Voor Schoenwerk voor gevoelige voeten ALLEENH. SIMONIS KERKNIEUWS HET PAD LANGS DE KLIP. VRIJDAG 27 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. AUTO TEGEN WAGEN GEBOTST. Oude man gedood. Gistermiddag te drie uur wilde een auto een voor rijdenden wagen op den Meppe- lerweg te Zwolle passeeren. Door deze ma noeuvre werd de reeds bejaarde bakker J. Boss aangereden. - De heer Boss werd tegen een boom ge slingerd en bleef dood tusschen de tram rails van de D. S. M. liggen. Zwaar ver minkt werd het lijk naar het Sophia Zie kenhuis te Zwolle overgebracht. De politie stelt een onderzoek in. ERNSTIGE AANRIJDING. Doofstomme jongen zwaar gewond. Woensdagavond werd op den Brussel- schen weg te Maastricht het 6-jarig jonge tje J. K. overreden. 't Doofstomme kereltje hoorde de waar schuwende signalen niet van den luxe-wa gen, bestuurd door mej. v. D. uit Lanae- ken. De toestand van den jongen was zoo ernstig, dat opname in het ziekenhuis „Cal- varicnberg" moest plaats hebben. De klei ne werd ongeveer 15 meter door den wa gen meegesleurd en bekwam talrijke schaafwonden, ontvellingen, benevens in wendige kneuzingen. de statendam in een storm. Zes man gewond door een stortzee. Het s.s. Statendam van de Holland Amerika Lijn, dat 7 Mei van Rotterdam naar New-York vertrok, heeft Dinsdag 10 Mei op den Atlantischen Oceaan met zwaar weer te kampen gehad. De woeste golven beukten het schip en het overslaan de water richtte heel wat schade aan. s Morgens tegen half twaalf werd beslo ten den boel op te ruimen, en, terwijl het schip zoo goed als gestopt la-g, ging de eerste officier met den bootsman en een aantal matrozen op den bak om er een klein beetje orde te scheppen. Om half twaalf kwam er opeens een heel zware zee over, die alle aanwezigen op den bak tegen den zeebreker sloeg. Op het mo ment, dat de zee over hen heen ging, was er geen mensch meer te zien. Gelukkig werd niemand weggeslagen, maar toch liep het. geval nog erg genoeg af. De bootsman brak een been en liep een kaakfractuur op, terwijl hij tevens een wond in zijn hals kreeg en klaagde over pijn in zijn rug. Matroos Post brak een dijbeen, matroos De Jong kreeg een groote scheurwond aan zijn dijbeen en nog drie andere matrozen wer den licht gewond, echter nog in die mate, dat zij geen dienst meer konden doen. De eerste officier en een vijftal matrozen, die zich flink hadden vastgehouden, bleven als door een wonder voor ongelukken ge- „Rott. Nwbl." DOOR DE SCHROEF GERAAKT. Arm van korporaal verbrijzeld. Toen gistermiddag eenige militaire wa tervliegtuigen van den IJsel zouden op stijgen, sloeg bij het aanslaan van een der motoren de schroef terug, met het gevolg, dat een der militairen, een korporaal, door' den propeller werd geraakt. Een zijner ar men werd vrijwel verbrijzeld. In het Ste delijk Ziekenhuis te Kampen is het slacht offer behandeld. In een speciaal daartoe gezonden vliegtuig is de man later naar Nieuwe Diep overgebracht. KORPORAAL DOOR ADDER GEBETEN. Slachtoffer en dader naar Utrecht. Tijdens het verblijf in de legerplaats bij Harskamp der onderofficiersopleiding zwa re mitrailleurs en mortieren van het 2e en 17e Reg. Inf. uit Yenlo en het 13e Reg. uit Maastricht, tot het houden van schietoefe ningen, werd door enkele korporaals op een der schietterreinen een adder gevangen, meldt „De Morgen". Het dier trok zeer de belangstelling der militairen en had een lengte van onge veer een halven meter. Besloten werd om de adder mede te ne men naar het kamp, alwaar