gemengde berichten HET PAD LANGS DE KLIP. uit de radio-wereld DONDERDAG 26 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 beide voeten afgereden. Slachtoffer aan de gevolgen bezweken. Te Buchten-Born. sprong een 20-jarig arbeider, die werkzaam was bij de wer ken voor het Julianakanaal op een in be weging zijnde locomotief. De jongeman kwam daarbij echter te vallen en geraakte onder de machine, met het noodlottig ge volg, dat hem beide voeten werden afgere den. Enkele uren later is de ongelukkige in het ziekenhuis overleden. BRANDEN TE AMSTERDAM. In de Warmoesstraat. Honderden te Amsterdam zijn gister middag omstreeks half zes getuige geweest van een brand, die woedd-e in de Warmoes- straat 52, welk perceel aan den achterkant ■uitkomt op het water van het Dam rate. Aan dien kant sloeegn plotseling op de tweede verdieping de vlammen fel uit. De brandweer had hier geen gemakkelijke taak, omdat zij maar aan één kant het vuur benaderen kon, zoodat de vuurver- schijnselen aan het Damrak lang zichtbaar bleven. Dit perceel, dat zeer diep is en in tweeën gescheiden wordt door een binnen plaats, wordt ook in tweeën bewoond. Op de tweede verdieping achter woonde sedert drie dagen de fabrieksarbeider C. A. J. van Angelbeek. De vrouw was tegen half vijf uitgegaan om een der kinderen, die in Den Haag had gelogeerd, van het Centraal Sta tion te halen. De man, die werkloos is, was tegen vijf uur vertrokken om te gaan stem pelen, in de woning twee brandende petro leumstellen achter latende. Deze petroleum stellen werden gebruikt omdat nog geen gas was aangesloten. Eenige oogenblikken later werd door de buren ontdekt, dat brand was uitgebroken. Voordat de brand weer ter plaatse was sloegen de# vlammen a<l uit. Met een viertal stralen, waarvan twee over de belendende perceelen, werd het vuur gebluscht. De woning brandde uit. De buren kregen aanmerkelijke water schade. In de Tichelstraat. Tegen half twee in den afgeloopen nacht roken de bewoners van de eerste verdie ping van perceel 36 in de Tichelstraat te Amsterdam brandlucht. Het bleek, dat op de tweede verdieping, bij den koopman De Bakker brand was uitgebroken. Reeds had het vuur zoo ernstig om zich heen gegre pen, dat een oogenblik later de vlammen uitsloegen. Op dat oogenblik kwam de man thuis. Zijn vrouw was laat in den avond naar haar moeder gegaan. Een verklaring, waardoor de brand was ontstaan kon niet gegeven worden. Op het bovenhuis en op den zolder was veel kapok en watten opge slagen, waarin het vuur gretig voedsel vond. Met drie stralen werd de brand gebluscht. Het bovenhuis brandde geheel uit en ook het voorgedeelte van den zolder werd door het vuur verteerd. HOFSTEDE AFGEBRAND. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak is gistermiddag te Eist afgebrand de groo- te molenaars-hofstede, eigendom van en bewoond door den heer van de Pol. Het geheele perceel met den inboedel is tot den grond toe afgebrand. Het mocht de brand weer, die met de motorspuit assistentie verleende, gelukken de belendende schuur en de in de onmiddellijke nabijheid gelegen steenmolen te behouden. Alles was verze kerd. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten 4183 FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. 86) Weathershaw rookte even rustig door, voordat hij antwoordde. Toen keek hij deii vrager recht aan. „Als je er geen bezwaar tegen hebt," antwoordde hij, „dan doe ik alles liever op mijn eigen manier. Op die conditie heb ik deze zaak ook op mij genomen. Op mijn manier, begrijp je. Ik doe mijn werk graag alleen. Ik heb een idéé, en ik zou volgens die lijn willen werken. Natuurlijk, als je.. „Laat meneer Weathershaw doen, zoo als hij wil," kwam Marston tusschen bei de. „Zoo wenschen mijn moeder en ik het." „Dank u," hernam Weathershaw. ,,'t Is werkelijk het beste", zei