Lederhandel A. VERHOOG MAANDAG 25 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 6 LEIDSCHE VOETBALBOND. DE BONDENWEDSTRIJD OP HET A.S.C.-VELD. Het L.V.B.-XI stelt teleur. Voor een niet talrijk publiek speelde de L.V.B. een slappen wedstrijd tegen haar broeders uit Haarlem. Vanaf het begin is de H.V.B., speciaal de linkefwing het meest productief, echter ontbreekt het juisie schot waardoor de zoo begeerde doelpun ten uitblijven. De voorhoede van Leiden werkt te onsamenhangend om maar eenigs- zins gevaarlijk te kunnen zijn, speciaal Starre brengt er bitter weinig van terecht. Keeper van der Born redt de situatie voor den L.V.B. en voorkomt op waarlijk ver bluffende wijze enkele zeker schijnende doelpunten. Toch neemt Leiden het eerst de leiding, als van der Plas goed voorgeeft en Herreur onhoudbaar doelpunt (1OJ. Na de rust een zelfde spelbeeld. Steeds i« Haarlem in den aanval en als ploiB de rechtsbuiten goed voorzet is het de links buiten die de gelijkmaker scoort (11). Even is Leiden ingesloten, 'maar dan krijgt Starre een niet te missen kans, en faalt hopeloos. Een bijna niet te bereiken bal houdt de linksbuiten van den H.V.B. bin nen, zet scherp voor en de midvoor vol trekt het vonnis (12). Wel probeert de L.V.B. het met een omzetting, een omzet ting die veel eerder had moeten gebeuren, maar succes bleef achterwege. Nog een maal krijgt van der Plas een schitterende kans, zijn hard schot wordt even keurig ge houden. Het mag met Leiden niet geluk ken en onder een hevige druk op hot H.V.B.-doel komt het einde van dezen spe ciaal door den L.V.B. slap gespeelden wed strijd. N.H.V.B.—A.V.B. 4—5. Deze wedstrijd was van veel beter ge halte, vlug en snel werd gecombineerd, maar jammer was het, dat het spel dikwijls te hard was. De N.H.V.B. neemt onmid dellijk het initiatief, maar de achterhoede van den A.V.B. staat zijn mannetjes. Mid voor en linksbinnen van Amsterdam de- monstreeren een keurig partijtje voetbal, maar ook hier ontbreekt de goede schutter. Dan bij een aanval van den N.H.V.B. komt de linksback van den A.V.B. in botsing en moet het veld verlaten. Niet ontmoedigd speelt men verder en niet Lang duurt het of de A.V.B. neemt do leiding (01). Evenals na het begin i9 de midvoor van den N.H.V.B. steeds gevaar lijk, en spoedig scoort hij den gelijkmaker (11). Technisch is de A.V.B. de meerdere maar tactisch werk verricht speciaal de midhalf der tegenpartij en nog voor de rust ingaat heeft de N.H.V.B. de leiding (21). In de tweede helft blijven de Noord-Hol landers het beste van het spel houden, maar kunnen zij niet voorkomen, dat uit een penalty opnieuw gelijk gemaakt wordt. Niet ontmoedigd en luide aangemoedigd valt de N.H.V.B. keurig aan, en waarlijk slaagt de midvoor er in de leiding te her nemen (23). Even later maakt hij uit een penalty 24, en iedereen denkt dat de N.H.V.B. nu heeft gewonnen. De A.V.B. weet van geen opgeven, en als de scheids rechter een handsgeval ontgaat is dit het onmiddellijk gevolg van een doelpunt (34). Wat niemand had durven vermoeden, ge beurt en nog voor het eindsignaal klinkt is de stand weer gelijk (44). De verlenging brengt voor den A.V.B. het meeste geluk, een prachtig doelpunt van den midvoor bezorgt haar een plaats in de finale (45). De A.V.B. kreeg hierdoor iets meer dan bet verdiende. De regeling op het terrein •was zeer slecht te noemen. Het publiek stond regelmatig langs de lijnen. L.F.C. I—OVERMAAS I 1—3. De Rotterdamsche club „Overmaas" heeft met deze overwinning L.F.C. beiet verder aan den strijd om den K.N.V.B.