DONDERDAG 26 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. telegrafisch weerbericht naar waarnemingen verricht in den morgen van 26 Mei 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildtj Hoogste barometerst.: 770.6 te Abisko. Laagste barometerst.: 752.0 te München. Verwachting tot den avond van 27 Mei: Meest zwakke Noord-Oost onl ij ke tot Noord-Westelij ke, later mogelijk verder krimpende vind, half tot zwaar bewolkt, weinig of geen regen, lichte nachtvorst, overdag iets zachter. Bij IJsland bleef de gisteren reeds ge noemde daling aanhouden. De depressie over Duitschland verplaatste zich een weinig Oostwaarts, die over Zuid-Frankrijk trok naar het Noord-Oosten. In de Golf van Biscaje vormde zich een nieuwe klei ne depressiekern. In Zuid-Scandinavië waait het krachtig uit Noord tot Oost. Verder waaien in het geheele waarnemings gebied slechts zwakke winden. In de de- pressiegebieden viel zware regen, Toulou se en Biarritz melden 41 en 30 m.M., Stet tin en Berlijn 33 en 28 m.M., Over het al gemeen steeg over geheel West-Europa de temperatuur, toch is zij gemiddeld nog on der normaal. De luohtdruk-verdeeling en haar veranderingen wijzen op een krimpen van de wind; waarschijnlijk zal de tempe ratuur overdag iets toenemen, terwijl des nachts kans op lichte nachtvorst bestaat. Do kans op regen is betrekkelijk klein. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 11.8 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.j Van Donderdagnamiddag 9.33 uur tot Vrijdagmorgen 4.22 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Vrijdag 27 Mei voorm. 9.10 uur en nam. 9.35 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 18, 12 uur 18 en 3 uur 18 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur: 16, 12 uur 16 en 3 uur 16 gr. C. ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum. Onze plaatsgenoot W. Pouw herdenkt 1 Juni den dag, dat hij go- durende 25 jaar werkzaam was bij de N.V. Oosthoek en Zn. alhier. Volksbond. De li. K. Volksbond kwam gisteravond in de St. Josephzaal bijeen ter herdenking van de Encycliek „Reruiu Novarum''. De voorzitter, de heer A. J. Ruijzenaar, opende op gebruikelijke wijze met een inleideud woord de bijeenkomst. Nadat door de aanwezigen het Bondslied was gezongen, hield de Geestelijk Adviseur een toespraak, waarin spr. vooral wees op het beoefenen van naastenliefde en recht vaardigheid en alleu krachtig opwekte zich te blijven scharen onder leiding van de geestelijke overheid en het bestuur. Na deze kernachtige toespraak kwam aan het woord de heer L. F. Guit, voorzitter van den Ned. R. K. Bond van Overheidsperso neel, die in welgekozen woorden de betee- kenis der Encycliek „Rerum Nowarum" en „Quadragesimo Anno" schetste. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. De collecte „Hulp in nood" bracht 3.01 op. Aanrijding. Gistermorgen kwam in de Wilhelmina-straat een motorrijder in aanrij ding met een passeerende auto. De motorrij der en een op de duo zittende juffrouw wer den over de straat geslingerd en liepen en kele verwondingen op, terwijl de motor aanzienlijk werd beschadigd. De auto-be stuurder, die het ongeval had veroorzaakt, leed -door. Het nummer der auto is even wel bekend. KOUDEKERK. Aanrijding. Woensdagmiddag om streeks half zes had ter hoogte van den graanhandelaar van der Bijl alhier, een ge compliceerde aanrijding plaats van twee luxe-auto's, veroorzaakt door den bestuur der van een vrachtauto H 86013 van den heer A. C. v. A. uit Ter Aar, die een stil staande auto links wilde passeeren, on danks van tegenovergestelde richting een andere auto