KERKNIEUWS SPORT STADSNIEUWS AGENDA WOENSDAG 25 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Aansluiting bij het R.K. Werkliedenverbond. Do voorzitter stelt voor thans een com missie ift te stellen om déze zaak to on derzoeken. Het congres neemt dit voorstel aan. Do commissie zal voor 1 Januari 1933 met het rapport komen, Zöodat alle leden zich tijdig voor het congres 1933 zullen kunnen beraden. Dit voorstel wordt aan genomen tegen de afd. Eindhoven. De huidige werkwijze van het onder steuningsfonds zal ongewijzigd worden ge handhaafd, terwijl de heer Sehevichoven weer als voorzitter zal optreden. Het rapport betreffende de organisatie der arbeidcontracters wordt tot bet vol gend jaar aangehouden. Als leden der kasenmmissie-1032 worden aangewezen de afd. Haarlem cn Dordrecht als plvv. leden Leiden en Rotlordam, Ziekteverzekering. Het hoofdbestuur stelt voor, dat het congres zich in beginsel voor een eigen ziekteverzekering zal uitspreken, en 500 ter beschikking zal stellen voor statuten etc. Het congres vereenigt zich hiermee. Aangenomen wordt een voorstel-Til- burg, om het volgend congres in Tilburg te houden. Hierna komen nog verschillende afdec- lingsvoorstellen aan de orde. Do afd. Leiden wil een enquête inge steld zien naar de verhouding van het R. TL en andersdenkend overheidspersoneel in verband met diverse stroomingen der bevolking. Voorts wil de afd. eventueelo verbetering in den toestand bewerkstel ligd zien. De afd. Den Haag steunt het voorstel Leiden, want al te vaak voelt men aan den lijve, dat 'n katholiek geweerd wordt, wijl hij katholiek is. In Den Haag is geen der directeuren van takken van dienst R. K. één adj.-directeur is er R.K. Een candi- daat voor het directeurschap van den plantsoendienst in Den Haag werd door alle liberale bladen als zoodanig aange wezen, totdat men plotseling ontdekte, dat hij katholiek was en er niets meer van hem deugde. N Geroep: Schande 1 In Utrecht is het al even erg. Daarom bepleit spr. het opnemen van staatjes in het Orgaan. De afgevaardigde van groep VI onder steunt de gedachte LeidenDen Haag. Het hoofdbestuur zal met het gesproke ne rekening houden. Hiermee was de agenda afgehandeld en sprak de voorzitter het slootwoord. BEZUINIGING OP DE KRANKZINNIGENVERPLEGING. De Nederlandsohe Vereeniging voor Go- stichtsarlsen en de R. K. Gestichtsart-sen- vereeniging hielden te Utrecht een gecom bineerde vergadering ter bespreking van de vraag of en hoe er op de krankzinni gen verpleging bezuinigd kan wordendit naar aanleiding van den aandrang^ van Zuid-Holland op de gestichten die Ziud- Hollandsche patiënten verplegen, om 30 pet. van de provinciale bijdrage op hun be grooting te bezuinigen. Dr. J. Kat, geu.-dir. van het Apeldoorn- scke Bosch te Apeldoorn, hield een inlei ding waarin hij ongeveer het volgende be toogde Doordrongen van den nood der tijden zullen do gestichtsartseu moeten trachten, mogelijkheden van bezuiniging te zoeken, maar tevens bedenken, dat zij de eenige verdedigers van de belangen van hun pa tiënten zijn. Mogelijkheden van bezuiniging dus, waarbij het tegenwoordig peil der K. Z.