ÜIT DE OMGEVING UIT DE RADIO-WERELD HET PAD LANGS DE KLIP. DINSDAG 26 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 11 ALKEMADE. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert op Woensdag des na middags om 2 uur. Onderwerpen ter behandeling: 1. Voor stel van B. en W. tot het toepassen van een tijdelijke salariskorting, groot 3 pet., op de jaarwedden van de ambtenaren in dienst dezer gemeente", ingaande 1 Mei 1932. 2. Voorstel tot verlenging van de steunregeling voor werkloozen tot 4 Juni 1932. 3. Voorstel tot het aangaan van een nieuwe rekening-cour.-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten te 's-Gravenhage. 4. Vaststelling van een nieuwe verordening, als bedoeld in artikel 13 1ste lid der Leerplichtwet. 5. Benoeming van een lid van de Com missie van Toezicht op het Lager onder wijs in deze gemeente, wegens periodieke aftreding op 1 Januari 1932 van den heer G. Meijer. Aanbeveling B. en W.: 1. G. Meijer; 2. W. Adema. 6. Vaststelling van een aantal pensioengrondslagen. 7. Re clames hondenbleasting. 8. Reclames schoolgeld. 9. Ingekomen stukken en me- dedeelingen. Keuring. Bij de heden gehouden keu ring voor den dienstplicht van .ingeschre venen voor de lichting 1933 zijn 22 personen geschikt en 8 personen voorgoed ongeschikt verklaard, terwijl er 3 niet zijn verschenen. Geboren: Hendricus Simon, z. van J. S. Pennings en S. W. Straathof. Simon Hendricus, z. van A. J. Schouten en A. M. van Ruiten, Ondertrouwd: J. Plasmeyer jm. 24 j. en J. A. Uljee jd. 23 j. HILLEGOM. Zweminrichting. Het voornemen be staat de Gemeentelijke Zweminrichting op 17 Mei te openen. Rustbank. Burgemeester en Wethou ders zullen den Raad voorstellen, do Bur gemeester Wentholtstraat in eigendom en beheer aan de gemeente over te dragen. Ook heeft het college besloten, m den Hof- tuin nabij de Hillegonunerbrug een steenen rustbank te plaatsen. Deze bank zal ge metseld worden in kubistische tooiïng. Arbeidsbeurs. Volgens de laatste of- ficieele opgave der gemeentelijke Arbeids beurs bedraagt het aantal werkzoekenden thans 478. KATWIJK AAN DEN RIJN. „Katholiek Katwijk". Deze vereeni- ging hield een ledenvergadering die zeer goed was bezocht. Na opening door den Pastoor las de secretaris, de heer J. G. v. d. Nouweland, de notulen. Na behandeling van de ingekomen stukken kon het be stuur de mededeeling doen, dat op Maan dag 2 Mei door dr. Oosterbaan uit Den Haag een zeer interessante lezing zal wor den gegeven in het Parochiehuis. Voorr-s dat het bestuur met de correspondent van de K.R.O. in overleg zal treden over de K.R.O.-vertegenwoordiging ter plaatse. Dan deed Z.eerw. oen mededeeling met zeer uitvoerige toelichting over de oprich ting van een Parochieblaadje waarvoor de plannen zijn uitgewerkt en waarvan de uit voering na goedkeuring van „Katholiek Katwijkwiens moreele en financieele hulp hierbij noodig is, verzekerd is. Enkele vra gen worden hierover nog gesteld, die allen zeer ten genoegen van de stellers beant- antwoord worden. Met ingang van 1 Juni denkt het bestuur deze aangelegenheid te hebben bewerkstelligd. Zonder hoofdelijke stemming wordt dit bestuursvoorstel goed gekeurd. Dan worden mededeelingen ge daan ten opzichte van de door „Katholiek Katwijk" georganiseerde bloembollenver- koop ten bate der kerk, welk werk. vorig jaar zoo'n buitengewoon succes heeft ge