WOENSDAG 4 MEI 1932 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 4 Mei 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 780.3 te Se.ydisfjord en Vestmanoer. Laagste barometerst.: 753.6 te Dantzig. Verwachting tot den avond van 5 Mei: Meest matige in het Westen, in het Oosten zwakken tot matigen Noord-Wes telijken tot Noorde lijken wind, zwaar bewolkt tot betrok ken met tijdelijke opklaring, waar schijnlijk eenige ieöen of hagelbuien, iets kouder. In het Noord-Westen van het waarne mingsgebied bleef de barometer doorstij gen, verder ontwikkelde zich over Scan dinavië een nieuw depressieijsysteem. De wind is ten onzent naar het Noorden ge draaid, zoodat van Scandinavië uit koude lucht naar onze omgeving wordt aange voerd. Over bijna geheel West Europa is bij dezen koude-inval de morgentempera- tuur gedaald en het is waarschijnlijk, dat nog een verdere afkoeling volgen zal. Hoe wel thans blijkens de Duitsche vliegtuig waarnemingen in de bovenlucht nog geen bijzondere lage temperaturen worden aan getroffen, zal ook daar wel spoedig afkoe ling volgen, zoodat de kans op buiig weer groot is. In de afgeloopen 24 uur is vooral in onze omgeving veel regen gevallen. De Bilt gaf 14 m.M. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 8.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 7.59 uur tot Donderdagmorgen 3.56 uur; van Donder dagnamiddag 8.uur tot Vrijdagochtend 3.55 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 5 Mei voorm. 2.35 uur en nam. 3 uur; Vrijdag 6 Mei voorm. 3.05 uur en nam. 3.30 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting H.ooge Rijndijk: 7 uur 14, 12 uur 14 en 3 uur 14 gr. C. Zweminrichting „De Zijl": 7 uur 13, 12 uur 13 en 3 uur 13 gr. C. J. H. Smit, Leiden, bronz. med.; W. van Sluis, Noord wijk, bronz. med.; C. Kriest, Leiden, zilver, med.; N.V. Kon. Kweekerij Moerheim, zilver, med.; K. B. Lanfers, Haarlem, bronz. med.; G. Lubbe, Oegst- geest, zilv. med.; G. Wachtelaar, Gent, bronz. med. en zilv. plaquette Vreemdelin genverkeer; Leidsche Hortus Botanicus. Siebold-plaquette. DE LEMVOG. Maandag j.l. heeft de substituut-officier van Justitie vergezeld van den rechter commissaris van het Parket te den Haag, een onderzoek ingesteld in de kantoren van de L.E.M.V.O.G, en aldaar eenige boeken in beslag genomen. Mij. der Ned. Letterkunde. De jaarlijksche algemeene ledenverga dering van de Maatschappij der Neder- landsche Letterkunde zal worden gehou den op Woensdag 8 Juni. In het Botanisch Laboratorium zal op Dinsdag 10 Mei prof. dr. P. Arbenz uit Bern een rede houden over „Structur- typen der Helvetischen Alpen". Op 9 Mei a.s. des avonds te acht uur zal in het Organische Chemische Labo ratorium prof. dr. E. Uourneau van het Institut Pasteur te Parijs een lezing hou den over „La chinio t'heropie des proto- Wij verwijzen naar een gemeentelijke aankondiging in dit nummer betreffende de aangifte van leerlingen voor Gymna sium en H. B. S. Prof. dr. S. T. de Bok alhier is be noemd tot lid van de algemeene com missie, aan welke is opgedragen het exa- mineeren van hen. die een akte van be kwaamheid wenschen te verkrijgen tot het geven van middelbaar of lager on derwijs in de lichamelijke oefening. Baron van Voorst tot Voorst-, de nieuw benoemde commandant van de 1ste Infan terie Brigade, heeft ter gelegenheid van zijn ambtsaanvaarding, hedenmiddag een bezoek gebracht aan de Morschpoortkazer ne ter kennismaking met officieren, on derofficieren en troepen van het 4e Reg. Infanterie. B. en W. dezer