-verpleging, dat nog achter staat bij dat der ziekenverpleging, en dat toch zoo moei zaam verkregen werd, niet verlóren gaat, bezuiniging, die zoo mogelijk constructief, zoo min mogelijk destructief moet werken. Onderzocht behóórt te worden, of en op welke wijze constructieve bezuiniging op den kostenden prijs dor verpleging in de gestichten is te verkrijgen door o.a.: loons verlaging; verbod van winetmaken op krankzinnigenverpleging; verschaffing van bouwkapitaal tegen matige rente; differen- tieering van do gestichten voot onderschei den groepen van verpleegden; bevordenng van grootere deskundigheid van bouwkee- rert eii bouwmeesters, die nieuwe gestich ten ontwerpen; samenwerking van bijeen liggende gestichten voor bepaalde doelein den; gemeenschappelijke inkoop van daar voor geschikte artikelen; organisatie van de aanwerving van personeels Verder bokoort onderzocht te worden of de kosten van de verzorging des geestes zieken bezuiniging is te verkrijgen door: betere ordening van den aanbouw van nieu we gestichten en de uitbreiding VAn oude; betere ordening van dé plaatsen Van pa tiënten in de gestichten; bevordering van de stichting van tehuizen voor niét krank zinnige kindschè oudjes, ondef behoorlijk toezicht ter voorkoming van misstanden; intensievere nazorg Voor oüd-gêsticktsver- pleegdèn, in nauwere samenwerking niét dè gestichtSArtseU; Verdere Ontwikkeling Van Leb Buitengewóón onderwijs; intëriSie- vei'ö üazofg vöóï de öuddeërlingën van het Buitengewoon bndêfffijé, mët 'méër plaats op dé werkplahtsèn vóór gëèStëlijk onvolwaardigeh; bevordering van regèé- ringswege. van dê beweging voöf de géés- teljjke volksgezondheid. De vergadering höördè mét gröotê be langstelling de éonclü§iêê van ér. Kat en besloot een commissie te bertóëmën, dié tót taak hééft bvê'r dé 'mógelijkheden tót be- zllihiging, dlê difêctë gevólgèn kunnen llêbtién, e'êfi ên<lüêtê bij dè Nêderlahdsctie géètichtên in tè stellen, teneinde daarmëde dó vcFgaderiflg van advies te dienen. NIEUWE SPOORWEG- RIJTUIGEN. VEILIG, SNEL EN GERIEFELIJK. Ha do nieuwe en comfortabele derde klas-rijtuigen, die ongeveer twee jaar ge leden bij de Nederlandsche Spoorwegen in gebruik werden genomen en door het rei zend publiek zeer gewaardeerd worden, ge tuige het feit, dat zij zoo goed als steeds onbeschadigd in de revisie komen, zijn met het begin van de zomerdienstregcling eeni ge nieuwe eerste- en twèedc-klas doör- gangsrijtuigen en bovendien enkele nieuwe bagagewagens in diénst gesteld. Het materieel der spoorwegen is met 25 D-treinfijtuigon le en 2e klasse, in hoofd zaak voor biunenlaüdsch verkeer, en 5 ba gagewagens voor internationaal verkeer uitgebreid. Zoowel in- als uitwendig zien de wagens er keurig uit. Ze zijn in een eenvoudige, vrij rechte lijn gebouwd en de verschillen de coupé's zijn smaakvol ingericht. Het be kleedsel der zittingen is groen en rood, terwijl eenige foto s van mooi Nederland een gezellig en intiem karakter aan de com partimenten geven. De eerste klas-coupés hebben vier, de tweede klasse-coupé s zes zitplaatsen, waarvan het aantal nog uit te breiden is door de armleuning omhoog te klappen, die mooi in het rugkussen sluit. Het is echter niet de bedoeling om zulks te doen, wanneer het aanbal reizigers zeer groot mocht zijn, doch het is wel dienstig, wanneer een grooter gezelschap gaarne bij elkaar in één coupé reist. Wanneer des avonds het licht is inge schakeld kan men door middel van een kleinen schakelaar, die zich in elk com partiment bevindt, zelf het licht aandoen, dat uit melkwitte ballonnetjes straalt en op dezelfde wijze kan. men de violet-kleu- rige lamp ontsteken, waarvan het licht zeer weldadig voor de oogen is en niet stoort, wanneer men des avonds in wil dutten. Het bovendek van de nieuwe wagens is van celotex, waardoor binnen de warmte goed bewaard blijft. Uiterst hygiënsch en frisch zijn de toiletten, die zich achter in de wagens bevinden. Een groote mate van veilig