EEN ZAKENMAN UIT DE OMGEVING FAILLISSEMENTEN WILT U IETS WETEN? VRIJDAG 27 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 GEMEENTERAAD VAN VOORSCHOTEN Voorzitter: E. Vernède, Burgemeester. Aanwezig alle leden. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveran derd vastgesteld. Ingekomen stukken: Een zestal missiven van Ged. Staten mel dende goedkeuring van genomen raadsbe sluiten. Een verzoek van de Nationale coin- missie tegen iiet alcoholisme (N. A. 0.) in take het vaststellen van het maximum-aan tal verloven en een adres van het provin ciaal Drankweer-Oomité in Zuid-Holland om aan de kroon te verzoeken het aantal maximum verloven voor deze Gemeente te veriagen. Naar aanleiding van het laatste adres merkt de voorzitter op, dat laatstge noemd adres naar vele Gemeenten is ge zonden, waarvan één iieeit gemeend aan het verlangen van adiessante te moeten voldoen, doch de minister heeft geineend, dat dit in strijd is met de bestaande wet, weshalve B. en W. voorstellen bovenge noemde missiven allen voor kennisgeving aan te nemen. ingenomen is een adres van de Holland- scho Maatschappij van .Landbouw, verzoe kende verlaging keuringsloon en van de tarieven voor het gobruik van het verkoop- lokaal voor in nood geslacht vee te verla gen en een plan voor den aanleg van een arietal straten aan de Donklaan van J. P. Wouters en J. (Jool te Wassenaar, weiie adressen worden verzonden naar B. en W. om praeadvies. 3 pet. salarisverlaging over de geheele linie. Naar aanleiding van een schrijven van Ged Staten, waarin verzocht wordt het ge voelen van den Raad kenbaar te maken nopens een voorstel om te bepalen dat op de wedde van Burgemeester, Secretaris, ontvanger, wethouders en ambtenaren vau den Burg. Stand eene tijdelijke korting wordt toegepast van 3 pet. behoudens op de kindertoeslagen, stellen B. en W. den raad voor 3 pet. te korten op bovengenoem de wedden en van alle ambtenaren en werk lieden in Gemeentedienst en over dit voor stel het gevoelen te hooren der betrokken organisaties. In het praeadvies van B. en W. wordt deze korting noodig geacht we gens de toenemende lasten terzake van armenzorg en afneming van inkomsten uit de belastingen. De heer J. Braggaar kaai zich met dit voorstel niet vereenigen. Dit voorstel heeft natuurlijk eene verdere strek king dan de verlaging der wedde van Bur gemeester, secretaris, ontvanger, wethou ders en ambtenaren van den Burg. Stand, daar er noodzakelijk uit voortvloeit, dat alle traktementen zullen moeten worden verlaagd. Spr. noemt dit afbraakpolitiek, waaraan hij niet wenscht mede te doen. De voorzitter zegt, dat op het oogeq- blik alleen aan de orde is een korting van 3 pet. op de salarissen, die worden vastge steld door Ged. Staten. De Gemeente ont vangt door het Kortingswetje uit de fonds belasting 1175 minder. Wij leven in een zeer abnormalen tijd. Voor steun aan werk- loozen, subsidie werklozenkassen wordt op heden door de Gemeente 500 per week uitgegeven. De inkomsten daarentegen zijn belangrijk verminderd. Het is dus een voor zichtige politiek een bescheiden korting toe te passen op alle traktementen. De korting die andere personen zich moeten getroosten is veel grooter en B. en W. zul len de organisaties hooren over de korting van de andere salarissen. De heer J. Braggaar blijft bij zijne mee ning en meent dat deze geschiedenis be rust op woordbreuk en het motief vindt spr. immoreel, waarna tot stemming wordt overgegaan. Tegen het praeadvies van B. en W. stemt de heer J. Braggaar, zoodat