gemeente hebben met ingang van 1 Mei jl. bevorderd tot Com mies 2e klasse bij den Gem. Dienst voor Sociale Zaken den heer C. R. L. Oost- Bij K.B. is met ingang van 1 Juli a.s. aan den referendaris der P.T T, den heer G. O. Kluit, belast met de functie van directeur van het postkantoor te Leiden, op zijn ver zoek eervol ontslag verleend. UIT DE OMGEVING LEIDSCH CRISIS-COMITÉ. Wekelijksche collecten R.K.H.B.S. f 3.75 en f 5.00. DE SIEBOLD-HERDENKING. Kon. Onderscheiding. Bij de hedenmiddag gehouden lunch bij gelegenheid van de opening der Ja- pansche Bloemententoonstelling, waaraan behalve de tentoonstellingscommissie en de afd. Leiden van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde o.m. aanzaten de burgemeester van Leiden mr. A. van de Sande Bakhuyzen, de heer K. A. graaf van Brandenstein Zeppelin, aange trouwde kleinzoons van von Siebold, en voorts vele leden van het eere-comité, deelde de burgemeester mede, dat het H. M. de Koningin behaagd had den heer Charles de Bosschere, eere-lid der Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde en voorzitter van het uitvoerend Comiteit van de Belgische Collectieve inzending, te benoemen tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Deze mededeeling werd met luid ap plaus begroet. Bekroningen. De Jury kende de volgende bekroningen aan de inzendingen toe: Inzending Stad Antwerpen, plaquet en med. van H M de Koningin; K. Wezelen burg Zoon, Hazerswoude, plaquet en eereprijs H.M, Koningin Moeder; Syndi- kale Kamer Gent, plaquet en med. van Z.K.H Pr. Hendrik; W. Keessen Jr. Zn. nen. Kon. Kweekerij Terra Nova, Aalsmeer, plaquet en med. II.KH. Prinses Juliana; H. den Ouden Zoon, Boskoop, zilveren med. en Beker Leiden; Tuinbouwschool Huis te Land, zilv. med. en Verg. zilv. med. Burgemeester; J. Spaargaren Zonen, Boskoop, zilv. med. en bronz. med. N.'R'.Crt M. Koster Zoon, Boskoop, zilv. med. en Gouden Med. Bloem- bollenc.C. B. van Nes Zoon, zilv. med. en zilv. med. Leidsch Stud.Corps; Felix I Dijkhuis, Boskoop, zilv. med. en verg. zilv. plaquette Kamer v. Kooph.; G. de Ruiter, Hazerswoude, zilv med. en zilv. med. Leidsch Dagblad; Jan v. Gelderen, Boskoop, zilv. med. en zilv. med. N. Rott. Crt.; N.V. Lemkes Zonen, Alphen, zilv. i ined.; D. Baardse Dz., Aalsmeer, zilv. med.; Het Florapark te Noordwijk. Het Florapark te Noordwijk zal op He melvaartsdag bij uitzondering van 8 uur 's morgens af geopend zijn, om hen, die vroeg hun tochten beginnen in de gelegen heid te stellen de bloemententoonstelling te bezoeken. 0EG/TGE£ST. Winkelstand Onder verwijzing naar een advertentie in dit nummer vestigen wij ook hier de aandacht op de opening van den nieu wen rijwielhandel annex reparatie-inrichtmg van den heer P. J. Hogervorst in de Dorp straat. Door een kleine inwendige verbouwing is een aardige winkel tot stand gekomen, waar verschillende rijwielen van diverse merken staan tentoongesteld. De ruime reparatie-inrich ting is achter gelegen. Doordat in het oude dorp een dergelijke zaak nog niet was geves tigd, wordt in een groote behoefte voorzien en zal het den heer Hogervorst zeker niet aan belangstelling ontbreken. WASSENAAR VLIEGFEEST Duitsche vliegers komen demonstreeren Wassenaar krijgt Hemelvaartsdag een vlieg- feest. De Südwestdeutsche Sportfliegerverein uit Giessen komt demonstreeren op Duinrell. Het terrein is thans goedgekeurd. De vliegers zijn al met hun toestellen op Waalhaven. De Südwestdeutsche Sportfliegerverein is opgericht in het voorjaar van 1931. Een aan tal bekende vliegers hebben zich toen aange sloten tot een circus en door heel Duitschland bun vliegkunst vertoond. Zij beschikken over vier vliegtuigen. Eén daarvan, een Klemm L 26, heeft toebehoord aan Tea Raschke, die even plotseling de luchtvaart heeft laten varen als zij er ingestapt was. Als men goed kijkt ziet men op haar oude vliegtuig nog haar naam staan. De onderneming is op Duitsche wijze geor ganiseerd. 