gemengde berichten HET PAD LANGS DE KLIP. uit de radio-wereld DINSDAG 3 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 13 ONGELUKKEN. AUTO TE WATER GEREDEN. Bestuurder verdronken. In den nacht van Zondag op Maandag omstreeks 2 uur is de 40-jarige Weytzen uit Veghcl onder de gemeente Heeswijk met zijn auto in de Zuid-Willemsvaart ge reden. Voorbijgangers ontdekten gistermor gen om 6 uur de auto met de brandende lichten onder water. Met behulp van een paard werd de wagen op het droge ge bracht. De heer Weytzen zat dood achter het stuur. Het lijk is naar het ziekenhuis te Veghel overgebracht De marechaussee stelt een onderzoek in. Het slachtoffer was we duwnaar. ERNSTIGE AUTOBOTSING. Drie gewonden. Zondagnamiddag had er op het Canner- plein te Maastricht omstreeks 6 uur een ernstige autobotsing plaats. Een van den Cannerweg komenden Bel gische wagen werd gegrepen door een auto, die met groote snelheid van den Ton- gerschen Steenweg kwam. De Belgische wagen werd omgeworpen en totaal vernield. Onder de puinhoopen haalde met twee vrouwen en een man van daan, die ernstig gewond naar den G.G.D. vervoerd werden. Ook de andere wagen was ernstig be schadigd. De wieien lagen langs den weg en het chassis was ineengedrukt. De chauffeur bekwam geen letsel. MOTOR OVER DEN KOP GESLAGEN Het motorrijwiel van den weg in de wei geslingerd. Zondagavond bij twaalf uur is op den Bunnikschen weg te De Bilt een motorrij der bij een bocht van den weg afgereden en met zijn motor over den kop geslagen. Ernstig aan den rug verwond, is de man naar Utrecht vervoerd waar hij in de acad. klinieken is opgenomen. De motor was 25 meter van den weg af in een weiland te recht gekomen. De man moet met groote snelheid gereden hebben. MOTORRIJWIEL DOOR DEN TREIN GEGREPEN. Bestuurder bijtijds van zijn motor gesprongen. Zondagavond had te Kaalte een ernstig ongeval plaats. De motortrein, komende van Almelo, die te ongeveer tien uur te Kaalte moet zijn, greep op den onbewaak- ten overweg aan den Rijksweg Almelo Raalte, een motorrijwiel. Het rijwiel werd een 100 meter ver meegesleurd en was zoo vast onder don trein geraakt, dat deze voor- noch achteruit kon. Hierdoor was do geheele lijn versperd. Personeel van Weg en Werken, dat spoedig ter plaatse was, mooht het eerst om ongeveer half twaalf gelukken de lijn weer vrij te hebben. De treinen zoowel van de richting Zwol le als Almelo, hadden hierdoor ongeveer 1 y3 uur vertraging. Aanvankelijk meende men, dat de bestuurder van den motor in een der spoorslooten was geslingerd, doch later bleek, dat deze, zekere H. uit Nij- verdal op den overweg bij tijds van zijn motor gesprongen en er met eenige ont vellingen was afgekomen. Hij had toen ver der zijn weg loopende vervolgd. De politie «telt een onderzoek in. ZANDBAKKEN OP DE PIER GEWORPEN. Man overboord en gered. Terwijl de sleepboot „Rotterdam" met drie met basaltsteenen geladen bakken van de werken aan de Delftlandsche hoof den langs de Noorderpier te Hoek van Holland den Waterdweg binnenstoomde, FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. 