HET EUCHARISTISCH CONGRES TE DUBLIN LEKKERE KOFFIE HET PAD LANGS DE KLIP. WOENSDAG 25 MEI 1932 J DE LE1DSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 Wie het Baldakijn mogen dragen. De eerste bede vaart reeds onderweg. Congres-postzegels. Het gevolg van den Kardinaal-Legaat. DUBLIN, 21 Mei 1932. Volgens de laatste berichten over de voorbereidingsmaatregelen voor het as. Internationaal Eucharistisch Congres te Dublin, zijn thans onder de voornaamste Iersche autoriteiten 16 personen uitgeko zen, die het voorrecht zullen hebben, in de processie met het Allerheiligste het balda kijn te mogen dragen. Met algemeene stem men werden o.a. gekozen: de President van den Ierschen Vrijstaat, de Valera; de Vice- President, Sean O'Kelly; W. T. Cosgrave, der leider der oppositie; Alfred Byrne, de cersto Burgemeester van Dublin en Dr. Denis Coffey, de Rector der Universiteit. De geheele bevolking van Dublin, zoowel de Protestanten als Katholieken, werken mede aan de voorbereiding van het Con gres. Dagelijks worden nieuwe plannen en voorstellen ingediend, om deze gebeurte nis tot een ongekend grootsoh nationaal feest te maken. Zoo is er o.a. voorgesteld om op eenige daartoe geschikte bergtop pen eikenboompjes te planten, die nog eeuwen lang de herinnering aan het Con gres, als een der grootste gebeurtenissen in de schiedenis van Ierland, zullen levendig houden. Ook de radiodienst zal een belangrijke rol vervullen. In de straten der stad wor den luidsprekers geplaatst, die niet alleen de voordrachten en plechtigheden zullen uitzenden, maar waarmee ook inlichtingen aan vreemdelingen en buitenlanders zullen verstrekt worden. Deze inlichtingen zullen in verschillende talen, onder andere in het latijn, worden uitgezonden. De nieuwe Minister van Posterijen en Te legrafie heeft bij een zijner eerste offici- eele besluiten bekend gemaakt, dat de af werking van het in aanbouw zijnde 100- Kilowatt-radiostation zooveel mogelijk zal bespoedigd worden, zoodat deze zender, die sterker is dan alle andere Engelsohe sta tions, bij den aanvang van het Congres in gebruik kan genomen worden. De eerste Bedevaartgangers op weg. De eerste der 60 Amerikaansche bede vaarten, die het Congres zullen bezoeken, is reeds uit New-York afgereisd. De bede vaart wordt begeleid door Paters Francis canen, de pelgrims begeven zich eerst nog naar het Heilige Land. In totaal worden 10.000 20.000 Amerikanen verwacht. Het Feestprogramma. De openingsplechtigheden van het Eucharistisch Congres van Dublin zullen Woensdag 22 Juni des namiddag om drie uur in de Pro-Kathedraal van St. Mary een aanvang nemen. Alle bedevaartgangers zullen natuurlijk niet een plaats kunnen krijgen in de kerk. Zij biedt nauwelijks vol doende ruimte voor de aanwezige geeste lijke en wereldlijke autoriteiten en hoog geplaatste genoodigden. Door middel van zeer krachtige luidsprekers zullen de geloo- vigen in de straten de plechtigheden even wel goed kunnen volgen. Terwijl het koor „Ecce Sacerdos magnus" zingt, doen de Kardinalen met hun gevolg hun intocht in de kerk. De 6toet wordt ge opend door hunne hoogwaardige Excellen ties Mgr. Heylen, de President van het Per manent Comité der Internationale Con gressen, en Mgr. Edward Byrne, de Aarts bisschop van Dublin, die den Kardinaal Legaat zullen begeleiden. Het feest wordt geopend met toespraken van Mgr. Byrne en Mgr. Heylen, waarna de Kardinaal Legaat een rede zal houden. Onmiddellijk na afloop hiervan wordt een telegram aan den H. Vader gezonden. Tot slot zingt het koor: „O salutaris Hos- tia" en „Tantum Ergo" waarna de zegen met het Allerheiligste gegeven wordt. Evenals in Madrid