Voor Salonmeubelen voor Eet- of Huiskamermeubelen WA A LS Voor Karpetten Wilton - Bouclé of Tapis-Beige voor loopers WA A LS Voor Overgordijnen voor Madras of Vitragegordijnen WA A LS Voor Linoleum voor Vloerzeil of Vocaleum WA A LS Voor Ghinamaffen voor Cocosmatten en Loopers WA A LS UIT DE OMGEVING STADSNIEUWS AGENDA VRIJDAG 6 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 MEER SORTEERING - BETERE KWALITEITEN VOORDEELIGER PRIJZEN HAARLEMMERSTRAAT 130-130. DE PACHTONTWERPEN. Voorloopig Verslag der Eerste Kamer. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over de voorstellen van wet van den heer Van der Sluis c.s. be trekkelijk: Nieuwe regeling van de pacht; Regeling pachtcommissies. Ontleend is daaraan: Vele leden hadden ernstig bezwaar te gen de wijze, waarop hier van de aan de leden der Kamer toekomende bevoegdheid tot het indienen van initiatiefvoorstellen gebruik is gemaakt. In de eerste plaats herinnerden zij er aan, dat het reoht van initiatief aan do Staten-Generaal ie gege ven, opdat zij zekere wettelijke maatregelen aanhangig kunnen maken, indien naar hun meening de Regeering in dat opzicht in gebreke is gebleven. Van zulk een meening kan hior geen sprake zijn. Voorts noemden deze leden de gevolgde handelwijze onjuist tegenover de Eerste Kamer. De indiening, binnen zeer korten tijd na de verwerping door dat college van aan hot oordeel der Staten-Generaal onderworpen wettelijke re gelen, van voorstellen, welke dezelfde re gelen ongewijzigd inhouden, moet naar hun meening als een staatsrechtelijk onge- wonschte daad worden beschouwd. Andere leden konden deze bezwaren geenszins deelen. Zij waren er van over tuigd, dat, indien de Regeering tijdig aou hebben te kennen gegeven, dat zij een voor ziening op het stuk van het pachtvraagstak voorbereidde, de voorsteller zich daarover, afgezien van hun oordeel over den inhoud dier voorziening, zouden hebben verheugd en voorstellen hunnerzijds achterwege zou den zijn gebleven. Naar de hierboven in de eerste plaats genoemde leden meenden, moet het voorts wel voor eikoen duidelijk zijn, dat de Eerste Kamer allerminst geneigd zal blijken, ont werpen, welke zij verworpen heeft, te aan vaarden, als die haar bij wijze van initia tiefvoorstellen andermaal in ongewijzigdcu vorm, worden voorgelegd. Dat het min of meer zou vaststaan, dat de Eerste Kamer de voorgestelde regeling thans weder zou verwerpen, konden an dere leden niet beamen. Hetgeen sedert de beslissing der Eerste Kamer over de regee- ringsontwerpen m verschillende politieke kringen is geschied, geeft reden tot do veronderstelling, dat de mogelijkheid van een aanvaarding van voorstellen van gelij ken inhoud thans niet geheel uitgesloten zou zijn. Daarbij komt nog, dat, gezien de werkwijze vaq, de Staten-Generaal, ver wacht mag worden, dat deze voorstellen niet meer zullen worden behandeld in de Eerste Kamer, zooals die thans is samen gesteld. Sommige leden verklaarden, dat zij met een hernieuwde behandeling van de verwor pen pachtwetten zouden hebben kunnen medegaan, indien met do bezwaren, door do Eerste Kamer tegen de ontwerpen ge voeld, rekening ware gehouden en met name het oontinuatierecht daaruit ware ge schrapt. Verscheidene leden gaven naar aanlei ding van deze opmerkingen als hun moo ning te kennen, dat een wettelijke regeling van de pacht, waarin het continuatierecht of een daarmede gelijk te stellen regeling wordt gemist, weinig aantrekkelijk is. DRINGENDE NOOD DER SCHIPPERS. De heer Duymaer van Twist doet voorstellen. De heer Duymaer van Twist vraagt aan den minister van Economische Zaken en Arbeid of hij bereid is een schipperscrisis- commisie