het beestje door de kamerbewoners en verdere belang stellenden van alle kanten werd bezich tigd. Toen een der omstanders, de korporaal Sliedracht van het 13e Reg. Inf. uit Maas tricht het dier wilde aanpakken, draaide dit zich nijdig naar hem toe en beet den korporaal in de hand. Onmiddellijk werd geneeskundige hulp ingeroepen en werd de korporaal naar hei militaire hospitaal te Utrecht overge bracht. Ten dienste van het onderzoek werd ook de adder mede naar Utrecht opgezonden. BOVENHUIS UITGEBRAND. Oude man ternauwernood gered. Gisteren ontstond door onbekende oor zaak brand in de achterkamer-keuken van een bovenhuis aan de Bloemenstraat te Nij megen, bewoond door het bejaarde echt paar H Megen. De heer Megen, die ziekelijk en hulpbe hoevend is, werd juist bijtijds door de brandweer in veiligheid gebracht. De brandweer bestreed het vuur met een straal op de waterleiding. Het vertrek waar de brand was ontstaan, brandde geheel uit. Verzekering dekt de schade. ZESHONDERD PROCENT WINST. Het einde van een lucratieven smokkelhandel. Terwijl varkens en biggen hier te lande vrijwel niets opbrengen, zijn 't aan de over zijde van de Duitsche grens nog steeds waardevolle dieren. Geen wonder dan ook, dat zich in krulstaarten van het Noorden van Groningen tot het Zuiden van Lim burg een uitgebreide smokkelhandel heeft ontwikkeld. Vooral van de Groningsche grens worden herhaaldelijk goede aanhou dingen van de douane gemeld. Thans zijn ook in Strasz bij Kerkrade de Duitsche ambtenaren een flinke smokkelzaak op het spoor gekomen. Dezer dagen werd een vrachtauto aangehouden, met achttien jonge varkens, die frauduleus over de grens waren gebracht. De chauffeur werd aangehouden, auto en varkens werden in beslag genomen en ook de betrokken vee- j handelaar viel in handen van de politie. Het onderzoek wees uit, dat met vrij groote zekerheid mag worden aangenomen dat de aangehoudenen hun handeltje al ge- ruimen tijd en op ruime schaal dreven, waarbij valsche papieren dienden om de lading te dekken en veilig over de grens te loodsen. Het was overigens een winst gevend zaakje, want de varkens werden met een winst van niet minder dan zes honderd procent in de Duitsche dorpen van de hand gedaan. „Msbd.'' Een gevaarlijke kermisganger. Waarschijnlijk speelde 't bekende Maas- trichtsche „Aaid" den Bredanaar G., die 't nastaartje der kermis te Maastricht be zocht, parten. De man, die in beschonken toestand ver keerde. trok op het Marktplein een mes en viel hiermede de voorbijgangers lastig. Voor de politie hem kon inrekenen sprong hij op zijn rijwiel en reed zwaaiend en zon der licht, heftig gesticuleerd met zijn mes over de Wilhelminabrug naar Wijk. Hier rekende de politie hem in en maakte ver baal wegens dronkenschap, rijden zonder licht, mishandeling en bedreiging. De kermisganger zal binnenkort onder andere omstandigheden wel weer eens naar Maas tricht terug moeten. „Msbd." Een militaire klucht. Een slagersjongen, een paar manschap pen van de militaire politie, alsmede een overste, zijn er gistermiddag, naar „De Vooruit" meldt, in geslaagd, tal van Am- sterdamsche burgers een oogenblik van pleizierige spanning te bezorgen. Tegen twaalf uur bewoog zich een aan tal landverdedigers door de Plantage Mid denlaan. De troep stond onder leiding van een overste, die, naar later zou blijken, een lichtelijk snel in zijn wiek geschoten man was. Van den anderen kant naderde op de fiets een slagersjongen. Hij flootna^- tuurlijk Maar hij had het