UIT DE OMGEVING MAANDAG 25 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 10 KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. Ter rolle van de strafzitting van het kan tongerecht te Alphen stonden heden 70 za ken ter rolle. Als kantonrechter fungeerde Mr. J. H. W Nicolai. Als je leuk wil zijn K. D. wiens zaak ter vorige zitting was uitgesteld om de verbalisant te hooren stond het eerste terecht. Hem was ten laste gelegd, dat hij de openbare orde had verstoord, door een door hem gedragen wieg, midden op de straat Julianastraat te Alphen a. d. Rijn te plaatsen. Dit veroorzaakte een volksoploop. De verdachte ontkende. De verbaliseerende veldwachter had hem gelast zich te verwij deren, waaraan hij geen gevolg had gege ven. De kantonrechter vond de vertooning zeer vreemd. Het was een cadeautje voor een vriend die ging trouwen, aldus verdach te, en nu wilde ik en mijn vrienden nog een bedje en een rammelaar koopen dan was het cadeau compleet, daarom heb ik de wieg op 't trottoir gezet niet midden op den weg aldus verdachte Wij moes ten een winkel binnen om de noodige inkoo- pen te doen, en konden de wieg bezwaarlijk mee nemen. Verbalisant onder eede gehoord, ver klaarde, dat verdachte en zijn makkers het er om te doen was een relletje te maken. Goruimen lijd had hij hen gade geslagen. Verdachte droeg een wieg en plaatste deze herhaaldelijk midden op den weg. Dit trok de aandacht van 't publiek en er ontstond een volksoploop. In het belang der open bare ordo gelastte getuige verdachte zich te verwijderen van den openbaren weg. Hieraan heeft verdachte geen gevolg ge geven. De ambtenaar O.M. requisitoir nemende, vond de houding van verdachte ook ter zitting kinderachtig en flauw. Hij wilde nu eens in tegenwoordigheid van zijn vrienden ter zitting „opscheppen" eveneens als hij dit had gedaan ten tijde van de door hem begane overtreding De ambtenaar raadde hem aan als „paljas'' te spelen in een of andere zaal en dan entree te heffen, mis schien dat hij dan daaruit de hem op te leggen boete kan betalen. Spr. twijfelde echter aan verdachte s talenten als zooda nig. Waar hij verdachte lastig vond voor de politie eischte Z.Ed Achtbare een geld boete van f 10 subs 5 dg. De kantonrechter veroordeelde verdachte tot f 7 subs 3 dg. hem vermanende in den vervolge flauwe grappen op den openbaren weg achterwege te laten. Slagers, aantreden! Vervolgens moesten wederom een aantal slagers terecht staan. F. Sch. zou een koe hebben geslacht zonder vergunning of wel zonder dat het dier levend was goedge keurd. Voor hen alsmede voor andere sla gers-verdachten trad op J. G R., Propa gandist van den bond van slagerspatroons in Nederland. Deze erkende het ten laste gelegde. Ter secretarie was aangifte der slachting gedaan, daarna was kennis gege ven aan den keuringsdienst. De keurmees ter was gekomen en deze bevond een knob bel aan een der pooten van het dier. De keurmeester wilde, alvorens vergunning te geven, spreken met het hoofd van den keu ringsdienst en zou later terugkomen. De komst van den keurmeester heeft men niet afgewacht, immers t,oen deze kwam, was men reeds bezig het rund te slachten. De ambtenaar O M. meende dat in ieder geval niet met slachten was mogen begon nen worden, voordat toestemming tot slach ten was gegeven. Z.E.A, eischte f 5 subs 2 dg. conform welke eisch verdachte werd veroordeeld. P. M. eveneens slager moest voor niet minder dan 7 overtredingen terecht staan. Om. zou hij in een lokaal slachtplaats aanwezig hebben gehad een ijskast