Daderde. Vooral de stilstaande auto liep vrij ern stige schade op aan spatborden en ban den. Van het geval is bij de politie aangifte gedaan en tegen den onhebbelijken be stuurder van de vrachtauto zal proces-ver baal worden opgemaakt. zijden, met behoud van eigen zelfstan digheid, tot altijd grootere samenwerking bereid is. Een Commissie werd benoemd om de I practische mogelijkheid hiervan onder Ihet oog te zien en met concrete voor stellen daartoe te komen, alsmede werd reeds nu bepaald, dat begin Juli op Bou- vigne besprekingen zullen worden ge houden van de leiding der Kath. Arbei dersbeweging met die der K. J. V. en het Gilde-meisje, om de kennis van el- kaars werk te vermeerderen en daardoor tot grooter samenwerking te komen. UIT DE OMGEVING SEINWAOHTER VERDRONKEN. Hij werd vermist door het onveilig staan van het sein. Vanmorgen is de 52-jarige N. Gaarman. vader van 9 kinderen, jammerlijk verdron ken. De heer Gaarman, die seinwachter is aan het station alhier, was om 7 uur in dienst gekomen. Hij was het seinhuisje schoon gaan maken. Niemand heeft bespeurd, dat hij in dien tijd te water is geraakt. Dat werd eerst bemerkt toen om 8 uur een trein naderde en stoppen moest omdat het signaal op onveilig stond. Dr. Steenmeyer heeft drie kwartier kunstmatige ademhaling toegepast, doch helaas zonder resultaat. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Verkooping. De bouwmanswoning Meye Hoeve werd op de openbare verkoo ping in bod gebracht: per I groot 13.6 H.A. 28.000, W. de Jong N. Brug; perceel II groot 3.72, 5.500; perc. III groot 10.32 H.A. 13.800; perc. IV groot 4.88 H.A. 6.100, Gobr. de Koning, Meye; perc. V groot 0.110 H.A. 1100, Paanakker; perc. VI groot 0.300 H.A. 1100, Gebr. do Koning. Afsiag volgende week Dinsdag. STADSNIEUWS DEUTSCHE PREDIGT. Morgen, Vrijdag 27 Mei, zal 's avonds half negen een Duitsche preek worden ge houden in de Kloosterkerk Haagweg 13, voor Duitsche vrouwen en meisjes. Door een vergissing is dit de vorige Zondag niet in de kerken afgekondigd, maakt elkander op dit bericht opmerkzaam. PATER GODFRIED DOLLE O.F.M. R. K. BAKKERSB0ND. De Afdeeling Leiden „St. Clemens Ma ria Hofbauer" heeft haar eerste jaarver gadering gehouden in Hotel Centraal, Breestraat. De voorzitter opent de verga dering met den Chr. groet en verwel komt de aanwezigen en vindt het spijtig, dat de G. Adv. de weleerw. heer kapelaan Kramer niet aanwezig kan zijn. Spr. me moreert het ontstaan der vereeniging en brengt een eere-saluut aan kapelaan Kra mer, die de afdeeling in het leven geroe pen heeft en onvermoeid werkt om „St. Clemens" groot te maken. Spreker zegt, dat door den gezamenlij- ken inkoop reeds goede resultaten be reikt zijn. Voortaan zal vier maal per jaar een gecomb. vergadering gehopden worden met de leden van de Inkoopver- eeniging als propagandamiddel om alle leden te doen aansluiten bij den gezamen- lijken inkoop. De notulen worden goedge keurd. Uit het jaarverslag rcleveeren wij: Het Bestuur bestaat uit de weleerw. heer kapelaan Kramer, G. A., de heeren A. H. van Noort, C. J. van Velzen, Zoeterwou- de, A. Nieuwenhoven, J. Gussenhoven en O. Kastelein, resp. voorzitter, secretaris, pennigmeester, 2e voorzitter en 2de se cretaris. Een propaganda vergadering is gehouden waar als sprekers zijn opgetre den de heeren J. v. d. Bergh en M. Krijgs man, die behandeld hebben de noodzake lijkheid en den plicht van katholiek orga- niseeren. Meerdere besprekingen zijn gehouden over het collectief arbeidscontract. Pogin gen zijn aangewend om den verkoop van brood beneden kostprijs te voorkomen. Een excursie is gehouden