(1-°\ LEDERHANDEL A. VERHOOG MAANDAG 2 MEI 1932 DE LEIDSCHE COURAN i TWEEDE BLAD PAG. 6 stelling en het waren tijdens den strijd vooral de talrijke Alphia-supporters, die zich niet onbetuigd hebben gelaten, om hun elftal aan to moedigen. Nadat de voorzitter der A. V. V. „Alphen" de heer C. v. d. Kolk, den Watergraafsmeer-aan- voerder, bloemen had aangeboden, werd pl.m. 2 uur onder leiding van scheidsrech ter Westerbeek afgetrapt. Een fiksohe re genbui had intusschen het terrein er niet beter opgemaakt, zoodat door de gladheid van het veld een goede bal-controle niet gemakkelijk wepd. Aanvankelijk wordt dan ook aan weerszijden een matig spel vertoond en de aanvallen welke door beide ploegen werden ondernomen leverde wei nig gevaar op. Eerst na pl.m. 15 min. komt voor de thuisclub groot gevaar, wanneer R. van Kooijk het leder wordt toegespeeld en deze speler met een vliegend schot zijn club de leiding geeft. Het spel gaat nu eenigen tijd meer gelijk op en aan weers zijden worden eenige kansen gemist. Wa tergraafsmeer valt herhaaldelijk aan en zwoegt hard om den gelijkmaker. Het wil niet lukken. Keeper van Leeuwen blijkt een onoverkomelijk struikelblok en weet zelfs twee zekere doelpunten keurig te voorkomen. Rust breekt dan ook onveran derd aan. In de twee helft ging Alphen uit een heel ander vaatje tappen en oefende toen aanstonds een belangrijk overwicht uit. Watergraafsmeer verdedigde zioh stoer, doch kon niet voorkomen, dat Windhorst den voorsprong voor Alphen weldra ver grootte. Uit een voorzet van reolits maak te Ram er vervolgens 30 van, waarop Binnenkamp cn Windhorst de score tot 5—0 opvoerden. De thuisclub begint daarna wat beter aan te pakken en met succes, want even later heeft zij hot genoegen, den aohterstond te verklaren. Als de voorhoede der thuisclub direct daarop het leder tweemaal tegen de lat heeft geschoten en deze goede kans om te scoren mist, komt Alphen nog even aan de beurt, waarbij H. van Kooijk het half dozijn volmaakt. Met Alphen voortdurend m den aanval klinkt na korten tijd het eindsignaal van deze in prettige verstandhouding ge speelden wedstrijd. Scheidsrechter Wes terbroek leidde naar behooren. Alphen II—Kampong II 4—3, Een maar matige vertooning, waarin beide elftallen het heel kalmpjes opnamen. Voor de rust gelukte het zelfs geen der partijen het net te vinden. In de tweede helft werden in dit opzicht de bordjes eenigszins verhangen. De thuisclub wist toen viermaal te doelpunten, waartegen over de Utreohtenu»cn slechts driemaal het net wisten te vinden. Onder leiding van scheidsrechter Kanis wordt om half drie aangevangen. Nadat de bezoekers aanvankelijk ecnig overwicht uitoefenen, neemt Alphen het leder over, en probeert de thuisclub aan de overzijde eens haar geluk. Als Zaal hierbij door over te schie ten, een kans om te scoren, mist, weet ook Kampong niet beter te doen, dan het leder in handen der keeper te plaatsen. Het spel blijft zich vlug verplaatsen en hoe wel de bezoekers door goed open spel trachtten de leiding te nemen, kan de achterhoede van Alphen steed-s tijdig in grijpen. Ook de thuisclub kan evenmin het net vinden, zoodat'rust met blanke score ingaat. In de tweede helft treden beide voor hoeden wat meer actief op. Nadat eerst de Kampong-keeper het. leder tegen een der backs trapt, waardoor de bal in eigen doel belandt, vergroot Jansen met een schot op verren afstand voor Alphen weldra den voorsprong (2—0). Als de achterhoede van Kampong dan weer zoo vriendelijk is de bal in eigen doel te plaatsen, brengt v. d. Louw daarna de stand op 4—0. De Utrech tenaren beginnen wan wat beter aan te pakken en hebben het genoegen driemaal den aohterstand te verkleinen (4—3), waar mede het einde komt. OM DEN L. V. B.