HET PAD LANGS DE KLIP. DONDERDAG 19 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SCHOOLKIND OVERREDEN EN GEDOOD. Onderwijzeres bekwam een hersen schudding. Gistermiddag is op den weg Venray- ÏJssclstein het 6-jarig dochtertje van den hoor ter Stappen toen het naar school wil de gaan en den weg overstak, door een luxe-auto, bestuurd door den heer Meu- lendijk uit Deume overreden. De onder wijzeres, die het ongeluk zag gebeuren, -trachtte nog het kind voor den auto weg te trekken,"doch werd door den auto ge grepen, waarbij zij op den weg werd ge slingerd en een lichte hersenschudding opliep. Het kind was direct dood. De onderwijzeres, mej. Hoefnagels, werd in zorgwekkende toestand naar haar woning vervoerd. FIETSRIJDER ONDER EEN AUTO. Bijna op slag gedood. Gistermiddag is op de Westzijde te Zaan dam het 10-jarig zoontje van don melkboer de Boer, terwijl hij op zijn fiets achter een autobus reed, komen te vallen cn door een van don tegenover gesbelden kant komen de vrachtauto overreden. Een der achter wielen ging het knaapje over heb hoofd, met het gevolg, dat hij binnen enkele minu ten is overleden. Den bestuurder van de auto treft geen schuld. KIND ONDER EEN AUTO. Spoedig overleden. Gistermorgen is aan den Helperwert- singel te Groningen het vierjarig zoontje van den heer P. aangereden door een ach teruit rijdenden vrachtauto. Het kind -be kwam zoodanige wonden, dat het spoedig overleed. Den chauffeur treft vermoedelijk geen schuld. MOTORRIJDER VERONGELUKT. Bij het overrijden van een kind. Te Kinderen bij Maaseijk (België) is gistermiddag de heer Driessen uit Thorn (L.), toen hij met zijn motorfiets een kind overreed, tegen den grond geslagen. Hij bekwam daarbij zoodanige wonden dat hij even later aan de gevolgen overleed. Hij was ongehuwd. ERNSTIG ONGELUK OP DEN MUI DERSTRAATWEG. Gisteravond ongeveer half tien heeft op den Muiderstraatweg nabij het spoorweg viaduct een ernstig ongeluk plaats gehad. Op dat moment kwamen twee motorrijders •met flinke vaart aangereden in de richting Amsterdam, toen zij in het denker in bot sing kwamen met een langs den weg staan de vrachtauto. Zeer ernstig gewond werd de bestuurder opgenomen, en ook de duo- rijder was er ernstig aan toe. Por zieken auto werden beide slachtoffers naar heb Burgerziekenhuis te Amsterdam overge bracht, waar zij ter verpleging zijn opge nomen. Him toestand is zeer ernstig te noo- men. Beide slachtoffers zijn woonachtig in Amsterdam. Het motorrijwiel en de vracht auto zijn beschadigd. Nader vernemen wij, dat een der beide slachtoffers, de Lange genaamd, aan de bekomen verwondingen is overleden. De toestand van den tweeden gewonde, die een hoofdwonde en een hersenschud ding heeft bekomen, kan vrij gunstig wor den genoemd. Evenwel was zijn toestand nog niet zoo, dat hem inlichtingen konden worden gevraagd, zoodat men nog niet weet, wie hij is. FEUILLETON. Uit het Engelsoh van J. S. FLETCHER. 30) "Weathershaw wachtte even, voor hij antwoordde. „Er zijn verschillende opmerkelijke punten in de getuigenverklaringen", zei hij na een oogenblik. „Is er iets bij, waar je wat aan hebt", vroeg Sindal verder. „Hoopen dingen", was het antwoord. „Nog iete van speciaal belang", meng- do Marston zich in het gesprek. „Daar zou ik me op dit moment liever nng niet over uitlaten", verklaarde Wea thershaw. „Vóór ik iets zeg of doe, wil ik eerst met mijn eigen oogen de ver schillende punten zién, die met do tra gedie in verband staan. De Zwarte Klip, de diverse huizen, waarvan ik in de ver slagen gelezen heb, de fabriek van me neer Etherton en zoo meer. Morgenoch tend zal ik maar eens een ronde gaan maken. Waar