RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN I" VRIJDAG 6 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 DE MOORD OP NOTARIS COURRECH STAAL TE GORINCHEM. Behandeling in hooger beroep. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage be handelde de zaak tegen C. S., 28 jaar land- bouwerskn. uit Woerden, thans gedeti neerd, die door de Rechtbank te Dor drecht wegens doodslag op notaris Cour- reoh Staal te Gorinehem, is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf tegen welk von nis verdachte appèl heeft aangeteekend. In deze zaak waren vijf getuigen door den advocaat-generaal, mr. J. A. de Visser, gedagvaard. Verdachte die in eerste instantie is ver dedigd door mr. A. van Os, uit Dordrecht, werd thans bijgestaan door mr. dr. W. A. Vrolijk uit Arnhem. Verdachte antwoordt op de vraag, waar om hij in hooger beroep was gekomen, stot terend dat hij zich ongelukkig gevoelde. I Als eerste getuige wordt daarna voor- geroepen de notarisklerk J. B. Needt, die verklaarde hoe hij na door de dienstbode te zijn gewaarschuwd, zich in den avond van 5 November 1931 naar het kantoor van Notaris Courrech Staal had begeven en hem daar levenloos in diens werkka mer heeft aangetroffen. De commissaris van politie W. v. d. Ma- rel uit Gorinehem is te ongeveer 8.30 naar I het kantoor van den notaris gegaan om een onderzoek in te stellen. Hij vond alles in wanorde in de brandkast open gebro ken, terwijl bij onderzoek bleek 6000 te zijn ontvreemd. De notaris lag dood op den vloer. Door getuige is het lijk ter onder zoek aan dr. Hulst overgedragen. Spoedig viel de verdenking op S. wien hij op 8 November een verhoor afnam. Na aanvan- kelijk ontkend te hebben, legde S. ten slotte een volledige bekentenis af en gaf toe naar Gorinehem te zijn gekomen om goedschiks of kwaadschiks geld van den notaris los te krijgen. Na de pauze wordt gehoord de getuige W. J. Buchner, hoofdagent van politie te Gorinehem, die op den avond van den moord don toestand heeft opgenomen en ver schillende voorwerpen in beslag heeft ge nomen. Uit een onderzoek is get geble- ken dat S. in moeilijkheden zat en ver- schillende personen geld heeft geleend. Getuige L. v. d. Werf hoofdagent van politie te Woerden heeft op 14 November een onderzoek in de woning van S. inge- j steld en toen een bedrag van 4800 in verschillende coupures in bed aangetrof fen. De commssionnair F. A. Groeneveld uit Rotterdam verklaarde dat S. op 24 Octo ber te zijnen kantore is gekomen om over een hypotheek van 4600.te spreken. S. verzweeg bij die gelegenheid, dat hij een tweede hypotheek op zijn huis had. S. heeft naderhand, over den moord ge sproken en gezegd dat het een klein kunstje was om iemand te vermoorden. Bij de ondervraging door den president over zijn finantieele transacties, antwoord de S. slechts met een hoofdknik. Ook de verschillende onderdeelen van de misdaad zelf worden door don president behandeld oahet bezoek van S. per fiets aan Gorin ehem tegen 6 uur, bij welke gelegenheid de verslagene hem verzocht bad tegen 8 uur terug te komen. Daarna werd nog eens nagegaan wat er bij den notaris be sproken was, alsmede hoe na de