18) „Nog iets anders, Moysey?" „Ja, meneer. Hij zei, dat het heel dwaas van haar was, omdat hij er voor gezorgd had, dat meneer Marston er niet de dupe van zou wordendat is te zeggen wat het geld betreft. „Nog iets „Alleen nog dat hij naar Hallithwaite ging om een testament te teekenen, dat mr. Birch had opgesteld. „Zei hij nog iets over den inhoud van dat testament?" „Neen, dat deed hij niet, meneer." „Maakte hij ook geen opmerkingen, waaruit je eeu idee kreeg van de beschik kingen die hij had gemaakt?" De butler schudde het hoofd. „En ging hij toen weg?" „Ja, meneer. Hij stond aan de voordeur met mij te praten, gereed om uit te gaan." „Was hij boos over wat mevrouw Stan- bury had gezegd?" „Neen, meneer niet wat men voor zijn doen boos kan noemen. Een beetje geprikkeld, uit zijn humeur, maar niet boos. Hij zei dat de dingen vanzelf wel weer terecht zouden komen." Mr. Drayne ging zitten en verdiepte zich weer in zijn papieren; do coroner praat liep de uitgaande zandzuiger „Espana", ka pitein van Asperen met volle kracht op den sleep tusschen den eersten en tweeden bak, waardoor de sleeptros brak en de twee achterste bakken op de pier werden gewor pen. Het gelukte de sleepboot de bakken, welke zwaar lek waren, weer of te trekken en den Waterweg binnen te sleepen, waar het bergingsvaartuig „Meermin" langszij kwam om de lekke vaartuigen leeg te pom pen. Een der opvarenden van een bak was overboord geslagen doch kon gelukkig door een inmiddels uitgezette sloeg van den zuiger nog gered worden. EEN ANTI-SLIP TOESTEL. Geslaagde demonstratie voor een belangstellend publiek. De Eerste Nederlandsche Anti-Sliptoe stellen Fabriek te Amsterdam heeft een nieuw toestel in den handen gebracht, om te voorkomen dat een auto op vochtige, besneeuwde of beijzelde wegen slipt. Het toestel, dat „Tom Thumb" is ge doopt, bestaat uit een langwerpigen ko ker, waarin zich een in verticale richting beweegbare schuif bevindt. Binnen in den koker is een hefboomstelsel aangebracht, dat in verbinding staat met een buiten den koker liggende veer om de schuif te kunnen verplaatsen. Aan de onderzijde van de schuif is een schoen gemonteerd bestaande uit een volgens geheim procédé samengestelde stof, welke nagenoeg niet aan slijtage onderhevig is, terwijl de we gen niet beschadigd worden. Aan de voor zijde is de schoen van een stootbumpertje voorzien, om stooten, ontstaan door onef fenheden van den weg te kunnen opvan gen. Plaatst men nu den schoen op een oneffen wegdek, gedurende het rijden, dan zullen de stooten de schuif in verticale richting willen verplaatsen. Deze stooten worden verder geleid en belanden in de buiten den koker liggende veer gelijk dit b.v. bij een schokbreker het geval is. Onder het stuurwiel ter hoogte waar zich gewoonlijk de handen bevinden, zijn twee handletjes gemon teerd, die hun steun op het dashbord heb ben. Om nu het toestel in werking te stel len drukt men op een der handletjes, waar door de schoen op het wegdek wordt ge plaatst. Men kan zoowel het linker als het rech ter toestel afzonderlijk in dienst stellen of beide tegelijk. De beide schoenen be hoeven geenszins voortdurend met het wegdek in aanraking te zijn. Een uitzon dering hierop maakt het rijden bij sneeuw en ijzel. Bij plotseling remmen op nat wegdek of bij het nemen van een bocht kan men steéds bij wijze van voorzorgsmaatregel 'net toestel laten functioneeren. Op de achterbrug, welke