UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK Financiën en Economie DINSDAG 3 MEI 193* DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 GEMEENTERAAD VAN STOMPWIJK KATWIJK AAN DEN RIJN. Lezing. Gisterenavond waren velen in de gelegenheid te genieten van een der ontwikkelingsavonden, georganiseerd door Katholiek Katwijk. Thans was het dr. Oos- terbaau te Den Haag, die als Zoöloog-Bo tanicus en medicus van een expeditie naar Nieuw-Guinea in Oost-Indië een causerie gaf over een expeditie in de binnenlanden van dit groote eiland in de Indische Ar chipel. Pastoor Schiphorst opende de bijeen komst met gebed, sprak een welkomstwoord tot het auditorium dat, hoewel van niet zoo groote kwantiteit, toch volgens zijn ecrw. van beste kwaliteit was en sprak levens een woord van dank tot dr. Ooster- baan, die zoo welwillend bereid gevonden was tot het geven van een lezing over N.-Guinea, waar hij vele jaren had ver toefd. Zijneerw. hoopte, dat hot voor allen een nutigen en mooie avond zou zijn. Hierna verkreeg dr. Oosterbaan het woord, die in een boeiende en leerrijke le zing verhaalde van zijn toch als lid eener expeditie door de regeering uitgezonden en toegelicht op het witte doek liet zien de moeilijkheden die niet alleen een expeditie als waarvan hij deel uitmaakte, doch ook hoe de missionarissen in de uitgestrekte en onherbergzame streken voor bijna on overkomelijke moeilijkheden stonden en deze toch wisten te overwinnen. Pastoor Schiphorst dankte ten slotte voor het geboden e door dr. Oosterbaan die I zijneerw. beschouwde als een voorlooper van Pater Frige, die mede reeds de toe- zegging had gedaan voor Katholiek Kat wijk een causerie te willen geven over het missiewerk in diezelfde streken. De lezing was met volle aandacht ge volgd en een daverend applaus had bewe zen, dat niet alleen de aanwezigen zeer vol daan waren, dooh dat de thuisblijvers veel hadden verzuimd. NOORDWIJK. Het Flora-Park. Het Flora-Park wordt steeds mooier. Nu de hyacinthen uitgebloeid raken staan de narcissen, die in zulk een enorme varië teit op de tentoonstelling zijn onderge bracht, en ook vele tulpen-parken in vol len bloei. De wilde narcissen-beplanting in het boscli is op het oogenblik wel op haar mooist. In allerlei mengeling dooreen vor men zij te zaaiicn een lichteudo vlakte on der de lichtdenipendc kruinen der boomen. Hoewel het weer Zondagmiddag niet mee werkte, is het Flora-Park Zondag door ruim 8000 betalende bezoekers bezocht. Maandag werd de tentoonstelling o.m. bezocht door een gezelschap Bussen, gede legeerden van de Sovjet-Unie. VOORHOUT. Ziekenhuisfonds. Aan liet verslag van het R. K. Ziekenhuisfonds in deze ge meente ontleenen wij het navolgende: Aan het einde van het verslagjaar, hetwelk loopt van November 1930 tot Nov. 1931, be droeg het aantal cöntribuanten 1163, waar van er 90 dubbel verzekerd waren. In to taal telt het fonds 1947 verzekerden, waar onder 784 kinderen, waarvoor geen contri butie wordt betaald. Gedurende het boek jaar zijn 31 leden van het fonds in een ziekenhuis opgenomen met een totaal van. 7UU verpleegden. Aan het einde van het boekjaar waren de ontvangsten: Saldo 1930 ƒ255.79; rente 23.57; contributie ƒ2447.50, tezamen 2727.16. De uitgaven heben bedragen: vervoer ƒ109.10; verpleging 1957.70; sa larissen ƒ517.90; diversen 58.57saldo 83.81, tezamen 2727.16. De hoeren C. J. Zonneveld, F. M. Angevaare en Ir. G. J. Hoijmeijer, vormende de ka-seommissie voor het afgeloopen boekjaar, hebben de boekeu en bescheiden alsmede de kas nauwkeurig gecontroleerd, en verklaren, dat een en an der volkomen in orde is bevonden en mee- nen, dat den penningmeester een woord van lof toekomt voor zijn accuraat beheer en overzichtelijke boekhouding. Het bestuur heeft niet de verantwoording op zich durven nemen, hetgeen den leden ongetwijfeld duidelijk moet zijn geweest, om met een saldo van 83.81 gedurende de wintermaanden geen contributie te heffen. Dat dil juist gezien is blijkt wel hieruit, dat tot 1 Maart 1932 reeds ruim 700.