Voor Schoenwerk met ingebouwde Steun; ALLEEN: H. SIMONIS Tijdelijke Reclame Aanbieding STADSNIEUWS SPORT RECHTZAKEN VRIJDAG 27 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 HAARLEMMERSTRAAT 138 TELEF. 699 Een Rijnlandsche feeks! Voor den politierechter Mr. van Laer, had zich heden een juffrouw uit een der Eijnlandsche dorpen ter zate van mishan den ng te verantwoorden. Slachtoffer-getuige in deze zaak was een 16-jarig meisje, dat door d«* verdachte zoo danig met een schoen was bewerkt, dat zij verwondingen had opgeloopen. Neen, zei verdachte, zoo is het niet. Ik ben reeds geruimen tijd door het meisje en haar tante gesard. Ook is mijn man door beiden beleedigd en in het openbaar van ontrouw beschuldigd en op den bewusten dag hebben deze getuigen mij met een bezem en een raagbol bewerkt. Uit zelf verdediging nam ik den schoen om mij te verdedigen. Het O.M betoogde dat dit beroep op zelfverdediging frappant was, omdat ver dachte niet alleen bekend staat als een feeks, die tegen een stootje kan, doch bo vendien is bekend dat zij nog ten vorige jaren een man van 26 jaar eigenhandig in het water gesmeten had. Van noodweer was hier dus geen sprake, zoodat de eisch luidde f 20 boete subs. 20 dagen. De politierechter wees dien overeenkom stig vonnis. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Door het kantongerecht alhier werden de navolgende verstekvonnissen gewezen. Wegens overtr. van art. 424 wetb. v. strafr. G. v. K. te Woubrugge f 6.subs 3 dg; Overtreding Motor- en Rijwielwet W. M.; A. J. v. O. te Boskoop; A. G. te Bos koop; G. L. M. te Koudekerk; Th. L.; H. v. K. te Leiden; A. K. te Leiden allen tot f 4.Z subs 2 d;g P. v. D. te Bodegraven; E. P. C. te Leiden; D. v. L. te Leiderdorp; A. L. te Gouda; H. R. te Voorburg allen tot f 5.— subs 2 dg; G. T. f 2.— subs 1 dg; J. Th. v. d. P. te Bodegraven f 3.subs 1 dg; H. J. de J. te Wassenaar en W. K. te Zoe- termeer ieder tot f 15.— subs 5 dg; Over treding der arbeidswet J. W. K. te Wou brugge f 4.subs 2 dg; Trekhonaenwet J. de G. f 8.subs 4 dg; Algemeene politie verordening der gemeente Alphen E. P. en C. H. beiden f 3.subs 1 dg; Wegens overtr. van art. 453 wetb. v. strafrecht C. K. f 8.subs 4 dg; K. B. zonder bekende woon- of verblijfplaats hier te lande f 15.— subs 5 dg; R. R. de J. idem f 10— subs 10 dg; K. K. idem f 12.subs 6 dg; Overtre ding van de verordening v. d. stoomvaart boezemwateren C. H. te Ter-Aar. f 5 subs 2 dg; Overtreding veiligheidsbesluit H. G A. te Nieuw veen f 20.subs 5 dg; Leerplichtwetovertreding H. J. v. K. f 2.— subs 1 dg en f 2.subs 1 dg; G. L. te Woubrugge f 0.50 1 dg; C. J. v R. te Wou brugge idem; J. W. K. te Woubrugge f 8.— subs 4 dg; H. G. K. te Ter-Aar f 4 subs 2 dg; Algemeene politieverorlening der gemeente Benthuizen H. V. te Wad- dinxveen f 5.subs 2 dg; Overtreding van der verordening v. d. passage over de brug te Hazerswoude-Koudekerk H v. K. te Woubrugge f 2— subs 1 dg en f 5.— subs 2 dg: Overtreding van art. 461 wet-b. van strafrecht A. v d. P. te Woubrugge f 2. subs 1 dg; N. L. V. te Woubrugge idem. Waar geen woonplaats vermeld wonen veroordeelden te Alphen aan den Rijn. Gemeentelijke Aankondigingen Hinderwet. B. en W. van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat door heeren Gedep. Staten van Zuid-Holland, bij hun besluit van 9/20 Mei 1932, aan het Gemeentebestuur van Leiden en zijne rechtverkrijgenden, vergunning is verleend tot het uitbreiden der Stedelijke Electriciteits- fabriek op het perceel Langegracht te Leiden kadastraal bekend gemeente Leiden. AGENDA LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.308.30 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot en met Zondag 29 Mei a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313. Ziet onze „Dewars White Label" Etalage Wijnhandel IBIS Gedistilleerd; E.7.CÖ/TER ALPHEN V. R.VM TEL. 242 RAAbt-IUI/JTRA AT2.08 LEI&EH- /TEEfl/TRMT 8 TEL.1361 Van 27 Mei tot en met 13 Juni bij elke flesch Dewars White Label, Twee Whiskey GEazen. per fleschf. 