FLORfl-PflRK SPORT NED. OOST-INDÏE DE HOED C. H. NOLET HET PAD LANGS DE KLIP. VRIJDAG 13 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 VOETBAL DIOC. HAABL. VOETBALBOND. OM DEN LEIDSCHEN COURANT BEKER. Naar aanleiding van het „Ingezonden Stukje" uit Roelof arendsveen in ons num mer van gisteren, deelt de secretaris van het Leidsch District ons mede, dat V. E. P. voor den wedstrijd D. O. S.V. E. P. inderdaad bericht had gezonden niet te kunnen uitkomen, wijl kerkelijke redenen zulks verhinderden. Dit Bericht werd ge zonden naar den districts-secretaris, die juist voor den bewustcn Zondag afwezig was, zoodat er geen gelegenheid meer was D. O. S. van het niet-doorgaan bericht te zenden. Voor 2den Pinksterdag is de wedstrijd D. O. S.—V. E. P. uitgesteld, wijl V. E. P. dien dag een wedstrijd voor het Crisis-co mité moet spelen. De wedstrijd MeerburgS. M. O. gaat niet door, wijl S. M. O. om kerkelijke re denen verhinderd is. Op Zondag 22 Mei is Meerburg verhinderd. Daarna wordt het programma met spoed afgewerkt.. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Junioren-Competitie. Uitslagen van Zondag: Afdeeling A. Teijlingen ID. O. S. I 03; Lisse I S. J. C. I 4—0. Afdeeling B. Lisse IIV. V. L. I 12 (gestaakt). Afdeeling C. Meerburg II—V. V. L. II 5—3. Programma voor 2en Pinksterdag: Afdeeling B. Lisse IIS. N. A. I (1 uur) H. Velen. De competitieleider, P. J. A. DE VRIND. 40-JARIG BESTAAN VAN A. S. C Het huldeblijk der supporters. Zondagmiddag a.s. om half twee, tijdens den jubileum-crickebwedetrijd heeft op het A. S. C.-terrein aan de de Kempenaerstraat de overdraoht plaats van het scoringsbord door de supporters aan het Bestuur aan geboden. ZATERDAG 9 UUR, IN DE GEHOORZAAL. De introductie sluit HEDENAVOND, laatste postbestelling (Secretariaat Lijsterstraat 18). Aan de zaal worden GEEN toegangskaarten verstrekt. Kaarten afhalen en plaatsbespreken Zaterdagmiddag 12-2 uur in de Gehoorzaal. 3854 ZWEMMEN TWEE WERELDRECORDS VERBETERD. Door Else Jacobsor». De Deensohe zwemster Else Jacobsen heeft Woensdag te Stockholm twee we reldrecords verbeterd, nl. op de 200 m. schoolslag in 3 min. 3.4 sec. (oud record 3 min. 8.6 sec) en op de 100 m. schoolslag in 1.26 (oud record 1 min. 26.2 sec.). „Hbld." WANDELSPORT LEIDSCHE WANDELSPORT VEREENIGING. De tweede afstandsmarsch, welke mor gen te Leiden zal worden gehouden, be looft in alle opzichten een succes te wor den. Zooals bekend zal zijn is dit de eerste, die door de L. W. S. V. wordt georgani seerd. Ingeschreven is thans door 443 per sonen, waaronder ongeveer 70 dames. De olgende vereen, hebben ingeschreven: Ba taven, F. Pacta, N.R.M., N. J. V. Alphia, Vendel N. J. V., L. C. J. M. V„ D. E. L. F. T., 6e Reg. Veld.Art., Jahn, D. O. S., Haagsche Burgerwacht, „Meerburg", A. S. C., Chr. Kweekschool (Den Haag), L. P. S. V., Klimop, Jan Pastoors, Brunhild e, S. C. O., R. W. v., U. V. S., A. V. A. C. en vele persoonlijke deelnemers. Vereenigingsprijzen werden aangebo den door burgemeester van de Sande Bak- huijzen, den heer R. J. Meijer Commissaris van Polie, den heer Verhulst Accountant Hoogewoerd, Zaal Gijsberti, den heer Bakker Hotel „Den Burcht", Ned. Bond van Licham. Opvoeding, den heer Gorthuis, Rijwielhandel Maresingel. De heer Wa lenkamp schonk een