— was uitgegeven. .Het bestuur vertrouwt echter, dat de toekomst voor het fonds iets gunstiger mag zijn, zoodat men in een vol gend jaar van vooruitgang kan spreken. Rijkspostspaarbank. Gedurende de maand April 1932 is op de Rijkspostspaar bank ui deze gemeente ingelegd een be drag van 1625.90, terwijl over dat tijdvak is terugbetaald 1982.95. Ontheffing Winkelsluiting. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw is aan dén heer H. A. A. Klaar vergunning verleend om ook builen het bij de web bepaalde sluitingsuur genees- en verbandmiddelen te verkoopen uitsluitend bestemd voor zieken. IN ELK KATHOLIEK GEZIN Het Katholieke Dagblad! Het Katholieke Dagblad plaatst het dagelijksch wereld-gebeuren in het licht der Katholieke beginselen. Het Katholieke Dagblad doet u meele ven met het openbare Katholieke leven. Voorz. burg. W. Keijzer. Secr. H. J. van Delft, aanwezig alle leden, behalve de heer de Groot wegens ziekte. De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de no tulen onveranderd- worden goedgekeurd. Ingekomen zijn: Bericht van den heer Van Elk betreffende aanneming benoeming lid Burg. Armbestuur en van de heeren Van Leeuwen en Scholtes, dat zij bedanken als lid van het Burgerlijk Armbestuur. Pro ces-verbaal van kasopneming en rapport Verificatie bureau. Verslag Commissie we ring van schoolverzuim. Verzoek van den R. K. Volksbond inzake Bouwvakarbeiders en van den heer Benschap en enkele inge zetenen van Stompwijk inzake Winkelslui ting, enz., enz. Het verzoek van den Volks bond zal straks worden behandeld, terwijl het verzoek inzake Winkelsluiting wordt gezonden naar B. en W. om prae-advies. De heer Willemse vraagt het ingekomea stuk van het Verificatie bureau na afloop der vergadering ia geheime vergadering te behandelen, wat wordt goedgekeurd. Na lange besprekingen en nadat de Voorz. dank heeft gebracht aan de heeren Schol- tes en Van Leeuwen, worden de stukken voor kennisgeving aangenomen. 3. Rekening Burg. Armbestuur. De heer Willemse lean acooord gaan met het prae- advies van B. en W. Hij dringt aan, dat bij de Kerk. Armbesturen meer activiteit wordt opgewekt, dat deze zelfs zooveel mogelijk steunen en niet alles aan het B. A. overlaten. De heer Vink in het eens met den heer Willemse en zet in deze zijn standpunt duidelijk uiteen. Hij vraagt, of er steeds voldoende contact is tusschen B. en W. en het B. A. Hij vond het prae-advies wel wat scherp, doch bij nader inzien, bleek dit toch niet het geval te zijn. De heer Ton Hoopen vindt het wel scherp en het heeft het B. A. getroffen en dit is wel de oorzaak geweest van het bedanken van 2 bovengenoemde heeren; hij betreurt het, dat dit alles nu in den Baad moet komen en aan de groote klolc gehangen wordt en hij dringt er dan ook bij B. en W. op aan, dat zij stappen zullen doen de 2 heeren van hun besluit te doen terugkomen en hen te vragen lid van het B. A. te blijven, daar zij niet gemist kun nen worden. De voorz. antwoordt de heeren duidelijk en zegt, dat B. en W. in het geheel geen critiek op het B. A. hebben willen uitoefe nen. B. en W. zijn en zullen steeds vol lof blijven over het B. A. Er worden hierover nog heele besprekingen gevoerd, waarna het voorstel z. h. s. wordt aangenomen. Steunregeling voor werkloozen. 