-be- ker deel te nemen. Het was vooral in t begin een overrompelend spel van deze 2e klaöser, waardoor reeds in de eerste 5 minuten een verdienstelijk schot uit een corner langs keeper Duffels in 't net ver dween (01). Kort daarna heeft K. Segaar pech, wanneer hij op 3 Meter afstand naast trapt. Het spel der gasten is niet bepaald mooi, maar productief, daar te- geno\er staat een L.F.C.-achterhoede, die haar taak wat te makkelijk opvat. Het ge volg is dat de Overmaasche voorhoede met wat extra geluk het tweede doelpunt maakt (02). Er zijn dan 10 minuten ge speeld. K. Segaar en zelfs spil Segaar pro- beeren met een fel schot de Rotterdam sche keeper te verrassen. De wibhemdeu hebben vrouwe Fortuna niet met zich. Ge leidelijk beginnen onze stadgenooten hun spel in wat gunstiger zin te ontplooien, het komt zelfs eenigen tijd in topvorm, en thans heeft „Overmaas" weinig te vertellen. Nag- tegeller die reeds meermalen pogingen in 't werk stelde om zijn club met één doel punt te vereeren, heeft eindelijk succes (12). Nagtegeller heeft het onverwachte geluk voor een leeg doel te komen, maar mist schijnbaar de moed om dit in een doelpunt om te zetten. Spil Segaar zet voortdurend de vleugelspelers aan 't werk, doch Siebert brengt er biter weinig vau terecht, beter deed v. Leeuwen ddt als rechtsbuiten. „Overmaas", beduusd door deze felle aanvallen, was zichtbaar ver heugd, dat met onveranderden stand de rust in trad. Na de hervatting kregen de L.F.C.-ers allereerst een corner te nemen, die kaas- loos bleef. De withemden blijven voorloo- pig dreigen. Een kopbal van K. Segaar wriemelt de keeper uit den hoek. Voor kee per Duffels is een plaatsvervanger geko men. Het heeft er alle schijn van, dat spoe dig de gelijkmaker zal komen. Schijn be driegt echter. Zoo zoetjes aan komen de gasten in het offensief, en een hoogst en kele maal, somwijlen gevaarlijk, krijgen de withemden de kans om te scoren. Na onge- HAARLEMMERSTRAAT 57 t/o City-Theater Zweedsche Rugzakken met draagstel Photo Tasschen (ieder) f 1.15 Acte-Tasschen (leder) f 1. VELDFLESSCHEN EN RIEMEN 3346 veer 20 minuten spelen krijgt „Overmaas" uit een doelworsteling het 3e doelpunt toe gewezen (13). L.F.C. geeft zich dan ge wonnen. Zonder eenige geestdrift wordt verder getrapt, heel mager voetbal, en het aankijken niet waard, zoodat de bezoekers bij tientallen het veld verlaten. Eindelijk klinkt het verlangde eindsignaal van dezen goed leidenden scheidsrechter. R. K. FEDERATIE. DE INTERDIOCESANE VOETBAL BOND OPGERICHT. In werking seizoen 1932—1933. Gisteren had te Utrecht in „l'Europe" de oprichtingsvergadering plaats van den interdiocesanen voetbalbond (I- V. B.). De leiding berustte bij het technisch bestuur van de R. K. F. In zijn openingswoord schetste de voor zitter, de heer Stufkens (U'recht), in korte trekken den groei van de R K. Sportbe- weging in ons land, die heden weer een stap verder ging naar de voltooiing harer organisatie. Jarenlang zijn de interdioce sane voetbalcompetities verzorgd door de techn. sectie van de Federatie. De bedoe ling is, dat deze techn. sectie wordt opge doekt en dat daarvoor in de plaats komt een zelfstandige voetbalbond ter regeling van de interd. competities. Waren tot nu toe vele voetbaltechnische aangelegenheden in handen van de aangesloten bonden, deze moesten thans daarvan worden los gemaakt en in handen gelegd van de ver tegenwoordigers de z.g. federatievereeni- gingen, in een eigen bond vereenigd. Nadat nog eerst werd gediscussieerd over de al of niet boetplichtigheid (het bestuur meende dat de rechtsgrond voor boete ontbrak) en het uur van sluiting, werd de dagorde vastgesteld, waarmee de vergadering