en pe- A kelbakken, terwijl dit lokaal niet de ver- I eischte oppervlakte en afmetingen had. De gemachtigde van verdachte betwistte een en ander, en zeide dat de Inspecteur van het veterinair staatstoezicht een en ander had bekeken en volkomen in orde had be vonden. Er ontstond tusschen den gemach tigde en verdachte en den ambtenaar O.M. een discussie, hierover loopende of ver- dachte's geval viel onder het Kon. besluit van 1921 of 1926, zulks in verband met de vleeschkeuringswet. Waar alle zaken de- jrgKlo ----- t-orPnor bo* erden de za ken uitgesteld tot 20 Mei a.s. teneinde meerdere getuigen te hooren. Bijna een biljartbal tegen 't hoofd. A. St. zou in de verlofzaak van P. Gr. met biljartballon hebben gegooid in de richting van het buffet en zich onhebbelijk hebben gedragen. Verdachte ontkende. G. als getuige gehoord, verklaarde, dat ver dachte bier wilde hebben. Getuige achtto gelet op verdachte's toestand, het met raadzaam, hem bier te schenken. Hierover is verdachte boos geworden, greep een drie tal biljartballen en gooide in den richting van het buffet waarin getuige stond. Een en ander werd bevestigd door een tweetal andere getuigen. De ambtenaar O M. vond de houding van verdachte onbehoorlijk en eischte f 12 subs 6 dg. De kantonrechter veroordeelde ver dachte tot f 8 subs 4 dg. hechtenis. In de overige zaken werd verstek ver leend. Waar geen woonplaats gemeld, is deze Alphen a. d. Rijn. LISSE Bond voor Groote Gezinnen. Vrij dagavond had alhier de oprichtingsver gadering plaats van den Bond voor Groo te Gezinnen. Het voorloopig comité, dat zich hiervoor had gevormd, bestond uit een delegatie van middenstand en vak organisaties. Dat deze Bond veler sympa thie wegdraagt, bewees wel dat deze vergadering o.m. werd bezocht door den pastoor, den burgemeester en dr. F. G. M. Haase. De vergadering werd geopend door den heer L. B. Jonkman, namens de commissie van voorbereiding. Een woord van welkom bracht spr. aan den heer J. H. Kray, seer, van den Ned. Bond voor Groote Gezinnen te Breda, waarna aan dezen het woord werd verleend. Spr. bracht dank aan den pastoor voor de volle medewerking, welke verleend is, om een cpmmissie van voorbereiding in het leven te roepen. Spr. wil uiteenzetten het doel en werking van dezen Bond. In den breede werd besproken de geborr- ten-ach ter uitgang. Het Neo-Malthusia- nisme vreet aan ons Kath. geloof. Der gelijke raadgevingen van gods-onteeren- den aard hebben verschillende landen aan den rand van den afgrond gebracht. Meer dan tijd is het om hier met kracht ons tegen te verzetten. Wij moeten strij den tegen in het openbaar of in 't duister werkende machten, die ons Christelijk gezin willen ondermijnen. Eerbied voor onze christelijke samenleving, voer onze hooge ideale levensopvatting is het doel van den Bond. Verschillende vooraan staande personen, zooals wijlen dr. mgr. Nolens en bar. v. Wijnbergen, hebben de tegemoetkoming der groote gezinnen be sproken, doch in de gehouden tr~onrede was dit punt zoek. Overal zijn millioenen voor uitgetrokken, doch een post voor groote gezinnen ontbreekt. Wij hebben sterk te ijveren, de geest wederom op te wekken van een echt christelijk huwelijk. Vervolgens besprak spr. de werkwijze van den Bond. De voornaamste punten hiervan zijn: algemeene actie tot verbe tering dér sociale economische toestan den der groote gezinnensteun aan kin derrijke gezinnen; bestrijding van gezins- vijandige propaganda, verspreiding van opbouwende lectuur en vacantiebezigheid voor kinderen. De