Firma G. H. MAAT - wunkooperu i LAND- EN TUINBOUW ACADEMIENIEUWS TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 7 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 Gevestigd sedert 1833 3702 LEIDEN BAROMETER. naar waarnemingen verricht in den morgen van 7 Mei 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 771.6 te Janmayen Laagste barometerst.: 750.0 te Weenen. Verwachting tot den avond van 8 Mei: Matige tot zwak ke Noord-Westelij ke tot Z.-Westelijke wind. Meest zwaar bewolkt of betrok ken. Waarschijnlijk eenige regen met kans op hagelbui- ijes. Waarschijn lijk lichte nachtvorst. Weinig verandering in temperatuur overdag. Do depressie op de Noordzee bleef na genoeg ter plaatse liggen, doch breidde zich nog een weinig uit, terwijl zioh in het Oosten van Duitsohland kleine kernen vormden. Aan de Duitsche- Oostgrens werd het warmer door toevoer van een Zuid- Oostelijke luchtstroom. Ook de vliegtuig waarnemingen wijzen op een temperatuur stijging in het Oosten, terwijl het in onze streken nog even koud blijft in de boven lucht. De hooge druk op IJsland, die gis teren afnemende was, wordt opnieuw uit het Noorden versterkt, zoodat het einde van de gure periode nog niet is te zien. Over het geheele gebied vielen hier en daar regen- of hagelbuien en voor het geheele vasteland laat zich voor het oogen- blik een aanhouden van dezen toestand verwachten. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur om 12 uur hedenmiddag 9.4 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Yan Zaterdagnamiddag 8.02 uur tot Zondagmorgen 3.52 uur; van Zondagna middag 8.03 uur tot Maandagmorgen 3.51 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Zondag 8 Mei voorm. 4.10 uur en nam. 4.35 uur; Maandag 9 Mei voorm. 4.45 uur en nam. 5.10 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting Hooge Rijndijk: 7 uur 13.5, 12 uur 13.5 en 3 uur 14 gr. O. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 13, 12 uur 13 en 3 uur 13 gr. C. DE VEREENIGDE STATEN VAN EUROPA. Lezing door den heer Taco Mulder. In een der zalen van het Nutsgebouw aan het S'teenschuur hield gisteravond de heer Taco Mulder uit Haarlem, Voorzitter van de Vereeniging „De Vereenigde Staten van Europa" voor een weinig talrijk publiek een lezing over dit onderwerp. Spr. zette uit een de beteekenis van een Europeesche Re geering mee gezag over de regeeringen der afzonderlijke Staten. Deze regeering kan den vrede en een meer rustige economische ontwikkeling waarborgen. De Volkenbond kan dit, bij gebrek aan gezag, niet. Hij kan niet verhinderen, dat de autonome regee ringen der volkeren door haar eenzijdige politiek de grootste economische ellende over Europa brengen of doen voortduren. Die eenzijdige politiek levert noodzakelijk oorlogsgevaar op. De Volkenbond" kan geen verantwoorde lijkheid voor ontwapening dragen. Daarom spreekt hij over beperking van bewapening. Deze is echter niet vol te houden, wanneer de oorlog eenmaal' uitgebroken is. Overigens lean de beperking van bewapening het oor logsgevaar vergrooten, doordat de vrees voor de verschrikkingen van den oorlog er door vermindert. Spr. wijdde tenslotte nog eenige woor den aan het Pan-Europa plan, dat hij af keurde. omdat het niet principieel staat tegenover de eenzijdige politiek van auto nome regeeringen en zelfs scheiding tus- schen volkerengroepen op grond van econo mische tegenstellingen voorop stelt. Tegen over 'Rusland wenscht spr. dat het overig Europa de hand in eigen boezem steekt, waardoor aan Rusland vanzelf zijn mach tigste wapen wordt ontnomen. Gistermiddag om 2 uur is de 14-jarige L. F., die bij de Blauwpoortsbrug moest stop pen voor een teeken van den verkeersagent, omver geloopen door