had. In sommige onderdeelen wordt nog eenige wijziging gebracht waarna ook dit streven algeheele instemming krijgt. Na rondvraag, sluiting dezer belangrijke ver gadering, met gebed. KATWIJK. Werkloosheid. Stand der werkeloos heid op heden: Boerenarbeiders 1, Potten bakkers 1, Kistermakers 1, Visschers 134, Ijzer werkers 1, Expeditieknechten 1, Kan toorbedienden 1, Autogeen-lasschers 1, Cchauffeurs 3, Scheepsmakers 1, Manden makers 4, Stokers 14, Binnenschippers G, Fabrieksarbeiders 7, Bloemisten 2, Tuin man 1, Landarbeiders 110, Losse arbeiders 158, Opperlieden 24, Grondwerkers 90, Tim merlieden 26, Schilders 3, Metselaars 24, Kuipers 33, Varensgezellen 10, Bakkers 1. Totaal 658. Jongens 5. Door werkverschaf fing zijn te werk gesteld 30 personen. LEIDSCHENDAM. Volksbond. Een dezer dagen hield de R. K. Volksbond te Leidschendam zijn laat ste ledenvergadering van het wintersei zoen. De voorz., de heer de Langen, opent de vergadering met gebed en heet allen hartelijk welkom, in het bijzonder den Geestelijk Adviseur en de Harmonie „St. Cecilia", die de vergadering met eenige keurige muzieknummers opluisterde. Hij dankt allen, die hebben medegewerkt bij de viering van het 20-jarig bestaan, ook den Geestelijk Adviseur, die in de korte perio de reeds zooveel voor de Afdeeling heeft gedaan. Door allen wordt staande het Strijdlied gezongen, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd goedge keurd. Aan de orde is dan weder oprichting reiskas; deze werd weder opgericht met 14 leden. Het beheer blijft bij het bestuur van den Bond en gespaard zal worden vol gens afspraak bij de Spaarkas van 11.30 uur tot kwart voor één uur op Zondag. Het bestuur vertrouwt, dat zij, die niet op de vergadering zijn, zich als lid zullen opge ven, zoodat men a.s. zomer in de maand Augustus gezellig een uitstapje kan ma ken. Verschillende reizen werden door don voorzitter naar voren gebracht. De secre taris had reeds inlichtingen gevraagd bij het reisbureau Lindeman, hetwelk binnen korten tijd de reisboekjes zal opzenden, alsmede de reisgelegenheid naar Tegelen, waar de Passiespelen zullen gegeven wor den. Breedvoerig werd besproken, of men des Zondags of in de week zal gaan. En kele heeren vroegen, of het de bedoeling is de vrouwen ook mede te nemen, waarop de voorz. bevestigend antwoordt; een der leden is hierop tegen. Dit jaar zal minstens 25 cent per week gespaard worden; het volgend jaar zal dit waarschijnlijk minder zijn. Als afgevaardigde voor de Centrale Raadsvergadering wordt de heer De Lan gen herkozen, die zijn benoeming met een woord van dank aanvaardde. Vragen voor de vragenbus waren er niet ingekomen. Van de rondvraag werd door enkele heeren gebruik gemaakt; allen wer den naar genoegen beantwoord. Hierna sloot de voorz., na allen gedankt te heb ben voor de opkomst en de Harmonie voor de aangename medewerking, de vergade ring met gebed. Meisjes-Patronaat. Woensdag 27 en Donderdag 28 April a.s. zal het Meisjes- Patronaat te Leidschendam twee feest avonden geven in het Patronaatsgebouw aan de Damlaan. Opgevoerd zal worden „In hooger sferen", blijspel in 4 bedrijven, ter wijl de verdere avond zal worden opgeluis terd met muziek, zang, gymnastiek en rei dansen. Gezien het programma beloven het een paar interessante m mooie avonden te worden en wij raden een ieder aan een de zer avonden