UIT DE RIJNSTREEK lonnebrand PUROL WILT U IETS WETEN? ZATERDAG 21 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT _>ERDE BLAD PAG. 11 PASTOOR J. THUS Van de Laatste H. Sacramenten voorzien Gisterenmorgen is de Pastoor, die reeds lang lijdende is, op het altaar bezweken bij den aanvang van het H. Misoffer. Zijneerw. werd door de inwonenden van de pastorie naar zijn kamer gedragen. De ontboden geneesheer, dr. Hueber, achtte het noodig uit voorzorg de H. Sacramenten der Stervenden toe te dienen. Direct gevaar is niet aanwezig, doch de Pas toor zal het bed moeten houden. Ongetwijfeld zullen de parochianen voor hun Pastoor, die tot het laatste oogenblik dat de krachten hepi begaven, als herder in hun midden wilde zijn, in deze dagen voor hem een hartelijk gebed storten. KATWIJK. Burgerwacht. Wegens boringen in de duinen ten dienste der Leidscbe Duinwatermaatschappij kunnen de oefe ningen der Katwijkeche Burgerwacht die altijd op Zaterdagmiddag plaats hebben, nog niet doorgaan. Een teleurstelling voor de leden die gewoon zijn in dezen tijd buiten te oefenen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Er was in den af- geloopen week een buitengewoon grooten aanvoer. Dit als gevolg van het mooie weer. Het aanbod was grooter dan de vraag en vandaar ook lage prijzen. Na de Pinksterdagen is het verloop meestal zoo dat op een inzinking der prijzen ge rekend kan worden. Van Narcissen is zeer weinig meer, en van de Darwinnen valt van de kwaliteit heel wat te zeg gen. Voor export wordt dan weinig afge nomen en het meeste is voor den straat handel. De kans is groot dat binnenkort de invoer van snijbloemen in België zal worden gecontingenteerd. Het zal er daarna niet beter op worden. Behalve tulpen wordt ook thans een massa snij bloemen aangeboden als Trolius, Mar grieten, Pyrethrums enz. Betaald werd, tulpen per dozijn: William Pitt 3—9 et., Witte Zwaan 2—7 ct., Pride of Haarlem 26 ct., Madame Ere lage 26 ct., Olara Butt 37 ct.Pyrethrums per 100 0.90 2.10,, Muurbloemen per 100 bos 1.10 1.90, Margrieten per 100 0.200.35, Ane monen 0.801.20, Anjers -ƒ 0.300.45, Trolius 0.300.75, Violieren 4.105.50. GEMEENTERAAD VAN KATWIJK ALPHEN AAN DEN RIJN. Verloting Missienaaikrans „St. Theresia". De prijzen vielen op de volgende nummers: 344, 204, 136, 207, 61, 92, 33, 239, 189, 247. De naam van de pop is Ida. De prijzen kunnen afgehaald worden bij mej. A. v. Halderen, v. Mandersloostraat 42. Gevonden voorwerpen. Een zilveren beursje met inhoud een heerenrijwiel 1 paar kousen 1 bril. Geboren: Jan Matthijs, zoon van Johannes Vis en Cornelia M. A. den Ble ker Wilhelmina Wijnanda, dochter van Anthonius F. Redegeld en Wilhelmina W. de Roos Cornelis Jan, zoon van Gerar- dus C. Verheul en Adriana C. Spruiten- burg Antonia, dochter van Wilhelmus H. Mens en Margaretha M. Wolswijk Adriana, dochter van Anthonie de Blan ken en Berendje Russohenberg Sophia Catharina, dochter van Cornelis van der Laken en Medina Groot Marensia doch ter van Arie Vonk en Jannetje Bakker Celia, dochter van Hendrik de Jong en Grietje Verkade. Getrouwd. Petrus Wilhelmus Theo- dorus Verkerk, oud 22 jaar en Jacoba Ma ria van de Pouw Kraan, 25 jaar. Overleden Anna Maria Bontje oud 29 jaar Pietje Hofstede, echtgenoo- te van Arie Blom, 74 jaar Franciscus Johannes Antonius van Vliet, oud 16 maan den (overleden te Leiden). Gevestigd: J. Blanken van Zwam- merdam Odina Odijk echtgenoote van J. Blanken van Bodegraven Hendrika M. Wilbrink, van Schoorl Hendrika Voortman van Borculo Anna H. Snel van Rotterdam A. Rietveld en gezin van Utrecht C. P. Splinter van Gemert