weigering aan notaris Staal om geld te geven, ver dachte woedend is geworden, en hij den notaris met de vuist een slag gaf, waarop edze togen den schoorsteenmantel viel, waardoor deze afbrak en daarna op den grond viel, waarop verdachte zijn slacht offer zoo lang bleef staan totdat hij geen taeekenen van leven meer vertoonde. Vervolgens ondervroeg de president S. naar de wijze waarop hij zich van het geld had meester gemaakt en het huis en de stad verlaten heeft en meer speciaal waar de 1500.die niet terechtzijn ge komen, gebleven zijn. L. zeide dit niet te weten. De advocaat-generaal mr. J. A. de Visser bracht hulde aan de aotiviteit van den ge tuige v. d. Marei die den sluier van dit ge heim oplichtte. Volgens spr. heeft S. zich na het volvoe ren van zijn daad uiterst kalm gehouden, zoodat niemand iets aan hem merkte. Naar spr.'s meening is het de bedoeling van S. geweest om den notaris eerst te dooden en daarna den diefstal te plegen. Tegenover den notaris en zijn neven Huisman heeft S. steeds gelogen en zijn finantieele positie anders voorgesteld dan deze was. Op 4 November teekende S. een con tact waarbij hij zich verbond om op 18 November 1500 te betalen aan zekeren N. voor overname van een melkzaak ter wijl hij geen cent bezat. Uit een en ander blijkt, dat verdachte, het plan te voren rustig heeft opgevat, te meer waar hij, toen hij gedurende twee uren in Gorinehem moest blijven gezorgd heeft, dat niemand hem zou zien. Spreker achtte de qualificatie van de Dordtsche Rechtbank onjuist. Naar zijn meening moet die luiden: overtreding van art. 288 W. v. S. Het speet spr. dat het O. M. niet in hooger beroep is gekomen, omdat verdachte dan een zwaardere straf zou kunnen wor den opgelegd; derhalve vroeg hij vernieti ging van het vonnis der Rechtbank en op nieuw veroordeeling van S. tot 15 jaren gevangenisstraf. In een kort pleidooi heeft mr. Vrolijk pit Arnhem betoogd, dat door verschillende omstandigheden 8. tot zijn vreeselijke misdaad is gekomen. Zijn vrouw, die van heling is vrijgesproken, wordt thans in een krankzinnigengesticht verpleegd. Plei ter verzoekt clementie. Mr. de Visser zeide toe te geven, dat de straf zwaar is, maar de verdachte heeft de ergste misdaad begaan die het W. v. S. kent, daarom moest ook de straf zwaar der zijn. De krankzinnigheid van de vrouw is niet permanent, zij is reeds uit de stich ting ontslagen. Nadat de verdediger nog op clementie had aangedrongen bepaalde het Hof de uitspraak op 18 Mei a.s. DE FRAUDE BIJ DE VEREENIGDE BAKKERIJEN TE DEN HAAG. Behandeling voor het Haagsch Gerechtshof. Het Haagsch Gerechtshof behandeld6 Woensdag het hooger beroep van den vroegeren directeur der Vereenigde Bak kerijen aldaar, die door de rechtbank I veroordeeld was tot een jaar gevangenis straf wegens verduistering van 9000. I uit de kas der vennootschap. Als getuige werd een der commissaris sen gehoord, die op de desbetreffende vraag van den raadsman van verdachte, mr. Morosco, antwoordde, dat verdachte vrceger vrij veel geld van de vennoot schap geleend had voor het doen van betalingen; dit bedrag zou wel vijf dui- zend gulden of meer bedragen hebben. President, jhr. von