naar de Ned. Gist- en Spiritusfabriek te Delft. De se cretaris eindigt zijn jaaroverzicht met op wekkende woorden en brengt dank aan de afd. Leiden van den Ned. Bakkersbond voor de goede samenwerking. De penningmeester sluit zijn 1ste boek jaar met een batig saldo van 34.14. De heeren Alkemade en Gussenhoven vormen de kascommissie. De afdeeling Breda verzoekt medewer king voor de vakwedstrijden op 5 en 6 Juli a.s. De R. K. Gezellenbond verzoekt spoedige behandeling van het Collectief Contract. Op de onbillijkheid van het be- ginuur van 5 uur wordt de aandacht ge vestigd. De heer C. J. van Velzen ziet zioh aangewezen als afgevaardigde naar de Bondsvergadering te Breda. Het voorstel tot stichting van een eigen bondsbureau zal niet gesteund worden. Katholieke instellingen zullen verzocht worden de leverantie te doen geschieden door katholiek georganiseerden. De volgende excursie zal gehouden wor den naaj de meelfabrieken te Rotterdam. Vervolgens ging men over tot gezamen- lijken inkoop. Aan de vele katholieke bakkers uit Lei den en Omstreken, die nog steeds niet den uitdrukkelijken wensöh van onzen Bis schop vervullen, die hun plicht verzaken door niet toe te treden tot de hun geëigen de sociale vereeniging, stellen wij de leden van „St. Clemens" als voorbeeld. Moge „St. Clemens" in vollen wasdom komen tot heil der leden en tot sieraad van den Bond. INDISCHE AVOND VAN „EU RAS IA". Gisteravond had de afd. Leiden van de Vereeniging „Oost en West" in sa menwerking met de Indische Vereeniging van het L. S. C. en de Indologen-vereeni- ging een Indiscben avond georganiseerd in den Schouwburg, waarvan het pro gramma verzorgd werd door de vereeni ging „Eurasia". Bij ontstentenis van den voorzitter dor Vereeniging „Oost en West" riep prof. v. Ronkel het welkom toe aan civiele, militaire en academische autoriteiten, die aan de uitnoodiging, dezen avond bij te wonen, gevolg hadden gegeven, ak>- mede aan do vertegenwoordigers van het L. S. C., de V. V. S. L., 3 Oct.-Vereen., Kamer v. Koophandel enz. Spr. zette daarna in het kort het doel en streven van de Vereeniging „Oost en West'" uit een, hetgeen kan worden samengevat in deze kernspreuk „Oost en West en Ne derland, krachtig door het rijksverband". Versterking der banden tusschen Moe derland en Overzeesche Gewesten, dat is het streven en een optreden van de vereeniging „Eurasia", wier naam reeds een stevigen band aanduidt tusschen Europa en Azië, ia daarvoor bij uitstek geschikt. Het programma was behoorlijk aange past aan Westersche opvattingen, zoodat de uitvoering der Krontjong-muziek en het Javaansche tooneelspel zeer wel pas ten in ons Westersoh begrippen-stelsel. Krontjong-muziek werd onr vertaald als „tingel-tangel"-muziek; het werd ge speeld door eenige jongelui in smoking tokkelend op diverse tokkel-instrumenten, waaronder ook een paar krontjong's wa ren, ,cn begeleid of als men wil: aan gevoerd door een vioool. Deze muziek kan door Westersche ooren uitstekend gesavoureerd worden, daar er zeer veel Portugeesche en ook Hollandsche invloeden in te onderken nen zijn. Er werden eenige Ambonnee- sche liedjes ten beste gegeven en als men zijn ogen sloot, kon men zich met eenige fantasie verplaatst denken in een maan lichten tropennacht, in de „schaduw der waringins" of onder de wuivende palmen. De hoofdschotel van deze Indische rijsttafel was het Javaansche tooneel spel „Wajang Wong", een verhaal van ontrouw, die verijdeld werd door de trouw van een bediende. Het spel geeft gelegenheid om een Javaansche dans te doen zien, gamelan-muziek te doen hoo- ren en Indische gebruiken te