UIT DE OMGEVING UIT DE RUNSTREEK DONDERDAG 19 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN VOORHOUT GEMEENTERAAD VAN LISSE DE MAN, DIE ZIJN GEHEUGEN KWIJT WAS. Merkwaardige puzzle voor de politie. De politie van het bureau aan de Groo- to I'auwensleeg te Rotterdam is Dinsdag middag voor een lastig geval gesteld. Te ongeveer 4 uur werd zij opgebeld door den chef van het station Beursplein, die vertelde dat een man de controle bad willen passccren zonder in het bezit te zijn van een geldig spoorkaartje. Dit feit op zich zelf genomen was niet zoo vreemd inaar het gekko van het geval was dat de man op vragen van den controleur en na derhand van den stationchef slechts wist te antwoorden dat hij zich niets wist te herinneren. Hij wist zijn naam niet, hij wist niet waar hij vandaan kwam, waar hij ingestapt was, kortom hij was zijn ge heugen absoluut kwijt, meldt de „Msb." Dc politie nam den man mee naar het politiebureau aan de groote Paauwert- steeg, waar hem een verhoor werd afge nomen dat evenmin eenig resultaat ople verde. Dcman, die zich overigens zeer cor rect gedroeg en niet den indruk maakte in zijn geestvermogens gekrenkt te zijn, bleef er bij dat hij zijn geheugen kwijt was geraakt. Het eenige wat men kon doen was den man in een cel te zetten en toen men na een paar uur nog eens met hem ging pra ten verklaarde hij dal het hem op het po litiebureau best beviel en dat hij graag wilde blijven. Aan dit verzoek gaf men gevolg en de vreemde gast overnachtte in een cel. Gisterochtend heeft men hem weer aan een verhoor onderworpen, waarbij bleek dat des mans toestand zich nog niet in het minste gewijzigd had. Alleen vertelde hij dat dc nachtrust hem goed gedaan had en dat een lichte hoofdpijn, waaronder hij gisteren geleden had, thans geheel ver dwenen was. Diit was alles en hoe men ook verder vroeg, er kwam geen ander antwoord dan: ik kan 't me niet herinneren. De politie heeft den indruk gekregen dat de man niet simuleert. Een oogenfolik heeft men nog gedacht dat hij de psycho- paath was die onlangs uit het asyl te Zut- phen ontvlucht is doch een telefoontje bracht al spoedig aan het licht dat dit niet het geval was. Nader wordt ons gemeld: Gisteravond is de man door de politie geïdentificeerd als de 33-jarige heer A. de Groot te Amsterdam. Gebleken is, dat hij zijn geheugen niet verloren had, maar dat hij simuleerde. Tot voor kort was hij ver pleegd in een zenuwinrichting te Sant poort, waarna hij verblijf hield bij zijn ouders te Amsterdam. Maandag Tweeden Pinksterdag had hij kans gezien zonder spoorkaartje naar Schiedam te reizen, waarna hij dien dag weer naar Amster dam werd terruggebracht. Den volgenden dag zag hij wederom kans zonder kaartje te Amsterdam den trein te nemen, dit maal naar Rotterdam Beursplein, waar hij door de politie is aangehouden. Zijn signalement 'was intusschen ver spreid en zoo kon de man, wiens geest vermogens gestoord zijn heden op trans port gesteld worden naar Amsterdam, waar hij bij zijn familie kon terugkeeren. HILLEGOM. Voordracht gemeente-secretaris. De voordracht voor den nieuwen gemeeu- tc-sceretaris luidt als volgt: 1. mr. J. H. Peek, adjunct-commies ter secretarie te Utrecht; 2. W. Geleedst, gemeente-secreta ris van Vreeswijk. WARMOND. Werkverruiming. Bij Burgemeester en V olhouders is een verzoek om vergunning binnengekomen voor den bouw van een hoerenhuis op het terrein gelegen tegenover het voormalige raadhuis. Behalve dat uit een oogpunt van werkverschaffing dit plan zeer toe te