1 0^22^2^^- UIT DE RIJNSTREEK WILT U IETS WETEN? VRIJDAG 6 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR Woensdag kwam de Raad dezer ge meente in openbare vergadering bijeen, onder voorzitterschap van burgemeester J. J. M. Wiegman. Na goedkeuring der notulen werd me- dedeeling gedaan van diverse ingekomen stukken w.o. bericht van verhindering van het lid mr. Kiewiet de Jonge wegens ongesteldheid. De voorzitter sprak den wensch uit, dat Mr. Kiewiet de Jonge die reeds eenigen tijd ziek is, spoedig hersteld in den Raad mag terugkeerem Bij de bespreking van het verslag van den Keuringsdienst voor Waren vroeg mr. Wildt Meijboom of dit verslag nog nader een punt van bespreking zal uitmaken, en of het mogelijk was, reeds nu daaromtrent te discussieeren. Na bevestigende beantwoording wees de heer Wildt Meijboom er op, dat uit het verslag blijkt, dat van de 65 veestallen in deze gemeente, 18 in goeden staat werden bevonden en 47 als onvoldoende zijn aan gemerkt. Hij vroeg den voorzitter als hoofd der politie daaraan aandacht te wil len schenken en tevens de ambtenaren van den Keuringsdienst een onderzoek op te dragen opdat hierin verbetering worde aangebracht. De voorzitter antwoordde dat deze zaak bij den Keuringsdienst thuisbehoort. Een verzoek van de Nat. Commissie te gen het alcoholisme om het maximum aantal verloven op dertien te stellen wordt om praeadvies in handen van B. en W. gesteld. Hetzelfde geschiedt met de circulaire van Ged. Staten inzake korting wedden van burgemeester, secretaris, ontvanger en ambtenaren van den Burgerlijken Stand. De woningen van de school hoofden. Hierna kwam ter tafel een verzoek van den heer W. R. de Bree, hoofd der school aan de Bloemcamplaan, om de nieuw ge bouwde woning bij de school als ambts woning aan te marken en hem een huur prijs te berekenen gelijk aan 15 pet. zijner jaarwedde, en niet een bedrag van 650, zooals door den Raad is besloten. De voorzitter merk op, dat B. en W. ad- viseeren hierop afwijzend te beschikken, omdat deze woning geen ambtswoning is, aangezien het Hoofd niet verplicht is om in dit huis te wonen. De heer Drop was van meening, dat het Hoofd der school die een salaris geniet van 2900 bezwaarlijk een huurprijs van 650 kan betalen. Toch acht hij het van belang, dat het hoofd bij de school woont. Aange zien er in de omgeving van de school geen woning is te krijgen welker huurprijs in overeenstemming is met - het salaris, stelt hij voor de woning aan den heer de Bree te verhuren voor ƒ450. Verschillende leden betwisten het argu ment. dat het onderwijs bevorderd wordt, wanneer het hoofd bij de school woont. In de groot,e steden is dit ook niet het geval. De heer Wildt Meijboom is van tegen overgestelde meening. De voorzitter merkt op, dat de heer de Bree van den aanvang af wist, dat de huurprijs zoo hoog zou zijn. Op het ver zoek van een ambtswoning meenen B. en (W. niet te moeten ingaan, daar dit er toe zou leiden, dat ook aan de andere hoof den van scholen ambtswoningen zouden moeten worden toegewezen. Hij adviseert dan ook het voorstel-Drop niet aan te nemen. De heer Drop handhaaft niettemin zijn voorstel, omdat het onderwijs, naar zijn meening, wel degelijk wordt bevorderd als het hoofd bij de school woont. De heer Idenburg zegt, dat de Raad in dertijd feitelijk een vergissing heeft be gaan bij het vaststellen van den huurprijs. Men had toen kunnen weten, dat een der-, gelijke hooge huurprijs, gelet op de sala rissen, niet kon worden betaald. Hij is ook van meening. dat het wonen bij de school voordeelen biedt. Vöorts deelt hij mede, van den heer de Bree te hebben verno men, dat er waarschijnlijk een misver stand bestaat, want met den heer de Bree is nooit over den huurprijs gespro ken. wel met den heer Kikkert. De heer de Bree kreeg eerst kennis van den huurprijs