ongeluk het po pulaire liedje van Louis Davids ten ge- hoore te brengen, waarvan het refrein luidt: En wie betaalt het pakje van den vice-admiraal Dat is de kleine man. En bij dit misdrijf liet de jongeman het niet. Want op het moment, dat hij den overste passeerde, slaakte hij de verzuch ting: „Daar gaan onze belastingcenten.." Dit was meer, dan de overste verdragen konHij riep eenige zich in de nabijheid bevindende soldaten der militaire politie en commandeerde: „Arresteer dien persoon!" De slagersjongen had hiertegen bezwaar, hetgeen hij manifesteerde door zich ijlings uit de voeten te maken. De militaire poli tie baalde hem echter in, en geleidde hem onder de spottende blikken der voorbij gangers naar het posthuis Muiderpoort. Daar werden naam en adres van den misdadiger" genoteerd. En hiermede was deze militaire klucht geëindigd UIT DE RADIO WERELD Programma's voor Zaterdag 28 MeL Huizen, 1875 M. Uitsluitend K. R. O.-uitzending. 8.009.15 Gramofoonplaten. 10.00 Trioconcert o. L v. Piet Lustenhou- wer. 11.30 Godsd. Halfuurtje door pastoor Perquin. 12.151.45 SexteUconcert o. L v. Piet Lustenhouwer. 2.00 Gramofoonplaten. 2.30 Kinderuur. 4.00 Zwemcursus door den lieer S. Bor sten. 4.30 Gramofoonplaten. 5.15 Sportpraatje door S. Borsten. 5.30 Gramofoonplaten. 6.00 Journalistiek Weekoverzicht. 6.20 Gramofoonplaten. 7.10 Causerie: „Het muziekleven in Amerika" door S. Bottenheim". 7.45 Gramofoonplaten. 8.00 Orkest- en solistenoonoert. ca. Vaz Dias. 9.30 Vervolg Concert. Jan Brink, humo rist. 11.0012.00 Gramofoonplaten. Hil v sum, 296 M. MGR. PROF. DR. TH. G00SSENS. Woensdag vierde Mgr. prof. dr. Th. Goossens, hoogleeraar aan de R. K. Han- delshoogeschool en rector van de R. K. Leergangen, onder buitengewoon groote be langstelling zijn zilveren priesterfeest. Des morgens om half elf droeg de jubi laris een H. Mis van dankzegging op aan het rijk met bloemen versierde hoogaltaar per parochiekerk van St. Jozef, Heuvel, Tilburg Mgr. Goossens werd daarbij geassisteerd als presbyter assist-ens door zijn heerneef den zeereerw. heer G C. J. van Haaren, pastoor van Mariaheide, en als diaken en subdiaken door zijn broers den zeereerw. heer J. B. P J. Goossens, pastoor te Grave, en den weleerw. heer A. J. M Goossens, kapelaan te Boxtel De H. Mis werd bijgewoond door de fa milieleden van den jubilaris, o.w. zijn be jaarde moeder, vele curatoren van de R. K. Handelshoogeschool en van de R. K Leer gangen, den rector-magnificus van de R. K. Handelshoogeschool prof mr. Gimbrere, prof. Pater Weve, den senaat van het Stu dentencorps „St. Olof" met den moderator father Padberg en tal van hoogleeraren, do centen en studenten van beide onderwijsin stellingen. Van twaalf tot half twee hield mgr. prof. dr. Goossens receptie ten zijnen huize Boschweg 95, Tilburg. Als een der eersten verscheen daar het curatorium van de 'R.K Handelshoogeschool en de R K. Leergan gen, namens hetwelk de heer H. M. J. Blomjous, wegens ontstentenis van den voorzitter mr. A baron van Wijnbergen, het woord voerde. Als blijk van waardee ring bood de heer Blomjous den jubilaris een fraai gedenkbord aan. naar het ont werp van den kunstenaar Henri Sicking en vervaardigd door „De Porceleyne Fles" te Delft. V.A.R.A.-uitzinding. 10.00 vm. V.P.R.O. 6.45—7.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Sohrammelkwintet o. 1. v. W. Druk ker en Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. i. <L Continubedrijven: Schrammelkwintet o. 1. v. Drukker, Mia Dorel (zang), Joh. Jong (piano) en V. A. R. A.