heid. Bij den bouw van deze nieuwe rijtuigen is er evenwel niet alleen naar gestreefd, om deze voor de reizigers zoo gemakkelijk mogelijk te maken, maar is er ook voor ge zorgd, dat een zoo groot mogelijke mate van veiligheid verkregen werd en deze is hier aanmerkelijk hooger dan bij de oudere wagens. Zij zijn, als a-lle moderne rijtuigen van staal, waardoor het uitgesloten is, dat zij bij een botsing verbrijzeld worden. Wel een zeer belangrijk voordeel. Het zijn ée eerste eleotrisch gelaschte rijtuigen, in Nederland gebouwd (door Werkspoor, Beijnes en Allan) en de eerste epoorwegvoertuigen, die geheel of zoo goed als geheel electrisoh gelascht zijn. Met hun voorloopers in Frankrijk was dat niet het geval; deze zijn nog grootèndeel geklon ken. Dc voordeelen zijn gladder werk, dus minder aanleiding t>ot roesten en bovendien is de luchtweerstand en het gewicht min der. Op de rijtuigen, die vergelijkbaar zijn met het vorige type is 10 pet. gewicht be spaard. Een voordeel, dat ook den leek dadelijk moet Opvallen is de rustige lóóp, waarbij het geruisch tot een minimum beperkt is. Dit is verkregen door een verbetering der dra ai stellen, waarbij gummi is toegevoegd en bovendien doordat de remmen in do draaistellen zijn opgenomen. Zulks voor komt het hinderlijke klappen en knarsen der stangen. Het remmen geschiedt dan ook vrij geruischloos en zonder schokken. Om een vergelijking te geven van het benoodige materiaal voor deze rijtuigen en van dat der vorige is het niet onaardig eenige cijfers te noemen. Bij de geklonken rijtuigen werden per rij tuig 16150 klinknagels gebruikt, terwijl bij deze voertuigen 1060 Meter laschdraad en nog 736 klinknagels noodig waren. Het hout- verbruik daalde van 11.45 tot 8.6 M3, dus met 25 pet., het aantal houtschroeven van 36.000 tot 33.500, due met 7 pet., het aantal schroefboutjes met 19 pet. (alles per rij tuig). De nieuwe bagagewagens. De bagagewagens, waarvan er een ill den proeftrein was ingekoppeld, zijn van een nieuwen vorm. Door de wagens aldus te bouwen, is een goede uitkijkplaats verkregen voor den conducteur, die nu achter de locomotief zeer gemakkelijk zit en een goed gezicht op de lijn heeft. Door de hooge afmetingen van sommige locomotieven was het uitzicht niet altijd even gemakkelijk en moest de conducteur zijn lichaam wel eens in aller lei bochten wringen, om göed te kunnen zien, doch nu kan dit op eenvoudige wijze geschieden, zoowel links als rechts naar voor en achter. Een nieuw snufje in de conducteurs- ruimte is de electrische kookplaats, waarop men eet- of drinkwaar kan warmen. De bagage-wagens bestaan uit drie ge scheiden afdeêlingen, die alle drie afzon derlijk kunnen worden afgesloten. Dit is een groot voordeel voor de controle door de douane, daar nu-werzending van bagage in transito mogelijk is naar verschillende landen. De wagens zijn afgesloten met gekoppel de schuifdeuren, die op kogels loopen, waar door het openen en sluiten zeer vergemak kelijkt wordt. Wanneer de conducteur nu het hoofd door de deuropening steekt zal dit bij remmen geen bezwaar opleveren. Vroeger gebruikte'men wel ter voorkoming van ongelukken stuiters, doch dit systeem is veel veiliger. Het uiterlijk van de ba gage-wagens past goed bij de nieuwe perso nen-rijtuigen aan. Crisistegemoetkoming aan veeboeren. B. en W. van Rotterdam meenen dat den veeboeren op billijke wijze wordt tegemoet gekomen, indien voor het jaar 3 932 op de geldende pachtsommen een reductie wordt verleend van 45 pet., waarbij dan het voor behoud moet worden