vindt de reiziger in Dublin tot zijne verbazing geen enkele schoone Katholieke kerk. Dit is evenwel niet altijd zoo geweest, want alle katho lieke kerken zijn op het einde der zestiende eeuw aan de katholieken ontnomen. Van de 35 kerken, die de Protestantsche minder heid thans in bezit heeft, waren er twee Katholieke kathedralen, de St. Patrick- kerk en de Kerk van den Allerheiligsten Verlosser. De tegenwoordige Pro-Kathe draal, die toegewijd is aan de Onbevlekte Ontvangenis en een eeuw geleden voltooid werd, kan deze twee eerbiedwaardige ge- denkteekenen uit de middeleeuwen niet evenaren. Zij is een alleszins voortreffelijke navolging van Grieksch-Dorische architec tuur, maar het is slechts een matige lof prijzing voor een katholiek godshuis, wan neer men zegt dat het een goede copie is van een heidenschen tempel. Een zuilen- ging, gecopieerd naar den Theseustempel te Athene en die van Paestum bij Napels en een interieur datt gemodelleerd is naar de niet zeer origineele kerk van St. Phillippe de Roule te Parijs, vormen te zamen een geheel waarvan geen enkele diep-Christe- lijke of ook maar architectonische gedachte uitgaat en noch het schoone en zuivere ge- loof der inwoners van Dublin, noch de on vergelijkelijke tradie hunner stad worden daardoor geëerd. Van slechts, weinige andere kerken van Dublin kan men zeggen, dat zij in hare soort verdienstelijke bouwwerken zijn. De pseudo-klassieke stijl past niet in de atmos feer van Dublin. Dit gebrek aan oorspron kelijkheid wordt nog verergerd door het streven naar „kolossale'5 effecten. Wat i: Rome past, wijl het tot de stemming en de historische ontwikkeling van de stad be hoort, kan in Dublin geheel misplaatst zijn. De beide kathedralen die de Protestan ten aan de Katholieken ontnomen hebben, belichamen den geest van het Iersche Ka tholicisme, het Apostelgenie van St. Colo- ban en St. Patrick. De bevolking van Dublin stelt hare aes- thetische kerken evenwel veel meer op prijs, dan de bewoners van andere steden hunne architectonische en kunstvolle tem pels. Het geloof der Ieren is niet een geloof van archeologen, maa-r een van het levende leven. Postzegels van het Congres. De Iersche Minister van Posterijen en Telegrafie heeft bekend gemaakt dat de Postzegels, die ter gelegenheid van het Eucharistisch Congres uitgegeven worden, reeds in Mei in omloop zullen worden ge bracht. De teekening van deze zegels die een frankeerwaarde zullen hebben van 2d. en 3d., is ontworpen door Prof. G. Atkinson en vertoont een kelk met een kruis waar omheen het inschrift „Internationalis Con gressus Eucharisticus MCMXXXII". Het gevolg van den Kardinaal Legaat. Het gevolg van den Kardinaal Lauri, de Pauselijke Legaat naar het Congres te Du blin, bestaat ujt de volgende personen; Mgr. Domenico Tardini, onder-secretaris van de Congregatie voor buitengewone ker kelijke aangelegenheden; Mgr. Franciss Spellman van de Pauselijke Staat-s-Secreta- rie; Mgr. Giuseppe Calderari, Pauselijk Ceremoniemeester. Verder Mr. Commenda- tore, Mgr. Alberto Vignoli, Voorzitter van de katholieke actie te Rome en Comman- datore Pericoli, Pauselijke kamerheeren. GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. D00DELIJK MOTORONGELUK. Gistermiddag te vijf uur reed de 50-ja- rige K. Bos met een duopassagier op zijn motor te Oude Pekela in snelle vaart te gen een boom. In zeer ernstigen toestand werd hij naar het R. K. ziekenhuis te Win schoten vervoerd, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. DOOR VRACHTAUTO GEGREPEN. Op slag gedood. Te Budel is gisterenavond bij het ge hucht Groot-Schoot de 15-jarige S. door een vrachtauto overreden en op slag ge dood. Den bestuurder treft geen schuld. De jongen was achter op den wagen ge klommen. Toen deze plotseling achteruit reed viel hij er af met genoemd noodlottig gevolg. 