HET PAD LANGS DE KLIP. DINSDAG 24 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. VISSCHERSBOOTJE OMGESLAGEN. De beide opvarenden verdronken. Gistermiddag om half vijf is te Zand- voorb op de Noordzee bij de vijfde paal om de Zuid, een garnalenbootje door tot nu toe onbekende oorzaak, omgeslagen. De beide opvarertden, de visschers Jan Paap en Frans van der Ploeg, beiden af komstig uit Zandvoort. zijn verdronken. Een pleizierbootje heeft nog moeite ge daan om assistentie te verleenen, doch de beide mannen werden niet gevonden. Men zoekt thans naar hun lijken. Van der Ploeg was gehuwd en vader van acht nog jeugdige kinderen, terwijl het andere slachtoffer eveneens gehuwd was en vader van drie oudere kinderen. Het vermoeden bestaat, dat het gar nalenbootje, een open scheepje, zonder zeil, door het uitstaande net is omge trokken. Aan het strand gebracht. Nader wordt ons nog gemeld: De orn- geslugen garnalenboot is in den loop van den avond aan het strand gebracht. Van de opvarenden was niets gevonden. Aan genomen wordt, dat de boot bij het binnenhalen van het net door een breker is getroffen, waardoor zij omsloeg. De mast was door den bodem van het scheepje heengeslagen. Jan Paap was 53 jaar en van der Ploeg 42 jaar. Beiden waren ervaren zeelui. KIND DOOR EEN AUTO GEDOOD. Onvoorzichtig overgestoken. De 8-jarige S. J. is onder Roordahui- zum bij het plotseling oversteken van den weg door een auto aangereden. Met een schedelbreuk en twee gebroken beenen is de kleine opgenomen en naar het zie kenhuis te Leeuwarden vervoerd. Tijdens het overbrengen daarheen is het kind echter reeds overleden. EEN DRONKEN FIETSRIJDER. Veroorzaakt een doodelijk ongeluk. Zondagavond half acht moest bij de Stolten aan het Noord-Hollandsch ka naal een personenauto een vrachtauto passeeren. Op het oogenblik, dat deze auto gepasseerd werd, moest de chauf feur uitwijken voor een dronken fiets rijder. De bestuurder van de personen auto gooide daarom zijn stuur naar rechts, met het gevolg, dat hij den aan den kant van den weg spelenden Maar ten Bakker aanreed. De 9-jarige jongen werd zwaar gewond bij zijn ouders bin nengedragen. Om negen uur is de jongen aan zijn verwondingen bezweken. MET HET HOOFD OP EEN EMMER GEVALLEN. Aan de gevolgen overleden. Zaterdagmiddag kregen 'n zekere F. V. en diens stiefzoon F. Th. te Buidel, ten huize van V. oneenigheid. V. is hierbij met het hoofd op een scherpen kant van een kolenemmer gevallen. Hij bekwam een ernstige hoofdwonde en begaf zich naar de maréchaussée om aangifte te doen van de mishandeling. Bij de kazerne gekomen zakte hij in elkaar. Hij is naar het gast huis vervoerd en spoedig daarna, na voor zien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, overleden. i' JONGEN DOOR EEN ADDER GEBETEN. Zondagmiddag was het ongeveer 12-ja- rig zoontje van den heer Adriaens te Hee renveen op de heidevelden in Mildam aan het bloemenzoeken. Plotseling werd hij door een dier gebeten, doch aanvankelijk sloeg hij hier geen acht op. Toen de arm echter begon op te zetten ging hij naar een in de nabijheid wonen den veehouder, wien hij het geval vertelde. Deze zag direct, dat de jongen door een adder gebeten was en bond direct den bo venarm af, waarna hij zich met den jongen naar dokter Pelikaan in Nijehorn spoedde. Deze verleende de eerste geneeskundige hulp, waarna de jongen naar het zieken huis te Heerenveen vervoerd is geworden, waar door de doktoren Frik en Van der Kamp operatief moest worden ingegrepen. De toestand van den jongen lijkt ernstig. AUTOBUSSEN TUSSCHEN NEERGE LATEN SPOORBOOMEN. Terwijl de trein voorbijstormde. Op den spoorwegovergang bij de Over- amstelstraat te Amsterdam zijn Zondag morgen omstreeks 9 uur twee autobussen van de gemeente en een particuliere auto aan een groot gevaar ontsnapt. Doordat de boomen niet tijdig gesloten waren bevonden zij zich reeds op den over weg, toen de trein, die daar om 8.58 pas seert en die uit Utrecht komt voorbijsnel- de, meldt de „Msb.'