Firma G. H. MAAT - wunkooperu STEUN AGENDA KERKNIEUWS AAN DE MELKVEEHOUDERIJ ZATERDAG 21 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 TWEEDE KAMER DE SUBSIDIES AAN KERKGENOOTSCHAPPEN ENZ. De motie-Dropvan der Heijden verworpen. Gevestigd sedert 1833 3702 LEIDEN Dc Kamer heeft nog een achtermiddag zoek gemaakt met de behandeling van de mooie Drop. Men kan in den volsten zin spreken van zoek gemaakt. Want er is waarlijk geen enkel nieuw gezichtspunt ge opend. Er is zelfs veel gësproken over za ken waarvan men beweerde, dat zij met het punt in dicussie niets hadden uit te staan. Zoo bijv. de scheiding van Kerk en Staat. Dc heer Slotomaker dc Bruine (C.H.) beijverde zich om allerlei mogelijke vormen van Kerk en Staat te ontleden en den Nederlandschen vorm vast te stellen om tot de conclusie te komen, dat subsidies aan kerkgenootschaupen, als lichamen van geheel eigen aard, volkomen toelaatbaar zijn zonder tot de consequentie te moe ten leiden, dat dergelijke subsidies dan ook gegeven moeten worden aan cultureele or ganisaties. Aangezien echter de heer Drop zelf verklaard had de kwestie van Kerk en Staat buiten het debat te willen stellen, zou men dit eigenlijk als een even overbo dig betoog moeten beschouwen als dat van den heer van der He ij den (SjD.A.P), die al even hard verklaarde niet over scheiding van Kerk en Staat te willen spreken, maar niettemin daarna met groote klem betoogde, dat die scheiding juist voor den godsdienst zelf toch zoo goed was; en dat eigenlijk ook door den geest van de grondwet werd geeischt, dat subsidies aan kerkgenootschappon en gods dienstige vereenigingen niet werden gege ven. Daarentegen pleitte hij met veel warm te voor dezelfde subsidies aan cultureele organisaties, waarvan hij een voldoende definitie meende gegeven te hebben, door te zeggen, dat alles wat levensstijl geeft en levensverdieping cultuur is. Terecht ont lokte deze tegenstelling aan den heer Ma en en (R.K.) de opmerking, dat de heeren Drop en van der Heijden want ook de heer Drop sprak in denzelfden geest wel veel bleken te voelen voor de scheiding van Kerk en Staat, maar even- Aan de Memorie van Antwoord van den minister van Eoonomische Zaken en Arbeid aan de Tweede Kamer inzake het wetsont werp, houdende tij'delijke maatregelen tot hulpverleening van de melkveehouderij wordt het volgende ontleend: Reeds meer dan eens is uit de Kamer de gedachte van een algemeen stelsel naar voren gebracht en heeft de regeering haar zienswijze daar tegenover ontvouwd. Voor een algemeen opzet ware alles te zeggen geweest, als iemand had kunnen voorspel len hoe de crisis-gevolgen om zich zouden grijpen. Zeker zal men wel als algemeen beginsel willen aanvaarden, dat slechts re- geeringshulp moet worden geboden daar, waar de noodzaak intreedt. Eenerzijdfl kan de regeering niet anders doen dan voor alle deelen van het economisch leven wa ken en zorgen en, als desniettegenstaande ondergang gaat dreigen, bijzonderen steun bieden, anderzijds de partieele plannen aan sociale en economische eischen toetsen. Afzetgebieden houden. Als algemeene gedachte van het regee- ringsbeleid wordt in verband met het al gemeene plan aandacht gevestigd op de wenschelijkheid om afzetgebieden te behou den. Van die gedachte is de rogeering go- heel vervuld. Zij streeft met alle beschik bare middelen in die richting. Zij zal om in die richting nog meer met kracht te kun nen doen nog meer bevoegdheden vragen. Naar gelang verschillende groepen door de crisis met ondergang bedreigd werden zijn de partieele regelingen in werking ge bracht. Zandboeren. Bekend is, dat thans ook tot de toestand der zandboeren de volle aandacht der re geering uitgaat. Reeds is in het ontwerp tot steun aan de kippenhouderij een vrucht daarvan te zien, terwijl