Karpetten, Gordijnen, Loopers, Tatel- en Divankleeden WHÜLS ACADEMIENIEUWS STADSNIEUWS AGENDA VRIJDAG 13 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Enorme sorteering, prima kwaliteiten, voordeeligste prijzen Haarl.straat 130-136 niet doen, is hun eigen schuld, doordat lij geen lid van de Kiesvereeniging zijn, wat 50 ets. kost. Als de Staatspartij 5 por jaar vroeg, zooals de Volkspartij, zou men het gehoord hebben, dat het de arbeiders onmogelijk werd gemaakt lid te zijn. De aanwijzing van candidaten geschiedt in ^e Staatspartij zoo democratisch als in geen andere partij in Nederland. Spr. betoogde, dat de eenheid de groo- te kracht van de Staatspartij is in princi- pieele vraagstukken. Als er in Spanje eu Mexico stevige Kath. partijen waren ge weest, zou er noch van kerkvervolging, noch van uitdrijving der Jesuieten sprake zijn geweest. Het is ook de uitdrukkelijke wensch van de geestelijke overheid, dat de eenheid bewaard blijft. Spr. heeft vertrouwen in het gezond ver stand van de Kath. kiezers. Als de Volks partij in hot Regeeringskasteel zat, zou zij ook wel uit een ander vaatje tappen. De heer P. Heemskerk als derde debater zeide zich gehinderd te hebben aan de geraffineerde wijze, waarop de tweede spreker de Staatspartij heeft aan gevallen. De Volkspartij pooht op vooruitgang. Maar de twee laatste verkiezingen hebben proefondervindelijk bewezen, dat het juist omgekeerd is! De coalitie is aangegaan, niet alleen ter oplossing van den schoolstrijd, maar ter al- geheele doordeeseming van het openbare leven met de Christ, beginselen. Spr. verklaarde geen bewondering te hebben voor de houding van den heer Arts indertijd in de Tweede Kamer. Ook spr. gaat het in de Kath. Staats partij niet altijd naar den zin maar men moet i n de partij blijven en in de partij zijn wenschen trachten te verwezenlijken. In Holland en Duitschland waar één Kath. partij is gaat het de Kath. goed; in alle andere landen is het mis gegaan. De heer Wesseling beantwoordde de sprekers. Spr. is bereid waar de tijd eenigszins beperkt is nogmaals een open bare debat-avond te beleggen. Namens de R. K. Staatspartij verklaarde de heer Lombert, dat de Staatspartij hier toe gaarne bereid is. De heer Wesseling herhaalde voor het meerendeel zijn betoog. De Volkspartij wil een democratische coalitie met de S.D.A.P. en Vrijz. Democr. De débacle in Spanje is te wijten aan de conservatieve Katholieken. De heer Donders verdedigde de houding van den heer Arts én besprak diens voor stel inzake vrijheid van missie, waar de Kath. Staatspartij tegen stemde. Na een opwekkend woord aan de Katho lieken om vooral te lezen het weekblad „Onze Vaan" om daardoor sterker te ko men staan in den strijd tegen de reactie, besloot spreker (het was middernacht) met het uitspreken van de hoop nog meerdere malen voor de Leidsche kiezers te mogen optreden. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen. 333. J. F. Allart, Alphen a/d Rfijn, Raadhuisstraat 206. Apotheek. Vest. fiL: Alphen a/d Rijn, Julianastraat 10. 112. Koninklijke Nederlandsche Grof smederij, Leiden, Zuidsingel 66. Machinefa briek, constructiewerkplaats enz. Overl. Comm.: Th. F. A. Delprat, Amsterdam dd. 2 April 1932. De heer H. J. Visser, dansleeraar alhier, heeft deelgenomen aan de Werelddans wedstrijden te Parijs, georganiseerd door het „Syndicat National des Professeurs de danse et la Fédération internationale de Danse", alwaar hij het brevet de Capacité heeft behaald voor de moderne dansen 1932. Op Zondag a.s. zal door den heer Kroes, representant van het „Syndicat Nat. de Prof. de Danse" in het Hotel Royal te Noordwijk genoemd brevet aan den heer Visser worden uitgereikt. Aan het politiebureau i« een damesrij wiel te bevragen, dat onbeheerd op straat is gevonden. dat talrijk en jeugdig gezelschap was niet onpleizierig. Met veel toewijding werd er gezongen; de onderhoudende tekst kwam aardig tot zijn