NED. OOST-INDIE SPORT RECHTZAKEN DONDERDAG 26 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 DE MYSTERIEUSE JOHN. Dr. Condon vraagt hun het losgeld terug te geven. Kaar de oorrespondent van de „Daily Telegraph" uit New York meldt, heeft dr Condon, die 50.000 dollar aan de ont voerders van baby Lindbergh betaalde, in de Amerikaansche pers een artikeltje cepubliceerd, waarin hij een mysterieuzen „John" verzoekt het losgeld terug te ge- VCHet artikeltje besluit met de woorden John, het geld wat ik je gaf is nutte loos. Je kunt het nergens kwijt. Zend het terug aan kolonel Lindbergh. Zorg, dat je de belooning van 25.000 dollar ^Het artikel is onderteekend met Con don's bekenden schuilnaam Jafsie. Kaar de Amerikaansche bladen mel den is de jacht op de ontvoerders thans de' uitgebreidste en koortsaohtigste ge worden, die in de annalen der crimineele geschiedenis bekend is". De correspondent van de „Times meldt uit New York, dat de neger lor rierijder, William Allen, die het lijkje van het kind vond, in een variëté-bhea- ter een engagement heeft gekregen ad 300 dollar per week. Roode vlag op kerktoren. Gistermorgen ontdekte men in den top van den 76 "meter hoogen toren der An- dreaskerk te Leipzig een groote roode vlag met het opschrift: „En tooh weg met de Kerk". De brandweer was niet in staat, de vlag te verwijderen en pas na geruimen tijd zag een leidekker kans, de vlag af te rukken. De vlaggestok bevindt zich nog op den toren. De daders zijn onbekend. Volgens des kundigen moeten zij langs den bliksem afleider naar boven geklommen zijn. SCHANDAAL ONTDEKT. Systematische roof uit de Gouvernements- bosschen. Aneta seint uit Soerabaja: Het Soer. Hbld. meldt, dat bij een on derzoek, ingesteld door den asS.-resident van Toeloengagoeng, legio, inlanders zijn verhoord, die in volledige bekentenis een schandaal hebben blootgelegd, dat jaren lang gewoekerd heeft en dat bestaan heeft in een grooten roof in de bossohen op de Wilis door de bevolking en uit een systematisöhen roof van Kinabaat, uit de Gouvernemenstbosschen voor de onderneming Soemberpandan, eigenaar Tan Kiong Liang te Kertosone. Het on derzoek bracht uit, dat dit geval reeds lang onder de aandacht van de lagere ambtenaren was gebracht, maar zon der succes. Het onderzoek omvat, be halve de zaak van opkoop van gestolen hout ook die van kinabast door boven genoemde onderneming, die in de laatste vier jaren 10.000 M3 brandhout verbruik te en voorts nog een massa timmerhout ten behoeve van den bouw van een fa briek, loodsen, bruggen en huizen. De onderneming Soemberpandan heeft aan de Kinafabriek te Bandoeng in den loop van een viertal jaren 30.000 K.G. droge kinabast geleverd, zulks terwijl haar eigen aanplant van kinaboomen slechts 2 1/2 behoe bedroeg. Het staat vast, dat de onderneming profijt getrokken heeft uit al deze boschdiefstallen. Deze ge- ruohtmakende zaak waarin ongeveer 1000 inlanders zijn gehoord zal vermoedelijk behandeld worden voor den Baad van Justitie. VOETBAI DIOO. HAARL. VOETBALBOND. Kostbare scheidsrechters?? (Ingezonden). Geachte Bedactie, een laatste woord e.v.pl. ten aanzien van de belangrijkste punten. De verklaring van den secretaris van D. O. S. geeft wel een wat soheeve voor stelling van zaken. Ondergeteekende heeft niet 4.ge declareerd voor den wedstrijd D. O. S.V. E. P. op 22 Mei, doch 2.Tevens werd door mij een declaratie ingediend voor dezelfde gemaakte onkosten op Hemel vaartsdag, toen de wedstrijd D. O. S.V. E. P. niet doorging. Deze vergoeding heeft D. O. S. niet willen betalen, zoodat ik mij hieromtrent tot den