door gebruik van luchtbanden veerend is wordt het toe stel zoo dicht mogelijk onwrikbaar naast beide achtervielen gemonteerd. Om het toestel buiten dienst te stellen brengt men de handletjes weer in den oorspron- kelijken stand terug Gistermiddag demonstreerde de firma haar nieuwe vinding op het gedeelte Mau- ritskade tusschen Koloniaal Instituut en H B. S. te Amsterdam. De ochtendlijke regenbuien hadden zich niet voortgezet, zoodat de sproeiwagens te hulp moesten worden geroepen om de ver- eischte gladheid van den weg te verkrij gen. Verschillende malen werd met groote snelheid met den demonstratiewagen waarop het toestel was gemonteerd, ge reden. De remmen werden aangezethet anti-sliptoestel in werking gebracht en met een kleine afwijking bleef de auto in zijn spoor. Ook bij bet nemen van bochten bleek het nut van dit toestel. Ook op keien werd gedemonstreerd. Het komt ons voor, dat de demonstraties slaagden doch het zal nog afgewacht moe ten worden hoe de practijk er op reageert en of hierdoor het slipspook voor altijd van de wegen zal worden gebannen. te fluisterend met een paar andere auto riteiten en keek toen het vertrek rond. Een oogenblik later stond een zwaarge- sluiorde figuur naast den kolonel op en glipte naar de getuigenbank. HOOFDSTUK VIII. Het onderzoek wordt voortgezet Er was een stilte van ademlooze ver wachting toen Mile de Coulanges haar voile oplichtte en zich rustig naar den coroner wendde. Elk van de aanwezigeu, mr. Drayne uitgezonderd, kende de gou vernante van gezicht, velen kanden haar zelfs van meer nabij. Ze was nu twee ja ren bij den kolonel, welke, op betrekkelijk laten leeftijd getrouwd, nog twee jeugdige dochters had, met wier opvoeding Mile, de Coulanges was belast. Ze was overal, waar de beide kleine meisjes van den kolonel waren en was zoo als het ware een deel van de vallei geworden. Toch, als het onderzoek een tooneelvoorstelling was ge weest en zij een beroemde actrice, die voor het eerst optrad, zou haar geen groo- ter belangstelling te beurt zijn gevallen, dan deze menschen-menigte haar schonk, toen zij geduldig met neergeslagen oogen stond te wachten, tot het woord tot haar zou worden gericht. De officier van justi tie, die met do handen in dc zakken zat te wachten, tot de coroner haar zou heb ben ondervraagd nam de getuige met zijn scherpe oogen critisch op. Mile, de Coulanges was Fransch tot in de top pen van haar vingers hij taxeerde haar op ongeveer yijf en twintig. Slank, hoewel niet groot, elegant, gracieus, knap, weelde rig, kortgeknipt haar dat bijna geheel ver borgen werd door de zwarte voile. Blauwe VERMIST RADIUM WEERGEVONDEN. TER WAARDE VAN ƒ5000. Met den trein naar Drenthe. Zaterdagmorgen om 11 uur ontdekte een de dames-assistenten op het laboratorium van dr. W. v. Hcyningen, Hollanderstraat 85, te Den Haag, dat een staafje van 20 milligram radium, in platina gevat, zoek was. Het staafje was Donderdagavond nog gebruikt en daarna op een verbandbakje gelegd en moest dus met den inhoud van dat bakje in het vuilnisvat zijn geworpen. De ophaaldienst had het vuil en het ra dium reeds weg gehaald. Dadelijk werden politie en gemeente-reiniging gewaar schuwd. Terwijl de assistente, mej. Cos, zich op het terrein der Gem. Reiniging