juichen is, zal ook het aesthe- tisch aanzicht daar ter plaatse zeer verbe teren. Muziekuitvoeringen. Door de 'El. K. Muziekvcreeniging „St. Matthias" is 'n pro gramma samengesteld voor het aanstaande seizoen. In de gemeentelijke muziektent zullen muziekuitvoeringen gegeven worden op 21 Mei, 4 Juni, 23 Juli en 20 Augustus. VOORSCHOTEN. Gevestigd: A. G. Ammerlaan en echtgenooto, Leidscheweg 70, van Leiden. G. H. Hcllstern, Leidscheweg 64, van Pforzheim (Did.) L. A. Hoogwcg, ►Schoolstraat 96, van Amsterdam. A. M. J. Kors, Veurscheweg 3, van Beesel. C. Haneveld en gezin. Leidscheweg 197 c., van Leiden. S. Veltman, Veurscheweg 3, van Rotterdam. M. C. Geerts, Veur scheweg 3, van Baarle-Naussa.ii. M. P. F. Walbeek, Veurscheweg 3, v. Schiedam. A. M. Verhees, Veursohcwl5g 3, van Te ringen. F. Smit, Veurscheweg 108, van Harmeien. C. Bouman, Veurscheweg 3, van Rotterdam. A. E. D. M. Roijen, Veurscheweg 3, van 's-Gravenhage. J. C. van der Mark, Kattelaan 47 c., van Lei den. Vertrokken: R. Beekema, naar Lei den; M. Ranzinger, naar Leiden; Q. H. Doeswijk en gezin, naar Wassenaar; A. P. M. Bernard, naar Rotterdam; C. Th. Alma, naar Apeldoorn; A. Tettero, naar Leiden; C. M. van der Eerden, naar Amsterdam; A. M. H. Walraven, naar Tiel; W. J. H. Jol- lees, naar 's-Gravenhage; N. van Leeuwen, naar Pijnacker; C Zonneveld, naar Lei den. H. den Haan, naar Leiden; M. Veltman, naar Zoetermeer; M. Scheres, naar Twello (Voorst); W. A. J. Koeroo, naar Eefdo (Gorssel). Gisterenavond vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den Burgemeester. Tegenwoordig waren alle leden, behalve de heer van Reisen met ken nisgeving, wegens verblijf in het buiten land. De voorzitter opende de vergadoring met gebed, waarna de notulen der vorige vergadering onveranderd werden vastge steld. Ingekomen wa.s een schrijven van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten- sollappen, betreffende de vrijstelling tot het geven van de gelegenheid tot openbaar lager onderwijs. Overeenkomstig het voor stel van B. en W. werd besloten de ont heffing te verzoeken, omdat in deze ge meente geen aanvragen zijn om openbaar lager onderwijs. Voor kennisgeving werd aangenomen een besluit waarbij goedkeuring is verleend op de verordening, betreffende de winkelslui ting in deze gemeente, alsmede het Kon. Besluit, houdende de herbenoeming van den Burgemeester. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd besloten machtiging te verzoeken om een gemeenschappelijke regeling te treffen tusschen de gemeenten Sassenheim, Lisse, Hillegom, Warmond, Noordwijker- hout, Noordwijk en Voorhout, om ingeval van brand elkander wederkeerig hulp te verleenen, onder vastgestelde regelen. Voor kennisgeving werd voorts aangeno men een Kon. Besluit houdende goedkeu ring tot de heffing van 75 opcenten op de hoofdsom der gemeente-fondsbelasting. Ingekomen was een verzoek van de Pa tronaatscommissie om het perceel weiland te mogen huren op Zondagmiddag gelegen nabij de garage der gemeente tegen een huurprijs van 10.per jaar voor het or- ganiseeren van spelen voor de patronaats- en gezellcnvereenigingsleden. De voorzitter deelt mede, dat B. en W., behoudens goedkeuring van den Raad, dit verzoek voorloopig hebben toegestaan. De heer van der Voet is niet tegen het toestaan van dit verzoek, doch zegt dat de Raad voor een voldongen feit komt te staan en ziet in den vervolge liever, dat B. en W. geen voorloopige toezegging doen. De voorzitter zegt, dat B. en W. hierin in het geheel van meening waren, dat deze toezegging verleend kon worden voorloopig en dat hiermede den Raad niet wordt voor bijgegaan. Met het gesprokene van den beer van der Voet zal rekening worden gehouden. De heeren Spierenburg en Jansze had den principieele bezwaren om het terrein te verhuren op Zondag en wenschten hier van aanteekening in de notulen. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd zonder hoofdelijke stemming be sloten. De pacht verlaagd. Ten slotte waren nog ingekomen verschil lende verzoeken van pachters van gemeen te-gronden om de huurprijzen met 50 pet. te verminderen wegens do slechte tijdsom standigheden. De voorzitter zegt, dat B. en W. den Raad- voorstellen om de huurprijzen van de gronden voor één jaar te verminderen met 25 pet., omdat inderdaad de bedrijfsresul taten van dien aard zijn, dat deze verla ging is te billijken. De heer van der Voet acht deze aangele genheid van zoodanigen aard, dat hij voor stelt om hierover eerst een prae-advies van B. en W. af te wachten. Een soortgelijke zaak komt straks aan de orde en hierover is wel een prae-advies van B. en W. uitge bracht. De heer Spierenburg vraagt of de particulieren ook de huurprijzen hebben verlaagd. De voorzitter zegt, dat het prae-advies van B. en W. hetzelfde zal zijn als thans mondeling is uitgebracht. Reeds meerdere gemeentebesturen hebben de huren van landerijen verlaagd en ook verschillende andere overheidslichamen, zooals kerk- en armbesturen enz. Het voorstel van den heer v. d. Voet, hetwelk voldoende wordt ondersteund, wordt na enkele discussie in stemming ge bracht en aangenomen met 7 stemmen voor, 2 stemmen tegen, die van de heeren v. d. Hulst en Vester en 1 stem blanco van wethouder v. d. Laan. Zonder hoofdelijke stemming en zonder discussie worden hierna vastgesteld de verordeningen betreffende de heffing en in vordering van vergunnings- en verlofs rechten. Het vergunningsrecht bedraagt 12.50 voor elke 50.huurwaarde met een mi nimum van 40.terwijl dit minimum wordt teruggebracht op 25.indien men het café sluit van Zaterdagmiddag 8 uur tot 's Maandags morgens. Het verlofsrecht bedraagt voor een verlof A een bedrag van 25.per jaar. DE KWAKEL. Geen Wilhelminafeesten en kermis. In een vergadering van de Wilhelminaver- eeniging op Dinsdag 17 Mei j.l., waarin de heeren M. B. C. van Egmond en W. v. Tol als bestuursleden werden herkozen, werd- besloten dit jaar geen Wilhelminafeesten te houden. De voorzitter releveerde de ernst der tij den, en besprak het voorstel van B. en W., dat bij de eerstvolgende raadsvergadering wordt behandeld n.l. dit jaar geen kermis te organiseeren. Spreker meende het voorbeeld, gegeven door B. en W. hier te moeten volgen en dus stelde hij voor de feesten dit jaar op te schorten. Met 73 stemmen werd aldus besloten. Het bestuur besloot tevens unaniem te blijven, ingeval er eenigen zouden komen, die toch zouden aandringen tót het houden der feesten. Na ampele bespreking werd zonder hoof delijke stemming vastgesteld do aangebo den ontwerp-verordening, regelende de eischen van benoembaarheid en bezoldi ging van veldwachters. De salarissen. Ingekomen was een schrijven van heeren Ged. Staten der provincie ter fine van ad vies om de salarissen van den Burgemees ter, den Secretaris, den Gemeente-Ontvan ger, de Ambtenaren van den Burg.Stand en de Wethouders te korten met 3 pet. B. en W. adviseeren den Baad om de sa larissen van de wethouders met 3 pet. te korten en die van de overige ambtenaren te handhaven, aangezien deze functionaris sen reeds een