contributie bedraagt per jaar 0.75 per lid, waarvoor om de veertien dagen een rijk geillustreerd blad „Het Gezin" wordt verspreid. Thans zijn er in ons land 127 afdeelingen met een totaal van 18.00f leden. Het is geen standsbond, doch een bond voor alle stan den. De Bond voor Groote Gezinnen moet de geheele maatschappij omsluiten. De constructie van de maatschappij in christelijken zin, is het hoofddoel van onzen bond. Een dankbaar applaus had spr. in ontvangst te nemen voor zijn zeer duidelijke uiteenzetting. De pastoor sprak een woord van dank aan den heer Kray, waaraan een kort woord van opwekking werd toegevoegd. Hierna werd overgegaan tot het stichten van een vereeniging. Staande de verga dering gaven zich 53 personen op, zoo dat. deze vergadering in alle opzichten schitterend geslaagd mag heeten. Ver meldenswaard is, dat zich als donateur opgaven pastoor Thomann en pastoor Sentenie en baron van Wijnbergen, bur gemeester. Gekomen aan het einde dezer verga dering dankte de voorz. allen, die heb ben medegewerkt tot het slagen dezer vergadering. Dammen. De wedstrijden om het Damkampioenschap van Lisse zijn thans geëindigd en het blijkt dat de heer C. Gastelaars voor de tweede maal. en dezen keer ongeslagen, kampioen van Lisse is ge worden. De eindstand luidt als volgt: gesp.gew.rem verl.pnt. C. Gastelaars 13 12 1 0 25 Jac. v. d. Poel 13 10 1 2 21 B. Duivenvoorde 13 9 2 2 20 N. v. d. Poel 13 7 2 4 16 A v. d. Poel 13 7 2 4 16 M. v. d. Reep 13 6 3 4 15 G. Th. Duivenvoorde 13 6 l 6 13 G. v. d. Voet 13 4 4 5 12 J. Duivenvoorde 13 5 2 6 12 II. Bakker 13 2 8 3 12 Alf. Duivenvoorde 13 3 3 7 9 P. Duivenvoorde Sr. 13 2 2 9 6 L. Boogerd 13 2 1 10 5 G C. Degger 13 0 0 13 0 De heer C. Gastelaars zal nu as. Woensdagavond #te 8 uur in café „Do Duif"' tegen de deelnamers van dit tour- nooi een simultaan-seance spelen. Een goed idee. Het bestuur der Bloe- mistwerkliedenvereeniging „St Isidorus" heeft besloten dit jaar geen bloementen toonstellingen te houden doch inplaats daarvan een aantal nieuwere en oudere variëteiten in het Bondsgebouw ten toon te stellen als prijsevraag ter vakbekwa ming. Een mooi idee Zangver. „St. Gregorius". - De R.-K. Gemengde Zangvereeniging „St. Grego rius" zal aan het te Wecsp te houden Zangvoncours deelnemen in de afd. ge mengde koren met het verplichte nummer „In dulci Jubilo" van Joh. Schafstal en het vrije nummer „Lauda Sion" van O. Koop. Concert. Dc R.-K. Harmonie „Adolf Ivolping" directeur de heer G. Dik te Lei den, zal a.s. Z-' rdagavond een concert ge ven in de gemeentelijke muziektent ter ge legenheid van de verjaardag van H. K. H Prinses Juliana. HILLEG0M Personalia. Onze plaatsgenoote, mej W. G. de Graaf slaagde te Amsterdam voor het examen van apothekers-assistente. Namen van bloembollen en bolgewassen. In de gemeente-plantsoenen zijn bordjes aangebracht met dc namen der daar groeiende en bloeiende bolgewassen er op. Dit lijkt ons van dc Overheid een zeer goed© gedachte, waardoor onwillekeurig de namen van bollen en planten geleerd cn onthouden worden, mede door hen, die bui ten bet bloembollenvak staan. Het is trou wens ongewild een gemakkelijke vakre clame. Nieuwe vuilnis-auto. De gemeente is een nieuwe vuilnisauto rijk geworden, die spoedig in gebruik zal worden genomen. Het is een Ford-chassis, waarop de firma Ary Jordaans, fabriek voor reinigings-ma- terialen te Schiedam de carosserie bouwde. De laadinhoud van den bak is 3 M.3, ter wijl deze bak 3 M. lang en 1.92 M. breed is. Inwendig is hij geschulpeerd (van een