5.70 DE R..K. VOLKSPARTIJ. Debat ontwijken wij niet graag. En „te genstanders" met open vizier zijn in zeke- ren zin vrienden. Daarom zouden wij een tweetal ingezon den stukken, resp. van de heeren Swaak en v. Stralen, van de R.-K. Volkspartij, gaarne plaatsen; indien dit de eenige in gezonden stukken waren en plaatsing van alles, met een noodzakelijk bijschrift on zerzijds, niet zoo vele kolommen druks zou vragen, en indien het hiermede nu 'ns even uit zou zijn Maar dat laatste zou niet het geval zijn, waar een der genoemde inzenders zelf in zijn ingez. stuk weer anderen tot rear- geeren uitnoodigt De toon der ingez. stukken, speciaal van genoemde heeren, zou ook voor plaat sing volstrekt geen bezwaar zijn. Maar, zooals gezegd, wij kunnen, na al les wat er p a s geschreven is in onze cou rant, nü niet doorgaan; dan komt er geen einde aan. Later ontmoeten wij elkaar wel licht nog wel 'ns 't Is dus onze schuld, als de heer Sw. momenteel niet den heer St. Menken be antwoordt. Wij willen geen voorloopig slot maken aan het debat, alvorens wij onze waardee ring hebben uitgesproken voor het stand punt, ingenomen door den voorzitter der R.-K. Volkspartij, den heer v. Stralen, die ons schrijft, dat hij zijn partijgenooten te Leiden, die een plaatselijk blad willen le zen en wie zal dat niet willen steeds zal aanraden, zich te abonneem op de „Leidsche Courant". Hiervan nemen wij gaarne nota. houden in het Nutsgebouw alhier. Aan den vooravond komt de commissie voor geschied en oudheidkunde bijeen .In deze bijeenkomst zal dr. A. E. van Ciffen, als spreker optreden met het onderwerp: „Vóór- en vroeghistorische i schakels in ons land tusschen Engeland en het Europeesche vasteland j De agenda van de jaarvergadering vermeld I onder meer: Opening der vergadering door den voorzit ter, prof. dr. L. Knappert, met een toespraak. Verslag van den staat der Mij. en van hare belangrijkste lotgevallen en handelingen gedu rende het afgeloopen jaar 1931/32. Verslag van den staat der boekenverzameling gedurende hetzelfde tijdsverloop, i Verslag omtrent de rekening en verantwoor ding van den penningmeester. Verslag der commissie voor Taal- en Letter kunde. Verslag der Commissie voor Geschied- en Oudheidkunde. Verslag der Commissie voor Schoone Lette- Bekendmaking van den uitslag der stem ming over de te benoemen gewone en buiten gewone leden. Bekendmaking van het werk, dat het be stuur der Mij. voor het vereenigingsjaar 1931 /32, op advies van de Commissie voor Schoone Letteren, met den jaarlijks uitgeloofden prijs van aanmoediging, geheeten „C. \V. van der Hoogt-prijs", groot 1000, bekroond heeft. Bekendmaking van de wijze, waarop het be stuur, op advies van de Commisise voor Schoone Letteren, den nieuwen jaarlijkschen „Meiprijs", groot 1000 ditmaal besteed heeft. Voorstel van de maandelijksche vergadering om uit de renten van het Vaste Fonds 500 beschikbaar te stellen, ter completeering van een door, vier leden der Mij. geschonken be drag ad 1000 tot 1500, als benoodigd voor de door mej. dr. H. J. A. Ruijs bewerkte uit gave van het vierde of laatste deel (1921 1929) van Petit's Repertorium van Bijdragen betreffende de Geschiedenis des Vaderland. Voorstel van de maandelijksche vergadering om uit de renten van het Vaste Fonds een subsidie toe te kennen van 300, over de drie eerstvolgende jaren verdeeld, aan de redactie der „Nomina Geographica Neerlandica". Voorstel va nde maandelijksche vergadering om uit de renten van het Vaste Fonds 250 be schikbaar te stellen, te verdeelen over vijf jaar, voor tien abonnementen op de „Vondelkro- Des middags zal de. heer Emmanuel de Bonn gemeentearchivaris te Antwerpen, een voor dracht houden over Volkskunst in Vlaanderen. Verder zal op deze vergadering moeten wor den voorzien in de vacatures ontstaan door periodiek aftreden van leden in het bestuur van de Mij. en van verschillende Commissies. R.