korting hebben ondervonden van 5 pet. pensioen verhaal meer. De heer Van der Voet zegt niet van standpunt te zijn veranderd sedert 1 April j.l., doch dat hij in deze niets meer zal zeggen en eventucele voorstellen of anders zins aan zijn medeleden overlaat. De heer Spierenburg vraagt waarom voorgesteld wordt om de wethouderssalarissen slechts met 3 pet. te verlagen, terwijl de overigen met 5 pet. zijn verlaagd. De voorzitter gevoelt hiervoor niet veel, omdat de salarissen van de wethouders de zer gemeente zoodanig zijn, dat het de moeite niet eens loont en Ged. Staten die salarissen bepalen en 3 pet. voorstellen. Na eenige discuissie, welke evenwel meer de financieele positie van de gemeente als de salarissen van de wethouders betreft, wordt zonder hoofdelijke stemming over eenkomstig het voorstel van B. en W. be sloten. Zonder hoofdelijke stemming en zonder eenige discussie wordt het kohier wegen belasting dienst 1932 hierna vastgesteld met een eindbedrag van 10.902.57. De huren van de Woning- bouwvereeniging. Aan de orde wordt gesteld de bespreking der huren woningen van de woningbouw- vereeniging „Herman Boerhaave". Hierom trent was een prae-advies uitgebracht. De voorzitter licht een en ander toe en zegt, dat een schrijven was binnengekomen van de woningbouwvereeniging, waarin dit bestuur mededeelt, dat, in verband met den heerschenden economischen crisis en de daaruit voortvloeiende werkloosheid, vel schillende huurders niet meer bij machte zijn de verplichte huishuur geheel of zelfs gedeeltelijk te betalen. Dientengevolge stijgt de huurschuld. Het bestuur ziet langs 2 wegen een oplossing. De eerste weg be staat uit een algemeene huurverlaging, het geen een nadeelig saldo zou opleveren van 1600 bij een verlaging vtan 10 pet. Het bestuur wenschfc evenwel dezen weg niet in te slaan omdat dan nog geen eind ge maakt wordt aan wanbetaling. Op de twee de plaats zoekt genoemd bestuur een uit weg door de huurprijs niet in het algemeen te verlagen doch aan daarvoor in aanmer king komenden steunbehoeftige personen een reductie van huur toe te staan. Hier mede heeft de woningbouwvereeniging min der risico, terwijl de kosten eveneens min der zullen zijn. Betreffende deze aangelegenheid heb ben B. en W. zich ernstig beraden en ge confereerd met de woningbouwvereeniging. Het standpunt van B. en W. is als volgt. De bezwaren, welke de woningbouwvereeni ging aanvoert tegen de eerste methode huurverlaging in het algemeen onderschrij ven zij, doch zullen h.i. ook grootendeels de tweede methode aankleven. Bij den aan vang der werkloosheid is er huurachter stand gekomen en dit is met algemeene .huurverlaging evenmin weg te werken. Be halve practische bezwaren hebben B. en W. ook nog een ernstige principieele beden king. Naar hunne meeniug toch moeten de huren bepaald worden in verband met de exploitatiekosten der woningen, ook wel genoemd naar den „kostprijs" der wonin gen. Het is economisch onjuist dat iemand met een inkomen van 1000.voor dezelf de woning riiet hetzelfde comfort, minder betaalt dan iemand met een inkomen van 1100.B. en W. stellen zich voor de vol gende regeling te treffen. De achterstallige huurders moeten met de ten dienste staande middelen tot beta ling worden gedwongen. Lukt dit niet, dan moet in het algemeen uitzetting volgen. Voor hen echter die kunnen aantoonen, in de absolute onmogelijkheid te zijn om de gehoele huur te betalen, zouden wij voor zoolang noodig, onder handhaving van het volledige huurbedrag, genoegen willen ne