secretaris-pen ningmeester van het Leidsch© District zal wenden. Verder schrijft de secretaris: „Wat de heer v. d. Geer aangaat, die er zoo kameraadschappelijk de hand on der zette, deze heeft met de kwestie niets te maken, dus heeft hij zich ook niet erin te mengen." De heer v. d. Goer heeft er wel mede te maken, want de penningmeester heeft van hem evenals van ondergeteekende be weerd, „dat er in Leiden scheidsrechters zijn, die niet voor hun genoegen fluiten, maar er iets aan willen verdienen!" Daartegen protesteoren wij. VAN HEUZEN. v. d. GEER. Discussie gesloten. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Junioren-Competitie. Nagekomen uitslagen: Lisse IIMeerburg I 05 (wji.o.) Programma voor Zondag a.s. Afdeeling A. Lisse ILeiden I (12.30 uur) H. v. Velen Afdeeling B. Lisse I—Alph. Boys I (1.45 uur) A. Kneoht. Boeten: Opgelegd aan Lisse 2.50 voor niet opkomen in competitiewedstrijd (Lisse IIMeerburg I). Alphensohe Boys 1. wegens niet inzenden mailformulier of be richt van niet doorgaan. Een dringend beroep wordt op de be trokken vereenigingen gedaan, om te zor gen dat de vastgestelde wedstrijden ook werkelijk gespeeld kunnen worden. Het wordt nu toch eens tijd, dat de competities beëindigd worden. De competitieleider: P. J. A. DE VRIND. OM DEN LEILSCHE COURANT BEKER. A.s. Zondag Meerburg IS. M. C. I, terrein Meerburg, aanvang 3 uur. Scheids rechter: M. Heuzen. NEDERLAND—TSJECH 0-SL0WAKI JE. Groote belangstellng voor de Tsjechen. Het „Vad." schrijft: We zijn even gaan kijken in het bureau van den Koninklijken Nederlandschen Voetbalbond in de v. d. Spiegelstraat in Den Haag, waar de voor bereiding voor de verzending van de plaatsbiljetten voor den wedstrijd van Zondag tusschen Nederland en Tsjecho-Slo wakije in vollen gang was. We troffen er de heeren Staal en Boel- jon, respeotievelijk secretaris-penningmees ter en hoofdconsul van den K. N. V. B. De voorzitter van den bond, dr. D. J. van Prooye was juist vertrokken met het be stuurslid, den heer S. Coldewey, uit De venter, die gelukkig weer geheel hersteld is en als vice-voorzitter weer al zijn werk kracht aan den bond kan geven. Het loopt voor Tsjecho-Slowakije druk ker dan voor Ierland. Maar er zijn nog plaatsen over op de duurste rangen van 5 en 7. Een teeken des tijds is het, dat tal van menschen, die vroeger duurdere rangen kochten, zich thans behelpen op de goed- koopero plaatsen. De overstelpende drukte eischt de volle aandacht van de leiders en van het perso neel, dat vrij geregeld tot 's nachts 2 uur doorwerkt op drukke dagen. Voor de lagere rangen heeft men weer honderden moeten teleurstellen. Thans is reeds 11.000 geretourneerd, d.w.z. voor 11.000 was te veel gevraagd op de lagere rangen. Vóór den wedstriid tegen de Bel gen bedroeg dit cijfer 56.000. Wij kregen weer den indruk, dat de za ken in de v. d. Spiegelstraat goed en or delijk loopen en op juiste, zakelijke en toch sportieve wijze worden behartigd. Zaterdagavond komen de Tsjechen pas in Amsterdam, in gezelschap van prof. Pe likaan, den Tsjechisch en vertegenwoordi ger op het congres van de F. I. F. A., ma joor Tesar en dr. Klier. Men rekent op een boeienden strijd te gen de Tsjechische profs., die dr. Bauw ens uit Keulen zal leiden. R. K. Athletiek- en Sportvereeniging „Rood-Wit". Hedenavond openluchttraining op het sportterrein aan de Maaldrift onder lei ding van den heer G. van Oerle, aanvang 7 uur. Thans inschrijven voor de onderlin ge wedstrijden. Komt allen ZWEMMEN NIEUW WERELDRECORD. Jean Taris heeft te Parijs het wereld record vrije slag over 1000 meter verbe terd en gebraoht op 12 minuten 57.6 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van Arne Borg met 13 min. 2 sec. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. 1e klasse kampioenschap. De uitslagen van Dinsdagavond luiden: A. Verstraaten 160 26 23 6.15 A. Speijer 250 26 35 9.61 G. M. Tegelaar 135 22 32 6.13 B. Tegelaar 250 22 52 11.36 A. Speijer 250 18 53 13.88 J. Bruinincks 112 17 46 0.58 De uitslagen van Woensdagavond lui- den: R. A. A. Bijleveld 250 23 41 10.86 A. Verstraaten 186 22 52 8.45 G. M. Tegelaar 118 18 29 6.55 J. Bruinincks 250 18 60 13.88 B. Tegelaar 250 25 48 10.00 R. A. A. Bijleveld 191 24 46 7.95 De stand luidt: B. Tegelaar 3 3 0 750 69 54 11.36 10.72 A. Speijer 2 2 0 500 44 53 3.88 11.36 J. Bruinincks 3 2 1 612 56 62 13.88 10.92 R. Blijleveld - 4 2 2 849 90 46 0.86 9.43 A. Verstraaten 3 0 3 475 60 25 8.45 6.S8 G. M. Tegelaar 3 0 3 401 63 32 6.55 6.36 B-ELFTAL-CHELSEA 1-2. Overweldigend was de belangstelling voor den wedstrijd van het Ned. B-elftal tegen Chelsea, die gisteravond in fraai voetbalweer werd gespeeld op het Sparta- terrein te Rotterdam, geenszins, maar ze kon toch nog groot genoemd worden, toen onder leiding van scheidrechter Van Moor- sel de volgende elftallen in het veld kwa men: Ned. B-elftal: Doel: VeenendaaL Achter: Diepenbeek en Hagels. Midden: Pelicaan, Veldkamp Sr. en van Vóór: Nagels, Spaendonck, Verkerk, Smit en Mulders. Chelsa f Doel: Woodley. Achter: Mac Cauley en Law. Midden: Russel, Bishop en Ferguson. Voor: Crawford, Rankin, Gallacher, Miller en Ohitty. Chelsea miste dus een paar spelers van haar geregeld eerste team, de beroemde spil O'Down en keeper Millington. De gasten toonen zich dadelijk meester in het positiespel en ontwikkelen tevens groote snelheid. Na een paar minuten brak Gallacher door, doch hij schiet in vrije po sitie te hoog. Dan komt de B-aanval op zetten, mooi neemt Verkerk een goed aan gegeven bal mee. Hij komt in botsing met Mac Cauley en het leder gaat achter. De hoekschop wordt gevolgd door een doel- worsteling, een vliegend schot van Smit scheert de lat. De gasten wisselen kort inet open spel af, en vooral hun passeeren naar Gallacher, in vooruitgeschoven po sitie opgesteld, is goed. De Engelsche middenvoor schiet uit een moeilijke positie, doch Veenendaal is op zijn plaats. De Hollanders zijn enthousiast en vooral Ver kerk zet stevig door, terwijl Nagels uit stekend werk verricht. Spaendonck is ech ter wat te langzaam, terwijl Smit te hoog schiet. Na 17 minuten neemt Chelsea de leiding. De -rechtsbuiten Crawford, die zich door zijn rennen en fraai dribbelen reeds verscheidene malen had onderschei den, pikt een voorzet van links vlak bij de lijn op en zet de bal op zijn beurt, voor naar Rankin, die onhoudbaar inkogelt (01). De B-ers pakken nu flink aan. Als Nagels weer doorbreekt kan zijn voorzet niet door Spaendonck worden bereikt, het draait nu op een hoekschop uit. De bal wordt goed op doel gekopt. Bishop onder schept met het hoofd, doch zoo, dat de bal maar juist langs het eigen doel gaat. Een tweede hoekschop wordt door Bishop be ter weggekopt en de bal vliegt, veldwaarts Na 22 minuten maakt Rankin opnieuw een doelpunt door weer uit een voorzet onhoudbaar in te schieten (02). De Hollanders blijven met snel open spel gevaarlijk. Nagels heeft steeds het meeste succes. Na goed doorkoppen van Verkerk in het doelgebied op een hoogen bal van Pelicaan naar Mulders, is het de Aiax-man die Smit in de gelegen heid stelt om van 2 meter afstand den doelman te passeeren (12). In het laatste kwartier voor de rust is het spel