hij tegen Sindal. „Laat mij maar mijn gang gaan, als ik zie, dat ik op het verkeerde spoor ben, of voel dat ik er niets van terecht breng, dan zal ik dat dadelijk zeggen. En nu," ging hij door, „zou ik graag even je telefoon ge bruiken. Ik moet hulp hebben, en ik heb iemand in Manchester, die ik vanavond hier laat komen. Je vindt mijn werkwijze misschien wat vreemd, voegde hij er aan toe, toen Sindal opstond om hem de tele foon te wijzen, „maar ik verzeker je, dat ik naar mijn weten de beste lijn volg, om achter de waarheid te komen." DE HUWELIJKSCANDIDAAT. En de bedrogen trouwlustige. Een reeds bedaagde juffrouw uit het landelijke schoone Amstelveen, kreeg op een voor haar onzalige stonde, een pro duct der pers in handen, waarin op de advertentie-pagina voorkwam de aanbie ding van een levenslustig knap en ietwat gefortuneerd manspersoon, die na rijp be raad. en gemeenschappelijk overleg in het huwelijksbootje wensohte te stappen. Daar de juffrouw meende aan de gestelde eischen te voldoen, zond zij haar portrent in, waarna de eerste conferentie plaats had in een onschuldige lunchroom in de hoofd stad. Haar ietwat gefortuneerde candidaat echtgenoot toonde zich zeer royaal en liet zijn uitverkorene diverse alcoholvrije zoe te drankjes naar binnen werken en daar bij overheerlijk gebak, doch toen het op betalen aankwam, bleek hij zijn beurs met inhoud in een van zijn andere costuiuns te hebben laten zitten, zoodat hij daar de banken ook al gesloten waren een klein voorschot vroeg. Hiertegen was geen bezwaar, de juffrouw gaf haar „beminde" tien pop op afrekening. Daar zij zich even verwijderen moest, verzocht zij den aspi rant-echtgenoot even op haar taschje te passen, waaraan deze met spontanëiteit voldeed. Toen zij echter terug kwam wa ren tot haar grooten schrik zoowel bewa ker als taschje verdwenen, de juffrouw achterlatende met een onbetaalde reko- nmg, een verlies van circa 25 en een vervlogen droom van huwelijksgeluk. Zij besloot de politie van het geval niet on kundig te zullen laten. „Msb." De Zaandamsche schatopgravingen. Madame Sylvia koestert het plan de schatopgravingen te Zaandam te hervatten. Woensdagmiddag was zij'daar om de noo- dige voorbereidingen te treffen met de be doeling de volgende week weer met het werk te beginnen. Zij was vergezeld van haar zoon en de gebroeders Henning, die blijkens de mede- deelingen van Madame Sylvia, haar al meer bij het doen van opgravingen hebben bij- L gestaan en zeer dikwijls met succes. Hun werk is op wetenschappelijken grondslag gebaseerd. Zij onderzoeken het terrein met behulp van de z.g. polarisator, een klem apparaat, wat in de zak meegedragen wordt. UIT DE OMGEVING SASSENHEIM. Rietschelft verbrand. Gisteravond werd omstreeks 6 uur de brandweer geal armeerd voor een brand van een rietschelft staande bij de Firma v. Leeuwen. Met 2 slangen op de 'waterleiding werd het vuur bestreden, doch de schelft brandde bijna geheel af. Oorzaak onbekend. Vermoed wordt van kleine jongens met brandende lucifers. Gevonden voorwerpen. 1 klaversleutel, 1 band van regenjas, 1 zwarte vulpen, 1 stukje witte kant, 1 kinderschoen, 1 wit schort, 1 reisdeken. Verloren voorwerpen. 1 doos met lam penkap, 1 wit metalen vulpotlood, pak in houdende badgoed, 1 achterbord van vrachtauto, l portemonnaie met inhoud, 1 belastiagmerk 19311932, 1 damestaschje met inhoud. Inlichtingen bij de politie alhier. Ondertrouwd: Laurentius Moole- naar en Geertruida Egbertha Posthumus. Overleden: Th. G. Scholten, m., 5 weken. Ch. M. J. Bots, 67 j., echtgenoot© van J. F. M. Eichholtz. Ingekomen: Mej. H. J. Mens, Beu kenlaan 60, van Lisse; Mevr. E Kaptein, Hoofdstraat 272, van Woubrugge; Mej. H. Karsch, Wilhelminalaan 10, van Rtenkum; P. de Haan, Rijksstraatweg 2, van Voor hout; Mej. C. G. Voorn, Hoofdstraat 276, van