-BEKER. Alphia I—U. V. S. II. Zooals wel werd verwacht, moesten de U. V. S.-reserves het tegen Alphia af leggen en bleef de thuisclub die de be ker te verdedigen had met S2 over winnaar. De overwinning werd intus schen niet gemakkelijk behaald, want de blauwwitten ondernamen vele gevaarlijke aanvallen, doch meestal ontbrak het hun voorhoede aan het juiste schot. Alphia nam het eerst met een schot van haar midvoor de leiding.. Bij een nieuwen aan val der thuisclub ontstaat een penalty, doch de U. V. S.-keeper weet daarbij het leder uit zijn doel te stompen. De be zoekers probeeren nu eens hun geluk aan de overzijde, waar uit een doelwor- steling de gelijkmaker te voorschijn komt. Even daarna maakt een U. V. S.-er hands binnen het bekende gebied en thans weet Alphia deze kans te benutten (2—1). Even voor rust heeft de midvoor cler thuisclub het genoegen de voorsprong te vergrooten (31). In de tweede helft speelden de bezoe kers een verloren strijd. Alphia kwam er steeds beter in en weer was het haar midvoor, die weldra het net vond (41). Uit een strafschop werd het vervolgens 5i, terwijl Alphia's linksbinnen er 61 van maakte. Uit een doorbraak der Lei- denaars verkleinde U. V. S. haar achter stand (62). Eenigen tijd voor het einde wist de thuisclub evenwel nog tweemaal de score te verhoogen, zoodat met S2 voor de thuisclub het einde kwam. BELGIE—FRANKRIJK 5-2. In het Heysselstadion te Brussel speel de België gisteren een landenwedstrijd tegen Frankrijk. In de eerste helft waren de Belgen veel sterker en doelpuntten driemaal. De eindstand kwam met 52 voor België. VIER BONDEN T0URN00I. H.V.B.A.V.B. 3-2. Het is gisteren aan den Haarlemschen Voetbalbond gelukt voor een jaar beslag te leggen op den Vier Bonden Beker door den Amst. V.B. na verlenging met 3—2 te klop pen. Wogen gedurende bijna het geheele spel de ploegen vrijwel tegen elkaar op, toch moeten wij bekennen dat de Haarlem- sche V.B. de overwinning ten volle heeft verdiend. De elftallen hebben beiden op waardige wijze hun bond vertegenwoor digd. Jammer ging het af en toe wat hard, doch het spel dat die plaatselijke Bonds- elftallen ons te zien gaven was waarlijk eeu spel zooals we dat te Leiden weinig te zien krijgen. De Amsterd. V.B. neemt na 8 minu ten de leiding. De vreugde is echter van korten duur want reeds twee min. later kogelt de Haarlemsehe linksbuiten den ge lijkmaker in de Amsterdamsche touwen. Voor de rust ontstaan in het snel op en neer golvend spel nog tal van kansen, doch de verdediging blijkt te safe. Na de thee het zelfde goed doordacht spel, waarin Haarlem het eerst succes heeft zei het gedwongen via den schoen van den rechtback van den A-V.B. 1—2. Arasterdam geeft het met op, doch bepaald tot een meerderheid in het veld weten zij het niet te brengen. Toch gelukt het den pittig spelenden linksbinnen den gelijkma ker te scoren 22 waarmede het einde aanbreekt. In de verlenging is Haarlem be slist sterwer en het is dan ook de rechts binnen die voor Haarlem het winnende doelpunt scoort en al zoo met de overwin ning voor een jaar den beker aan Haarlem bezorgt. L.V.B.N.H.V.B. 0—4. De wedstrijd van L.V.B. tegen den N.H. V.B. is spoedig verteld. De N.H.V.B was in alle opzichten de sterkste. Het spel was veel beter, sneller en doortastender. Aan vankelijk wist de L V.B.