medaille voor den oud sten deelnemer. Zoanerzorg schonk een prijs voor den jongsten deelnemer, terwijl Meyendel zorgde voor een fraaie plaquette voor de grootste vereeniging. De vereeni gingsprijzen e.a. zijn vanaf heden te zien in de etalage van de Firma W. H. Marks, Hoogewoerd 112, Leiden. In overlég met den Directeur van den Gemeentelijken Geneeskundigen Dienst is de verpleging van eventueele uitvallers langs den geheelen weg verzekerd door dat een autobus zal meerijden met verplegend personeel, dat over het geheele parcours de eventueele uitvallers mee kan nemen. Aan de finish zullen bovendien eenig© doktoren aanwezig zijn, zoodat met alle mogelijkheden rekening is gehouden. Laat ons hopen, uab noch doktoren, noch ver- plegers(sters) of autobus eenigen dienst behoeven te doen. Te precies 2 uur zal de Commissaris van Politie den start verrichten. Als wij dan weten, dat het Leidsche Po litie Muziekgezelschap vanaf den molen van Noordman den moed bij de tippe laars weer zal inblazen en de organisatie in alle onderdeelen goec' verzorgd is, kun nen wij verwachten, dat 14 Mei voor sport- minnend Leiden een dag van groote propa gandistische waarde zal zijn, als het weer er dan toe bijdragen wil. R. K. Ath. Vereen. „De Bataven". Morgenmiddag zal een 22-tal „Bataven- tippelaars" deelnemen aan de 40 K.M.- marsc-h, uitgeschreven door de L. W. S. V. Hebben wij met onzen clubdag op He melvaartsdag een prachtreclame gemaakt voor onze Roomsche beweging, niet minder zal het nu zijn met deze deelname. En dat moet „Bataven". Teveel werk wordt er op heden gemaakt om onze jongens in neutraal verband te krijgen. Maar wij zullen, als wij tusschen de neutrale vereenigingen loopen; laten zien, dat wij echte Roomsche jongens zijn. Daarom „Bataven"-tippelaars zorgen jullie er voor om 1 uur in den Volksbond te zijn, voorzien van oen keurig schoon ge- wasschen en gestreken uniform met het in signe van onze vereeniging. Wij zullen ons daar opstellen om te half twee daar vandaan te vertrekken om langs een kleinen omweg kwart voor twee in Den Burcht te zijn. Vandaar is de aftocht voor dezen grooten tocht. De route is als volgt: Den Burcht, langs Breestraat, Steenstraat, Rijnsburgerweg door Oegst.geest, Leidsche weg, Rijnsburg, over Katwijk naar Wassenaar, waar op Meijendel gerust wordt. Terug over den Deijl naar Leiden. Dringend wordt er nogmaals op gewezen, dat de „Bataven" om 1 uur in den Volks bond zijn, waar wij eerst nog verschillende dingen kunnen bespreken. Even worden de leden boven de 16 jaar er nog aan herinnerd, dat er hedenavond half negen vergadering is in den Burcht. R. K. A. S. V. Rood-Wit „De Antilopen." Zaterdag zullen een 7-tal Antilopen deel nemen aan de 40 Km, marsch, uitgeschre ven door d.e „Leidsch Wandelsportvereeni- ging. De start bevindt zich in „Den Burcht", waar do deelnemers om uiterlijk 1.30 uur verwacht worden, daar de start om pre cies 2 uur plaats vindt en om kwart voor 2 alles startklaar moet zijn. Alle Antilopen verschijnen in officieel uniform, d. i. witte pantalon met roode bies op zij, wit sporthemd met 5 puntige roode ster op de linker borstzijde en wit veldmuisje met rood kwastje. De Leider van „de Antilopen" zal bij den start aanwezig zijn en de 'controle- kaarten en -banden in