Voorhout; Mej. P. C. J. v. d. Zwet, Fl. Schoutenstraat 12, van Leiden. V ertrokken: Mej; A. M. Lagerberg, van Fl. Schoutenstraat 1 naar Velsen; Mej. K. Wolters, van Hoofdstraat 232 naar Haarlemmermeer. Sindal ging terug naar Marston, toen hij Weathershaw naar de telefooncel ge bracht had, en bleef even stil staan roo- ken. „Ik heb absoluut vertrouwen in Wea thershaw" zei hij plotseling, maar, waar achtig, ik vind de bewijzen tegen Birch, noutamelijk sterk! Begrijpt u hoe ge makkelijk de dingen hadden kunnen ge beuren, zooals ik dat daarnet heb aange duid „U schuift hem een geweldig gemeene boevenstreek op zijn schoudersvond Marston. „Ik kan haast niet gelooven.." „Jawel, maar u weet, hoe hij Sir Oheville bedrogen heeft", viel Sindal hem haast driftig in de rede. „Het pleit sterk in het nadeel, als een man doet, wat hij met zijn cliënt gedaan heeft, vooral als die oliëut een oude man is, die hem door dik en dun vertrouwde". Marston maakte een wanhopig gebaar; hij kón het niet begrijpen. „Die vent Pike", riep hij plotseling. „Denkt u, dat die geheel de waarheid ver telde V' „Omtrent zekere dingen waarschijnlijk wel", antwoordde Sindal. „Maar of hij alle3 "vertelde, wat hij wist, dat is wat anders. Pike, ja, daar moet men rekening mede houden. Veronderstel nu eens, dat Pike dien nacht Birch daar gezien heeft, met of zonder Mademoiselle, wat was dan ge makkelijker voor hem, dan daarvan een zaakje met. Birch te maken? Ik geloof, dat Pike gemakkelijk om te koopen is. Misschien heeft men hem omgekocht om te getuigen, zooals hij gisteren deed. Verdikkeme hoe meer ik over alles nadenk, hoe meer geloof ik, dat ik het bij het rechte eind heb! WASSENAAR. Opening nieuw gebouw Boerenleenbank. Woensdagmiddag is hei nieuwe bankge bouw van de Coöp. Boerenleenbank aan den Lange Kerkdam geopend. Behalve den KJaad van Toezicht en het Bestuur waren aanwezig de Burgemeester en wethouder Boichel, alsmede verschillende andere ge- noodigden, als de besturen van de ter plaat se bestaande Coöp. Vereenigingen, van land- en tuinbouwvereenigmgen e.a. Mede aanwezig waren de heer Kuiper en Kruse- man, bestuursleden van den Kring van Boe renleenbanken in de bloembollenstreek. De voorzitter van den Raad van Toezicht de heer L. A. F. Prins, heette de aanwezi gen hartelijk welkom en zeide, dat het mis schien vreemd zou lijken, dat het bestuur der Bank, al was het dan in opdracht van de Algemeene Vergadering, den moed heeft gehad om in dezen tijd van malaise den bouw van een nieuwe Bank te ondernemen. Het was echter beslist uit noodzaak. Voor de groote vlucht, die de Bank in de laatste zeven jaren heeft genomen, was het be staande gebouw geheel onvoldoende gewor den. Het was onverantwoordelijk, dat er voor de noodige boeken en waardepapieren geen voldoende berging te vinden was. Ook was het bezoek aan de Bank te druk. Het aantal spaarboekjes was gestegen van 700 tot 1200. Het aantal dagboekposten nam jaarlijks voortdurend toe, zoodat de kas sier thans circa 10.000 posten meer te boe ken heeft dan vroeger. Vervolgens bracht hij dank aan den architect, den heer Ir. W. Wouters voor zijn practisch ontwerp en voor de uitvoering van het geheele werk. Ook aan de aannemersfirma Van der Wel en Bak bracht hij een woord van dank voor de goede oplevering. Hierna verzocht hij den Burgemeester de Bank te willen ope nen. De Burgemeester zeide, dat hij de uit- noodiging aanvankelijk niet zoo bereidwil lig had aangenomen, maar dat hij later ge heel van gedachte was veranderd. Hij had de opdracht zelfs gaarne aanvaard. Hij had overwogen van welk groot nut de Bank in de jaren van haar bestaan was geweest voor land- en tuinbouw in deze gemeente. Ook het beginsel, dat aan de Bank ge grondvest ligt, had hem doen inzien, hoe groot het fiut was. Wat toch is het geval Land- en tuinbouw en in zekere mate