was jevan plan mij van nacht op te bergen, Sindal „Ik had me voorgesteld, dat je hier zoudt logeeren'. ,,Ik moet morgen voor dag en dauw op", zei dè detective, „en het was eigen lijk beter geweest» als je me dichter bij VOERMAN DOOR TRAM GEGREPEN. Toen hij van zijn wagen sprong. Gistermiddag wilde op den rijkestraat weg MaastrichtGulpen de voerman J. B. uit Margraten van zijn wagen springen. Op dab moment passeerde juist de tram naar Vaals. Hij werd gegrepen en een eind mee gesleurd. Heb liohaam werd geheel verbrij zeld opgenomen. Het slachtoffer laat een vrouw en kinderen achter. DE D00DENDE STROOM. Monteur gedood. Op de Oranje-Nassau mijn I te Heerlen is Dinsdag boven den grond, de monteur P. V. uit Amsterdam bij het boren met een electrische boor in aanraking gekomen met den electrischen stroom en gedood. P. V. was gehuwd en had drie kinderen. ERNSTIGE TRAMBOTSING TE ROTTERDAM. Een zestal gewonden. Een ernstige trambotsing heeft gister avond omstreeks zes uur plaats gehad op den afrit van het viaduct aan den Keek- weg en de Beijerlandschelaan te Rotter dam. Een motorwagen van lijn 9 reed in volle vaart op een stilstaanden bijwagen van lijn 3, ten gevolge waarvan de be stuurder van lijn 9, de 34-jarige J. van Gils, alsmede de conducteur van den bij wagen, de 37-jarige De Vos uit de Waer- schutstraat, en vier passagiers min of meer ernstig gewond werden. De motor wagen van lijn 9 was op dit drukke uur met een groot aantal passagiers gevuld, zoodat het een geluk mag worden genoemd dat niet meer personen bij dit ongeval gewond werden. De motorwagen van lijn 9 reed in volle vaart over den weg, toen plotseling, vol gens de verklaring ivan een ooggetuige, bovenaan den vrij sterk hellenden weg de electrisohe remmen weigerden. Bestuur der Van Gils, die het ongeluk zag aanko men, trachtte vergeefs zijn wagen tot stil-, stand te brengenmet vrijwel om/vermin derde snelheid reed de tram op de stil staande tram van lijn 3. Het achterbalkon van den bijwagen van deze tram werd zeer ernstig beschadigd en het voorbalkon van lijn 9 werd totaal vernield. Er ontstond begrijpelijkerwijze een paniek onder de passagiers, die uit den wagen vluohtten. Door de glasscherven der gebroken ruiten liepen vier passagiers snijwonden op. Be stuurder Van Gils sloeg met zijn hoofd door de voorruit en bekwam een ernstige wonde bij zijn oog, terwijl zich bij hem verschijnselen van hersenschudding voor deden. De conducteur van den bijwagen, De V08, werd aan zijn rechterarm ver wond, terwijl een der passagiers, de heer Kramer, snijwonden opliep en over pijn in de boi-st klaagde. De E. H. B. van de af- deeling Feijenoord was spoedig aanwezig en ook de K. G. D. liet niet lang op zich wachten. De bestuurder, de conducteur en de heer Kramer werden naar het Zieken huis aan den Coolsingel overgebracht; de andere passagiers konden na ter plaatse verbonden te zijn naar huis gaan. De technische dienst van de electrisohe tram had geruimen tijd noodig om de wagens naar de remise over te brengen. Het tramverkeer van de lijnen 2, 3, 9, 12 en 25 ondervond ongeveer een uur vertraging. Nader verneemt de „Tel.", dat de toe stand van de drie naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overgebrachte perso nen niet ongunstig is. Een sprong, die goed afliep. Gisteroohtend is de 32-jarige mej. G. v. d. E-de R. uit de Putsche straat in de woning van haar moeder aan de Rose- straat, waar zij tijdelijk vertoeft, op het dak geklommen. In 'n zenuw-aanval is zij, zonder dat iemand dat kon verhinderen, naar de 12 meter lager gelegen straat ge sprongen. Gelukkig kwam zij op haar voe ten terecht. Zij had geen