5PORT 5PEL DE UNIVERSITEITSROEIWEDSTRIJDEN OP HET NOORDZEEKANAAL VRIJDAG 6 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 5 ROEIEN NEREUS SUPERIEUR IN VIERRIEMSGIEKEN Nereus wint hoofdnummer. Het baanrecord 3000 M. verbeterd. Gisteren zijn voor de 50ste maal de Uni- versiteitsroeiwedstrijden gehouden onder de auspiciën van den Nedrlandschen Stu- dentenroeibond. De traditie getrouw was het weer zeer slecht. Dat neemt evenwel niet weg dat het enthousiasme der aan wezigen, in hoofdzaak supporters der deel nemende vereenigingen, bijzonder groot was en de sfeer vol jolijt. De talrijke mo torbooten waarmede de belangstellenden den tocht naar het wedstrijdterrein maak ten, vertrokken tijdens een hevige regen bui. Aan boord der verschillende vaartui gen was muziekmateriaal aanwezig, dat den geheel en dag luidruchtig werd geëx ploiteerd. De groote booten hadden ge- heele fanfarecorpsen aan boord, de klei nere stelden zich tevreden met de presta ties van harmonicaspelers zoodat de over tocht naar het wedstrijdterrein op vroo- lijke wijze werd medegemaakt. Op het Noordzeekanaal. Op het Noordzeekanaal legde de ge- heele vloot aan; groote en kleine* motor- booten, zeilbooten, roeibooten en daar tus- schen door talrijke kano's. Zoo nu en dan passeerden zeeschepen, terwijl enkele vliegtuigen den geheelen middag boven het terrein cirkelen. Do wedstrijden. Begonnen werd met het nummer: vier- riemsgieken juniores. Aan den start verschenen: 1. Njord, 2. Laga, 3 Triton, 4. Aegir, 5. Nereus. Na een gelijk vertrek, nam Nereus den kop. Bij Laga blijkt iets niet in orde doch niettemin is er weinig verschil op de eer ste 500 M. Dan gaat Njord naar voren, doch Nereus verhoogt zijn tempo van 30 tot 35 slagen per minuut. De strijd tusschen Ne reus en Triton is zeer spannend, doch door dat de Utrechtsche ploeg een paar maal na elkaar snoekt, geraakt zij achterop. Ne reus wordt dan eerste met gering ver schil voor Njord. 1. Nereus (J. A. Téhupeiory, H. Th. Wé. J. M P. Clay, F. Oorthuye (slag) en K. B Tjiook (st.) in 7 min. 24 sec.2. Njord, 3. Aegir4, Laga5. Triton. In het nummer overnaadsche vier ko men aan den start: 1. Laga, 2. Aegir B, 3. Aegir A, 4. Njord, 5. Triton. 6. Nereus. De strijd is bijzonder spannend. Na eenige honderden meters is het verschil tusschen Nereus en Triton, die gelijk lig gen. Njord en Aegir, die hierna komen en nummer laatst Laga nog slechts een halve lengte. Dan loopen de Delftsche studenten in en komen gelijk met Triton en Nereus. De strijd tusschen deze drie ploegen is schitterend. Het wordt een felle boord-aan- boord-race. Triton zakt in deze periode ten slotte iets af. De spanning is enorm. De bootsineres loeien Nereus gaat ten slot te met een halve lengte voorsprong als eerste door -den finish. 1. Nereus (N. Bakker (boeg), R. Man schot, E. Rijpma, G. Caron (slag) en J. A. Smits (st) in 7 min. 26 2/5 sec 2. Laga, 3. Triton, 4. Aegir B, 5. Aegir A, 6. Njord. Het sciffnummer. Voor het sciffnummer komen uit Ne reus (O. E. F. Lobman) en Laga (J. R. J. van Dongen). Na een gelijk begin, met Lobman iets aan den lop, liggen de beide sciffeurs op 1000 M. nog bij elkaar. Doch dan gaat van Dongen geleidelijk aan naar voren, rustig roeiend in een tempo van 26 28 slagen. De Delftenaar wint met een staartlengte. 