demon- streeren. Zooals reede opgemerkt, is het spel, dat reeds eerder te Arnhem werd opge voerd, behoorlijk voor Westersche be grippen aangepast, zoodat wij, die het Oosten niet kennen, moeilijk kunnen onderscheiden wat er Westersoh en wat er Oostersoh in is. Het spel werd door de leden van Eurasia weergegeven in een voornamen rustigen toon en viel zeer in den smaak. Na de pauze werd wederom krontjong- muziek ten beste gegeven, met Fransche en Engelsche cabaret-liedjes afgewisseld. De heer v. Driest toonde zich daarbij een niet onverdienstelijk conferencier. WAT ZAL MET Z0MERZ0RG GESCHIEDEN? Wij hebben hedenmorgen een onderhoud gehad met den heer A. B. Batenburg en hem gevraagd naar ziju plannen ten aan zien van „Zomerzorg". Onze eerste vraag bestond, hierin, of er een tijdelijk „Zomerzorg" zou komen. De heer Batenburg antwoordde hierop ont kennend, want het restaurant van het Flora park blijft in Noordwijk met het oog op vol gende te houden tentoonstellingen. Wat den herbouw van „Zomerzorg" be treft, zeide de heer Batenburg ons, dat zulks vermoedelijk wel zal geschieden. Plannen daarvoor zijn reeds in bewerking en, worden ze werkelijkheid, dan zal er een „Zomerzorg" verrijzen zooals memand zich gedacht zal hebbon. Verdere bijzon derheden hieromtrent verzocht de heer Ba tenburg ons voorloopig niet mede te deeleu. Wellicht zeer spoedig zullen we daarom trent onze lezers kunnen inlichten. Op den 25en Mei waren 2553 (v.j. 854) werkzoekenden ingeschreven. Hedenmiddag tegen 2 uur geraakte een jongetje bij het spelen in het water van den Morschsingel. Een der heeren v. d. Meel zag de onvrijwillige onderdompeling en wist het hevig geschrokken en drijf natte jongemensoh weer vasten grond on der de voeten te geven. Bij den opleidingscursus der Centrale Ver. van Openbare Leeszalen en Biblio theken werd het directeurs-diploma uitge reikt aan mej. A. Zeegorman, alhier. Met ingang van den nieuwen cursus aan de Christel. H. B. S. alhier is benoemd tot leeraar in het teekeneu de heer W. H. Hul- steyn uit Stadskanaal, en tot leeraar in 't boekhouden dr. H. Thierry uit Den Haag. Centrale Bond van Nederl. Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel, afd. Leiden. Woensdagavond kwam de afdeeling Lei den van den Centralen Bond van Neder- landsch Post-, Telegraaf- en Telefoonper soneel in vergadering bijeen ter bespreking van de nieuwe bezuinigingsvoorstellen. Deze vergadering, die goed bezocht was, stond onder leiding van den afdelings voorzitter, den heer J. Bosch, die de voor gestelde verslechteringen nader uiteen zet te. Spreker zeide, dat door de voorgostelde bezuiniging, wa de weinige uren openstel ling van Postkantoren in den lande en op heffing van de tweede bestelling op de zoo genaamde plattelandskantoren beneden de 5000 inwoners, een massa-ontslag zal vol gen. Ook het publiek zal de ellende en schade hiervan ondervinden. Kon men zijn zaken tot nu toe afwikko len van des morgens 8 uur tot des avonds 19.30 uur, als do plannen doorgang vinden zullen de meeste kantoren maar 7 uur per dag worden open gesteld. Corresponden tie, welke na de eerste bestelling op de kleinere kantoren wordt aangebracht, zal dan moeten blijven liggen tot des avond» de tweede bestelling, welke ongeveer te 7 uur aanvangt. Dit is niet om het belang van het publiek te dienen, maar alleen om vele arbeidscon tractanten, tijdelijk personeel, waaronder vele hulpbestellers, op de straat te zetten, en over te leveren aan den wcrkloozenstoun of geheel broodeloos te maken. Ten sterk ste wordt hiertegen geprotesteerd; de actie moet onverflauwd worden voortgezet, ten einde