recht. De sopraantjes win nen het van de alten, wier toon niet altijd even gaaf is en daardoor wel eens zweeft. Directeur de Rook zal niet nalaten zijn schavende hand over hen te laten gaan. Wij weten welk moeilijk, maar ook, welk dank baar werk het is het jonge volkje op te voeden, hun smaak voor wat mooi is te ontwikkelen. Mooie koortjes hoorden wij, de een na den ander. Zonde? te veel in 'bijzonder heden te treden noemen wij „Diefjes" van Wierts en „Rozenmei", de twee koren van Nico van der Linden, waarvan „de Wind" ons qua compositie frappeerde Afwisse lend of in combinatie met elkander deden de verschillende klassen zich hooren. Van de hand van directeur de Rook werd even eens een lied gezongen. De voordracht van dit lang niet gemakkelijk, goedgeslaagde koorwerk „Moed'' kunnen wij prijzen. Dan vermelden wij nog een piëteitsvolle vertol king van de devote „Avond-Oantate" van Catharina van 'Rtennes om met de „Woud- Cantate" van Emiel Hullebroek het ge deelte voor de pauze af té sluiten. De Vlaamsche boert spreekt uit den aardigen tekst van Lambrecht Lambrechts, maar spreekt ook uit Hullebroeks noten. Frisch, vroolijk, vlot. Gezongen met pleizier en durf. Heel prettig om te hoorenAardig trom en fijfel er bij. (De trom had in de be geleiding iets meer piano kunnen slaan, want 't geluid was te sterk voor 't koor) koekoeksfluitje en de gezongen natuurge luiden. Na de pauze „Lentebloemen''. Catharina van Rennes voelde zich aangetrokken tot den dichterlijken tekst van Mevrouw van Hillen-Gaerthé en gaf ons het ontluikende voorjaar op de haar eigene wijze. Om het spel pasklaar te maken aan het onaange- kleede concertpodium verscheen telken male een sprookjes-grootmoedertje die, met dichterlijke vrijheid zich aanpassend aan het zangspel, ons entourage en décorswis seling deed vergeten ons meenam in het vroege voorjaar om de eerste sprietjes te bewonderen door Lentekoningin uit de slapende aarde opgeroepen, ons met Fluite- kruid aan het hof van Koning Winter bracht en ons met zonneschijn deed rusten aan den voet van Lentekoningin na vol brachten dagtaak. Dat was een fleur en kleur, een bonte krans van slanke bloemen kinderen, zingend en dansend de mooie wijsjes van de ons welbekende componiste. Met charme zong de Lentekoningin en wij hadden schik in het mooie zeggen en de bevallige maniertjes van het „Fluite- kruidje", dat bij den strengen Winterko ning haar willetje doordreef en „Zonne schijn" meenam. De dansjes waren sierlijk, eenvoudig en smaakvol (hier en daar de ballets wat uitgebreid met trekjes uit een vorig balletje). Ons compliment aan de re gisseuse Mevrouw va nder Lijke, die met zoo geringe midden dit spel zóó arrangeer de, aan Grootmoedertje, die (buiten me vrouw van Hillen-Gaerthé om) zulke aardi ge inleidende versjes in haar marsje had. Wien wij in geen geval zouden mogen ver geten is de pianist Han Zirkzee. Hij toch begeleidt zóó muzikaal, steunend en met fluweeligen aanslag, van elk accompagne ment wat moois makend, dat het een lust is hem te hooren. Bloemen waren er voor den directeur en den accompagnateur, voor de régisseuse en voor Grootmoedertje. Al- de medewerkenden kunnen met hun leids man samen met voldoening terugzien op dezen goedgeslaagden avond. J. H. LEIDEN. Geslaagd: doctofaal-exa-men rechtsgeleerdheid mej. E. A. Werker (Den Haag); candidaafcs-examen Nederl. letteren de heer C. H. A. Kruyskamp (Hillegersberg); arts-examen le gedeelte de heeren A. Schultz (Den Haag), C. A. van Hees (Delft) en W. J. M. Brounts (Schiedam). Bevorderd zijn tot arts de heeren A. Stok (Rotterdam), O. L. E. de Raadt (Oegstgeest) (cum laude)J. W. Kamer ling (Leiden) en A. J. Schoo (Le i d e n). EEN PROPAGANDA-VERGAOERING DER R.-K. VOLKSPARTIJ. Do R.-K. Volkspartij had gisteravond een openbare propaganda-vergadering uit geschreven in „Concordia", waarop leden van de R.