-verdediging den aanval van de Noordhollanders weerstand te bieden en met de rust was de stand nog slechts 10 voor den N.H.V.B. Na de rust was het al spoedig 20. De Leidenaars verknoeiden toen hopeloos eeni ge opgelegde kansen. Daarna werd het met een keurige kopbal 30. De L.V.B. kwam nog even opzetten, doch al waren de aan vallen soms aardig van opzet, steeds kwam van de afwerking niets terecht. De N.H. V.B. maakte er nog 40 van, waarna ze den Sen prijs in dit tournooi wonnen. De besturen der bonden, officials en spelers vereenigden zich aan een gemeen- schappelijken disch in Zomerzorg. De heer Steenhauer sprak woorden van welkom in het bijzonder aan den heer de Haan als vertegenwoordiger van den K.N. V.B., verder aan de vertegenwoordigers van A.S.C. die tevens den dank voor het beschikbaarstellen van het terrein in ont vangst had te nemen. Er heerschte een prettige stemming. Meerdere sprekers spra ken warme woorden van hulde aan de overwinnaars, maar ieder voor zich was eh wéér van overtuigd dat zijn Bond volgend jaar den beker zou meenemen. De prijzen werden uitgereikt door den heer De Haan. die dat met een toepasselijk woord gepaard deed gaan. De eerste prijs werd gewonnen door den Haarlemschen, tweedg door den Amster damse-hen, derde door de N.-Hollandsche Voetbalbond. Nog werd op voorstel van den A.V.B. oen gelukwensch gezonden aan den heer Staal ter gelegenheid van zijn 12 1/2-jarig jubi leum als secretaris-penningmeester van den K.N. V.B. R. K. FEDERATIE. De uitslagen. Om het kampioenschap. SantpoortT. Y. B. B. 50. Missiewedstrijd. UtrechtLimburg 62. DIOC. HAARL. VOEBALBOND. R. K. Sportvereniging „Meerburg" Zoeterwoude (H.R.). Meerburg I speelde gisteren haar derde promotiewedstrijd en het is haar wederom niet mogen gelukken ook maar 1 puntje te veroveren. Oliveo I bleef met 51 in de meerderheid, hoewel de bezoekers de zege ten volle ver dienden, zijn de cijfers wel wat geflatteerd. Voor half-time was het een mooie en span nende strijd, waarin beide ploegen om beur ten in den aanval waren en goed tegen el kaar opwogen. Na de rust en speciaal het laatste half uur zakte het spelpeil van Meerburg aan merkelijk en was er slechts een elftal dat voetbal speelde n.l. Oliveo. Meerburg wint den toss, zoodat Oliveo aftrapt. Direct onderneemt de voorhoede een gevaarlijke aanval, onze achterhoede bezweert echter het gevaar. De bal ver dwijnt naar de overzijde, waar de Oliveo- backs resoluut ingrijpen. Telkens weer komt de Oliveo voorhoede, goed gesteund door de halflinie, voor onze veste, doch steeds weet onze achterhoede het terrein te zuiveren. Ook onze voorhoede trekt ver schillende malen ten aanval. De backs blij ven aan beide zijden nog meester van heb terrein, zoodat beide doelverdedigers nog weinig in het spel betrokken worden. Het spel blijft echter aantrekkelijk. Als onze achterhoede weer een aanval onderbroken heeft, gaat de bal naar de linkshalf, van daar naar de linksbuiten, deze loopt even door, lost dan een hard schot in de uiterste benedenhoek, doch de Oliveo-doelman werpt zich naar de uiterste hoek en stompt het harde schot op meesterlijke wijze uit zijn doel. De bal wordt dan door den rechts back naar de overzijde gedirigeerd, waar ook onze doelverdediger zijn talenten moet toonen. De Oliveo-midvoor, die door zijn goed spelverdeelen opvalt, schiet uit moei lijke positie hard naast. H. de Vrind plaatst den bal voor A. Beekman, deze passeert en kele tegenstanders, zet dan voor, doch daar de bal iets te scherp q Jaatst is, kon de linksbuiten den bal nidl *i zijn macht krij gen en schiet naast. Nog tweemaal breekt A. Beekman door, doch beide malen zijn de voorzetten te scherp