het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met 18 tegen 1 stem. Punt 3 der agenda vermeldt: „Voorstel overneming gronden aan de Kattenlaan". Reeds is de voorloopige afstand dier gron den geregeld, dooh thans i-s de zaak gereed om definitief te worden afgedaan. De heer J. Braggaar kan zich met het praeadvies zeer goed vereenigen, dooh enkele zaken zijn hem niet duidelijk daar met Turion nog geen overeenstemming is bereikt, zoo als uit het voorstel blijkt en deze heeft al daar zes perceelen. Hoe komt dat? Wethouder Mens zegt, dat de heer Brag gaar de zaak verkeerd beziet, daar met bedoelden persoon overeenstemming is be reikt, doch er is slechts sprake van een stukje grond, toebehoorende aan een fami lie Turion, wonende in Amerika, doch dit. komt wel terecht. Wordt aldus besloten. Vervolgens wordt besloten een stukje grond aan te koopen van den heer N. W. Wassenaar voor 25 voor het plaatsen van een verdeelkast aan de Donklaan voor de electriciteits voorziening. Mej. A. Zuiderduin geb. J. J. Schmal, heeft de betrekking van schoonmaakster aan het Raadhuis en de openbare Lagere school neergelegd, waaraan een bezoldiging van 11.25 per week is verbonden en welke betrekking door haar 16 jaar lang is be kleed. Er is echter geen pensioen aan ver bonden, waarom B. en W. den raad voor stellen haar een gratificatie toe te kennen van 2 per week. Zij heeft een ouderdoms rente van 3 p. week. Wordt zonder discus sie of hoofdelijke stemming aangenomen. Vervolgens stellen B. en W. den raad 'voor vast te stellen de ontworpen verorde ningen op de heffing en invordering van het verlofsrecht en vergunningsrecht. Het mi nimum \ergunningsrecbt zal voortaan be dragen 40 per jaar en voor de eerste maal moet worden betaald 100, het verlofsrecht wordt 25 per jaar. Deze verordeningen zijn een gevolg van de nieuwe drankwet. Aldus' aangenomen. Deze verordeningen treden in werking op 1 Augustus a.s. Iedere Gemeente mot minder dan 15000 inwoners is verplicht een agentschap op te richten en in stand te houden inzake arbeidsbemiddeling en den dienst der werkloosheidsverzekering. Deze instelling bestaat hier reeds vele jaren. weshalve B. en W. den raad voorstellen den toestand aldus te bestendigen. De heer D. Limburg informeert of er ook al een commissie van toezicht is, welke er vol gens dit ontwerp moet zijn. De voorzitter antwoordt ontkennend, doch eerst moet de verordening worden goedgekeurd en daar na kan zo pas worden uitgevoerd. Klachten uit de Molenlaan. Thans komt in behandeling het adres van de bewoners van de Molenlaan en het praeadvies van B. en W. In het adres wor den een zestal grieven genoemd: 1. Een klacht tegen de standplaats der woonwa gens, 2e een verzoek om een uok te plaat sen om de vuilnisbelt en deze af te sluiten na 5.30 uur 's avonds, 3e grieven tegen de mestplaat8 aldaar, 4e het verbieden op Zon- dam om mest te laten liggen aldaar, 5e het reinigen van het urinoir, 6e de verDete- ring van de bestrating op de Molenlaan. B. en W. meenen, dat aan deze wenschen geen gevolg kan worden gegeven in het al gemeen, daar le momenteel geen ander terrein beschikbaar is voor woonwagens en geen termen aanwezig zijn hierin verande ring te brengen, 2e B. en VV. achten het niet gewenscht de vuilnisbelt af te sluiten op zekere tijden, 3e in principe te besluiten tot invoering van retributie voor het ge bruik van de losplaats b.v. volgens een ta rief van 0.02 p. M2. en per 24 uren om te voorkomen dat meststoffen en materialen aldaar te lang blijven liggen. 