuigen k décharge ge hoord. Verdediger is mr. H. H. Roobol, uit Arnhem. POGING TOT DOODSLAG OP ZIJN BROER. De arbeider O. G. is wegens poging tot doorslag gepleegd op zijn broer, door de Dordtsche Rechtbank veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf met ter beschikking stelling van de Rtegeering. Door den advicaat^generaal bij bet Haag- sche Gerechtshof was gerequireerd de Hoofdstraf te verminderen tot drie maan den gevangenisstraf met welken eisch het Hof zich bij arrest heeft vereenigd. POGING TOT MOORD OP ZIJN VROUW. Verleden week stond voor de Haarlem- eche rechtbank terecht de 3S-jarige H. v. S., beschuldigd van poging tot moord op zijn vrouw in haar woning aan den Heeren singel te Haarlem. Het O. M. eischte 5 jaar gevangenisstraf, terwijl de verdediger, mr. Bakhuizen, 'n psychiatrisch onderzoek van zijn cliënt verzocht. De rechtbank heeft gistermorgen vonnis gewezen en een onderzoek naar de geest vermogen van verdachte gelast. ONVERSTAANBAAR NEDERLANDSCH. De landbouwer J. D. P. uit Cadzand (Zeeuwsch Vlaanderen) leefde in onmin met zijn schoonvader den landbouwer v. d. L., aldaar. De laatste bleek oa. niet bereid de pachtsom van het door P. gepachte land te verminderen. Toen P. op zekeren dag de pachtsom, ten bedrage van plm. f 865.—, kwam voldoen wierp hij het geld op tafel en rukte de kwitantie uit de hand van zijn schoonvader, die daarop constateerde dat er f 290.aan de verschuldigde som ont brak. De Middelburgsohe Rechtbank veroor deelde P., wegens diefstal, tot een maand gevangenisstraf. De verklaringen van den schoonvader en diens echtgenoote kwamen ter terechtzit ting van het Hof, diametraal te staan tegenover die van verdachte en diens vrouw. Het verhoor van verdachte kon niet van de verdachtenbank uit geschieden om dat het Nedcrlandsch van P. niet te ver staan was. Dichtbij slaagde het Hof er in nu en dan iets op te vangen. De advocaat-generaal concludeerde tot vrijspraak wegens gebrek aan bewijs. VOETBAX R. K. F. R. K. S. V. „LEIDEN". De reis naar Arnhem. Daar er de laatste dagen nog eenige in schrijvingen zijn binnengekomen, heeft het Bestuur besloten per grootere reisgelegen heid naar Arnhem te gaan, en omdat wij de beschikking over een grooter aantal tri bune zitplaatsen hebben dan aanvankelijk werd verwacht, zijn thans nog slechts een paai plaatsen disponibel. De reis wordt gemaakt per luxe touring car, en de reiskosten zullen f 3.50 bedra- gen. Degenen, die een kaart voor dezen inter land-wedstrijd hebben besteld, worden ver zocht deze Zaterdagmiddag aan het Secre tariaat L. PieterskerkkoorBteeg 17 af te halen. Wanneer de kaarten niet zijn afge haald en er komen eventueel gegadigden, zal het bestuur beslissen wat te doen! Ieder koine dus even zijn kaart halen! Verdere inlichtingen aan het Secretriaat. Training door de leden. De heer F. H. Goddijn is bereid gevon den zich met de training der Leidenleden te belasten. Als beginuur werd vastgesteld a.s. Woensdag, des avonds te 8 uur precies op het Maaldriftterrein. Of deze training slagen zall Dat hangt geheel van de leden zelf af. Vast staat, dat zij, die trainen slagen en zij die dit verzuimen, nooit hun idealen in vervulling zien gaan. A.s Woensdag vinden wij dus alle Lei denleden op het Maaldrift terrein en wel in sporttenue, waar de eerste les van ons allround-Engelsch trainingssysteem zal worden