4. Voorstel o.m. tot het vaststellen eener steunregeling voor werkloozen en tot vo teering der in verband daarmede benoo- digde gelden. Over dit punt worden zulke breedvoerige en lange besprekingen gehouden, dat het ondoenlijk is deze hier alle neer te schrij ven en wij zullen derhalve volstaan met het voornaamste te releveeren. De heer Willemse is voor benoeming van een ambtenaar, daar de daar te stellen commissie onmogelijk de zaken goed kun nen volbrengen en derhalve voor een goede en eerlijke toepassing een ambtenaar of controleur noodig hebben. De heer Bloemheuvel drukt er zijn spijt over uit, dat B. en W. komen met voor stellen om de rijksregeling over te nemen, wat z.i. de minst juiste is; hij vraagt, of het noodig is deze rijke steunregeling over te nemen en doet een beroep op den Raad deze regeling niet aan te nemen, omdat deze veel slechter is en daarom de oude regeling te houden. De voorz. zegt, dat er iederen Vrijdag ver gadering is met de penningmeesters der di verse bonden, wat best functionneert, dooh, als het noodig mocht blijken, is hij niet tegen aanstelling van een ambtenaar. Wat de steunregeling betreft, zegt hij, dat deze op last van Ged. Staten in het leven moet geroepen worden, daarom is het gedaan en ook om zooveel mogelijk steun van het Rijk te krijgen. De heer de Lange bespreekt het ver zoek van den R. K. Volksbond, waarbij de voorz. opmerkt, dat bij ministerieele oe- schikking de Bouwvakarbeiders niet voor Rijkssteun in aanmerking komen. De heer de Lange betreurt dit en vindt het jammer, dat er een nieuwe steunrege ling moet komen, omdat men nu een stuk achteruit gaat. Hij wil in de te benoemen commissie 5 leden benoemen en stelt als 5e lid voor den heer Bloemheuvel. De heer Vink vindt deze regeling ook niet de juiste, doch het kan nu eenmaal niet anders. Hij is ook voor de benoeming van een ambtenaar en zal hieromtrent een voorstel indienen. Hij is het niet eens, dat de kindertoeslag pas ingaat bij het 2e kind en dat de ongeorganiseerde werkloo- N0 0RDWIJKERHOUT. 40-jarig huwelijksfeest. De muziek- vereeniging „De Harpe Davids'' bracht een serenade bij het echtpaar P. van, der ZwartLeupe, ter gelegenheid van hun 40-jarig huwelijksfeest. Concert. Hedenavond geeft do Har monie „St. Jeanne d'Arc" een concert op de gemeentelijke muziektent, ter gele genheid van den verjaardag van Prinses J uliana. W0UBRUGGE. Emmabloem. Do Einmabloemcollecte heeft alhier opgebracht de som van 38.25. zen zoo weinig steun krijgen, hij vindt dit te weinig. De voorz. antwoordt den heer de Lange, dat hij or niets aan veranderen kan en zet duidelijk uiteen, waarom B. en W. do kin dertoeslag pas willen doen ingaan bij het 2e kiud en waarom de ongeorganiseerde werkloozen minder steun ontvangen. De heer Willemse bespreekt de kwestie ongeorganiseerden en is het met B. en W. eens, terwijl de heer de Lange het niet eens is met den kindertoeslag, terwijl hij betreffende de Bouwvakarbeiders de vol gende motie indent: De Raad van oordeel, dat het met het oog op den omvang vau de werkloosheid in het Bouwbedrijf billijk is de Bouwvakarbeiders ook als crisis- werkloozen te beschouwen, noodigt B. en W. uit bij het indienen der steunregeling dit bij de betrokken Minister te bevorde ren. Do voorz. ontraadt deze motie, omdat het toch niets geven zal. De motie wordt in stemming gebracht en met 92 siemnien aangenomen. Een voorstel Vink-Willemse, dat B. en W. met voorstellen komen betreffende de aanstel ling van een ambtenaar wordt met 101 stemmen aangenomen. De geheéle steunregeling wordt met alg stemmen aangenomen, met alleen de heer Bloemiieuvel legen. Het voorstel om een Rijksbijdrage te verzoeken wordt met al- gemeene stemmen aangenomen. In de Commissie stellen B. en W. voor te benoemen de heeren v. d. Bosch, de Lan ge, Ten Hoopen en Mooijman; de heeren Mooijman en Ten Hoopen bedanken, bij stemming worden dan benoemd de heeren v. d. Bosch, van Dam, Willemsen, de Lan ge en als 5e lid de lieer Bloemheuvel. Een aanvullingssubsidie voor het B. A. 5. Voorstel tot het verleenen van een aanvullingssubsidie aan het B. A. De heer Wiliemse vraagt, of wij de 40UU.