letsel bekomen. Voor alle zekerheid is de vrouw naar hea ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar zij ter observatie is opgenomen. het oorlogstooneel, om het zoo maar te noemen, had ingekwartierd, al ben ik natuurlijk zeer dankbaar voor je gast vrijheid". „Meneer Weathershaw zou veel beter bij ons kunnen logeeren", meende Mar ston. Ruimte genoeg en dichterbij kan het haast niet". Er kwam een schittering in Weather- shaw's blauwe oogen en hij knikte ener giek. „Veel cn veel beter", riep hij uit. „Als u het niet vrijpostig vindt neem ik uw invitatie onmiddellijk aan". Sindal was zichtbaar' teleurgesteld, maar zijn vriend scheen er zoo op ge steld vanavond nog zoo dicht mogelijk bij het „oorlogtoonecl" te komen, dat hij zich wel bij Weathershaw's besluit moest neerleggen. Hij bestelde een rijtuig om den detective naar Winterfold te bren gen; Marston reed er te paard naast. Het was niet ver van middernacht toen ze het huis van mevrouw Stanbury be reikten en tóen het rijtuig voor den hoofdingang stilhield wendde do speur der zich opeens vol levendigheid tot zijn jeugdigen gastheer. „Het is nu net zoowat de tijd, waarop die geschiedenis zich afspeelde", zeidé hij. „Wijs mij den weg nuar de Zwart© Klip, liefst direct, als heb kan...." HOOFDSTUK XIII. De Dubbele Belooning. Mevrouw Stenbury wae» op het geluid van wielen» naar de Voordeur gevlogen en Marston haastte zióh den bezoeker TWEE BOERDERIJEN TE UFFELTE VERBRAND. •Gistermiddag om twaalf uur geraakte door onbekende oorzaak de boerderij eigendom van en bewoond door J. Stevens te Uffelte (gem. Havelto), in brand. In een oogenblik stond alles in lichtelaaie. Huis en inboedel verbranden geheel. De woning van' den landbouwer H. Schinkel Hzn. werd eveneens een prooi der vlam men. Van deze laatste woning wist men den inboedel in veiligheid te brengen. Door den gunstigen wind is het gelukt de verder omliggende boerderijen te behou den. De aanwezige handspuit uit Uffelte houdt de brandende ruïne nat en tracht verdere uitbreiding van het vuur te voor komen. Verzekering dekt de schade. Eenig geld ging verloren. EEN AUTO, DIE BOSCHBRAND STICHT. De chauffeur J. 0. R. uit Eindhoven, die met een vrachtauto op weg was van Hel mond naar Nuenen, zag plots een groote vlam langs den motor schieten. Zonder den wagen te remmen sprong hij den auto uit, die een gangetje had van 25 K.M. Hij kwam er goed af. De auto schoot, volop brandende, de bosschen in. De boomen vatten weldra vlam, maar gelukkig waren er gemeente-arbeiders in de nabijheid werkzaam, die het vuur spoedig hebben gebluscht. ZWAAR WEER IN GRONINGEN. Menschen en dieren door den bliksem getroffen. Tijdons een hevig onweer is te Onstwed- de de 20-jarige zoon van den heer M. door den bliksem bewusteloos geslagen. Na eenigen tijd keerden de levensgeesten weer terug. Drie koeien in een weide wer den getroffen en gedood. Te Vlagtwedde sloeg de bliksem in de woning van den arbeiders Y. M. De vrouw des huizes werd door den bliksem getrof fen en ernstig gewond. „Msb.". MOORDAANSLAG OP ZIJN BLINDEN VADER. 17-Jarige zoon brengt zijn vader drie messteken toe. Gisteravond ongeveer 7 uur pleegde de 17-jarige Jansen uit Üud-Gasiel in een caió aan den Kalsdonkschenweg te Roosendaal een moordaanslag op zijn ongeveer 60-jari- gen blinden vader. Dc jongeman had eeni gen tijd met zijn vader in het café zitten praten. Toen de oude man weer wegge voerd zou worden en zich omdraaide greep de jongen een nieuw dolkmes en bractit daarmede zijn vader tusschen de schouder bladen een tweetal en in dc nierstreek 1 steek toe. De oude man viel op den grond. Dr. van Turnhout verleende