gegeven. Verder mededeelingen op den eersten traningsavond, dat is Woensdag a.s. ATHLETIEK „BRUNHILDEM NAAR UTRECHT. Zondag a.s. komt „Brunhilde" uit op de wedstrijden uitgeschreven door den Utr. Prov. Athletiekbond met de dames: Rie Briejer, 100 M. hardloopen en vèrspringen; Petra Dieben, 80 M. horden, discus en speerwerpen; 01. Lepelaar, 800 M. hardloo pen; 1 ploeg 4 X 100 'M. estafette en met een vijftal adspiranten, welke uitkomen in de nummers 50 M. hardloopen en vèrsprin gen. PAARDENSPORT WATERPOLO De Competitie. Het program voor de a.s. competitie wedstrijden van den N. Z. B., tweede klasse C, waarin o.m. uitkomt de Alphen- sche zwemclub A. Z. 0., luidt als volgt: Woensdag 8 Juni A. Z. C. IS. Z. .C. I (Schiedam); Donderdag 16 Juni R. Z. C. I (Rotterdam)—A. Z. C. I (Alphen); Dins dag 21 Juni G. Z. O. I (Gouda)A. Z. C. I (Alphen); Dinsdag 28 Juni S. Z. C. I (Rotterdam)—A. Z. C. I (Alphen); Woens dag 6 Juli A. Z. O. I (Alphen)—R. Z. C. I (Rotterdam); Woensdag 13 Juli A. Z. C. I (Alphen)—G. Z. C. I (Gouda). Voor de derde klasse, waarin de Zijl speelt, is het programma als volgt: 19 Juni de ZijlO. J. M. V.; 26 Juni S. Z. P. C.—de Zijl 10 Juli C. J. M. V.—de Zijl; 17 Juli de Zijl—S. Z. P. C. Voor de Res. 3e klasse: 12 Juni L. Z. O. IV—de Zijl II; 19 Juni R. Z. C. II— de Zijl II; 26 Juni de Zijl IIH. Z. P. O. III; 3 Juli de Zijl II-L. Z. C. IV; 10 Juli de Zijl II—R. Z. O. II; 17 Juli H. Z. P. O. IIIde Zijl II. ROEfKN DE WEDSTRIJDEN VAN DE KONINKLIJKE. De volgende inschrijvingen zijn ont vangen voor de internationale roeiwed- strijden die de Koninklijke van 2—5 Juni •houdt: Twee, zonder stuurman: Triton, Ne- reus, La-ga. Oude skiff: Vi-king, A.R.S.A., De Laak, Ar go, Het Spaarne, Laga. Overnaadsche skiff: A.R.S.A., De Am- stel, De Schie, Willem III. Jonge skiff A: De Hoop, De Laak, Nautilus, De Amstel, Willem III, Laga. Vier, zonder stuurman: Nereus. Jonge Vier A: Triton, Njord, A.R.S.A. Oude vier: Njord, Nereus. Overnaadsche vier: Cadetten, Triton, Argo, De Amstel, Nereus, Poseidon, Laga. Jonge twee A: Laga. Oude vier B: De Amstel, Nereus. Jonge aoht B: Njord, Argo, Dare Devil Club, Laga. Oude twee: De Laak, Willem III. Jonge Vier B: Cadetten, De Hoop, TYi- ton, Njord, Nereus, Willem III, Laga. )vernaadsche s, Poseidon. Oude acht: Njord, Laga. Jonge twee B: Triton, De Laak. Jonge aoht A: Cadetten,, Triton, Njord, Nereus. Stijlroeien voor dames, Juniores: Wil- Hoop, De Laak, Argo. Stijlijroeien voor dames, Juniores: Wil lem III, Het Spaarne. Stijl-snelroeien voor dames: De Vliet, Nereus. Aohtrieme-sloepen Matrozen Instituut: Sloep No. 1, Sloep No. 2. Jeugdroeien voor jongens tot en met 16 jaar: De Amstel, F.A.H.O.S., St. Ig natius College. Jeugdroeien voor jongens van 17 en 18 jaar: De Amstel, Amsterd. Lyceum, F.A.M.O.S., St. Ignatius College. De loting zal Maandag 30 Mei a.s. plaats hebben te 11.30 uur in de Groote Olub „Doctrina et Amicitia", Paleisstraat 1 te Amsterdam. Renbaan Duindigt. De afstanden voor de draverijen en de gewichten voor de rennen, die Zondag a.s. te Duindigt geloopen worden, zijn als volgt: L Dominoprijs, prijzendraverij 4e klasse, 17.50 M. 1. Voorlooper, 2. Varia, 3. Vitesse 5. W., 4. Willy S., allen 1710 M., 5. Tom Mix 6. Vaandrager, 7. Sympathie, allen 1750 M., 8. Weidlooper, 9. Vitality, 10. Vliegende Hollander, allen 1770 M., 11. Tanny See v. Kerrigan 1790 M. II. Dianaprijs, ren