-K. STA ATR SP ART IJ. Het Correspondentie-orgaan. Verschenen is het tweede (Mei-) nummer van het correspondentie-orgaan „De R. K. Staatspartij", waarin wederom de noodige lezens- en wetenswaardige berichten en uiteenzettingen betreffende 0113 politiek partijleven zijn opgenomen. Het nummer opent met een artikel over den Partijraad, naar aanleiding van de a.s. elide vergadering van dien Raad. In aan sluiting daaraan volgt een interessant over- ziclit van het werk der eerste tien Partij- raadvergaderingen. Voorts is een artikel gewijd aan de Kiesvereemging ten behoeve \an de Verkiezing van leden van de Eerjte Kamer der Staten-Generaal. Een leerzame beschouwing werd gewijd aan don uitslag der Pruisische en Fransche verkiezingen. In eene rubriek: Agenda van Partij werk zaamheden, laat het Dagelijksch Bestuur de leden en organen medeleven met hetgeen er maandelijks zooal gebeurt, üp de laatste bladzijde is een correspondentierubriek op genomen, waarin do correspondentie met de afdeelingen zal worden behandeld. Deze afdeelingen en ook de individueele leden worden nogmaals uitgenoodigd zoo spoedig mogelijk zich als abonné's aan het Partijsecretariaat in den Haag (Laan van Meerdervoort 65 giro No. 692) op te ge ven. Dit geldt ook en vooral de collectieve abonnementen der Kringbesturen en van de besturen der plaatselijke afdeelingen. Terecht merkt de redactie op: Laten de secretarissen der afdeelingsbesturen die allen ook het tweede nummer ter kennis making ontvingen zoo spoedig mogelijk van die collectieve abonnementen werk maken. Het is toch van het grootste be lang dat alle leden der afdeelingsbesturen trouwe lezers worden van het partij-orgaan. Contact met de centrale partijleiding ia een buitengewoon groot goed. Daartoe wordt thans de gelegenheid geboden van de zijde van het Partijbestuur. Maar nu moeten onze afdeelingsbesturen die gele genheid ook benutten. Men wachte niet te lang er mede, ook al in verband met de bepaling van de oplage en met de even- nummers. Wij ondersteunen dit verzoek van gan- scher harte. Inderdaad geldt het hier oen gewichtig partijbelang. St JOSEPHGEZELLEN TE AMSTERDAM DEMONSTREEREN. Opvoering van het leekespel. „Maran Atha". Woensdagavond hebben de afdeelingen der St. Jozefsgezellenvereenigingen te Amsterdam door de straten van de stad gedemonsteerd. Voor het gebouw der St. Jozefsgezel len werd de stoet opgewacht door den Centraal Praeses der St. Jozefsgezellen vereenigingen in Nederland, den Zeer- eerw. Heer J. Th. v. Galen, en door ver schillende Gezellenvaders uit Amsterdam en andere plaatsen. Den Romeinschen groet brengende, schreden de deelnemers langs den Cen traal Praeses het gebouw binnen. Daar werd de bijeenkomst geopend door den Centraal Praeses, den Zeer- eerw. Heer J. Th. v. Galen, met een korte toespraak. De zangclub „Orpbeus" der St. Jozefs- gezellenvereeniging, voerde daarna het nieuwe Kolpingslied uit, waarvan de tekst verzorgd werd door den Zeereerw. Heer II. N. Colla en de muziekbegeilei- ding door den heer E. Arendsen. De Zeereerw. Heer Rector C. Mol, uit Rotterdam, hield daarop een inleiding over „Quadragesimo Anno" en het Kol- pingswerk. Opvoering van het leekespel. Tenslotte werd het leekespel „Maran Atha" van den Zeereerw. Heer v. d. Wiel, professor aan het seminarie Hageveld, door een groep gezellen opgevoerd. Hier over sohrijft de „Msb.": Wij begroeten deze opvoering met in genomenheid, niet omdat wij geen aan merkingen te maken zouden hebben op dit spel en de opvoering er van maar om dat wij er een zuiver opgezette poging in zien om ook onder de katholieke jon gemannen het leekespel ingang te doen vinden als middel om het apostolaat uit te oefenen. Bij de katholieke meisjesbeweging heeft deze vorm van apostolaat reeds veel grootere dimensies aangenomen, doch daarom verheugt 't ons nu des te meer, daar haar voorbeeld stimuleerend heeft gewerkt op de bewustwording der katho lieke jongemannen. Wat nu het spel van Prof. v. d. Wiel betreft, dit is in opzet en uitwerking zeer simpel gehouden. Dit heeft zijn voordeel, omdat liet zich dan gemakkelijk leent vocj een primtieve eerste poging om het leekespel te doen herleven. Er zijn ech ter ook nadeelen aan verbonden, omdat het spel groote leemten vertoont, die 'plfs bij dp beste uitvoering niet goed te mak ken zijn. Want het spel „Maran Atha" is eigenlijk geen spel. Iedere dramatische verwikkeling en handeling ontbreekt erin. Er staan geen groepen tegenover elkaar en er is derhal ve ook geen strijd. De verschillende koren vertolken slechts klachten, die echter geen aanklachten zijn. Deze stemmen lossen zioh echter aan het slot op in een gemeenschappelijke betuiging van trouw aan Christus, den Koning van den nieu wen tijd. Deze opzet nu verraadt een zekere wereldvreemdheid. Een katholiek leeke spel kan op den duur slechts zijn betee- kenis en zijn „succes" danken aan de uitbeelding van den strijd van mensoh en massa en aan de zegepraal in dien strijd over de drievoudige bekoring van het vleesch, de wereld en den duivel, welke drievoudige bekoring juist een van de scherpste teekenen van dezen tijd is. Bij een volgende gelegenheid zal men het dus moer in deze richting moeten zoeken. Dit neemt in tusschen niet weg dat wij voor deze eerste poging een op rechte waardeering koesteren. De opvoering was even simpel als het spel zelf en kon de gebreken van dit laatste niet goedmaken. Nochtans maakte deze opvoering, juist door haar ongekun steldheid, wars van alle sentimentaliteit en valsche romantiek, een verrassenden indruk, die zelfs zoo sterk was, dat ten slotte de geheele zaal spontaan de laat ste zinnen van het spel meesprak en her haalde. Dat de regie goed zal doen door 'n volgende maal gebruik te maken van een voudige en daarom gemakkelijk te vat ten symbolen, zal zij zeker reeds hebben begrepen. In elk geval kan en zal deze opvoering voor de St. Jozefsgezellenvereeniging een krachtige aansporing zijn om het niet bij deze eerste poging te laten, maar op de zen weg voort te gaan. INVOER VAN PLUIMVEE IN ENGELAND. Geen verdere beperkende bepalingen. In het Lagerhuis is aan de orde geweest, de invoer van pluimvee in Engeland. In antwoord op een desbetreffende vraag deelde de minister van landbouw, Gilmour mede, dat ofschoon de hoeveelheid van tijd tot tijd aanzienlijk op en neer gaat, de cot zijner beschikking staande inlichtingen met bevestigen de bewering als zou de invoer van slackt-pluimvee uit Rusland en Neder land den laatsten tijd abnormale verhou dingen hebben aangenomen. Dientengevol ge was de vraag of de wettelijke bepalin gen ter bescherming van de binnenlandsche teelt zouden moeten worden uitgebrei nog niet gerezen. Naar aanleiding van een andere bewe ring, als zouden de ingevoerde vogels wor den verkocht voor vijf en negen pence per pond, zeide de heer Gilmour, dat deze aan gelegenheid zijn volle aandacht had. DE NOOD IN DE VEEHOUDERIJ. Vergadering van den Bond van Kaasproducenten te Gouda. Ter bespreking van den nood in de veehouderij en van de ontwerpen van wet tot hulpverleening aan het landbouwbe drijf en tot herziening van de pachtcon- tracten, heeft