zich kon vereenigen. Toen stelde de voorzitter aan de orde de vraag, of de afgevaardigden bereid wa ren in principe tot den I. V. B. toe te tre den. De heer Roosenboom (Gennep) wenschte van den voorzitter te vernemen een uiteenzetting van inrichting van den toekomstigen bond; de afgevaardigde van De Meer (Amsterdam) meende dat er door deze I. V. B. nog een instantie meer kwam in de R. K. voetbalorganisatie en verklaar de zich tegen oprichting. De afgevaardigde van Wilskracht (Amsterdam) was met het geen thans geboden werd wel tevreden maar niet voldaan; spr. hoopte, dat men in de naaste toekomst zal krijgen de R. K. Ned. Voetbalbond. De hoofdadviseur der R. K. F., rector Vissers, gaf daarna een heldere uiteenzet ting van hetgeen tot dusverre was ge daan om tot oprichting van dezen bond te komen: kwam de bond tot stand, dan was daarmee verwezenlijkt datgene wat de vereenigingen en bonden hebben ge wild. De ontworpen statuten waren aan het Episcopaat voorgelegd en dit had geen bezwaar aan de statuten zijne goed keuring te verleenen; in den naam van den bond („interdiocesane bond voor de regeling en verzorging van inter-diocesane voetbalcompeties") lag tevens zijn volle dige tak opgesloten en daarom diende deze naani behouden te blijven. Het arbeids veld van den I. V. B. was daarmee nauw keurig aangegeven. Missohien was dit voor enkele vereenigingen een ontnuchtering van den anderen kant moest spr. toch ge tuigen, dat de Federatieclubs thans een zelfstandige organisatie hadden gekregen en daarmee was dus al veel bereikt. Tijdens de algemeone beschouwingen over de statuten werden diverse vragen gesteld. De heer de Grood gaf een uiteenzetting van plaats van den nieuwen bond in de georganiseerde R. K. voetbalmaatschappij. Daarna hield de federatie-voorzit!er dr. Van der Heijde ('s-Bosch) een uitvoerig betoog, waarin hij wees op de gebreken van het verleden, de gebreken van thans en hij vertrouwde, dat de samenwerking van den I. V. B. met de andere bonden en de Federatie zou leiden tot een krach tige organisatie, waarin elke vereeniging bevrediging vindt. Mee 62 tegen 1 stem werd toen tot de oprichting van den I. V. B. besloten. De statuten werden, met enkele wijzigin gen, aangenomen met algemeene stemmen Het voorloopig bestuur werd vastgesteld als volgt: het zittende technische be stuur, aangevuld met de heeren Roosen boom, Prinsen en De Vries. Het bestuur vroeg en verkreeg de mach tiging om de Bisschoppelijke en Kon. goed keuring aan te vragen. Op de volgende vergadering, die tevens de liquidatievergadering is van de huidige technische sectie, zal het reglement wor den behandeld t-n tevens het omslag»- stelsel inzake de oprichtingskosten worden vastgesteld. „Mndmrg." De uitslagen. Om het kampioenschap. S. D. O. U. O.-T. T. B. B. 2-3. Eerste klasse A. KimbriaValkenburg 0—0; Kerkrade Caesar 10. Eerste klasso B. Geel ZwartS. V. B. 4—3; Kolping Brabantia 32; M. U. L. O.—Union 41. Om den Bisschopsbeker. D. H. L.—Gr. Willem U 1—2. R. K. S. V. „LEIDEN". Vergezeld van een flink aantal suppor ters trok ons eerste elftal naar het „L. en Snel-homc" en stelde zich te ongeveer drie uur onder leiding van scheidsrechter Dui- venstein als volgt op: L. Campfens J. Pompe H. Goddijn H. v. Toijlingen Fr. Godijn L. Groenewegen J. Lek Th.' Kerkvliet N. Stokkermans W. Goddijn B. Goddijn De eerste aanvallen zijn voor L. en S. en hoewel Leiden thans tegen den vrij sterken wind in speelt, gelukt het hun toch ook eenige attaques op te zetten. Fr. Goddijn voelt zich op den midhalfplaats geweldig thuis, zet de voorhoede voortdu rend aan het werk en komt zoo