4e. Het is aiet mogelijk te voorkomen, dat mest daar '9 Zondags ligt en men begrijpt niet dat men daar 's Zondags meer last van onder vindt dan op andere dagen. 5e Heb ver ontreinigen van het urinoir komt hoofdza kelijk, omdat er geen privaat aanwezig is en het is dus wel wenschelijk hierin te voorzien. 6e. De bestrating is slecht en hierin zal verandering worden aangebracht, doch B. en W. wenschen dit uit te stellen tot den aanstaanden winter voor de werk verschaffing. Wat het vervoer betreft van afgekeurd vleesoh enz., deze klacht achten B. en W. ook overdreven, daar de opruiming plaais heeft om de 14 dagen. Hierin zal pas dan verandering aangebracht kunnen worden, wanneer de overeenkomst met de Ned. Thermo-Chemische fabrieken zal worden uitgevoerd. De heer J. Braggaar meent, dat er in den toestand en het doelloos opkomen op de vuilnisbelt toch wel kan worden te gengegaan. Aan sommige wenschen meent spr., kan toch wel worden tegemoetgeko men. Ook vindt spr. het niet wenschelijk de verbetering der bestrating uit te stel len tot den a.s. winter. Wethouder Eggink zegt, dat de Ge meente behoefte heeft aan een losplaats en vuilnisbelt. Deze toestanden waren daar toch aanwezig en toch heeft men er ge bouwd en nu zou de Gemeente maar moeten zorgen voor andere plaatsen. De heer D. Limburg kan zich zeer goed vereenigen met het praeadvies van' B. en W., want de Gemeente kan zioh niet op laten jagen. Daarna wordt het praeadvies van B. en W. met algemeene stemmen aan genomen. Het aanleggen van straten. Vervolgens komt in behandeling een voorstel omtrent de voorwaarden, waar onder straten worden overgenomen door de Gemeente. De voorzitter zegt, dat het wenschelijk is, dat door de Gemeente in. de toekomst wat strengere bepalingen worden gemaakt omtrent den aanleg van nieuwe straten. Deze verordening is hoofdzakelijk ontleend aan de verordeningen der Ge meente Wassenaar, Rijswijk en Voorburg. Echter worden de bouwers niet zulke be zwarende bepalingen opgelegd als in voor noemde Gemeenten. Door den aanleg van nieuwe straten komt ook de Gemeente voor groote onderhoudskosten te staan. De heer A. Verboon opent de besprekin gen en zegt te vreezen, dat den bouw van woningen op die manier te bezwarend ge maakt word,t en acht dit vooral in deze tij den niet gewenscht. De heer J. Braggaar heeft ook dit voor stel bestudeerd en vooral meent hij dat op het publiek art. 3 vanaf f een groote strui kelblok is en voor het bouwen van wonin gen niet bevorderlijk zal zijn. Wethouder J. A. Mens zegt, dat ook hij zich niet met dit ontwerp heeft kunnen vereenigen. Wanneer men eisoht aanleg van een De- hoorlijke straat met rioleering, dan lijkt spr. dit voldoende. Wil men aanleg van plantsoenen, dan moet men deze aanleg niet schuiven ten laste der bewoners, die toch al reeds ook voor de plantsoenen him grond gratis moeten afstaan. Ook heeft spr. bezwaar dat de bouwer zal moeten bekos tigen het planten van boomen, aanleg gas en electriciteit. Wethouder Eggink meent, dat de uitbrei ding der gemeente in een veel sneller tem po zal plaats hebben dan voorheen en daarom moeten wij maken klaar te zijn met onze eischen om te voorkomen, dat het werk wordt verknoeid. De voorzitter meent, de de raad zich te beangst maakt en spo ken ziet waar ze niet zijn. De eischen voor een arbeiderswijk zullen natuurlijk veel minder hoog gesteld worden dan voor villa- perken. Spr. meent, dat wethouder Mens veel te benauwd is om de bouwers eenige verplichtingen op te