de dionstvoorwaarden ongeschokt te handhaven. Spreker wekt. daarom de leden op, om de groote protestvergadering welke a.s. Maandag te Amsterdam zal worden gehouden, bij te wonen. Ten slotte wordt met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen, en besloten deze motie ter kennis te brengen van den Directeur-Generaal der Posterijen en Te legrafie. het Bondsbestuur en do Pers. De afdeeling Leiden van den Centralen Bond van Nederl. Post-, Telegraaf- en Te lefoonpersoneel in vergadering bijeen op Woensdag 25 Mei in Concertgebouw Con- oordia, Stcenstraat te Leiden, gehoord de besprekingen over dc geno men en nog te verwachten bezuinigings maatregelen bij het P.T.T.-bedrijf; o.m. be staande uit. sterke beperking van de ope ningsuren der kantoren, opheffing der be stellingen, wijziging der dienstvoorwaardon, enz. Constateerende, dat daardoor een massa ontslag van arbeidscontraetanten en tijde lijke ambtenaren zal volgen; van meening, dat hierdoor de onrustba rende werkloosheid nog grooter zal wor den gemaakt, en het belang van de gebrui kers van den dienst ernstig in gedrang komt; spreekt tegen deze aangezegde bezuini gingsmaatregelen haar groote teleurstelling uit en verzoekt het Bondsbestuur van len C. B. P. T. T. al het mogelijke te doen deze ongedaan te maken. Besluit deze motie ter kennis te bren gen van den Directeur-Generaal der Poste rijen en Telegrafie, het Bondsbestuur en de Pers, en gaat over tot de orde van den dag. Handelsregister K. v. K. Nieuwe inschrijving. 6021. M. Sweris v/h W. Wagemans, Leiden, Hooge- woerd 50, 2e handsch boekhandel. E.: AI. L. Sweris, Leiden. Wijzigingen: 112. Koninklijke Xo- derlandsche Grofsmederij, Leiden, Zuidsin gel 66. N. Comm.: A. van de Sande Bakhuy- zen, Ledden. 5199. W. D. Wendt, Leiden, Doeza- fftraat 18, sigarenhandel. Bijv. uitgeoef. bedr.: tevens brandstoffenhandel. De heer S. C. de B'rce, werkzaam ter inspectie der directe belastingen, invoer rechten en accijnzen alhier 3e afd., slaagde voor het examen voor adjunct-commies dier middelen. Op verzoek van den burgemeester van Woubrugge is door de politie hier ter stede aangehouden J. P., alhier woonachtig, ver dacht zich schuldig te hebben gemaakt aan diefstal van kippen. Bij de politie zijn inliohtingen te boko- men omtrent een rijwiel, dat onbeheerd op de straat is gevonden. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: Candidaats-examen Indisch recht A. C. Th. van der Zijl (Den Haag). TELEGRAMMEN In de Niagara-watervallen verdronken. NEW YORK, 20 Mei (V.D). Gisteren is een man dicht bij de vallen in de Niagara- rivier gevallen. Hij werd door den krach- tigen stroom gegrepen en door de water vallen naar beneden gesleurd. Zijn lijk is later in den benedenloop van den rivier ge vonden. IJslandsche Kabinet afgetreden. REYKJAVIK, 26 Mei (V.D). De IJs landsche regeering, onder leiding van den in 1927 aan het bewind gekomen Minister- President Vigfus Thorhallson is afgetre den. De afgetreden Minister van Financiën Asgeirson zal waarschijnlijk opdracht krij gen een nieuw kabinet te vormen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Gob or en: Carel Ernst, t. v. A. Fla- inan en E. D. M. D. Kiihn. Marinua Adrianus, z. v. J. J. Buitenhuis en N. van der Kruijff. Johanna Cornelia Hendrika u. v. W. H. van Meurs en P. Vogelaar. Johannes Jacobus, z. v. H J. van Iterson en E. Teljeur. Hendrik Jacobus, z. v. J. Sira en C. Blankenstijn. Ondertrouwd: H. J. G. Smeele jm 29 j en C. J. van Egmond jd. 23 j. J. J, Lodcwijks jm 25 j.cn A. E. M. Groenen dijk jd. 23 j. Gehuwd: W. N. van Bellen jm en A. W. Zwarts jd. II. W. Fuchs jm