\ De spoorwegwaohter had de boomen op het laatste nippertje toen de wagens zich reeds op de rails bevonden neergelaten, zoodat ze niet meer achteruit konden. Het is een groot geluk, dat de trein juist aan den overkant van den weg passeerde anders zouden de auto's ongetwijfeld door de locomotief zijn gegrepen en dan zou de ramp niet te overzien zijn geweest. Nu kwamen, zoowel de bestuurders wien uiteraard geen schuld treft, als de geluk kig niet talrijke passagiers met een flinken schrik vrij. De overwegwachter, die door de politie aan een verhoor werd onderworpen ver klaarde dat vijf minuten eerder, dus om 8.53 een trein was gepasseerd komende uit de richting Weesperpoortstation. Terwijl hij de boomen opendraaide klonk reeds het tweede belsignaal, dat het naderen van een nieuwen trein aankondigde. Hij liet daarop de afsluitboomen wéér zakken, doch het was te laat, om de bestuurder van bussen en auto's te waarschuwen. De zaak wordt nader onderzocht. MISHANDELING UIT WRAAK. Een vrouw slaat haar tegenstandster bewusteloos. Donderdagnacht werd nabij den politie post te Speklholzerheide-Kerkrade de Duitsche vrouw D. die zioh naar Aken wilde begeven, aangevallen en mishan deld door de dochter van den herbergier Sch. uit Kerkrade, die voor het Gerechts hof in Den Bosch had terechtgestaan. De Duitsche vrouw was als hoofdgetuige op getreden. Ze werd bewusteloos in het po litiebureau gedragen. De daderes werd in arrest gesteld en zou heden op last van den Commissaris van politie, gevankelijk naar Maastricht overgebracht worden. NACHTELIJKE VECHTPARTIJEN. Twee zwaar gewonden. In den nacht van Zondag op Maan dag is te RumpenBrunsum zwaar ge vochten, waarbij gebruik gemaakt werd van messen en revolvers. Een man liep een zeer zwaren messteek op en moest naar het hospitaal te Heerlen worden overgebracht. Er werd ook een schot ge lost, maar gelukkig werd niemand ge raakt. Een revolver werd in beslag ge nomen. Ruim een uur later is opnieuw gevochten, waarbij weer iemand een mes steek opliep en naar het ziekenhuis te Heerlen moest worden vervoerd. Twee andere personen liepen lichtere steek- wonden op. JACHT OP EEN NEDERLANDSCHE SMOKKELAUTO. Een race door de straten van Dusseldorf. Drie bendeleiders gearresteerd. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben de Duitsche douanebeambten jacht gemaakt op een Nederlandsche smokkelauto. Do beambten wisten, dat do wagen Vrijdagavond op handige wijze Duitschland was binnengesmokkeld en dat Dusseldorf het einddoel van den srriokkeltociht was. Men had toen de „Zollfahndungsstelle" van Dusseldorf van de vermoedelijke komst van den wagen op de hoogte gesteld. Toen de smokkel auto Zaterdagnacht Dusseldorf gena derd was, werd deze onmiddellijk achter volgd door een wagen van de douane beambten. Men wilde n.l. op deze wijze te weten komen, wie bij de smokkelbende betrokken was. In de smokkelauto had men echter spoedig de; achtervolgers be merkt en nu begon een wilde jacht door de straten -van Dusseldorf. De smokkel auto reed met een snelheid van meer dan 80 K.M. door de nachtelijk-stille straten en de wagen van de beambten volgde op enkele tientallen meters. Door telkens en telkens van richting te ver anderen probeerden de „sluikers'5 hun achtervolgers op een dwaalspoor te bren gen. Meermalen werden op den wagen van de beambten schoten gelost die zooals men later vaststelde uit een legerpistool kwamen. Desondanks