gemaakt, dat, indien het Rijk ten opzichte van consumptiemelk op eenigerlei wijze s-teun aan do veeboeren verleent, daarmede bij het einde van het paohtjaar rekening zal worden gehouden. Aangezien de pachtopbrengst der vee boerderijen ongeveer 180.0Ó0 per jaar be draagt, zal de te verleenen crisistegemoet koming voor het jaar 1932 een bedrag van rond 58.500 vorderen. Het genoemde be drag kan worden gevonden door afschrij ving van den post Onvoorziene uitgaven der Begrooting voor 1932. B. en W. stellen den raad voor tot deze crisistegemofttkoming aan pachters van woilanden der gemeente te besluiten. De vrije invoer van brood. Het lid der Tweede Kamer, mr. J. A. G. M. van Hellenberg Hubar heeft de vol gende Schriftelijke vragen gericht tot dén Minister van Economische Zaken en Ar beid: Is de Minister niet van oordeel, dat het onbillijk is, dat buitenlandsöhe bakkers hun producten onbelemmerd mogen invoeren, tèrWljl hun Nedèrlandschó concurrenten gedwongen worden grondstoffen te Verwer ken waarvan de prijs in gevolge Overheids maatregelen (Tarwewet) verhoogd is? Is de minister niét mn oordeel dat het op den wég der Regeering ligt te bevorderen, dat aan dezen onbillijken toestand een einde kotnt? Wil de minister meedeelen het re sultaat van heb óverleg, door den feóenma- ligen minister van Binnenl. Zaken en Landbouw in de vergadering der Tweede Kamer van 15 December j.l. toegezegd, no pens heb verzoek van ondergeteekendé om een „gecompenseerd invoerrecht" op brood: te heffen? Indien het antwoord op dè eer ste vfa-ag ontkennend móet luiden, wil de minister dan meededen dè gronden, waar op he6 oordeel van den minister steuüt? GOUDEN KL00STERFEEST. Ih het Liefdegesticht te Raalte hoopt de ÈêfW. ZiiSlér Èüfalina (Mé). Hlïberfca Maas gêb. tê L 1 d n) óp 28 Mèi a.s. haar gou den kloosterjubileuni tê Vièréü. TOERISME AUTOTOCHT DOOR NEDERLAND. Morgenochtend, om 8 uur, begint te Am sterdam een door de Koninklijke Neder landsche Automobielclub georganiseerde tocht door Nederland, welke bedoeld is als een propaganda voor schoonheid van ons eigen land. De ongeveer 100 deelne mers komen met hun naar schatting 40 wagens te samen bij het Citroen-gebouw aan het Stadionsplein te Amsterdam om over Haarlem, Zandvoort, Noordwijker- hout, Wassenaar, Voorburg, Delft, Rotter dam, Dordrecht, Breda, Bergen op Zoom, Goes en Middelburg naar Vlissingen te rijden, waar wordt overnacht. Den tweeden dag maakte men een tooht over Walcheren, om vervolgens weer over Bergen op Zoom en Breda naar Til burg te rijden, vanwaar over ,,De IJzeren Man" bij Vught en 's Hertogenbosoh naar Berg en Dal bij Nijmegen wordt gereden, waar hét traject van dien dag eindigt. Zaterdag 28 Mei wordt over Nijmegen, Arnhem door den Achterhoek en Twenle naaf CoeVördèn gereden, waarna het ge zelschap door de mooiste gedeelten van DreMe, Groningen bèreikb; des avonds Kal èén bëzoek aan PaterBwóldë wofden gébracht. Den vierden en laatsten dag gaat de bocht dooT de provincie Groningen naar Friesland, waar de Zuiderzee en de mè- ren Kullen wofden bezichtigd. Vervolgens rijdt inéft öVèf Mèppel én Zwöllè, oVef de VélliWe 6aar Utreèht. Ih het jaarbèurs- festaiifaht 2a 1 dëzè pröpagandatöcht wor den béSlötèn 'met èèh gezamêfilijkê maal tijd. POSTDUIVEN „strijd en vrièfidsónap" (vowsenetéPi) Bovengenoemde vereeniging hield een wedvlucht van Mons (België). In concours waren 92 vogels. Los 8 uur voorin. Dé eer ste vogel bereikte het hok om 10^47—11 en de laatste vogel om 1131-^-53. De prij zen werden behaald als volgtt 1, 11, 12 en 