leggen. Het is echter geen wet van Meden en Perzen en ze kan soepel worden toegepast. Nadat de heer J. Braggaar nogmaals zijn standpunt heeft uiteengezet en de heer W. G. Duijnisveld de opmerking maakt, dat onze gemeente zich niet kan vergelijken met Wassenaar en Rijswijk, doch meent, dat het beter is dit voorstel te verdagen, dan kan het nog eens worden overwogen. De heer D. Limburg verklaart aanvan kelijk ook bezwaren te hebben gehad tegen dit ontwerp, doch deze zijn na de bespre kingen grootendeels vervallen. De heer L. J. van Leeuwen acht deze verordening te bezwarend voor dezen tijd. De stap is voor heden te groot en spr. wenscht voorloopig deze zaak nog te laten zooals op het oogen- blik de toestand is. Wethouder Eggink be strijdt het idee van den heer van Leeuwen en hoopt, dat dit geen ingang zal vinden bij den raad. De voorzitter voelt veel voor het voorstel Duynisveld, want de raad komt hedenavond toch niet tot overeenstemming, maar dan uitstellen tot de volgende verga dering en dan moeten de amendementen schriftelijk worden ingediend. Hiertoe wordt besloten. Afschaffing opcenten onge bouwde eigendommen. Vervolgens komt in behandeling het voorstel van de heeren Dijkman en Duijnis veld inzake afschaffing opcenten op de grondbelasting voor de ongebouwde eigen dommen. In de vorige vergadering staak ten de stemmen op het praeadvies van B. en W. om met de behandeling van dit voor stel te wachten tot de behandeling der be grooting van 1933. In de vorige vergade ring heeft men nogmaals verzocht aan B. en W. een praeadvies uit te brengen. Daar men op het moment den toestand niet ge heel kan overzien onthouden B. en W. zich van praeadvies en Laten de beslissing aan den'raad over. De heer J. Dijkman zegt, dat B. en W. de zaak te ernstig voorstellen en daar de toestand zeer slecht is in de land- en tuinbouwbedrijven, acht spr. het noodzakelijk thans een beslissing te nemen. Tevens acht spr. het heffen dier opcenten onbillijk. De heer D. Limburg zegt, dat aan deze zaak twee kanten zitten n.l. een princi pieels en de tijdsomstandigheden. Onbillijk kan men toch die heffing niet noemen. Een grondeigenaar van elders betaalt thans voor de bescherming van zijn grond en de heffing is niet hoog. Wethouder J. A. Mens begrijpt niet, waarom men niet wenscht te wachten tot de behandeling der begrooting van 1933. Immers de mogelijkheid is toch niet uitge sloten, dat dan B. en W. met een voorstel komen en anders kunnen de voorstellers dit in behandeling brengen. Het resultaat is èn bij aanneming èn bij verwerping voor 1932 precies gelijk. Het is beide een nul. j De heer W. G. Duijnisveld is het in het geheel niet eens met wethouder Mens en wenscht heden de zaak af te doen. Daarna komt het voorstel Dijkman-Duij- nisveld in stemming en wordt aangenomen met 6 tegen 5 stemmen. Vóór stemmen: W. G. Duijnisveld, P. Koot, D. de Jong, L. J. van Leeuwen, J. J. Dijkman en A. V®r- j boon. Tegen stemmen: wethouder C. Eg gink, webhouder J. A. Mens, J. Braggaar. W. A. A. J. Schimmelpenninck van der Oye, en D. Limburg. De steunregeling geschorst Vervolgens stellen B. en W. den raad voor de werkloozensteun met één maand te verlengen. Tevens deelt de voorzitter den raad mede, dat het college van B. en W. voornemens is met Juli a.s. de steun- verleening stop te zetten, en het college geen verdere voorstellen zal doen. De heer L. J. van Leeuwen vraagt of de werklieden, niet 'oehoorende tot de land en tuinbouw, ook vallen onder de steun regeling en of het juist is, dat