vlakke baan, 1350 M. 1. Maelstrom 58 K.G., 2. Pommard 561/2 K.G., 3. Fackeltrager 56 KG., 4. La Becquee 52 1,2 K.G., 5. Milano 52 1/2 K.G., 6. Om- phazit 52 K.G., 7. Avelin 501/2 K.G., 8. Mercedes 50 1/2 K.G., 9. Sorella 50 K.G. III: Dalilaprijs, prijzendraverij le klasse 2030 M. 1. Siem Claudy, 2. Rabenhaupt, beiden 2010 M., 3. Foggia, 4. Postduif je G, beiden 2030 M., 5. Clyde, 6. Diamant Bleu, 7. Baron Silvester, 8. Charley Leybrun, al len 2050 M. IV. Danteprijs, prijzendraverij 2e en 3e klasse, 2010 M. 1. Uitlooper V, 2. Sara, 3. Tijdlooper, allen 2010 Ms, 4. Slavin, 5. Sir Kerrigan, 6. Remplacante, allen 2030 M., 7. Sister Patrick H., 8. Prodigal St. L., 9. Saffier, allen 2050 M., 10. Siem Claudy 2070 M. V. Double Chanceprijs, ren vlakke baan, 2100 M. 1. Raindrop 56 1/2 K.G., 2. Tulli- seumoy 561/2 K.G., 3. Ka-boul 55 K.G., 4. Tracy 54 K.G., 5. Paddy's Darling 52 1/2 K.G., 6. La Becquee 52 1/2 K.G., 7. Milano 52 1/2 K.G., 8. Omphazit 51 K.G., 9. Ma- rialva 50 1/2 K.G. i VI. Vierde Heerrijdersprijs, handicap- draverij le klasse, open voor paarden, die j het eigendom zijn van leden der Nederl. j Heerrijdersclub, te rijden door werkende leden dier club. 1. Foggia, 2. Robert E. Lee, 3. Siem Claudy, 4. Brichambeau. 5. Quick Boy, 6. Angonist, allen 2010 M., 7. j Navarra, 8. St. Nicolaas, beiden 2030 M., 9. Caid, 10. Postduifje G., 11. Present H., al len 2070 M., 12. Clyde 2090 M 13. Begonia 2110 M. „Ni. R. Crt." BILJARTEN LEIDSOHE BILJARDROND. 1e KI. Kampioenschap. De uitslagen van Donderdagavond lui- den: G. M. Tegelaar 250 26 45 9.61 A. Speijer 220 25 62 8.80 A. Vers tra aten 101 22 15 4.59 J. Bruininck6 250 22 42 11.36 B. Tegelaar 236 22 59 10.72 A. Speijer 250 22 47 11.36 VLIEGONGELUKKEN IN ENGELAND. Naar Reuter uit Londen seint zijn gis teren weer twee Engelsche militaire vlieg tuigen neergestort, de vliegtuigen waren met eikaars vleugels in aanraking geko men. Een der piloten werd gedood, de an dere redde zich met een parachute. Dit jaar gingen reeds 20 menschenlevens bij vliegtuigongelukken bij de Royal Air j Force in Engeland verloren. Het vorig jaar was het doodencijfer 70. DE 0CEAANVLUCHT VAN ANT0INE STRASSMANN. Haar indrukken van de D0-X. De Duifcsche aviatrice Antoine Straas- mann, die met de DO-X van Amerika naar Europa is gevlogen, sprak gisteren voor de radio over dezen tocht. Zij verklaarde gedurende den tocht voor de bemanning te hebben moeten zorgen. Dan schilderde zij de start van het 53 ton zware vliegtuig van New York, verhaalde van de vlucht langs de kust tot aan den eersten vuurtoren op New Foundland. Na de noodige maatre gelen voor de tweede etappe van de vlucht, startte de vliegboot licht en zeker in den tijd van een minuut en 50 seconden. Daar de gevreesde banken van New Foundland geen mist vertoonden, konden de motoren en de benzine worden gespaard door op drie meter hoogte boven het water te vlie gen. Na acht uur vliegen werd het eerste j schip ontmoet. Heel den tocht had de DO-X met tegenwind te kampen. De stem ming aan boord was echter opgewekt. Verder sprak Antoine Strassmann over de aankomst op d,e Azoren, waar het vlieg tuig in diepe diusternis en bij bewogen zee is neergestreken en voorzichtig de haven binnen-taxiede. Voorts schilderde zij de stormachtige reis over de Golf van Biscaje, waar de DO-X ondanks den razenden Noor denwind, zonder