de Bond van Kaasprodu centen te Gouda gisteren een zeer druk bezochte vergadering gehouden. De voorzitter, de heer A. van Wijnen, lid der Staatseomissie van advies voor den uitvoer van zuivel- en melkproducten hield een uitvoerige beschouwing over de ze onderwerpen. De veehouder, aldus spreker, beoogt geen uitzonderspositie. Hij wenscht niet bevoorrecht, doch evenmin veronacht zaamd te worden. Een niet te loochenen feit is het, dat sociale voorzieningen, met in wezen een gemonopoliseerden loon- standaard, met pensionneering en ouden- dag-verzorging enz. en monopoliseering in diverse gemeente- en particuliere be drijven met de tendens om het prijspeil der producten en diensten te verhoogen of op hoog niveau te houden, parasiteeren op de onbeschutte bedrijven en daardoor in de eerste plaats op den Nederland sehen landbouw. Wanneer de regeering steeds ook de plattelandsbelangen had nagestreefd in dezelfde mate als die van andere categorieën, zou gebleken zijn, dat veel van wat thans ponder veel bedenken is ingesteld door de harde noodzaak na gelaten had moeten worden. Het is in een maatschappij niet moeilijk concessies te doen, zoolang er zijn, die als slachtoffers kunnen fungeeren. Het platteland heeft die rol vervuld, maar het kan en.wil zulks niet meer. De veehouderij snakt naar hulp, zij verlangt echter ook naar het oogenblik die hulp weer te kunnen missen. Ten opzichte van onzen export achtte de heer Van Wijnen de regeering ern stig in gebreke. Zij heeft niet de midde len gebruikt, die er waren en de troeven, welke zij in handen had, verspeeld. Zoo lang de regeering niet antwoordt op de vraag waarom zij niet energiek is opge treden naar buiten, zal niemand van den boerenstand dit stilzwijgen accepteeren als een bewijs, dat er niets is te doen. Het zal gezien worden als een bewijs van onvermogen om de grootte dezer belangen te peilen en van gemis van kracht. Aan het slot zijner inleiding wees spre ker er op, dat het ingrijpen der regeering niet alleen de boerenbelangen zal dienen, maar door het niet treffen van afdoende maatregelen zal zoowel op het platteland als in de stad een groot cultuurwerk ver loren gaan. En toch, verzuchtte de heer van Wijnen, is economie in Nederland een aanhangsel van departementale verdee ling. Onder omstandigheden als die, wel ke thans heersohen, behoort leen departe ment van Economie te bestaan. Van de gelegenheid tot debat werd druk gebruik gemaakt. De vergadering besloot de regeering te verzoeken, het wetsontwerp Ebels tot herziening der pachtcontracten zoodanig te wijzigen, dat ook de hypotheelniemers door de wet zullen worden beschermd. Thans toch komt het voor, dat van bona fide boeren, die geregeld aan hun ver plichtingen hebben voldaan, verlangd wordt, dat zij binnen eenige weken of maanden de door hen opgenomen hypo theken aflossen. Meestal beteekent dit de ondergang van den betrokkene. Ten slotte werd den boeren op het hart gedrukt zich niet er toe te laten verlei den de vóór 1 Januari 1932 gesloten pachtovereenkomsten te laten verlagen. Nog werd besloten de regeering uit te noodigen, de boeren te ontheffen van de verplichting tot het onderhouden van de wegen. „Die eerste bliscap van Maria" en het Nationaal Maria-Congres te Nijmegen. Vereenigingen, Congregaties, H. Fami lies, Pensionaten, enz. die voor de leden dit bijzondere Mariaspel te voren willen doen uitleggen en verklaren, kunnen een spreker of spreekster daarvoor aanvragen (ver goeding van reis- en verblijfkosten). Men correspondeeren met den heer L. G. J. Bol, leeraar M.O., Javastraat 36, Nijmegen. ATHLETIEK DE 40-K.M.-MARSCH DER LEIDSCHE POLITIE-SPORT-VEREENIGING. Bijzonderheden omtrent de regeling. Het bestuur van de Leidsche Politie- Sport-Vereeniging heeft in verband met de groote deelneming aan den 40 K.M.