Weiier: Had ver- J dachte zich toen reeds een groot bedrag toegeëigend? Get.: Daar was drie of vier jaar gele den nog geen sprake van. De commissarissen zouden van deze zaak geen werk gemaakt hebben, daar zij het feit, dat verdachte geld uit de kas leende, niet zoo erg vonden; natuur lijk hebben zij er op gestaan, dat ver dachte het geld terugstortte De inspecteur van politie, die in den nacht van 30 November op 1 December toen verdachte een roofoverval op zijn kantoor in de Bilderdijkstraat had gefin geerd, een onderzoek instelde, verklaarde, dat verdachte verzocht had, de onbeken de daders van den .,overval" op te spo- Bij zijn verhoor bekende verdachte de ten laste gelegde verduistering. Door spe- culeeren had hij in twee jaar veel ge'd verloren; in totaal had hij negenduizend gulden uit de kas der vennootschap ge nomen. Toen begin December de divi- dend-uitkeering moest plaats hebben, be greep hij, dat zijn daad zou uitkomen Toen heeft hij den overval in scène gezet» In zijn requisitoir zeide de advocaat- generaal. mr. De Visser, dat verdachte handig gebruik gemaakt heeft van de tijdsomstandigheden, waarin veel roof overvallen plaats hebben. Degenen, die hem gebonden op den grond vonden lig gen naast de open brandkast, konden niet anders denken, dan dat er een over val had plaats gehad. De valsche aan gifte past dan ook geheel in het kader van dezen opzet, aldus spr.. zoodat het onaannemelijk is, dat verdachte geen klacht zou hebben ingediend. Reeds uit bet feit, dat hij aan de politie opgave deed van de gebeurtenis, volgt dat hij een valsche aangifte gedaan heeft. Daar om meent spr., dat Je rechtbank een ver keerde beslissing heeft genomen door verdachte van de valsche aangifte vrij te spreken, alleen op gronl van het feit, dat niet is komen vast te staan, dat ver dachte op de vraag van der inspecteur van politie geantwoord zoa hebben, dal hij de opsporing /an de onbekende da ders verzocht. Het zou te formeel zijn cm verdachte op grond hiervan vrij te spre ken; immers de vraag van den inspecteur was zuiver formeel. Spr. acht verdachte dan ook schuldig aan het doen van een valsche aangifte. Wel zijn er gunstige omstandigheden, die in aanmerking ko men; verdachte is iemand, die zich zelf heeft opgewerkt. Toch heeft hij de ver duistering erger gemaakt door de valsche aangifte, daar hij de schuld op anderen heeft trachten te schuiven. Mr. De Visser acht het gebeurde een zeer ernstig feit, omdat verdachte als di recteur van een vennootschap zich aan de kas vergrepen heeft. De opgelegde straf acht spr. juist. Hij requireerde dan ook vernietiging van het vonnis der rechtbank en veroordeeling tot een jaar gevangenisstraf, wegens verduistering meermalen gepleegd en wegens het doen i van een valsche aangifte. Verdachte's raadsman, mr. Moresco, pleitte primair vrijspraak en subsidiair oplegging van een voorwaardelijke straf. De uitspraak werd daarop bepaald op 18 Mei a.s. Opgeheven, wegens gebrek aan actief Th. Overmeer, Noordwijk aan Zee C. Walraven, H i 11 e g o m. Uitgesproken N. van Egmond, bloemist Valken burg, Z. H.cur. mr. J. M. Hempenius, Warmond. F. Leder Jr., koopman, Leiden; cur. Mr. A. W. Labohm, Leiden. P. van Diemen, los werkman, R ij p w e- tering. Cur. mej. Mr. D. M. 