verdeeld. De Engelschen loopen nog al eens in don buitenspelval en speciaal Gallacher schijnt het dan niet met den scheidsrechter eens te zijn. De middenvoor krijgt nog een vrije kans, doch Veenendaal stopt goed en zui ver. Het Chelsea-doel verkeerde een paar malen in gevaar, eenmaal zelfs heel ern stig toen Spaendonck in een lastige posi tie schoot. De doelman stopte vallende, raakte het leder kwijt zoodat het don snellen Nagels bijna gelukte in het onver dedigde doel te schieten. De bal stuitte echter van de paal af in het veld en voor alle zekerheid trapte Ferguson hem toen maar hoog naast. De hoekschop leverde niets op. Hoe aanvoerder Veldkamp ook zwoegde en uitstekend spel liet zien, de gelijkmaker bleef uit. Na de rust is Diepenbeek, wiens bril stuk gegaan was, vervangen door Bul (Feijenoord). Het begon met een vlotten Hollandschen aanval, waarna Mulders een lastig schot loste, dat Woodley vallende stopte. Een door Ohitty gelost schot kwam tegen de paal terecht, zoodat dit voor Veenendaal geen gevaar opleverde. Hier op ontplooide zich weer een Hollandsche aanval. De bal ging van man tot man en er werd scherp gespeeld. De Ohelsea-backs voorkwamen echter steeds den kans op een vrij schot. Een kwartier lang werd het spel vrijwel door de B-ers in even wicht gehouden, dan worden de Engel schen sterker. Gallacher raakt geblesseerd en gaat op den rechtervleugel spelen. Crawford wordt rechtsbinnen en Rankin middenvoor. Het verband in het Engel- sche team wordt hierdoor minder. Verkerk en Smit passeeren in kort sa menspel de verdediging der Engelschen, doch Smit schiet naast.. In do laatst© mi nuten bedreigen de Hollanders nog even het. Chelsea-doel, doch het blijft 12. Het was een aardige strijd met vooral in de tweede helft, goed voetbal. De En gelschen spanden zich toen in en lieten fraai open spel zien. Slechts de spil Bishop viel iets uit het. kader. Crawford en Gal lacher waren de beste dribbelaars. Rankin was een goed schutter en Fergerson de beste half, terwijl de beide vleugelspelers stevig en trapvast waren. De Hollandsche ploeg had vele uitste kende momenten. Veldkamp was wel de uitblinker, doch ook Pelicaan was bijzon der op dreef en als van Ooyen dezelfde spelcapaciteiten had gehad, dan zou de middenlinie het beste deel van het elftal zijn geweest. Diepenbeek was een zeer goede achterspeler, Hagels was daaren tegen te langzaam. De voorhoede bezat vlotte spelers met als uitblinkers NagelH en Verkerk. Spaendonck liet eerst in de tweede helft eenige goede dingen zien, dooh was over het algemeen te zwak. Vee nendaal heeft zijn doel goed verdedigd. Smit miste, hoewel hij goed speelde de handigheid welke tegen deze beroepsspe lers noodig was. Over het geheel genomen was deze 1 uitslag voor Chelsea welverdiend. Men zou aan haar spel niet zipn, dat ze juist een lance en vermoeiende toer in Duitsch- land achter den rug had. Bodeva-beker-wedstrijden. Gisteren werd de laatste ronde ge speeld om den Bodeva-beker der Damclub Leiden, welke volgens overeenkomst werd gehouden over acht ronden. Door den bijzonderen vorm der samen stelling van dezen wedstrijd, lag het reeds in den beginne'voor de hand, dat het aan tal ontmoetingen elk afzonderlijk steeds zeer spannend zou zijn en deze verwach ting is dan ook ten volle bewaarheid. Steeds kon bij eventueel verlies van een partij de verliezer steeds weder voor rang krijgen, met gevolg, dat deze steeds revanche kon nemen tegen den speler, waarvan hij de partij in zijn nadeel zag geëindigd. De heeren Gastelaars en van de Reek bleken in deze wedstrijden in goeden