nu en dan ook in de achterhoede nog eens als red dende derde opduiken. Na ongeveer een kwartier spelen neemt L. en Sn. op fraaie wijze de leiding, en daar Kerkvliet met een paar schoten min der gelukkig was. breekt met dezen stand de rust aan (01). Na de rust is Leiden wel het meest aan het woord, maar in den L. en S. kee per vinden de onzen een trouwe wachter van het Haagsche doel. Toch, hoewel Leiden sterk in de meer derheid is hebben de gastheeren het eerst sucoes. Wanneer de Leidsche doelverdedi- ger is uitgeloopen, trapt deze het leder tegen een T.. en S. speler aan, en rolt in het verlaten doel. (20). Dat wordt Leiden al te bar, onophoudelijk zweven zij voor het L. en S. doel. maar alles wat daarvoor of aan is brengt redding. W. Goddijn denkt er eohter anders over en bij een goede pass van onzen rechtshalf „verrast" hij met een scherp schot den L. en S.-doel- man. (21). Met dezen stand komt het einde aan dezen alleszins prettigen en aangenamen strijd, die een prachtige oefening is ge weest! Rest ons nog te melden, dat de Leidsche aanvoerder, de heer J. Pompe, vóór den wedstrijd de gastheeren huldigde met het door dezen zoo goed als zeker behaalde kampioenschap en zijn felicitatie van bloe men deed vergezeld gaan. De heer J.J v. d. Kley, bedankte onzen aanvoerder na mens L. en Snel en beloofde dat zij spe lende in de tweede of eerste klasse fede ratie nog dezen zomer de Sleutelstad eens zouden komen opzoeken. Ons tweede elftal speelde om den Leid- schen Courantbeker een allesbehalve pret tigen wedstrijd tegen V. V. B. en beant woordde, jammer genoeg aan onze voor spelling. 31 was de uitslag in het voor deel van de Groenendijkers, een uitslag die andersom heelemaal niet onmogelijk was geweest. Leiden-reserves, dat moet eens een beet je anders worden! dat is toch zeker niet onmogelijk. R. K. S. V. „TEIJLINGEN". Evenals vorige jaren is ook dit jaar, en wel gisteren, door de vereeniging Teijlin- gen. in de bloeitijd der bollen een extra voetbaldag georganiseerd. Tot de gasten van Teijlingen behoorden gisteren het voetbalelftal Zwaluwen uit Vugfc (N.-Br.). Deze vereeniging heeft in het afgeloo- pen seizoen het kampioenschap van haar afd. van den Bosschen Bond le kl be haald. Gisterenmorgen arriveerden de heeren om tien uur aan het station te Leiden, vanwaar hen een auto-tocht per bus werd aangeboden. De omtrek van Leiden, Noordwijk enz., werd afgereden, en de gasten stelden deze mooie rit op hogen prijs. Voordat des middags de groote kamp zou gaan beginnen, werd door een aantal athleten van Teijlingen een demonstratie gegeven in hardloopen, hoog- en versprin gen. Precies halfdrie floot scheidsrechter Haverkorn de elftallen Zwaluwen en Teij lingen binnen de lijnen. De vereeniging Teijlingen bood de Bossche kampioenen onder een geestdriftige toespraak van him voorzit!er een mooie bloemenhulde aan. Na deze hulde bood iedere Zwaluwen speler de Te ijlingen-spelers een mooi ver pakte Dinant-koek aan. Een getuigenis van echte Brabantsche hartelijkheid. Onder luid applaus van de supporters werd deze koek aanvaard. Hierna werd getosst, welke door Zwalu wen werd gewonnen. Teijlingen bracht dus het leer in beweging, welke door Zwalu wen werd overgenomen, en dioht bij het Teijlingendoel werd gebracht, waar de keeper nog juist kon wegwerken. Als er aan beide zijden terrein is verkend, zien we een tijdlang een vrij slap spelletje, wat zich meer kenmerkt als vriendschappelijk, dan een wedstrijd waar gekampt wordt om een mooien lauwertak. De voorhoede van Teijl. neemt het al heel gemakkelijk op. Geen enkele flinke aanval wordt onderno men, en zoowel van links als rechts ko men weinig voorzetten. Ook het spel der Zwaluwen blinkt niet uit, en er is dan ook van eenig overwicht geen sprake. Toch zit ten de gasten beter op den bal, en komen het de Teijl.