— uit de belasting moeten halen; hij vindt dit aller minst op - zijn plaats en is zeer sterk te gen belastingverhooging; hij wil deze gel den uit de reserve halen, ook al met het oog op een eventueele vereeniging der bei de Gemeenten Veur en Stompwijk. De voorz. zet het standpunt van B. en W. duidelijk uiteen; nie vorige maal is ge zegd, dat de subsidie moest gegeven wor den en dat de gelden dan desnoods maar uit de belastingen moesten gehaald wor den. B. en W. nebben, ook ai omdat in het geheel nog geen cijfers bekend zijn, een voorzichtige politiek gevoerd; hij ontraadt ten sterkste de gelden uit de reserve te halen. De heer Bloeyiheuvel vindt belastingver hooging uit den booze en hij is het daarom met den heer Willemse eens. De heer Vink zet zijn meéning uiteen en wil" een tusschenvoorstel doen en de opcen ten van 40 op 50 brengen. De voorz. zegt bij zijn voorstel te moe ten blijven; B. en W. zouden ook zoo graag anders willen, doch het gaat nu eenmaal niet. Er worden hierover nog lange besprekin gen gevoerd, waarna het voorstel tot het verleenen van aanvulhngssubsidie z. h. s. wordt aangenomen, terwijl het voorstel van B. en W. om de opcenten Gemeentefonds belasting van 40 op 60 te brengen met 9—2 stemmen wordt verworpen, terwijl het voor- stel-Vink, de opcenten van 40 op 50 te bron gen met 92 stemmen woidt aangenomen. Het voorstel tot vaststelling verordenin gen, a. op de heffing van vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein, b. op de invoering daarvan, c. op de heffing van verlofrecht voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in het klein en op de invoeriug daarvan, wordt z. h. s. aangenomen, evenals het voorstel tot wij ziging der Gemeentebegrooting 1931. Naar aanleiding van een vraag van den heer Willemse in de vorige vergadering antwoord enB. én W., dat bedoelde dem ping der sloten aan den Broekwcg thans niet kunne geschieden. Na bespreking, gaat de heer Willemse er mede accoord, dat B. en W. m overleg treden met de huis eigenaren om samen tot demping te komen. De lieer Vink bespreekt de werkver schaffing in verband -met bezuiniging op den post wegen en voetpaden, welke gel den voor werkverschaffing zouden kunnen aangewend worden; hij dringt er op aan, dat B. en W. bij den Minister stappen doen hiervoor subsidie te krijgen, wat B. en W. gaarne toezeggen. Een voorstel \an den heer Hoogeveen betreffende vermindering steun en om de salarissen der ambtenaren met 15 pet. te verlagen, zal in een volgende verg. behan deld worden, daar B. en W. dan toch met voorstellen daaromtrent komen. Hierna sluiting. WARMOND. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer A. de Vries is benoemd tot hoofd der Christelijke school te Muntendam (Gr.) Do heer de Vries is slechts 26 jaar oud. Wij wenschen hem met deze be noeming van harto geluk. Dienstplicht. Van de ingeschrevenen dezer gemeente voor de lichting 1932 zijn 9 personen geschikt en 6 personen voor goed ongeschikt verklaard. Arbeiderswoningen. Plannen bestaan om op de Heerengracht alhier, waar een paar onbewoonbaar verklaarde woningen zijn afgebroken, een paar moderne ar beiderswoningen te bouwen. Dit zal de werkverruiming alhier zeker ten goede komen, daar, naar wij vernemen, werk loozen uit deze gemeente hierbij te werk zullen worden gesteld. Ooievaars-visite. Gisteren vertoefden den geheelen dag in deze gemeente een negental ooievaars. Met vereende krach ten probeerden zij de in deze gemeente gevestigde ooievaars van hun nest te verdrijven om hiervan zelf bezit te ne men. Tusschen beide was het een formeel gevecht doch de oorspronkelijke bewo ners bleven meester van het terrein zoo dat tegen den avond de anderen onver- richterzake moesten vertrekken. ALPHEN AAN DEN RIJN. Werkverschaffing. De R.