vorm te zijn, hetgeen voor den eer sten geen wonder was, daar deze speler nog onlangs beslag wist te leggen op het kampioenschap van Leiden en Omgeving. Beide spelers verloren van deze acht ontmoetingen slechts één partij en be haalden dus beiden in totaal 12 punten. Tusschen beide spelers moet dus een be slissingswedstrijd spelen voor de eerste en tweede plaats. De stand is op heden: gesp. gew. rem. verl. pnt. C. Gastelaars 8 5 2 1 12 S. v. d. Reek 8 5 2 1 12 J. C. de Graaf 8 4 2 2 10 A. G. de Jeu 7 4 2 2 9 G. van Zwieten Sr. 7 3 3 1 9 M. Optendrees 8 2 5 1 9 P. van der Stel 8 4 13 9 J. Laven 7 4 3 8 J. W. Schuss 8 3 2 3 8 J. Hollem 7 3 13 7 C. Teunissen 8 2 3 3 7 P. Ligtvoet 8 3 14 7 N. Wassenaar 8 3 5 6 J. v. d. Wijngaard 8 12 4 5 A. Vis 8 2 15 5 A. Belt 8 116 3 De laatste ronde had tot uitslag: S. v. d. ReekC. Gastelaars 11; G. van Zwie tenA. G. de Jeu afgebr. P. v. d. Stel J. C. de Graaf 02; J. LavenJ. Hollem afgebr.; M. OptendreesC. Teunissen 20; N. WassenaarJ. W. Schuss 02; P. LigtvoetW. Vis 2—0; J. H. v. d. WijngaardA. Belt 00 regl. Voor den derden prijs komen voorname lijk in aanmerking de heeren A. G. de Jeu en G. van Zwieten Sr. LUCHTVAART VLIEGTUIG DER EUROPA IN NOOD. Het catapult-postvliegtuig van de ..Eu ropa", dat gistermiddag om 3 uur 10 Green wioh-tijd van de „Europa" was opgestegen, heeft draadloos noodseinen uitgezonden, welke door het radio-station op Castle Is land werden opgevangen. Het vliegtuig dat de „Europa" verliet toen deze nog on geveer 110 km. van New York verwijderd was, bevond zich bij het uitzenden der seinen op ongeveer 160 km. van de „Eu ropa" en op ruim 1000 km. afstand van Boston. Men veronderstelt, dat het vlieg tuig een motordefect heeft gekregen en op zee moest dalen. De „Europa" werd draadloos van een en ander in kennis gesteld en heeft onver wijld koers gezet naar de plaats, waar het vliegtuig zioh vermoedelijk bevindt. Voorts heeft de Amerikaansche kustwacht een duikboot, twee wachtschepen en een wa tervliegtuig tot hulpverleening uitgezon den, terwijl alle schepen in de nabijheid gewaarschuwd zijn, naar het vliegveld uit te zien. Het catapultvliegtuig geland. Het catapultvliegtuig van de „Europa" is om 22 uur 45 M. E. T. op het vliegveld van Boston geland. HET LEIDSCHE HUURKOOP SCHANDAAL. Knoeiende colporteur en heler van naaimachine» veroordeeld. De Raagsche Rechtbank heeft ter open bare zitting van heden vonnis gewezen in de strafzaken, welke aanhangig waren ge maakt naar aanleiding van door de direc tie van de Husqvarna Maatschappij te gen ontslagen personeel, dat debet was aan den gerucht makenden zwendel te Leiden, bij de Juititie ingediende aan klachten. De Officier van Justitie, jhr. mr. Van Asch van Wijok, had, zooals wij reeds vor- meldden, den colporteur A. M. en de naaimachinehandelaar V., beiden wonende te Leiden, die Z.E.A. in zijn requisitoir noemde „de booze geesten van Leiden", ten laste gelegd resp. het plegen van valschhcid in geschrifte bij huurkoopcon tracten, het uitlokken van het misdrijf verduistering en het opzettelijk holen van in huurkoop gegeven naaimachines. De Rechtbank, welke gepresideerd werd door jhr. H. O. Feith, heeft een nieuw onderzoek gelaecht en de nieuwe behan deling bepaald op 9 Juni a.s. In verband met deze strafzaak wend den wij ons tot de Commissie ter bestrij ding van de uitwassen in het volkscrediot- wezen te Leiden, welke zich indertijd spe ciaal met de misstanden in den naaima chinehandel bezig hield. Van de zijde van die Commissie waar schuwt men, zooals steeds, ernstig om on der geen enkele omstandigheid