L. Verburg van Woubrugge Antje Ru- ting van Bodegraven A. van Nood en gezin van Woubrugge A. J. J. v. d. Drift en gezin van Leiden A. Frederiks en gezin van Haarlemmermeer. Vertrokken: Catharina van Veen naar Wateringen Anna N. Basie naar Rotterdam Th. Admiraal naar Noordwijk aan Zee C. H. van Leeuwen en gezin naar Mijdrecht P. v. d. Wal en gezin naar Vreeswijk Christina Zondag naar Hilversum Agatha van Vliet naar Amersfoort Gijsbertha A. van Scheppin gen naar Mijdrecht. NIEUWKOOP. Geboren: Johann, dochter van A. Kuijf en H. J. van den Haak Petrus An- taonius Maria, zoon van J. Mourits en M. P. de Groot Adrianus, zoon van A. Leliveld en C. T. Tijsterman. Getrouwd: A. van den Berghe, oud 26 jaren en J. M. van den Bosoh, oud 23 jaar. Ondertrouwd: J. Korver, oud 22 jaar, wonende te Edam en T. A. Koole oud 21 jaar. De Raad dezer gemeente kwam Donder dag in openbare vergadering bijeen onder leiding van Burgemeester Woldringh van der Hoop. Aanwezig alle leden. Allereerst was aan de orde mededeeling van ingekomen stukken, o.m. van Ged. Sta ten houdende goedkeuring van genomen raadsbesluiten. Dan een verzoek om te ko men tot eenige beperking van het aantal verloven voor den verkoop van alcoholhou dende dranken. Dit verzoek wordt in han den gesteld van B. en W. voor prae-advies. Punt 2 is voorstel tot verkoop van grond aan den heer A. Haasnoot die wenscht te koopen een perceel bouwgrond, gelegen aan de Nieuwe Commandeurslaan naast de O. Baron v. W. v. Catwijckschool. B. en W. stellen voor aan verzoeker het gevraagde perceel in koop af te staan tegen den prijs van f 2.75 per M2 en zulks onder de ge wone voorwaarden. Aldus wordt besloten. Punt 3. Vaststelling eener verordening regelende het vergunnings- en verlofsrecht op grond van de nieuwe drankwet welke op 1 April 1.1. in werking is getreden. Zonder discussie wordt alzoo besloten. Het nationaal Crisiscomité heeft onlangs aan het Plaatselijk comité afgedragen een bedrag ad f 806.op voorwaarde, dat ook de gemeente hetzelfde doet. Onder dezelfde voorwaarden wil genoemd comité ook nu eenzelfde bedrag, 5 ct. per inwoner, toe staan. Na een tweetal vragen door den heer v d. Zwan betreffende de norm die is aangelegd voor de in aanmerking komende cricicslachtoffers, welke vragen door wet houder Veltkamp tot genoegen worden be antwoord, besluit de Baad met algemeene stemmen ook nu dit bedrag, f 806.toe te staan. Punt 4 is een voorstel om, op een desbe treffend verzoek van J. C. Ippel, toestem ming te verleenen om de helft van het door hem van de gemeente gehuurde weiland, gelegen naast het voormalige Mallegat té mogen scheuren. B. en W. zeggen geen be zwaar tegen inwilliging van dit verzoek te hebben, doch de omstandigheid dat dit ge deelte, als het verhuurd geworden was on der de bepaling dat scheuren toegestaan wordt, aan huur meer zou hebben opge bracht aan pachtgeld, doet het B. en W. billijk voorkomen dat de pacht naar even redigheid wordt verhoogd. Voor het gedeel te weiland, dat in teelland zal worden om gezet, behoort naar het oordeel van B en W. een verhoogde pacht té worden betaald, berekend naar 40 ct. per R.R., waarmede de heer Ippel reeds genoegen heeft geno men. De Raad besluit volgens voorstel van B. en W. Korting van 5% op de jaar wedden van burgemeester enz. Volgt punt 5 voorstel tot tijdelijke kor ting op de salarissen van Burgemeester, secretaris, ontvanger, wethouders en amb tenaren van den Burg. Stand. Dit als ge volg van een rondschrijven van Ged. Staten waarin verzocht wordt het gevoelen van den 'Rnad kenbaar te maken nopens een voorstel om te bepalen