een bezoek aan het Patronaat te brengen. TER-AAR. Niet vergeten! Woensdagavond te 8 uur Congregatie voor de leden van de St. Joseph-Gezellen, daarna verplichte verga dering. Met het oog op de belangrijke me dedeelingen, die gehouden zullen worden in verband met het sluiten van het winter seizoen en de feestdag van a.s. Zondag, worden alle leden beslist verwacht. Niet erg fortuinlijk. Een zekere C. H„ die dezer dagen een luxe auto tot zijne be schikking gekregen had, wilde een Zondag middag met zijn gezin een eindje gaan toe ren. Maar om den hoek bij S. gekomen te Ivorteraar, wilde hij uithalen voor een vrachtauto doch hij raakte door het weg zakken in lager wal en viel daardoor tegen een paal, als gevolg waarvan enkele ruiten werden verbrijzeld. De inzittenden hadden een weinig hinder van de glasscherven, en kwamen verder met den schrik vrij. De auto, die in zoo'n toestand was geraakt dat hij niet verder kon rijden, werd gestald bij den heer S. ROELOFARENDSVEEN Uitslag Schaakwedstrijd. Roelofarendsveen Woubruggo. Abr. PeltMr. Zuiderveld 01 J. HillebrandC. Brunt 01 Joh. HomenD. Brunt 01 G. v. RijnD. Stoof 01 Jan Heemskerk Sr.P. Meierik 01 P. v. DoornMr. Jobse 10 W. P. v. Ruiten—J. Boxhove 1—0 2—5 Tentoonstelling. Gisteren had in do zaal der Eerw. Zusters alhier de jaarlijk- sche tentoonstelling plaats van de Vak-, Leer- en Bewaarscholen. Zooals we gewend zijn, was ook nu weder e>en keur van hand werken te bezichtigen, de een nog fraaier en nuttiger dan de ander. Naast het fröbel- werk van Je kleine bewaarschoolpeuters was er veel moois van de leerlingen der leerschool. Vooral ook hier viel het op, hoezeer rekening is gehouden met wat m het Latere leven het meest van noode is. Bijna geen waardelooze lapjes, maar alles wat bruikbaar is: poppekleercn, gepast op poppen zelf, kleedjes, die thuis gebruikt kunnen worden, schortjes voor kleine broertjes en zusjes, enfin, te veel om op te noemen. En wat het werk van de vakschool betreft: er was zooveel te bewonderen aan onder- en bovenkleeren, dat we ons aan geen beschrijving wagen, maar liever ieder, die daartoe in de gelegenheid is, aanspo ren, om bij de volgende tentoonstelling zelf een kijkje te komen nemen. Dan is tevens een aansporing aan de ouders, om hun kin deren te laten profiteeren van die nuttige lessen dor vakschool overbodig geworden. De inspecteur van het Lager Onderwijs, de heer Baak, heeft deze tentoonstelling met een bezoek vereerd, en was enthou siast over hetgeen hij heeft te zien gekre gen. Het is voor de Eerw. Zusters dan ook een groote voldoening, dat al hun moeite en zorgen, aan de jeugd besteed, tenminste bij velen waardeering vindt. STOMPWIJK. Patronaat. Woensdag zal in „Het Bles- sepaard" een feestavond voor de Patro naatsjongens gehouden worden. De jongens zullen die avond vullen met muziek, gym- nastiekdemonstratie en met een tweetal tooneelstukjes. Geboren: Neeltje Johanna d. van I. J. v d. Tas en N. J. Breukman Jacobus Pe trus Canisius z. van P. M. v. d. Steen en W. H. van Vliet Johannes Jacobus z. van H. den Hollander en C. J. H. v. d. Helm. Ondertrouwd: J. Harteveld en W. R. Oljans P. F. G. v. Koert en M. P. Blom Overleden: Adrianus Alsthoorn 68 j. Johannes Wilhelmus Gerardus Rotteveel 1 j. - Engelberta Johanne Koelman 28 j. SASSENHEIM. „Bloemlust". Morgenmiddag 2 uur zal de groote jaarlijksche tentoonstelling van afgerneden Narcissenbloemen in „Bloemlust" voor het publiek worden opengesteld. De tentoonstelling blijft ge opend tot en met Zaterdag a.s. Voetbal. Uitslag van de vriendschap pelijke wedstrijden gespeeld op Sporthoff (Zaterdagmiddag): Lugdunum II van Lei den tegen Ter Leede I, stand 11; L. R. C. II van Lisse tegen Ter Leede II, gewonnen door L. R. C. met 32; L. R. Programma's van Woensdag 27 April. Huizen, 1875 M. Uitsluitend N.C.R.V.