toen het raadsbesluit was ge nomen. Bovendien is hem door een der ambtenaren medegedeeld, dat de huur prijs 500 zou bedragen. Voorts wijst de heer Idenburg er op, dat dc beide hoofden die in de huizen zul len koinen wonen, bericht hebben gekre gen. dat het inwendig onderhoud der wo ningen voor hun rekening komt. Hij vraagt waarop die mededeeling berust. In de voorwaarden staat daarvan niets, en een dergelijke bepaling is in strijd met het Burgerlijk Wetboek. Hij kan wel meegaan met het voorstel van den heer Drop, in dien zin, dat het huis als ambtswoning zal worden be schouwd. De heer van Leeuwen merkt op, dat als We op het standpunt gaan staan dat het hoofd in de onmiddellijke nabijheid moet wonen, er dan geeo onderscheid mag wor den gemaakt en alle hoofden dezelfde voor deelen moeten genieten. In verband met de financieele conse quenties die aan het innemen van een der gelijk standpunt zijn verbonden, acht hij het niet gewenscht, een dergelijk besluit te nemen. Op een vraag, of deze woningen voor de hoofden van scholen bestemd waren, deelt de vcorziter mede, dat dit niet het geval is. Voorts is hij van meening, dat de huurpri.s aan den heer de Bree is me degedeeld, alhoewel bij zich dit niet meer positief kan herinneren. De heer Drop meent dat dit niet het geval is. De heer Schalekamp meent dat de een maal vastgestelde huurprijs moet worden gehandhaafd en is er niet voor uitzonde ringen te maken. De heer Idenburg vreest de financieele consequenties niet. Het wonen bij de school is wat de bijzondere scholen betreft, eeu zaak voor het schoolbestuur, en niet voor de gemeente. Slechts de drie openbare scholen zou den dus in do termen vallen en gezien de beschikbare gegevens is spreker overtuigd dat 't- geval van huurverlaging voor den heer de Bree wel een uitzondering zal blijven en niet de anderen zal beïnvloeden. De heer Kimman meent dat het er om gaat, aan te toonen of het voor het on derwijs van belang is, dat de hoofden bij de scholen wonen. Naar zijn meening heeft de heer Idenburg dit ook niet aan getoond. Voorts is nog niet opgehelderd, of de huurprijó aan den heer de Bree is medegedeeld, om deze redenen zal hij zijn stem aan het voorstel onthouden. De heer Wildt Meijboom meent, dat het moeilijk is uit te maken dat het in het belang der school is. Hij acht het van meer beiang, te weten of de heer de Bree tevoren op de hoogte was van den huur prijs. Hij stelt, daarom voor dit punt aan te houden en eerst een onderzoek in te stellen. De voorzitter is hiertoe genegen, mits de geheele kwestie opnieuw in den Raad in bohandeling komt. Het voorstel van den heer Wildt Meijboom wordt aangenomen en in de Commissie benoemd de hoeren Drop, Idenburg en Kimman. De voorzitter deelt mede, dat hij in de vorige vergadering een onjuiste opmerking heeft gedaan tegenover den heer Wildt Meijboom, toen deze bezwaren maakte tegen de oprichting van een gasregulateur- staion aan de Stoeplaan. Hij heeft toen gezegd, dat de heer Wildt Meijboom in de bedrijvencommissie met 't voorstel had in gestemd. De heer Wildt Meijboom is evenwel pas in September lid van de be drijvencommissie geworden terwijl het be sluit in de vergadering van Augustus is genomen. Hij neemt dan bij deze gaarne zijn gemaakte opmerking terug. De heer Wildt Meijboom zegt den voorzitter hier voor dank. Hierna deelt de voorz. mede, dat hij nog niet heeft ontvangen de beschuldiging welke de heer van Tol in de vorige ver gadering heeft geuit ten aanzien van af wijkingen van bepalingen der bouwveror dening. De heer van Tol zegt, dat hij heeft gemeend dit niet te moeten doen, wordt het echter op prijs gesteld dan zal hij do beschuldigingen indienen maar dan verlangt hij tevens antwoord op zijn ver zoek om mededeeling te doen van het on derzoek in verband met de aanstelling van den tuinman. De