hebben de douanen de achtervolging meer dan een uur lang kunnen voortzetten. Toen raakten zij het spoor van den smokkel- wagen kwijt. In samenwerking met de Nederlandsche marechaussee werd een onderzoek ingesteld naar de herkomst van den wagen. Het bleek, dat deze toe behoorde aan den Nederlandsohen smok kelbendeleider Kremers uit Beugen (N. Br.) en diens compagnon, den bekenden schrootsmokkelaar Derksen uit Gooh (D.) De Duitsche douane heeft toen in het geheele grenegebied de bewaking ver scherpt, want men wilde tot eiken prijs den smokkel wagen op zijn terugtocht naar Nederland in beslag nemen. Hierin is men echter nog niet kunnen slagen. Vermoedelijk houdt men den wagen ge durende eenigen tijd bij een der bende leiders verborgen. Geheel onverwacht heeft men eohter de beide bendeleiders door overrompe ling in de buurt van Meererbusch kun nen arresteeren. Kremers bleek inder daad de eigenaar van de gezochte smok kelauto te zijn. „Hbld." DRONKENMANSRELLETJES IN EEN CAFE. Eén der belhamels in den buik geschoten. Gisternacht ging het in een Café aan de Kijkduinsohestraat te Loosduinen, of schoon de sluitingstijd reeds was aange broken, nog zeer rumoerig toe. Omstreeks kwart voor één bevond zich in het kleine localiteitje nog een 20-tal personen, van wie verscheidenen kennelijk onder drank invloed verkeerden. Toen een tweetal surveilleerende agen ten het café binnen traden, wees de café houder hun er op, dat hij niet meer tapte en dat hij reeds herhaaldelijk getracht had de bezoekers te verwijderen, doch dat hem dit niet mocht gelukken. Hij verzocht dringend hun assistentie. Aan het op rustigen toon, door een der agenten gedaan verzoek om weg te gaan, werd geen gevolg gegeven. Integendeel, een van de onwillige bezoekers riep luide: „Als hij (doelend op den kastelein) ons er niet uit krijgt, krijgenjullie ons er zeker niet uit". Tegelijkertijd werden de agenten vastgegrepen, één hunner werd uit het ca fé geworpen en op straat mishandeld. De andere agent werd tegen den grond ge smeten en juist, toen hij onder het biljart werd gedrukt, zag hij kans zijn dienstre volver te trekken en ter zelfverdediging enkele schoten te lossen. Een der grootste verzetplegers, zekere M. L. uit de Lavendel straat, werd daarbij in den buik en in de hartstreek getroffen. Hij is door den Ge neeskundigen Dienst, alwaar hij zich per UIT DE RADIO-WERELD Programma's van Woensdag 25 Mei. Huizen. 1875 M. Uitsluitend N,C.Ri.V.-vitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.00 NORV-dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.Concert. M. F. Jurjaanz, harmo- ïunm en Mej. G. Koeman, sopraan. 12.152.00 Concert. Helene Drayer, so praan; Augusta Reclaire, alt; Cath. v. d. Stolk, fluit; Luise Lauenroth, piano en har monium. 2 30 Chr. Lect. 3.00 Kwintetconcert o.l.v. P. v. d. Hurk. 5.00 Kinderuurtje, 6.00 Voor de landbouwers. 7.00 Afgestaan. 7.45 Prof. Albert Schweitzer m.m.v. Gem. Koor, „Sursum Corda", o.l.v. A. y. d. Horst. 9.45 Toespraak door A. Brom. 10.00 Vaz Dias. 10.1011.30 Gramofoonplaten. Hilversum. 296 M. particulieren auto meldde, naar het zie kenhuis Zuidwal gebracht. Zijn toestand is ernstig. In verband hiermede zijn door de poli tie aangehouden de 24-jarige los werkman N. uit de Prins Hendrikstraat, de 21- jarige los werkman Chr. v .B., wonende aan den Haagweg en de 23-jarige tuinders- knecht J. L. uit de Emmastraat, allen te Loosduinen. Zij zijn alle drie in verzeke ring gesteld, terwijl procesverbaal tegen hen is opgemaakt, ter zake van wedor- spannigheid, geploegd in vereeniging. VECHTPARTIJ TUSSCHEN COMMUNISTEN EN FASCISTEN. Gisteravond hield de C. P. H. in het N. V.-Huis te Utreoht een vergadering van de leden van „Die blauen Blusen". 