-achterhoede nogal eens lastig maken. Hier onderscheidt Warmenhoven, en ook zijn partner Sohreuder zich van de anderen, want zij weten steeds het terrein te zuiveren, zoo er gevaar dreigt. Het was dan ook een misverstand in de Teijl.- achterhoede, toen keeper Homan de eerste maal moest visschen. Niettemin was dit voor de Zwaluwen een zeer verdienstelijk doelpunt. Het is bij Teijl. zoo langzamerhand tra ditie, dat bij een doelpunt van de tegen partij de spelers worden geinspireerd, het was ook nu weer zoo, want de rollen wer den nu even gekeerd, totdat een voorzet van rechts de bal door effect builen be reik van den keeper in het Zwaluwen-doel belandde. Bij dezen gelijken stand werd het spel er heusch niet beter op, en tot rust was er weinig vermeldenswaard te zien. Onder de rust werden we weer vergast op eenige nummers athletiek, waarbij K. v. Lierop zich in het hoogspringen onder scheidde. Na de thee werd het spel er geenszins beter op. Uit een corner wist v. d. Ploeg voor Teijl. de leiding te nemen, welke hij met een mooien kopbal bereikte. Dat was voor het meerdere harde werken van Zwa luwen een hard gelach. Alles werd van dien kant nog eens op het spel gezet, en waarlijk, door mooi samenspel drongen zij zich door onze achterhoede heen, en maakten met een goed geplaatst schot den stand gelijk. Tot een overwinning konden zij het echter niet brengen, maar een ge lijk spel bracht hen toch de lauwertak. Na nog een poosje in Sassenheim te heb ben vertoefd, togen de Zwaluwen weer naar het Zuiden, en lieten den indruk ach ter dat zij een genoeglijken dag achter den rug hadden. DIOC HAARL. VOETBALBOND. OM DEN LEIDSCHE COURANT-BEKER St. Bernardus ILeiden II 31. Onder veel belangstelling speelde giste ren „St. Bernardus" I den eersten wed strijd om den Leidsche Courant-beker te gen „Leiden" 2. Te 2.30 uur brengt Leiden onder leiding van scheidsrechter van Heusden den bal aan het rollen. Spoedig bleek al, dat St. Bernardus de puntjes niet cadeau zou ge ven, de keeper van Leiden werd dan ook geducht aan den tand gevoeld, wat hem goed afging, doch na ca. 30 min. spelen moest hij voor een zuiver gericht schot van Dreef zwichten (i0). De Leiden-voorhue- de kwam nu fanatiek opzetten, maar de verdediging van St. Bernardus was in goe den vorm, er werd dan ook menige aan val afgeslagen. Eindelijk weet de midvoor van Leiden door te breken, plaatst den bal zuiver naar den linksbinnen, welke keihard inschiet (11). St. Bernardus voorhoede zit er nu geducht op en is dan ook steeds in den aanval, maar tot doelpunten kun nen zij het voor de rust niet brengen, zoo dat deze onveranderd ingaat. Na de rust heeft Leiden het voordeel van den wind, waardoor het spel direct voor St. Bernardus doel geplaatst wordt, doch zonder succes. Nu is het St. Bernardus, die zich los werkt, er wordt aanval op aanval op het Leiden-doel ondernomen, tot Ver- kle.v eindelijk het net weet te vinden (21). St. Bernardus heeft nu de smaak te pak ken, de Leiden-verdediging moet alle zei len bijzetten om een groote nederlaag te voorkomen. De voorhoede ziet dan haar mooie samenspel nog eens beloond, zoodat het einde komt met een welverdiende over winning van St. Bernardus met 31. Scheidsrechter van Heusden leidde cor rect. Onder de aanwezigen zagen wij ook nog het Leidsche District-bestuur, de hee ren Schrama en Bergers. R. K. S. V. „Meerburg" Zoeterwoude (H.R.) Vergezeld