over andere vor men van steun aan het bedrijf op de zand gronden een onderzoek gaande is. Op de vraag of dit ontwerp vrucht van het overleg van het geheel© kabinet is wordt bevestigend geantwoord. Zeker geldt van zulk een belangrijk ontwerp in bijzon dere mate do regel, dat wetsontwerpen de goedkeuring van het geheele kabinet be hoeven, alvorens te worden ingediend. Ondergang nabij. Inderdaad is onder de veehouders de nood zoo hoog gestegen, dat velen hunner den ondergang nabij zijn; waardoor niet alleen do landbouw, doch de geheele volks welvaart op ernstige wijze wordt bedreigd. Gebruik in eigen land. Het ontwerp zoekt in de eerste plaats een oplossing uit de moeilijkheden door verhooging van het gebruik in het eigen land en dus niet uitsluitend in den export. Inderdaad zal de voorgestelde regeling, veel voor vereeniging van den Staat met a-religieusen cultur. En prof. Eer d- m a n s ging wat dieper in op het begrip „cultuur" om tot de conclusie t© komen, dat cultuur iets is, wat groeit en do beste menschelijke gevoelens tot ontwikkeling brengt. Niet echter haat, klassenstrijd enz. Ook dominee Zandt (S.P.) vond, dat de socialistische organisaties allerminst „cultureel" kunnen worden genoemd en dus ook niet behooren te worden gesubsi dieerd; maar natuurlijk was hij het met de voorstellers der motie volkomen eens dat ook Rome geen „millioenen" subsidies be hoorde te ontvangen. Die moesten eigen lijk alleen toekomen aan de lieden van de ware Calvinistische religie De Minister van Waterstaat was zoo verstandig maar in zeer beperkte mate zioh in het debat te mengen en zich vrijwel te beperken tot de vraag om een definitie van cultureele organisaties. ,Bij het einde der debatten gaf de heer Marchant (V.D.) don voorstellers der motie den goeden raad om deze maar in te trekken. De methode om een motie voor te stellen teneinde een leerzaam debat uit te lokken leek hem voor het Parlement min der geschikt. Do voorstellers zouden boven dien met nunne motie niets Wreiken, want deze spreekt zich uit voor algemeene sub sidieregelingen der cultuur-organisaties en dat heeft geen zin, zoolang men niet weet wat men daar onder moet verstaan. De heeren voorstellers waren echter niet zoo verstandig aan dezen raad gevolg te geven waarna hunne motie werd verwor pen met 47 tegen 10 stemmen. Slechts 10 hunner partijgenooten hadden het de moeite waard geacht aan de stemming deel te nemen In verband met het overlijden van de echtgenoote des heeren de Visser (C.P.) kon diens op de agenda staande interpel latie niet doorgaan en werd de vergadering om half 5 gesloten. indien zij slaagt, den prijs der spijsvetten doen stijgen en bij gevolg ook de kosten van het levensonderhoud verhoogen. Even wel de prijzen blijven op een zeer redelijk peil. Bovendien wegen de nadeelen va-n den hoogeren prijs niet op tegen die van den ondergang van de landbouwbevolking, wel ke te verwachten is wanneer deze eenvou dig aan haar lot wordt overgelaten.. Ook mag niet uit het oog worden verloren, dat de ongekend lage prijzen, die thans voor de zuivelproducten geldon groote crisis winst beteelcenen voor de niet landbouwen de bevolking. De bezwaren, ten aanzien van de marga rinefabrikanten geopperd acht de minis ter niet overwegend. Het komt hem zelfs voor, dat de voor gestelde maatregelen ook de margarine-in dustrie baat zullen brengen. Ook deze in dustrie lijdt door de goedkoopte der boter als gevolg waarvan zij daar debiet zeer belangrijk zag inkrimpen. Op dit oogenblik is in den kleinhandel boter zelfs goedkoo- per te verkrijgen dan bekende merken mar garine. Bleef deze verhouding bestaan dan zou een veel grooter debiet van de margarine- industrie wegvallen dan wanneer door de stijging der boterprijzen ook de met boter gemengde