-tooneel. 12.001.45 V. A. R. A.-septet a L van Is. Eyl en Gramofoonplaten. 2.15 Cello-duetten door Fr. Belifante en A. Verschuyl en Gramofoonplaten. 2.45 Causerie „Kan een katholiek socia list zijn". 3.00 Orgelspel door Joh. Jong. 3.15 Amsterd. Kleinkunst-Ensemble o. L v. Ts. Romeijn. 3.55 M. Sluyser: Joden in nood. 4.15 Vervolg Kleinkunstensemble. 4.30 Vervolg orgelspeL 4.45 Sportpraatje. 5.00 Gramofoonplaten. 5.45 S. D. A. P.-kwartiertje door J. Oudegeest. 6.00 Groningsch uurtje. 7.00 Gramofoonplaten. 7.15 Bestuursnieuws door A. de Vries, 7.30 Bonte avond. V. A. R. A.-orkest o. 1. v. H. de Groot; Teun de Klepperman; V. A. R. A.-tooneel'o. 1. v. W. van Oappel- len; Joh. Jong (orgel); L. Fuld (zang); Kees Pruis, Stella Seemer, Willem Ciere; The Two Cavellis (accordeon). ca. 11.00 Vaz Dias, V. A. R. A.-Varia en Voetbalnieuws, j 11.3012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten, j 11.05 Lezing. 12.20 Northern Studio-orkest o. 1. v. J. Bridge. 1.05 Orgelconcert Reg. New. i 1.50 Oomodore Grand-orkest o. 1. v. J. Mus cant. 2.50 Welsh Programma voor de Jeugd. Oa. Toespraak door Uoyd George. 4.05 Het Sharpe-sext et m. m. D. Smith (bariton). 5.05 Orgelconcert Rcg. Foort. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichten. 6.45 Pauze. 6.50 Amateur-Golfkampioenschap. 7.05 Intermezzo. 7.25 Actueele Causerie. 7.50 Rheinland-liederen door Studenten van de Bonn'sche Universiteit o. 1. v. J. Lieske. 8.20 BBC-orkest o. 1. v. Pitt. 0.a. Hong. rhapsodie in d kit. Liszt. 9.20 Beriohten en lezing. 10.10 „General Post", revue van Dunn en Slater. M.m.v. solisten en orkest o.l.v. Wood gate. 10.55 Viola Tree zingt liedjes. 11.1512.20 Ambrose en zijn Band (Evtl. Nachtegalenzang). „R a d i o-P aria", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 „Beaumarohais", operette met mu ziek van G. Rossini. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit Rest. „Wivex*. 2.503.20 Gramofoonplaten. 3.505.50 Omroeporkest o. 1. v. Reesen. M. m. v. R. Post (zang) en Fischer (piano) 8.20 Concert o. 1. v. Gröndahl. M. m. v. solisten. O-a. werken van Purcell. 10.2011.06 Concert o. 1. y. GröndahL 11.0512.35 Dansmuziek o. 1. v. Julian. Langenberg, 473 M. 7.257.50 Gramofoonplaten. 7.508.20 Concert uit Bad Nauihei*». 1.202.50 Concert uit Mühkoker. 2.553.45 Gramofoonplaten. 5.20—6.35 Concert o. 1. v. Wolf. 8.20 Vroolijke avond m. m. v. do kapel Eysoldt. 10.45 Concert o. 1. v. Wolf. 12.201.20 Dansmuziek (Gramofoonpl.). R o m e, 441 M. 8.20 Gramofoonplaten. 9.05 „U barbiere di Siviglia", lyrische comedie met muziek van Pasiello. 508 meter: B r u s 8 e 1, 508 en 338 M. 12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert o. 1. v. And ré. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Concert o. 1. v. André. Oa. Ohopi- nata, Doucet en „Jeux d'enfants". Bizot. 9.35 Declamatie. 9.50 Vervolg concert. 10.3011.20 Dansmuziek. 338 meter: 12.20 Max Alexys' oricest. 5.20 Oude Muziek o. L v. L. Devooht. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 „Pinksternacht", opera van O. Rools (Koor, orkest en solisten o. 1. v. Meulo- mans). Na afloop: Gramofoonplaten. Z e e s e n, 1635 M. 8.20 Operetteooncert uit Ween en o. 1. v. J. Holzer. 10.20 Banket van de Buitenlandsche persvertegenwoordigers te Berlijn. Hier na Berichten en tot 12.20 Dansmuziek door Oscar Joost en zijn orkest. HAARLEMMERSTRAAT 138 :i 4200 TELEF. 699 FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. 8 FLETCHER. 