ontvangst nemen. Ook het off. startnummer is in zijn bezit. Wij wenschen den deelnemers een aan gename en succesvolle wandeling. AUTOMOBILISME DE TWAALF PR0VINCIENT0CHT DER K. N. A. C. Voor den van 26 tot 30 Mei a.s. vanwege de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club te houden Twaalf Provinciëntocht der K. N. A. C. blijkt groote belangstel ling te bestaan. In het geheel zullen een 100 belangstellenden met ca. 35 automobie len aan dezen vierdaagschen rit deelne men. Zooals men weet, is het de bedoeling om door middel van dezen tooht propagan da te maken voor de schoonheid van ons eigen land en de deelneemers in de gele genheid te stellen in eenige dagen de be langrijkste gedeelten van het Vaderland te bezoeken. Den eersten dag wordt van Amsterdam naar Vlissingen gereden, waar de deelne mers een gezelligen avond in Hotel Brit- tannia wacht. Den volgenden dag wordt aangevangen met een tocht over Walche ren, waarna dwars door Brabant na een kort bezoek aan 's Hertogenbosch naar Nijmegen wordt gereden, waar zoo moge lijk vanwege de K. N. A. C. een feestavond worden aangeboden. Het traject van den derden dag voert van Nijmegen door Gel derland, Overijsel en Drente naar Gronin gen, waar des avonds eveneens een feeste lijke bijeenkomst wordt gehouden, waarvan het programma nog nader zal worden be kend gemaakt. Den vierden en laatsten dag wordt dan de terugtocht via Friesland naar Utrecht aanvaard, waar de rit besloten wordt met een gezamenlijke maaltijd. De verwaohting is gerechtvaardigd, dat deze vier-daagsohe tooht door Nederland haar propagandistisch karakter voor de kennis van eigen land niet zal missen. L0NGPEST IN DE PREANGER. Twintig personen overleden. Aneta seint uit Garoet: Wij vrenemen dat in het Tjibatoesche en kele dagen geleden ruim 20 personen over leden zijn aan longpest. Het vermoeden be staat dat de ziekte werd overgebracht uit Tjiabi en wel door veldratten. Men heeft twee gouvernementsartsen uit Tasikmalaja voor onderzoek naar de streek gezonden en daar tevens een Europeeschen waarnemer gestationeerd. die U staat en toch niet duur is vindt U in een buitengewone sorteering in de bekende Heeren-Modemagazijnen van Haar!.straat 206 - Botermarkt 9 3896 Met de Pinksterdagen naar de kleurenweelde van de DARWINTULPEN DE BREEDER- EN COTTAGE-TULPEN UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Zaterdag 14 Mei. Huizen, 1875 M. 8.00—9.15 GramofoonpL 10.00 Orkestconcert. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.151.45 Sextet concert. 2.00 GramofoonpL 2.30 Kinderuu.r 4.00 Zang. 4,20 GramofoonpL 4.40 Zang. 5.00Sportpraatje. 5.15 GramofoonpL 6.00 Causerie. 6.20 GramofoonpL 6.40 Esperanto-les. 7.10 Lezing. 7.45 Sport] raatje, 8.00 Orkestconcert. 9.00 Vaz Dias. GramofoonpL 9.15 Voordracht. 9.35 Orkestconcert. 10.05 Voordracht. 10.15 Orkestconcert. 11.0012.00 GramofoonpL Hilversum, 296 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 GramofoonpL 9.00 Sohrammel-Kwintet o. 1. v. W. Druk ker en GramofoonpL 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor arbeiders in de Continubediij- ven: Schrammel-Kwintet o. 1. v. W. Druk ker, de „Snarenzangers", Minny Erfmann (voordracht) en VARA-tooneel o. J. v. W. v. Cappellen. 