't Is alles tot in de puntjes ver zorgd. De toestellen verkeeren in prima condi ties. Van hun eerste optreden af hebben zij veel succes gehad. Meestentijds demonstreeren zij alleen op Zondag en geven lessen door de week. Zij hebben nu nog een tweede Klemm bij zich en dan nog een B.F.M. Op Waalhaven staat ook nog een zwever, maar daarmede zal alhier niet worden gedemonstreerd. Het Wassenaarsche programma omvat: 1. Vlootschouw, 2. Begroetingsvlucht, 3. Demon straties met de Klemm, 4. Kunstvlucht met stilstaanden motor en laplanding, 5. Uitwer pen van postzakken, 6, Rugvliegen (door Al- bert Dietrichs op Klemm. 7 Spiegelgevecht. 8. Acrobatiek (loopings, rolls, Immelmann turns, vrilles en crazy flying. 9. Hoogtemuziek, 10. Demonstratie met valscherm (uitwerpen van een voorwerp). Het is een uitmuntend programma en hoe wel de Duitschers niets vertoonen wat ook niet in ons land te zien is, krijgt men zelden zulk een groot programma te zien. Wat wij op Waalhaven zagen van rugvliegen en acrobatiek was prachtig. De Klemm-Siemens wordt gevlogen door Albert Dietrichs, de B.F.W. door Ludwig Maier, de Klemm Argus door Hermann Otto Erbprinz zu Solms-Hohensolms-Lich, de Klemm Mercedes (het kleinste) door Erich Wiegmayer (verandering voorbehouden). In Duitschland werken met het valscherm Georg Resch en Erich Wiegmaier. De demonstraties beginnen om 2.30 uur. Het veld is van Leiden uit te bereiken met de Wassenaarsche tram (halte De Drie Pape gaaien, dan den Schouweg op, tot aan de R.K. kerk). De acrobatische toeren, die de heeren ver toonen, zijn geen waaghalzerij. Er wordt mee gedemonstreerd, wat een geoefend kunstvlie ger over een toestel te zeggen heeft. „Vad." GEMEENTERAAD. De Raad dezer gemeente kwam heden morgen in openbare vergadering bijeen. Aan den heer M. Peereboom, hoofd van de openbare Lagere School alhier is op zijn verzoek eervol ontslag verleend met dank betuiging voor de gedurende 40 jaren aan de gemeente bewezen diensten. Vastgesteld worden de verordeningen op de heffing invordering van het vergunnings- en verlofsrecht der Drankwet. Op het verzoek om beschikbaarstelling van gemeentelijke bouwcredieten van eeni ge houwers wordt op voorstel van B. en W. met 113 stemmen afwijzend beschikt. Aan B. en W. werd machtiging verleend tot aan gaan van kasgeld]eeningen tot een bedrag van 290.000 tegen 5 pet. voor den tijd van 3 maanden. De meerderheid van den raad kan niet meegaan met de door B. en W. voorgestel de wijziging der winkelsluitingsverordening. B. en W. nemen daarna het voorstel van den heer mi-. Wildt Meyboom over om de verordening als volgt te veranderen voor wat betreft sub 2 en 3 van art. 2, n.l. win kels, gelegen aan de Kerkstraat, Windlust- weg, Molenplein, Gravestraat, Langstraat, Plein, Schoolstraat en Achterweg. Een voorstel van den heer Idenburg om Z. Exc. den minister te berichten, dat de door Z. Exc. voorgestelde regeling tot zoo groote onbillijkheden zou leiden, dat de raad aan vaststelling van de regeling zooals Z Exc. bedoelt, zijn medewerking niet kan ver- leenen; wordt met 104 stemmen verwor pen. Het meerbedoeld voorstel van den heer