't Hooft, te Aalsmeer. J. H. Schrama, caféhouder, H i 11 e- g o m, Cur. Mr. F. J. Gerritsen, Haarlem. H. Heenk, landbouwer en veehouder, Leimuidonè Cur. Mej. D. M. 5t Hooft, Aalsmeer. L. Bakker Jzn., tuinder en bollenkwee- ker, Boelofarendsveen; Cur. Mr. W. G. J. Veenhoven, Haarlem. Jacob Maarse. bloemist, Aalsmeer; Cur. Mr. Julius Hoog, Haarlem. Albert Maarse, bloemist, Aalsmeer. Cur. Mr. Julius Hoog, Haarlem. Handelsvennootschap onder de firma J. D. Maarse en Zonen, Aalsmeer. Cur. Mr. Julius Hoog, Haarlem. P. A. Opdam, groenten en fruithande laar, L i s s e. Cur. Mr. F. J. Gerritsen, Haarlem. Het aantal faillissementen. de 48, Uitgesproken faillissementen in maand April: Noord-Holland (excl. Amsterdam) Amsterdam 56, Zuid-Holland (excl. den Haag en Rotterdam) 50, den Haag 45, Rotterdam 41, Utrecht 19, Gelderland 38, Noord-Brabant 37, Limburg 17, Zeeland 5, Friesland 20, Groningen 9, Drente 3, Overrijssel 12. Totaal over April 400 faillissementen. Totaal vanaf 1 Januari 1531 faillisse menten. Totaal zelfde tijdperk vorig jaar 1195 faillissementen. Volgens het weekblad „Handelsbelan gen" werden gedurende de maand April bij de gezamenlijke griffies in Nederland gedeponeerd 187 crediteurenlijsten met een totaal passief van 4.435.790.48, waarvan preferent 950.413.36. Sedert 1 Januari 1932 werden in totaal gedeponeerd 713 crediteurenlijsten met een totaal passief van 18.376.361.28, waarvan preferent 4.308.881.21. KATWIJK AAN DEN RIJN. Boerenleenbank. Woensdagavond hield de Coöp. Boerenleenbank haar jaarvergade ring in Hotel de Roskam De voorzitter, de heer A. Korpelshoek, opende de vergade ring en heette allen hartelijk welkom. Na lezing der notulen door den secretaris de heer J. v. d Perk. welke notulen wer den goedgekeurd, volgde het financieel ver slag door den kassier, uit welk verslag, dat nog werd toegelicht aan de hand van cij fers van vorige jaren, wij de volgende cijfers vermelden Spaargelden. Te goed der uilegers op 1 Jan, 1931 f 126.252 47 In 1931 is ingelegd f 69 648.14 Totaal ingelegd f 195.900.61. Te rugbetaald aan spaarders f 56.378.23 1/2. Het tegoed der spaarders bedroeg op 31 Dec. 1931 f 139.522.37 1 2. Voorschotten Uitstaande voorschotten op 1 Jan. 1931 f 42 571.35. In 1931 is aan niuewe voorschotten uitgegeven f 9706 23. Totaal der uitstaande voorschotten f 52.277.58. In 1931 is door voorschotnemers terugbetaald f 5931 35. Op 31 Dec. 1931 was er te vorderen f 46.346 23 Loopende rekening met de leden. Op 1 Jan. 1931 was er te vorderen van 'R'ek. Crthouders f 30.377.14. Uitgegeven aan de leden f 22-2.436 31 Totaal uitgegeven in Loopende Rekening f 25-2.813.35. In 1931 is in Rek. Crt. ontvangen<f 186.142.65 Ver schuldigd door Rek Crthouders op 31 Dec. 1931 f 66.670.70. Loopende Rekening met de Centrale Bank Op l Jan. 1931 was het tegoed bij De Centrale Bank f 54.733.91 In 1931 is bij de Centrale Bank gestort f 131.390 S9. Totaal tegoed f 186.124.80. Opgenomen bij de Cen trale Bank f 157 014.61. Op 31 Dec. 1931 was te vorderen van de Centrale Bankf 29.110 19 Eindcijfer der ontvangsten