de eerste ge neeskundige hulp, waarna hot slachtoffer, dab er zeer ernstig aan toe i« men vreest dat de longen zijn geraakt naar het Üha- ribasziekenhuis werd overgebracht. De dader vluchtte uit het café de stcaat op, achtervolgd door de dochter van den caféhouder, in een der aangrenzende stra ten kwam zij op de achtervolging haar ver loofde tegen, die zijn fiets voor den vluch teling wierp. Deze struikelde en kon daarop aan de politie worden overgeleverd. Omtrent het motief van den moordaan slag vermoedt men, dab huiselijke oiieenig- heden tusschen de kinderen vali den ouden man eenerzijds en den ouden man ander zijds aanleiding tot, den daad van den 17-jarigen jongen zijn geweest. HET DRAMA TE EINDHOVEN. Het lijk van den verloofde gevonden. Gistermiddag half zes werd een lijk ge vonden op het kruispunt van het nieuwe Strijpsche Kanaal en het Julianakanaal nabij Best. Door de politie te Best werd het lijk geïdentificeerd- als dat van C. de B., de vermoedelijke moordenaar van zijn verloofde, welke drama 10 Mei j.l. te Eind hoven heeft plaats gehad. Op het lijk werd een blauwe sjaal en een fleschopener go- vonden. Het lijk is naar1 BeiSt en later naar Eindhoven overgebracht. voor te stellen. Toen deze het rijtuig had weggezonden en Marston zijn paard naar de stallen had laten brengen, volg de hij moeder en zoon naar de eetkamer. ,,Ik maak niet graag inbreuk op den gewonen gang van een huishouding, me vrouw Stanbury", zei hij verontschuldi gend „maar u woont zoo diohtbij en ik zou graag die Zwarte Klip eens wat na der bekijken bij donker. Als u mij nu mijn kamer wilt wijzen en me dan een van uw huissleutels geeft, kan ik wel zachtjes binnenkomen als ik klaar ben en heeft niemand voor mij op te blijven". „Geen sprake van!" antwoordde Mar ston. „Ik blijf op u wachten. Maar wou je alleen gaaan?" „Ik zou dat eerlijk gezegd liever wil len als u me alleen maar even naar dat pad brengt, waarvan ik in heb ver slag van hot onderzoek gelezen heb", verklaarde Weathershaw. „Dan zal .ik de verschillende punten wel herkennen". Mevrouw Stanbury, dio den bezoeker aan een critisch onderzoek had onder worpen cn direct een gunstigen indruk •had gekregen van zijn actief optreden, Wendde zich tot haar zoon. „Ik zal meneer Weathershaw het pad wijzen", zei zo. ,)Zorg jij dan, dat zijn kamer in orde wordt gebracht, de blau we kamer maar"; Ze nam Weathershaw moe naar buiten en voerde hem door de tuinen naar êen muur, heelemaal aehteraan, waar ze een hekje opende en op een nauw uaadjo wees, dat door het heideveld liep. „Ziét u die sehoorstoeiien en daken daar tegen de lucht afgeleekend V' vroeg ze, teen' ze een eindje vorder gingen. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 20 Mei. Huizen, 1876 M. Algemeen Programma, verzorgd door den K. R. O. 8.009.15 Morgonooncerb (Gramofoonpl.) 10.00 Het K. R. O.-Kunstensemble o. 1. v. Piet Lustenhouwer 11.30 Voorzieken en ouden van dagen. 12.15 Paul Lincke-programma door het K. R. O.-kwintet o. 1. v. Piet Lustenhou- vtfi r. I.452.30 Operette-muziek. 3.004.00 Orgelconcert door Evert Haak in de Dominicuskerk te Amsterdam. 4.005.00 Gramofoonplaten. 5.000.40 De Koninklijke Harmonie van Thorn o. 1. v. Max Guillaume. 6.40 Land- en Tuinbouwcauserie door Tli. Arts. 7.007.10 Gramofoonmuziek. 7.107.30 „Esperanto in de practijk" door A. Jansen. 7.45 Gramofoonmuziek. 8:0011.00 Concert door het K. R. O.- orkest o. 1. van Marinus van 't Woud, in. m. v. Jo Immink, alt. ca. 9.00 Vaz Dias. II.0012.00 Gramofoonmuziek. Hilversum, 296 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding V. P. R. O. 10.15 Voordracht door K, Bakker. 10.30 V. A. 11. A.