de huishuur der bewoners van het Vernèdepark van de steunregeling wordt afgehouden en of men dit ook voor andere huisbazen doet. De voorzitter antwoordt, dat ook niet land- en tuinbouwarbeiders onder de steun regeling vallen, doch dat de gemeente al leen subsidie krijgt voor de land- en tuin bouwarbeiders en het is juist, dat de huis huur wordt ingehouden om schade te voor komen voor de gemeente. Ook is het de bedoeling van B. en W. op verzoek vau huisbazen de huur ook in te houden, want de steunverleening geldt op de eerste plaats voor huishuur en de allereerste le- I vensbehoeften. j De heer J. Braggaar uit zijne teleurstel- 1 ling over de vermindering van de steunver leening door den minister en hoopt ook, dat de steunverleening kan worden opge- heven, ofschoon hij vreest, dat dit niet kan I gebeuren. De voorzitter zegt, dat wij aan de rijks regeling gebonden zijn. Door Ged. Staten is de wensch te kennen gegeven vastgesteld te zien de vergoeding voor den schoolarts voor reis en verblijf kosten, weshalve B. en W. den raad voor stellen de vergoeding vast te stellen tot een maximum van 1200. Wordt aldus aange nomen. Vervolgens deelt de voorzitter den Raad mede, dat het de bedoeling is de subsidie groot 500 voor dit jaar niet te verleenen I aan de Koningin-Wilhelminavereeniging I wegens de tijdsomstandigheden. I Bij de rondvraag bespreekt de heer A. Verboon de vuilbewaarplaats in het Bur- 1 gem. Vernèdepark, welke het uitzicht ten j zeerste belemmerd van een aldaar gebouw- j de woning'. I Wethouder Eggink, zegt dat het voor den bouwer geen bezwaar geweest is aldaar het huis te bouwen, terwijl hij wist hoe de toestand was, Nadat de heer J. Braggaar nog een geval inzake het stempelen tan het raadhuis van een bestuurder van een vereeniging had. besproken en door den voorzitter beantwoord was, werd deze open bare vergadering gesloten. GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP. zal vooral in dezen tijd de kooplust trekken door doel treffende reclame. Donderdagmorgen te 10.45 kwam de Raad in openbare vergadering bijeen. Alle leden aanwezig. De voorzitter opent de vergadering met gebed, waarna de notulen worden gelezen en goedgekeurd. Onder de ingekomen stuk ken is de rekening 1931 der Bewaarschool, waaruit blijkt, dat er een nadeelig saldo is van 852.29, zoodat op voorstel van B. en W. besloten wordt over dat jaar een subsi die toe te kennen van 400. Een schrijven van de Burgemeesters van Noordwijkerhout en Voorhout, inzake elec- triciteitsvoorziening van de gemeenten, rondom Leiden. De voorzitter zet nader de strekking uiteen van dat schrijven en doet mededeeling van een vergadering, die gehouden is, waarin besloten werd tot vor ming eener commissie die tot taak heeft de electriciteitscontracten, die met Leiden zijn gesloten, te bestudeeren, ten einde na te gaan welke stappen gedaan zouden kunnen worden om voordeeliger contrac ten te krijgen. Eenige kosten zijn aan deze commissie verbonden en worden begroot op 10.per aangesloten gemeente. B. en W. stellen dan ook voor, dit bedrag te v^- teeren. De steunregeling. Een schrijven van het Departement van Biniienland-sche Zaken houdende vaststel ling eener steunregeling voor deze ge meente, alsmede een nadere wijziging van artikel 10 der steunregeling. De heer Kla ver zegt het onbillijk te vinden dat al het geen de huishuur minder bedraagt dan 3 van de steun moet worden afgetrokken; de steunregeling zwijgt daarover. De voor zitter is het hiermede ook wel eens, al kan hij ook