be vond, kwam de betrokken ophaalwagen juist binnen. De inhoud was gestort in een wagon voor Drenthe bestemd, maar men wist niet precies in welken wagon. Het toeval wilde, aldus het „Vad-", dat dr. van Heyningen zelf voor twee dagen afwezig was. Zijn assasié, dr. de Kat, waarschuwde dr. M. Bakker om te overleg gen wat gedaan kon worden om het kost bare en (in handen van leeken) niet onge vaarlijke voorwerpje op te sporen. Op het laboratorium van dr. v. Heynin gen zijn proeven genomen op welk een afstand de electroscoop nog reageerde, Deze ontlaadt n.l. in de buurt van radium. Ook door vocht heeft eenige ontlading plaats, zoodat door regen het onderzoek moeilijker zou worden. Men vond dat het instrument op 21/2 meter afstand nog reageerde en daarmede steeg de hoop. Bij de reiniging troffen de beide ra- diumzoekers niet alleen volledige mede werking maar ook een goede organisatie. Er stonden 17 groote wagons (15 meter lengte) met vuil op het terrein, maar de dienst wist er 13 aan te wijzen, waarin het radium zich niet bevinden konde vuilnis wagen, die het radium dan zou hebben op gehaald, had 't in een der vier overige wa gens gestort. 's Middags zijn de beide heer en toen be gonnen deze vier wagens, waarin zich 100 a 120 ophaalwagens vuil bevonden, elec- troscopisch te onderzoeken en 's avonds had men dit mooie resultaat, dat niet al leen de wagon aangewezen was, maar zelfs het vak in den wagon (er zijn vier vakken in) waarin zich het staafje bevin den moest. Aan lossing in Den ^Haag viel niet te denken. Daar is het terrein niet op bere kend. Daarom is de wagon gemerkt en re gelmatig naar Drente, naar Wijster bij Hoogeveen gezonden. De assistente van dr. van Heyningen, mej. Rijsdijk had zich gisteren naar Dren te begeven om de aankomst van het kost bare vuil af te wachten. De lossing is met groote omzichtigheid geschied. Mej. Rijsdijk is er tusschen al bet stadsvuil in geslaagd het staafje terug te Vinden. De vreugde was groot DE INBRAAK IN HET KASTEEL NIJENR0DE. Een gedeelte der goederen in beslag genomen. Naar wij vernemen heeft de politie te Amsterdam, die reeds eenigen tijd het spoor van de daders van de inbraak in het kasteel Nijenrode volgde, doch weliswaar niet tijdig k* n ingrijpen, omdat zij niet op de hoogte werd gebracht van de onderhan delingen tusschen de daders en de assura deur. terstond nadat een gedeelte der goe- deien in het bezit van verzekeraars was, b'j deze laats-en hierop beslag gelc6J. Nadere medcJee'ingen kondeD Lie.uiet in het belang :ax> het onderzoek niet wor den gedaan. De eerlijke treinpoetser. Een eerw. zuster, die van Simpelveld naar Aken reisde, bemerkte tot haar grooten schrik toen ze reeds in het centrum der stad gekomen was, dat ze in den trein haar handtasoh had laten liggen, waarin zich een bedrag van 2350 mark bevond. De zuster ijlde naar het station terug en ze had geluk. Een spoorwegarbeider, die het oogen neen violet. Bescheiden, rustig, gereserveerd. En toen de coroner kuchte en eenigszins onzeker zijn eerste vragen stelde, vroeg Drayne zich af. hoeveel Mile, de Coulanges zou kunnen vertellen, wat ze zou vertellen en wat hij daarna nog uit haar zou kunnen krijgen. De coroner, die zich vaderlijk naar de Francaise toe boog, en een overmaat