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Berichten. 6.50 Mozart's pianovariaties door M. Oole. 7.10, 7.25 en 7.50 Lezingen. 8.20 BBC-orkest o.l.v. T. H. Morrison, o.a. Les Préludes, Liszt. 9.20 Berichten en lezing. 9.55 „A hundred Years old'*, hoorspel van Scrafin en Joaquin Alvarez Quitero. Bow. Helen en Harley Cranville Barker. 11.1012.20 Roy Fox en zijn Band. ertl. naohtegalenzang. .,R a d i o-P a r i s", 1725 M. 8.05 en 12.50 Gramofoonplaten. 9.05 Gramofoonplaten. O.a. Do Muske tiers in het Klooster"', Varney en „Les 28 jours de Clairette", Bogcr. Kalundborg, 1153 M. 12.201.35 Concert uit Best. „Wivex*. 3.20—5.20 Radio-orekst o.l.v. Roescn. 5.205.50 Gramofoonplaten. 8.20 Kladio-tooneel. 8.35 Haydn ooncert o.l.v. Gröndahl, m.m. v. A. Fischer, zang. 10.15 Loewe-ballades door A. Fischer, vleugel: F. Jensen. 10.55 Mandolienrecital K. Jensen. om te protesteeren tegen de uitwijzing De bijeenkomst was zeer druk bezocht. Als sprekers traden op de heercn Bas- tiaanso uit Utrecht en mr. S. de Jong uit Amsterdam. Toen de vergadering on geveer een uur aan den gang was werden er tableaux vertoond, waarbij de R. K. geestelijkheid zeer soherp werd gehekeld. Een aantal in do zaal aanwezigo fascis ten heeft daartegen geprotesteerd, waar op de communisten zioh op bun tegen standers' wierpen. Weldra was men in een groot handgemeen gewikkeld, waarbij vooral veel vrouwen gillend naar den uitgang holden. Er werd met tafels en stoelen gesmeten en verscheidene vech tenden rolden over den vloer. Do politie, die in grooten getale aanwezig was, deelde daarop harde klappen uit en veegde de zaal schoon. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 900 Amst. solistenkwintet o.l.v. Cohen. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor de arbeiders i. d. Continu-be- drijven. Amsterd. Sol. kwintet o..l.v. Cohen en het „Groot Volkstooneel"'. 11.00 OORVU: Mej. Piebenga: Wiegje maken. 11.30 Vorsten en volken, hoorspel ge- coznb. met spreekkoor van Maurits Dekker. 12.001.45 VAR A-septet o.l.v. Is. Eyl en gramofoonplaten. 2.00 P J. Kers Jr. Onze keuken. 2.45 Zang en piano door Hendrika Süder- mann-Panhuisen en Joh. Jong. 3.00 Causerie door J. C. B. van Hilst. 3.20 Zang en piano vervolg. 3.30 Voor de kinderen. 5.30 VARA-mandoline-ensemble o.l.v. J. B. Kok en gramofoonplaten. 6.30 RVU: Letterkundige causerie door Dr. H. Gerversman. 7.00 Gramofoonplaten. 7.20 Joodsch uiirtje m.m v. Israel Canter, zang. Amsterd. Joodsch koor o.l.v. S. H. Englander (tevens pianobegeleiding) en Mr. D, S. Jessurum Cardozo, toespraak. 8.00 „Op Goed jacht", hoorspel van Leo van Dijk, VA'R'A-tooneel. 9.15 VARA-orkest o.l.v. H. de Groot m. m.v. J. Jong, orgel 10.00 Wakker en Tropenduit. 10.15 Vervolg concert. 11.00 Vaz Dias. 11.15 Vervolg concert. 11.45 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10 35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 1.05 Gramofoonplaten. 1.50 Jack Martin's Hotel orkest. 2.45 Voor de scholen. 3.50 Het Penketh Tennery Blaas-orkest o.l.v. J. A. Greenwood. 50.5 Orgelconcert Reg. New. Langenberg, 473 M. 7.257.25 Gramofoonplaten. 7,508.20 Concert o.l.v. Ladewig. 11.4012.20 Gramofoonplaten. 42.201.10 Concert o.l.v. Liszt (Uit Müu- chen). 1.202.50 Concert o.l.v. Wolf. 2.50 Gramofoonplaten. 5.206.35 Concert o.l.v. Rosbaud, m.m.v. A. Franz, sopraan. 8.20 Musikalisches Durcheinader, Popu lair solistenconcert. 9.20 „Das Hambacher Fest", historisch hoorspel van H. Wendel. Hierna berichten en avondconcert. Rome, 441 M. 8.25 Gramofoonplaten. 9.05 Opera „Le villi'', van Puccini. 10.30 Derde acte van de opera „La fian- culla del West", Puccini. Brussel, 608 en 338 M. 508 M.12.20 Max Alexys en zijn orkest. 