men met betaling van een gedeeltelijk huurbedrag. Na afloop van het exploitatie- jaar kan dan omtrent de invorderbaarheid der huurschuld worden beslist. WASSENAAR. Auto verbrand. Op den Buurtweg ge raakte de auto van den heer de H. uit Den Haag, vermoedelijk door kortsluiting, in brand. De brandweer bluschte met een slang op de waterleiding. De auto was ver zekerd. Werkloosheid. Het aantal ingeschre ven werkzoekenden bedraagt deze week 275. Gevonden voorwerpen, Voetbal, da- ïnestasch met inhoud, portemonnaic met in houd, dameshorloge, handschoen, heeren- hoed, etui met sleutels, zakmes, tabaks- zakje met inhoud, medaillon. Geboren: Wendelina Maria, d. v. A. J. v. d. Wijgert en J. P. Koebergen. Hen ri, z. v. T. Knape en H. W. de Groot. Overleden: Martha Holdschmidt, oud 62 j., echtgen. van J. Niemeijer. An na Cornelia Rooze Walef, 92 j., ongeh. De gemeenteraad van Lisse kwam gis teravond in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: de Burgemeester. Aanwezig alle leden. Na opening der vergadering worden de notulen goedgekeurd. Aan de orde is dan een gemeenschappe lijke regeling met de omliggende gemeen ten voor hulpverleen ing bij brand. Over en weer zullen geen kosten voor of naar aan leiding der verleende hulp in rekening ge bracht worden. Na eenige bespreking goedgekeurd. Voorgesteld wordt het besluit van den llen Maart 1932 ter zake winkelsluiting opnieuw vast te stellen, om te kunnen vol doen aan artikel 197 der Gemeentewet. Blijkens schrijven van Gedeputeerde Staten dezer provincie is dit besluit aan te merken als eene verordening, tegen wier overtreding straf is bedreigd, zoodat in zending ingevolge art. 198 en afkondiging volgens de artt. 203 en 204 der Gemeente wet noodig zijn. De Minister van Economische Zaken en Arbeid had aanleiding gevonden tot eenige opmerkingen. In het thans aangeboden gewijzigd ontwerp-besluit wordt hieraan tegemoet gekomen, terwijl daarin tevens nog is opgenomen, dat melkwinkels des Zondags open mogen zijn van 67 uur des avonds. De- heer Schrama wilde de verkoop op Zondag slechts op bepaalde uren in mor gen of middag toelaten, maar niet de ge legenheid geven, dat de winkeliers zelf hun uren van openstelling kiezen. De heer Noorland sloot zich bij deze wensch aan. De voorzitter wees erop, dat de wet vrijheid aan de wankeliers laat. Het voorstel wordt goedgekeurd. Verzoek van het R. K. Kerkbestuur van de parochie van de H. Agatha om gelden tot het aanbrengen van een sanitaire in richting in de R. K. Meisjesschool en het inrichten van drie voormalige bewaar schoollokalen tot lokalen voor het geven van lager onderwijs. De kosten worden geraamd als volgt: Inrichting sanitair 5085.—; verbouw lo kalen 1SS0.-, algemeene onkosten 350. Totaal 7315.—. De heer Inspecteur van het Lager On derwijs in de inspectie Leiden heeft de plannen goedgekeurd. Aangezien het hier een ingebouwde school betreft, wordt door de gemeente aan het schoolbestuur de rente van de bouwsom ingevolge de L. O. wet vergoed. Voorgesteld wordt de gevraagde mede werking aan het schoolbestuur te verlee nen. Tot commissaris van de N.V. Electrici teitsbedrijf werd bij acclamatie herbenoemd de heer J. Pijnacker. Zijn de bouwvakarbeiders crisis-werkloozen? Verzoek van de afdeeling Lisse van den Ned. R. K. Volksbond om er bij de Regee ring op aan te dringen de bouwvakarbei ders onder de crisis-werkloozen te rang schikken. Voorgesteld wordt het verzoek voor ken nisgeving aan te nemen. Deze aangelegenheid geldt het geheele land en heeft de