van beschermende sympathie liet klinken in zijn stem, meende te weten, dat Mile, de Coulanges wijlen Sir Cheville in Hallith waite ontmoet had op den middag van den noodlottigen dag waarop hij den dood vond. Mile, de Coulanges boog het hoofd. „Ja, Sir om vijf uur", antwoordde zij rustig. „Was het oen afspraak?" „Ja, mr. coroner.... we hadden afge sproken." Met het een of ander bepaald doel?" De getuige maakte een vluchtige bewe ging met haar slanke, ongehandschoendc handen. „Hij wilde mij dezen ring koopen", zei ze eenvoudig en wees naar haar ringvin ger. „Mijn verlovingsring." „En daarna ging u, zooals wij gehoord hebben, met Sir Cheville naar Restaurant Simpson om thee te drinken?" „Ja, Sir; maar we bleven niet lang." „Wat dat de laatste maal, dat u Sir Cheville gezien hebt?" „Ja, de laatste maal." „Was hij in een goed humeur?" „Ja, mr. Coroner. Alleen één ding hin derde hem. Maar wat dat wasMUc. de Coulange staarde naar haar vingers.... „daarover zou ik liever niet spreken." „Dab spijt mij", verklaarde de coroner, Programma's voor Woensdag 4 Mei. Huizen, 1875 M. Uitsluitend N. C. R. V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.150.30 Gramofoonplaten. 10.00 N. C. R. V. Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Concert. M. F. Jurjaanz (harmo nium), Mevr. L. J. A. van NeerdenOn- gers (sopraan). 12.15 Concert. J. Wennips (sopraan), H. Hermann (viool), H. v. d. Horst Jr. (cello) en Mevr. R. A. v. d. HorstBleekrode (piano). 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Concert. H. Franken (viool en alt viool), L. Ostdam (fluit), Mevr. Brandes Haus (piano). 5.00 Kinderuur. 6.00 Voor de landbouwers. 6.45 Causerie door A. Stapelkamp. 7.00 Causerie door S. Dijkstra. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Feestavond ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan v. d. Handels- en Kan- taoorbediendenbond „Mercurius". (Vanuit de Groote Zaal v. d. Rotterd. Diergaarde.) 10.00 Ouderuurtje. 10.30 Vaz Dias. 10.4011.30 Gramofoonplaten. H i 1 v er sum, 296 m. V. A. R. A.-uitzending. 6.45—7.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 9.30 Trio Cohen. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Voor Arb. in do Continubedrijven: Trio Cohen, V. A. R. A.-tooncel o. 1. v. W. v. Cappellen en Gramofoonplaten. 11.00 R. V. U. Mej. H. Picbenga: Knut selen in het gezin. 11.30 Vervolg van 10.15. 12.001.45 V. A. R. A.-septet o. 1. van Is. Eijl en Gramofoonplaten. 2.15 P. J. Kers Jr.: Onze Keuken. 3.00 Piano-recital door J. van Emden en Gramofoonplaten. 3.30 Voor de Kinderen. Kindertooneel en Vragenuurtje. 5.30 Trio W. Drukker en Grainofoonpl 6.30 R. V. U. Schaakcursus door Dr. Max Euwe. 7.00 Dr. H. B. Wiardi Beekman: Socia lisatie en Socialisme. 7.30 Muziek van dezen tijd. V. A. R. A.- orkest o. 1. v. H. de Groot m. m. v. J. Feit kamp (fluit). 8.00 „Wakker en Tropenduit". 8.15 V. A. R. A.-orgel, te bespelen door Joh. Jong. 0.a. Valse triste, Sibelius. 8.45 „Eenzaamheid samen" radio-humo reske van E. Schiller, bew. M. Belinfante- Dekker (Groot Volkstooneel). 9.15 Onthouders-Radio-Comité. Opening van de Blauwe Week. Carillonspel door J. P. Vincent Jr. 9.30 V. A. R. A.-orkest o. 1. v. Hugo de Groot. 10.15 „Nieuwe Overhemden", blijspel van L. A. Kalf—Hermans. (V. A. R. A.