van een groote schare suppor ters trok Meerburg I naar Rotterdam om aldaar Activitas I te bekampen voor de promotie-competitie le klasse der D.H.V.B. Evenals in den thuiswedstrijd werd met 32 verloren. Deze wedstrijd verschilde met de vorige in dit opzicht, dat gisteren geheel onverdiend werd verloren. Op zijn minst had Meerburg 1 een gelijk spel, zoo niet de overwinning, verdiend. Zelfs de te genpartij en haar aanhang moesten dit be kennen. De scheidsrechter (het is natuurlijk niet de bedoeling om de nederlaag aan de lei ding te wijten) nam zulke rare beslissin gen, dat het somtijds voor beide ploegen een raadsel was waarvoor werd gefloten. Het tweede doelpunt van Activitas was o.i. absoluut buitenspel. Terwijl hij Meerburg een doelpunt ontnam wegens z.g. buiten spel, wat o.i. absoluut ten onrechte ge schiedde. Het laatste doelpunt van Acti vitas, gescoord uit een penalty, was al heel erg goedkoop, daar het veel te zwaar ge straft was. daar onze rechtshalf geheel on bewust al vallende den bal slechts even aantipte. Heb feit, dat een Rotterdamsche scheids rechter een promotie-wedstrijd voor een vereeniging uit die zelfde stad leidt, is op zichzelf natuurlijk fout. Intusschen is Meerburg I twee kostbare puntjes kwijt, en zal er in de volgende wed strijd alles op moeten worden gezet om bij de drie hoogst geplaatsten te komen. Over den wedstrijd het volgende: Meerburg wint de toss en kiest eerst te gen wind. Beide ploegen stellen zich vol ledig op. Reeds onmiddellijk heeft de strijd een spannend karakter. Activitas is mee- rendeels in den aanval. Een weggewerkte bal van onze achterhoede, waait voor doel terug, waar onze doelverdediger al vallen de den bal nog juist kan wegtippen, ech ter precies voor de voeten van de Activi- tas-linksbinnen, die buiten bereik onhoud baar inknalt (10). Meerburg speelt niet ontmoedigd verder, doch de finishing touch ontbreekt nog. Steeds weer moet onze ach terhoede ingrijpen. Een goed aangegeven bal komt bij D. VerpLancke, die op de oen- timeter of zuiver doorgeeft aan A. Beek man, deze loopt nog even door en schiet op schitterende wijze het leder langs den uitgeloopen doelman. Onbegrijpelijk kent de arbiter dit doelpunt niet toe. De ver standhouding tusschen de beide partijen blijft eohter zeer goed. De Activitas-voor- hoede, welke uitstekend combineert, be laagt geregeld onze veste. De 'mid-voor krijgt in zuivere buitenspel-positie de bal toegespeeld en schiet zuiver in (20). Tot de rust wegen beide ploegen tegen elkaar op. Na de rust zijn de bordjes verhangen. Binnen 5 min. krijgt D. Verplancke, bij een mooien aanval de bal te pakken en lost een prachtschot dat hoog in de touwen ver dwijnt (21). Het enthousiasme van de supporters is nog niet bedaard, of de doel verdediger moet weer optreden, wat hem ditmaal goed afgaat. Bij een volgende aan val wordt v. d. Born door twee tegenstan ders in het beruchte gebied te hardhandig bewerkt, waarvoor Meerburg een penalty ten deel valt. Hans de Vrind plaatst zich achter den bal, en laat het touwwerk van Activitas trillen. Binnen 15 min. heeft Meerburg een 20-achterstand dus in ge lijken stand omgezet (22). De kans op een Meerburg-overwinning is dus groot. Steeds weer komt onze voorhoede terug, doch Activitas, dat uit alle macht verde digt, weet van geen wijken. De tijd ver strijkt onder groote spanning. Beide ploe gen werken om de overwinning. De scheids rechter ontneemt Meerburg alle illusies en kent Activitas absoluut ten onrechte een penalty toe. Wederom is het de linksbin nen, die onhoudbaar inschiet (32). In de laatste minuten is het enthousiasme