HET PAD LANGS DE KUP. MAANDAG 25 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. WIELRIJDSTER DOOR TRAM GEGREPEN EN OVER DEN WEG GESLINGERD. Haar toestand hopeloos. Pas eenige dagen gehuwd. Gistermorgen te ongeveer kwart voor elt vond te T'hiein op den grindweg tusschen Bolsward en Harekziji een zeer ernstig ver keersongeluk plaats, waarvan de 27-jarige mej. J. LMjasiraV lodder, die juist j.l. Don derdag m net nuwelijk is getreden, oet slaeulotier is geworuen. Twee names liet- sten op den weg toen de train uit de rico- ting Bolsward hen acnterop reed. De maihinist gai signalen met de stoomfluit, hetgeen door de wieirijdsters wel werd op gemerkt, dooh zij meenden vrij van de tramoaan te zijn. De looomotiel passeerüe hen dan ook, doch toen schijnt mej. Dijk stra zenuwachtig te ziju geworden, zoodat zij tegen de tram opreed en door deze ge grepen en over den weg werd geslingerd. Ernstig gewond werd het slachtoffer op genomen en op advies van een pleegzuster die in de tram zat. in de eerste klas.ve van het rijtuig neergelegd. Een geneesueer te Witmarsum werd telefonisch gewaar schuwd. Deze was bij aankomst van de tram aanwezig, en achtte na onderzoek directe overbrenging naar het ziekenhuis te Harlingen noodzakelijk. Nadat hot slachtofier door een geestelijke van de Heilige Sacramenten was voorzien, is zij per tram naar tiarlxngen overgebracht. De toestand van de ongelukkige is hopeloos. Het trampersoneel treft geen schuld. De tram ondervond bijna een uur vertraging. „De Crt." IN KETEL MET KOKEND LOOG GEVALLEN. Tragische dood van een kind. In hel dorp Rekken bij Groerilo is het 5-jarig dochtertje van den landbouwer G., dat bij een buurman speelde, tn een ketel met kokend loog gevallen. Um gevaar te voorkomen had een der huisgenooten een deksel op den ketel gelegd, doch toen de kleine al spelende op den deksel ging zit ten, schoof deze weg. waardoor het kind in den kokenden inhoud terechtkwam, ten gevolge waarvan de ongelukkige eenige oogcnblikken daarna overleed. „Tel." BRANDEN. HISTORISCHE MOLEN AFGEBRAND. Haarlem beroofd van een mooi stadsbeeld. Zaterdagavond om ongeveer tien minu ten over zes is te Haarlem brand ontdekt in de historische molen „Adriaan", waar in een graanpakhuis was gevestigd, van de Boerencoöperatie „De Handelsraad". De brandweer rukte met groote materiaal uit, doch werd bij haar blusschingswerk gehin derd door het feit, dat de molen achter ia een steeg staat, waardoor hij zeer moeilijk is te benaderen. Met al het beschikbare materiaal slaagde de brandweer er ten slotte in, het vuur te benaderen, dat zij met tien stralen water aantastte. Het tijdverlies is echter oorzaak geweest, dat de molen zoo goed als afgebrand is en de brandweer zich tenslotte moest beperken tot het te gengaan van verdere uitbreiding van het vuur. Omtrent de oorzaak van den brand is nog niets met zekerheid bekend. Men ver moedt, dat kortsluiting de brand heeft doen ontstaan. De molen „Adriaan" werd in 1778 ge bouwd en in sinds 1925 eigendom van de vereeniging „De Hollandsche Molen", wel ke hem had verhuurd aan de Coöperatieve Vereeniging „De Handelsraad". Het onder ste deel was in gebruik als opslagplaats FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. 8. FLETCHER. 11) De oude man wendde zich naar Letty, wier bruine wangen vaalbleek geworden waren van ontsteltenis. ,.Wij zullen verder gaan en trachten meer te weten te komen", zei hij. En daar op weer tot den boschwachter: „Vertel het nieuws niet te plotseling bij den ko lonel. Roep meneer apart en zeg het hem voorzichtig. Dit is een buitengewone r^mP". vervolgde hij tot Letty, toen "hij zijn rijtuigje een weg liet indraaien, die naar de Grange leidde. „Ik ben benieuwd wat Sir Cbeville midden in den nacht op de heide en bij de Zwarte Klip te maken heeft gehad. Maar moord Dat wil er zoo direct niet bij mij in. Wie zou er zoo door- trapt-gemeen zijn om een ouden mai* te vermoorden? Wacht eens.... de Zwarte Klip het is lang geleden sedert ik daar het laatst geweest ben is er niet een soort voetpad vlak langs den rand ik meen me zooiets te herinneren." „Ja zeker, en het is een buitengewoon gevaarlijke plek", antwoordde Letty. „Overdag is het er al gevaarlijk, laat staan 