1. Laga (J. R. J. v. Dongen) in 7 min. 55 sec.; 2. O. E. F. Lohman (Nereus) op vele lengten. Het hoofdnummer. Wanneer de mededingers voor het hoofdnummer: vierriemsgieken1. Njord, 2. Triton, 3. Nereus, 4. Laga, 5. Aegir zich gereed maken voor den start, is de regen opgehouden en het zonnetje doorgebro ken. De baanlengte voor dit nummer is 3000 M., terwijl die voor de andere num mers 2000 M. is. Terwijl de ploegen hun startplaatsen innemen, heffen de Tritonen reeds hun clublied aan, doch het gezang en de muziek houden dan op De belang stelling is alleen nog maar gericht op het door den heer A. A. J. H. Marres ge geven mondeling verslag van den wed strijd. Na een goeden start van alle ploe gen, blijkt Nereus iets voor, dat weldra driekwart lengte uitloopt op Triton, dat weer een taflengte voor Laga ligt. Njord en Aegir volgen. Nereus roeit met een tempo van 34 slagen. Triton verkleint den achterstand dan geleidelijk tot een halve lengte, terwijl Njord en Laga van plaats hebben gewisseld. Aegir is inmiddels reeds twee lengten achter. De Delftenaren hebben inmiddels hun tempo opgevoerd tot 34 slagen per minuut en zijn beduidende sneller dan Njord, dat 28 slagen maakt. Op 1000 M. is Nereus nog steeds aan den kop, op drie lengten voor Triton, dat direct gevolgd wordt door Njord en Laga, Aegir is meerdere lengten achter. Er is eigenlijk weinig onderling verschil tusschen Nereus, Triton, La-ga en Njord. Alle vier ploegen werken even keu rig. Njord komt dan even naar voren, doch ook Triton valt weer aan, zoodat Njord weer op de derde plaats komt. De strijd blijft uiterst spannend. Bij de tri bunes zijn de Amsterdammers nog steeds aan den kop. Zij roeien zeer rustig en gaan met een lengte voor Triton als eersten door den finish. 1. Nereus (A. N. Ton (bg.), H. 8. D. Bartlema, P. James, S. de Wit (slag) en G. Hallie (st.) in den tijd van 10 min. 26 1/5 sec.; 2. Triton op een lengte, 3. Njord, 4. Laga, 5. Aegir. De Amsterdammers hebben dus de „gou den blikken" gewonnen, terwijl zij boven dien het baanrecord over 3000 M. hebben verbeterd met 8 3/5 sec. Want sinds 21 Mei 1925 stond dit met 10 min. 44 4/5 sec. op naam van Laga. Het enthousiasme der Amsterdamsche studenten was enorm, doch in strijd met de gewoonten, werden de lauwerkransen, zij het op zeer joviale wijze, op meer nor male manier omgehangen. In verband met de weersomstandigheden hebben de be treffende instanties er namelijk van afge zien de kransen te overhandigen daar waar zulks gemeenlijk geschiedt: op een tiental meters van den wal. De zwempres- taties der heeren zijn ons dus ditmaal ont gaan, zeer tot teleurstelling van talrijke jonge meisjes, die het te waterspringen der senaatsleden als het moment suprème der studentenroei wed strijden beschouw^*». Tweeriems juniores. Het nummer jonge twee ging tusschen Laga en Njord. De Leidsche studenten waren reeds van begin af aan iets voor. Enkele snoekjes van Laga geven de Lei- denaars gelegenheid den voorsprong te vergrooten. Zij winnen met vele lengten in 8 min. 23 1/5 sec. 1. Njord (M. W. C. de Jonge (bg.), R. A. Maas Geesteranus (slag) en A. F. K. Har- togh (st.) in 8 min. 23 1/5 sec. 2. Laga op eenige lengten. Achtriemsgieken. De „Minerva"-acht, het nummer dat ge reserveerd is voor de oud-studenten ging door, zoodat overgegaan werd tot het slot nummer: jonge acht. Aan den start Ne reus, Laga, Triton en Njord. De ploegen zijn gelijk weg. Laga, dat 38 slagen per minuut roeit, loopt geleidelijk uit. Triton verkleint zijn achterstand, doch op 500 M. is Laga nog steeds een halve lengte voor op Njord en Nereus, die on derling met geringe verschillen volgen Nereus komt achteraan, doch door eenige pech van Triton verwisselen beide ploe gen van plaat. Laga wordt ten slotte eerste na zeer spannenden srijd, slechts met een halve voorsprong op Njord. 