15 prij§ C. ZwaAtl; 2, 4, 8, 9 en 18 prijs G. A. vAh Adficlïërfi; 3e prijs J. Sluiter; 5ê êh 145 prijs ÏT. Zanclvoort; 6e en 13e prijs H. H. J. van Klavèrên, 7e prijs A. Öudshoórn, löe, 16è èn I?e prijs G. A. ftëijne. ZILVEREN PRIESTERFEEST. Pater Mauritius Lans 0. Carm. Heden heeft de zeereerw. pater Mauri tius Lans O. Carm., missionaris in Brazi lië, tijdelijk bij zijn familie hier tér stede vertoevend, zijn zilveren priesterfeest her dacht. De jubilaris droeg hedenmorgen te 9 uur in de St. Petruskerk een plechtig gezon gen H. Mis aan Gód Op. Zijn eerw. werd daarbij geassisteerd dóór den zeereerw. heer pastoor Th. M. Beukers als presbyter assistens, den zeereerw. pater Dyonisius Heggelman O. Carm. uit hét klooster te Aalsmeer en den weleerw. pater J. Bouman O. Carm., priester-student aan de Leidsche Universiteib. Als ceremoniarius fungeerde de weleerw. heer D. J. v. d. Ven, Kapelaan der parochie. Na het Evangelie hiëld dê pastoor der parochie, de zeereerw. heer Th. M. Beu kers, de fèestpredicatie, naar aanleiding van de woorden uit de Introïtus van het feest van dezen dag. Spr. bègon met te zeggen, dat het voor hem een groote vreugde is, dat dit feest hier gevierd wordt. Want vooreerst is de familie van dezen feesteling niet onbekend in deze stad, maar bovendien roept de fa milienaam bij spr. herinneringen wakker aan Mgr. Lans, die in spr.'s jongelingsja ren zijn pa-stoör, in zijn seminariejaren zijn president en in zijn ka-pèlaansja ren zijn deken was en van wien hij vele wijze lés sen heeft mógen ontvangen. Een zilveren priesterfeest is altijd een bijzonder feest. Een priesterfeest is zoo goed voor eèn priester zelf, want onwillekeurig denkt hij veel te weinig aan het hóogè ambt, dat hem is opgelegd. Hij is een zondig ïnensch even als alle andere menschen. Het priesterschap is een gave Góds en een herdenking aan het ontvangen dief gave is weer een bijzondere gelegenheid om God te danken voor zijn goedheid en ge nade. Hoe zou een priester in staat zijn zonder die genade zijn taak naar behooren te vol brengen? Hoe is een missionaris in staat om zooveel offers te brengen, offers bij hét heengaan, offers bij zijn werk in vrêemdê landen, offers van geheel zijn persoon. Wij lezen meermalen over de ontberin gen van de missionarissen, over de moeiten, die zij zich moeten getroosten bij 'de pre diking van het H. Geloof. Bijna al zijn 25 priester-jaren heeft de jubilaris in de I-" sie doorgebracht, bij die onbekenden, aan wie hij zijn geheele leven heeft geschonken. Vandaar ook, dat dè feesteling geen an dere gedachte had dan op dezen dag een plechtig H. Misoffer op te dragen aan Gód. óm Hem te danken voor al Zijn zegenin gen. Dat en dat alleen zou zijn feest zijn. Wij, aldus vervólgt pastoor Beukers, willen ons daarbij aansluiten. Ook voor de gelöovigen toch is het een heerlijke gele genheid tot dankbaarheid jegens God voor al zijn zegeningen, door de priesters aan de geloövigen meegedeeld. Dankbaarheid voor de gebeden, die de priester stort, want deze zijn vóór héél de Kerk, Die de Bruid van Christus is. Laten wij daarom dit feest maken tot een feest van dankbaarheid, een feest van dank lof en eer aan God, voor de zegeningen en genade, die Hij dezen jubileerenden pries ter en ons geschonken heeft. Spr. uit den wensch dat God dezen. priefeter moge blijven zegenen, opdat hij lan ge jaren nog moge arbeiden als priester, en dat hem, dat zijn vurigste Wensch is, de gezondheid naar lichaam gegeven moge worden, om weer in zijn missie te kunnen gaan arbeiden. En dat