voorzitter ontkent dat de heer van Tol dit laatste gevraagd heeft. Hij meent voorts, dat wanneer men beschuldigt men dit waar moet maken. De heer van Tol zegt toe, alsnog zijn beschuldigngen in te dienen. Op enkele aanvragen om ontheffing voor den bouw van broeikassen bij villa's wordt gunstig beschikt. Een verzoek van J. H. Strik om een schuur tot woningen te verbouwen wordt afgewezen. Een verzoek van den heer E. Waller om restitutie van hondenbelasting wordt in gewilligd. Een reclame van A. Kokshoorn tegen den aanslag in het vergunningsrecht wordt afgewezen. Op een verzoek van den heer M. Peere boom, om eervol ontslag als hoofd der school No. 1 wordt gunstig beschikt, on der dankbetuiging voor de gewichtige diensten gedurende een reeks van 40 ja ren in die betrekking bewezen. Op voorstel van B. en W. wordt een be sluit genomen tot vaststelling van den pensioengrondslag van diverse ambtena ren. Vastgesteld wordt het retributiekohier over het tijdvak van 31 Augustus tot 31 December 1931 voor leerlingen die Mid delbaar Onderwijs volgen op een bedrag van 2740, en voor kinderen die voorbe reidend Hooger Onderwijs volgen op een bedrag van ƒ4538,26. De aangeboden verordeningen op de hef fing en invordering van vergunningrecht worden zonder hoofdelijke stemming vast gesteld. Het recht wordt bepaald op ƒ12.50 per 50 huurwaarde, i Eveneens wordt vastgesteld een veror- dening op de heffing en invordering van een verlofsrecht. Bouwcrediet verzocht. Hierna komt ter tafel een adres van enkele bouwondernemers om beschik baarstelling van bouwcrediet. De voorzitter zegt, dat B. en W. advi- seeren op het verzoek afwijzend te be schikken. De heer Schalekamp wijst er op, dat een der ondorteekenaars aan den Deijl en omgeving een dertigtal landhuizen heeft gezet, waarin zich hebben gevestigd ge goede ingezetenen, zooals doctoren, ge zagvoerders, gepensioneerden enz. die ten opzichte van de belasting een niet te on derschatten factor vormen. Tengevolge van den crisis kan men van de banken geen crediet krijgen, daarom wordt nu aan de gemeente voor korten tijd om steun ge vraagd. Hij meent, dat de gemeente deze menschen die zich jaren lang hebben be ijverd, om iets te verdienen, niet in den steek moet laten. Hij staat er voor in, dat de gemeente geen risico zal loopen. en stelt daarom voor tijdelijk bouwcrediet te verleenen. Hij stelt zichzelf beschikbaar om te zorgen, dat de gemeente geen schade zal lijden. De heer van Leijenhorst acht het ge wenscht, dat door de verzoekers wordt aangetoond, dat door den bouw in een tekort wordt voorzien, en dat de gemeen te geen schade zal loopen. Indien dit aan getoond kon worden staat hij sympathiek tegenover dit verzoek, temeer, omdat dan een aantal werkloozeu arbeid kunnen vin den. Weigert namaak! Vraagt de echte Poeders en Tabletten I Echt zijn ze alleen, wanneet op de verpakking de naam van den fabrikant Iin nevenstaande handteekening voorkomt De heei Boender is ook voor inwilliging van het verzoek, om dezelfde redenen als door den heer van Leijenhorst aangegeven. Het betreft hier geen steun, in dien zin. dat ook andere groepen van personen daarop aanspraak zouden kunnen ma-ken, omdat het hier het verleenen van credie- ten betreft, waarvoor soldie onderpanden in de plaats komen. De heer Kimman meent, dat op het al gemeen beiang moet worden gelet. Hij meent dat wanneer de gemeente deze weg opgaat, andere groepen der bevol king als bollenkweekers, die ook door de crisis worden getroffen eveneens om steun zullen komen, en de consequenties zullen niet te overzien zijn. De heer Drop aoht het verzoek niet goed geformuleerd, men had toch eerst eens moeten omschrijven wat men wil bouwen. Voorts achtte hij het verstrek ken van bouwcrediet zeer gevaarlijk. Hij wijst op Rotterdam, dat duizenden werk- loozen heeft en desondanks