-K. Staatspartij werden uitge- noodigd tot debat. Do vergadering was door een kleine honderd belangstellenden bezocht. Rede C. D. Wesseling. Na een openingswoord, voor den voor zitter, den heer Van Stralen, trad al« spre ker op de heer C. D. Wesseling, die er op wees, dat, hoewel vrijheid van politiek in zicht' onder Kath. onomstootelijk vast staat, de R.-K. Volkspartij toch met aller lei middelen wordt tegengewerkt. Spr. laakte het, dat voor de R.-K. Staatspartij wel een H. Mis mocht worden opgedra gen en voor de Volkspartij niet. Maar als lid van de Volkspartij ervaart, men, dat dit lidmaatschap beteekent: meer vervolgd te worden dan aangehaald, meer schade te lijden dan gewin. De Kath. Pers schrijft over ons op min of meer minachtende wijze, als over een klein groepje ontevredenen. Maar ontevre den is spr. niet. Wat jarenlange propa ganda niet voldoende heeft kunnen uit werken, dat werken de omstandigheden forsch en kloek uit. De Volkspartij is met reuzenschreden vooruitgegaan. De Volkspartij wordt wel eens verkapt socialistisch genoemd, maar merkwaardig is, dat de S. D. A. P. dat allesbehalve zoo inziet, juist omdat de Volkspartij aan den toeloop naar de S. D. meer afbreuk dan voordeel doet. Want wat de S. D. A. P. wil aan maatschappelijke hervormingen, dat wil de Volkspartij ook. Maar princi pieel gaapt er een diep klove, die momen teel niet te overbruggen schijnt. De theo rie van den klassenstrijd aanvaardt de Volkspartij niet en zij hecht aan privaat bezit, zooals de Pauspn in hun encyclieken hebben gewild. De Volkspartij streeft er naar aan Christus in de maatschappij de eer te geven, die Hem toekomt. Van de S. D. A. P. kan men dat niet zeggen 1 Als er eenmaal samenwerking komt tus- schen alle democraten, dan zal dit geschie den op federatieven grondslag. De Volkspartij is het best getypeerd als: de politeke partij van den Arbeid (arbeid in den ruimst mogelijken zin). Men be treurt het dat de eenheid onder de Kath. wordt verbroken, maar eenheid onder de Katholieken is er nooit geweest, waarbij spr. herinnert aan 't feit. dat Maastricht Thorbecke in de Kamer bracht en aan het rumoer rondom SchaepmanBahlmann. Onlangs heeft men het betreurenswaar dig schouwspel gezien, 'van een Kath. pries ter, wien in ons land door onze bisschoppen 't spreken verboden werd en die door zijn eigen bisschop werd teruggeroepen. De Kath. Pers viel tegen de Volkspartij uit, dat zij een priester introduceerde wiens spreken verboden was. Maar dat die no bele asceet, die man bij Gods genade aldus spr. onmiddellijk op eerste bevel van zijn Bisschop naar Oostenrijk terug reisde, daarover moet diezelfde pers de eerste toejuiching nog schrijven. In de Kath. Staatspartij is nooit geen eenheid geweest en zij is er nog niet, wat spr. illustreert met de verwerping van de Pachtwet door de Tweede Kamer. Het is het goed recht van de Volkwoartii. zich afzonderlijk te organiseeren, waartoe spr. aanhalingen doet uit „Immortale Dei" en „Proeve van een program" door Schaep man. Dit heeft ook het Hoofdbestuur van de Staatspartij in 1929 openlijk verklaard. Wii kunnen in de Staatspartij" onze plaats niet vinden. Spr. heeft 't meer dan 30 jaar geprobeerd i n de R.-K. Staatspartij, maar daar niets kunnen bereiken. De Staatspartij is een kapitalistische, militairistische partij. Veertig jaar is ge tracht de Rerum Novarum in het land in gewerkt te krijgen, maar hoever wij daar nog vanaf zijn. kan men proeven uit het verschijnen van de Quadragesimo Anno. Alles wat de Staatspartij, de Kamerfractie de Ministers sinds 1929 doen, is in lijn rechten strijd met het minste voorschrift van Quadragesimo Anno. Hierbij citeerde spr. uitlatingen van mr. Kropman en prof. Veraart. Bij de verkiezingen voor de Tweede Kamer is volksbedrog gepleegd. Op alles wordt bezuinigd, maar op de mi litaire uitgaven nauwelijks. Dat doet die brave Chr. regeering niet, omdat het ge vaar dreigt, dat als de volksmassa nog meer wordt uitgebuit, opstand komt, en de Regeering zich alleen kan handha ven met behulp van leger en vloot, land storm en burgerwacht, waaraan waarach tig arbeiders ook nog mee doen. „Weg met de gewapende korpsen", roept spr. uit, die onnoodig zijn niet alleen maar ook een groot gevaar voor de binnenlandsche vrede. De strijd tegen de Staatspartij is onge lijk. besloot spr. wij beschikken niet over groote hulpmiddelen en over een groote pers maar spr. voorspelde, dat de Goliath door de kleine David zal wor den neergeslagen. Rede Felix Donders. Vervolgens sprak de heer Felix Don ders over leuzen en daden der R.