dat op genoemde wedden gedurende drie jaren een tijdelijke korting wordt toegepast van 3% behoudens op de kindertoeslagen. De mogelijkheid is echter opengelaten om een hooger percen tage te korten Mitsdien stellen B. en W. voor hen te machtigen aan Ged. Staten te verzoeken op de bruto wedden van burge meester, sceretaris, ontvanger, wethouders en ambtenaren van den Burg. Stand een korting toe te passen van 5%. Zonder dat een der leden hierover het woord vraagt wordt volgens voorstel van B. en W. besloten. Voorste tot wijziging der instructie van den keuringsveearts, kring Katwijk. Een tijdelijke korting van 5% wordt toe gepast. Punt 7 voorstel tot wijziging der gemeen schappelijke regeling voor den schoolart- sendienst kring Katwijk. Door Ged. Staten is het besluit van den Raden der gemeen ten Katwijk-Oegstgeest-Stompwijk-Veur en Voorschoten, tot wijziging van de gemeen schappelijke regeling van genoemden dienst teruggezonden, onder mededeeling, dat zij het niet wensohelijk achten, dat het bedrag der vergoeding aan den schoolarts voor reis- en verblijfkosten geheel onbepaald blijft. Naar hun meening behoort daarin een bedrag voor die vergoeding te worden genoemd. Ten aanzien hiervan stellen B. en W. thans voor de tweede alinea van art. 13 te doen luiden als volgt: „De schoolarts ge niet een vergoeding van ten hoogste f 1200 per jaar voor reis- en verblijfkosten". Be halve deze wijziging stellen B. en W. nog een tweetal wijzigingen voor die van for- meelen aard zijn. De heer v. d. Perk zegt het bedrag van f 1200.— teruggebracht te willen zien tot f 500.—. De voorzitter zegt, dat dit bedrag in vo rige vergadering reeds is vastgesteld doch Ged. Staten willen in de verordening een maximum bedrag genoemd zien. De heeren C, v. Tongeren en J. v. d. Perk zeggen geacht te willen worden tegenge stemd te hebben. Alzoo wordt dit voorstel daarna goedge keurd. Voorstel tot wijziging der verordening op den gasprijs. In de vergadering van 30 Jan. 1931 is het vastrechbbedrag op f 1.50 per maand be paald. Dit vastrechttarief zou, bezien bij het bestaande algemeen tarief van 11 ct. per M3, aan alle verbruikers boven 30 M3 per maand, voordeel geven. In de practijk is gebleken, dat er een vrij groote catego rie van verbruikers van 25 k 30 M3 bestaat, die thans financieel eenig nadeel heeft van dit vastrechttarief. Om dit nadeel op te hef fen en de kleine verbruikers zooveel moge lijk tegemoet te komen, stellen B en W. thans voor het vastrecht te verlagen van f 1.50 op f 1.25 per maand waardoor alle verbruikers van 25 M3 en hooger per maand een voordeel krijgen boven het algemeen tarief van 11 ct. terwijl het nadeel van de weinige nog kleinere verbruikers tot en kele centen wordt beperkt. De heer v. d. Zwam zegt niet accoord te kunnen gaan met de bepaling dat men ge dwongen wordt vastrecht te nemen. Voor kleine verbruikers is zulks nadeelig. De heer Kulk is van het zelfde gevoelen. De heer v. Tongeren zegt dat het Gasbe drijf geen philantropische instelling is. De kleine verbruikers geven geen winst voor het bedrijf. Wethouder Veltkamp geeft een gedocu menteerd overzicht van de kleine en groote verbruikers. Het bedrijf mag toch eenige winst geven. Na nog enkele opmerkingen wordt het voorstel z.h.st. aangenomen. De Winkelsluiting. Volgt vaststolling der verordening tot afwijking der bepalingen der winkelslui tingswet. Na ernstige overweging zijn B. en W. tot de slotsom gekomen dat het wenschelijk is, van de wettelijke regeling (sluiting te 8 uur Zaterdag 10 uur) alleen voor zoover betreft het badseizoen af te wijken, door het