in te stellen en met zijn ambt- genooten te overleggen om het Nationaal- Grisis Comité een bijdrage uit 's rijks kas to verstrekken, ten einde daarmee den schippers in oogenblikkelijken nood met betrekking o.m. tot het betalen van ren te en aflossing van hypotheken hulp te bieden, verder het vervoer van materia len voor de Zuiderzee- en andere rijkswer ken, evenals van de goederen, die van rijks wege moeten worden verplaatst of ten behoeve waarvan rijkssubsidie wordt ver leend, zooveel mogelijk te bestemmen voor den Nederlandschen schipper en ten slotte toe te zien, dat de gelden, die voor het vervoer per schip beschikbaar worden gesteld, ook werkelijk aan do schippers worden uitbetaald. SCHOENENCONTINGENT OVERSCHREDEN? Inlichtingen gevraagd. De heer Kuiper vraagt aan den minis ter van Economische Zaken en Arbeid of hij wil meedeelen, in hoeverre juist is, dat in de maanden Januari, Februari en Maart 1932, het bij K.B. van 5 Februari j.l. vastgestelde contingent voor in te voe ren iederon schoenwerk is overschreden met 136 procent en dat van rubberschoei sel met 134 pet, en of hij, indien overschrij ding heeft plaats gehad, dan wil meedee len, om welke reden deze overmatige in voer van schoenwerk is toegestaan. Ten slotte stelt hij de vraag of de mi nister de landen van herkomst kan noe men en de gemiddele prijzen, waartegen dit schoenwerk is ingevoerd. Rentelooze voorschotten aan noodlijdende bloembollenkweekers. In de vergadering van den gemeenteraad te Anna Paulowna is besloten tot het ver strekken van rentelooze voorschotten aan noodlijdende bloembollenkwoekers; daartoe zal 20.000 worden geleend. Het aantal opcenten op de gemeentefondsbclasting werd van 20 op 80 gebraebt. Heck's in Arnhem. Arnhem bezat twee Heok's Lunchrooms, doch dezo waren reeds lang te klein geble ken. Het vorig jaar heeft Heck's directie beslag kunnen leggen op don hook van de Groote Oord en de Vijzelstraat, in het hartje van de stad, waar thans een geheel nieuw en groot pand ia verrezen. Hot groote succes dat de eerste Heck's Automatische Lunchroom, December 1931 te Amsterdam geopend, bleek te zijn, gaf de Heck's directie aanleiding in het nieuwe pand te Arnhem o.a. ook zulk een „Auto matiek" te stichten, naast de lunchroom van het bekende Heck's type. De opening van deze nieuwe Heck's te Arnhem is, bijzondere omstandigheden voorbehouden, bepaald op 11 Mei a.s. Het 50-jarige bestaan van Mercurius. De Algeraeene Bond van Handels- en Kantoorbedienden Mercurius is 50 jaar ge leden opgericht en eergisteren is te Rotter dam dit jubileum gevierd. Het gemeente bestuur heeft het hoofdbestuur van den bond en de afgevaardigden met hun dames ten stadhuize ontvangen. Daarna is in de Tivoli-bovenzaal een drukbezochte receptie gehouden. Des avonds is in de sociëteit van de Rotterdamsche Diergaarde een feeste lijke bijeenkomst belegd. OEGSTGEEST. Ver. „Gemeente Belang". In het „Witte Huis" hield de vereeniging „Ge meentebelang" haar algemeene vergado- ring onder voorzitterschap van den heer Wichers-Rollandet. De secretaris, dr. K. Simon Thomas, bracht zijn keurig verzorgd jaarverslag uit, waaruit we aanstippen, dat de vereeni ging thans 295 leden telt. De heer Gooszen rapporteerde de finan- cieele toestand der vereeniging. Inkomsten waren 854.SS 1/2, uitgaven ƒ2686,12 1/2, alzoo een batig saldo van 168.76. De kascommissie stelde bij monde van den heer Haaksnia voor den penningmees ter te dechargeeren. In de commissie voor 1933 werden be noemde de heeren H. Pel en G. Witmans. De periodiek aftredende leden de hee ren J. Pos en dr. K. Simon Thomas, wer den herkozen. Bij de rondvraag meende dr. Brouwer, dat het