voor de toegepaste regeling wel iets voelen. De Minister van Binnenlandsche Zaken is gevraagd geworden of deze aftrek noodzakelijk is, tot dusver is hierop nog geen antwoord ontvangen. De voorzitter zal nog eens persoonlijk naar deze aange legenheid informeeren. Aan de orde is thans de vaststelling van een verordening voor het agentschap der arbeidsbemiddeling en den dienst der werkloosheids-verzekering, noodig geworden door de wet op de arbeidsbemiddeling. De "verordening wordt met algemeen© stem men vastgesteld. Voorts wordt de heer J. G. Meerburg benoemd tot agent der ar beidsbemiddeling tegen een belooning van 10U per jaar. Over den persoon en de be looning zijn gehoord geworden reep. de dis trictsarbeidsbeurs en den rijksdienst der werkloosheidsverzekering. Daarna wordt op voorstel van B. en W. met algemeene stemmen vastgesteld de verordening, re gelende de eischen van benoembaarheid en de bezoldiging van de veldwachters der ge meente Leiderdorp. Vervolgens wordt op voorstel van B. en W., in verband met de gewijzigde Drankwet, het vergunningsrecht vastgesteld voor den verkoop van sterken drank in het klein, als mede een verlofsrecht voor den verkoop van zwakalcoholische dranken in het klein. Aan de orde is thans het voorstel van B. en W. tot verkoop van 845 M2. grond langs den Hoogmadescheweg aan Gebr. A. en N. Mol voor de som van 5.50 per M2., uit makende een bedrag van 4647.50, met be paling, dat de overdracht moet plaats heb ben vóór 1 Juni 1933. Dit voorstel wordt met alg. stemmen aangenomen. Korting salaris gemeente- personeel. Thans wordt behandeld een schrijven van G. S., waaruit blijkt, dat het voornemen be staat een tijdelijke korting van 3 pet. toe te passen op de wedden van Burgemeester, Wethouders, Secretaris, Ontvanger en Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. B. en W. stellen voor G. S. te berichten, dat tegen deze korting geen bezwaar be staat. En in verband met dit voorstel^ stel len B. en W. tevens voor een gelijke korting toe te passen op de wedden van al de an dere ambtenaren en werklieden, ingaande en eindigende op dezelfde tijdstippen, als de korting op de wedden van de eerste groep personen. Niemand verlangt daarover het woord. Het voorstel van B. en W. wordt met alg. stemmen aangenomen. Daarna wordt behandeld het zeer voor loopige plan van uitbreiding. De wensohe- lijkheid komt daarbij naar voren tijdens de voorbereiding van zulk een plan, de be bouwing in de hand te hebben. Daartoe is noodig, dat de Raad verklaart, dat een plan van uitbreiding in voorbereiding is. De Gezondheidscommissie moet daar eerst over gehoord worden, zoodat besloten wordt de zaak aan te houden, tot dat het adries binnen is. Het kohier der straatbelasting voor 1932 wordt vastgesteld op een bedrag van 2881.55. De termijnen van betaling wor den bepaald op 1 Augustus, 1 October en 1 December 1932. Hierna worden eenige wijzigingen in de begrootingen 1931 en 1932 aangebracht, en de betrekkelijke besluiten vastgesteld en in de bijlagen dezes opgenomen. Vervplgens wordt overgegaan tot de be noeming van een Ambtenaar van den Bur gerlijken Stand, in de vacature-G. A. de Bruijne. Als zoodanig wordt benoemd de heer A. van Leeuwen Azn. Na de rondvraag, die niets opleverde, sluit de voorzitter de LISSE. Personalia. Voor het directeursdiplo ma, uitgereikt door de Centr. Ver. v. Openbare Leeszalen is geslaagd mej. M. A. Sobels. Aanbesteding. Burgemeester en Wet houders dezer gemeente hebben op Woens dag, 25 Mei jJ., aanbesteed de