zinklaagje voorzien) ten einde roesten door vocht eu beschadiging tot het minimum te beperken. Een bijzondere perfectie is de kiepinrichting voor bet storten der vuilnis, die op den motor werkt en vanuit de ca bine kan worden bediend. Kiept de wagen, dan gaat de achterklep van den bak auto matisch naar boven. Bij eenige storing wordt er automatisch geremd. Mede is een inrichting voor zrbesturing aangebracht, zoodat de bestuurder naast den wagen loo pende kan sturen, signaleeren en gas ge ven. Her voertuig ziet er practisch uit. Verfraaiing. Voor de Gemeentelijke Zweminrichting is een plantsoen aange legd. Er is een regel boomen geplant; langs de kanten komen planten te staan, terwijl voor den ingang een groot perk met lage heesters ligt. De overige ruimte wordt door een gazon ingenomen. Opgedragen Aan den heer L Schoon- derbeek. electriciën alhier is de electrische installatie opgedragen der Rijl.snijver- heidschool en van een gymnastieklokaal in de Wieringermeer. 0EGSTGEEST. R. K. Boerenleenbank. - Op de gehou den vergadering der Boerenleenbank onder leiding van de heeren C. P. J- Paardekoo- per werd de balans over 1931 goedgekeurd. Verder werden door den kassier, den heer A H. v. d Hulst, eenige mededeelingen gedaan. Aan spaargelden werd ingelegd f 265.395 1'2 en terugbetaald f 288.881.93 Aan voorschotten werd gegeven f 27 500 en terugbetaald f 31.599 62. In loopende rekening was ontvangen f 363 263.38 en uitgegeven f 333.857 75. De netto winst over 1931 bedroeg f 2158.93. Tot bestuurslid en Raad van Toezicht werden herkozen de heeren C J. Hooymans en J. G Juffermans. De rentéstandaard werd gewijzigd als volgt: Voor alle spaargelden 4%. Voor schotten 5% Voor credieten in loopende rekening credit 4%, debet 5%. Tot leden der controle-commissie 1932 werden benoemd de heeren N. Breedijk en C v. d. Zalm. Met alg stemmen werd besloten de kan tooruren bij den kassier gedurende den wintertijd te houden in den namiddag el- ken Donderdag van 2 tot 4 uur en in de zomermaanden van 6 tot 8 uur. - Hierna sluiting Volksbond. avond tneld de R. K. Volksbond afd. Oegstgeest in het gebouw „St. Willibrord" haar maandelijksche le denvergadering. Om S uur opende de voor zitter, de heer A. J. Dofferhoff, de verga dering met gebed en heette allen van harte welkom, in het bijzonder den Geest. Ad viseur, kap Roest Spr betreurde het ech ter dat de opkomst zoo slecht was. aange zien de Adviseur een lezing zou houden over de grondbeginselen van het Socialis me. De notulen werden, na voorgelezen te zijn, onveranderd goedgekeurd. Onder de ingekomen stukken was een schrijven van het Centraal Bestuur met aansporing tot deelname aan de a.s. Encycliekmeetmg te Voorschoten op IS Mei (2e Pinksterdag) a.s. Door het bestuur werd er op aangedron gen om dit jaar door de afd. Oegstgeest eens in groote getale naar Voorschoten te gaan per fiets of per tram. Men kan zich vanaf heden al opgeven bij het bestuur. Hierna had de installatie plaats van 3 nieuwe leden Ook werd medegedeeld, dat de collecte voor de Twentsche Textielar beiders na elke H Mis totaal heeft opge bracht f 105 Vanaf deze plaats brengen wij aan al de parochianen namens de Twent sche Textielarbeiders onzen hartelijken dank voor de milde bijdragen. Vervolgens kwamen wij aan de lezing van den Geestel. Adviseur, maar moesten tot onze groote spijt vernemen, dat de kap. er niets voor voelde om hedenavond aan de lezing te beginnen wegens de slechte op komst, wat natuurlijk een groote teleurstel ling was voor de aanwezige leden. De