schommeling in de lucht lag, om ten slotte, na de geestdriftige ont vangst te Southampton te hebben gememo reerd, een woord van lof toe te zwaaien aan dr. Dornier, den bouwer van de DO-X. VOORHOUT. Woningbouwvereniging „Herman Boer- haave". Deze vereeniging vergaderde op Woensdag 25 dezer in het café van dezelfde naam. i Het college van Burgemeester en Wet- houders was vertegenwoordigd door wet- houuer van der Laan. De Voorzitter, de heer van der Voet, I sprak het openingswoord. Spr. herinnerde eraan, dat de 'iXiad besloot de huren niet te verlagen. Het bouwen is thans goed koop, doch het gemeentebestuur wenscht geen nieuwbouw, omdat vestiging de werk- ioosneid zou vergrooten. Spr. kon deze be- zwaren echter niet deelen. De tijden zijn moeilijk, zei spr., zoowel voor de huurders onzer woningen, als voor ons, welke de woningen moeten expioitee- ren. Wij hebben woningen gebouwd in het be lang der volksüuis vesting, in het belang der arbeiders, in het belang dus van de J tegenwoordige bewoners. Wij vragen nu i aan die bewoners, doe alles wat in uf ver mogen is, zoodat wij ons program ten uit voer kunnen brengen. Het lijkt mij noodzakelijk er met nadruk op te wijzen, dat een woning tot de ailes- noodza-kelijkste levensbehoeften behoort. Het stemt ons bestuur dan ook wel eens droevig, te moeten constaieeren, dat men geen geld disponibel heeft voor de huishuur doch wel voor zaken, welke tot de meest ondergeschikte levensbehoeften behooren of in het geheel geen behoefte zijn. Wan neer er geld is voor radio moet er zeker geld zijn voor huishuur. De notulen der vorige algemeene leden vergadering werden onveranderd vastge steld. De rekening over 1931 sloot aan inkoms ten en uitgaven met een totaal bedrag van f 16.678.55 en een winst van f 146.75. Een accountant en een commissie uit de leden verklaren boeken en bescheiden bij den administrateur, den heer Heymeyer onderzocht te hebben en alles in de beste orde bevonden te hebben. De commissie wordt dank gebracht voor haar bemoeiingen, den administrateur voor zijn accuraat beheer en op voorstel van den Voorzitter wordt onder applaus aan den administrateur over 1931 decharge yer- leend. De vergadering wijst 'bij stemming voor het jaar 1932 de volgende personen aan de rekening over dat jaar te controleeren: C. van der Mey, D. van der Tang en G. Witte- man. Uit het administratief verslag van den heer Heymeyer stippen wij aan: dat in 1931 5 Bestuurs- en 2 algemeene ledenver gaderingen werden gehouden; dat in plaat-s van den heer C. Paardekooper, de heer A. P. H. de Bekker als secretaris werd geko zen en deze benoeming ook aannam; dat van Mei tot November het Voorzitterschap is waargenomen door den heer van der Lubbe, wegens ernstige ongesteldheid van den Voorzitter; dat toen de Voorzitter op 6 November weer op de Besuursvergadering verscheen, hem door zijn medebestuurders een fraaie bloemenmand werd aangeboden. De Voorzitter grijpt deze gelegenheid aan, om zijn dank uit te drukken tegenover diegenen, die tijdens zijn ziekte hun be langstelling hebben getoond. In het bijzon der dankt hij zijn medebestuurders en den heer Heymeyer, voor de mooie bloemen mand. Het heeft spreker getroffen, dat er zoo met hem werd medegeleefd. Meer in het bijzonder dankt hij den heer de Bekker, die op het critieke moment behulpzaam was en ook den heer van der Lubbe, die het Voorzitterschap