aandacht der Begeering. Het behoort niet tot de taak van den Gemeenteraad, wiens bestuursbeleid tot de eigen gemeente beperkt is, in deze actief te zijn. De heer O. Schrama, die de vorige maal reeds een uitgebreid betoog over dit onder werp had gehauden, pleitte nogmaals het zenden van een adres aan de Regeering. Als de Minister niet helpt, zullen de bouw vakarbeiders in Juni a.s. uitgesloten zijn van steun; de kassen van de bonden zijn leeg. De voorzitter deelt mede, dat een schrij ven is ingekomen van den Minister, waarin Hermanus Laurentius Franciscus Cools, 24 j., ongeh. Gehuwd: J. "W. Kortekaas en J. Kui- me tz er.- Gevestigd: H. Schidt, van Voor schoten, van Calcarlaan 13; M. Crama, van Leiden, Rijksstraatweg 324; A. E. M. Lam- mermanu, van Duitschland, Schouwweg 82; O. C. Wander, van Den Haag, Stoeplaan 27 G. J. C. Vrouwes, van Amsterdam, Buurt weg 96; H. Dam en gez., van Wildervank, Wassenaerstraat 4; J. van den Bosch en gez., van Den Haag, van Z. v. Nijeveltstr 197; F. Spruijtenburg en gez., van Berlijn, Buurtweg 6; A. A. Gratama geb. Bos, van Rotterdam, Santhorstlaan 79; A. J. Hart man en vr., van Den Haag, Laan van Koot 11; W. A. Hardonk, van Groningen, Meijen- delscheweg 16; H. Bruinings en vr., van Ilillegersberg, Buurtweg 111; J. P. A. van Adrichem, van Mitweida, L. Kerkdam 52; C. E. E. Lely, van Bloemendaal, Backers- haegenlaan 70; C. M. Zwetsloot, van Alke made, Langstraat 103; R. Hochstöger, van Amersfoort, Bloemcamplaan 57; B. A'bra- hamson, van Amsterdam, Schouwweg 72. Vertrokken: A. Kinnast naar Reck linghausen; A. Nagtegaal Jr., naar Sche- veningen, Steviast-raat 6; J. Dompeling- Huisman naar Katwijk aan Zee, Vurrbaak- straat 16; J. C. J. Koster, naar Den Haag, Pahudstraat 105; M. Schuring naar Duitsch land; Th. Kokshoorn, naar Den Haag, Houtweg 127; H. Beilsra naar Leiden, Zoe- terw. singel 89; J. A. v. d. Brink, naar Delft, Adr. Pauwstraat 24; E. Klein naar Duitschland; D. Vijlbrief naar Den Haag, Noordpolderkade 153; Mevr. M. E. Hamel, naar Leiden, Lohetstraat 33; P Stek, naar Leiden, Lohetstraat 33; A. Schoff, naar Oostenrijk; J. M Pijnacker Hordijk, naar i Leiden, Terweepark 8; R. H. M. Verspijck, gevraagd wordt, of naar het inzien van B. en W. ook andere categorieën dan de land- en tuinbouwarbeiders steun behoe ven. De voorzitter stelde voor het schrijven van den Volksbond voot kennisgeving aan te nemen, doch aan den Minister te ver zoeken de L i s s e r bouwvakarbeiders in de steunregeling te betrekken. Hiertoe werd met aJgemeene stemmen besloten. Vaststelling van een verordening op de inning van openbare bewaarsohoolgelden. Omdat de innjng van deze schoolgelden door een ander dan den Gemeente-ontvan ger geschiedt, is de vaststelling van een besluit ingevolge artikel 122 der Gemeen tewet alsnog noodzakelijk. Voorgesteld wordt de door de onderwij zeres te st-orten waarborgsom te bepalen op 10.—. Vaststelling van verordeningen op de heffing en invordering van verlof recht voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein in de gemeente Lisse. Vaststelling van verordeningen op de heffing en invordering van vergunnings recht voor den verkoop van sterken drank in het klein in de gemeente Lisse. Vaststelling van deze verordeningen ie noodig ingevolge de nieuwe Drankwet. Voorgesteld werd een vergunningsrecht van 12A0 voor elke 50.huurwaarde. Eenzelfde bedrag werd tot nu toe gehe ven krachtens raadsbesluit van den 23en December 1904. Besloten werd aan Ged. Staten te be richten, dat de Raad geen bezwaar heeft