over 1931 f 590,378.39. Eindcijfer der uitgaven over 1931 f 584.416.70 1/2. Kassaldo per 31 Dec. 1931 f 5961 68 1/2 Ledental 1 Jan. 1931: 85; op 31 Dec. 93. Rek. Crthouders 1 Jan. 1931: 35; op 31 Dec. 44; Aantal voorschotten per 31 Dec. 1931: 36. Aantal spaarders 1 Jan 1931: 262. Nieuw uitgegeven boekjes 30. De winst over 1931 bedraagt f 1154.04. Reservekas (behalve de winst van 1931- f 7929.49, De rekening en balans werden goedge keurd Het saldo zal bij de reserves wor den geboekt. Bij de hierna gehouden bestuursverkie zing werden als lid van het bestuur en Raad van Toezicht respectievelijk herkozen de heeren L. v Paridon en J. Haasnoot. Bij de rondvraag werd de vraag gesteld of van de te verstrekken spaarbusjes door de Bank een ruim gebruik wordt gemaakt. Het bestuur antwoordde, dat hierop wel de aandacht is gevestigd doch het gebruik kon nog grooter zijn. De aandacht op deze gratis verstrekking zal nog eens gevestigd worden. Hierna sluiting. NOORDWIJK. Geboren: Hendrikus Nicolaas, z. v. A. J. Weyers en G. Heemskerk. Antonius Leonard us Josephus, z. v. P. J. v. d. Berg en C. E. A. v. d. Hoeven; Livinus Leonar- dus, z. v. J. A. v. d. Meer en M. J. M. An- gevare. Dina, d v G. J. Kloeke en G. v. d. Berg. Magdalena Theresia Geertru- de, d. v. J. M. Gaspers en A. M. E. Jacobi. Piet. z. v. A. Barnhoorn en P. v. d. Voet. Thomas Bernardus Wilhelmus, z. v. Th. B. F Kret en C. Tetteroo. Petrus Theo- dorus, z. v. W: F. eBrkhout en F. G. Hoek. Ondertrouwd: W. Hoek, 26 jaar en A. Hazenoot, 23 jaar. W. J. Vlasveld, 24 jaar en A. J. v. Eeden, 25 jaar. J. v. Duyn 23 jaar en A. de Heus, 19 jaar. M. v. d. Berg, 24 jaar en P. C. v. d. Berg, 26 jaar. Getrouwd: W. Hoek, 26 jaar en A. Hazenoot, 23 jaar. C. J. de Witt, 23 jaar en M. Koopmans, 21 jaar. Overleden: Cornelis Haasnoot, 2 jaar, z. v. L. Haasnoot en C. Scholman. Cornelia Frederica Johanna v. Egmont, 73 jaar, geh. met J Kroes. Janke Johanna Cornelia v. d. Wijngaard, 43 jaar, geh. met J. v. Leeuwen. Jan Joseph Kneepkeus, geh. met M. Ormans. TER-AAR. Ook het grasgewas deelt in de malaise. Door de gemeente werd dezer dagen het grasgewas langs de gemeentewegen open baar verhuurd, waarvoor maar één, zegge één inschrijver was, en deze wilde voor de heele boel één gulden geven per jaar! GEMEENTERAAD VAN S ASSEN HEIM De Raad kwam Woensdagavond in open bare vergadering bijeen. Afwezig: de heer A. Warnaar. Na opening der vergadering worden de notulen goedgekeurd. Tot commissaris van de N.V. Electrici- teitsbedrijf werd met alg. st. herbenoemd de heer Speelman. Medegedeeld werd, dat op 3 Mei als werkloos staan ingeschreven 127 personen totaal, waarvan gehuwd 86 en ongehuwd 41. Dit is met 1 April vergeleken een ver mindering van 84. Medegedeeld werd, dat er dit jaar 19 vergunningen zijn verleend voor het bou wen van woningen; voor het bouwen van bedrijfswoningen 22; verbouwingen respec tievelijk 8 en 4. Een schrijven van Ged. Staten, dat de jaarwedden van burgemeesters, secretaris sen en ontvangers in deze provincie worden gekort met 3 pet. gedurende 3 jaar. Wan neer de financieele toestand der betreffen de gemeente dat eischt, zijn Ged. Staten bereid, voor die