geen bouw crediet verstrekt. Voorts wijst hij er op, dat het onmoge lijk is, om gelden op hypotheek te krij gen, zoodat bij het eventueel tot stand koinen van den bouw de moeilijkheden eerst pas komen Hij stemt daarom van harte in met het afwijzend advies van B. en W. De heer van der Stoel vraagt, of het niet beter is, over het verzoek praeadvies uit le brengen. Do voorzitter meent, dat hiervoor geen redenen aanwezig zijn. Hij acht het ver strekken van gelden voor bouwcrediet in deze tijden zeer gevaarlijk en is van mee ning dat zelfs wanneer de Raad het ver- j zoek zou inwilligen, Ged. Staten dit be sluit niet zullen goedkeuren. De heer Boichel voorziet ook zeer groo- te moeilijkheden. De heer Schalekamp meent dat er abso luut geen risico is voor de gemeente, mits een goede controle wordt uitgeoefend. De heer Wildt Meijboom stelt de vraag of het wn op den weg der gemeente ligt dergelijke credieten te verstrekken. Voorts ziet hij de noodzakelijkheid niet in van het bouwen van woningen zooals adres santen voorstellen te stichten. Dergelijk soort woningen zijn er in Wassenaar nog voldoende beschikbaar. Om deze redenen zal hij voor het voorstel van B. en W stemmen. De ïeer Boonder vraagt of de heer Drop hot risico eens wil aantoonen, dat volgens den heer Schalekamp bestaat. De heer Drop wijst er op, dat het risico afhanke lijk is "an dc persoonlijke soliditeit der bouwers, als zij niet aan hun verplichtin gen kunnen voldoen en de betalingen sta ken loopt de credietgever den ka.ns met half afgebouwde huizen te blijven zitten. De heer Idenburg meent, dat het juister is af te wachten wat de Regeering in deze zal doen. Het voorstel wordt daarop in stemming gebra-cht en aangenomen met 11 tegen 3 stemmen, zoodat afwijzend is beschikt. Wordt besloten den huur van een per ceel teelland in verband met den aanleg van de Storm van 's-Gravesandeweg op te zeggen. KOUDEKERK. Gevestigd: Oornelis van Doesburg en gezin, van Barwoutswaarder; Pieter Zielstra, van Linschoten; Johanna Ver kade, van Woubrugge; Niesje van der Bijl, van Hazerswoude; Marinus van Willigen en gezin, van Alphen a d. Rijn; Roelof Hoogkamp, van DoniawerstalMarijtje Dorrepaal, van Zeist; Jan Bijster veld en gezin, van Heerde; Sibbe de Vries en ge zin, van Utingeradeel. Vertrokken: Gretha W. van Wijn gaarden, naar Wassenaar; Abraham Leen heer, naar Amsterdam; Marie Zwanenburg, naar Waddinxveen; Beatrix Dorrepaal, naar Noordwijk; Christina van den Berg, naar Haarlemmermeer; Jan Bergsma, naar Joure; Simon van den Berg en gezin, naar Zegwaart; Hendrik de Heer en gezin, naar j naar Alphen a.d. Rijn; Johanna B C. i Heemskerk, naar Bodegraven; Johanna A. Pel, naar Alphen a.d. Rijn. Z0ETERW0UDE. Boeren Spaar- en Leenbank. Dinsdag avond hield de Coöp. Boeren Spaar- en Leenbank de verplichte algemeene jaarver gadering. Vertegenwoordigd waren 167 le den waarvan een tiental bij volmacht. De vergadering werd geopend door den di recteur, den heer Adr. v. Leeuwen. In dit openingswoord werd medegedeeld, dat de heer C. H. de Boer, kassier, in deze verga dering als secretaris zal fungeeren. Het was den directeur een vreugde de tevie- denheid namens het bestuur te kunnen weergeven over de leden betreffende het voldoen aan de verplichtingen, ondanks de moeilijkheden van dezen tijd. De notulen der vorige vergadering werden na lezing onveranderd goedgekeurd. Vervolgens bracht de secretaris verslag uit over het jaar 1931. Uit dit omvangrijk werk kwamen de volgende meest belang rijke zaken naar voren. In het bestuur en in den Raad van Toe zicht kwam geen verandering. Het leden tal was op 1 Januari 1931 211, 6 nieuwe zijn toegetreden, 4 overleden, 1 vrijwillig uitgetreden, 2 vertrokken, zoodat het getal met een lid is verminderd. Er zijn 15 vergaderingen van het bestuur en van den Raad van Toezicht 