0NBESTUURD MOTORRIJWIEL RIJDT HET TROTTOIR OP. Drie personen gewond. Gisterenmidag tegen half vijf reed de 28-jarige motorrijder A. v. d. S., wonende aan de Nieuwe Haven te 's-Gravenhage met zijn motor uit de richting Rijswijk naar Den Haag. Bij den oprit van het spoorwegemplacement ter hoogte van bloemenkiosk bij het Viaduct, kwam hij echter met zijn rechterarm in aanraking met een handkar, die daar wou overste ken. Ten gevolge hiervan viel de man van zijn motor op den grond, waarna het mo torrijwiel onbestuurd het linkertrottoir opreed, waarbij eenige personen werden aangereden. De aanrijding was zoo ernstig, dat de 74-jarige mevr. B. uit Apeldoorn een ge compliceerde beenbreuk en haar 36-jarige zoon W. B. uit Rijswijk een beenbreuk be kwamen. Beiden zijn naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal overgebracht. De motor rijder was door deze aanrijding zoo ver schrikt, dat hij het hazenpad koos, doch in den loop van den avond heeft de man, die aan het ongeluk geen schuld heeft, zich eigener beweging bij de politie aange meld. Ook werd nog een derde voetganger, de 37-jarige H. P. L., bij de aanrijding aan een zijner handen verwond, doch deze kon zijn weg naar huis vervolgen. VAN NELLE'S PAKJES KOFFIE SPECIAAL AANBEVOLEN GROEN MERK 40 Cf. per halfpondspakje BLAUWMERK 35 Cf. per halfpondspakje CIRKELKOFFIE 32 Cf. per halfpondspakje MAGNEETKOFFIE 28 Cf. per halfpondspakje FAKKELKOFFIE 24 Cf. per halfpondspakje VRAAGT UWEN WINKELIER UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Donderdag 26 Mei. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 10.15 Ziekendienst. 10.45 Gramofoonplaten. 11,30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Orkestconcert. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Cursus handenarbeid voor de jeugd. 5.45 Concert. 6.45 Knipcursus. 7.00 Causerie door Dr. F. J. Krop. 7.45 Ned. Ohr. Persbureau. 8.00 Mondharmonica-virtuoos G. J. Schrijer. 8.15 NORV kleinorkest. 8.45 Vervolg Mondharmonica-recital. 9.00 Dr. G. B. WürthHet wondere book. 9.35 NCRV-kleinorkest (vervolg). 10.4511.30 Gramofoonplaten. ca. 10.00 Vaz Dias. Hilversum, 296 M. Uitsluitend A V.R.O.-uitzending. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. 10,15 Gramofoonplaten. 10,30 Concert. Mevr. Oortman-Hayé, mezzo-sopraan; Amalie Verschuil, cello en Egb. Veen, piano. 11.00 Knipcursus kinderkleeding. 11.30 Vervolg concert. 12.00 AVRO-kamerorkest o.l.v. L. Schmidt en pramofoonplaten. 2.15 Drs. P. Dykema: De waarde van het kinderspel. 2.45 Pauze. 3.00 Knipcursus. 3.45 Gramofoonplaten. 4.00 Ziekenuurtje. 5,00 Hol'landsch halfuurtje; v. d. Werff, zang; Dina Appeldoorn, piano. 5.30 AVRIO-kleinorkest o.l.v, N. Treep. 6.30 Sportpraatje H. Hollander. 7.00 AVRO-kleinorkest o.l.v N. Treep. 7.30 Aansluiting met de Stadsschouw burg te Amsterdam (uitvoering van de Wagner-vereeniging): Les contes d'Hoff- mann, opera in 5 bedrijven van J. Barbier (tekst) en J. Offenbach (muziek). Dirigent Pierre Monteux. Koorleiding: Hans Cleu- ver. Concertgebouworkest en Koor van de Wagnervereeniging. Regie: Johan do Meester. In de pauze: Causerie en Vaz Dias. 11.0012.00 Gramofoonplaten. •Davenfcry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 11.20 Studio-orkest o.l.v. G. Daines. 1.20—2.20 Shepherd's Bush Paviljoenor- kest o.l.v. H. Fryer. 2.25 Voor de scholen. 3.20 Kerkdienst. 4.25 BBC-dansorkest o.l.v Henry Hall. 4.50 Midland Studio-orkest o.l.v. F Cantell. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Mozart's Pianovariatios door M. Cole. 7.10 Duitscho causerie. 7.40 en 7.50 Lezingen. 8.20 Vanuit de Royal Albert Hall: Con cert door leerlingen van de Kon. Mil. Mu ziekschool o.l.v. Kapt. Adkins; het Kon. Philh. Orkest en het BBC-orkest o.l.v. A. Boult, Sir Edward Elgar, Sir Landon, Sir Henry Wood m.m.v. solisten (o.a. W. Rack- haus, piano); o.a. uit „Oberon", Wobcr; liederen van Strauss en Kol Nedri, M. Bruch. 10.10 Berichten en lezing. 10.50 Kerkdienst. 11.0512.20 BBC-dansorkest o.l.v. Henry Hall (eventueel Nagtegalenzang). .,R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 8.20 Gramofoonplaten. 9.05 Radio-tooneel: „La Dragonne'', van Roger Vercel. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20 Concert uit hotel Angleterre. 3.505.20 Concert uit rest. „Wivex". 8.2011.50 „Die Fledermaus", operette in drie actes van Johan Strauss. Dirigent: Joh. Hye-Knudsen. 12.05—12.50 Dansmuziek o.l.v. C. Ling- ton. Langenberg, 473 M. 7.207.50 Gramofoonplaten. 7.508.50 Concert uit Bad Homburg o.l.v. O. Holger. 11.5012.20 Orgelconcort door Prof. H. Bachem. I.202.50 Concert o.l.v. Eysoldt. 4.506.20 Militaire muziek o.l.v. Ruh- land. 8.20 Beethovenconcert, versterkt Werag- orkest, koor en solisten o.l.v. Buschkntter. Eerste en negende Symphonie van Beet hoven. II.1512.20 Concert o.l.v. Wolf. Rome, 441 M. 8.20 Gramofoonplaten. 9.05 Symphonieconcert o.l.v. Rito Scl- vaggi, m.m.v. Flori, viool; o.a. Tango, Al- beniz. Brussel 508 en 338 M. 508 M.: 12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert o.l.v. Walpot. 6.50 Gramofoonplaten. 8,20 Brahnisconcert m.m.v. Mevr. The- len, zang o.l.v. J. Ivumps,.o.a. 2do Sympho nie en Academische Feslouverluro. 9.35 Operafragmenten, o.a. Faust-wals, Gounod. 10.3011.20 Dansmuziek (gramofoonpl.). 338 M.12.20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert o.Lv. Meulemans. 6.35 Zang door Meisjeskoor. 8.20 Concert o.l.v. Walpot m.m.v. N. Ver- brugge, zang. 9.30 Carillonbespeling. 10.3011.20 Concert o.l.v. Walpot (ver volg). Z e e 8 e n. 1635 M. 7.55 Vroolijk sölistenprogramma. 9.30 Actueelo causerie. 9.50 Concert door het Strijkkwartet uit Zegreb. ca. 11.20 Concert door werklooze musici o.l.v. Goldschmidt. AUTO-ONGELUK TE BRASSCHAET. Door Nederlandschen wagen. Te Brasschaet werd een inwoner van Brecht, zekeren Lode Daems, door een auto, welke bestuurd werd door den Ne derlander L. uit Sliedrecht, overreden cn gedood. De chauffeur werd door het par ket, dat ter plaatse een onderzoek inselde, onder aanhoudingsmandaat gesteld en in de gevangenis ingesloten. Haar gewasschen met benzine. Gisterenavond heeft de 27-jarige mej. J. v. H. in haar woning aan de van Brakel- straat te Rotterdam haar haar met ben zine gewasschen. Zij deed dit in de keu ken vlak bij een brandend comfoor. Op een gegeven oogenblik is het haar in brand gevlogen. De va-der van mej. v. H. die op haar geschreeuw toesnelde, wist met een kussen do vlammen spoedig te doovon. Desondanks bleek het slachtoffor vrij ern stige brandwonden aan hoofd en handen te hebben gekregen. Zij is in het Zieken huis aan den C'oolsingel verbonden. D00DELIJK GEWOND. Bij een twist. Te Budel kregen V. en diens stiefzoon twist over het verdiende loon, waarbij do mannen weldra handgemeen werden. Tij dens de vechtpartij viel V. met hot hoofd op een scherpen kant van een kolenem mer. Hevig bloedend uit een hoofdwonde, werd hij naar het Liefdegesticht overge bracht. Zonder tot bewustzijn te komen, is hij daar overleden. De marechaussee heeft dc zaak in on derzoek. FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. Sindal's kantoren