-uitzending. 8.00 Schriftlezing. 8.159.30 Gramofoonplaten. 10.00 N.C R.V.-Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11.00 Concert. M. F. Jurjaanz, harmonium en Mej. A. Geest, sopraan. 12 15—2,00 Concert. Mevr. G. v. Wigcho- ren-Kieft, zang; F. Hermann, cello; K. F. Borgers, cello en Mej. L. Lauenroth, piano en harmonium. 2.30 Chr. Lectuur. 3.00 Concert door het Dclftschc Trio. (Viool-cello-piano). 4.30 Gramofoonmuziek. 5 00 Kinderuurtje. 6.00 Uurtje voor de landbouwers. 7.00 Afgestaan. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.00 Gramofoonplaten. 8.1610 40 Concert Chr. Radio-koor o.I.v. G. v. d. Burg. M.m.v. Klein Symphonie-Or- kest en Di Moorlag, sopraan; A. Reclaire, alt; E. Miedema, tenor; J. Ph. Caro, bas; J. J. v. d. Burg, cembalo; H. Ramselaar, orgel. O.a. Derle Symphonie C-dur, O. Ph. Em. Bach en Oster-Dialog (4 solostemmen met orgel), H. Schütz. 9.009.30 Zu*derzee-praatje door J. M. Krijger. 10.40 Vaz Dias. 10.5011.30 Gramofoonplaten Hilversum, 296 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonplaten. 9.00 Amsterd. Solistenkwintet o.I.v. L. Cohen en Gramofoonplaten. 10 00 Morgenwijding. 10 15 Voor Arb. in de Continubedrijven: Amsterd. Solistenkwintet o.I.v. L. Cohen, Elize de Haas, zang; Joh. Jong, piano; Minny Erfmann, voordracht. 12.001.45 VARA-Septet o.I.v. Eyl en Gramof oonpla ten. 215 P. J. Kers: Onze Keuken. 3.00 Pianorecital door Willy de Visser. 3.15 Toespraak voor de jougd. 3.30 Vervolg piano-recital. 3.40 Voor de kinderen. Radio-tooneel. Gramofoonplaten. Vragenuurtje. 5.30 V.RO. 6.30 R.V.U.: Schaakcursus door Dr. Max Euwc. 7.00 Dr. H. B. Wiardi Beckmann: Het Beginselprogram der SDAP. 7.30 „Uit het Land van Hitte, Harem en Zang'', m.m.v. VAR A-orkest o.I.v. H. de Groot, A. M. de Jong, vertellingen. VARA- tooneel o.l v. W. v. Cappellen en Gramo foonplaten. O.a. Ouv. „Abu Hassan", We ber; Turksche marsch. Mozart en Ballet Egyptiën I, Luigini. Radio-tooneel „Schoonmaak aan het Hof van Omar XIII" Hierna vervolg concert: Ouv. „Entführung aus dem Serail". Mozart en Indisch ballet uit „Lakmé-', Délibes. 9.30 De wederwaardigheden van Wakker en Tropenduit. 9.54 VAR A-orkest o.I.v. H. de Groot. O.a. Ein Morgen, Mittig und Abend in Wien. Suppé. 10.15 Vas Diaz. 10 30 12.00 Schrammel-kwintet o.I.v. W. Drukker en Gramofoonplaten. C. III van Lisse tegen Ter Leede III, gewonnen door L. R. C. met 54; Ju niores L. R. C. tegen Ter Leede Junio res, gewonnen door L. R. C. met 50. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Do aanvoer is nog tamelijk groot doch het zijn nu vooral de Narcissen die de hoofdschotel vormen terwijl ook de aanvoer Darwinnen uit de warenhuizen niet onbeteekenend is. De prijzen waren per dozijn voor tulpen: Prins van Oostenrijk 912 ct., Duchesse de Parma 1317 ct., Hobbema 1418 ct., Grand due 2230 ct., Rose Luisante 11 FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S FLETCHER. 