-Septet. 11.00 Vorvolg voordracht. 11.15 Vorvolg septetconcert. 12.00 Omroeporkest o. 1. v. N. Troep en Gramofoonplaten. 2.00 Voor de scholen. 2.304.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Seholte. 4.00 Piano-recital door Joh. Jong. 4.30 Voor do kinderen. 5.00 V. A. R. A.-orkest. 6.00 Gramofoonplaten. 6.20 Vorvolg V. A. R. A.-orkest. 6.45 Gramofoonplaten 7.15 V. A. R. A.-orkest. 8.00 M. J. Brass©Verwaarloosd© en misdadigo jougd. 8.30 Concert.. 9.00 Dr. B. Haga: Geestelijk leven in Indië. 9.30 Vervolg concert. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Declamatie door Albert van Dal- sum. 10.-15 Gramofoonplaten. 11.00 Orkclconccrt door Joh. Jong. 11.3012.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, Berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Emanuel Starkey's orkest. 12.05 Orgelconcert door Walter Vale. 12.501.50 Gramofoonplaten. 3.20 Het Sohotsch Studio-orkest o. 1. v. Guy Daines. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Berichten. 5.50 K. Long speelt Beethoven's Piano sonates. 6.10, 0.30 cn 6.50 Lezingon. 7.20 „A. Villuge Romeo and Juliet", ly risch muziekdrama in 6 acten van Delius. Lijk van een vrouw opgehaald. Hedenmorgen is in het Zwarte Water ter hoogte van den houthandel der firma van Eindhoven nabij Zwolle, heb lijk van een vrouw gevonden. De identitoit kon nog niet worden vastgesteld. D© Zwolsoho politie heeft do zaak in onderzoek. DU ITSCHE COMMUNISTEN GEARRESTEERD. Gisteravond zou de Communistische Par tij afdeeling Holland een politieke vergado- „Dat is „The Grange", waar mijn z-wa- ger nu dood ligt. Dit pad loopt achter langs zijn terreinen en dan verdor naar do Zwarte Klip. U wilt de plaats zeker zien, waar zo hem gevonden hebben 1" „Ik wil mij een algemeenen indruk 'van de zaak vormen, mevrouw Stan bury, ongeveer op denzelfdcn tijd, dat heb gebeurd is. Heb was- op dit uur, niet waar, volgens de kranten?" „Het is juist acht en veertig uur ge leden, bijna op do minuut af, dut ik mot Ethorton bij do Zwarte Klip praatto", stemde mevrouw Stanbury too. „Op dat oogenblik moet Sir Chevillc daar gele gen hebben, dood. En het was net zoo'n nacht als deze, helder en met sterren. Ziet u wel, hoo scherp men dc dingen kan ondersoheiden Nu u weet den weg nu, komt u door dit hek terug?" Ze keerde naar liet huis terug en Wea thershaw liep verder langs het pad, eigen lijk niet meer dan een spoor in de heide, platgetreden door voortdurend gebruik. Hij wierp een beranxstcllende blik op „The Grange", toen hij langs do muren liep, zich afvragend, wat Sir Ohevillo wol to vertellen zou hebben, als hij nog in slaat was te spreken. Het pad werd wat broeder en begon te stijgen, toen kwam hij spoedig op een punt, waar hij Lithersdale voor zich zag liggen. Hóowel het middernacht wae, was de hemel zóó helder dab hij versoheidenc punten in liet landschap kon onderscheidende sil houetten der huizen op de heuvels, meer naar bénéden de donkere omtrekken van de oude fabriek, de lichten van een paar fabrieken in Hallithwaite, wuar blijkbaar de nachtploegen aan het werk waren en M. m. v. BBC-Koor en orkest, alsmede so listen o. 1. v. Sir Thomas Beecham. 8.40 Berichten en hierna vervolg van 7.20 9.40 Eugene Pini en zijn tango-orkest. 10.20—11.20 Dc Savoy Hotel Orpheans. Kalundborg, 1153 M. 11.2012.35 Concert uit het Palneo-hotcl 2.204.20 Omroeporkest o. 1. v. Gröndahl 7.30 Piano-recital Folmcr Jensen. 7.45 „Salomé", treurspel in 1 acte van O. Wilde Jluziok van Reesen. Dirigent: Reesen. 9.05 Poolsehe liodcren door G. Krygior Bernacka (zang) en F. Jensen (piano). 9.10 Afrikaansche zang. (Voordracht mot gramofoonplaten). 