12.001.45 VARA-septet o. 1. v. Is. Eyl en GramofoonpL 2.00 P. Voogd: Plaatselijke kaderscholen. 2.15 Plantage- en geestelijke negerliede ren (GramofoonpL). Toelichting: W. Ziese- mer en P. Tiggers. 2.45 Lezing. 3.00 Vervolg plantage-liederen. 3.30 P. Kies: Van het Ontwapeningsfront. 3.50 V ARA-Mandoline-ensemble o. L v. J. B. Kok. 4.10 L. Cohen vertelt Amsterdamsche sagen. 4.30 Vervolg Mandolineconoert. 4.30 Sportpraatje. 5.00 Beoefening der huismuziek. 5.30 S.D.A.P.-kwartiertje. 5.45 Pinksterprogramma van het Onthou ders Radio-comité. To v. d. Sluys (zang), Joh. Jong (piano), VARA-tooneel o. 1. v. W. v. Cappellen en Joh. Jong (orgel). 7.00 Jack Payne en zijn orkest. 7.30 Teun de Klepperman. 7.45 Jack Payne en zijn band. 8.30 Joseph Schmidt (tenor) met het ver sterkt VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot. 9.00 „Brand in de Jonge Jan", schets van H. Heyermans (Willem van Cappellen in alle rollen). 9.50 Vervolg concert, met Joseph Schmidt. 10.30 Vaz Dias, VARA-varia en Voetbal nieuws. 10.45 Louis Noiret (liedjes aan den vleu gel). 11.00 Orgelspel door Joh. Jong. 11.15 Vervolg Louis Noiret. 11.3012.00 Orgelspel door Joh. Jong. Daventry, 1554 M, 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein en berichten. 11.20 Northern Studio-orke6t o. 1. J. Bridge. 12.05 Orgelconcert Reg. New. 12.401.50 Commodore Grand Orkest o. 1. v. J. Muscant. 2.50 Northern Studio-orkest o. 1. v. J. Bridge, m. m. v. Dorothy Reid (alt). 4.05 Orgelconcert Reg. Foort. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 6.05 Intermezzo uit Wales. 6.50 Vauderille programma, m. m. v. het BBC-dansorkest o. 1. v. Henry Hall. 7.50 Radio-Mannenkoor o. L v. St. Robin son, m. m. v. S. Robertson (bariton) en B. Mason (piano). 8.20 Berichten. 8.4011.20 „The end of the Savoy Hill"', overgang van de oude studio's naar het Nieuwe Broadcasting House. Samengesteld door Lance Sieveking. „R a d i o-P a r i s" 1725 M. 7.05 en 11.50 GramofoonpL 8.05 Radiotooneel „La vie dróle" van L. Baldy. 8.50 Gramofoonmuziek (klankfilm-frag menten). Kalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit Reet. „Wivex". 1.502.20 GramofoonpL 2.504.50 Kovacs Lajos en zijn orkest (dansmuziek). 7.20 Waldteufel-Ganne-conoert o. 1. v. Gröndahl, oa. Frühlingsboten, Wialdteufel en La Czarina, Ganne. 8.45 Fluitrecital door J. Bentzon. 9.00 Concert o. 1. v. Gröndahl m. m. v. orkest en solisten, o.a. Ouv. „Lulu", Kuhlau en uit „Drotog marsk", Heise. Langenberg, 473 M. 6.257.20 en 11.2512.10 GramofoonpL 12.201.50 Concert uit Münohen. 1.55—2.45 GramofoonpL 4.205.35 Solistenconcert „Aus Goethes Leipziger Liederbuch". 7.20 Vroolijke avond m. m. v. de kapel Eysoldt. 9.25 Berichten en hierna tot 12.20 Dans muziek uit Berlijn, Rome, 441 M, ca. 7.25 GramofoonpL 8.05 Opera „de Parelvisschers", van G. Bizet. Orkestleiding: Riccardo Santarelli. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 11.20 GramofoonpL 12.20 Chas Remue's orkest. 4.20 Concert o. 1. v. Fr. André. 5.20 en 5.50 GramofoonpL 7.20 GramofoonpL 7.50 Fragm. uit Jeanne d'Arc", van Shaw. 8.20 Zangvoordracht. 8.35 Radio-tooneel. 8.55 Max Alexys' orkest. 10.20 Sluiting. 338 M.: 11.20 Max Alexys^ orkest. 4.20 Chas Re-mue en zijn orkest. 5.20 en 5.50 GramofoonpL 7.20 Omroeporkest o. 1. v. K. Walpot en solisten. 