kap. vertelde eens hoeveel tijd dat er mee ver loren gaat om zoo n lezing in elkaar te zet ten en ziedaar dan zoo n belooning voor al dien kostbaren tijd. Wij hopen dan ook, dat bij de eerstvol gende ledenvergadering de leden in groote getale zullen opkomen, ter waardeering ook van de vele werkzaamheden, die de Geestel. Adviseur doet in het belang van de leden. Toont dat gij allen een goed ver- eenigingsman zijt door trouw de vergade ringen te bezoeken en leden aan te werven voor de vakorganisatie en den Volksbond, zoodat wij binnen ztfer korten tijd ons hon derdsten lid kunnen installeeren. Verder niets meer aan de orde zijnde. sloot de voorzitter deze vrgadering om half tien met gebed. N00RDWIJK. Noordwijksch Mannenkoor. Gister avond gaf het Noordwijksch Mannenkoor onder directie van den heer E. O. Urlus in Hotel Royal een alleszins goed geslaagde uitvoering, welke wij, mede door de mede werking van het Symphonie-orkest „Per aspera ad Astra" uit Leiden, onder Directie van den heer P. Nordanus Sr., kunnen be titelen als een kunstvolle avond. Wij ver wachten, dat de roep, welke van dezen avond zal uitgaan, in de naaste toekomst verandering zal brengen in bet bezoek en ons kranig Mannenkoor die belangstelling zal genieten, welke het ten volle toekomt. De voorzitter, de heer L. v. Wijk, die dezen avond met een kort welkom opende, sprak zijn genoegen erover uit, dat onge veer 200 personen belangstelling toonden in het werken van het koor door hun aanwe zigheid en hoopte, dat, als op een volgend jaar deze uitvoering vroeger zal gegeven worden, dat getal zeker zal verdubbelen. Hierna was het woord aan het koor met het zingen van een drietal nummers en wel „In Winternacht'' van Ered. Roeske, Wie genlied, van W A. Mozart en Blond Door- tje, van Johan Schafstall Het Wiegenlied vonden wij door een zeer gevoelvolle uit voering een der beste nummers, terwijl Blond Doortje door de forsche zang, waarin de contrasten goed naar voren kwamen, goed insloeg. Het Symphonie-orkest voerde hierna uit de Ouverture „Egmont" van L. v. Beet hoven, waarnaar met groote aandacht ge luisterd werd door de zeer goede weergave. Eén der beste nummers was wel „Die Mühle im Schwarzwaldvan Rich. Eilen- berg met begeleiding van het geheele or kest. Na de pauze hoorden wij nog Goeden nacht van Fred. Roeske, Lied aan het Gangspil van i-red. Roeske en Hollands Glor.e, van Rich Hol Ook deze nummers vonden een goede vertolking, waarbij Hol lands Glorie ons het meest kan bekoren. Tot slot kregen wij nog Tannhauser, van R. Wagner onder begeleiding van het or kest, hetwelk een waar succes was en door het aanhondend applaus was het koor ge noodzaakt met begeleiding van het orkest „Die Muhle im Schwarzwald" nogmaals weer te geven. Onder de pauze werd als dank van.het koor aan den heer en mevrouw Urlus een bloemenmand aangeboden. Het orkest gaf nog Menuet van I. J. Padejewsky en als toegift de vroolijke Potpourri „Voorwaarts MarschHet geheel was een uitstekende avond, welke met een dankwoord van den heer v. Wijk werd besloten. TER-AAR. „Bioerr enlust". In het café van den heer O. v. Dam hield de Bloemkw eekers- vereeniging „Blcemenlust haar leden-jaar- vergadering op Donderdagavond. De voorzitter, de heer A. Nieuwenhuizen, opent de bijeenkomst met een woord van welkom. De secretaris, de heer Jac. Lek, leest de notulen van de vorige vergadering, welke onder dank worden goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat men de .goeukeuring van de Bank heeft gehad voor een Rekening-Courant