ook de Middenstand werden geholpen door de spaargelden van rijk- en minderbedeelden. Het is geworden een blijk van solidariteit van ingezetenen. Hij sprak zijn beste wen schen uit voor de groei en bloei van de Bank en verklaarde deze geopend Na deze officieeie plechtigheid blevqn vele aanwezigen nog eenigen tijd gezellig bijeen. Waardeerende woorden werden nog gesproken door den heer G. van der Hoek als voorzitter van de Ooöp. Graanmalerij en als bestuurslid van de Holl. Maatschap pij van Landbouw afd. Wassenaar en door den heer Kuiper, secretaris van den Kring van Boerenleenbanken in de bollenstreek. Ook de architect bracht dank aan het Be stuur en den Kassier voor de prettige sa- henwerking en voor het vertrouwen, dat hij mocht genieten. De Kassier en zijn assistent hadden in de vergaderkamer een fraaie lamp doen aan brengen, welke met eenige hartelijke woor den door eerstgenoemden aan het bestuur ten geschenke werd aangeboden. De inrichting van het gebouw kon den lof van allen wegdragen. LISSE. Personalia. Tot onderwijzeres aan de R.-K. Meisjesschool van de Parochie van de H.H. Engelbewaarders is benoemd mej. J. H. van Wietingen uit Maastricht. voorhout. Concert. De R.-K. Muziekvereeniging „St. Cecilia" alhier, zal Zaterdag 28 Mei a.s. des namiddags om 8 uur een concert geven in de gemeentelijke muziektent. Dit concert o.a. bevat de nummers welke ge speeld zullen worden op het concours te Ik wou dat ik wist, wat Weathershaw van plan is". Op dit oogenblik ^opende één van Sin- dal's ondergeschikten de deur van zijn kan toor en keek naar binnen. „Een boodschap van meneer Birch, meneer", zei hij. „Meneer Birch wenecht te weten, of Sir Marston Stanbury hier is, en in dat geval verzoekt hij Sir Marston, om even op de club naar hem toe te komen. Meneer Birch heeft hem iets belangrijks te zeggen". Sindal en Marston wisselden een blik van verstandhouding en de rechtsgeleerde wendde zich tot zijn bediende. „Wie bracht die boodschap over?"' vroeg hij. „Een van de portiers van de club, meneer. Hij wacht buiten". „Ik moest maar gaan", zei Marston. „Ja, het ia misschien beter", stemde Sin dal toe. „In orde. zeg dan maar aan den portier, dat Sir Marston dadelijk komt. - Wat zou hij te vertellen hebben?" ging bij door. „Wees voorzichtig, Sir Marston. Praat niet met hem over de zaak. Hij is tegen over u nu wel correct in. zijn optreden, maar houd hem op 'n afstand. Luister naar wat hij to zeggen heeft en dan „Zal ik terugkomen en u verslag uit brengen", antwoordde Marston. Hij ging weg en Sinda-l stond peinzend voor zich uit. te staren tot Weathershaw weer binnen kwam. „We gaan een stapje verder", riep Sin dal. Birch heeft juist aan Marston laten vragen, even bij hem te komen". „Zoo?" zei Weathershaw. „Je schijnt niet erg verbaasd te zijn", merkte Sindal op. „Maar je bent, geloof ik, niet gauw verwonderd?" Programma's van Vrijdag 27 Mei. Huizen, 1875 M. Algem. Programma verzorgd door deNOKfV 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Gramofoonplaten. 12.152.00 Concert. H. Hermann, viool; T. G. v. d.Haar, viool; H. v. d Horst Jr., cello en Mevr. R A. v. d. Horst-Bleekrode, piano. 2.30 Indisch programma m.m.v. L. Kruit- hof-v. Diggelen, zang; Dina Appeldoorn, piano en T. Kruithof, voordracht. 4.30 Gramofoonplaten. 5.00 Voor Postzegelverzamelaars. 5.30 Voor amateur-fotografen. 6.00 Causerie door H J. Steinvoort. 6.30 Gramofoonplaten. 6.40 Causerie door A. J. Herwig. 7.10 Causerie over Gort en Havermout. 7.45 M. K. W. Gerisch: De Wezer. 8.00 Concert door de HOV o.l.v. F. Schuurman m.m.v. A. Woud, alt. O.a. Sym phonic in F Bach. 9.00 Causerie „In de Eempolder". 9.3010.30 Vervolg concert. O.a. Ouv. „Oberon" en fr&gm. „La damnation de Faust", Berlioz. ca. 10.00 Vaz Dias. 10.30—11.30 Gramofoonplatenconcert. Hilversum, 296 M.. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht door A. Bouwmeester. 10.30 VAR A-septet o.l.v. Is. Eyl. 11.00 Causerie voor de Vrouw. 11.15 Vervolg VAR A-septet. 12.00 Omroeporkest o.l.v. N. Treep en Gramofoonplaten. 2.00 Dr. P. Klinkenberg: Fridjof Han sen (Voor scholen). 2.30 Vervolg orkestconcert. 3.004.00 Concert uit Café-flitst.- „At lanta" te Rotterdam. 4.00 Orgelspel door Joh. Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 VAR A-orkest o.l.v. H. de Groot. 6.00 Gramofoonplaten. 6.15 Vervolg concert. 6.40 Gramofoonplaten. 7.00 VA'RA-orkest o.l.v. H. de Groot; m. m.v. J. Jong, orgel. S.00 Mr. T. G. de Jongh: Kinderwetten en kinderrechtspraak. 8.30 Concert. Cora ,de Langen-van Rijn, alt-mezzosopraan en J. Spaanderman, piano. 9.00 Dr. B. Haga: Geestelijk leven in In- dië. 9.30 Vervolg conoert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Declamatie door Albert van Dal- sum. 10.45 Gramofoonplaten. 1L|P012.00 Gramofoonplaten (VARA). houden in Delft, waaraan onze muziek- vereenigirig deelneemt. Wij wenschen de muziekvereeniging veel succes toe, zoowel voor haar concert als voor het concours Zondag aa. 0EGSTGEEST. Geitenfokvereeniging. Dc R.-K. Gei- tenfokvereeniging „St. Willibord" kwam in vergadering bijeen. Na opening met den Chr. Groet door den voorzitter, werden de notulen goedgekeurd. Van de afdeeling Leiden was een ver zoek ingekomen 4om deel te willen nemen aan een te houden kringkeuring. Eenparig werd besloten aan deze keuring niet deel te nemen aangezien Leiden een onge- wenschte toestand had geschapen door het organiseeren eener keuring nadat Oegst- geest reeds zoodanig besluit had genomen. Verschillende leden spraken hun veront waardiging uit. „Heel dikwijlserg verwonderd", ant woordde de detective. „Maar hierover ver baas ik mij niet. Is Birch al niet sinds ja ren bun zaakwaarnemer? Waarschijnlijk heeft hij hem iets omtrent familie-zaken te vertellen. Zeg", vervolgde hij, „ik heb zoo juist met mijn mannetje in 'Manchester ge sproken en die komt vanavond hier. Hij moet in de stad iets voor me doen. Het ia een heel intelligente, pientere kerel en hij heeft een uitgesproken speurders-talent; hij zal hier komen, vermomd als een arbeider, die oen baantje zoekt. Is er hier een goed koop geheelonthouders-hotelletje, waar die man onderdak kan vinden. Je kent die din gen wel, waar ©en fatsoenlijk arbeider heen kan gaan?" „O ja, die zijn er wol", antwoordde Sin dal. „Het „Victoria"-Hotel bij het station is daarvoor zeer geschikt. Dus vermomd? Wat moet hij doen?" „Iets wat ik zelf helaaa niet kan doen antwoordde Weathershaw. „Zich tusschen het werkvolk hier in Litherdale bewegen, vooral hier. Hij is een echte speurhond, die vent, een genie in het snuffelen!" „Jij bent iet-s op hot spoor, vrind!" riep de rechtsgeleerde plotseling, met een scher pen blik naar zijn bezoeker. „Is 't niet zoo?" „Natuurlijk", lachte Weathershaw. „Dat ben ik al, winds ik het verslag van het on derzoek gelezen heb, en vanmorgen werd ik in die meening versterkt. Nu, ik heb niets meer te doen tot mijn assistent komt, en daar ik veronderstel, dat jij hot druk hebt, ga ik de stad eens bekijken". „Blijf hier wachten tot Kir Marston te rug komt", verzocht Sindal. „Hij beloofde me, te komen vertellen wat Birch van hem hebben moest; ik denk niet, dat hij lang Davontry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein, Berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Em. Starkey en zijn orkest. 1.05 Orgelconcert W. Vale. 1.50 Gramofoonplaten. 2.45 Voor de scholen. 4.35 Studio-orkest o.l.v. G. Daines. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Mozart's Pianovaraties door M. Oole. 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Vaudeville. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 „Requiem Mass'' van Fr. d'Erlan- ger. BBO-orkest. National Chorus en solis ten o.l.v. A. Boult. 