- marsch op 25 Juli, de navolgende bepalin gen vastgesteld: le Het geheele parcours dient wande lende te worden afgelegd. Hardloopen en zich aan voertuigen vasthouden, is verbo den. 2e. Aan iedere(n) deelnemer(sters) wor den voor den aanvang een armband en een controle-kaart, benevens een parcours-be- schrijvmg uitgereikt. Bovenbedoelde kaart, zal aan de con trole (te herkennen aan een roodwit ten band), moeten worden vertoond. De leider van een groep, wiens naam bij de inschrij ving moet worden bekend gemaakt, ont vangt één kaart voor zijn groep, waarop het aantal deelnemers van die groep wordt vermeld. Na beëindiging van den tocht zal de kaart bij dezelfde controle als waar men die heeft ontvangen, moeten worden inge leverd, dit is aan de voormalige Kweek school voor zeevaart. Dit laatste is even eens van toepassing op elke(n) deelnemer (ster). Zoodra de controle gereed is, wordt het L.P.S.V -kruis (in geheel nieuwe uit voering) uitgereikt. De deelnenlers moeten uiterlijk kwart over één startklaar op het terrein van de voormalige Kweekschool voor Zeevaart in het Noordeinde zijn op gesteld; 3e. Er mag niet geloopen worden en fbloc. 4e. De deelnemers mogen met niet meer dan drie naast elkaar loopen. 5e. De deelnemers, die een groep vor men, zullen in groepsverband blijven loo pen. 6e. De deelnemers, die geen groep vor men, starten ieder afzonderlijk. 7e. De militaire afdeelingen zullen eveneens afzonderlijk starten. Het geheele parcours zal voor dames en de militaire ploegen binnen 71/2 uur moeten worden afgelegsl, terwijl dit voor de overige deel nemers is bepaald op 7 uren. Het starten zal als volgt geschieden: le. Dames, die geen gemengde groep vormen. 2e Politieploegen en alleen loopende po litiemannen. 3e. Militaire groepen, en 4e Burgergroepen en alleen loopende burgers. De inschrijving kan geschieden voor 11 Juni a.s.- bij M F. Frank, Evertsenstraat 22 en bij J. de Boer, Lombokstraat 63. Gelijk reeds eerder werd vermeld is de inschrijving opengesteld voor dames en heeren boven den leeftijd van 16 j'aren. Verdere inlichtingen zijn te bekomen bij het bestuur. Het parcours zal nader wor den bekend gemaakt. Brandstichting. HOOGHEEMRAADSCHAP VAN RIJNLAND Actie voor verlaging bundergeld. Naar wij vernemen, is een actie op touw ge zet, uitgaande van eenige Polderbesturen be zuiden den Rijn, met de bedoeling, er bij Rijn land op aan te dringen, een verlaging te ver krijgen van het bestaande bundergeld. AFSCHEIDSCOLLEGE PROF. VAN NES Prof. dr. M. H. van Nes, hoogleeraar aan de universiteit alhier in de dogmatiek, de zen dingsgeschiedenis, het kerkrecht en de christe lijke ethiek, die wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd moet aftreden, zal Maan dag 6 Juni, des namiddags te 3 uur in het academiegebouw alhier, zijn afscheidscollege geven. Naar wij vernemen zal in de op 30 dezer te houden jaarlijksche vergadering van aandeel houders der N.V. Electriciteits- en Gasmaat schappij v.h. De Vries en Stevens alhier, wor den voorgesteld over het afgeloopen boekjaar i geen dividend uit te keeren (als v. j.) Voor de Rechtbank te Assen stond heden terecht F. Pool te Amsterdamsche Veld, thans gedetineerd ,die ervan werd verdacht, in den nacht van 5 op 6 Maart j.l. zijn woning in brand te hebben gestoken, terwijl hij wist, dat zijn vrouw in de woning te bed lag. Verd. bekende het ten laste gelegde. De officier van Justitie eischte een gevangenisstraf van 2 ja ren en 6 maanden. Uitspraak over 14 dagen. MAATSCHAPPIJ DER NEDERLANDSCHE LETTERKUNDE De Maatschappij der Nederlandsche Letter kunde zal, zooals reeds gemeld, op Woens dagavond 8 Juni haar jaarlijksche vergadering

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2