te-gen een korting, van 3 pet. op de salaris sen van burgemeester, secretaris en gemeen teontvanger. Aan de orde kwam daarna het plan om de straatverlichting to doen aanbrengen aan de masten van de electrische tramlijn De kosten van het dichter-opeen-plaatsen der masten van 40 op 60 M. Worden door' de N. Z. H. T. M. geraamd op 1600. De voorzitter gevoelde veel voor dit plan, mits de andere gemeenten meewer ken. Het besluit van den gemeenteraad van Sassenheim heeft spr. met schrik ver nomen. De eenige moeilijkheid is, of de ge meente binnen afzienbaren tijd tot deze wijze van den verlichting kan overgaan. De heer Verduijn kon zich begrijpen, dat Sassenheim dit plan op financieele gronden verwerpt. Het motief ten gunste van dit plan zou zijn, dat de straatverlich ting in Lisse minder goed is dan in andere gemeenten. De heer Pijnacker wees erop, dat het. Electriciteitsbedrijf het bedrag van 1600 beschikbaar stelt uit de winst. Wethouder Warmerdam zeide, dat het Electriciteitsbedrijf dit aanbod heeft, ge daan, om een betere inrichting te krijgen. We moeten het nu doen; de gelegenheid opent zich nooit meer. De veiligheid van het verkeer zou er buitengewoon mede zijn gebaat. Als het geld eisehte op het oogen- blik, zou spreker er tegen zijn. Maar het aanbrengen der verlichting kan worden uitgesteld. De heer Segers heeft wel over het „heer lijke" van de nieuwe verlichting gehoord, maar nooit geen cijfers gehoord. Wij be leven op het oogenblik heelemaal geen tijd om luxe uitgaven te doen. De draag wijdte van dit voorstel kan spreker niet nagaan. Spr. gaf gaarne op de volgende vergadering prae-advies van B. en W. Dc stroom-uitgaven zijn niet bekend. Het voorstel werd aangehouden. Ged. Staten hebben geen goedkeuring gegeven aan het Raadsbesluit om de ter mijn van de onbe woon ba ar verklaring van huizen aan de Stationsweg te verlengen. De voorzitter weet geen oplossing; Ged. Staten vermoedelijk ook niet. Medegedeeld werd, dat tegen het ont- werp-uitbreidingsplan een dertiental be zwaarschriften zijn ingekomen. Hierna ging de Raad in geheime zitting. naar Frankrijk, Neuilly a. d. Seine; Mr. L. Donker en gez., naar Den Haag, v. d. Woertstraat 45; C. F. van Zuylen, naar Groningen, Joch; Altingstraat 2a; G. Bos naar D enHaag, Bronovolaan 5; F. J. M. Moelands, anar Den Haag, Ahornstraat 9; M. Camffermann, naar Den Haag, Floris Grijpstraat 5; A. F. Bauer, naar Den Haag, Javastraat 2B; H. Commijs, naar Den Haag Gron. straat 6; E. 'R'ogalski, naar Duitsch land; W. H. J. M. Simons en gez., naar Ned. Indië; J. H. Schmitz, naar Den Haag, L. v. N. O. Indië 70; W. J. D. Vroom, naar 's-Hertogenbosch, v. d. Weeghcnsingel 16; M. Kohl, naar Den Haag, Zweelinckstraat 74; A. Hermans en gez., naar Den Haag, Gererd Rijnstraat 26; I. Gieselberg, naar Den Haa-g, Utrechtschestr. 12; E. C. Wie- lenga, naar Den Haag, Stadhouderslaan 6; O. de Krieger, naar Utrecht, Loefbergraa- kerstraat 42; C. F. E. Lettinck, naar Leer dam, Horndijk 5. Z0ETERW0UDE. Moedercursus. Dezer dagen heeft de opening plaats gehad van den moedercur sus, die, in samenwerking van R. K. Vrou wenbond en Wit-Gele Kruis alhier, gege ven wordt door Zuster Hoskam, enquêtrice van den Prov." Bond van 't Wit-Gele Kruis. Begonnen is met een 24 deelneemsters. De zomertijd. Naar we vernemen zal dit jaar de zomertijd algemeen in deze ge meente worden ingevoerd, zoodat aan de sinds jaren regelmatig terugkeeren de tijds verwarring eindelijk een einde zal komen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10