-too ncel). 10.30 Concert V. A. R. A.-orkest m. m. v. Leo Fuld (refreinzang). Populaire dans muziek. compartiment gepoetst had, had de tasch met den waardevollen inhoud gevonden en reeds aan het bureau voor verloren voor werpen afgegeven. „Msbd." HET WEER IN APRIL. Voorloopig overzicht. Het Kon. Ned. Met. Inst, te De Bilt meldt in een voorloopig overzicht van het weer in April: Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur een halve graad beneden normaal. Zij was in de eerste de cade 1 graad boven normaalin de tweede 2 graden er benoden en in de derde onge veer normaal. Do grootste afwijkingen kwamen voor op don 4en en 20en, resp. 4 „want wij zullen toch genoodzaakt zijn op dit punt in te gaan. Het mag onaange naam zijn voor u. maar alle mededeelingen kunnen blijken dienstig te zijn voor de op lossing van het raadsel." De getuige aarzelde cn richtte zich toen weer tot haar ondervrager. „Sir Cheville was nogal verstoord boos is het woordover enkele dingen, die mevrouw Stanbury tegen hem gezegd had. Hij vertelde dat zij zich vreeselijk boos had gemaakt, toen hij haar mede deelde, dat hij ging trouwen. Ze beweerde, dat het onbehoorlijk was tegenover haar zoon, die onterfd werd, terwijl hij altijd als erfgenaam was beschouwd Het griefde Sir Chevillo dat zijn schoonzuster op dio manier tegen hem was opgetreden." „Zei hij nog meer in dat verband „Alleen, dat geen van zijn bloedverwan ten de dupe zou worden van zijn huwelijk. Dat deed mij buitengewoon veel pleizier, omdat ik niet, al was het dan onwillens, de oorzaak van ongenoegen in Sir Ohcvil- le's familie wilde worden. Hij verzekerde me. dat mr. Marston Stanbury niet zou te kort komen." „Vertelde hij nog iets over een testa ment?" „Zeker. Mr. Coroner. Hij vertelde mij, dat meneer Birch, zijn advocaat, een tes tament had opgemaakt en dat hij, als hij afscheid genomen had van mij, naar diens kantoor zou gaan om het te teekenen." „Had Sir Cheville het nog over den in houd over bijzondere bepalingen?" „Hij zei alleen, dat cr voor mij gezorgd was, wanneer hij mocht komen te overlij den, en dat mevrouw Stanbury in dat ge val zou moeten erkennen, dat hij zijn fa milie geen onrecht had aangedaan." 11.00 Vaz Dias. 11.15—12.00 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 m. 9.35 ^Morgenwijding. 9.50 Tijdsein. Berichten. 11.20 Orgelconcert Quemtin MacLean. 12.05 Gramofoonplaten. 12.50 Jack Martin's Hotel orkest. 2.50 Sted. Orkest Bournemouth o. 1. v. Sir Dan Godfrey. Cecil Smith (piano). 0.a. 2o pianoconcert in Bes en 7de Symphonie in A, Beethoven. 4.05 Orgelconcert Reg. New.. 4.35 Kinderuur. 5.50 Schumann-kwartetten door het Kut- oher Strijkkwartet. 7.35 Vanuit dp Queens Hall: BBC-Sym- phonie-orkest, National Chorus en solis ten. Koordir.: S. Robinson. Orkestdir.: A. Boult, O.a. Motet „Jegu meine Freude", Bach en 9de Symphonie in D-molI (met slotkoor), Beethoven. 10.0511.20 Roy Fox en zijn Band. „Ra d i o - P a r i s", 1725 nu 7.05 en 11.50 Gramofoonplaten. 8.05 Concert o. 1. v. E. Bigot. O.a. Ouv. Phèdrc, Massenet en Sheherazadc, Rims- k3'-Korsakow. Kalund borg, 1153 in. 11.201.20 Concert uit Rest. Wivex. 2.20—-1.20 Omroeporkest o. 1. v. Grcindahl 4.204.50 Gramofoonplaten. Langenberg, 473 m. 6.25—7.20 Gramofoonplaten. 