een voor een wagen gespannen paard, dat door den bestuurder niet tijdig tot stilstand werd gebracht. Het paard trapte den jongen daarbij nog op den voet. De jongen werd ter onderzoek naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. Op de Veemarkt is een zwartbonte koe achtergebleven, aan den rechterschouder gemerkt met een blauwen H. LEIDSCH CRISIS-COMITE Cursus voor werklooze kantoorbedienden Door de Subc. Ontwikkeling en Ontspan ning werd de N.V. Burroughs Handel in Auto matische Boekhoudmachines te 's Gravenhage bereid gevonden alhier een cursus te geven voor werklooze kantoorbedienden, over: „het gebruik van moderne kantoormachines in de boekhouding. Bij eerste oproep gaven een aantal bedien den zich op voor het volgen van dezen zeer leerzamen cursus. Het schijnt echter, dat aan deze zaak nog niet voldoende publiciteit is gegeven. Het aantal is immers nog niet be vredigend en wij willen niet veronderstellen, dat bij de werklooze bediende hiervoor geen interesse bestaat, daar de kennis van deze machines en hunne werking van zooveel nut kan zijn hun latere leven. Daarom wordt nogmaals de gelegenheid opengesteld tot aanmelding voor deelname en wel Maandag a.s. 9 Mei van 10 tot 12 uur in het Volksgebouw, Apothekersdijk. Eenige ken nis van boekhouden is noodig. GOEDE VANGST DOOR DE POLITIE. Hedenmorgen te half elf werd een sur- veiileerend agent van politie op de Bree- straat nabij het kostkantoor door een on bekend gebleven burger gewaarschuwd, dat een persoon, die vermoedelijk een val- schen knevel had, in het postkantoor on rechtmatig postwissels ter verzilvering aanbood. De agent begaf zich daarop naar het desbetreffende loket, waar de man zich in derdaad bevond. Toen hij den agent van politie zag, raapte hij de postwissels weer bij elkaar en verliet het kantoor. Door de Mooijapiksteeg trachtte hij over de Lange- brug een goed heenkomen te zoeken, doch bij de Diefsteeg werd hij gegrepen. Het bleek inderdaad, dat hij jen valsche knevel droeg alsmede een valschen pruik. Hij werd naar het politiebureau overgebracht en gefouilleerd, waarbij bleek, dat hij een met tien scherpe patronen geladen revol ver bij zich droeg en een als wapen inge richt scheermes. Aanvankelijk gaf hij een valschen naam op, daarna zeide hij te heeten W. C. B., woonachtig te Haarlemmermeer. Of de postwissels vervalscht waren het zijn er vier tot een bedrag van 80 kon nog niet gezegd worden. Eerder ver moedt de politie, dat ze gestolen zijn. Een onderzoek daaromtrent wordt nog ingesteld. Vereeniging van Mathesianen. Dinsdag- en Woensdagavond hebben de leden van bovengenoemde Vereeniging,. daartoe welwillend door Prof. Dr. W. de Sitter in de gelegenheid gesteld, een be zoek gebracht aan de Sterrewacht. Door de groote belangstelling was het- noodza kelijk deze excursie tweemaal to doen hou den. Nadat de heer Sanders de aanwezigen had welkom geheeten, verzocht hij den heer J. Kasten, die zich geheel belangloos ter beschikking had gesteld, de bezoekers rond te leiden. Om van het vele interessante en weten schappelijke dat den deelnemers werd ge toond en verteld een nauwkeurig verslag te geven zou ons te ver voeren. Genoeg moge het zijn te vermelden, dat een be zoek werd gebracht aan de groote koepel, den meridiaankijker, diverse klokken, re gistratie-instrumenten en oude kijkers waarvan de heer Kasten op zeer bevatte lijke wijze uitleg gaf. Tevens werd in de collegezaal een kleine lezing met lichtbeel den omtrent sterrekunde gegeven en ver gastte de heer Kasten de bezoekers nog op een populaire astronomische les. De heer Sanders was dan ook de tolk van allen toen hij den heer Kasten harte lijk dankte voor het vele, wat hij in den korten tijd getoond en