37) „Wat is er!" snauwde Marsbon. Toen zag hij nog iemand in de kamer en bleef even op den drempel staan. „Wat moet u van me?" „U kent meneer Mallinson, meen ik?" zei i Birch. De man in de kamer wendde zich om en Marston herkende een fabrikant uit de buurt, een man van middelbaren leeftijd, die, zooals hij wist, ook lid van de club was. Mall in sod had een fabriek tusschen LibhersdaJe en Hallithwaite en stond in de omgeving bekend als een verstandig, werk zaam man, die zijn weg in het leven ge baand had. Glimlachend keek bij naar Marston. „Zeker, Sir Marston en ik kennen elkaar, in ieder geval van ge lit", begon hij. „Mis schien zullen we elkaar nu wat beter lee- ren kennen". Marston gaf geen antwoord en wendde zich tot Birch. „Wat moet u van me?" vroeg hij nog eens. Birch sloot de deur en wees op Mallinson. „Meneer Mallisson is sinds Dinsdagmor- gn vroeg van huis geweest", zei hij. „Hij is J juist teruggekomen. En hij kwam me daar J net in de rookzaal iets vertellen, dat be langrijk nieuws is. Voor er verdere stap pen gedaan worden; dient u dat eerst te weten." „En klonk het ongeduldig. „Vertelt u het hem", ging Birch door, zich tot den fabrikant wendend. Mallinson, die een sigaar rookte, nam die uit zijn mond en ging op den rand van de tafel zitten. „Nou zei hij. „Ik heb alleen maar een idee, Sir Marston, er kan iets in zitten of niet. Zooals Birch daar zei, ben ik vanaf Dinsdagmorgen zeven uur voor zaken naar Lancashire geweest en pas twee uur geleden terug gekomen. Natuurlijk heb ik het nieuws omtrent Sir Cheville Dinsdag gehoord en ik las het verslag van het on derzoek in de kranten van gisteravond en vanmorgen. Ik geloof namelijk, dat ik eenige inlichtingen kan geven. Ziet u, ik ben Maandagavond lang in de club ge weest beb hier gegeten en bleef laat." Hij zweeg even, om meer indruk te ma ken en keek schuins naar Marston. Maar Marston's gezicht stond onbewogen en hij wachtte zwijgend. „Ik bleef hier dus laat, tot na elven", ging Mallison door. „Nu, zooals .bij het onderzoek gezegd werd, was Sir Cheville het grootste deel van den avond in de speelzaal aan het whisten met zijn gewone stelletje vrienden. Ik speelde daar ook bridge, en dus zag ik hem den heelen tijd. Maar zoowat tegen half elf, was ik in de toiletkamer voor de leden u weet die natuurlijk. Sir Cheville ging er ook heen. Nu weet u beiden, dat er verscheiden lo ketten in de toiletkamer zijn, waarin de leden hun spulletjes bewaren, borstels en kammen, handdoeken en zoo ik heb zelf zoon loket en Birch ook. Sir Cheville had j er ook een en toen ik in de kamer kwam, l draaide hij juist den sleutel in het slot j om." I Hij wachtte weer, alsof hij een opmer- king of vraag van Marston verwachtte, maar Marston bleef zwijgen. „Toen ik nu in de kranten las van het I verloren testament, kwam de gedachte bij I me op, dat Sir Cheville die paperassen wel eens in dat loketje weggesloten kon heb ben. tot hij den dag daarop in de stad zou komen hij was bijna altijd in de stad. iede- ren dag teeren twaalf uur. En ik spreek er I juist met Birch overhet kan natuurlijk wel niets zijn, maar in ieder geval zag ik den ouden heer bij het loketje." 