11.2012.10 Concert uit München. 12.201.50 Concert o. 1. v. Wolf. 4.205.35 Concert uit Frankfurt o. 1. v. Merten. M. m. van G. Maeckel (piano). 7.50 „Goethe" (Wertherzcit). 9.5011.20 Populair concert uit Mün chen o. 1. v. K. List. M. Lcander (sopraan) en W. Stuhlfauth (viool). Rome, 441 m. 7.25 Gramofoonplaten. 8.05 Gevarieerde concert- on t.ooneel- uitzending. O.a. uit „Lohengrin", Wagner en Pianoconcert Op. 54, A-moll, Sohumann. Brussel 508 en 338 m. 508 meter: 11.20 Max Alexys' orkest.. 4.20 Viool- en pianosonates. 5.00 Gramofoonplaten. 5.50 Het Tearoom-orkest. 7.20 Concert o. 1. v. Désiré Dcfauw m. m. v. Carlo van Neste (viool). O.a. Vioolcon cert, Brahms en Onvoltooide Symphonie, Schubert, 9.3010.20 Chas Reinue cn zijn Band (Dansmuziek). 338 meter: 11.20 Zie 508 meter. 4.20 Gramofoonplaten. 5.50 Dansmuziek Chas Rcmuo cn zijn Band. 7.20: Zie 508 meter. 9.3010.20 Concert uit de Mcmlino-zaal Antwerpen. Zoescn, 1635 m. 6.50 Dansmuziek door Otto Kermbaeh's orkest. 8.30 „Der Strom Ein Lobon" muzikaal hoorspel o. 1. v. Seeker. 9.20 Lezing en borichten. 9.5011.20 Concert uit Miinchon. Orkest en solisten o. 1. v. Karl List. graden boven en 3 graden beneden nor maal. De gemiddelde maximum tempera tuur was 1 graad beneden, het gemiddelde minimum een halve graad boven normaal. Het aantal dagen met oen minimum tem peratuur beneden het vriespunt, bedroeg to De Bilt 2 tegen 4 normaal. De neerslag be droeg over het algemeen meer dan het dubbele van de normale hoeveelheid. De afwijking boven normaal bedroeg in Noord- Holland, West-Brabant cn Zuid-Limburg ongeveer 100%, in Zuid-Holland en Zeeland 120 tot 130%, in het midden en Noord-Oos ten van het land 130 tot 140% en in het Oosten 140 tot 160%. Te De Bilt werden 102 uren zonneschijn waargenomen tegen 151 normaal. „Verder zei hij er niets van?" „Neen, mr. Coroner." De coroner knikte tegen do andero autoriteiten aan de tafel, als om te ken nen te geven, dat hij niet meer te vragen had. Toen stond Mr. Drayno op. „Wanneer zou u met Sir Cheville ge trouwd zijn" klonk zijn stem. „In Juli eind Juli." „U hebt zooeven ge/.egd, dat Sir Che ville verstoord was over iets, dat naar aan leiding van zijn voorgenomen huwelijk door zijn schoonzuster tegen hem gezegd was. Was zijn ergernis weer verdwenen toen hij na de thee afscheid van u nam „Oh ja! Sir Chevillo was heel vroolijk en opgewekt. Hij zei ik denk dat hij het deed om mij gerust te stellen dat de hccle zaak met 'n paar dagen wol weer in orde zou zijn, als mevrouw Stanbury zich vertrouwd gemaakt had mot de ge dachte, dat hij in het huwelijk trad. „Dus hij nam die familiekwestie nogal gemoedelijk op?" „Ja hij lachte -cr om, locn wij thee hadden gedronken." Mr. Drayne ging zitten cn Sindal, Lu cas Ethcrton's advocaat, nam thans het woord. „Ik zou u een enkele vraag willen stel len. Mile, de Coulanges", zei hij. „Kreeg u, uit hetgeen Sir Cheville u vertelde den indruk, dat hij 't mecningvcrschil tusschen hein cn mevrouw Stanbury, beschouwde als een gewoon conflict, dat men kan ver wachten wanneer iemand op leeftijd mee deelt, dat hij met een veel jongere vrouw gaat trouwen, of meende hij, dat het die- por zat?" (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 13