verteld had. De Leidsche winkelstand. In perceel Haarlemmerstraat 38 heeft de heer Gerard van Spaanclonk deze week een kunsthandel geopend. Een kerncollec tie schilderijen, in de goedkoopere, maar ook in de betere soorten is aanwezig. In olieverf-schilderijen, etsen, houtsneden en platen vindt men een ruime keuze. Door juiste rangschikking werd bovendien een zoo overzichtelijk mogelijk geheel verkre gen. De heer van Spaandonk belast zich tevens met omlijsten en encadreeren. .Wij kunnen een bezoek gerust aanbevelen. Gistermiddag om 5 uur heeft op den hoek van Lammeschansweg en Konin- ginnelaan een aanrijding plaats gehad tussehen een auto, bestuurd door A. V. uit Hillegcrsberg en de 16-jarige wiel- rijdster M. B. Deze liep een wonde op aan het hoofd en schaafwonden aan handen en linkeronderbeen. Locaal Rijkstelefoonnet Leiden Opgaaf van nieuwe aansluitingen in de maand April 1932. 3328 H. Kraay, Hooigracht 100. 3331 A. T. Gooszen, Oranjelaan 26 (Ogt.) 3329 A. O. G. Thouars, Witte Singel 53. 3335 N.V. Rotogravure (J. C. Stafleu), Me relstraat 29. 159 M. de Tombe, Rijnsburgerweg 118. 3340 B. G. Voorham, Nachtegaallaan 11, 3333 Brugwachtershuisje, Rijnzichtbrug. Morschweg. 3336 Mej. A. Kossen, Joh. de Wittstraat 42. 3332 W. Th. Nieboer, Hoogewoerd 126. 3344 C. Swanenburg, Heerenstraat 60. 3341 J. C. E. Graaf v. Lijnden, J. van Goyen- kade 39. 3338 J. M. v. Ingen, Koninginnelaan 21. 3334 C. F. W. Rietveld, Anna v. Burenlaan 12 3342 C. J. I. Koelman, Geversstraat 47. 3343 G. A. de Bruyne, Burg v. d. Valk Bouw- manweg 44, Leiderdorp. 3339 J. de Bruyne, arts, Zijlsingel 1. 3349 Woningbouwver. „Eensgezindheid", Zijl singel 53. 3351 J. Brittijn, Lijsterstraat 9. 3347 W. Schouten, Rijnsburgerweg 132. 3350 S. M. Brugmans, Nieuwsteeg 15. 3353 Venhoven en Evers, Mariënpoelstraat 3352 P. Schild, Hoogewoerd 42. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer van de Leidsche Burgerwacht, waarin medegedeeld wordt, dat de schietwedstrijden te Katwijk zijn uitgesteld. BIOSCOPEN. Lux or. Het filmprogramma van deze week kun nen we niet aanvaarden. Zoowel „Inspira tion" met Greta Garbo in de hoofdrol als „Week-end im Paradies'', gedragen door Otto Wallburg, zijn gebaseerd op ongeoor loofde liefdesverhoudingen, die niet door den beugel kunnen. Casino. Een voorprogramma, waarin „Zonsonder gang" bijzonder mooi en „Nederland in klank en beeld" zeer interessant genoemd kan worden. Dan draait de film: „De zonde eener vrouw", een sterke speelfilm van tragischen inhoud, waarin huwelijksontrouw zwaar gestraft wordt. Een man, die 2ijn vrouw innig lief heeft, sterft in de rechtszaal van verdriet, als hij veroordeeld wordt tot tuchthuisstraf wegens meineed, gedaan om zijn vrouw, wier eer bevlekt is, nog le redden van schande. Na de pauze wordt de indruk, die deze tragische film teweeg brengt, geheel weg gevaagd door de somtijds humoristische tooneelen, die „Het geheimzinnige mas ker", het publiek biedt, een film zeer aan trekkelijk voor hen, die belust zijn op ge zonde sensatie. Met het oog op eerstgedoemde rolprent slechts voor volwassenen toelaatbaar ge acht. City. „Export in Blond" is de veelbelovende titel van de film, die na de pauze draait. Het is een rolprent, die weer een keer de hoeveelste? wil aantoonen de geva ren die jonge meisjes bedreigen, wanneer zij zonder nader onderzoek ingaan op aller lei schoonklinkende advertenties. De han deling hier en daar melo-dramatisch en soms veel te gerekt vindt plaats in Po len en Zuid-Amerika. Hoewel het gegeven zich uitstekend leent voor zwoele en pi kante scènes, is dit hier niet het geval. Voor volwassen toeschouwers derhalve geen bezwaar. Trianon. Van „Een uur met jou" in de hoofd rol Maurice Chevalier is