5.20 Viool- en piano-sonates. 5.50 en 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 Pianorecital door Mej. Tambuyser. 8.50 Radiotooneel. 9.25 Max Alexys en zijn orkest, 338 M.12.20 Max Alexys en zijn orkest. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trioconcert. 8.20 Guitaarrecital door Marie Macca- ferri. 8.50 Concert uit Madrid. R. Gareia-As- cott, piano en L. Nieto, sopraan. 9.05 Declamatie. 9.20 Vervolg concert. 10.3011.20 Max Alexys' orkest. Z e e s e n, 1635 M. 8.20 Musikalisches Dureheinader, vroolijk programma m.m.v. solisten. 9.20 Berichten. 9.30 „Elband I", hoorspel van H. Ch. Kaergel 10.35 Bericht, tot 12.50 dansmuziek door Emil Roosz en zijn band. FEUILLETON. Uit het Engelsoh van J. S. FLETCHER. 34) „Weet je iets vroeg Marston. „Ik weet ietsDat wil zeggen, meneer, het kan wat zijn en het kan ook niets zijnverklaarde Garrett. „Dat is niet mijn zaak om te zeggen, of te beslissen, dat is het werk voor de politie en de rechters. Maar het is dit, Sir Oheville, die arme meneer, zou gaan trouwen met dat Fransche juffie, bij den kolonel, en gauw al". „En?" zei Marston. „Nu meneer," ging Garrett door, in stinctmatig zachter sprekend, „ik geloof, dat dat juffertje, wat wij zouden zeggen, een dubbel spelletje heeft gespeeld „Waarom? Wat weet je er van?" vroeg Marston. „Dit," antwoordde Varrett. „Al een hee- le tijd, tot twee of drie avonden geleden, heeft ze een zeker iemand op de heide ontmoet, heel laat in den avond, op een tijd, dat alle fatsoenlijke mensohen, die 's nachts niet voor d'r werk uit moeten, in bed behooren te zijnDat is een feit, Sir Marston Marston wist al welk antwoord hij op zijn volgende vraag zou krijgen. „Wien ontmoette ze dan, Garrett?" De oude m.an boog zijn verweerd ge- i zicht dichter naar zijn jongen meester toe. j „Advocaat Birchantwoordde hij. „Advocaat Birch Marston keek hem scherp aan. „Ben je daar zeker van vroeg hij. „Heb je het zelf gezien 1 Is het geen praatje Garrett maakte een verontwaardigd ge baar. „Praatjes!" riep hij vrijmoedig. „Ik ga niet op praatjes af, meneer. Ik heb het met mijn eigen oogen gezien „Wat precies heb je gezien?" vroeg Marston. Garrett hief de hand op en wees over de heide. „U kent dat boschje, aan den kant van de heide, aan den anderen kant van uw huis? Het boschje van Swales, noemen wij hot, omdat die dat bosch geplant heeft. Nou, meneer, uw oom wilde zien of we d't jaar niet wat met patrijzen zouden kun nen doen en we hadden een poosje gele den een paar jonge koppels en ik hield ze 'snachts zelf in de gaten. En toen op een keer, zag ik Birch en dat vreemde juffie bij mekaar komen, bij het boschje, en dikwijls -ook laat in den nacht." „Hoe laat?" vroeg Marston. „Van half elf tot twaalf meestal," zei Garrett. „Ik heb ze dikwijls gezien, en ze wisten heelemaal niet, dat er behalve zij zelf nog iemand anders in de buurt was. Ik zag hem naar de heide toekomen, uit de richting van het dorp, en zij kwam van het huis van den kolonel, u weet, Sir Mar ston, dat ligt bij het dal, niet zoo ver van het boschje van Swales. Nou, ik zag na tuurlijk gauw wat d'r aan de hand was, als de anderen naar bed waren kwam zij hierheen om d'r vrijer te ontmoeten, stiekumEn dat is, zoo ik zeg, al een hee- le poos aan den gang „Wanneer zag je ze voor het laatst?" Garrett schudde het hoofd. „Tjazei hij veelbeteekenend. „Wan neer heb ik ze 't laatst gezien? Ik geloof Maandagnacht, dezelfde nacht dat mijn arme meester vermoord werd Marston keek rond, of hij vreesde dat de oude iepen ooren hadden. „Ben je er absoluut zeker van, Gar rett?" vroeg hij. „Absoluut zeker?" „Jawel meneer, zoo zeker alsdat ik leef!" verklaarde de heideqpzichter. „Ik zag ze