-K. Staats partij. Dit programma en de leuzen van de Staatspartij was aanlokkelijk genoeg, maar wat is er van die leuzen terecht gekomen? Nauwelijks was de regeering onder Chris- .telijk signatuur gezeten, of het begon. De regeering ging er een geraffineerd systeem ©p na houden. Do spitsvondigheden en het formalisme waarmede de Regeering werk te, zijn spr. een walging. Spr. ging na de verschillende bezuinigingsmaatregelen door de Regeering genomen. Deze maatregelen wijzen duidelijk in de richting van een al- gemeene loonsverlaging. En dat alles met steun van de Kath. Kamerfractie. Als een lid een beetje ppstandig wordt, dreigt de Minister met de portefeuille. De Katholie ke arbeiders-afgevaardigden, die hun ge- organiseerden opruien, leggen zich in de Kamer als lammeren aan de voeten van hun Kabinet. Geen ander doel zit daarbij voor, dan het in elkaar flansen van de oude coalitie iets waartegen de Volkspartij zich steeds ten krachtigste heeft verweerd. Daarvan is noch op sociaal noch op godsdienstig ter rein veel te verwachten. Geïnterumpeerd werd: het onderwijs! De s-preker gaf dit toe, maar dat is z.i. ook het eenige. De aanhangers van de Staatspartij twijfelen soms aan de Katho liciteit van de Volkspartij. Maar laten zij het programma van de Volkspartij ter hand nemen, waarop voorkomen: missie- vrijheid, herstel gezantschap bij den Paus en opheffing processieverbod! Is het eerlijk de kiezers gouden bergen te beloven als „opheffing uit het proleta riaat" en dan het proletariaat in ellende te trappen? De werkloosheid wordt gebruikt om het loonpeil te drukken en daarom wordt de werkloosheid opzettelijk in 't leven gela ten. Het loonpeil moet gedrukt; daarom wordt steun onthouden aan de getroffen bouwvakarbeiders. Spr. is niet zoo naief om te veronderstel len, dat de Staatspartij geheel schuldig is aan de malaise. Maar wel hadden de ge volgen zoo dragelijk mogelijk moeten wor den gemaakt voor de economisch zwakke ren en daarin' is de Staatspartij danig in gebreke gebleven. Spr. eischte aanmer kelijke bezuiniging op leger en vloot, om daarvan een 'staatspensioen in te stellen en de crisisslachtoffers te steunen. Met een lofzang op prof. Uhde eindigde spr. zijn betoog. Debat. Hierna was er gelegenheid tot debat. De heer B. van Noort zeide, dat het gemakkelijk was verwijten te richten tot een partij, die verantwoordelijkheidsgevoel heeft. Spr. legde de eerlijke verklaring af, dat hij naar deze bijeenkomst gegaan was om iets goeds te hooren, omdat spr. be hoort tot degenen, die in de tegenwoordige partij geen bevrediging vinden. Maar «le geraffineerde wijze, waarop de heer Wes seling argumenten naar voren trachtte te brengen, hebft spr. tot andere gedaehten gebracht over de R. K. Volkspartij. De heer H. Lombert herinnerde op de eerste plaats aan de flater, welke de Kath. Volkspartij beging te Leiden bij de laatste verkiezingen, toen een onvolledige candidatenlijst werd ingediend. Dank zij het feit, dat een ambtenaar ter secretarie, die noch lid der Partij, noch Katholiek was, zijn handteekening op de lijst plaat ste, is het mogelijk geweest, dat de Volks partij kon uitkomen. Het betoog van de twee sprekers deed spr. herinneren aan reclame-middelen te gen alle kwalen. Politiek mankeert er veel. Maar verheugt u, christengemeente, de Volkspartij is er en aan alle ellende