geplaatst. Aan bei de zijden wordt dan nog enkele malen te vergeefs getracht het net te vinden, doch zonder succes. Met blanken stand breekt alzoo de rust aan, wat de verhouding tot nog toe goed weergeeft. De thee schijnt de Pijnackers goed ge daan te hebben; ze zitten tenminste direct weer voor ons doel, doch voorloopig nog zonder succes. Doelpunten kunnen echter niet uitblijven. Bij een volgende aanval houdt H. de Vrind het leder op brillante wijze uit zijn doel; hij kan echter niet weg werken, zoodat de bal bij den linksbinnen komt, die met een hard schot van korten afstand, Oliveo de leiding bezorgt. (01). Ze hebben echter niet lang pleizier van hun voorsprong. Bij een Meerburg-aanval geeft J. de Vrind een harde voorzet, een der backs verandert den bal van richting, zoodat het leder, onbereikbaar voor den doelverdediger, in de touwen verdwijnt. Nu is voornamelijk Oliveo I aan het woord. Wederom is het hun linksbinnen, die met een hard, goed gericht schot, zijn club de leiding bezorgt. Bij een Meerburg- aanval schiet J. de Vrind nog eenmaal tegen de paal, dan is het weer Oliveo, die het net weet te vinden, Uit. een penalty brengt de midvoor den stand op 1—3. Meerburg zet thans alles op den aanval, zelfs J. Snijders wordt naar voren gehaald en gaat rechtsbinnen spelen. Ook dit. helpt niet. Onze achterhoede wordt hierdoor echter danig verzwakt, zoodat Oliveo twee maal achter elkaar weet te scoren. (15). Spoedig daarop fluit de heer Righart van Gelder, die goed leidde, het einde. Donderdag a.s. 8.DC IMeerburg I. Terrein Hoornpark, Rijswijk. Meerburg 3 ging op het pad der over winning voort en versloeg ditmaal O.V.V. 2 Geruimen tijd «bleef de stand gelijk, 22, doch tenslotte slaagde G'. v. Hartevelt erin het net te vinden en bezorgde hiermede zijn elftal de overwinning (32). De junioren trokken naar Lisse, doch konden onverrichter zake terugkeeren, daar Lisse 2 niet opkwam. R.-K. S. V. „Leiden" Doordat wij Zaterdag van Lenig en Snel een voor ons zeer teleurstellend telegram ontvingen, met de mededeeling dat. L. en Sn. niet kwam, ging de wedstrijd van onze reserves tegen de dito's van onze afdee- lingskampioenen niet. door. We hopen echter dat de leden begrij pen zullen, dat er van eenige schuld onzer zijds geen sprake is. Ons derde elftal trok aan de Maaldrift goed van leer tegen S. J. C. en stuurde de leden van St. Jeroen met een 20 ne derlaag uaar Noordwijk terug. Bravo, Rood Zwarten. Onze juniores konden het tegen O.V.V. niet bolwerken, mede doordat door den district-junioren-oefenwedstrijd, de besten onzer benjamins ontbraken. Leiden-junioren volgende maal beter! Denken de leden nog eens aan de steun- bonnen Dagelijks gelegenheid tot afdragen der gelden. R. K. Sportvereeniging „St. Bernardus". St. Bernardus heeft in een goed gespeel den wedstrijd gisteren kans gezien van -S. N. A. met 3—1 te winnen. Als te 2.30 S. N. A. den aftrap doet, on dernemen zij al dadelijk een aanval op het St. Bernardus-doel, doch deze aanval loopt op niets uit. Daarna is het St. Bernardus die enkele malen het S. N. A.-doel in ge vaar brengt, maar doelpunten blijven aan beide zijden nog uit. St. Bernardus komt er steeds beter in, tot eindelijk Verkley de score opent (10). S. N. A. zit hier niet bij stil en probeert steeds met goed opge zette aanvallen den gelijkmaker te bren gen, wat dan ook vlak voor de rust door een misverstand van de St. Bernardus- achterhoede gelukt (11). Na de thee golft het spel op en neer. Bij een der aanvallen op het S. N. A.