1. Laga (J. K. P. Sloos bg.), S. van Royen, E. J. van Naerssen, R. J. Schor, A. Prins, T. P. van den Bergh, M. E. Verschuur, W. C. A. J. v. d. Wilde (slag) en A. Meyer )st.) in 6 min. 34 4/5 sec. 2. Njord, 3. Nereus, 4. Triton. Hiermede was het roeifeest ten einde De feestelijkheden werden in de hoofd stad voortgezet. VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R. K. Sportvereeniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.R.) Wederom heeft Meerburg I gisteren te gen S. D. C. I bewezen, wat de spelkwa- liteit betreft, niet voor haar concurren ten te behoeven onder te doen. Alleen het maken van doelpunten welke tenslotte toch den doorslag moeten geven, blijkt voor de Meerburgers een groot probleem te zijn. Immers in den wedstrijd van gisteren, waarin de Meerburg-voorhoede voor drie kwart in het vijandelijk gebied is geweest, kan slechts eenmaal de juiste richting gevonden worden. Het spelpeil stond over het algemeen genomen echter veel hooger dan Zondag jl. Jammer was het dat door het zeer zware terrein enkele spelers reeds lang voor het einde totaal waren uitgespeeld. Dit was dan ook zeker een van de redenen, waardoor het in deze pe riode sterk opdringend Meerburg niet in staat was te doelpunten. Om even half drie fluit de heer A. Bultman, bijgestaan door twee neutrale grensrechters, beide elftallen binnen de lijnen. Meerburg wint den toss, zoodat 8. D. C. vóór den wind aftrapt. Al spoedig blijkt, dat de Hagenaars hun plaats in de 1ste klasse zoo duur mogelijk willen verkoopen. Energiek zitten ze op den bal. Onze achterhoede staat ech ter pal en weet dezen eersten gevaarlij ken aanval te keeren. De bal verdwijnt snel naar de overzijde, waar ook de 8. D. C.- achterhoede blijkt in goeden staat te zijn. Voorloopig krijgen we dan een strijd op het middenveld, hieruit krijgt A. v. Sohie den bal, geeft deze door naar den links buiten, die een tegenstander passeert en dan prachtig den bal hoog voor doel plaatst De backs weten echter dezen ge vaarlijken aanval af te slaan. De Meerburg- supporters roeren zich in dit gedeelte ge ducht. Luid moedigen zij hun favorieten aan. Dan weer een gevaarlijke 8. D. C.- aanval, doch onze doelverdediger vangt de bal tusschen een kluwen van spelers op. Hij trapt ver uit naar A. Beekman op de rechtervleugel. Deze brengt snel op, passeert een tegenstander, geeft door aan J. Snijders, die buiten bereik van den kee per op doel schiet. De links-half van S. D. C., die zich intusschen in doel had op gesteld, slaat het leder met de hand uit doel, waardoor Meerburg natuurlijk een penalty ten deel zou vallen. De scheids rechter had echter niets gezien. Hoewel de grensrechter en de spelers van Meerburg appelleeren. het geeft niet en de strijd wordt voortgezet. Telkens weer komt onze voorhoede voor de vijandelijke veste, doch op het critieke moment ontbreekt het aan doorzetten. In een periode, waarin iedereen denkt dat Meerburg de score zal openen, komt juist een doelpunt aan de overzijde. De S. D. C. rechtsbuiten, die ver staat opgedrongen, geeft een voorzet. Door den wind maakt de bal echter een wending; H. de Vrind, die oorspronkelijk geen gevaar zag, sprong nog naar den bovenhoek, doch kan den bal niet in zijn macht krijgen en valt met den bal in het doel (10). Nog even wordt afgetrapt en dan fluit de scheidsrechter half-time. Direct na de rust zit ons vijftal weer voor de vijandelijke goal. Een goed schot van D. Verplancke uit moeilijke positie gaat juist schuin over het doel. Onze mid denlinie, die op het zeer groote terrein, een uiterst moeilijke taak heeft, werkt hard. Steeds wordt de bal goed aangege ven, doch o.i. was het een fout, dat de linkervleugel te veel verwaarloosd werd. S. D. C. breekt weer eens door. De bal wordt van links naar rechts gespeeld. De rechtsbuiten snelt naar voren, geeft op het juiste moment naar binnen, waar de mid denvoor met een hard schot, doch niet onhoudbaar schot den stand op 20 brengt. Even sohijnt het of de strijd zal gaan verslappen, doch als A. Beekman, na een snelle rush, op schitterende wijze den langverwachten tegengoal maakte, komt er weer nieuw leven in den strijd. Met den stand 21 in het voordeel van 8. D. 0. wordt hardnekkig verder gestreden. Hoe beide voorhoeden zich ook inspannen, gedoelpunt wordt er niet meer en met onveranderde stand fluit de scheidsrech ter einde. Na afloop protesteert Meerburg tegen het niet toekennen van een penalty. De 8. D. C.