slui- tings uur gedurenle de maanden Juli Ang. voor de eerst vijf werkdagen van de week te beaplen op 9 uur n.m. B. en W. hebben nog overwogen om tijdens het badseizoen het sluitingsuur op Zaterdag vast te stel len op 11 uur, doch kunnen daartoe niet adviseer omdat een zoodanige bepaling de vereischte goedkeuring niet zal verwer ven. Van de toegestane afwijking om melk-, visch- en fruitwinkels op Zondag geopend te mogen houden, willen B. en W. geen ge bruik maken, doch wenschen de bestaande regeling te handhaven. Deze regeling bepaald thans dat melk- winkels op Zondag geopend mogen zijn tot 9 uur Tenten, kiosken en kramen op het strand zouden volgens het voorstel van B. en W. op Zondag geopend mogen zijn van 1 tot 6 uur n.m. De minderheid van B. en W., wethouder Veltkamp, kan zich hier mede niet vereenigingen en eou de laatst genoemden uitzondering niet willen ge maakt zien. In verband met wat in behandeling zou komen waren meerdere adressen ingeko men. Door de kappers was verzocht tot 8.30 geopend te mogen blijven rne-t gelegen heid tot afwerken tot 9.30. De Slagersver- eeniging Katwijk en Omstr. requestreer- de om van de toe te stane afwijkingen geen gebruik te maken. Een groep winkeliers had verzocht de winkels gedurende de maanden Juli en Aug op de eerste 5 werk dagen open te mogen hebben tot 9 uur des avonds. Strandtenten op Zondag niet geopend De Christ. Middenstandsvereeniging vroeg niet toe te staan dat Zondags de strandtenten geopend werden. De voorzit ter licht nog toe dat strandtenten volgens de wet beschouwd worden als winkels. De Raad heeft hiermede zeker rekening te houden. Ook brengt de voorzitter ter tafel de adressen van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente en die der Gereformeerde Kerk te Katwijk aan Zee, ingezonden Aug. 1931. De heer van der Zwan opent de rij der sprekers met zich tegen te verklaren voor opening op Zondag. Tot 1931 waren B. en W. van dezelfde meening. Daarna is toe gestaan te openen van 16 uur n.m. De heer J. v. d. Perk zegt het met den heer v. d. Zwan eens te zijn. De badplaats heeft een Christelijk karakter. Vele bad gasten hebben in 1931 hun teleurstelling uitgesproken over het toen genomen be sluit. Ook de bevolking wil het niet, die wil Zondagsheiliging. De ontheiliging heeft de Raad tegen te gaan; met spanning wacht de burgerij dit besluit af. Er ligt hier voor de raad een schoone taak te ver vullen. De Zondagsheiliging. Dr. Eijkelenboom zegt dat de vorige spre kers het beter schijnen te weten dan de wetgevers. De Zondagsheiliging blijft er ge heel buiten. Dat is iets afzonderlijks. Er komen hier op Zondag heel veel mensclien. Spr. noemt eenige cijfers, o.m. van het be zoek per tram, op werkdagen en Zondags. Op Zondag is dat bezoek minstens drie maal zoo groot als in de week. De men- schen buiten Katwijk hebben ook recht om aan het strand te verblijven al wonen daar toevallig nu Katwijkers. De verschillende bepalingen vallen buiten de wet en de Raad kan hier niet tegen op. De heer G. v. Duyn zegt dat de Raad een onbillijkheid gaat scheppen tegenover de eigen inwoners. Het bezoek is, tijdens dat de tentjes gesloten moesten zijn, toe genomen. De heer Veltkamp zegt van tegen overgestelde meening te zijn dan dr. Eijke lenboom. De voorzitter wijst er nogmaals op dat de Raad moet begrijpen dat de strandten ten volgens de Rijkswet niet onder de ver ordening vallen. Limonade verkoopen, b.v. kan met verboden worden. Het doel kan dus toch niet bereikt worden. Dr. Eijkelenboom wijst er op dat som mige heeren spreken van principieele rede nen, doch telkens