9.3010.20 Dansmuziek door Chas De- mue'8 orkest. Z e e 8 e n, 1635 M. 7.20 „Hinüber-herüber", vroolijke avond uit Frankfurt a. M. 9.50 Berichten en hierna tot 11.50 Dans muziek door Hans Schindler's Jazz-orkest. FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. 26) ,,Ik zou het al een half uur eerder ver teld hebben als umij aan het woord had laten komen", barstte mevrouw Stanbury uit. „Mijn vroegere keukenmeid Jane Wardle, is op het oogenblik ernstig ziek en ik heb haar geregeld opgezocht tijdens haar ziekte. Maandagavond laat ging ik ook nog naar het dorp om naar haar te kijken; ik was er al tweemaal geweest dien dag. Ik ging om elf uur naar haar toe en bleef, zooals zij en haar dochter kunnen getuigen, tot even voor twaalven bij haar. Toen ging ik naar huis terug over het pad dat onder langs de rotsen loopt. Ik ontmoette meneer Etherton vlak bij de Zwarte Klip aan deze zijde ervan en bleef een poosje met hem staan praten. Nu weet u de heele ge schiedenis". „Wat waren dat voor papieren, die u in uw rechterhand had, mevrouw Stan bury?" „Stukken die betrekking hebben op een kleine bezitting van Jane Wardle", ant- woorde mevrouw Stanbury met een blik vol minachting op Pike, die tegenover de getuigenbank stond en geen oog van haar af had. „Zij is altijd een zuinige vrouw geweest en van wat ze heeft kunnen sparen, heeft ze een klein huisje ge kocht als geldbelegging. Maandag avond vroeg ze mij of ik de documenten over dat huisje en haar testament eens wilde doorkijken om te zien hoe haar dochter achter zou blijven als zij er niet meer was. Ze had zelf geen verstand van dergelijke officieele papieren, zei ze. Ik nam ze mee om ze op mijn gemak door te lezen. Als u ze wilt zien ze liggen thuis in mijn Echrijflbureau mijn zoon zal ze binnen een paar minuten hier brengen". „Ik geloof niet, dat we Sir Marston behoeven lastig te vallen", meende Sin- dal. „Wat mij betreft, is dat tenminste volkomen overbodig. Maar om op de zaak terug te komen, mevrouw Stanbury. U was dus omstreeks kwart over twaalf, half een, in de nabijheid van de Zwarte Klip. Heeft u toen iets bijzonders ge hoord of gezien?" Absoluut niet". „Niets gezien of gehoord van uw zwa ger?" Mevrouw Stanbury's hand kwam met kracht op den rand van de getuigenbank neer. „Ik weet van Sir Cheville's aanwezig heid dood of levend op die plaats, niets meer dan u". riep ze woedend uit. Sindal vermaande mevrouw Stanbury om kalm te blijven, ging zitten en keek Drayne aan. De vertegenwoordiger van het openbaar ministerie verhief zich nogmaals van zijn zetel en hield de oogen weer gericht op zijn stafkaart. „U kwam van de Oostzijde van het dorp, nietwaar mevrouw Stanbury, langs het pad aan den voet van de rotsen?" begon thans Mr. Drayne de ondervraging. Hij bewoog zijn vinger wijzend over de kaart en ging voort. „Dat is het pad, dat hier staat aanegeven; het loopt langs den voet van de Zwarte Klip. Ik wilde graag van u weten, of u, sinds het droevige voorval, de plaats hebt gezien, waar het lichaam van uw zwager gevon den is?" „Ja, ik ben gistermiddag gaan kij ken. De plek van het punt, waar het gewezen" ,,Hoe ver is het pad, waarlangs u liep, verwijderd van het punt, waar het lichaam lag?" „Ik taxeer een meter of acht". „Als wij aannemen wat wel schijnt vast te staan