's nachts. Ik ben er een poos gele den met vader geweest en toen zei hij nog dat er een borstwering behoorde geplaatst te worden, aan den kant van de rotsen. van maïe en kunstmest, terwijl er ook eeni ge vrachtauto 8 waren gestald. Boven was een electrische graanmalerij gevestigd. Het personeel was om één uur naar huis gegaan en had niets bijzonders bemerkt. Verzeke ring dekt de schade. BRAND IN HET OOSTERTHEATER TE A'DAM. Gisternacht om ongeveer 3 uur ontdekte een surveilleerende agent van politie te Amsterdam dat rook kwam uit het Oester- Theater aan den Middenweg 18—24. Bij na der onderzoek bleek hem. dat er brand was uitgebroken in deze bioscoop. Hij alarmeer de de brandweer Intusschen had de brand zich reeds uitcrebreid en stond het gedeel te aan de straat in lichtelaaie. Met twee stralen op de motorspuit werd het vuur bestreden. Het voorstel gedeelte van de zaal brandde uit. De oorzaak van den brand was niet te constateeren; men kan alleen gissen, dat Zaterdagavond bij het uitgaan van de bioscoop een bezoeker on achtzaam een sigaret heeft weggeworpen, die is blijven smeulen. BOERDERIJ AFGEBRAND TE OSS. Zaterdagavond omstreeks negen uur brak een felle brand uit in de schuur van de boerderij van den heer L. de Haas te Oss. Het vuur greep snel om zich heen en spoedig was ook de boerderij aangetast. Ofschoon de brandweer spoedig ter plaat se was en met twee stralen water gaf, brandden de schuur en de boerderij geheel af. De belende woning van den heer Ottens liep nog een oogenblik gevaar, doch de brandweer slaagde er in, deze woning te behouden. Een varken en twintig kippen kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt slechts gedeeltelijk door verzekering gedekt. NIEUWS VAN HET SMOKKELFRONT. Hoe men smokkelt Reeds eenige weken had de douane van Straelen verdenking tegen een man uit het grensgebied, die lederen dag met zijn ijze ren wals de grens overstak. De beambten hielden den man aan en ontdekten in de walsholte ongeveer 600 pond maïs. Het eigenaardige vervoermiddel werd in be slag genomen, alsmede paard en toebehoo- ren. Ook een landbouwer die geregeld met zijn gierkar over de grens ging, werd, naar het „Hbld." meldt, aangehouden en in het vat vond de beambte eveneens 600 pond maïs. Kar en paard werden ook hier in beslag genomen. Smokkelaars gearresteerd. De Rijksambtenaren te Hoensbroek heb ben Zaterdag een Belgische auto aange houden, die 3000 K.G. suiker vervoerde, welke frauduleus over de grens werden ge bracht. Zij vervoerden die hoeveelheid sui ker in opdracht en ontvingen daarvoor,, naar hun zeggen, f 100.—. De auto werd in beslag genomen, terwijl de vervoerders in de gevangenis te Maastricht zijn opgeslo ten. WEL VAN HUIS. MAAR NIET MET 80.000. Het bericht, dat de zoon van den se cretaris-ontvanger van de Onderlinge Brandwaarborgmaatsohappij te Groede spoorloos verdwenen zou zijn, met medene ming van de bezittingen der maatschappij aan geld en effecten tot een bedrag van ƒ80.000, ia wat het laatste betreft zeker volkomen onjuist, zoo wordt thans aan het „Vad." gemeld. De zoon is begin Maart het laatste bij zijn vader thuis geweest en is toen naar het buitenland vertrokken, terwijl de ef fecten der maatschappij zijn ondergebracht bij een kassier. Het bericht moet dan ook op een misverstand berusten. „Ik zou toch drommels graag weten, wat Sir Cheville daar bij nacht heenge voerd heeft'herhaalde meneer Gether- field. „Het is een vreemd geval." „Er viel mij iets in, toen die man het nieuws vertelde", deelde Letty mede. „Het voetpad over de klip snijdt den weg van het dorp Lithersdale naar de Grange een heel stuk af. Hij kan het gisteravond laat of vannacht genomen hebben." „Nu, we zullen het spoedig weten", zei meneer Getherfield, want juist toen het meisje gesproken had, zwenkten zij het terrein van de „Grange" op. „Zie eens wat een belangstelling al." Hij wees naar een kleine drom men- schen aan den voorkant van het huis.... tuinlieden, bedienden, een paar politie agenten toen hij en Letty de groep na^ derden, verscheen juist de butler in de deuropening en den ouden heer en het meisje ziende, bleef hij stil staan. „Is het waar, wat ik gehoord heb, me neer", vroeg Getherwield toen bij uit zijn rijtuic