dienzelfden nacht, allebei, advo caat Biroh en de gouvermante van den kolonel, daar, waar ik ze zoo dikwijls heb zien samenkomen 1" „Hoe laat was dat?" „Effies na elven," antwoordde Garrett prompt. „Hij was d'r eerst, zij kwam vlak daarop." Marston trachtte zich te herinneren wat Birch bij het onderzoek verklaard had. En plotseling herinnerde hij het zich, Birch had gezegd dat hij om tien uur van de club was gegaan. Marston wist dat Birch goed kon fietsen, hij zou dus tijd genoeg, en zelfs tijd over, gehad hebben, voor zijn af spraakje om elf uur met mademoiselle de Coulanges. „Wat deden ze zoo, als ze elkaar ont moetten?" vroeg hij. „Liepen de heide op. 't Schijnt dat ze nog van elkaar af zijn, weet u, Sir Mar ston." „Gingen ze Maandagnacht do heide op?" informeerde Marston. „Zeker net zoo" zei Garrett. „Ze gin gen over den heuvel in de richting van do Zwarte Klip." „Zag je ze terug komen?" „Neen, meneer, dien nacht niet", ant woordde Garrett. „Soms zag ik ze wel van de hei terug komen, een uur ongeveer na dat ze mekaar getroffen hadden, soms ook niet. Ik heb ze dien nacht ook niet ge zien." „Nu," erkende Marston, „ik ben blij dat je 't me verteld hebt. Zeg er niets over, Garrett, geen woord tegen wien ook, tot ik weet wat we het beste doen kunnen. Zwijgen als het graf. hé?" De oude man knikte stil en ging terug naar de kuil, die hij bezig was te graven cn nadat Marston even in gedachten ver zonken was blijven staan, ging bij naar Winterfold, steeg te paard en reed naar Hallithwaite, naar de club. In een hoek zag hij Sindal en Weathershaw samen lun chen in een andere hoek zat Holworth Birch rustig in z'n eentje een karbonade eten. HOOFDSTUK XV. De theorie van den rechtsgeleerde. Den geheelen weg van Lithersdalo af was Marston's geest vervuld geweest met allerlei gedachten en vermoedens omtrent Birch, en het maakte een vreemde indruk op hem, dat de man, daar kalmweg een ge bakken karbonade met aardappelen zat te eten. Birch keek van zijn bord op, toon de jonge baronet door de de eetzaal liep naar de tafel, waaraan Sindal en Wea thershaw zaten, en hun oogen ontmoetten elkaar. Marston knikte even, en kon cr met geen mogelijkheid iets tegen doen, jong als hij nog was, dat hij een kleur kreeg. Maar Birch's blik was koel en rustig: zijn kalm knikje was haast bru taal van onverschilligheid, en ondorwijl nam hij het glas bier op dat voor hem stond en bracht het naar zijn mond. Meer dan èèn lid van do club, dat daar in do buurt lunchte, zag deze scène cn trok cr èèn conclusie uit, do relatie tusachen do familie Stanbury on hun ouden rechtskun digen adviseur had opgehouden te be staan. Marston liep recht op Sindal en zijn gast toe, terwijl hij naar hun borden keek. Ze hadden zoo vroeg mogelijk geluncht en waren aan de beschuitjes met kaas. Mar ston liet zich in een leege stoel aan hun tafeltje vallen en boog zich naar Sindal. „Ik ben expres naar U toegekomen," fluisterde hij. „Ik heb zoo juTst iets heel ernstigs gehoord. Laten we naar uw kan toor gaan Sindal, dan zal ik alles vertel len, hier kan ik niet spreken." „Hebt u geluncht," vroeg Sindal. „zoudt u dat maar niet eerst doen?" Marston sneed zich een dikke snede brood en een flink stuk kaas. Hij wenkte den keïlner, bestelde een glas bier, cn vlug verorberde hij zijn eenvoudige lunch. En onder het kauwen keek hij schuin naar Birch cn dacht aan wat Garrett hem ver teld had. „Vooruit I" zei hij ongeduldig, toen hij klaar was met eten," ik heb iets op mijn hart en ben zoo gauw ik kon hierheen ge komen. We zijn in het kantoor alleen, niet waar?" „Ja zeker," antwoordde Sindal, opstaan de. „We zullen er dadelijk heengaan." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9