waren in een gebouw juist tegenover de club; hij nam zijn be zoek dadelijk mee naar zijn privé-kantoor cn wees nadrukkelijk op de dubbele deur. „Zoo stil als het graf 1" zei hij en nam sigaren en sigaretten van de schoorsteen, die hij zijn bezoekers aanbood. „U kunt hier absoluut veilig spreken, Sir Marston. Ik ben benieuwd wat u hebt te vertellen?" Marston deed dadelijk het relaas van zijn onderhoud met Garrett; hij herhaalde woordelijk wat de oude man hem gezegd had. Hij keek beurtelings naar zijn beide toehoorders: Sindal luisterde nieuwsgie rig, zelfs opgewonden; Weathershaw, mokte kalm zijn sigaar en was flegma tisch als steeds. „Goeie gena deriep Sindal, toen Mar ston uitgesproken was, „Klopt dat niet ge heel met wat ik vertelde? Dat bewijst na tuurlijk duidelijk, dat Mademoiselle een nou, op een aardige manier een dubbel rolletje beeft gespeeld, hé?" Bleef de re latie met Birch aanhouden, terwijl ze ver loofd was met Sir ChevilleEn Birch had apartjes met de verloofde van zijn cliënt, bijna onder den neus van Sir Che ville En die samenkomst Maandag nacht verdorie, dat is ernstig I Had die oude baas gisteren maar gesproken Maar natuurlijk komt hij op de verdaagde zit ting» —.over veertien dagen! Wat zeg jij van dit alles, Weathershaw?" „Dat er in veertien dagen een heeleboel kan gebeurenantwoordde de detective. „Voorzichtige kerel!" prees Sindal. „Laat zich niet vangen Je bedoelt, dat je in die veertien dagen flink wat hoopt te doen, niet?" „Zoo is het," stemde Weathershaw toe. „Toe nouprotesteerde de rechtsge leerde. „Je kunt toch wel zeggen, wat je vindt van het verhaal, dat Sir Marston ons juist vertelde". „Ik vind er heelemaal niets vanant woordde Weathershaw. „Het feit op zicb- elf, dat een man en een vrouw elkaar om middernacht op de heide ontmoeten, is niet zoo vreemd. Voordat ik daar crooter waar de aan hecht, zou ik verschillende dingen willen weten". „Wat bijvoorbeeld?" vroeg Sindal. „O." antwoordde Weathershaw, met een van z'n onschuldige glimlachjes, „om to beginnen, wat meer van Mademoiselle de Coulanges' antecedentenen dan iets om trent het karakter van meneer Birch." „Kijk eens," riep Sindal plotseling. „Het is een duidelijk bewezen feit. dat Birch en Mademoiselle elkaar in den laatsten tijd in het geheim ontmoeten. Om te begin nen met Maandagnacht, zelfs al zouden we enkele dingen moeten veronder stellen, van andere feiten hebben we zekerheid. Ongeveer om zes uur zoekt Sir ïhevflle Stanbury Birch op, die een tes tament-acte voor hem ter teekening kla-^" heeft, waarmede hij honderd duizend pond aan Mademoiselle de Coulanges legateert. Sir Cheville teekent zijn testament en neemt bet op zijn eigen verlangen mee. Hij noodigt Birch uit, op de club met hem to dineeren en Birch neemt die invitatie aan. Ze dineeren samendan speelt Sir Cheville een spelletje whist met zijn vrien den, Birch ziet hem daarmede bezig, als hij om tien uur van de club weg gaat. Vol gens Garrett, een betrouwbaar getuige, ontmoet hij Mile de Coulanges om elf uur bij het boschje van Swales in Lithersdale en ze loopen over de heide in de richting van "de Zwarte Klip. Lijkt het er nu niet op, dat ze ergens bij de Zwarte Klip ge weest moeten zijn om twaalf uur, toen..." „Toen verscheidene andere menschen er beslist ook waren" viel Weathershaw hem in de rede. „Te weten: Mevrouw Stanbury, meneer Et-herton en meneer Bradwell Pike". „Hm zei Sindal, „Ik zou wel 's willen weten of laatstgenoemde meneer alles verteld heeft wat hij wist? Maar laat me nu mijn conclusie trekken. Ik geeft toe, dat ik nu theoretiseer, en dat zelfs op een zeer onplezierige manier! Maar we moeten de