verbouwing van Magazijn enz. van de gemeentelijke gas-fabriek. Ingeschreven werd door S. F. Barnhoorn voor 2249.Fa. Daudeij en Co. voor ƒ2149.Gebr. Randsdorp voor 1385.H. Marseille voor 2227.A. L. Beugelsdijk voor 1735.Gebr. Mole naar voor 2240.D. Vergunst voor 1627.allen aannemers te Lisse. Laagste inschrijver is de fa. Gebr. Randsdorp voor 1385.De gunning is aangehouden. Geboren: Gerrit, z. van T. Oosthoek en J. Vonk. Hylke Herbert, z. van H. Wiersma en M. M. Schöninger. Gerard, z. van G. Hollandre en J. Leusink. Adrianus Hendrikus, z. van Th. van Leeu wen en W. van Diemen. Johanna Maria, I d. van P. Korsuize en E. Halfschepel. I Theodorus Josephus, z. van Th. Snaar en j J. M. Brederode. Dina Adolphina Anna Cornelia, d. van L. M. Roodenburg en M. j Bouma. I Ondertrouwd: D. Ohr. Jansen 27 j. en Z. Laszip 21 j., beiden te Lisse. G. M. J. C. Meulblok 24 j., te Haarlemmermeer en A. Kozijn 21 j. te Li-s-se. Overleden: H. Ruygrok 71 j., echt- genoote van P. Langerak. L. Verwoerd 21 j. Gevestigd: B. van der Linden uit Haarlemmermeer. J. A. C. van Lierop uit Hillegom. Vertrokken: H. Th. Kaptein naar Noordwijkerhout. A. HogeJoorn naar Wassenaar. G. H. Hazelaar naar Arkel. A. M. Warmerdam naar Noord wijk. Th. Willemse naar Naar den. J. G. A. Alard naar 's-Gravénhage. J. Groszauer naar Heemstede. KATWIJK. Crisis-Comité. Zaterdagavond zal de Katwijksche Chr. Muziekvereeniging „U. N. I." in de muziektent op de Boulevard te Katwijk a. Zee van 810 uur een concert geven. Gedurende dit concert zal onder de belangstellenden een collecte worden ge houden, waarvan de opbrengst zal worden gestort in de kas van het Crisis-Comité. Deze collecte, die door Katwijksche Pad vinder wordt gehouden, wordt in de mild dadigheid van het publiek warm aanbevo len. NOORDWIJK. Gevonden voorwerpen. Nieuw kinder badschoentje, 6 sleutels aan een ring, een K. G. gewicht, een statief van een fototoe stel, een slinger van een auto, een wit- zwart konijn, 2 strandschepjes, 2 kleine sleuteltjes, een sleutel, een portem. met inh., een tabakspijp, een huissleutel,* een jongenstruitje. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en Zaterdags van 2 tot 1 uur n.m. ten Politiebureele te Noordwijk-Bin- nen. Uitgesproken: Th. L. van der Tol, landbouwer, Nieuw koop. Cur.: mr. A. T. v. d. Bosch, Woer den. Vraag: Welk middel moet ik aanwen den om paddenstoelen uit mijn tuin te weren? Antwoord Wij w^ten hiervoor geen middel. Misschien kan een onzer lezers ons inlichten? Vraag: Waar kan ik mij vervoegen voor den gezondheidsdienst voor buiten de stad? Antwoord Wij weten niet wat u bedoelt. Vraag: Wat is de mooiste weg voor een fietstocht van Amsterdam naar Am- hpm, en hoeveel km.? Antwoord Amsterdam, Naaiden, Laren, Eemnes Buiten, Eenmes Binnen, Soestdijk, Amersfoort, Leusde, Wouden berg, Scherpenzeel, Renswoude, De Vraag: Welke is de beste weg per auto van Gouda naar Joure? Hoeveel K.M. Antwoord: Gouda, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Amersfoort-, Nijkerk, Harderwijk, El-burg, Zwolle, Meppel, Steen-wijk, Wolvega, Oudeschoot, Hee renveen, Nijehaske, Oedehaske, Joure. Afstand 155 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Aarlanderveen naar Bergen- Binnen en hoeveel K.M. Antwoord: Alphen aan den Rijn, Rijnsaterwoude,* Leimuiden, Nieuw-Ven- nep. Heemstede, Haarlem. Schoten, Sant poort, Velsen, Beverwijk, Noorddorp, Zuid Bakhum, Egmond-Binnen, Egmond a. d. Hoef, Het Woud, Bergen, Afstand 60 KJU.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14