tijdens zijn ziekte heeft wilen waarnemen, en ook zooveel voor hem persoonlijk gedaan heeft. Spr. had niet ge dacht ooit weer in deze functie terug te keeren. De begrooting 1932 sluit aan ontvang sten en uitgaven met een bedrag van f 17.040.40. Een leening groot ca. f 2000. wordt geconverteerd en wordt betaald uit eigen middelen. De heer van der Laan vraagt, of het be drag, uitgetrokken voor onderhoudskosten, wel voldoende is. De Voorzitter antwoordt, dat 1 van de stichtingskosten voor onder houd wordt uitgetrokken. In het afgeloo- pen jaar bleek deze 1% maar juist voldoen de te zijn. Spr. is echter van meening, dat de eerste 5 jaren de woningen veel onder houd vragen; immers openbaren zich in deze jaren vele gebreken, welke noodzake lijk verholpen moeten worden. Bovendien hadden wij in het afgeloopen jaar een uit gaaf van circa f 700 welke niet in direct verband met onderhoud staan, doch wel op onderhoud geboekt zijn. De begrooting wordt goedgekeurd. De heer C. van Vliet wordt bij acclamatie tot bestuurslid herkozen, welke deze func tie weder aanvaardde De Voorzitter dankt den heer van Vliet voor zijn bereidwillig heid om deze functie weder te bekleeden. Bij de rondvraag brengt de heer de Bek ker dank aan de vergadering door hem in de vorige vergadering tot secretaris te be noemen. Spreker had niet eerder gelegen heid hiervoor zijn dank te betuigen. De heer van der Laan drukte er zijn vol doening over uit deze verga-dering bijge woond te hebben Spreker is overtuigd, dat de belangen der Vereeniging bij dit actieve Bestuur in veilige handen is. De Voorzitter dankt den heer van der I Laan voor zijn waardeerende woorden, i Spreker zegt, dat, wanneer de samenwer king tusschen het Gemeentebestuur en de Vereeniging blijft als tot nu toe is geweest, de Vereeniging door deze moeilijke tijden wel heen zal komen en sluit de vergadering. WASSENAAR. Gevestigd: A. Schumacher nit Lei den. W. Schumacher uit Leiden. R, K. Röth uit DuitschLand. H. Rielat uit Voorburg. J. B. Bosman en gezin uit N.- Indië. J. W. Nieuwenhuizen Segaaj uit Leiden. H. A. M. G. ten Harkei en gez. uit Iverkrade. P. A. Jansen en gezin uit den Haag. A. Gubbels uit den Haag. Q. H. Does wijk en gez. uit Voorschoten. H. A. van Lainbalgen en vr. uit den Haag. H. Soewarno en gez. uit N.-Indië. Vertrokken: J. G. v. d. Broek naar Voorschoten. W. H. Kat naar Heemste de. A. Paasenier naar Domburg. M. A. van Neck naar Apeldoorn. S. FinderB naar den Haag. E. C. A. Parlevliet naar den Haag. C. M. Weerheijne naar den Haag. T. Bekker naar Kollumerland. G. J. van Steen naar Voorschoten. T. Fijiger naar den Haag. C. J. P. Bach- Mostard naar Amersfoort. E. M. Palies naar den Haag. K, Strohmeier naar den Haag. E. A. E. Kohn naar den Haag. E. Grassmann naar Hoogland. J. H. F. Niesten naar Amsterdam. D. M. Theil naar Haarlemmermeer. ALPHEN AAN DEN RIJN. Geboren: Adriane, d. v. Pieter Mooij en Jantina J. van Wilgen. Anna Maria Agatha, d. v. Andries J. J. van Engelen en Maria de Jong. Jan, z. v. Wolbartus Brouwer en Ida de Langen. Catharina Pieternella, d. v. Nicolaas W. Schellinger hout en Frieda A. M. Scheünemann. KLazina, d. v. Pieter Kruit en Klazina van Asperen. Neeltje, d. v. Jan L. Koopman en Neeltje Verlooij. Neeltje, d. v. Ge*- rit de Bruijn en Elizabeth van Spengen. Johanna, d. v. Jacobus Vermaas en Margje Vonk. Gijsbertus, z. v. Govert