en M. Siere jd M. Groenendijk jm en A. C. J. M. van Beek jd. N. van Hooidonk jra en D. Hofman jd. H. Koens jm en M. C. Boter jd. J. Kijk in de Vegte jm en L. G. de Roo jd. N. II. van Leeuwen jm en F. Rcijneveld jd. P. van der Lucht jm en C. A. Snel jd. G. Luitjes jm en J. Cris- pijn jd. A. G. Maurer jm en W. C. A. van Hensbergen jd. H. van der Meer jm en J. van Tongeren jd. J. Mieremd wedn en J. F. Karstens wed e G. 0. M. van Vegbel jm en M. J. Hannaart jd. P. Verboon jm en C. J. Prins jd. I. M. Verhoef jm en E. van Weerloe jd. Trianon: Luxor: Casino: BIOSCOPEN. Voor volwassenen. Goedgekeurd. Voor volwaasenen. COMMUNISTISCHE ONLUSTEN TE HAMBURG. HAMBURG, 26 Mei. (V.D.. Gisteravond en heden hebben te Hamburg communisti sche onlusten plaats gehad. De politic moest verscheidene malen met de gummi stok ingrijpen om samenscholingen uiteen te drijven. Niettemin wisten wcrkloozen een betooging te houden. Tegen 12 uur ontstond een botsing met de politie. Toen de politie van haar vuurwapens gebruik maakte werd naar schatting een 15-tal per sonen gewond. Men gelooft zelfs, dat do meeston hunner ernstig gewond zijn. Do onlusten duurden ook in den namiddag nog voort. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 25 Mei. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 3.204.—, komkom mers 620, bloemkool I 10.10—18..r)0, bloemkool II 1.0010.40, pieterselie 0.90—1.60, prei 1.0O—2.50, radijs 0.60 —1.80, kropsalade 0.80—4.50, selderie 0.80—1.50, wortelen 8—17, per 100 kg.: snijboonen 92100„ postelein 3o, spinazie 410, tomalen A 53, B 50, C 50.20, CO 38. GOUDA, 26 Mei. Vee. Aangevoerd in totaal 1836 stuks, waarvan 129 slachtvar- kens, vette 9—10 cent, Londenscho 7—3 cent, Zouters 89 cent per pond, lovend met 2 pet. korting, 407 magere varkens 6 —12 per stuk, 863 biggen 11 per stuk, 7 runderen 165—170 per stuk, 76 nuchte re kalveren 1.503.50 per stuk, 337 lam meren 69, 16 bokken en geiten 13 per stuk. Handel stug. Kaas. 505 partijen kaas, prijzen lo kwal. mot R. M. 18—22, 2e kwal. idem 15—17, zware 24. Handel matig. Boter. Aanvoer 1638 ponden. Goebo- ter 5450 cent en Woiboter 4044 oent per pond. Handel matig. Eieren 163600 partijen. Prijzen: kip peneieren 2.002.60 en eendeneieren 1.80—2.00 per 100 stuks. Handel willig. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.45 Londen 9.10i/? New York 2.46't/^ Parijs 9.74 Brussel 34.60 Zwitserland 48.27l/2 Milaan 12.70 Madrid 20.85 Oslo 45.40 Kopenhagen -49.75 Stockholm 46.90 Wecnen 35.25 Praag 7.31l/2 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT De publieke belangstelling voor de fond- senmarkt bleef buitengewoon gering, het geen gezien do weinig gunstige berichten, die omtrent den internationalen politieken en economischen toestand verschijnen, nau welijks verwondering zal baron. Do ten- denz op de A'damsche beurs was heden niet slecht. Het aanbod was zeer l>eperkt en kon tegen weinig veranderde koersen geplaatst worden. De koersverliezen, die vnor-beurs geleden werden, konden geheel worden ingehaald. Kon. Olie op ongeveer de prijzen van gisteren, bij uiterst kleinen handel. Continental Oils liepen iets terug Unilevors enkele punten hooger. Aku's ech ter liepen terug en ook Philips lager. Rub bers verkeerden iets in reactie, als gevolg van do daling van den prijs van het pro duct. Tabakken op peiL, terwijl Suikers zioh een kleine opoffering moesten getroos ten. Scheepv. iets flauwer. Ned. Schoepv. Unies wat lager. Hoctone aan den luien kant. Amerikanen in reactie. Ned. Obliga- tiemarkt stil en iets lager voor oude schuld.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3