wordt van materieele schade gesproken. Dat begrijpt spr. niet. De heer v. Tongeren antwoordt dat door hem zulks nimmer beweerd is. Al dikwijls is gedreigd met klanten verliezen om deze redenen. Wethouder Dubbeldam wijst er op, dat om dezelfde redenen als de tegenstanders aanvoeren, verboden zou moeten worden stoelen te plaatsen, tentjes op te zetten, auto's te laten parkeeren enz. De heer v. d. Bent zegt het voorstel van B. en W. te steunen. Als de tentjes geslo ten worden, wordt er veel meer clandestien verkocht. De voorzitter wijst er op dat een groote stroom van menschen in Katwijk komen. Dit moet in juiste banen geleid worden. Dit is het beste mogelijk zooals in het prae- advies staat aangegeven. Sinds do tenten open waren had er ook geen enkele storing plaats. Spr. wijst op het genomen besluit onder zijn voorganger Burgemeester Sohok- king. De motiveering door Burgemeester Schokking hebben alle heeren aanhoord. De heer v. d. Zwan zegt zich over dit laatste altijd verwonderd te hebben, juist omdat 6pr. van hetzelfde principe was. Men gaat in tegen het hoogste gezag. Zes da gen in de week zijn er om te arbeiden. Het voorstel van B. en W. wordt tenslot te verworpen met 98 st. Voor do heeren Meerburg, Lodder, IJkelenboom, v. d. Bent, Dubbeldam, Hueting, Grimbergen. Guyt, zoodat winkelen verboden zal zijn, doch ver- frisschende dranken, omdat dit niet verbo den kan worden wegens de Rijkswet, mo gen worden verkocht en wel den geheelen dag. Vervolgens kwam in stemming het punt, het geopend hebben van melkwinkels tot 9 uur, zooals de reeds bestaande verorde ning toestaat. Voor de stemming verwijder de de heer C. v. Tongeren zich, waarna de stemming was 88. Tegen de heeren Meer burg, Lodder, v. d. Bent, Dubbeldam, Eijke lenboom, Hueting, Guyt en Grimbergen. De stemmen staakten zoodat een volgende ver gadering hierover weer moet worden ge stemd en thans de Rijkswet van kracht is zoodat melk-, visch en fruitwinkels op Zon dag voorloopig tot 12 uur geopend mogen blijven. De heer van Tongeren was inmid dels weer teruggekeerd. Ook over het uur van sluiten werd lang gediscussieerd. De heer Grimbergen wensch te opening tot 9 uur gedurende den Zomer tijd. De heer G. v. Duyn wil de Rijkswet handhaven. De heer Guyt gedurende de zomertijd alleen voor barbierszaken. De heer v. d. Bent idem. De voorzitter vroeg de heeren, al die voorstellen op papier te zetten. De heer v. d. Zwan zegt dat vele winke liers 8 uur-sluting vragen. Ze zullen zelf de dupe worden en op de bon gaan. Om de Leerplichtwet vroegen ook voornamelijk do arbeiders. Nu blijkt dat de arbeiders voornamelijk er de nadeelige gevolgen van ondervinden. Spr. wil 9 uur sluiting. De voorzitter wijst op de tegenstrijdige adressen van de winkeliers. De een wil dit, de andere wat anders. Waarom kan men zich niet onderling verstaan om op een be paald uur, b.v. 8 uur te sluiten, al is het toegestaan dit in het belang van sommigen vooral seizoenbedrijven to 9 uur te doen? Dr. Hueting zegt, dat er de laatste jaren een strooming is om de winkelsluiting wet telijk te regelen. De dispensatie is er thans in de wet gemaakt omdat vermoedelijk de gedachte voorgezeten heeft dat het niet overal hetzelfde is. Voor Amsterdam zal het b.v. anders ge wenscht zijn dan voor Westkapelle. Er kan gerekend zijn op plaatsen waar zooals hier veel menschen samenkomen. Dan is dispensatie noodig en die kan gegeven worden aan de gemeente. Die er geen gebruik van wil maken sluiten uit eigener beweging dan vroeger. Het voorstel om te 9 uur te sluiten gedurende den Zomertijd wordt verworpen met 125 