zaak onder de oogen zien. Hoe is nu de toestand We moeten vooropstel len, dat Birch verliefd is op Mademoiselle en zij op hem, waarom anders die ge heime nachtelijke ontmoetingen Birch weet ook, dat, als die arme oude man maar opgeruimd was, Mademoiselle honderd duizend pond zal krijgen. En Birch is^ uit stekend op de hoogte van Sir Cheville's gewoonten cn weet. dat hij altijd naar huis gaat lanes het voelnad over de Zwarte Kb'n. En het is een feit. dat Birch en Ma- -••• men bij de Zwarte KUn wa ren „Neen, dat feit is niet bewezen," viel Weathershaw in". Carrett zei slechts, dat ze in die richting liepen. Toen hij ze niet meer zien kon, zijn ze misschien een an deren weg in geslagen." „Nu. dan stel ik een andere theorie op," ging Sindal een beetje ongeduldig voort. „Beraerd genoeg, maar't ligt voorde hand Nu, Birch besluit zijn cliënt te vermoor den, om èn Mademoiselle èn het geld te krijgen. Hij wacht hem op bij de Zwarte Klip en voert zijn plan uit, en steelt dan het testament on de andere papieren van het lijk van Sir Cheville. Zie je, hij heeft gegronde reden om te vermoeden, dat. de verdenking op iemand anders zal vallen namelijk op Mevrouw Stanbury. Als zij het testament in handen zou krijgen en het vernietigde zouden die honderd dui zend pond niet uitbetaald worden. En die belooning, die Birch uitlooft niets dan brutaliteit! Brutaliteit, alleen maar Weatherhaw hield waarschuwend zijn vinger in de hoogte. „Je beschuldigt Birch dus in ernst van dien moord?" vroeg hij. Sindal dacht eenige oogenblikkcn na. „Het is een zware beschuldiging tegen wien ook, nog afgezien van 't feit, dat hij een collega van me is!" mompelde hii ein delijk. „Maar op mijn woord, Weathers haw mijn vermoedens zijn niet oneegronjl. Denk eens aan wat Birch er bij zou win nen, als de oude man dood was, zooals de zaken stonden „Waarom zou hij het testament dan ge stolen hebben?" vroeg Weatherhershaw. „Hoorde bij zijn plan riep Sindal. „Om 'e menschen te doen gclooven, dat de moord was begaan om het bezit van het testament. Indien mijn theorie juist is, dan heeft Birch het testament, en in ver loop van tijd zal het wel op een scherp zinnige manier ontdekt worden." „Denk je, dat die jonge Francaisc me deplichtige is?" vroeg de detective. „Ik weet werkelijk niet, wat ik daarvan denken moetzei Sindal. „Het lijkt me te verschrikkelijk om waar te zijn. Maar er zijn vrouwen, die dergelijke vroeso- lijke dingen doen. En er is geen twijfel aan, dat ze Sir Cheville bedrogen heef!. „Hoe zijn haar antecedenten? Is zo al lang hier," vroeg Wenthershaw, „Twee jaar," antwoordde Sindal," ze is heel rustig, beseheiden, omopvallcnd schepseltjeTk geloof, dat de kolonel en zijn vrouw haar een parel vinden Ik be grijp natuurlijk wel, hoe gemakkelijk zo hen kon bedriegen. De kolonel woont in een raar, oud, onregelmatig gebouwd huis, en je kunt er gemakkelijk 's nachts in en uit gaan, zonder dnt het de nandachb trekt. 'Maar wat de antecedenten van Ma demoiselle betreft, daar weet ik niets van af. Tk verondersl cl, dat zo daar hor-1 gewoon in betrekking was." „Ik kan u wel meer vertellen," rnorkto Marston op. „Ik meen, dat ik mevrouw Barwick tegen mijn moeder hoorde zeg gen, dat ze Mil. de Coulanges hadden ge nomen op aanbevelling van mevr. Birch, de moeder van dezen Birch." „Ahariep Sindal. „Dus Biroh kendo haar voordat ze kwam. Luister nu eens Er is niet de minste, twijfel aan, dat er hier inecr achter zit dan wij weten Weathershaw, ik wil me niet met jouw werk bemoeien, maar wnrkolijk, geloof je ook niet, dat jo je op Birch inoet eoncen- trecren 1" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9