ten bedrage van f 500 Voorts werd medegedeeld dat de demon stratie van pakken niet is doorgegaan, daar het Bestuur bang was voor te weinig deelname, doch op aandringen van de leden werd besloten het a.s. najaar toch een der- gelijke demonstratie te houden met het ver pakken nl van Chrysanten. Velen spraken i hun teleurstelling uit, dat er zoo weinig belangstelling bestaat onder de kweekers voor zulke onderdeelen van het bedrijf. Ook nog wordt mededeehng gedaan aangaande de Bolbloemtrekkersvereeniging, die nog steeds aan het rollen is en probeeren steun te verkrijgen. Uit het Jaarverslag diepten we het vol gende op: Het ledental is gestegen van 92 naar 108 leden. Het tulpentrekken leverde groote bezorgdheid op en boekte verlies. De rozenprijzen zijn eveneens niet groot ge weest. De Chrysanten zijn grootendeels een strop geworden door het bevriezen van de bloemen. Er is door deze vereeniging aan de Centrale Veiling te Aalsmeer verveild een bedrag van f 57.000; dit beteekent ruim f 10.000 meer als het vorig jaar. Het was een sombere inhoud dit verslag, maar laten we. hopen op beter. De penningmeester gaf rekening en ver antwoording van zijn beheer; het malaise- spook is hier ook geen onbekende De ont vangsten zijn f 149.15, de uitgaven t 244.58, alzoo een nadeelig saldo van f 95.43, maar de vereeniging heeft nog een reservepotje waaruit het verlies kon gehaald worden, zoodat de rekening nog een winstsaldo aan geeft van f 100.43. De Commissie van Controle, bestaande uit de heeren L. Hoogervorst en H. v. Har ten, onderwerpen de administratie aan een nauwkeurig onderzoek en brengen rapport uit dat alles correct in orde is. De voorzit ter brengt èn den secretaris èn den pen ningmeester dank voor hun verslagen. De aftredende bestuursleden A. Nieuwen huizen en N. A. Hoogervorst werden bij en kele candidaatstelling herkozen als be stuurslid. Beide namen hun benoeming aan. Op voorstel van den heer Joh. Rekelhof werd aan den voorzitter, den secretaris en den penningmeester voor hun vele werk zaamheden welke zij verrichten het gan- j sche jaar, ieder een kistje sigaren cadeau gegeven uit erkentelijkheid. Bij'de rondvraag hepen nog besprekingen om een algemeen minimum prijs te krijgen van bloemen en rozen. Hierna sluiting. ST0MPWIJK. Telegraaf, en telefoondienst. De openstellingsuren van het telegraaf- en telefoonstation Stompwijk worden met in gang van 2 Mei 1932 op werkdagen nader bepaald op: 8—13 en 1419 voor den te- egraafd'enst en 8—13 en 14—20 voor den l telefoondienst. SASSENHEIM. A. R. K. A. afd. Bloembollenstreek. Vrijdagavond vergaderde in het K. S. A.- gebouw te Sassenheim de Algemeene Roomsch-Katholieke Ambtenaarsvereeni- ging afd. Bloembollenstreek. De voorzitter, de heer Droogh, opende de vergadering met den Chr. Groet en ver welkomde de aanwezige leden. Hierop installeerde de voorzitter met eenige hartelijke en welgemeende woor den den nieuw benoemden geest, adv., dezer afdeeling, den weleerw. heer K. J. Wes terkamp, kapelaan te Sassenheim. Spre ker vertrouwde, dat de geest. adv. zijn beste krachten zou inspannen voor de vereeniging en dat hij niet alleen onzen adviseur, doch ook voor ons een vriend zou zijn. De geest. adv. dankte den voorzitter voor de woorden tot hem gericht en zal zijn beste krachten voor deze vereeniging geven. Het deed spreker aangenaam van den voorzitter te hooren, dat de leden hem niet alleen willen beschouwen als geest, adv., doch dat zij in hem een vriend zullen vinden.. Voorts dankte hij de leden voor het in hem