margarine op een redelijk prijs peil wordt gebracht. Nog meer belanghebbenden. Ook de handel en de scheepvaart, zoo mede aan de margarine-industrie verwante bedrijven als raffinaderijen en olieslage rijen, hebben meer belaag bij een, zij het wellicht ©enigszins getemperd, doorwerken der margarineindustrie (vergeleken met normale tijden) dan bij behoud van den huidigen t-oestand.. Mengpercentage 25 procent Dat aan het mengen van groote hoeveel heden boter in margarine in bepaalde sei zoenen technische bezwaren verbonden zijn, op grond der in het voorloopige verslag ver melde gronden, moet de minister beamen. Hij is uit dezen hoofde voornemens voorloo-, pig de toevoeging van boter op 25 pCt. te bepalen en af te wachten of in verband met den overgang van kaasproductie bofc boterproductie met dit percentage kan wor den volstaan. Voorts erkent de minister de bezwaren verbonden aan het voorschrift, dat de zui- velproducent, die voor zijn producten een hooger prijs ontvangt dan met een richt prijs der melkovereenkomst, genoopt zou worden dit meerendeel in de kas van het crisiszuivelfonds te storten. Sliding scale. Met het oog hierop wordt in de nota van wijziging een andere redactie van artikel 10 voorgesteld, welke aan de in het voor- ---x-'ig verslag geuite bezwaren tegemoet komt. Het is nu de bedoeling van den mi nister een glijdende schaal vast te stellen, zoodanig dat naar mate meer boter voor de menging gebezigd wordt het element margarine minder belast wordt en tevens de boter geleverd wordt tegen den prijs als aanvankelijk voorzien in het ontwerp. Uitgebreide bevoegdheid. De minister deelt do opvatting, dat de voorgestelde bepalingen wet geworden aan de regeering een uitgebreide bevoegdheid geven, welke haar in staat stelt de zuivel- producenten krachtig te steunen. Dat deze steun zoo ruim zal zijn als de regeering zelf wel wenschelijk zal achten, kan niet met wiskundige zekerheid worden verklaard. Met de uiterste kracht zal er evenwel naar gestreefd worden een richtprijs te be reiken. Op het oogenblik brengt de melk van normaal vetgehalte bij industrieel© verwerking gemiddeld niet meer op den 2 Yi cent per liter, do steeds dalende waar de der ondermelk inbegrepen. Bij een ge lijke productie en verwerking in 1932 als in 1931, toen 3.470.000.000 K.G. werd ver werkt, zou bij de huidige zuivelprijzen ten minste drie en een half maal 34.700.000 of ruim 120.000.000 benoodigd zijn om een richtprijs van zes cent per liter te berei ken. Het streven zal er op gericht zijn een richtprijs van ten minste vijf cent per K.G. melk te bereiken over de geheele periode waarvoor de ontworpen regeling zal gel den. Bij nota van wijziging is de datum in ar tikel 20 van 1 Mei 1935 vervangen door 1 October 1935. DE TOESTAND IN LANDBOUW EN VEEHOUDERIJ. En de handel met Duitschland. EEN TELEGRAM VAN „ECONOMISCH VERWEER". Antwoord van minister Verschuur aan dr. Posthuma. Samenspreking wegens groven toon onmogelijk. Aan den minister van oeconomische za ken en arbeid is gisteren het volgende te legram gezonden: Comité voor Economisch Verweer heden in vergadering bijeen besprak den onhoud- baren toestand in landbouw en veehouderij speciaal met betrekking tot den export naa-r Duitschland. Indien te dezer zake ian regeeringswege niet spoedig zeer door tastende maatregelen genomen worden om tot verbetering van de - exportmogelijkheid te komen, wordt onze geheele handel op Duitschland vernietigd. Comité is >an oor deel, dat de regeering niet voldoende be seft hoe ernstig de toestand in den land en tuinbouw en de veehouderij is. Comité heeft reeds van December 1931 af aangedrongen op een systeem van goe- derenruil met Duitschland en hieromtrent op 29 Februari een concreet plan voor uit wisseling landbouwproducten tegen