is een einde gekomen! Spr. wii de zaken nuchter bezien. Hoe denkt de Volkspartij al haar idealen ten uitvoer te brengen. Gesteld, dat bij de vol gende Kamerverkiezing de Volksp. de be schikking krijgt over 30 zetels, wat kan zij dan anders doen als de Staatspartij al ja ren doet: trachten te bereiken wat er te bereiken valt door middel van een of an dere coalitie. Als voorbeeld nam spr. de 3 punten: missievrijheid, enz. Spr. heeft niet vernomen, hoe de Volkspartij deze punten 1 wil trachten te verwezenlijken. Men kan j zich blind staren op het wenschelijke, j maar men heeft rekening te houden met de politieke constellatie in ons land. Geen enkele partij in Nederland verkeert in de mogelijkheid, zijn programma zuiver door te voeren. Spr. kwam er tegen op, dat men liet doet voorkomen, dat de S. pas 4 jaar bestaat. Maar over wat voor 1929, voor de crisis, is verricht: daarover wordt niet gerept en toch kunnen de werkzaamheden van de Staatspartij de toets der critiek in elk op zicht weerstaan. Vergeten wij niet dé zegeningen van het bizonder onderwijs; maar voor middelbaar-, vak- en hooger onderwijs moet de eerste stap op den weg der gelijkstelling nog worden gezet. üp sociaal terrein herinnert spr. aan de Invaliditeitswet, de Ouderdoms-, Ongeval len-, Ziekte- en Arbeidswet. Alles maatre gelen genomen door de versmade „reaction- nairen" onder stimuleerende invloed van de Staatspartij. De sprekers hebben betoogd, dat de Rerum Novarum in Nederland niet was doorgevoerd. Meer waarde hecht spr. aan de verklaring van den Paus zelf in 1931, dat in geen enkel land ter wereld de Rerum Novarum zoo goed was nagekomen als in ons veel gesmade Nederland. Dank zij de R. K. Staatspartij! Laat men een land opnoemen, dat sociaal hooger aan de spits staat dan Nederland. Laat men een land opnoemen, waar zoo gezorgd wordt voor de werkloozen als hier al zijn ook de uilkeeringen hier nood wendig te laag. Is men in andere landen, waar een MacDonald eu Briining regee- ren, ook niet tot salaris-verlaging moe ten overgaan? De arbeiders kunnen in de Staatspartij hun volle invloeg doen gelden. Dat zij dit Boven het gister geplaatste berichtje van den dansavond van R. K Jonge Midden standers stond abusievelijk: „Sint Peter Kanis" We vestigen er de aandacht op, dat deze dansclub geen onderafdeeling is van .,St. Peter Kanis", maar een op zichzelf staande vereeniging. MUZIEK. UITVOERING DER BURGER- ZANGSCHOOL. Onder leiding van den heer P. de Rook werd door de Burgerzangschool een uitvoe ring gegeven, die door velen werd bijge woond niet alleen, maar met veel belang stelling werd aanhoord en gevolgd. Voor de pauze telde het programma tien groote en kleinere nummers. Na de pauze werd het zangspel „Lentebloemen* van Catha rina van Rennes uitgevoerd. Vindt U ons erg ondankbaar, wanneer wij het programma wel wat lang vonden, al was elk nummer op zich zelf wel waard beluisterd te worden? Groot en klein verza melde zich op het podium om de Cantate „Prins Lente'' van Hendrika van Tussen broek te zingen. En de kennismaking met LAATSTE BERICHTEN DRIE INBRAKEN TE AMSTERDAM. In de Bonneterie, bij Gebrs. Gerzon en Verweegen en Kok. De inbrekers hebben zich in den afge- loopen nacht te Amsterdam, geducht ge weerd. Niet minder dan drie bekende fir ma's in de Kalverstraat zijn met een be zoek vereerd. Dadelijk kon geconstateerd worden dat de resultaten voor de inbre kers niet groot zijn geweest. Bonneterie. Naaet Maison de Bonneterie is de Blinde Katersteeg. Daar is ook de ingang van de kantoren. Hier zijn de inbrekers binnen gegaan. Zij zijn op een plat ge klommen en hebben daar een ruit uitge sneden waardoor zij op het trappenhi^ kwamen bij de eerste verdieping van ue verkoop-afdeeling. Ook op deze verdieping LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30S.30 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 9 tot en met Zondag 15 Mei a.s. (len Pinkster