dat Sir Cheville op die plaats tusschen kwart vóór en kwart over twaalven omlaag stortte moet zijn lichaam daar gelegen hebben, toen u er langs kwam". „Als hetgeen u zegt juist is, is dat in derdaad zeer waarschijnlijk". „Hebt u het lichaam gezien?" Mr. Drayne stelde deze vraag kort en scherp en mevrouw Stanbury's booze ver ontwaardiging laaide terstond weer hoog op. Natuurlijk heb ik het niet gezien, n weet zelf heel goed, dat ik het niet ge zien heb". „Pardon, mevrouw, ik weet daar niets van", weerde de rechtsgeleerde af. „Nu, dan vertel ik bij deze, dat ik het. niet gezien heb", grauwde mevrouw Stanbury". De veronderstelling is te be lachelijk om los te loopen". ,,Toch als het lichaam daar gelegen heeft war u er vlak bij", hield Drayne vol. „Ik keek zelfs dien kant niet uit", her nam mevrouw Stanbury. „En als ik het gedaan heb, geloof ik niet, dat ik iets gezien zou hebben. Het is op dat punt in de schaduw van de rots, pikdonker". „U hebt niemand op de heide gezien, toen u over het pad liep? Geen verdacht persoon?" „Het eenige menschelijke wezen dat ik ;ag is meneer Etherton". Mr. Drayne leunde over de tafel. „Nu op uw eed, mevrouw Stanbury, hebt u het lichaam van Sir Cheville ge zien of niet?" Mevrouw Stanbury werd vuurrood van verontwaardiging en richtte zich hoog op. „U bent in hooge mate onbeschaamd meneer", viel ze uit. „Ik heb u immers gezegd Drayne schudde het hoofd om haar te beduiden, dat ze zwijgen zou, vervolgens liet hij zijn rechterhand ©ven in zijn ak- tebasch verdwijnen en haalde er een kar tonnen doosje uit. Onder ademlooze stilte van de aanwezigen, die met uitgerekte halzen toekeken, nam hij het deksel er af, hield de getuige de geopende doos voor en keek haar strak aan. „Herkent u dit?" vroeg hij. Mevrouw Stanbury maakte een gebaar van schrik en verbleekte. Zij staarde van het voorwerp in het doosje naar den rechtsgeleerde van hem weer naar de doos. „Ja", antwoordde zij toen. „Wat is het?" ,.Een knoop van een van mijn mantels" „Een knoop met een nogal ongewoon patroon", merkte Mr. Drayne op. „Droeg u Maandagavond den mantel, waaraan deze knoop heeft gezeten?" „Ja, dien had ik aan". „Blijft u dan een oogenblik staan, als- u-blieft", verzocht Drayne naast de ge tuigenbank wijzend, „ik zou graag willen dat inspecteur C'alvert nog even te rugkwam. Hebt u dezen knoop gisteren gevonden, inspecteur?" „Ja, Sir". ,,Waar?" „Vlak bij de plaats waar het lichaam van Sir Cheville lag". „U hebt den knoop zelf gevonden?" .Ja Sir: ik raapte hem zelf op; een paar minuten nadat ik bij het lichaam van Sir Cheville gekomen was". Mr. Drayne gaf den inspecteur een wenk terzijde te gaan en met een haast gebiedende handbeweging beduidde hij mevrouw Stanbury in de getuigenbank terug te komen. „Durft u, na de verklaring van inspec teur Calvert nog vol te houden, dat u niet bij het lijk bent geweest?" klonk het streng. ,,Ik zeg u toch, dat ik heb lichaam niet gezien heb!" riep mevrouw Stanbury hartstochtelijk. „Hoe verklaart u dan de aanwezigheid van dezen knoop in de onmiddellijke na bijheid van den doode?" „Die.... kan ik niet verklaren. Ik weet, dat de knoop loe- zathet was een oude mantel, een ulster. Ik moet den knoop verloren hebben". (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 10