eenigs- zins geluwd, waardoor met onveranderden stand het einde aanbreekt. Activitas I deed zich wederom bennen als een sportief tegenstander. De scheids rechter was allerminst gelukkig in zijn be slissingen. Om half drie speelde Meerburg 3 thuis tegen Teylingen 3 en heeft op afdoende wijze de in Sassenheim geleden nederlaag gewroken. Met niet minder dan 9—1 bleven de onzen in de meerderheid. Hiermede is bewezen, dat het derde ook in staat is om de tegenstanders het hoofd te kunnen bieden. Het tweede Junioren-elftal won even eens en wel met 1—0 in Warmond van S.M. C. 2 (Jun.). Door hét harde werken ver diende onze jongens de overwinning ten volle. A. van Galen was de maker van de goal en bezorgde zijn elftal hiermede de overwinning. Voetbaltraining 's Zaterdagsmiddags 2.30 uur. Zondag a,& Meerburg IOliveo I (Pijn- acker). R. K. S. V. „St. Bernardus". Te 1 uur speelden de junioren van „St. Bernardus" een vriendschappelijken wed strijd tegen het jun.-elftal der sportver. „A.S.C." uit Zoeterwoude. Onze jongens bleken tegen de kampioenen van Zoeter woude niet te zijn opgewassen, daar zij na een goed gespeelden wedstrijd deze moesten beëindigen met een nederlaag van 04. Werd er Zaterdag door den sportver- eeniging „O.V.V." uit Oegstgeest melding gemaakt omtrent een weigering aangaande de omzetting van den competitiewedstrijd O.V.V." 2„St. Bernardus" 4, deze wei gering berust alleen hierop, dat St. Ber nardus geen terrein disponibel had om aan het gedane verzoek te voldoen, zoodat dit niet op een tegenwerking berust. Hiervan is het bestuur zich niet bewust. In het ver volg zouden zij goed doen voor de goede sportgéest die er toch ook zeker bij O.V.V. is, zulke vermelding achterwege te laten. R.-K. S. V. S.M.C. (Warmond). Zooals we Zaterdag reeds schreven zou er op SM.C.-terrein een partij worden ge voetbald, waarin O.V.V. zich niet gemak kelijk gewonnen zou geven. Had SMC vóór de rust eenige goede momenten, waardoor goed samenspel ontwikkeld werd. na de rust was het O.V.V. dat de overhand had. Het begin was voor de O.V.V.'ers en wer den er eenige schoten op doel gelost, wel ke naast of over gingen. Het succes kwam echter van den anderen kant, Bij een al- gemeenen aanval van S. M. C. wordt goed voor doel geplaatst en de rechtsbinnen scoort onhoudbaar. Na de aftrap gaat het spel gelijk oo en neer, totdat 10 min, voor rust de O.V.V.-centervoor kans ziet de S. M.C.-verdedigine t.e verschalken en de partijen op geliiken voet te brengen. Na de rust sueelt S.M.C. met den vrij sterken wind in den rug en, hoewel het meest in den aanval zijnde, is O.V.V. veel gevaar- liiker door de snelle uitvallen. De S. M.C.-verdediging is echter safe genoeg om die aanvallen te stuiten. Eindelijk, als er nog 3 min. zijn te 9pelen, scoort de rechts back welke voor is gaan spelen, voor S. M.C. de winnende goal en eindigde deze match in een magere 21 overwinning waardoor S.M.C. definitief de 2e plaats in de 3e klas bezet en vol moed de promo tie-competitie zal voortzetten op Hemel vaartsdag tegen St. Bernardus te Ha- zerswoude. Het 3e elftal verloor het slechts 10 van B S.M. III terwijl het 2e junioren-elftal eveneens verloor met 10, terwijl zulke werkelijk voorkomen had kimnen worden. We wijzen er nu reeds op dat op He melvaartsdag, 5 Mei, een propaganda- wedstrijd gespeeld zal worden op het. S. M.C.-terrein tusschen S.J.O. I en D.H.L. I uit Delft, beiden Federatie le klassors. Ieder, die een spelregelboekje bestelde en nog niet ontving, kan dit aan het secre tariaat in ontvangst nemen. Kosten zijn 25 cent.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 8