-K landarbei- dersbond „St. Deus Dedit" heeft zich ge wend tot dijkgraaf en hoogheemraden van Amstelland om de verbetering van de Hollandsche Kade te laten uitvoeren door werkloozen mede uit deze gemeente WOERDEN. Voor het crisis-comité. Bij do Za terdag gehouden muzikale omgang en col lecte werd een bedrag van pl.m. 320 op gehaald ten bate van het crisis-comité. Aan de moeizame collectanten en niet min der ook aan de musici komt een woord van oprechte dank toe. Hulde verder ook aan de milde gevers N.V. Levensverzékering Mij. „Utrecht". „F o r t u n a". Z0ETERW0UDE (H R.). Uitvoering. Zondagavond werd door de tooneelvereeniging. onderafdeeling der St. Josephgezellen een uitvoering gegeven in het patronaat. Voor een slechts matig bezette zaal werd opgevoerd het tooneel- spel in drie bedrijven „De Familie van Ingen'. Dit stuk uit het sociale leven, ge heel passend in het kader der Jozefgezel len, werd zeer goed gespeeld. Enkele rol len waren zelfs in zeer goede handen, ter wijl anderen wel eenigc stijfheid zullen moe ten laten varen. Wanneer dan nog de goedé manier wordt gevonden om de be langstelling te trekken, dan beloven der gelijke stukken in de toekomst een suc ces. Ook dit stuk behoeft nog niet te wor- len opgeborgen. Den volgenden winter zal net voor velen een aangename verpoozing kunnen bezorgen Kijk eens, vader, ik heb dit horloge in het gras gevonden. Met kortingswetje en onze gemeente. Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, zullen B. en W. dezer gemeente aan den Raad een voorstel doen om in verband met het „Kortingswet.je" de salarissen van ambtenaren en werklieden der gemeente met ingang van I Mei 1.1. met 3 pet. te kor ten. eD betrokken organisaties van over heid snersoneel zijn reeds hierover door B. en W. gehoord. De Moderne Bond van Overheidspersoneel stelt zich op het standpunt dat geen enkele korting kan worden gemotiveerd en staat daarom af wijzend er tegenover. De samenwerkende organisaties van Ohr. en R.-K. georgani seerde ambtenaren en werklieden hebben aan B. en W. in een uitvoerig betoog zoo wel schriftelijk als in een persoonlijk on derhoud bericht: Dat nog niet vast staat dat de gemeente Alphen aan den Rijn voor toepassing van de kortingswet in aanmer king komt, omdat vooral het salaris der meeste ambtenaren in dienst der ge meente aanmerkelijk lager is als die der Rijksambtenaren in een 2e klas gemeente. Wanneer echter komt vast te staan dat de kortingswet wel op de gemeente Al phen aan den Rijn van toepassing zal-zijn, dan zijn de R.-K. en Chr. organisaties be reid om met B. en W maatregelen te be ramen om de gemeente voor financieel na deel te vrijwaren. Echter met dien ver stande. dat de toe te passen korting tijde lijk zal zijn en de pensioengrondslag ge handhaafd blijft. Indien mocht blijken, dat de kortingswet op de gemeente van toepassing blijkt, dan verzoeken de Ohr. en R.-K. georganiseerden de salariskorting toe te passen overeenkomstig die der Rijksambtenaren vervat in het Kon. be sluit van 29 Dec. 1931 No. 556; wat betreft de aangekondigde salarisherziening voor de begrooting 1933 dringen de organisaties er op aan binnen enkele weken een com- misie voor georganiseerd overleg zal wor den ingesteld, opdat over de arbeids- en dienstvoorwaarden der ambtenaren en werklieden met het college van B. en 4V. overleg kan worden gepleegd. Naar wij vernemen zal het voorstel in zake de salariskorting worden behandeld in de openbare raadsvergadering die Maandag 9 Mei a.s. zal worden gehouden. Procesverbaal. Door rijksambtena ren werden gisteren tegen een pl.m. 20- tal autobestuurders procesverbaal opge maakt wegens overtreding der wet op de wegenbelasting, terwijl door de politie verschillende bestuurders werden verba- liseerd wegens het niet in bezit hebben van een geldig rijbewijs. Aanbesteding. Het bestraten van de Gaslaan, het maken van een gefundeerde klinkerbestrating op een gedeelte van den buitenweg en het uitvoeren van ver schillende verstratingswerken is van ge meentewege opgedragen aan de laagste inschrijver firma J. Dienaar en Zn. te LJmuiden. NIEUWKOOP. Gevestigd: A. Angenent en gezin, arbeider, uit Alphen aan den Rijn. J. E. van der Horst, zonder beroep, uit Lien- den. J. G. Somsen, timmerman, uit Eibergen J. van Haselen en gezin, graanhandelaar, uit Alphen aan den Rijn. S. G. G. Vieanen, zonder beroep, uit Vinkeveen. G. J. Vieanen, zonder beroep, uit Mijdrecht. A. A. Voorend, dienstbode, uit Zegveld. H. G. den