gestelde vertrouwen om hem als geest. adv. dezer afdeeling te verkiezen. De voorzitter deelde mede, dat de le ien van de afdeeling Leiden woonachtig in de gemeente Voorhout te kennen hebben gegeven zich te willen aansluiten bij do bloembollenstreek. Van het hoofdbestuur is hiervoor reeds mondelinge toestem ming verkregen, zoodat onze afdeeling is uitgebreid geworden met de gemeente Voorhout. Vervolgens deed de voorzitter mededee- ling van het resultaat door het overleg met de organisatie in de gemeente Sassenheim Het aanhangige voorstel om de pas ver hoogde pensioensbijdrage wederom met 5 pet. te verhoogen is mede door bemidde ling van A.R.K.A., welke vertegehwoor- digd was door den heer mr. Overmars, in getrokken. Dit bereikte succes mag voor de leden een aansporing zijn om zich het nut van het zich organiseeren goed voor oogen te stellen, terwijl het voor de nog met aange sloten R -K. Ambtenaren in de bloembol lenstreek een aansporing is. om zich bij onze organisatie aan te sluiten. Ten slotte deelde de voorzitter mede, dat het ledental is gegroeid tot 33. Deze groei is hoofdzakelijk veroorzaakt, door de overgang van de leden van Voorhout naar de afd. Bloembollenstreek en door het aanwerven van 3 nieuwe leden. Met een toepasselijk woord installeerde de voorzitter deze nieuw toegetreden le den. Hierop las de secretaris, de heer C. J. Hubers, de notulen der vorige vergadering welke onveranderd werden gearresteerd. Vervolgens hield de heer Schreven, lid van de afdeeling, een causerie over „de Ambtenarenwet", waarin hij naging de ge schiedenis en de totstandkoming der wet en de rechten en verplichtingen, welke de ambtenaren ingevolge deze wet heb ben. Doze causerie werd door de leden met zeer gröote aandacht gevolgd, waarna zich omtient dit onderwerp een levendige dis cussie ontspon. De voorzitter danke den heer Schreven voor zijn gehouden causerie. Het voorstel van het bestuur om over te gaan tot de oprichting van een onder- afdeeling gemeente-ambtenaren, de z.g. groep VI, werd met algemeene stemmen aangenomen Uit het bestuur werd tot voorloopig voorzitter en secretaris aangewezen resp. de heeren Lycklema uit Hillegom en Hu bers uit Sassenheim. De rondvraag leverde eenige huishoude lijke aangelegenheden op, waarna de voor zitter de vergadering sloot met den chr. groet. STOOMVAARTBERICHTEN STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. JOHAN VAN OLDENBARNEVELT (thuisr.) vertr. 22 April van Port Said. TAJANDOEN (thupisr.) vertr. 22 April van Singapore. TAN 1MB AR (uitr.) arr. 22 April te Port Said. KON. H0LL. LL0YD. RIJNLAND, Hull-Buenos Aires, pass. 22 April Ouessant. KON. NED STB. MIJ. ORANJE NASSAU arr. 23 April van D. Indië, 1. v. Havre te Amsterdam. KON PAKETVAART MIJ. HOUTMAN vertr. 21 April van Port Louis (Maur.) n. Tamatave. N. HOLLAND vertr. 22 April van Bris bane naar Singapore. SINABANG, Sydney naar Singapore, pass. 22 April Thursday. H0LLAND-00ST-AZIE LIJN. GA ASTERKER K (uitr.) arr. 22 April te Kobe. ROTTERDAMSCHE LL0YD. BONDOWOSO vertr. 23 April van Ba tavia naar Rotterdam. SOEKABOEMI arr. 23 April van Rot terdam te Batavia. RÖTTERDAM-ZUID-AMERIKA LIJN. ALTJDRA (uitr.) pass. 22 April Dungeness STOOMVAART MIJ. OCEAAN. NELEUS, v. Rotterdam naar Japan, vertr 23 April van Singapore. PATROCLUS, Japan naar Rotterdam, vertr. 23 April van Penang. PYRRHUS, Batavia naar Amsterdam, vertr. 23 April van Singapore. EMZETC0 UN. JONGE ELISABETH vertr. 22 April van Oran naar Valencia.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 6