bestuur buiten zijn boekje was gegaan door een gift af te staan zonder eerst de leden te hebben gehoord. Spreker is niet tegen het steunen van he crisisco mité, geenszins, doch het gaat hier niet om de knikkers maar om het spel. De voorzitter verdedigt de houding van hot bestuur in deze. Ook het bestuurslid de heer Gooszen, die voorzitter van het crisiscomité is, bestrijdt de meening van dr. Brouwer. Spreker maakt vervolgens van de gelegenheid gebruik het bezoeken der uitvoering ten bate van het crisis comité op 11 Mei in het patronaat door de R.-K. Harmonievereeniging met medewer king van een tooneelgezelschap aan te be velen. Nadat nog eenige leden over de al of niet bevoegdheid van het bestuur bet woord gevoerd ha<len, werd met bijna alg. stemmen de houding vau het bestuur goedgekeurd. Eindexamen Gymnasium. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft bepaald, dat de eind examens van het Stedelijk Gymnasium alhier gehouden zullen worden op 15, 16, 17, 16, 20, 21, 22, 23 en 24 Juni. Gecommitteer den zijn dr. W. E. J. Kuiper, dr. J. J. Sal- verda de Grave, beide hoogleeraren te Amsterdam en dr. J. G. van der Corput, hoogleeraar te Groningen, aan wie op 15, 16, 17, 18 en 20 Juni zal worden toegevoegd dr. W. J. de Haas, hoogleeraar hier ter stede. Wij verwijzen naar e>en advertentie in dit nummer van de Dansclub voor Katli. Jonge Midd. Door de politie alhier is aangehouden een minderjarig meisje, dat het gesticht te Zetten was ontloopen. t Door de politie alhier is aangehouden zekere J. J. B., die nog twee maanden gevangenisstraf tegoed had. GEMEENTERAAD. Do Gemeenteraad van Leiden verga dert op Maandag 9 Mei 1932, des avonds te acht uur, in het gebouw „Tot Nut van 't Algemeen" (sSteenschuur 21). Te behandelen onderwerpen: lo. Voorstel in zake de opheffing van bestaande- en de stichting van nieuwe scholen. 2o. Herstemming over het voorstel, in zake de toepassing van een tijdelijke kor ting op de wedden en loonen van het Gemeentepersoneel, voor zooveel sub d en e betreft. 3o. Voorstel: a. ora Burgemeester en Wethouders to machtigen aan daarvoor in aanmerking komende pachters gedeeltelijk kwijtschel ding te verleenen van de verschuldigde pachtprijzen van wei- en teelland over 1931; b. tot vaststelling van den desbetref- fenden begrootingsstaat. 4o. Verordening, regelende de heffing van vergunningsrecht voor liotelvergun- ningen in de gemeente Leiden. 5o. Verordening op de invordering van het vergunningsrecht voor hotelvergun ningen in de gemeente Leiden. 8o. Voorstel van den heer van Stralen, inzake voortzetting van de cokesverstrek king. 7o. Voorstel van den heer Schüller, in zake den aankoop van een complex ter reinen in den Rodenburgerpoldcr en den Cronesteinpolder. So. Interpellatie van den heer Koole, inzake den bouw van een badhuis in Tuinstadwijk. 9o. Interpellatie van den heer Groene- veld, in zake het invoeren van vacantie- dagen voor de chauffeurs van den auto busdienst „Stadsverkeer". HET VERGUNNINGSRECHT. Blijkens mededeeling van Ged. Staten dezer provincie, acht. de Minister van Bin- nenlandsohe Zaken en Landbouw het wen- schelijk, dat tot vaststelling van de hef- fings- en invorderin.gs-verordeningen van het recht vo'or hotel vergunningen ingevol ge art. 23, 4e lid, der Drankwet onverwijld wordt overgegaan, teneinde de desbetref- bende verordeningen nog vóór 15 Mei a.s. aan het College van. Ged. Staten te kunnen inzenden. De spoed houdt verband met de over gangsbepaling van art. 73 der Drankwet, ingevolge welke bepaling het voor een hotelvergunning verschuldigde recht voor de eerste maal moet worden betaald bin nen drie maanden na het in werking tre