12) De dokter, een nog jonge man, die zeer onder den indruk scheen van den ernst van het geval, liet zijn oogen even op Marston rusten, die met Letty niet ver van hem af stond, en maakte toen een hoofdbeweging in de richting van het raam. „Neem juffrouw Etherton daar mee naar toe", zei hij op fluisterende toon, en toen Marston en Letty zich van de anderen ver wijderd hadden, vervolgde hij: „Ik ben eigenlijk niet zeker of ik er goed aan doe, nu reeds mijn meening te zeggen, meneer Getherfield. Er zal natuurlijk een gerech telijke lijkschouwing plaats hebben. Maar ten slotte is er, geloof ik, geen bezwaar tegen om voor u te herhalen, wat ik aan de politie gezegd heb, nadat ik het lichaam had onderzocht. Er is geen twijfel aan. of Sir Cheville was dadelijk dood na dien val van vier en veertig voet van de rotsen zijn nek was gebroken en zijn ruggo- graat ook. Maar ik heb bepaalde kentee- kenen op zijn lichaam waargenomen die niet door een val veroorzaakt zijn. Dat is eveneens zeker." „Wat voor kenteekenen vroeg meneer Getherfield vol belangstelling. „Indrukken op zijn arm.... op beide armen. Het is mijn vaste overtuiging, dat hij van achteren krachtig bij de beide armen gegrepen en over den rand van de rotsen gegooid of geduwd is. Ik heb dr. Stephenson en dr. Bowlby uit Hallith- waite laten vragen hier te komen en het zou me zeer verwonderen als ze het niet met me eens waren Er is volgens mij geen andere verklaring mogelijk van de kentee kenen, dje ik heb waargenomen." „Als uw meening juist is", verklaarde meneer Getherfield bedaard, „staat het vast dat we met een geval van moord te doen hebben. Nu wordt moord altijd met een bedoeling gepleegd, niet waar? Dus ligt de vraag voor de hand of het lichaam van Sir Cheville beroofd is." De oude heer keek den inspecteur aan bij deze laatste woorden. „Niet van kostbaarheden of geld, me neer", antwoordde Calvert. „Maar er was één ding dat mij bijzonder opviel, dade lijk toen ik de kleeren van het slachtoffer doorzocht. Horloge, keting, ringen, porte- monnaie, los geld, alles was er. Maar er waren geen papieren, geen stukje papier was in een van de zakken te vinden. Ik ben dikwijls met Sir Cheville in contact geweest en weet daardoor dat hij juist al tijd heel veel papieren bij zich had." „Ja, dat is zoo", stemde meneer Ge therfield toe. Mevrouw Stanbury die met zichtbaar ongeduld naar deze gedachtenwisseling geluisterd had. schudde het hoofd. „Er zijn altijd uitzonderingen op den regel", zei ze haast minachtend. „Het kan toch best zijn dat hi.i gisteravond toe vallig geen' papieren of brieven bij zich had Bovendien, wie zou er belang bij hebben dergelijke papieren te stalen?" Geen van de anderen scheen aanleiding te vinden deze vraag te beantwoorden en Getherfield wendde zich weer tot inspec teur Calvert. „Ik zou zeggen dat alles wat u doen kunt is, te trachten zooveel mogelijk in lichtingen te krijgen." „Inderdaad, meneer Getherfield", beves tigde Calvert. „Ik ben daar al mee be gonnenik moet zien gewaar te wor den, wat hij gisteravond in Hallithwaite deed en of er omstreeks den tijd dat hij naar huis ging, verdachte personen zijn ge zien op het moerland of in het dorp. Er zal wel een of ander aan het licht ko men, meneer Getherfield, daar ben ik ze ker van." Mevrouw Stanbury rees uit haar stoel op: haar heele