'gehouden. Er werden 20 nieuwe voorschotten verleend, terwijl 15 geheel werden afgelost. Op 1 Januari 1931 waren 848 spaarbank boekjes met een bedrag van 544.295.67 in omloop; 66 nieuwe zijn ingeschreven en 36 terugbetaald. Met een vooruitgang van 30 waren er aan het eind. van het jaar 878 spaarboekjes, waarop stond ingeschreven totaal ƒ523.783.89. Aan rente is bijgeschreven 15.120.01, uitbetaald 271.57. De kassier doet een be roep op de s-paarders tot het steeds tijdig indienen voor 31 December van de boek jes voor bijschrijven der rente. Aan voorschotten had de bank op 1 Jan. '32 te vorderen 364.587.89, uitstaande op 158 voorschotten, 22 nieuwe voorschotten met een bedrag van 82.050 zijn verleend geworden en 15 met een kapitaal van 16.585.67. Op tijd is betaald 14.517.74, zoodat achterstallig was op 31 December 1931 een bedrag van 2068.13. Tot op he den is nog te betalen de som van 373.78, waarvan een gedeelte dubieus is. Aan het eind van het jaar waren 47 re kening-courant-boekjes in omloop mot een tegoed van 43.633 en een schuld aan de Bank van 103.961.23. Op 1 Januari had de Bank van de Cen trale Bank te vorderen een bedrag van 162.920.84, op 31 December 1931 was het tegoed 85.226.05 plus ƒ8000.— Obl. Centr. Bank. De gewone jaarlijksche inspectie is in de maand October gehouden. De rapporten waren alleszins gunstig. Na lange conferenties en briefwisseling kon voor twee groote voorschotten, wellko het bestuur op prijs stelde te verleenen ten slotte de goedkeuring van het Centr. Be stuur ontvangen. De rentestandaard werd vanaf 1 Januari verlaagd. Voor spaargelden 3 pet. en voor de voorschotten 4 pet. Vanaf 1 Juli 1931 heeft de Centrale Bank wederom haar rente met y, pet. ver laagd en maar 2 pet. aan de locale ban ken vergoed; toch heeft het bestuur en de R. v. T. de rentetype gehandhaafd op 3 pet. en wenscht dit voorloopig, zoo mogelijk, te blijven doen. Het reservefonds is door de bijgestorte winst over 1930 gestegen tot een bedrag van ƒ30.485.34. De gemaakte winst over het afgeloopcn jaar bedraagt 3205.19, waardoor nu dit fonds klimt tot 33.690.53. Deze mooie winst over 1931 is te dan ken aan de meerdere voorschotten die uit gestaan hebben, waardoor minder gelden aan de Centrale Bank hebben gestaan. Op 1 Januari 1932 is de heer J. Berk Gz. aangesteld als hulpkassier in de plaats van den heer J. v. Diemen. Het verslag wijdt nu waardeerende woorden aan den heer Joh. v. Diemen voor de toewijding en goede samenwerking gedurende vele jaren. Het verslag wijdt vervolgens een be schouwing aan deu economischen toestand, waarbij de leden vooral van Ihnd- en tuin bouw zoo ernstig zijn betrokken. Met een opwekking tot Godsvertrouwen in deze zware tijden eindigt dit keurig en uiterst volledig verslag. Door den heer H. J. v. d. Krogt werd verslag uitgebracht van dc algem. vergade ring van de Coöp. Centr. Raffeisen-Bank te Utrecht. Vervolgens werd de Rekening en Balans over 1931 vastgesteld als volgt: Ontvangsten: Inhoud der kas op 31 Dec. 1930 17.528.09. Ontvangsten van de Spaar bank 253.010.74. Terugbetaalde voor schotten 43.578.82. Ontvangsten in loopen- de rekening: a. van de medeleden 188.619.83; b. van de Centrale Bank 243.249.07e. van de verkochte waarde 1000.d. afschrijvingen 150.e. op de reserve gebrachte winst '30 1526.99; f. van de Post-chèque-Girodienst 12.224.08, te samen 446.787.97. Ontvangen rente: a. van voorschotten ƒ14.517.74; b. in loopendo rekening 3922.c. van coupons 1215. d. van de Centrale Bank 2962.75; Ontvan gen provisie en kosten: a. van voorschot ten ƒ94.31; b. in loopende rekening 200.31. Totaal ƒ784.029.66. Uitgaven: Uitgegeven aan de Spaar bank 273.522.52. Gegeven voorschotten 82.050.Uitgaven in loopende rekening a. aan medeleden 212.434.60; b. aan do Centrale Bank 165.554.28; c. aan gekochte waarde 1368.68; d. aan de