of voor waarde huurkoopgoedoren van de hand te doen. Men waarschuwt nogmaals uitdruk kelijk tegen kooplieden van verdacht al looi, die hun welbespraaktheid aanwenden om afbetalers, die in financieele moeilijk heden vorkceren, tot strafbare feiten te verleiden. MISHANDELING. Voor het Haagsohe Gerechtshof heeft gisteren terecht gestaan H. J. N. te H &- zerêwoude, die door den Haagsche po litierechter is veroordeeld tot 50 gulden boete en 2 maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf wegens mishandeling van zekeren A. C., aldaar. Bij het getuigenverhoor verklaarde go- tuigo M. geheel anders dan hij verklaard had logen den verbalisant, den gemeente veldwachter. Deze laatste werd vervolgen* tegenover M. voor de tweode maal vor- hoord en er ontstond een twist tusschen de beide getuigen, waarop de procureur- generaal dreigde met een vervolging tegen M. wegens meineed. Geëischt werd beves tiging van hot vonnis. De verdediger mr. L. Weijl, uit Leiden, achtte de tenlastelegging niet bewezen en betoogde, dat het Hof zioh schuldig had gemaakt aan een informaliteit door twee getuigen tegenover elkaar te stellen, het geen in strijd is met het Wetb. v. Strafr. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. De uitspraak is over 14 dagen. WERKWILLIGE MISHANDELD. Strenge straf. De Rotterdamsche metaalbewerker P. J. V., die verleden week Donderdag in een vechtpartij met een werkwillige van do fa. Smit geraakt was en sindsdien door do politie in bewaring gehouden werd, is gis teren door den politierechter te Rotter dam mr. J. Huvser, veroordeeld tot een ge vangenisstraf van zes maanden, nadat de Officier van Justitie mr. E. D. TI. Schut ter, een gelijke st.raf gccischt had. Verd. zal van dit vonnis in hooger bo- roop gaan. „Voorw. leder wordt geacht de wet te kennen Voor het kantongerecht te Schoonhoven heeft een zaak gediend tegen den winke lier J. "an B. te Stolwijk wegens het ver- koopen van ijs op Zondag. Verdachte, die allerlei artikelen in zijn winkel verkoopt, had in verband met de Winkelsluitingswet 'n biljet voor zijn raam gehangen, waarop medegedeeld werd. dat Zondags bij hem alleen consumptions verkrijgbaar was. De rijksveldwachter was, naar verdachte mededeelde, bij hem gekomen met de mededeeling. dat hij geen ijs mocht vor- koopen en dat de winlcd gesloten moest bliiven. Aangezien verdachte van meening was, dat hij op Zondag wel ijs mocht ver- koopen, had hij den veldwachter verzocht, proces-verbaal op te maken. De verdediger, mr. Jonker te Gouda, sprak zijn verbazing er over uit, dat een rijksveldwachter sluiting beveelt, hoewel de Wet den verkoop van ijs toelaat.art. 3 van do Winkelsluitingswet noemt immera onder do artikelen waarop de Wet niet van toepassing is, onder letter f ijs. De kantonrechter deelde deze opvatting en ontsloeg verdachte van rechtsvervol ging. HOTELGASTEN BEDWELMD EN BEROOFD. De Rotterdamsche rechtbank heeft een oberkellner, die in den nacht van 7 op 8 Januari j.l in het Parkhotel te Rotterdam twee Engelsche gasten oen slaapmiddel heeft toegediend, waarna hij hen heeft be roofd van eenige Engelsche ponden en wat Nederlandsch geld, veroordeeld tot een ge vangenisstraf voor den tijd van een jaar en zes maanden. De eisch luidde: een gevangenisstraf voor den tijd van drie jaar en zes maan den. IN ELK KATHOLIEK GEZIN Het Katholieke Dagblad! Het Katholieke Dagblad plaatst het dagelijksch wereld-gebeuren in hot licht der Katholieke beginselen. Het Katholieke Dagblad doet u meele ven met het openbare Katholieke leven.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 7