stemmen. Voor de heeren Meerburg, v. Rijn, v. d. Zwan, Dubbeldam en Grimbergen. Het voorstel van B. on W. om te mogen winkelen tot 9 uur in Juli en Aug. wordt aangenomen met 143 stemmen. Tegen de heeren G. v. Duyn, P. Guyt en M. v. d. Bent. De verordening zal aan Ged. Staten worden aangeboden zonder het art. dat gaat over melk-, visch- en fruitwinkels, terwijl de verordening na de volgende raadszitting kan aangevuld worden na een tweede stemming over het bewuste arti kel waarbij thans de stemmen staakten. Stukloopen van Huid en Voeten en Doorzitten bij Wielrijden verzacht en geneest Ooo» JO. Tubt 80 ct. Bq Apoth. 6 Zwemmen aan 't strand. Hierna is aan de orde vaststelling der verordening tot wijziging van die op de zeebaden en het strand. Bij raadsbesluit van 29 Juni 1928 is deze verordening ge wijzigd welke wijziging den Ambtenaar van het O. Ministerie bij het Kantonge recht te Leiden, aanleiding heeft gegeven tot het maken van enkele opmerkingen, waarvan B. en W. de juistheid toegeven. Hetzelfde geldt voor de wijziging die is aangebracht 18 Juni 1930. Van deze gele genheid, dat wijziging zal moeten plaats hebben, meenen B. en W. gebruik te moe ten maken om tevens de grens bot waar het den baders geoorloofd is zich te ontkleeden in een badkoets en de strook waarop zij ook een ontkleedtent mogen bezigen, en dan dat gedeelte ten Zuiden der Vuurto ren, eenigszins in Noordelijke richting te verleggen. Het gevolg hiervan zal zijn, dat een deel van de strandbezoekers, hetwelk zich anders op het z.g stille strand Zuid ophoudt, zich nu in meer Noordelijke rich ting zal verplaatsen. Beter toezicht van de politie en voordeel voor do gemeente zijn hiervan het gevolg. Voordeel omdat tot heden recht voor tenten wordt geheven tot 't Noorden van ret Molentje. Voorbaan zal de grens voor het heffen van tenthuur zijn Louwestraat. B. en W. achten het 't juiste om de be staande verordening in te trekken en een nieuwe daarvoor in de plaats te stellen waarin de wijziging zooals hier genoemd, voorkomt. Dr. Eijkelenboom wenscht het aantal red dingsartikelen wat in do verordening ge noemd uitgebreid te zien. N*i eenige be spreking wordt aan het desbetreffend art. het woord „minstens" toegevoegd. Dr. Hueting wil geoefende zwemmers voor de veiligheid aangesteld zien. De heer Grimbergen wil de woorden „zoo noodig" daar geschrapt zien waar ge sproken wordt over afzonderlijke afdeelin- gen voor dames en heeren. Zal aan vol daan worden. De heer Meerburg wijst op een vermoe delijke onjuistheid in de verordening waar staat dat tot aan de grens Noordwijk men niet zwemmen mag zonder tent. Dat kan de bedoeling niet zijn geweest, want al loo- pen er 5 agenten langs, dan zeggen ze niets, Na eenige discussie blijkt do redactie van dit artikel niet to zijn zooals bij do vaststelling van deze verordening heeft voorgezeten. De voorzitter stelt voor om dit punt aan te houden tot de volgende ver gadering, waar dan B. en W. met nieuwe voorstellen zullen komen. De voorzitter zegt op oen desbetreffende vraag toe dat de bestaande toestand ge handhaafd zal blijven en men dus geruste- lijk in de uitwatering en ten noorden daar van mag zwemmen naar hartelust, zonder ontkleedtent. Tenslotte het voorstel van B. en W. om het 2e Duinpad tot voetpad to bestemmen; dit naar aanleiding van een verzoek van E. Paauw e.a. die van oordeel zijn dat het verkeer met rij- en voortuigen in dit straat je gevaar voor de jeugd oplevert. B. en W. meenen dat deze bezwaren en dus het ver zoek gegrond is en stellen voor aan het verzoek te voldoen waarmedo de Raad ac coord