den dier wet-, derhalve vóór 1 Juli 1932, bij gebreke waarvan de vergunning vervalt. Het recht is bij art. 23, 4e lid, der Drankwet bepaald op ten hoogste 25. en is nader geregeld bij art. 30 van het Koninklijk Besluit van 17 Maart 1932, Stbl. no. 97. Op dit reoht zijn bij lid 5 van gemeld artikel 23 de artikelen 269 tot 273 der Gemeentewet van toepassing verklaard, zoodat de gemeenten een heffings- en een invorderingsverordening moeten vast stellen. Onder mededeeling, dat de helft van het recht moet worden afgedragen aan het Rijk en in deze gemeente momenteel 5 hotel vergunningen bestaan, geven B. en W. den Raad alsnu in overweging te be sluiten vast te stellen de volgende ver- ordenirujen: Heffing. Artikel 1: 1. Het vergunningsrecht voor een hotel vergunning bedraagt: in hotels met 7 of minder slaapkamers 10.in hotels met 8 tot en met 14 slaap kamers 17.50, in hotels met 15 slaapka mers en daarboven *25. 2. De houder van een zoodanige vergun ning doet voor de eerste maa-1 vóór 16 Juni 1932 en vervolgens jaarlijks voor 1 April aan B. en W. schriftelijk mededeeling van het in het eerste lid van dit artikel be doelde aantal kamers. B. en W. stellen den aanslag vast en brengen dezen onmid dellijk ter kénnis van belanghebbende en van den Gemeente-Ontvanger. Art. 2: 1. Het vergunningsrecht voor een hotelvergunning is verschuldigd door den houder der vergunning. 2. Het jaar, waarvoor het vergunnings recht voor een hotelvergunning is verschul digd, loopt van 1 Mei van het eene tot en met 30 April van het daaropvolgende jaar. Art. 3: De invordering van het vergun ningsrecht voor een hotel vergunning ge schiedt overeenkomstig de verordening op de invordering. Art. 4: Deze verordening wordt geacht in werking te zijn getreden op 1 Mei 1932. Invordering. Artikel 1: De invordering van het ver gunningsrecht voor hotelvergunningen ge schiedt door den Gemeente-ontvanger. Art. 2: Do betaling van het recht ge schiedt in één termijn, ten kantore van den Gemeente-Ontvanger tegen uitreiking van een kwitantie. Art. 3: Van iedere betaling wordt door den Gemeente-Ontvanger kennis gegeven aan B. en W. Art. 4: Deze verordening wordt geacht in werking te zijn getreden op 1 Mei 1932. DE KATHOLIEKEN EN DE SPORT. Gisteren is in alle kerken van Leiden het volgend schrijven voorgelezen van de ge zamenlijke geestelijkheid: Zooals de geloovigen weten, heeft- Z.H. Excellentie onze Bisschop vanaf den eersten dag, dat Hij door God'tot de Bisschoppe lijke waardigheid geroepen werd, zijn bij zondere aandacht en zijn bijzondere zorgen gewijd aan het in onzen tijd zoo branden de vraagstuk vafi de verzorging der rijpere jeugd en is door Hem de verzorging van de vrouwelijke jeugd toevertrouwd aan de Congregatie der Vrouwen vari Nazareth, onder den naam van „De Graal". Niemand zal den Bisschop het recht be t-wisten om in deze groot-sche zaak der op voeding met leidend Gezag op te treden. Een van de onderdeelen in die opvoeding, dat in onzen tijd een groote rol speelt, is de zoogenaamde „lichamelijke opvoeding1', waartoe verschillende vereenigingen op sportief gebied het hare bijdragen. Daar dit nu het geval is en daar het de wil van Monseigneur is de g e h e e 1 e meisjesbeweging toe te vertrouwen aan de Graalleidmg. begrijpt U, dat een zoo voor naam onderdeel als de lichamelijke opvoe ding daarvan niet uitgezonderd kan wor den, temeer, daar in den encycliek van Z.H. Pius XI over de „Christelijke opvoeding dor jeugd" uitdrukkelijk gezegd wordt: „dat de lichamelijke opvoeding der jeugd met als vreemd aan de moederlijke leertaak der Kerk te beschouwen is, juist omdat ook deze den aard beeft van een middel, dat de