-doel wordt een St. Bernardusspeler unfair op zij gezet, wat den scheidsrechter niet ont gaat. Deze wijst da-n ook naar de beruchte stip. Gerard Balhmann plaatst zioh achter den bal en scoort onhoudbaar. (21). St. Bernardus is nu niet meer te hou den, aanval op aanval volgt, maar de S. N. A.-achtorhoed houdt goed stand. Doch zij kunnen niet verhinderen, dat op schitte rende wijze nog eenmaal het net wordt ge vonden. (3—1). Hierna is 't spoedig einde. De junioren op bezoek te Zoeterwoude, waar zij een vriendschappelijke wedstrijd speelden tegen het jun.-elftal der sport- ver. „A. S. C." wisten zoowaar een over winning van 0—1 te behalen. Het tweede elftal, op bezoek to Wasse naar, waar zij streden tegen „Blauw Zwart" 3 moest zich tevredenstellen met een 7—0 nederlaag. A.s. Donderdag (Hemelvaartsdag) speelt HAARL.STRAAT 57 t/o. City-Theater 3551 Waterdichte Beenpijpen 3.50 p.p. Beenkappen, leder 1.75 p. p. Lederen Jassen, vanaf 20.— Gld. Rubber Knielaarzen6.50 p. p. 8*- ALLE OLIEGOEDEREN in voorraad het eerste elftal thuis tegen „St. Matfrhia-s" I uit Warmond. Deze wedstrijd is op ver zoek der bezoekers vastgesteld te 12.30 u. Wij hopen dan ook zeker wederom op een overwinning. R. K. Athlethiek en Sportvereeniging „Rood-Wit". Het eerste elftal behaalde gisteren een 30 overwinning op V. V. L. II. De junioren konden het tegen het voor- loopige Districts-elftal niet bolwerken en verloren met 50. Het tweede bracht het er beter af te gen S. M. C. I en won met 20, terwijl het derde tevergeefs op S. M. C. II wachtte. Vrijdagavond hield Rood-Wit haar eer ste clubavond in een der zalen van de Zita-Vereeniging. Ongeveer acht uur open de de heer P. Verhoef Jr. den avond met den Ohr. groet en heette allen hartelijk welkom in het bijzonder den G. A., kape laan II. Bangert. Enkele mededeelingen volgden, de voor zitter feliciteerde het junioren-elftal met haar kampioenschap en hoopte dat ze op den ingeslagen weg zouden voortgaan. Hierna volgde de vroolijke kant en wij gelooven wel dat allen die hierbij tegen woordig waren een volgenden keer zeker niet zullen overslaan. Kapelaan Bangert kreeg daarna het woord en kon met groote vreugde constateeren, dat hij in Leiden nog niet zoo'n clubgeest had meegemaakt als in Rood-Wit. Ook de groote opkomst verheugde hem (meer dan 65 leden van de 80 waren aanwezig) en hij hoopte, dat de leden altijd getrouw het bestuur zouden volgen en dat alle junioren gehoor zouden geven aan den wensch van Monseigneur zich aan te sluiten bij de Maria-congrega- tie, daar dit zeker de clubgeest en de on derlinge vriendschap nog meer zou ver sterken, terwijl de buitenstaanders dan konden zien, dat Rood-Wit ook wel zeker iets anders geeft dan enkel Sport. Daarna verzocht hij den aanvoerder van het eerste junioren-eltfal naar voren te komen om hun eerste kampioensmedaille in ontvangst te nemen en hij spo ïrde hen aan zoo door te gaan, maar niet te over moedig te worden. Daarna reikte de voorzitter de prijzen uit, die gewonnen waren met de spelen en deelde tevens de diploma's uit van de ge houden seriewandeling. Hierna werd de avond op gebruikelijke wijze gesloten. R. K. Sportvereeniging V. V. L. Zondag speelde V. V. L. II een vriend- schappelijken wedstrijd tegen R. W. D. I. Daar R. W. D. I slechts met 8 spelers ver scheen, werd het elftal aangevuld met V. V. L.-jun. V. V. L. II speelde zelf met 10 man. Voor de rust was V. V. L. sterk in de meerderheid, maar door missen en te gen den lat schieten konden zij het net niet vinden, waartegen R. W. D. I mee een snelle doorbraak de leiding nam. Na de rust was de fut er bij veel V. V. L-- spelers uit en zij moesten zich met een 30 nederlaag tevreden stellen. R.