gaat. Bij do behandeling dor belastingroclnmo vraagt de heer Meerburg of ten opzichte van een der reclamanten, dié slechts twee dagen over tijd declameerde, niet ccnigo soepelheid kan worden betracht. De heer v. d. Zwan zegt, dat. het voor komt dat vanwege do gemeente belasting biljetten zijn uitgereikt die twee maanden vroeger gedagteekend waren dan uitgereikt. Hierdoor vervalt dan allicht het recht vau reclame. De voorzitter zegt, dat zulks in dit ge val niet zoo is doch dat hierop gelet zal worden. Wat de termijnen van reclamoeren. betreft, kan hiervan onmogelijk worden af geweken. Het einde zou hiervan niet te overzien zijn. Men heeft zich aan de grens te houden. Bij de rondvraag vraakt do heer Kulk verlenging van steun en vorhooging der steunbedragen. De voorzitter wijst er in een uitvoerig betoog op dat do financiën dor gemeente zulks onmogelijk toelaten. Door vroegere besluiten in dien geest zijn do op centen op de Fondsbelasting al van 25 op 80 gebracht moeten worden. F.n van de uit gekeerde bedragen krijgt de gemeente slechts 75% terug van het Rijk van die I groepen die onder do regeling vallen. Dit zegt voor Katwijk dat het Rijk slochts 1/3 j vergoed en 2/3 voor do gemeente komt. B.v. I zijn sinds begin April alle landarbeiders l uitgesloten. De heer v. Tongeren vraagt of de ge- meente verzekerd is tegen derde bij scha de. Dit in verband met hot overlijden van J. v. Duyn die overreden is door do zand- wagens. De voorzitter zegt dat de gemeente to taal geen schuld heeft en de verzekering dus geen verplichting Do gemeente kan ook geen precedent scheppen. Dr. Hueting wijst nogmaals op hot on- practische om in smalle straten als de Voorstraat te Katwijk aan Zee aan beide zijden der straat met auto's to staan waar door een derde soms niet passecren kan. Zal de aandacht hebbén van B. en W. Dr. Lodder vraagt voorschriften ten op zichte der snelheid van rijden met auto's vooral aan do Boulevard. De heer Meerburg vraagt bezuiniging ten opzichte van eventueel© benoeming van strandpolitie. Verders zegt spr. dat diplo ma wel gewenscht is, vooral als men, zoo als spr. zag, het vorig jaar, agenten bij een redding in het water zag schutteren. Ver der wijst spr. op het bevuilen met papieren, olicnootendoppen enz. van de straat door de moer gevorderdo jeugd. Kunnen b.v. geen papiermanden op 6ommig© punten ge plaatst worden? Volgende vergadering ant woord. Do heer Kulk wil nog spreken over steun.- verleening doch zulks is niet toegestaan. Spr. was al tot zijn genoegen beantwoord bij den aanvang der rondvraag. Spr. vraagt dan naar de mogelijkheid van een parkeer terrein bij de buitensluit. De voorzitter zegt dat volgens besluit van vorige vergadering al een begin van uitvoering is gegeven aan het maken van een parkeerterrein op do in vorige vergade ring aangenomen plaats. Hierna sluiting der vergadering met ge bed. Vraag: Uit gegevens van de Graaf's Informatiebureau blijkt dat het aantal faillissementen in Nederland ongeveer 4 maal zoo groot is als in België. Boteekent dit, dat hier de toestand zooveel slechter is, of dat do Faillissementswet in België zooveel coulanter werkt? Antwoord: Tot onzen spijt kunnen wij de oorzaak van dit versohil niet aange- V raag: Tk heb een dochter die tot 11 Mei in betrekking was. 10 Mei is zij in die betrekking zoo geschrokken dat zij naar i bed moest en onder dokters behandeling I moest. Nu zegt de een dat zij van de on- I gevallen wet kan trekken, de ander zegt j van niet. I Antwoord: Wend u eens tot den Raad van Arbeid te Leiden.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11