gemeenten een bijzondere regeling te treffen. De voorzitter wijst erop, dat de Raad be sloot 5 pet. pensioenbijdrage te vragen. Na eenige bespreking werd besloten, dat de financieele commissie advies zal uit brengen. Aan de orde was daarna de verleening van het vergunningsrecht voor de verkoop van sterke drank. Ingekomen wa<s een ver zoek van den R. K. Bond van Caféhouders om het vergunningsrecht te verlagen. B. en W. gevoelen daar niets voor. De heer Van Breda kon zich wel met dit voorstel vereenigen, mits de perceelen niet te hoog worden getaxeerd. Daarover hebben spr. klachten bereikt. Ook de heer Verkley vond de taxatie in vergelijking met de omgeving veel te hoog. De voorzitter bestreed deze zienswijze, waarna het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Een verordening op het beheer van de bedrijven van de gemeente werd na veel o ver-en-weer gepraat goedgekeuid. Daarna was aan de orde herstemming over den grondslag voor de Wegenbelas ting. B. en W. stelden voor de lengte der perceelen als maatstaf te nemen. Na einde- looze discussie werd dit voorstel verworpen met 73 stemmen. De straatbelasting indien deze wordt ingevoerd zal dus geheven worden vol gens de belastbare opbrengst der percee len. Met het oog op de toekomstige verbree ding van de Klapbrug werden eenige stuk jes grond en water aan het Rijk in eigen dom afgestaan. Verhuring Sportterreinen. Weth. Bader deelde mede, dat „Ter Leede" Sporthoff wil huren en „Teylingen" het terrein aan de Kooi, beide voor 450.Nu is er nog een derde vereeniging „T.O.P.", die met een van de beide vereenigingen tot overeen stemming moet komen. De heer Speelman vroeg of er aan de Beukenlaan geen terrein voor T.O.P. ia te vinden. Weth. Warnaar heeft ernstig bezwaar, dat „Teylingen" (zooals het vroeg) de vrije beschikking zou krijgen over het terrein. Het laatste woord bij onderverhuring moet blijven bij B. en W. Het onderhoud van de kleedkamers moet voor rekening van den huurder komen. De heer Bisschops wees erop, dat als op het terrein iets geschiedt, wat in strijd is met de orde, B. en W. toch altijd gerech tigd zijn in te grijpen» Spr. gelooft echter niet, dat „Teylingen" tegen eenige be perking bezwaar heeft. De heer Van Zonneveld wensohte aan T. O.P. een eigen terrein te schenken, in aan sluiting met de Kooi. De voorzitter bleek dit denkbeeld reeds gekoesterd te hebben. Spr. zou een geheel nieuw terrein willen klaar maken op het weiland. verhuurd aan den heer Nicola (aansluitend aan de Kooi). Het terrein aan de Kooi zal bij den aanleg van den nieu wen Rijksweg naar Amsterdam door mid den gekapt worden. Dit denkbeel vond echter niet aller in stemming. Een langdradige bespreking ont spon zich over de vraag, of onderverhuring van het terrein eerst aan de goedkeuring van B. en W. onderworpen is. De Raad leg de deze bepaling vast. Besloten werd de terreinen te verhuren volgens de voorge stelde bepalingen. Bij de electrificatie van de tramlijn zul len de draadpalen worden gezet op een onderlinge afstand van 60 M. Een groot voordeel is echter als de palen op 40 M. afstand worden geplaatst en deze palen gebruikt worden voor de verlichting. Het