-doelman neemt zijn plaats onder de lat weer in. Hans de Vrind plaatst zich achter het leder en schiet zuiver in den benedenhoek, onhoudbaar voor den keeper. De protestcommissie zal dus moeten beslissen hoe de stand zal worden. De scheidsrechter heeft geen overtreding ge constateerd, doch ontkent zulks niet; ter wijl een neutrale rechtsreohter zuiver de overtreding heeft waargenomen. Zondag a.s.: Oliveo IMeerburg I. R. K. Athletiek en Sportvereeniging „Rood-Wit." Gisteren hadden een drietal friendly games plaats. Een senioren combinatie ontving een dito van Alphensche Boys en verloor met 23. De junioren waren beter op dreef. In Veur won het eerste met 12 van A. V. V. I, terwijl het tweede in eigen home met 42 van A. V. V. II won. R. K. Sportvereen. St Bernardus. Het is gisteren het eerste elftal niet mogen gelukken, om ook óiaar één puntje van St. Matthias te veroveren. Na een zeer spannenden strijd wisten de bezoekers met 20 te winnen. Te half één wordt onder leiding van scheidsrechter Righart v. Gelder afgetrapt en de bezoekers pakken dadelijk vlug aan. Om beurten worden de doelverdedigers aan den tand gevoeld en al spoedig moet de St. B.-keeper voor een onhoudbaar schot zwichten (01). De thuisclub zette er alles op, om den achterstand te niet te doen, maar de backs van St Matthias ge ven geen kans, terwijl de Warmondsche voorhoede den voorsprong vergroot (02). Na rust pakte St. Bernardus beter aan, maar het zat haar toen niet mee. Lat en palen voorkwamen doelpunten, terwijl den scheidsrechter een zekere penalty ont ging. Een geliik spel had de verhouding beter weergegeven. R. K. Sportvereeniging S. M. C. Het is het eerste elftal gelukt V. V. B. I wederom twee puntjes afhandig te maken en alzoo weer een stap in de richting van de promotie te doen. Met 20 wisten onze jongens te zegevieren. Op eigen terrein werd eerst een junio renwedstrijd gespeeld, welke eindigde in een gelijk spel (33). Hierna had de propaganda-wedstrijd 8. J. C. ID. H. L. I plaats, op een bijna onbespeelbaar veld. Verscheidene plassen gaven dezen strijd meer het idee van een water-ballet. Van bijzonder fraai spel kon dan ook niet worden gesproken. Het begin was voor D. H. L., dat zich spoedig bij het veld aanpaste en door keurig eombinee- ren zich voor de rust een 30 voorsprong wist te verzekeren. Na de rust komt 8. J. C. er steeds beter in en de aanvallen op het D. H. L.-doel worden steeds gevaar lijker. Dat doelpunten niet zouden uitblij ven bleek spoedig want na een kwartier verkleint S. J. C. den achterstand tot 31, terwijl weer een kwart uur later de stand 32 wordt. Vijf minuten voor het einde volgt het derde doelpunt voor S. J. C. en mot gelijken stand (33) wordt geëindigd. OM HET VOETBALKAMPIOENSCHAP van Nederland. In het Olym pisch stadion nam Feijenoord Donderdag met 31 revanche op Ajax voor de te Rotterdam geleden nederlaag op Zondag j.l. Een moment uit dezen spannenden wedstrijd. Het hoofdnummer „OUDE VIER" gewonnen door Nereus. Na aankomst werd de ploeg van Nereus gehu'digd door bestuur en supporters. DE ROTTERDAMSCHE ZEILVEREENIGING heeft op Hemelvaartsdag officieel haar seizoen geopend. Een moment uit den wedstrijd in de Regenboogklasse.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5