Bra ven, boerenknecht, uit Zevenhoven. G. Visser, dienstbode, uit Wilnis. V&rtrokken: Wed A. v. d. Voorn en gezin, naar Woubrugge. B. C. A. Pouw, dienstbode, naar Monster. H. J. Stol wijk, dienstbode naar Zegveld. K. do Graaf, dienstbode, naar Zwammerdam. J. Kas, dienstbode, naar Ter Aar. L. Baas, slagersknecht, naar Waddinxveen. W. C. Groenendijk, dienstbode, naar Ouderkerk a. d. Amstel. J. Stoof en ge zin, chauffeur, naar Maarssen. J. Wou ters en gezin, schipper naar Rotterdam. NOORDEN. Aan het jaarverslag van bovengenoemde maatschappij ontleenen wij het volgend-e: Het verzekerd bedrag, inclusief herver zekering, steeg van 403.781.470,einde 1930 tot 421.289.935,aan het einde van dit verslagjaar. De toename van het ver zekerd kapitaal bedroeg derhalve 17.508.465,—. In verband met de econo mische omstandigheden, welke het afslui ten van verzekeringen bemoeilijken en tus- schentijdscke beëindiging bevorderen, acht de directie dezen vooruitgang bevredigend. Bij vergelijking met die cijfers van het vo rig jaar moet in aanmerking genomen worden, dat toen, in tegenstelling met thans, collectieve verzekeringen tot een kapitaal van bijna 18.500.000,zich daar onder bevonden en dat het verzekerd ka pitaal in onze afdeeling Denemarken, hoe wel ruim Kr. 866.000,vooruitgegaan, door de daling van de valuta aldaar een ver mindering in guldens vertoont van bijna ƒ2.500.000,—. De ontvangsten aan premiën en koopsom men voor eigen rekening vermeerderden van 14.199.493.70 in 1930 tot 14.973.855.11 in 1931de wiskundige reserve zonder af trek van herverzekering, deze tooh wordt voor het overgroote deel door ons zelf be heerd, steeg van 85.321.816,tot 92.251.098,—. Het bezit aan vaste eigendommen on derging weinig verandering; slechts een enkel pand te Utrecht, werd met winst ver kocht, twee werden aangekocht; cle gebrui kelijke afschrijving van 1 pet. der balans- waarde vond plaats. Met het plaatsen van gelden onder eerste hypothecair verband werd, voor zoover de kasmiddelen dit wen- schelijk maakten, op de gewone wijze voort gegaan; het gebruikelijke percentage van 60 pet. van de schatting werd echter, voor al ten opzichte van onbebouwde onderpan den, aanzienlijk verlaagd. Ondanks de moeilijke tijden betaalden de debiteuren de rente als onder normale omstandighe den; van het op 31 December achterstallige was op het oogenblik van het schrijven van dit verslag nog slechts een bedrag van 486.01 onbetaaldvier executies kwamen voor, welke geen van alle verlies oplever den. Niettegenstaande de koersverliezen der ellecten beduidend waren, heeft de extra- reserve toch dit geheele verlies fcunnen opvangen. Uit cle jaarlijks opgemaakte bedrijfsrekc- ningen blijkt, dat over het jaar 1931 de winst bedroeg: op opslag 1.891.013,op sterfte, afkoop enz. 1.307.452,op inte rest J 1.150.157,—. Voor aandeelhouders blijft het prefe- rent-dividend No. 48a over 1931 ingevolge artikel 25 der acte van oprichting 45. terwijl het extra-dividend No. 48b zal be dragen 81.tezamen dus 126,of 12,6 pet. Wat anderen er van zeggen Ten bate van de stichting en instand houding van de niet gesubsidieerde Am- bachts-, Nijverheids- en Opleidingsscholen cle-r Broeders Congregatie van O. L. Vrouw van VII smarten, Bisschoppelijke Nijver heidsschool Voorhout, wordt een groote verloting gehouden, welke bisschoppelijk en Koninklijk is goedgekeurd. De hoofdprijs is een eiectrische haard ter waarde van 250.De prijzen bestaan over het algemeen uit verschillende werk stukken der leerlingen, zoowel van de hier te lande als m China bestaande scholen n.l. kleine Chineeschc karpetten, vazen, eglagonné artikelen, huishoudelijke en ge bruiksartikelen, reproducties, boeken, ban ket, bonbons, enz., enz. te zamen 1000 prij zen. Loten verkrijgbaar a 0.50, Hoefstraat 69, Leiden, waar tevens verschillende prij zen waaronder ook de hoofdprijs te bezich tigen zijn.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14