houding verried ongeduldi ge ontstemming over wat ze, als zich te noodelooB in details verliezen scheen te beschouwen. „Het gerechtelijk onderzoek naar de doodsoorzaak en de lijkschouwing, wat u met een vakterm inquest noemt," richtte zo zich tot Calvert. „Waar zal dat plaats hebben en wanneer?" „Ik vermoed dat de coroner het hier zal houden, mevrouw Stanbury, en denkelijk morgenochtend", antwoordde Calvert. „Ik heb hem een boodschap gestuurd en er eal wel iemand komen om voorbereidingen te treffen." Mevrouw Stanbury antwoordde niet; zij liep de kamer door naar Marston en Let ty, welke laatste zich na enkele oogenblik- ken bij haar peetvader voegde. ,.Ik ga naar de fabriek", zei het meisje. „Mevrouw Stanbury wil vader spreken. Ik zal hem vragen of hij hier komt." Meneer Getherfield wisselde een paar woorden met den inpecteur en den dok ter en volgde Letty naar buiten. Hij wilde met haar meegaan naar de fabriek, zei hij. Halverwege de oprijlaan ontmoetten zij kolonel Barwick, een gepensionneerd of ficier met een rijzige gestalte en een krijgshaftigen, grijzenden knevel, die zich naar de „Grange" spoedde „Is het waar, Getherfield", riep liij toen hij binnen gehoorsafstand was gekomen. „Is Sir Cheville dood En is er misdrijf in het spel? Ongelooflijk." Getherfield boog zich uit het rijtuigje. „Wat de kwestie van eventueel misdrijf betreft, hoe minder daarover gesproken wordt vóór het inquest, hoe beter," ant woordde hij. „En wat je eerste vraag aan gaatja, hij is inderdaad dood." „Wel-alle-menschen 1" riep de kolonel hoofdschuddend uit; „ik heb hem gister middag laat 's kijken om zes uur in Hallithwaite gezien zoo gezond als een visch levendig en actief je zou zeggen als een man van veertig. Hij ging naar het kantoor van Biroh om zijn testament te laten teekenen." „Zijn testament te teekenen herhaalde de oude Getherfield verbaasd. „Je weet natuurlijk dat zijn verloving met mijn gouvernante Mile, do Coulangcs, gisteren publiek geworden is", hernam de kolonel. „Juist nu, zij zouden nog niet dadelijk trouwen en Sir Cheville vertelde me, dat hij een voorloopig testament zou laten maken, zoodat er ruimschoots voor haar gezorgd zou zijn, wanneer hij vóór de voltrekking van het huwelijk kwam te sterven. Ik zei, dat ik dat heel mooi van hein vond en hij antwoordde, dat van een man van eer niet anders verwacht kon worden. Hij was gewoonweg dol op haar. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.5010.05 Tijdsein, Berichten. 11.20 Orgelconcert Q. MacLean. 12.05 Gramofoonplaten. 12.50 Jack Martin en zijn Hotel Ma.jestic- orkest. I.45 Voor de scholen. 2.50 Sted. Orkest Bournemouth o.I.v. Sir Dan Godfrey, m.m.v. Zacharewitsch, viool. Oa. Vioolconcert in E. Bach en Zesde Symphonie in C-moll, Glazounow. 4.05 Orgelconcert Reg. New. 4.35 Kinderuurtjo. 5.20 Berichten. 5.50 Handel's Pianomuziek door E. Ben- bow. 6.10 en 6.50 Lezingen. 7.35 Uit de Queen's Hall: BBC-Syrapho- nie-orkest o.I.v, Adrian Boult. M.m.v. Guil- hermina Suggia, cello. O.a. Cello-concert iu D, Haydn en Haydn-Varia ties, Brahms. In de pauze om 8.35 Berichten. 9.45 Berichten en causerie. 10.05—11.20 Roy Fox en zijn Band uit Monseigneur". „R a d i o-P a r i s", 1725 M. 7.05 en 11.50 Gramofoonpl. 7.20 „Manon", opera v. Massenet. (Van uit het Théatre National). Kalundborg, 1153 M. II.201.20 Concert uit Rost. „Wivex". 