steen kolen aan Uwe Excellentie voorgelegd. Over deze aangelegenheid is verder ge schreven op 21 Maart en 15 April. Totnog toe mocht daarop echter geen antwoord worden ontvangen. Door berichten van verschillende zijden wordt Comité versterkt in de meening, dat dergelijke goederenruil tot stand te bren gen is, mits regeering spoedig handelend optreedt. Het is bekend, dat op 18 en 19 April van regeeringswege besprekingen te Berlijn hebben plaats gehad. Vermoed wordt, dat deze besprekingen spoedig zullen vi orden hervat. Comité wenscht te weten oi deze besprekingen zuilen gevoerd worden al of niet op basis van den voorgestelden goe derenruil, met andere woorden of zijn ver zoek van 29 Februari met ja of neen beant woord wordt. Crganisaties hebben nu lang genoeg gewacht op maatregelen der regee ring, kunnen de verantwoordelijkheid niet langer dragen en zullen genoodzaakt zijn zelf handelend op te treden, indien regee ring langer zwijgt. Antwoord van minister Verschuur. De minister van oeconomische zaken en arbeid heeft op dit telegram het volgende antwoord gezonden aan den voorzitter van het comité, dr. F. E. Posthuma; Telegram heden ontvangen. Uw toon is zoo grof, dat samenspreking welke m.i. nut kon hebben, onmogelijk wordt. Daar u persoonlijk van de activiteit der regeering bijzonderheden kent, is mij uw houding onbegrijpelijk. Uw verantwoordelijkheid, waarvan u ge waagt, zou meebrengen de samenwerking met de regeering niet door uw wijze van optreden onmogelijk te maken. UITVOER NAAR BELGIë. Nadere bepalingen. Verschenen is een koninklijk besluit, re gelende den uitvoer van goederen naar België en Luxemburg. Dat besluit is gis teren formeel in werking getreden. Toen was echter nog niet bepaald, voor welke goederen het besluit zou gelden, hoe groot de uitvoercontingenten zouden zijn, op welke basis zij berekend zouden wor den en voor hoe langen tijd een en ander zou gelden. Thans zijn eenige ministerieele beschik kingen bekend gemaakt in de Staatscou rant van gisteravond, die nadere bepalin gen bevatten nopens dit besluit. Al deze beschikkingen zijn gedateerd 19 Mei. Zij houden de volgende bepalingen in. Gecontingenteerde goederen. Certificaten van oorsprong zijn bij uit voer naar België en Luxemburg voor de goederen: boter, rundvleesch en levende runderen, varkensvleesch en, levende var kens en snijbloemen. De basis. De basis, waarop de contingenten wor den vastgesteld, is voor iederen exporteur de hoeveelheid goederen, die hij naar de genoemde landen uitvoerde gedurende de hierna genoemde tijdvakken: Boter, van 1 Jan. 1931 tot 1 Jan. 1932. Rundvleesch en levende runderen, van 1 Jan. 1930 tot 1 Jan. 1931. Varkensvleesch en levende varkens, van 1 Jan. 1929 tot Juli 1931. Snijbloemen, van 1 Jan. 1930 tot 1 Jan. 1932. Adviescommissies. De Minister van Economische Zaken en Arbeid heeft drie commissies ingesteld voor het vaststellen van de contingenten voor ieder der vier soorten goederen: In de commissie voor zuivel- en melk producten zijn benoemd tot leden de hee ren J. J. C. Ament te RoermondG. J. Blink te NoordwijkJ. A. Beluk te 's- Gravenhage; dr. F. E. Posthuma te Den Haag (voorzitter); J. M. Wagenaar Hum- melink te Vlaardingen; A. van Wijnen te Gouda. In de commissie voor vleesch en vleeschwaren ijn benoemd tot leden de heeren S. van Zwanenberg te Nijmegen (vooritter)F. J. M. Smits van Oijen te Eindhoven M. C. de Korver te Gorin- chem; F. Meewis te Weert. P. J. van der Stoel te Leiden. In de commissie voor snijbloemen zijn benoemd tot leden de heeren D. Admiraal te 's-GravenhageJ. C. Mensing te Aals meer (voorzitter); G. Voort te Katwijk a. Zee; P. Vis te Wateringen. Instructie Voor elk der commissies heeft de minis ter de volgende instructies vastgesteld: De commissies brengen den