10.1011.50 Dansmuziek. „Radio-Paris", 1725 M. 7.05 en 11.50 Gramofoonplaten. 4.05 Muzikale causorie (met gramofoon platen.) 7.20 „Le Ohemineau" van X. Leroux. M. m. v. orkest en solisten, o. 1. v. Defosse. Langenberg, 473 M. 6.256.50 Gramofoonplaten. 6.507.20 Orkest concert. 10.4011.20 Gramofoonplaten. 11.2012.10 Concert uit Frankfurt.. 12.201.50 Operettemuziek o. 1. v. Eysoldt I.50 Gramofoonplaten. 4.205.35 Concert o. 1. v. Wolf. M. m. v. M. Schiirholz (sopraan). 7.20 „Das Rosonbund", godichton uit de DuitBoho Rokoko-tijd. 840 Philh. orkest Stuttgart o. 1. v. E. Kahn. M. m. v. H. Buseh (cello). O.a. Cello concert D-dur, Haydn. 10.0511.20 Avondconcert o. 1. v. II. Rosbaud. M. m. v. C. Ebers (sopraan). Rome, 441 M. 7.10 Gramofoonplaten. S.05 Kamermuziek. O. a. Trio, Op. 1, Nr. 3, Beethoven. 8.50 Radio-toonccl. Hierna Gramofoon platen. O.a. uit „Parsifal", Wagner. Brussel 508 en 338 M. 508 meter: II.20 Gramofoonplaten. 12.00 Chas Rcniuo en zijn Band. 4.20 Concert o. 1. v. J. Kumps. 5.20 Gramofoonplaten. 5.60 Chas Remuo en zijn Band. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Concert o. 1. v. Fr. Andrc. O.a.: Zigeunerbaron, Strausz, cn Fant. Showboat, Kern. 9.30 Populair concert en dansmuziek. 338 meter: 11.20 Gramofoonplaten. 4.20 Concert door Omroeporkest. 5.50 öramofoonplaten. 7.20 OrkeBtconeert m. m. v. Mevr. A. De Coninck-Albreoht (doclamatriec). O.a. Lom Millions d'Arlcquin, Drigo ei> dansen uit „Prince Igor", Borodiri. 9.2010.20 Gramofoonplaten. (Sol. „Dio Fledermaus"). Z e e s e n, 1635 M. 6.35 Wagner-concert door het Leipziger Omroeporkest o. 1. v. Prof. Dr. Ludwig Neubcck, m. m. v. Curt Böhmo (bas). 8.20 „Alimento", hoorspel van Mela Brix. 8.50 Populair concert o. 1. v. Karl List. 9.40 Berichten en hierna tot 11.50 Dans muziek o. 1. v. Arkadi FLato. ring beleggen in „Ons Huis" te Utrecht. In verband hiermede werden gisteren onge veer dertig personen gearresteerd, mannen, vrouwen en kinderen, allen Duit-schers, dio door Hollandsche Communisten over do grens gesmokkeld waren, daar vrijwel nie mand een pas bij zich had. Do Duitschors zijn naar het politiebureau overgebracht. Het onderzoek wordt ingesteld. Men neemt aan, dat de vreemdelingen in auto's de grens zijn overgekomen. vlak voor hem, de zwarte, geweldige massa van de rotsen boven den afgrond, waari/i Cheville Htanbury den dood had gevon den. In een van do avondbladen, die Wea thershaw gelezen had tijdens zijn reis van Manchester naar Hallithwaite, had een woordelijk verslag gestaan van het verloop van het onderzoek en hij had zich de. fei ten, in verband mot do ligging en omgoving van de Zwarte Klip, zorgvuldig in zijn hoofd geprent. Hij liep dus even verder langs hot pad. en ging toen don heuvel op, door de heide, uitkijkend naar de holte, waarin do ge tuige Bradwcll Pike verklaarde gezeten te hebben, toen eerst Etherton en daarna mevrouw Htanbury voorbij kwumen. Het kostte hem geen moeite, het bewuste punt te vinden, hij ging daar zitten en keek in de riching valt do rotsen. liet was, zooals Pike gezegd had, er verhiof zich een helling tusschen <le holt© en do Zwarte Klip; on iemand, die in dio riohtiug van het pad liep, was verborgen voor liet oog van dengene, dio zich toevallig in do holte bevond. Voldaan over wat hij geconsta teerd had, liep hij door en beroikto spoe dig een plok, waar het pod met een twee de samen kwam. «lat vanuit het. dal om hoog voerde. „Hier", zei hij bij zichzelf was do plaats, waar Etherton en mevrouw Htanbury elkaar hadden ontmoet. En na nog een minuut gestegen te hebben, w.i« hij bij do Zwarte Klip. (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9