2.204.20 Carl Rydahl's orkest. 4.204.50 Gramofoonplaten. 7.20 Operett-muziek ol.v. E. Reesen. 8.40 Sonate voor klarinet en piano van Fleming Weiss. 9.30—12.20 Feest uitzending ten bate van het Comité voor Hulp aan Kinderen. Scala- Band o.I.v. Tognarelli en solisten. Langonberg, 173 M. 6.25—7.20 en 11.20—12.20 Gramofoonpl. 12 20—1.50 Concort 0-l.v. Wolf. 4.20—530 Namiddagconcert. 8.00 Wagner-cyclus: Tweede bedrijf vau „Siegfried". Dirigent: Buschkötter. Regie: Anheisser. 9.3011.20 Dansmuziek. Rome, 441 M. 7.20 Gramofoonplaten. 8.05 Uitzending van een opera. Brussel, 508 en 333 M. 508 M.: 11.351.05 Concert Max Alcxys' orkest. 4.20 Concert uit Hotel Albert I. 5.50 Gramofoonplaten. 7.20 Strijkkwartet, Brahms. (Radio kwartet). 8.00 Gramofoonplaten. 8.20 „Les Soubrettes de Molière". Lei ding en toelichting: Theo Fleischman. 9.00—9.20 Dansmuziek. 338 M.. 11.35—1.05 Max Alexys' orkest. Sonate-concert. (Viool en piano). 4.50 en 5 50 Gramofoonplaten. 7.20 Accordeon-concert door „La Musi- que Populaire'' o.I.v Loriaux. 7.50 Radio-tooneol. 8.209.20 Concert uit de Memlinc-zaal te Antwerpen. Zecsen, 1635 M. 6.50 Dansmuziek door Oscar Joost en zijn orkest. 8.30 Hoorspel uit Silezië: „Was die Dorflinde erzahlt". 9.5011.50 Concert o.I.v. José Eibcn- schiitz. 15 ct., Rijzende Zon 2533 ct., Prospe rity 68 ct., Cramoisie Brillant 48 ct., La Reine 610 ct., Rose Grisdelin 45 ct., Couleur de Cardinal 1722 ct., Vuur baak 1217 ct., Theoroos 914 ct., Peach Blossom 1822 ct., Flamingo 7—12 ct.., Ibis 1620 ct., Titiaan 1622 ct., Her man Schlegel 1012 ct., Couronno d'Or 1826 ct., Mr. v. d. Hocff 2227 ct.., Pe likaan 2025 ct.., Fred. Mooro 811 ct., Murillo 1015 ct., William Copland 7 10 ct., William Pitt 1015 ct., Lo Notre 912 ct., Bartigon 1016 ct., Farncombo Sanders 812 ct. Narcissen per 100: King Alfred 1018 ct., Horaco 40—60 ct., Lau rens Koster 2035 ct., Poëticus Ornatus 1520 ct.. Sir Watkin 813 ct. verliefd, als een schooljongen'eigen aardig voor een man van zijn leeftijd", eindigde de kolonel op nadenkenden toon. „Weet je ook of hij dat testament gister middag geteekend heeft?" vroeg Gether field. „Dat zou ik je niet met zekerheid, kun nen zeggen", antwoordde de kolonel „maar ik vermoed van wel hij zei me, dat Birch alles klaar had gemaakt. Hij wilde dat ik in de stad zou blijven on met hem op de club dineeren, maar ik kon niet ik had nog een bespreking gisteravond. Ik wilde maar dat ik gebleven wasdan zou ik samen met hem thuisgekomen zijn en dit zou niet zijn gebeurd. Och, och, hoe kreeg hij het in zijn hoofd het. voetpad te nemen. Ik heb hem honderden koeren gesmeekt om een borstwering langs de klin te laten maken. Nu zal het natuurlijk gebeuren nu het te laat is." „Weet Mile, do Coulanges het al?" vroeg Getherfield. De kolonel knikte langzaam en somber. „Ja, ze weet het, de arme ziel. Mijn vrouw flapte hot er uit voor ik het kon beletten. Droevig, onuitsprekelijk droevig voor haar. Ik geloof, dat zij, ondanks het verschil in leeftijd, heel veel van dien bra ven, keurigen ouden kerel i hield.... ze had groot respect voor hem, dat weet ik in elk geval zeker. Het i6 werkelijk beel erg voor haar." „Het is voor haar te hopen dat dat tes tament, waar je het zooeven over had, ge teekend was", merkte Getherfield op. „Dat weet Birch natuurlijk." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 11