-K. S. V. A.S.C. Zoeterwoude (Dorp). Om half een speelden de junioren eeq vriendschappelijken wedstrijd tegen „St. Bernardus"-jun. Vorige week wonnen onze jongens van ditzelfde elftal met 30. De zen keer echter won „Bernardus" met 10 Het was voor beide elftallen een prettige partij. Om half drie kwam het eerste elftal binnen de lijnen om den laatsten compe titiewedstrijd te spelen tegen O.- V. V. I uit Oegstgeest. Beide elftallen hebben in vallers wat aan het vertoonde spel wel te merken was. Niettemin is er van beide kan ten hard gewerkt. Met half time had A. S. C. éen 30-voorsprong. Het eerste doel punt werd gemaakt door den linksbuiten Ammerlaan. Het tweede door den mid voor en het derde door den rechtsbinnen. Na rust werd het door mooi samenspel van O. V. V. 31, waarna A.S.C. door haar midvoor den stand opvoerde tot 5—1. O. V. V. was het meest in den aanval en maakte nog een doelpunt, zoodat de eindstand was 52 voor A.S.C. Lisse I—N. V. C. I 3—0. Als om circa 3 uur de elftallen onder leiding van den heer Bezu zich opstel len, trapt N. V. C. af Lisse neemt den aanval over, doch het schot der links binnen gaat naast. Om beurten zijn beide doelen in gevaar, doch verder dan de backs komen de voorhoede's niet. Als het spel 10 minuten oud is, wordt de mid- \oor van Lisse in het bewuste ge'b;ed genomen en de scheidsrechter verwijst naar de witte stip. De midhalf plaatst zich achter het leder en Lisse leidt met 1—0. Fanatiek wordt verder gespeeld en N. V. C. wordt sterker, doch in deze pe riode van overwicht ziet N. V. C.-voor- hoede nog kans omvoor open doel de mooiste kansen om zeep te brengen. Lisse kan zich nog niet uit de omknelling los maken en de Lisser keeper voorkomt twee keer door tijdig uitloopen zekere doelpunten. 10 minuten voor de rust komt er opluchting. Uit een algemeene aanval van Lisse denken we den mid voor te zien doelpunten, doch het zwakke schot belandt in keeper's1 handen. De rust treedt in met onveranderden stand. Na de thee zit Lisse direct goed op den bal en neemt eenigen tijd het spel geheel in handen, doch de voorhoede van Lisse is te futloos, zoodat N. V. C.'s ach terhoede ruimschoots tijd heeft om weg te werken. Tot plots de linksbuiten van Lisse voorzet en de toestormende mid voor even eerder bij de bal is als de kee per en de stand is 20. Als even later de rechtsbuiten alleen op het doel aan stormt, wordt hij vlak voor het doel ge nomen en de scheidsrechter verwijst weer naar de witte stip. Weer plaatst de mid half zich achter den bal een knal, maar even mooi stopt de keeper, echter ten koste van een corner, welke niets ople vert. Lisse is de situatie nu geheel mees ter en de achterhoede van Lisse houdt de voorhoede, van N. V. C. geheel in be dwang. Reeds denken we dat er in den stand geen verandering meer komt, als- zich op éen moment hetzelfde herhaalt. Een voorzet van links en weer is het de midvoor die no. 3 in het doel deponeert (30). Nog eenige minuten en we den ken Lisse de voorsprong nog te zien ver grooten, doch de N. V. C.