Wildt Meyboom namens de Vrijz. fractie en ondersteund door den heer Kimman na mens de Kath. fractie wordt, na door B. en W. te zijn overgenomen, aangenomen met 104 stemmen. (Uitvoerig verslag volgt). UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Nekkramp. Alhier heeft bij een 2 1/2-jarig dochtertje avn M. de H. in wijk Hoorn een geval van nekkramp voorgedaan. Het kind werd op last van dr. W. naar het Acad. Zieken huis te Leiden overgebracht, waar het gis teren aan de gevolgen is overleden. WOERDEN. Auto in brand. Gistermiddag geraak te een auto in de stal bij van V. bij het aanzeten in brand. Door he spoedig aan wenden van een brandbluschapparaat en het gebruik van zand werden de vlammen gedoofd. Intusschen heeft de auto aan zienlijke schade geleden, daar de motor bijna geheel vernield werd. SPORT WANDELSPORT Leidsche Wandelsport Vereeniging. De afstandsmarsch der L. W. S. V. be looft een succes te worden, daar op het oogenblik de inschrijving de 400 reeds ge passeerd is. Wie nog in wil schrijven geve zich voor 7 Mei op aan het Secretariaat J. van Weesel, Hoogewoerd 112, daar na 7 Mei de inschrijving 1.00 bedraagt. Deelnemende Vereenigingen tot nu toe zijn: Jahn, L. C. J. M. V., 't Zesde, Brun- hilde, Rood-Wit, „Oegstgeest", A'lphensche Boys, Kweekschool voor Lichamelijke Op voeding (Den Haag), Haagsche Burger wacht, Klimop, Chr. Gym. Vereen. D. O. 8., N. J. V. (Den Haag), D. E. L. F. T., De Bataven, Fides Pacta, Alphia, L. W. S. V., en Rotogravure (N. R. M.). Bodeva-beker-wedstrijden. Gisteren werd de zesde ronde gespeeld om den Bodeva-beker der Damclub Lei den. De uitslag is als volgt: C. GastelaarsP. v. d. Stel 11 TeunissenM. Optendrees 11 J. C. de GraafJ. B. v. d. Wijngaarden 11 J. LavenJ. W. Schiiss 20 G. van Zwieten Sr.N. Wassenaar 2—0 P. LigtvoetW. Vis 02 A. BeltJ. Hollem regl. 02 S. v. d. ReekA. G. de Jeu afgebr. J. H. v. d. Wijngaard vrij. De afgebroken partijen van de 5e ronde hadden den volgenden uitslag: P. v. d. StelC. Gastelaars 02 G. v. Zwieten Sr.S. v. d. Reek 02 Na de 6e ronde is de stand nu: gesp. gew. rem. verl. pnt. O. Gastelaars 6 4 119 P. v. d. Stel 6 4 119 J. Laven 6 4 2 8 A. G. de Jeu 5 3 117 S. v. d. Reek 5 3 117 J. C. de Graaf 6 3 12 7 M. Optendrees 6 1 5 7 Teunissen 6 2 3 1 7 J. B. v. d. Wijngaard 6 3 12 7 G. v. Zwieten Sr. 6 2 3 1 7 J. Hollem 6 2 13 5 J. W. Sohüss 6 2 13 5 W. Vis 6 3 13 5 N. Wassenaar 6 2 4 4 J. II. v. d. Wijngaard 6 1 2 3 4 A. Belt 6 114 3 P. Ligtvoet 6 1 14 3 Nog maar 2 ronden te spelen en momen teel is het nog niet te zeggen wie de beker zal winnen. Gastelaars en Stel staan er mooi voor, maar ook Reek of de Jeu kun nen er nog makkelijk komen het ligt er maar aan wie van die twee z'n partij zal winnen, het wordt spannend in do laatste wedstrijden. LAATSTE BERICHTEN HET VERMISTE MEISJE 0PGEDREGD Vermoedelijk spelenderwijs te water geraakt. Met een sleepdreg uit Maassluis is gisteravond, aldus „Vooruit", om tien uur het lijkje van de achtjarige Annie Boers opgedregd uit een sloot nabij de ouderlijke woning te De Lier. Het kind is gisteren zeer waarschijnlijk spelender wijs te water geraakt en verdronken. DOODGEREDEN. Gisteravond werd in de Allard Pierson- straat te Rotterdam in bewusteloozen toe stand aangetroffen de 82-jarige J. T. v. Gelder, woonachtig in deze straat., die bo vendien ernstig gewond bleek te zijn. De man werd naar het ziekenhuis aan den C'oolsingel gebracht, waar hij na korten tijd overleed. Een ingesteld onderzoek wees uit, dat de oude man is overreden door en auto