zulk een goede roep uitgegaan, dat deze film deze week verlengd wordt. Voor de pauze draait een geheel nieuw programma, o.a. een zwaar sensationeel stuk schilderende een over- strooming van de Mississippi. HET INVOERVERBOD VAN BLOEM BOLLEN IN FRANKRIJK De kansen voor opheffing gunstig Aangaande het Fransche invoerverbod heb ben de heeren Kramer en de Meulder, verte genwoordigend den Bond v. Bloembollenhan delaren, een onderhoud gehad met den Rijks- Landbouwconsulent, verbonden aan het Ne- derlandsche Gezantschap te Parijs, die mede deelde ,dat aan deze invoerbelemmering de volle aandacht wordt besteed en dat de kan sen voor opheffing van het invoerverbod gun stig zijn. Verder hebben de heeren Kramer en de Meulder besprekingen gehad met meerdere afnemers, waarbij is gebleken, dat ook deze op de opheffing van het invoerverbod sterk aandringen. De onderhandelingen van de Fransche or ganisaties met het Ministerie van Landbouw schijnen nog niet te hebben plaats gehad, het geen vermoedelijk zijn oorzaak vindt in de Fransche verkiezingen. Het is dus ook van belang, dat de door ons ter beschikking gestelde circulaire alsnog zooveel mogelijk aan de afnemers wordt toe gezonden. De 1 Mei-betalingen in de Bollenstreek Wel nimmer is deze datum met lager gestem de verwachtingen tegemoet gezien dan in 1932, schrijft het Weekbl. v. Bloembollencultur. Laat ons eerlijk wezen, er bestond vrijwel al gemeen de meening, dat het met de betalingen dit jaar moeilijk zou gaan. Voor zoover dit een paar dagen na 1 Mei is te constateeren en voorzoover dit doenlijk is voor iemand die zelf buiten dit betalingsver keer staat en dus niet op cijfers, maar indruk ken moet afgaan kan geconstateerd worden dat ook nu weer de pessimisten ongelijk heb ben gekregen. Waarmee wij bedoelen, dat het is meegevallen. De algemeene indruk van de velen, die wij spraken, is dat men over het resultaat der 1 Mei-betalingen niet teleurge steld is. Er zijn natuurlijk hier en daar moei lijkheden en de laatste moeilijkheden zijn er nog niet geweest, maar beziet men het over het algemeen, dan is ook op dezen gewichtigen dag voor de economische positie van het bloembollenvak. weer gebleken, dat het tegen veel bestand is. Al is de toestand moeilijk en de toekomst somber, deze ervaring heb ben we toch vast maar beet. LEIDEN. Geslaagd: Candidaatsexanien Indisch recht, de heeren A. G. v. d. Hoogte, (Dordrecht) en W. J. Uhlenbeck, (den Haag). LAATSTE BERICHTEN HET OVERLIJDEN VAN PRESIDENT DOUMER. NEDERLANDSCHE DEELNEMING. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Petrus Wilhelmus, z. v. J. Bosman en M E. van Rossenberg. Jobje, d. v. J. Schouten en J. de Vroede. Fran- cina Catharina, d. v. H. Harteveld en C. M. Bavelaar Theodorus Maria, z. v. H. Th. A. Hudepohl en H. M. Brusche. Johanna Petronolla, d. v. P. Aben en H. La Lau. Gehuwd: H. van Ewijck jm. en A. O. Kolkman jd. Overleden: A. Bakker-Weerdenburg, wed.o, 72 j. A. B. Volgering, wedn., 62 j. A. W. Springintveld, dr. 8 j. Rouwbeklag van Koningin en regeering. H. M. de Koningin heeft door middel van den kapitein van den generalen staf van het Indische leger G. O. v. Kesteren, bij den Franschen gezant H. M.'s deelneming betuigd ia verband met den gepleegden aanslag op den president der Fransche Re publiek. Z. K. H. de Prins heeft heden een be zoek gebracht aan den Fransohcn gezant teneinde zijn deelneming te betuigen over het overlijden van den president. De minister van buibenlandsche zaken heeft aan H. M.'s gezant te Parijs opge dragen aan de Fransche regeering de deel neming der Noderlandscho regeering te willen betuigen in het overlijdon van pre sident Doumer. Hedenochtend heeft de minister van bui- tenlandsche zaken een