minister van Economische Zaken en Arbeid advies uit over alle zaken betreffende den uit voer naar België en Luxemburg, die van wege genoemden minister aan haar wor den voorgelegd. De commissies dienen van advies aan dengene, die gemachtigd is tot afgifte van certificaten. De commissies zijn gehouden, zich er van te overtuigen, dat de aanvrager zioh gedurende het vastgestelde vroeger tijd vak met den uitvoer der betrokken goede ren naar België en Luxemburg heeft be zig gehouden, een controle uit te oefenen op de van den aanvrager ontvangen ge gevens, die haar in staat moeten stellen de hoeveelheid te bepalen, welke door hem naar België en Luxemburg mag wor den uitgevoerd in verhouding tot zijn uit voer van het desbetreffende artikel naar die landen in bedoeld tijdvak. Belast met het uitgeven van certifica ten van oorsprong zijn de volgende heeren Voor Zuivel- en melkproducten dr. F. A. Posthuma te 's-Gravenhage. Voor vleesch en vleeschwaren S. van Zwanenberg te Nijmegen. Voor snijbloemen J. C. Mensing te Aals meer. Zij zijn aangewezen als comptabelen in den zin" der Comptabiliteitswet 1929. Bestrijding van kosten. De bedragen ter bestrijding van de kos ten zooals men weet mogen deze niet meer bedragen dan 5 pet. van de waarde der goederen zijn vastgesteld als volgt. Voor boter 2J4 cent per 100 k.g., met een minimum van 0.10 per zending. Voor vleesch 1 cent per k.g., met een mi nimum van 2.50 per zending. Voor snijbloemen 3 cent per k.g., met een minimum van 5.per ending. Tijdelijke heffing van een bijzonder invoerrecht op benzine. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de wet van 19 Dec. 1931 tot tijdelijke heffing van een bij zonder invoerrecht op benzine. Het is ge bleken dat de redactie van art. 2 eerste lid der wet niet aan de bedoeling beantwoordt om alle brandpetroleum buiten de heffing van het bijzonder invoerrecht voor benzine te doen vallen en alle benzinesoorten, wel ke al dan niet vermengd, als motorbenzine gebezigd worden, daarentegen aan dit recht te onderwerpen. Door de thans voorgesteld nieuwe redactie van het eerste lid van ge noemd artikel wordt dit euvel verholpen. Reductie vervoer per spoor van land- en tuinbouwproducten. De Tweede Kamerleden Kampsohöer en Van de Bilt hebben den minister van wa terstaat gevraagd: Is de minister bereid te bevorderen, dat, evenals het vorig jaar een tijdelijke ver laging van de spoorwegtarieven zal plaats hebben Voor het vervoer van vroege aard appelen? Is de minister bereid te bevorderen, dat inzake de z.g.n. reductie voor het vervoer per spoor van land- en tuinbouwproducten een betere regeling tot stand zal komen, in dien zin, dat de voordeelen rechtstreeks ten goede komen van dc bedrijven van land en tuinbouw zelve? Gemeentelijke Aankondigingen Aangifte van leerlingen voor het Gymnasium, de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus en de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. B. en W. van Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden, dat aan bovengenoemde in richtingen van onderwijs tot en met 31 Mei a.s. gelegenheid bestaat tot het doen inschrijven van leerlingen, voor het Gymnasium des Dins dags en Vrijdags van 25 uur nam. en voor de beide H.B. Scholen des Dinsdags van 11 12 uur voorm. en Vrijdags van 23 uur nam. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 21 Mei 1932. Gemeentelijke Kweekschool voor Onderwijzers Onderwijzeressen te Leiden. Ouders of voogden, die hun kinderen of pu pillen wenschen geplaatst te zien als kweeke- ling (vereischte leeftijd: vóór 1 Aug. 14 jaar) gelieven hen daarvoor aan te geven monde ling op 27 Mei, 30 Mei of 3 Juni, des avonds tusschen 6.30 en 8 uur. Oude Vest 35 (trouw boekje meebrengen s.v.p.) of schriftelijk voor 15 Juni. N.B. Zonder toelatingsexamen kunnen tot de tweede klasse der school worden toegelaten diegenen, welke met gunstig evolg drie klassen eener Middelbare school doorloopen hebben of in het bezit zijn van een U.L.O, diploma; tot de derde klasse de bezitters van het eind diploma eener H.B.S. met vijf- of zesjarigen cursus of van een gymnasium. De Directeur: H. VAN SLOOTEN, Jr. Leiden, 21 Mei 1932. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Maandag „De Hanze", „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Woensdag, Oprichtingsvergadering Prop. Club R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, Zita-gebouw Pieterskerkkoorsteeg 15, 8.15 nur. De Zondagsdienst voor a. s. Zondag wordt waargenomen door de doktoren: P. van Es, Simons en Starck. De Zondagsdienst der huisartsen wordt te Oegstgeest waargenomen door dr. Hu- genholz. Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Dinsdag 17 tot en met Zondag 22 Mei a.s. waargenomen door apotheek: M. Boekwijt, Visohmarkt 8, telefoon 552. Baron van Wijnbergen. Het Tweede Kamerlid A. baron van Wijnbergen was gisteren, na langdurige afwezigheid wegens ziekte, weer in de ver gadering tegenwoordig. H.H. WIJDINGEN. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft heden in de kathedrale kerk „St. Bavo5' te I Haarlem de H. Wijding van het Subdiaco naat toegediend aan de volgende eerw. heeren: A. M. Abeln; A. O. W. Berkhout; O. J. Berkhout; A. A. Bregten; O. M. Broers; S. M. J. Broersen; A. Buis; A. A. J. Buys; N. H. Commandeur; H. C. A. P. van Drunen; J. v. Duivenvoorde; A. N. Duynisveld; W. A. Egberts; W. A. J. Geels; B. J. A. Haanen; K. P. J. J. Herzberg; H. v. d. Heyden; J. H. M. van Ingen; C. J. v. d. Knaap; J. L. J. M. Langemeyer; A. 1 Martens; J W. A. M. Merks; P. Th. A. Perquin; H. C. Roozenburg; J. B. Riosen- hart; N. J. de Ruyter; M. Schipper; L. J. j v. Schijndel; P. J. v. Steyn; G. A. Thoen; W. M. C. Verschure; P. C. G. Visser; C. Vlaar; J. Voortwist; E. E. Vosshühler; Th. J. M. H. Wanna; J. Th, M. Wijsbroek en de wijding van het H. Priesterschap aan de Weleerw. heeren: J. Th. J. van Beek; J. v. d. Boogerd; L. A. Brabander; W. Burghouwt; N. Buur man; G. A. W. Oorsten; W. J. Dekleermae- ker; A. A. W. Diepenbrock; J. F. Franse; J. A. M. v. d. Gaag; J. S. W. Groenen; J. C. Groot; Th. J. Hilhorst; F. 0. J. Holthui- zen; Th. J. IJlaassen; C. M. Klaver; J. Klijn; J. W. Kragtwijk; C. A. Kroon; A. A. H. M. Oeverhaus; E. A. M. Paap; L. A. M. Pennock; G. P. Regeer; A. H. M. Ruhe; N. P. J. van Ruyven; L. C. Schinkel; 0. C. v. d. Sman; J. Sijm; L. A. v. Teylingen; B. Verbeem; J. H. van der Vliet; L. van Vugt; C. A. Watervis; C. H. Willemse. Provinciaal Kapittel der Paters Passionisten. Van 16 tot 19 Mei 1.1. is in het klooster te Mook het derde provinciaal kapittel ge houden der Nederlandsche Passionisten on der leiding van den Hoogstwaardigen Pater Generaal. Tot Provinciaal werd her kozen: de HoogEerw. Pater Dominicus; als provinciale Raadsleden werden aangewe zen: de HoogEerw. Pater Epiphanius en Pater Henricus; deze laatste, tot dusverre directeur van Sint Gabriëls-juvenaat te Haastrecht. Tot 'Elector van het klooster te Mook werd gekozen: de Z. E. Pater Eleutherius, Rector van het klooster te Maria-Hoop bij Echt; tot Rector te Haastrecht: de Z. E. Pater Bonifacius, tot dusverre Vicaris en Professor te Mook; tot Rector te Maria- Hoop, de Z. E. Pater Clemens, Rector te Haastrecht; tot Magister Novitiorum werd 1 herkozen: dc Z. E. Pater Albertus. Een onderzoek tot hulp aan zandboeren is gaande. De margarine-industrie zal bij het ontwerp ge baat zijn, zegt de minister. De regeering wil het mengpercentage van boter in margarine op 25 pCt. bepalen. Naar een melkricbtprijs van vijf cents per liter.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2