10.5512.20 Savoy Hotel Orphcans (Evtl. Naohtegalenzang). „R a d 1 o-P a r i s", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 8.20 Faust-concert o.l.v. E. Bigot. ö.a. uit „FauBt", Gounod en „Damnation de Faust", Berlioz. Kalundborg, 1153 M. 12.201.35 Concert uit het Palace-Hotel. 3.005.00 Radioblaasorkest jo.Lv. Ander sen. M.m.v. viool en piano. 8.30 Omroeporkest o.l.v. Reescn. 9.30 Radio-tooneel. 10.15 Zang en piano. 10.4511.20 Concert o.l.v. IRteescn. O.a. Le Tombeau de Copperin, suite van Ravel. Langenberg, 473 M. 7.257.60 Gramofoonplaten. 7.508.20 Orkestconcert. 11.4012.20 Gramofoonplaten. 1.202.50 Concert o.l.v. Kühn. 2.50 Gramofoonplaten. 5.206 35 Pucciniconcert. 8.35 Symphonie O gr. t. Haydn. (Uit Königsberg). 9.05 Rettung, drama van H. Kcsser. 10.00 Concert oJ.v. Eysoldt. O.a. üdo xhapsodie, Liszt. Rome, 441 M. 8.10 Gramofoonplaten. 9.05 Concert m.m.v. strijkkwartet en I. W. Barkany, sopraan. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Trioconcert. 5.20 Concert o.l.v. Kumps. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 dito. 8.45 Uit Parijs: La vie de poet© en der de acte van „Louiso", beide Oharpontier. Hierna tot 11.20 Concert o.l.v. Walpot. 338 M.12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert o.l.v. Fr. Andró. 6.20 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Radio-tooneel. 8.50 Concert uit het Conservatorium. Hierna tot 11.20: Zie 508 M. Z e o s o n, 1635 M. 835 Zie Langenbcrg. 10.35 Berichten en hierna concert door de Berliner Konzcrtverein o.l.v. Clemens Schraal stich. De eerstvolgende provinciale geitenkeu ring zal gehouden worden op 13 Augus tus a.s. indien beschikt kan worden over het voetbalterroin naast de school. Dit jaar zullen twee dekbokken voor do leden ter beschikking worden gOBteld n.l. een in de wijk Poelgeest en een in do wijk Ba/ar nabij RijOsburg. In vorband met do slechte tijdsomstan digheden zal de contributie worden po ind in twee termijnen n.l.: in Mei en Oc tober. Op verzoek van den geest. adv. werd een kascontrole-commissie benoemd. Hier- tic worden gekozen do hoeren v. d. Bleet cn Maat. Van de gehouden stalkeuring behaalden de heoren G. Hofmann, H. Baak en D. don Hollander de daarvoor beschikbaar gestel- do prijzen. Do tradilioneclo verloting stemde weer tot vroolijkhcid. Do vergadering word ge sloten met den chr. groet. zal wegblijven en het kan zijn, dat hij be langrijk nieuws heeft". „Ik vermoed, dat het alleen maar om familie-aangelegenheden gaat", zei Wea thershaw. „Ik denk niet, dat Birch, als hij iemand is zooale jij hem beschrijft, iels anders met hem zal bespreken". Hij ging zitten en nam een krant, cn Sindal begon in eenige papieren op zijn bureau to neuzen. Een half uur ging in stilte voorbij: beiden schrikten op, toen do deur werd opengeworpen en Marston bin nenstormde. Hij scheen zeer opgewonden, maar zijn stem was kalm: „Eén ding is in orde", zei hij rustig", het tcstameut van mijn oom is gcvondcnl" HOOFDSTUK XVI. Het Loketje. Zeer tegen zijn zin wae Marston naar de club gegaan. Hij vroeg zich af, toen hij de straat overstag wat. Birch van hom zou willen. Als het over zaken was, dan zou hij hem te sproken. En met een nijdig gezicht optreden tegenover hem cn. zijn moeder, twee dagen geleden, voelde Marston er meer voor hom een trap te geven dan mot he mte sproken. En met een nijdig gezicht liep hij naar do eerste verdieping van de clubhij zou Birch waarsohijnlijk in do rookzaal kunnen vinden. Maar Birch stond hem op te wachten in de open-deur van «en kamer, die door den secretaris ale kantoor gebruikt, werd. Hij wenkte Marston cn opende do deur nog verder. „Wilt u hier binnen komen, Sir Mars ton?" vroeg hij op een koelen zakelijken toon. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9