1 „We moeten dat- loketje maar open ma ken", zei Birch. „Daar heb ik nog niet eens aan gedacht Marston stak de hand in zijn zak, hij droeg zijn oom's sleutelbos bij zich, sedert de politie ze aan hem gegeven had. Hij haaide ze te voorschijn en ging naar de deur. „We zullen nu dadelijk gaan kijken", verklaarde hij. „Ik denk, dat de sleutel aan deze bos is." De beide mannen volgden hem naar de toiletkamer, waar op dat oogenblik nie mand was. Birch wees onmiddellijk het loketje aan één van een^ heele groep kastjes, met den naam van lederen eige naar er op geschilderd. Na een beetje zoe- ken vond Marstond de sleutel en opende het deurtiedrie paar oogen keken nieuws gierig naar binnen. Er was niet veel te zien. Op één plankje borstels, kammen, eenige netjes opgevouwen handdoeken, wat toilet-artikelenop de andere een 1 paar boeken, een sigarenkistje, eenige pij pen. Maar op het deksel van het sigaren kistje lag een langwerpige enveloppe. Toen hij die zag, slaakte Birch een kreet en strekte onwillekeurig zijn rechterhand uit. „Verdraaid, je hebt gelijk, Mallinson I" schreeuwde hij. „Mijn enveloppe Maar Marston's hand was hem vóór. Hij greep bedaard de enveloppe, sloot het deurtje af en ging naar het licht. Hij trok een duibbel vel papier uit het couvert, keek vlug naar den onderkant van ieder blad en richtte zich tot Birch. „Is dit het testament, dat u onlangs voor Sir Cheville maakte?" „Ja zekerriep Birch. „Dit is het, zon der eenigen twijfel natuurlijk is het dit! Wat een geluk, dat je op het idee bent ge komen, MallinsonIk was er nooit op ge komen Wat een opluchting" De fabrikant stond terzijde op zijn si gaar te kauwen. Hij keek naar Marston, die het testament met twee handen vasb- hield en snel den inhoud doorlas. „We moesten het nu maar in mijn safe wessluiten", zei Birch plotseling. „Ik Marstond draaide zich om en zag Birch aan. Het was een scherpe blik, die Mallin son deed glimlachen. „Ik zie, dat ik de executeur ben", merk te Marston droog op. Hij vouwde het tes tament dicht, deed het weer in de enve loppe en stopte die in zijn zak. „Tot ziens, meneer Mallinson", klonk 't bedaard. „Ik ben u zeer verplicht." Zon der één woord meer liep hij de kamer uit, de trappen af, de straat op. Mallinson keek Birch aan. ,.Hmzei hij peinzend. „Die is voor jou, jonien Wat is er aan de hand?" Birch, die een kleur van kwaadheid had gekregen door Marston's beleedigende han delwijze, wierp een somberen blik op den fabrikant. „Weet ik het; het doet er trouwens ook niets toe 1" mopperde hij, toen ze de toilet kamer uitgingen. „Trouwens jij bent er g<v tuige van geweest, dat het testament ge vonden is en dat Marston het heeft mee genomen. „Ja, zeker I" stemde Mallinson toe. „Dat is in orde. natuurlijkMaar zeg 's jongen, hoe staat het met de belooning, die je hebt uitgeloofd voor het terugvinden? Ik zou zeggen, dat je nu eten ehèque van vijf duizend pond voor me behoort uit te schrijven. Je hebt dat natuurlijk gedaan in het belang van dat Fran<;aisetje, het Nou, waar of niet?" Birch keek Mallinson recht in de oogen. Hij begreep plotseling dat deze in ernst; sprak. „Je wilt dus, dat ik me daaraan houd?" vroeg hij. „Een vermogen man als jij „Een aanbod is een aanbod, jongen hield de fabrikant vol. „En zelfs menschen met geld kunnen er altijd nog wel een beetje bij gebruiken. Het testament is door mij gevonden en ik wensch de bc- looning er voor te ontvangen 1" „Ga, mee iets drinken, dan zullen we daar eens over praten", antwoordde Birch. Hij was innerlijk woedende bij de gedachte dat Marston heb testament mede genomen had, naar Sindal natuurlijk. Maar het was nu eenmaal gebeurd. „Het is een allc- machtige bof, dat je daaraan dacht!" zei hij, toen ze gingen zitten. „Het maakt verscheiden dingen een hoop eenvoudi ger." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13