-keeper welke veel werk heeft gehad, vindt het genoeg en stopt alles. Als de scheidsrechter, wel ke uitstekend leidde, einde blaast, heeft Lisse zijn eerste nederlaagwedstrijd ge- R.K. N. V. C. II—St. Bavo II 2—1. Onder 't zoo lang verwachte zomerweer had gisterenmiddag een ontmoeting plaats van- N. V. C. II en St. Bavo II. Bij half drie fluit de scheidsrechter beginnen. De eerst aanval is voor N. V. C. II, maar strandt op buitenspel. Al gauw kunnen wij constateeren, dat N. V. C. II iels sterker is, alleen Fortuna is niet met hen, want menigen koer brengt de paal of lab red ding voor St. Bavo, niettegenstaande St. Bavo's keeper goed in vorm is. Opeens volgt er een prachtaanval van St. Bavo, de rechtsbuiten zet goed voor en een on houdbaar doelpunt volgt (10 voor St. Bavo II). Dan volgt aanval op aanval van R.K. N. V. C. II, de midvoor komt op 4 meter afstand voor open doel maar schiet hopeloos naast. Toch blijft N. V. C. voorts durend in den aanval en St. Bavo krijgt het zoo benauwd, dat Peeters van St. Ba vo II maar in eigen doel trapt (1—1). Hier? na breekt de rust aan. Na de ru-st geven beide partijen goed spel te zien, waaiuit een prachtige aanval van N. Y. C. II volgt, de rechtsbuiten (P. v. d. Togt) zet schitte rend voor en de linksbinnen schiet daaruit no. 2 in het net. Alle spelers gaven zioh nu ten volle, de eene ploeg om den achterstand in te halen en de andere om den voorsprong te be houden. De scheidsrechter leidde goed en had het bijzonder gemakkelijk daar alle spelers de grootste sympathie tegenover elkander toonden. De vele toeschouwers hebben genoten van dezen zoo vinnig en eerlijk gespeelden wedstrijd, waarbij R.K. N. Y. C. II terecht de overwinning behield. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Oefenwedstrijd Junioren. De uitslag van den wedstrijd Junioren Districtselftal tegen Rood-Wit Junioren is 50 voor de Distriots-Junioren. Programma voor Hemelvaartsdag 5 Mei. Om den Leid e c he Courant- bek e r. D. O. S. I—Y. E. P. I. Terrein D.O.S. Scheidsrechter M. Heuzen. Aanvang 2.30 uur. R. W. D. I Jun.-?Jun. Districts-elftal 0—5 Omstreeks 1 uur stellen beide elftallen zich onder leiding van den heer J. Graaf- rnans op. Onmiddellijk ondernemen de Duivels een aanval, welke door Meiman wordt onderschept die direct zijn voorhoede aan het werk zet. Een fraaie doorbraak volgt en Slootbeek scoort onhoudbaar (0l). Aan beide kanten komt men stevig opzetten, maar zonder resultaat. Na eenigen tijd komt het District in het offensief, de R. W. D. defensie krijgt het zwaar te ver antwoorden maar houdt uitstekend stand. Eerst 5 minuten voor de rust slaagt men er in den voorsprong te vergrooten. Een doelpunt der Duivels, wordt door den ar biter geannuleerd. Na de rust hebben beide elftallen enkele wijzigingen ondergaan. De Duivels zijn de eerste 10 minuten sterk in de meerder heid, maar tot doelpunten lean men heb niet brengen. Langzaam komt het District opzetten en beheerscht het spel. Bij tusschenpozen scoort men nog drie doelpunten. Tegen het einde nemen de Roodbroeken het spel weer in handen maar slagen er uiet iii de eer te redden. Einde 05. WANDELSPORT A. V. en A. V. Alphia. Op 14 Mei neemt Alphia met 30 heeren en 4 dames deel aan de 40 K.M.-marsch, uiteschreven door de L. W. S. V. te Lei den. De start heeft plaats om 2 uur van den Burcht. Bovendien bestaat het voor nemen om deel te nemen aan de 100 K.M.-afstandsmarsch te Botterdam. Loopers die in training willen gaan, gelieven zich spoedig op te geven bij den leider Th. Vrisekoop. Leidsche Wandel-Sportuereeniging. De oefenmarschen voor de 40 K.M.-marsch, welke op Donderdagavond en Zaterdagmid dag werden gehouden, mochten zich in een vrij groote deelname verheugen. In verband met Hemelvaartsdag a.s. Don derdag 5 Mei, geen oefentocht. De inschrijvingsdatum voor de 40 K.M.- marsch is vanwege de vele aanvragen voor verlenging opengesteld tot en met Zaterdag 7 Mei. Wie daarna wil inschrijven betaalt 1 en is er niet zeker van, dat de medaille aan wezig is.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6