wij deelachtig mo gen zijn aan al die offers die hij brengt, aan al die gebeden, die hij stort. Na de predicatie werd hét H. Misoffer voortgezet. Het zangkoor voerde uit de 3-stemmige Mis ter eere van de H. Mathildis van Hub. Cuypers, het „Tantum Ergo" van denzelf den componist en „Laudate Dominum" van M. Teeuwise, terwijl de heer jongmans tijdens de Offerande het „Ecce panis'' van Joh. van Leeuwen vertolkte. Het feest van pater Lans werd verder in hiiiselijken familiekring, Wasstraat 31, doorgebracht, alwaar vele oud-bekenden en vrienden den jubileerenden Missionaris hun gelukwenschen kwamen aanbieden. Autotocht voor ouden van dagen. Nu het weer zomer gaat worden, denkt het Comité als vanzelf aan den autotocht voor de oudjes. Maandag 30 Mei, Dinsdag 31 Mei en Woensdag 1 juni zal er gelegenheid zijn voor ouden van dagen van zeventig jaar en ouder Om zich op te geven voor de autotocht, uitsluitend des morgens_ van 12 Uur aan het bureau van den Voog dijraad Breestraat 91. Daar ook dit jaar gebrekkige kinderen' weer zullen mogen meegaan, wordt men verzocht de adressen dér kinderen op te geven bij mevrouw GoudsmitCohen, Nóórdëindé 52, op dezelfde dagen als MènbóVèïi vêrmèld, van 10—Ï2 uur. Handelsregister K. V. K. Wijziging: 5684. Róózen van Bakèl, Sós&ê'rihêiïrl, Hoofdstraat 249, blóëmból- lênhandêl êh èxpbrl. Bovengenoemde handelszaak is mèfc ingang van 1 Januari 1932 in liquidatie getreden. Yereff.: Wéd. Gj M. Vi Bakelvan Libh, Geffen» Gistêïen hebben wè gémêld, dat ér hier ter stédè èén man 'vermist wérd'. AbüSiêVëlijk wérd échter öpgêgevén, dat dit was de 42-jarige J. v. d. P. Dit onjuist, wijl het hiér zijh zóón dêh 24- jarigen J. C. v. d. P. betrof, die eöhtèr inmiddels in de ouderlijke woning is te- LEIDEN. Woensdag. R. K. Ver. van Hotel- en Res- taurantpersoneel „Sb. Antonius", R. K. Volksbond, 12 uur midder nacht. Woensdag, Oprichtingsvergadering Prop. Club R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, Zita-gebouw Pieterskerkkoorsteeg 15, 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 23 tot eh met Zondag 29 Mei a.s. waargeno men door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tèlef. 136 en A. J. Donk, Dóézastraat 31, telef. 1313. 459e STAATSLOTERIJ (Nlei officieel). Trekking van Woensdag 25 Mei 1933 5e Klasse, 7e LUst Hooge Prijzen: No. 17420 1000 No. 626 766 7020 13019 14358 elk 400. No. i0254 f 200. No. 1468 2734 5576 7254 8056 12067 12044 19212 19616 100. Pryzen van 70. 12 42 90 448 564 570 694 734 742 774 857 1052 1103 1190 1225 1546 1621 1733 1817 209. 2138 2251 2267 2427 2640 2651 2802 2864 3424 5784 5785 5946 6082 6332 6401 7022 7754 8357 8990 9876 10450 10716 11176 12124 12966 13446 14171 14874 15310 15747 16772 17529 17618 18133 18655 19240 20201 6418 7043 7792 8512 9195 9891 10532 10765 11233 12139 13001 13478 14308 14889 15322 15999 17127 6467 7036 7874 8547 9292 9956 10584 10775 11437 12346 13011 13479 14485 14969 15406 16099 17151 6625 7224 7965 8743 9350 10119 10592 1083P 11464 12420 13145 13527 14528 15098 15436 16220 17193 6759 6816 7291 7302 7988 8141 8746 8799 9464 9577 10130 10204 10638 10670 10920 1C937 11690 11699 124G9 12777 13156 13207 13569 13795 14622 14627 15133 15154 15512 15535 16271 16375 17315 17335 17749 17775 17780 17807 17813 18167 18192 18355 13287 16425 18670 18677 18710 18852 18967 19542 19623 19836 i9919 19974 20413 20420 20475 20709 20835 9686 9733 103G6 10410 10673 10680 11027 11141 11754 11969 12920 12949 13237 13323 13083 14165 14783 14793 15162 15244 15627 15709 16396 16427 17437 