van Rijs wijk en Margje Sekeris. Theodora He lena, d. v. Cornelis J. van der Post en Jo hanna C. Romijn. Overleden: Adriaan Dirk de Jager, oud 8 weken. Jan van 't Riet, echtgenoot van Cornelia van Winkel, oud 80 jaar; Cor nelis Arlman, oud 3 maanden. Gehuwd: Wijnandus W. Schoonder- woerd, oud 23 jaar en Elisabeth M. Leliveld oud 27 jaar. Gevestigd: P. A. Boere en gezin, Gnephoek 11, van Hazerswoude; J. J. Zwaneveld, Concordiastraat 2, van Leeu warden; J T. van Tuijl en gezin, Gnephoek 78, van Koudekerk; N. Kambier en gezin, Heerenweg 75, van Leiden; B. van Velsen, Steekterweg 81, van Bodegraven; Anna G. van Velsen, Steekterweg 81, van Bodegra ven; Cornelia F. Groenendijk, Lemzonlaan 2, van Benthuizen; B. A. van den Bosch, Bruggestraat 18, van Amersfoort; Maria P. Dekker, Hoogedijk 11a, van Vlissingen/ J- H. de Gans en gezin, Toussaintsfcraat 7, "van Putten; A. Meurs, Pr. Hendrikstraat 69, van Hazerswoude; Maria J. van der Kuil, Pr. Hendrikstraat 69, van Tubbergen; A. Tuinenburg, Zeilmakerstraat 19, van Am sterdam; M. Griffioen en gezin, Steekter weg 8, van Woubrugge; CatTiarina C. van Rossenberg, Kortsteekterweg 46, van Lei derdorp; Johanna M. Cannegieter, Ouds- hoornscheweg 78, van Rotterdam; Wed. J. Van Biemen geb. J. Hagestein en gezin, Toussaintstraat 12, van Zierikzee; P. H. j Spek en gezin, Nieuwstraat 12, van 's-Gra- i venhage. j Vertrokken: Elisabeth P. van Wet- j ten, Hoorn 79, naar 's-Gravenhage, Staten- laan 120; J. Krumpelman en gezin, Pr. Hen drikstraat 5, naar Woudenberg; Anna M. Bartel, echtgenoote van J. van der Nagel, Vinkebuurt 17, naar 's-Gravenhage, Sta- I tionsweg 61; Elisabeth Voordouw, Zeilma- I kerstraat 5, naar Bodegraven; A. W. Griek- spoor, Oudsh. weg 70, naar Haarlemmer meer, Nieuw Vennep; A. Hansema, Steek terweg 21, naar AchtkarspelenMaria de i Jong, Hooftstraat 256, naar 's-Gravenhage, Jacob Catsstraat 57; Bertha M. Streng, Pr. Hendrikstraat 1, naar Leiden, Maredijk 94; j Kinderen Hartkoorn, Raadhuisstraat 44, j naar Amsterdam. Houtmanstraat 20; Jo- j hanna L. van Vliet, Dorpstraat 49, naar 1 Nieuwer Amstel, Amstelveen; W. P. Schou- i ten en gezin, Zaalbergstraat 54, naar de Bilt (U.). HAZERSWOUDE. Krooswerken. Woensdagavond werd i ten Raadhuize alhier, de gewone jaarl. j besteding gehouden der gem. krooswer ken. De perceelen werden gegund als j volgt: Perc. 1. Oostvaart, aan Joh. Lourier, voor 18.Perc. 2. Schoutenvaart, aan G. van Tol, voor 20..Perc. 3. Gemeene- j wegvaart aan G. van Tol voor 28. Perc. 4. N.Z. Dorpsvaart, aan P. den Her tog voor 25.Perc. 5. Z.Z. Dorpsvaart aan G. van Tol voor 25.Perc. 6. Vaartje bij het Spookverlaat aan G. van Tol, voor 5.Perc. 7. Oost-bovenvaart aan A. van Gorkum, voor 51.Perc 8. Lodewijksvaart, aan J. Brugman voor 41.Perc. 9. West-bovenvaart, aan A. van Gorkum, voor 26.Perc. 10. Roe- mervaart, aan Joh. Lourier voor 26.w Perc. 11. Voorwegsche vaart, aan J. Brug man voor 24.Perc. 12. West einder vaart, aan D. van der Kleij, voor 20. WOERDEN. Concertavond. Ten bate van de R.K. Armen wordt op Donderdag 16 Juni a.s. een Concertavond gehouden, te geven door het Fluitistencorps St. Caecilia" onder directie van de heer W. Visser, met medewerking van de heeren W. Bijwaard, tenor, en Alb. Verkleij, bari ton. Het concert heeft plaats des avond» half aoht in het Patronaatsgebouw.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6