waarvan de bestuurder na de aanrijding met gedoofde lichten snel voort reed. De politie stelt een onderzoek in naar dezen automobilist. BURGERLIJKE STAND TELEGRAMMEN AMERIKAANSCHE BEZUINIGINGS- WET AANGENOMEN. WASHINGTON 4 Mei. (V.D.) Het Huis Leeft met 316 tegen 67 stemmen de sterk geamendeerde bezuinigingswet, waardoor een bezuiniging van naar schatting tus- schen 38 en 43 millioen dollar van de oor spronkelijke 200 millioen dollar wordt ver kregen, aangenomen. De democratische leiders waren absoluut niet in staat de „rebellie" van het Huis te onderdrukken, waardoor de wet grooten- deela vernietigd werd. Het Huis verwierp alle maatregelen, die de congressioneele salarissen verder zou besnoeien dan die der federale geëmployeer den, welke salariskorting de grootste be zuiniging uitmaakte. ERNSTIG JAPANSCH-AMERIKAANSCH INCIDENT TE SJANGHAI. Japansche troepen In den Amerikaanschen sector. SJANGHAI 4 Mei. (V.D.) Gisteravond ontstond in den Amerikaanschen verdedi gingssector van de internationale neder zetting te Sjanghai, een ernstig incident, toen een Japansche marine-patrouille onver wacht en zonder acht te slaan op het pro test der internationale politie den Ame rikaanschen sector binnendrong om eenige Chineesche burger» aan te grijpen. De po litie waarschuwde de Amerikaanscho mili taire autoriteiten en mede door het heftige optreden der conimandeerende officieren scheelde het weinig of er was een botsing ontstaan tuschen de Japansche marine soldaten en de Amerikaansche infanteris ten. Van Japansche zijde werd beweerd, dat Chineesche burgers uit het Ameri kaansche gedeelte vau de nederzetting steenen hadden gegooid naar Japanscne matrozen, die in het Chineesche gedeelte van Sjapei hadden gepatrouilleerd.. Mede door het afbreken der wapenstilstandson derhandelingen is de toestand zeer gespan nen en de Amerikaansche commandant plaatste terstond een sterke bewaking, be staande uit soldaten van het 31ste iufan- terie-regiment, langs de grenzen van don Amerikaanschen sector. Inmiddels hadden de Japanners de achtervolgde Chineezen gearresteerd en wilden dezen bij het ver laten van den Amerikaanschen sector me devoeren. De politie maakte hier tegen bezwaar, doch pas een onderhoud met den commandant der Amerikaansche infanterie, majoor Leonard Towsend overtuigde den Japanschen commandant, luitenant Katsu- mo van de noodzakelijkheid om de gevan genen weer lós te laten en da Japansche troepen buiten den Amerikaanschen sector terug te trekken. Na een heftige woorden wisseling trokken de Japansche troepen naar Sjapei terug. TWEE D00DEN BIJ EEN BOTSING TUSSCHEN TREIN EN AUTO. WEIMAR 4 Mei. (V.D.) Woensdagoch tend kwam nabij de halte Hoerschel op de lijn EisenachBebra de D-trein Dresden- Frankfurt in botsing met een melkvrachi- auto. De beide inzittenden van de auto werden gedood. LEIDEN. (Jeboren: Jacob Jan s. v. G. J. van Beelen en M. Zwanenburg. Overleden: C. G. de Heij dr. 2 j. M. ChaudronLangmuur wed. 69 j. E. C. Brakel dr. 4 j. M. Bosman dr. 3 mnd. M. van Scherpenzeel dr. 19 mnd. C. van der GeestBlom vr. 66 j. BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Volwassenen. Trianon: Volwassenen. City: Goedgekeurd. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 4 Mei. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 318 vette kalveren: le kwal. 5056 cent, 2e kwal. 4048 cent, 3e kwal. 3040 cent per kg. levend gewicht; 80 nuchtere kalveren i.504.50 per stuk; 620 varkens: vleesch- varkens, wegende van 90110 kg. 2425 cent, zware 2224 cent en vette 2022 cent per kg. slacht gewicht.. Overzicht: Vette kalveren met ruim voldoenden aan voer tegenover de vraag; eerste kwaliteit prijshoudend, de tweede on derde slechte handel. Nuchtere kalveren met kleinenen aanvoer en prijzen als vorige noteoring. Varkens evenwel met kleinen aanvoer, maar nog te veel aanvoer tegenover de vraag en de prijzen flauwer. WOERDEN, 4 Mei. Kaas. Aanvoer 215 partijen. Met rijksmerk le kwal. 1820, 2e kwal. 14—19. Handel traag. GOUDA, 4 Mei. Vee. Aangevoerd in totaal 1906 stuks, waarvan 162 slachtvar- kens. vette 810 cent, Londensche 89 cent, Zouters 910 cent per pond levend 2 pet. korting, 327 magere varkens 6 12, 1136 biggen 1.50—3.00, 3 runderen 1.60—1.90, 118 nuchtero kalveren 1.50 —3.00, 2 schapen 68, 10 bokken en gei ten 13 per stuk. Handel stug. Kaas. 265 partijen le kwal. met rijksmerk 1720 cent, 2e kwaL idem 14— 16 cent. Handel traag. Boter. Aanvoer: 1749 ponden. Goebo- ter 4550 en Weiboter 4045 cent per pond Handel vlug. Eieren. Aanvoer 147750 partijen. Prij zen: kippeneieren 2.002.50 en eenden eieren 1.75—2.25 per 100 stuks. Handel matig. VOORSCHOTEN, 3 Mei. Vrije veiling. Prijzen: kippeneieren 2.603.30 eenden eieren 2.00—2.60 per 100 stuks; kippen 0.80—1.00, hanen 1.00—1.10 en duiven 1520 cent per stuk. R0EL0FARENDSVEEN, 4 Mei. Groen- tenvojling. Aardbeien 2638 cent per dooe sla 0.404.50 per 100 krop; andijvie 7—13 cent per kg.; spinazie 713 cent per kg.; peulen 3.50—3.90 per 10 pond. W1SSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.62'/., Londen 9.05 New York 2.463/g Parijs - 9.72 Brussel 34.60 Zwitserland 48,06 Milaan 12.72'/2 Madrid 19.60 Oslo 46.— Kopenhagen 49.50 Stockholm 45.50 Weenen 35.25 Praag 7.30 Boedapest Prolongatie 1 1/4 pot. BEURSOVERZICHT De groote weerstand, die Olies gistoren in Wallstreet aan den dag hadden gelegd, in verband met de gunstige verwachtingen van de a s. Petroleumconferentie in New York, veroorzaakte op de Amsterdamsche Effectenbeurs een vaste tendenz van Kon. Olies. De noteering bewoog zich in de omge ving van 120. De Amerikaansche Oliewaar den bleven op peil. Philips maakten kleine schommelingen mee, waarbij de slotkoers van gisteren goed gehandhaafd bleef. Aku's iets hooger, evenals Unilevers. Sui kers profiteerden van de gunstige beurs- toon, zoodat de flauwe stemming op de New Yorksche suikermarkt zonder invloed bleef. II.V.A.'s enkele punten hooger Rubbers goed disponibel. A dam Rubbers stelde zich boven 30. Tabakken handhaafden de vaste tendenz der vorige dagen; Sumatra- waarden weer hooger. In Mijnw. waren de koersveranderingen gering. Scheepv. even min van beteekenis gewijzigd. Voor Ame rikanen was de belangstelling gering; de noteeringen waren aan don gedrukten kant. Op de Obligatiemarkt lagen Ned. Staats fondsen vast. 459e STAATSLOTERIJ Niet Officieel 4e Klasse, 3e HJst. Trekking van Woensdag 4 Mei 1932. Hooge Prijzen. ?426, 11332 ƒ1000. 044 ƒ400. 2517 ƒ100. PrUzen van 65.—. 085 850 955 1040 1135 1862 2083 2288 2291 2342 3017 3063 32P6 3518 3607 3864 3931 4304 4478 4936 4952 5034 5102 5468 5529 5604 6151 6278 6358 6493 6617 6770 6940 6995 7372 7609 7890 7892 7949 8067 8167 8498 8588 9112 9554 9631 10498 10633 11001 11037 11459 11611 11780 11834 12148 12221 12845 13067 13274 13363 13530 14064 14218 14434 14473 14915 15224 15616 15626 15'~0 16445 16491 16632 15797 16954 17243 17348 17495 17701 18168 18196 18330 18495 18527 18531 18960 19107 19465 19794 19946 20035 20362 20369 20453 20867 20898

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3