17'67 17842 18054 18487 18511 18971 18975 20104 20145 10 55 68 131 132 194 197 215 297 304 338 375 351 408 412 436 501 527 560 573 593 687 733 738 741 760 817 843 881 1014 1207 1550 1850 2015 2219 2459 2727 2907 3150 3376 3920 4214 4357 4657 4986 5131 5359 5568 5776 6044 6234 1085 1097 1244 1297 1703 1763 1871 1891 2027 2035 2289 2294 2556 2557 2754 2777 2996 3003 3182 3232 3539 3589 3962 4010 4257 4272 4433 4447 4699 4839 5007 5008 5207 5231 5389 5433 5615 563r 5829 5877 6153 6167 1115 1127 1149 1324 1397 1453 1764 1773 1777 1905 1926 2101 2112 2438 2447 2614 2641 2803 2839 3047 3095 3301 3321 3668 3676 4120 4168 4284 4295 4529 4549 4901 4915 5027 5028 :292 5294 5473 5512 5733 5773 6006 6011 6186 6213 629^ 62S9 6303 6530 6534 6543 6961 6983 7042 70"7 7126 7142 7200 7206 7211 7245 7246 7412 7420 7424 7528 7542 7613 7650 7732 7748 7751 7822 7897 7963 7967 7969 8143 8189 8213 8215 8221 8386 8398 8440 8444 8465 8503 8531 8566 8571 8572 CG83 8695 8764 3886 8992 9149 9224 9250 9253 9270 9359 9300 9439 9495 9534 9700 9790 9792 9811 98G6 10051 10140 10201 10210 10240 10327 10330 10414 10435 10447 1Ó675 10694 10696 10745 10824 10885 10893 11059 11063 11072 11131 11135 11157 11193 11198 11356 11363 11388 11417 11463 11632 11641 11684 11G86 11710 11777 11796 11803 11826 11839 11916 11967 12060 12108 12115 12253 12267 12269 12277 12343 12590 12613 12624 12647 12666 12787 12809 12832 12837 12857 13059 13064 13149 13150 13215 13542 13022 13653 13663 13671 13756 13786 13789 1380G 13814 13868 13894 13909 13915 13927 14031 14075 14101 14157 14213 14292 14335 14349 14395 14402 14405 14498 14499 14514 14515 14598 14742 14749 14765 14790 14796 14866 14936 14996 15000 15018 15102 15122 15143 15176 15223 15380 15389 15412 15422 15488 15552 15714 15723 15744 15760 15763 15856 15858 15862 158G7 15877 15986 16080 16117 16122 16175 16371 16426 16451 1Ö467 16533 16588 16621 16659 16668 16683 16766 '16767 Ï6779 168Ó2 16831 16046 '16950 16961 16973 16974 16979 17091 17113 17136 17138 17145 1721Ö 17233 17251 17354 17383 17527 17533 17636 17659 17071 17754 17830 17832 17936 17941 18062 18071 18093 18180 18187 18344 18375 18399 18415 18431 18488 18513 18321 13570 18605 18877 18901 18915 18929 18955 19027 19037 19057 19094 19121 19266 19299 19380 19427 19506 19586 19592 19627 19664 19719 19775 19702 I98i9 19853 19913 19977 19983 20003 20071 20072 20140 20172 20190 20202 20229 ,0334 80965 20445 20579 90011 °0689 20753 20782 20795 20042 70973 Vérbetering: 5e Klasse, 6e 1996Ö niet; 1116 en 1442Ö m.z. 7295 7388 7565 7583 7802 7819 8016 8.107 8292 8333 8487 8499 8649 8665 8998 9038 9303 9343 9613 9600 9909 9952 10280 10299 10598 10669 10832 10843 11124 11128 11344 11351 11561 11593 11739 11752 11880 11887 12168 12249 12513 12536 12746 12758 12930 13043 13437 13448 13694 13716 13835 13857 14008 14029 14235 14240 9607 9900 10261 10486 10830 11075 11288 11546 11735 11869 12161 12482 12734 12883 13228 13693 13834 13982 14217 14413 14479 14487 14624 14709 14728 14313 14837 14855 15033 15069 15097 15257 15268 15345 15615 15621 15665 15774 15791 15332 15904 15907 15946 16329 16353 163G3 16552 16558 10580 10730 16738 16748 1701Ö 17148 17692 17G72 17952 18225 18436 18631 18978 19177 19518 19733 19915 20090 20258 26632 20363 17057 17078 i7l77 17187 17475 17493 17683 17730 18023 18058 18267 18339 18449 18476 18743 18768 18988 19003 19210 19228 19528 19533 19740 19758 19944 19968 20100 20130 2Ö300 20316 20630 20686 20937 20945 Lijst: 10960 m.z. met 70.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2