Christelijke opvoeding kan bevorderen of schaden". Welnu, bij besluit van 6 Maart 1932 heeft Z H. Excellentie onze Bisschop bekend ge maakt, dat de dames-afdeelingen van den Diocesanen Haarlemschen Gymnastiek- bond moeten overgaan naar de Graal. Na verschillende besprekingen is bekend gemaakt, dat de plaatselijke groepen, als groep, kunnen blijven bestaan met eigen leeraar en localiteit. De clubs kunnen dus, aangenomen, dat zij bereid zijn aan den overgang mede te werken, blijven bestaan met hare eigen leden, eigen leeraar en eigen clubgebruiken; alléén wordt er de Graalvlag op geplant en komt het Bestuur in handen van de Graal. Verder wordt door Monseigneur en het Graalbestuur niet ge- ei-scht, dat alle leden nu ook onmiddellijk ingewijd Graallid zouden willen werden of alle gebruiken van de Graal zouden willen naleven. Bovendien staat vast-, dat in de toekomst aan de leden hetzelfde zal worden geboden, wat in het verleden kon worden genoten. Tot ons zeer groot leedwezen moeten wij bekend maken, dat de Leidsche Besturen der respectieve Vereenigingen geweigerd hebben, aan het uitdrukkelijk voorschrift van den Bisschop te gehoorzamen en niet onvoorwaardelijk hun functie aan de Graal willen overdoen, zóoals de Bisschop dat wil. Vandaar, dat Monseigneur aan Zijn vertegenwoordiger hier ter stede, den Sport-adviseur, heeft opgedragen de zaak van de lichamelijke opvoeding te reorgani- seeren volgens Zijn bisschoppelijk verlan gen met voorbijgaan van iedereen, die zich tegen Zijn voorschrift verzet. - In deze ernstige zaak kunnen wij niet genoeg herhalen, dat het Gezag in de Kerk, wanneer het spreekt, moet gehoorzaamd worden niet alleen door de Geestelijken, maar ook door de leeken; vooral is het de plicht van hen, die met de opvoeding der jeugd belast zijn of, die zich daarmede be moeien, voor zich en voor de jeugd het gezagsbeginsel op de eerste plaats te stellen, vooral in een tijd waar in, van andere zijde, het Gezag stelselmatig wordt ondermijnd. Wij willen eindigen met het woord van onzen Bisschop tot ons gericht: „Moge Onze Lieve Heer Uwe pogingen zegenen, die immers geen ander doel hebben dan in Leiden op te bouwen een sportbewe- ging, welke staat op echt katholieken grond slag, d.w.z. een beweging, die werkt over eenkomstig den uitdrukkelijken wil van den Bisschop'*. Na hetgeen nu gezegd is, twijfelen wij er niet aan, of alle katholieke ouders zullen begrijpen, dat zij den plicht hebben, indien zij voor hun meisjes een sportieve opvoe ding begeoren, deze te stellen onder lei ding van de Graal en, dat zij dus niet meer verantwoord zijn haar de sport te laten be oefenen in vereenigingen, die zich niet aan dit bisschoppelijk besluit hebben willen on derwerpen, en dus werken zonder bisschop pelijke goedkeuring De gezamenlijke Gees telijkheid van Leiden kent de katholieke ouders van deze stad te goed, dan dat zij maar een oogeublik zou kunnen veronder stellen, dat die ouders verzet tegen den Bisschop in bescherming zouden willen nemen. DE L. E. M. V. 0. G. De heeren mr. G. H. E. Nord Thomson en Th. Kort hebben aan hun voorgenomen plan, om uit de vertrouwenscommissie van 5.6 pet. obligatiehouders te treden, thans gevolg gegeven. LEIDEN. Dinsdag, Donderdag, Zaterdag. Vincentius- Bibliotheek, geopend 's avonds van 7.30—8.30 uur. Vrijdag, R. K. Bond van Transportarbei ders, Bondsgebouw, 8 uur. Woensdag. R. K. Metaalbewerkersbond, afd. Leiden, Bondsgebouw, S uur. Sieboid tentoonstelling. Stadsgehoorzaal. Tot en met Zondag van 9 v.m. tot 10 uur n.m. Voorts tentoonstelling van Ethnografica en Personalia, in het Ethn. Museum, Rapen burg 67/99. Tentoonstelling van Herbarium-mate riaal in het Rijks Herbarium, Nonnensteeg, Tentoonstelling van Zoölogisch materiaal in het Rijks-Museum van Nat. Historie, Raamsteeg 2a. De toegang tot den Hortus is vrij en alle dagen geopend tot en met 8 Mei ook des Zondags. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt waargenomen van V r ij d a g 6 tot en met Zondag 8 Mei nemen waar do apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telef. 502 en D. J. van Driesum. Mare 76, telefoon 406. DE GRAAL. PINKSTERZEGEN. Nog slechts enkele dagen en dan viert do Graal in het Stadion haar liefde feest. Dan zullen 10.000 jonge vrouwen van haar felle liefde tot God getuigen voor de wereld. Ze zullen in blij enthou siasme zingen en spreken over wat maan den lang haar geest in beslag heeft ge nomen, over wat ze weken en weken zoo innig beleefd hebben: de Liefde. Die vurige, onbaatzuchtige liefde, die niet berekent of telt, maar blind is, alleen God zoekt en alle menschen om die liefde-God. Het massaspel met Pinksteren zal één gebed zijn, een verheerlijking van God, die door de wereld versmaad wordt, een opgaan in God, een volledige overgave aan God, die van de egoistische wereld niets dan ondank en hardheid ontvangt. Elk Graallid zal het op het stadion uitjubelen omdat God haar als Zijn Apostel wil, omdat zij mee mag werken Zijn licfdeboodschap aan de wereld to brengen. En een zee van genade zal de H. Geest laten neerdalen in de zielen van allen die op het stadion zijn. Want het publiek zal aangestoken worden door die liefdevlam die oplaait uit de 10.000 meisjeszielen. Het zijn im mers geen ijdele woorden die over het stadion zullen klinken, maar wat de Graal daar zal zeggen, zingen en bidden, komt uit het diepst van haar ziel. Katholieken van Leiden, getuigt met uw heerlijk blij Roomsch geloof, door uw aanwezigheid op het stadion. Zingt daar een vurig Te Deum mee, om God voor zijn onbegrijpelijke liefde te danken. Kaarten verkrijgbaar: Clubhuis „De Graal" Hooigracht 31, Leiden. Prijzen der plaatsen3.2.50, 1.75, 1.25 en 0.75. Tevens kan iedere toeschouwer gebruik maken van den extra-trein, die om 11.14 uit Leiden vertrekt, terwijl de terugreis op eigen ge legenheid kan geschieden. Dit retour kost u 1.44. Zaterdagmiddag zal de Graal diverse propagandatochten houden. Een tiental auto's zullen Leiden en om streken doen weten wat er 2den Pink sterdag door deze nog jong, maar blijde, fiere, enthousiaste beweging zal worden gezegd. Zaterdagavond propagandatocht van de Graalleden. Met ontplooide vlaggen en banieren zullen zij gaan, de frissche, kleu rige groepen. De volgende route zal gevolgd worden Hooigracht, Pelikaanstraat, Haarlem merstraat, Oude Heerengracht, Heeren singel, Javastraat, Sumatrastraat, Lage Rijndijk, Haven, Kalvermarkt, Heeren gracht, Nieuwe Rijn, Rijnstraat, Hooge woerd, Korevaarstraat, Zoeterwoudsche Singel, Doezastraat, Rapenburg, Bree- straat, Hoogewoerd, Watersteeg, Hooi gracht, Pelikaanstraat, Haarlemmerstraat Steenstraat, Boerhaavostraat, Morsch- straat, Prinsessekade, Kort Rapenburg, Breestraat, Hoogewoerd, Watersteeg, Hooigracht, waar de stoet zal ontbonden worden. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g e n: 5192. C. J. I. Koelman, Leiden, Lange Mare 116, radio, electrici- teit. Vest. fil.Oegstgeest, Geversstraat 47. 2919. Naamlooze Vennootschap Scheepsbouwwerven en Motorenfabriek de Vooruitgang en de Industrie v/h. de firma's D. en Joh. Boot, Alphen a. d. Rijn, Wilhel- mniastr. 50. Uittr. Proc.W. Boot, Alphen a. d. Rijn, d.d. 1 April 1932. N. Dir.: W. Boot, Alphen a. d.' Rijn. N. Procuratie ver leend aan: G. Boot, Alphen a. d. Rijn.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2