Electr. bedrijf keert hiervoor een bedrag van 1830 aan de gemeente uit. B. en W. stellen voor stappen daarvoor te doen. De heer Van Breda informeerde, of de nieuwe wijze van verlichting niet duurder zal zijn. De voorzitter antwoordde, dat een ver beterde verlichting zeker hooger kosten zal meebrengen, maar de Raad blijft geheel vrij. Laat men hiertoe besluiten, mits Lisse er ook toe besloot. De heeren Speelman, Van Zonneveld en Verkley vreesden, dat dit het begin is van hooge kosten. Waarom betaalt het Rijk de verlichting van dezen intercommunalen weg niet? De heer Bisschops steunde het voorstel van J4. en W. Het voorstel van B. en W. werd verwor pen met 9"3 stemmen. Vervolgens werden enkele mededeelin- gen gedaan, waarna de vergadering tegen middernacht werd gesloten. De heer Speelman was intussohen reeds ter ruste gegaan en ook het publiek had de beenen genomen. Hoewel er geen enkel punt van gewicht op de agenda stond, werd er ruim 4 uur gepraat, om geen an der woord te gebruiken. WASSENAAR. Gevestigd: H E Reudink, uit Rot terdam, Rijksstraatweg 344; H. F. van Box- cel ©n vr., uit 'R'otterdam, Schouwweg 10a. J. Hendrikse en gez., uit Den Haag, van Z. van Nyevelstr. 175; C Turnhout geb. Rans- dorp, uit Lisse, Schoolstr. 28; J. A. J. Ver- P. H Noordhoff en vr., uit Den Haag, van meulen en vr., uit Ned Indië, Zijdeweg 23; Bommellaan 5; C. M. de Koning en vr., uit Den Haag, Rijksstraatweg 582; Mevr. H. C. Huygens en zn., uit Den Haag, Burchtstr. 7; E. F. Gaudlitz, uit Den Haag, Burcht- straat 7; G. van Duysen en gez., uit Lei den, Tulpweg 10; W. Wooning en vr., uit Rotterdam, Rijksstraatweg 675; E. J. H. Graf en vr., uit Parijs, Stoeplaan 12; L. J. J. M Meijlink en gez., uit Rotterdam, Sant horstlaan 36; E. van der Marei geb. Kool, uit Alphen a.d. Rijn, Papeweg 33; Wed. J. C. Welten-Nolet, uit Bergen op Zoom, Rid derlaan 1; C. Intveen. uit Den Haag, 'Kfid- derlaan 1; J. C. A. M. van Ginkel en vr., uit Amsterdam, Ridderlaan 1; M. Verweij, uit Den Haag, Schouwweg 72; Wed. A. M. Wagemaker geb. Verweij, uit Den Haag, Schouwweg 72; A. L. Reimeringer en vr., uit Leiden, Schouwweg 72; M. M. Reischl, uit Duitschla'nd, Crocusstraat 13; E. A. Groening, Oostdorperweg 22; E. Kabuth, uit Duitschland, O. Wassen, weg 25; F. W. Holthaus, uit Oberhausen, Tulpweg 20. Vertrokken: G Tunteler naar Den Haag, J. de Withlaan 28; B. Bogenberger naar Den Haag, Cornelis Jolstraat 58; W. Kuling naar Den Haag, Amsterd. straat 49; C. Lenzen naar Oberhausen; P. J. van Om meren en vr. naar Parijs, Quai de Passy 34; T. Bakker en vr. naar Den Haag, Vondel- straat 68; J. M. Bakker naar Den Haag, van Lansbergenstr. 56; I. E. G. Negedly naar Den Haag, N. Havenstr. 74; M Kir- zinger, naar Den Haag; C. M. E. Sadee geb. van Boxtel naar Den Haag, Jul. van Stolberglaan 254; A. Kiemen naar Oosten rijk; A. C. Ran naar Hoogland, Gr. Kop pel 198; A. Binnendijk en vr., naar Ilpen- dam, Wcsterweg, Purmer; M. A. Lavrencic naar Gras; H. Zuierveld naar Wymbritse- radeel, Wolsum bij ouders; A. v. d. Brink en vr. naar Den Haag, W. van Outshoorn- straat 2a; J. van den Berg naar Den Haag; L. J. Raaymakers naar Den Haag, Newt-on- plein 56; A. Okkerse, naar Bruinisse; A. Niedzwitzkie naar Den Haag, J. Blanken straat 80; W. Hilgeman naar Breda, Ginne- kenweg 34; G. Krol naar Nijmegen, Berg en Dal; M. C. de Mooij naar Hillegom, Leid- schestr. 