dag) waaargenomen door apotheek C. B. Duijster, N. Rijn 18, telefoon 523; Maan dag 16 Mei (2en Pinksterdag) neemt waar apotheek: P. du Croix, Rapenburg 9, telefoon 807. is het privé-kantoor. Daar is een poging gedaan om de brandkast open te maken. Een schroef uit de kast werd op den grond gevonden. Twee oude schilderijen zijn in dat kantoor van den wand gehaald. Een van de twee is uit de lijst gesneden. Heb werd op den grond gevonden. Bij de po ging om ook het tweede weg te snijden ia het stuk tamelijk vernield. Verder is op de lagere verdieping een kassa opengemaakt. Maar ook dat leverde geen winst op. Al het geld toch wordt 's avonds in de kluis geborgen. De vraag of de inbrekers kleeren hebben meegenomen kon nooh bevestigd nQch ontkend worden. Men had nog niets gemist. Gebrs. Gerzon. Bij de Gebrs. Gerzon heeft men gebruik gemaakt van de verbouwing van het hce- renmagazijn. Door de schutting hebben de nachtelijke bezoekers zioh toegang ver schaft tot de magazijnen. Ook hier zijn po gingen gedaan om uit de lessenaren geld te halen maar de opbrengst was nihil. Een der heeren heeft zijn hoed achtergelaten. Vermoedelijk heeft hij daarvoor een be tere meegenomen en ook worden een paar overhemden vermist. Verweegen Kok. Bij de firma Verweegen Kok zijn de bezoekers over het dak gekomen. Ze heb ben daar eenige pannen weggenomen en hebben zioh door de dakspanten laten zak ken om via een luik in de magazijnen te komen. Ook hier is geen geld weggeno men. Vermoedelijk zijn eenige tasschen als buit meegenomen. BOERDERIJ AFGEBRAND. Door onbekende oorzaak brandde he denmorgen de boerenwoning van J. Beek mans te Vlijmen tot den grond toe af. Vijf varkens, een hond en een hoeveelheid hooi werden mede een prooi der vlammen. Ook de geheele inboedel ging verloren. Het huis was verzekerd; de inboedel echter niet. De brand werd om half vier ontdekt door den bewoner, die alleen in bet huis woonde. De brand had toen reeds een zoo- danigen omvang aangenomen, dat hij zich in nachtgewaad uit het brandende per ceel moest redden. Man verdronken. Hedenmorgen omstreeks half 11 had bij de gemeentelijke badinrichting te Roer- j mond een noodlottig ongeval plaats. Een der modderbakken, die gebruikt worden bij de baggerwerkzaamheden, was los ge raakt en dreef de Maas af. Door de motorboot van den heer B. werd het vaartuig weer opgehaald. Bij het roer van de modderbak stonden de arbeiders Beeren en Massy. Toen de bak in den vol len stroom kwam, sloeg het roer plotseling om, waardoor de twee arbeiders in de Maas terecht kwamen. De badmeester, de heer Jeukendrup, stak Massy dadelijk een stok toe, doch deze kon, waarschijnlijk door den schrik, de stok niet grijpen. Hier- op sprong de badmeester zelf te water en slaagde er in Beeren op het droge te bren gen. Massy was inmiddels onder water verdwenen en kon niet meer gered worden. Het slachtoffer was 30 jaar oud en woonde te Roermond. Kindje verdronken. Hedenmorgen is het 5-jarig zoontje van D. in de Achterstraat te Aalten, waarin het in zijn eentje een wandeling was gaan maken, in de buurt van de tol in de snel- stroomende Aaltensche beek geraakt. Hoe wel heb kind korten tijd later werd opge haald, waren de levensgeesten reeds gewe ken. De Amsterdamsche kappers en de winkelsluiting. Gisteravond werd een vergadering gehou den van den Bond van Amsterdamsche Kapperspatroons. Na een rede van den voorzitter, den heer V. van Geene, die wees op de moeilijkheden voor de Amsterdamsche kappers, voort spruitend uit het besluit van den Gemeen teraad van Amsterdam, om alle kappers zaken in Amsterdam des Dinsdag na één uur en des Zaterdagsavonds na negen uur te sluiten, werd een motie aangenomen, waarin de aanwezigen het bestuur van den Amsterdamschen Kappersbond dringend verzoeken alsnog pogingen aan te wenden het besluit van den Gemeenteraad var. Am sterdam vernietigd te krijgen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2