Post Chèque- Girodienst, te samen 390.016.57. Uitgege ven rente: a. aan de Spaarbank 15.291.56; b. in loopende rekening 1328.87. Bijdrage Centrale Bank 93.25. Salarissen van den Kassier en Hulpkassier 1850.Afschrij vingen 150.Diverse uitgaven 1228.65. Op de reserve gebrachte winst 1930 1526.99. Inhoud der kas op 31 Dec. 1931 16.971.23. Totaal ƒ784.029.66. Bezittingen: Inhoud der kas op 31 Dec. 1931 16.971.23. Uitstaande voorschotten: a. Hypothecaire 191.322.66; b. borgstel ling enz. 173.265.23, te samen 364.587.89. To goed in loopende rekening: a. rekening houders 103.961.23; b. Centrale Bank ƒ85.226.05; c. Aandcelen Centrale Bank 80.d. Aand. Coöp. Grondk. Bank 100.e. Deposito Obl. Centr. Bank 8000.f. Waardepapieren 18.950.g. Meubilair 817.78; b. Poet Chèque-Giro- dienst ƒ120.11, te samen ƒ217.256.17. Nog te vorderen rente van voorschotten ƒ2068.13. Nog te vorderen rente van effec ten 225.—. Totaal 601.107.42. Schulden: Schuld aan de Spaarbank 523.783.89. Schuld, in loopende rekening a. rekeninghouders 43.633.b. Reserve fonds 30.485.34, te samen 74.118.34. Sal do of winst over 1931 3205.19. Totaal ƒ601.107.42. Vervolgens hadden de verkiezingen plaats. In het bestuur was een vacature ontstaan door ontslagname bij de periodie ke aftreding van den heer G. Belt. Candi- daten waren de heeren: 1. Th. B. v. Galen; 2. Jac. de Jong; 3. Adr. Berg. Gekozen werd met 133 stemmen de heer Th. B. v. Galen. Het aftredende lid van den Raad van Toezicht, de heer J. Berk Gzn., werd met 131 stemmen herkozen. Na afloop van deze verkiezing richtte de voorzitter zich tot de heer G. Belt om in een hartelijke afscheidsrede te danken voor de diensten gedurende 20 jaar aan den Bank bewezen en voor de goede sa menwerking in het bestuurs steeds van hem ondervonden. Onder luide bewijzen van instemming wordt de heer G. Bolt tot eere-lid benoemd. Ook brengt de voorzitter dank aan den heer J. v. Diemen voor zijn goede ver vulling van het hulpkassierschap goduren- de zoo vele jaren. Op voorstel van het bestuur worden ver volgens 2 ledon wegens vertrek geroyeerd. Bij de mededeelingen deelde dc voorzit ter mede, dat volgens het rapport van do Inspectie de Bank kerngezond mag ge noemd worden. De rondvraag leverde niets op, waarna de voorzitter de vergadering sloot met een woord van dank voor de goede vervulling van de verplichtingen in dezen tijd en een opwekking aan degenen die over gelden beschikken tot belegging aan de Bank, op dat weer anderen aan credieten kunnen ge holpen worden tot vervulling van de echte sociale taak van de Bank. V raag: Hoe luidt het gebedsformulier, dat de burgemeester uitspreekt bij den aan vang van de Raadsvergaderingen. Antwoord: Het gebed luidt in ver schillende gemeenten aldus: „Almachtige Eeuwige God, wij dragen U de werkzaamheden welke wij heden zullen verrichten op, en smeeken U, ons Uwe bij- zondere voorlichting en bescherming te ver leenen, opdat deze werkzaamheden mogen strekken tot heil en zegen van de ons toe vertrouwde Gemeente, en dezelve mogen leiden tot meerdere eer en glorie van Uwen Naam. Amen". In andere gemeenten wordt een afwijkend formulier voorgelezen. DE AVONTUREN VAN EEN VERKEERSAGENTJE. 367. Keesie en de matroos gingen op onderzoek uit en ze kwamen bij een grot, waarvan de ingang bijna geheel was bédekt met waterplanten. Wie weet wat daar nog te zien is. Daar is misschien de blauwe grot van Capri niets bij. Daar moeten wij, zeide de agent, eens pools hoogte neme 368. De waterplanten werden verwijderd en de twee avonturiers traden binnen. Voor alle zekerheid, want men kan niet voorzichtig genoeg zijn, had Keesie zijn sabel getrokken en hield die in de hand. De grot bleek grooter te zijn, dan ze dachten. Want daarin bevond zich een heel boseh van versteende boomen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 15