129; J. Elzenga, naar Stompwijk p-a. Harteveld; W. P. v. d. Werf naar Gro ningen, Huysmanstr. 2a; Ph. Bangert naar Ned. Indië; H. v. 1. Helm en vr. naar Den Haag, Valanusstr. 50; H. F. Walther naar Recklinghausen; G. L. v. d. Hoek naar Den Haag, Pr. Mauritsplein 2; J. A. v. d. Broek Humphrey naar Batavia; H. Fichter naar Schiedam, Torenstraat 13. Geboren: Johannes Petrus, z. v. A. M. Beijersbergen en E. W. v. d. Krogt. Jan, z. v. E. de Vries en D. Kikkert. Cornelia Alida Jacoba, d. v. A. E. Noord- over en G. Gladpootjes Maria Bernarda Theodora, d. v. A. L'Amie en E. van Leeu wen. Petrus, z v. H J. Putker en T. M. Oo ster veer. Catharina Agnita Veronika, d. v. C. Bach en F. A. Ruiter. Adriana Cornelis Maria, d. v. J. P. H. Paardekooper en E. J. Lange. Overleden: Adriana Maria Johanna Houtman, 62 jr. ongeh. Gerardus van der Waals, 83 jr., weduwnr. van J. H. van Zan ten. Ondertrouwd: J. W. Kortekaas en J. Kulnitzer. J. Diedenhofen en M. P. van Leeuwen. Gehuwd: T. T. ten Have en W. P. van der Werff. Chr. Nierse en D. Hilgeman. T. J. Jansen en F. H. Duit. N00RDWIJKERH0UT. Geboren: Catharina Maria, d. v. Ant. van der Voort-Hekker. Cornelis Francis- cus, z. v. C. Th. Warmerdam-van Dam. Jacoba Huberta Helena Maria, d. v. Chr. Th. van der Raadb-Nulkes. Maria Jo hanna Petronella, d. v H. Duivenvoorden- van der Lans. Johanna Maria, d. v. Th. O. de Vroom-Hoogeveen. Maria Johan na, d. v. Johannes C. Looijestijn-van den Berg. Hubertus Johannes, z. v. A. H. van Kesteren-van den Berg. Catharina Jo hanna, d. v. Gijsbertus Broekè-Elligens. Wilhelmus Gerardus Bernardus, z. v. W. A. Derksen-den Elzen. Marinus Johannes, z. v.z. v. A. A. M. van Emmerik-van den Berg Pieter Jan, z. v. P. Jansen-Jansen. Margaretha Cornelia Maria. d. v Johan nes Weijers-Wijnands. Hendrika Maria Catharina, d. v. J. R. van Lierop-Smink. Maria Catharina Alida, d v. C. J. Nulkes- van den Burg. Adriana Maria Johanna Geertruidt, d. v. A. F. de Groat-van der Putten. Petrus Jacobus, z. v. P. A. War merdam-van Leeuwen. Nicolaas Petrus, z. v. Corn. A. van Paridon-Zwetsloot. Overleden: Theodoras Bus, 84 jaren. Jacobus Heemskerk, 76 jr., weduwn. van Nelida Broekhof. Hcndria Rijbroek, 69 jr., echtgenoot van W. J. de Ridder. Go- defridus A. A. Nelissen, 43 jr. Maria- Steenvoorden, 62 jr., echtgenooie van Pe trus van Lierop. Antoine Cisterne, 68 jr. Piet-er Gortzak, 68 jr., weduwn. van Catharina de Prie. Ondertrouwd: Antonius C. van den. Berg, 28 jr. en Helena Th. van der Meer, 27 jr. Leonardus G. M. Vermin, 23 jr. en Anna Elisabeth Bartels, 27 jr. Simon Schrama, 35 jr. en Cornelia Agatha Heems kerk, 33 jr. Henrdikus Th Kaptein, 26 jr. en Johanna Cornelia Heemskerk, 24 Jr. Hendrik Simon Warmerdam, 33 jr. en Maria Petronella L. Heemskerk, 32 jr. Gehuwd: Wilhelmus H. Turnhout, 34 jr. en Petronella J. van den Berg, 33 jr. Cornelis J. van den Berg, 26 jr. en Helena Maria Duivenvoorden, 28 jr.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14