bezoek van rouw beklag gebracht bij den Franschen gezanr,. De minister van Waterstaat heeft even eens zijn deelneming betuigd aan den Franschen gezant en aan de directie van de Compagnie Generale Transatlantique, wier gast hij anders heden zou zijn geweest aan het noenmaal te A'dam. H. M. de Koningin heeft na het verne men van het overlijden van den Franschen president uit het Loo ook naar mevrouw Doumer een telegram van deelneming ge zonden. Ten teeken van rouw over het overlijden van den president van de Fransche Repu bliek was heden aan de verschillende ge zant-schapsgebouwen te den Haag de vlag half stok geheschen. Nationale begrafenis. De Fransche Ministerraad heeft heden morgen besloten, dat Doumer met een na tionale begrafenis op staatskosten ter aar de zal worden besteld. De bijzettingsplech tigheid zal vermoedelijk op Donderdag a.s. plaats hebben. Men verwacht, dat de heer Lebrun, de president van de Fransche Kamer, tot Pre sident der Republiek zal worden gekozen. De tegenwoordig op den voorgrond tre dende politieke persoonlijkheden worden te jong geacht om deze functie te vervullen. INBRAAK IN EEN PASTORIE. In den afgeloopen nacht is ingebroken in de R. K. pastorie van de parochie van den H. Urbanus te Nes a. d Arastel, bewoond door pastoor J. A. B. M, v. Blaricum. Uit een brandkast werd eenige geld gestolen. Pastoor v. Blaricum is evenwel tegen in braak verzekerd. GESPANNEN TOESTAND IN KANTON. Staat van beleg afgekondigd. HONGKONG 7 Mei. (V.D.) Te Kanton heersoht tengevolge van de diepe meenings- verschillen in politieke en militaire krin gen een zeer gespannen toestand. De mi litaire gouverneur Tsjan heeft den Ja- pansch gezinden opperbevelhebber der marine en den commandant der luchtstrijd krachten afgezet en door anti-Japansche mannen vervangen. In geheel Kanton heerscht de staat van beleg, aangezien men het uitbreken van muiterijen in do haven verwacht. Te Tongkwan bij Macao bevinden zioh eenige groote oorlogsschepen, die in handen van anti-regeeringsgezinde elementen zouden zijn. Ook schijnen ver schillende opstaudige vliegers met hun machinos te zijn verdwenen. Een aantal gematigde personen tracht de eenheid tus sehen de beide groepen te herstellen. SAMENZWERING TEGEN DE PERUAANSCHE REGEERING ONTDEKT. LIMA 7 Mei. (V.D.) De Pcruaansohe autoriteiten hebben een samenzwering ut linksche kringen tegen de regcering van Peru ontdekt. De bij de jongste verkiezin gen verslagen candidaat voor het presi dentschap, De la Torre, is gearresteerd on der beschuldiging, dat hij bij den aanslag zou zijn betrokken. De „Graf Zeppelin" gestart voor de terugreis. HAMBURG 7 Mei. (V.D.) De Hamburg Amerika Lijn deelt mede, dat het lucht schip „Graf Zeppelin" hedenmorgen te 2.20 uur (Greenwich tijd) uit Pernambuco is ver trokken voor de terugreis naar Friedricüs- hafen. Het is ditmaal de vierde reis in 1932, die het luchtschip naar Brazilië en terug, maakt. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. Luxor: Afgekeurd. City: Volwassenen. goede boerenboter f 0 800 85 per K.G. Aangevoerd 2845 K.G. 12 S en 32/16 vaten. Fruit- en Groentenveiling. Bloemkool I f 10—21; idem II f 4—11; Roode kool f 1 804.80; Savoye kool f 1.807.50; Pie terselie f 1—2 50; Prei f 1.40—2.80; Radijs f 1.104.40; Kropsalade f 0.805.20; Sel derie f 1.40—2 80; Wortelen f 17—22; Ra barber f 11.50 por 100 stuks; Kroten, gek. f 6—9; Witloof f 25—31; Peulen f 70— 90; Postelein f 3042; Spinazie f 5—12; Wortelen f 915 per 100 K.G. Turfmarkt. Geen aanvoer Laagste f 7 Hoogste f 8. LOOSDUINEN, fl Mei. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 291 aanvoerders verkocht, om in de weck van 9 tot 16 Mei dagelijksch te le veren 92.000 liter molk. Hoogste prijs was 3.60 en laagste 1.80. BOSKOOP, 6 Mei. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Florex 0.80 1.20, Golden Ophelia 3550 cent, Marcel Rouyer 30—50 cent, Hadlev 60—96 vent, Phoebe 5071 cent, Columbia 4071 cent, Butterfly 35—51 cent, Mae Keiler 40—70 cent, Wilh. Kordes 6090 cent, Rosalandia 5080 cent, Paul's Scarlet 4070 cent, Edith Helen 0.75—1.20, Kilham 50—80 cent, Paul Grampel 80 cent, Else Poulsen 4060 cent, Ellen Poulsen 4070 cent, Glo ria mundi 0.601.30, Polyantharozon 45 80 cent, Hoover 60 cent, E. G. Hill 50—63 cent, Biarcliff 50 cent. Diversen: Lathyrus 1020 cent, Viburnum opulus 1525 cent, Tulpen 10—27 cent, Mr. Patijn 0.70—1.00, Boterman 3040 cent-, President 0.80— 1.30, Nelly Mosor 1.00, le Coultre f 1.30, Cerasus Hisakura 1.00—1.90, Rhododen dron 0.701.40, Anemonen 1525 cent, Iris 25 cent, Gerbera 80 cent, Eieron per 10 stuks 30 cent. NOOTDORP, 6 Mei. Eierenveiling. Aanvoer 10385 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.20—3.70, eendeneieren 2.102.25, Ganzeneieren 9.00, krieleieren 1.65— 2.00 per 100 stuks; kippen 2550 cent, ha nen 60 cent per stuk, paling 4070 cent per pond. ZEVENHOVEN, 6 Mei. Eierenveiling. Aanvoer 11482 stuks, Prijzen: kippeneieren 2.10—2.80, eendeneieren 2.002.30 per 100 stuks; boter 3642 en kaas 17—21 cent per pond; spinazie 15 cent per kist, bloe men 210 cent per bos. VINKEVEEN, 6 Mei. Groentenveiling. Peulen (dunnen) 75 cent per kg.; Tomaten 37 cent por pond, Komkommers (groene) lo soort 17 cent, 2e soort 12 cent en 3e snort 7 cent per stuk. Komkommers gele le soort 22 cent, 2e soort 17 cent en 3de soort 12 cent per stuk, bloemkool le soort 23 cent, 2e soort 14 cont en 3e soort 7 cont per stuk, kropsla le soort 48 cent en 2e soort 2—3 cent per la-op, vellen 1531 cent per kist, aardbeien 2025 cent per doosje, aardbeien 1540 oent per 10 stuks, rabar ber 46 cent per bos, spinazie 24 cent postelein 2023 cent per kg., en sjalotten 24 cent per bos, W0UBRUGGE, 6 Mei. Eierenveiling. Aanvoer 8235 stuks. Prijzen: kippeneieren 2.302.75, eendeneioron 2.102.25 per 100 stuks, boter 4852 cent por pond. LEIDEN, 7 Mei. Eierveiling. Aanvoer 19773 eieren. Kipeieren vanaf f 2.05 tot f 3.25. Eendeieren van f 2 tot f 2.50 Handel matig. Boter. De prijzen van boter op de he den gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter (controle) f 1.per K.G.; prima boerenboter f 0.901.00 per K.G.; W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.75 Londen 9.07 New York 2.46 £ari>' 9.7-it, Brussel f.7I/ Zwitserland 48.271L Milaan 12.121 H Madrid 19 60 O'1" 46.50 Kopenhagen 49.50 Stockholm 46.50 Weenen 35.25 PraaB 7311/. Boedapest De vaste stemming ,die gisteren in New- York bestond, veroorzaakte op de Amsler- damsche fondsenmarkl een zeer gunstige ten- denz. De dood van president Doumer had geen invloed op de beursstemming, omdat men meent, dat de politieke consequenties niet van ingrijpende beteekenis zullen zijn. De handel was iels levendiger geworden. In Kon. Olie ging het vrij levendig toe. De eerste noteering lag pl.m. 4 pet. boven het vorige slot, doch later had een lichte reactie plaats. Unilevers en Philips stelden zich enkele punten hoo- ger, Aku's waren goed prijshoudend. Alg. exploraties behaalden een winst van plm. 3 pet. Scheepv. trokken enkele punten aan. Ned, Scheepv. Unies liepen tot 46 Va op- Rub bers ondergingen den invloed van de hoogere New-Yorksche rubberkoersen, al waren deze het gevolg van de voorgestelde heffing van een invoerrecht. Tabakken waren goed prijs houdend. Suikers trokken algemeen aan, on der leiding van H.V.A.'s, die boven 140 kwa men. Amerikanen vast, terwijl de Ned. Obli- galiemarkt prijshoudend bleef.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3