geklommen was. „Is Sir Cheville indeidaad overleden." „Maar al te waar helaas", was het op «omberer toon gegeven antwoord. En de omstandigheden waaronder hij den'dood tieeft gevonden, zijn vreemd genoeg, me neer Getherfield. Hij ging gistermiddag naar Hallithwaitehij zou op de club blij ven dineeren en met den laatsten trein thuis komen, zei hij. Maar hij kwam niet ik hoorde of zag niets van hem tot ze te gen het ontbijt kwamen vertellen, dat hij bij de Zwarte Klip gevonden was. Een ge heimzinnig geval, meneer. „Is er iemand op hetoogenblik" vroeg Getherfield met een hoofdknik in de rich ting van het huis. ROOFOVERVAL TE HOUTHEM EEN WIELRIJDER VAN DE FIETS GESLAGEN. De daders van 800 verdwenen. Zaterdagochtend half tien is de 31-jarige E. Cobbenhage uit Geulhem, gemeente Houthem, die zich per fiets naar de bank te Valkenburg begaf nabij het Konrngswin- kelbruggetje te Houthem door hem twee onbekende personen overvallen en van 800 beroofd, meldt de „Msb.". De daders, die hem van achteren aanvielen brachten hem met een hard voorwerp twee slagen op het achterhoofd toe, waardoor C. van zijn fiets vief en bewusteloos geraakte. De daders maakteu hiervan gebruik om het geld. dat onder zijn jas verborgen was weg te nemen. Voorbijgangers troffen de heer C. in zorgelijken toestand aan. Dr. Keppeler was spoedig ter plaatse en ver leende de eerste medische hulp. Het slachtoffer kon geen 'duidelijk signalement van de daders geven aan de onmiddellijk uit Valkenburg gearriveerde marechaussee. DE OVERVAL TE NIJMEGEN. De gearresteerden beken nen. Derde medeplichtige met gestolen geld nog voort vluchtig. Naar de „Crt." verneemt hebben de bei de personen die door de politie werden aangehouden als verdacht van den overval in een villa aan den Groesbeekscheweg te Nijmegen, gistermorgen een volledige be kentenis afgelegd. Twee dagen lang heb ben zij hardnekkig ontkend, doch ten slot te zijn zij onder den druk van de overstel pende bewijzen tot een bekentenis geko men. Het blijkt thans, dat aan den overval be halve de beide aangehoudenen ook nog een derde persoon heeft deelgenomen. Een van het drietal is. nadat men de woning was binnengedrongen, naar boven gegaan, ter wijl de beide anderen beneden het huis doorzochten. Na het gevecht dat boven tus- schen den eersten indringer en den heer S. en diens dochter plaats vond, hebben alle drie de vlucht genomen. Buiten geko men is een van het drietal, zekere Fröhlich. een Duitscher, die echter reeds jaren lang in Nijmegen woonachtig is. er op eigen ge legenheid vandoor gegaan. Deze Fröhlich nu is het die de ontvreemde 650 gulden in zijn bezit heeft. Vermoedelijk heeft hij de wijk naar Duitschland genomen. Zooale men weet werden zijn beide metgezellen, die zich na den overval stadwaarts bega ven. op aanwijzing van een nachtwaker ge arresteerd. Naar Fröhlich worden thans in Duitschland nasporingen gedaan. Tntusschen heeft d6;Nijmeegsche recher che een goede vangst gedaan, daar onom- stootelijk is komen vast te staan, dat de beide gearresteerden zich aan tal van an dere inbraken hebben schuldig gemaakt. Mama had vergeten het drankje van kleine Jan vóór het gebruik te schudden. „Sir Marston is in do bibliotheek met mevrouw Stanbury en den dokterde politie is er ook Misschien willen juffrouw Etherton en u wel naar binnen gaan, me neer Getherfield zij kunnen u meer ver tellen dan ik." Letty volgde haar begeleider door de hall naar de bibliotheek, met een gevoel alsof tusschen gisteren en vandaag plot seling een scheidsmuur was opgerezen. Sir Marston hoe gemakkelijk en vlot was de nieuwe titel den butler over de lippen ge komen. De koning is doodleve de ko ning! De jongen, die gisteren zijn min achting voor dien titel zoo onverholen te kennen had gegeven, was er thans de dra ger van.... waarvan hij gisteren dreigde beroofd te worden, was hem thans door don dood gegeven, snel en onverwachts in den schoot geworpen. En met een eigen aardige gewaarwording, die ze niet ver mocht te analyseeren. besefte Letty. dat op de schouders van den nieuwen baronet plichten en verantwoordelijkheden zouden gaan rusten, waarover de onbezorgde Mar- stond Stanbury zich niet druk had behoe ven te maken. Zij verwachtte al half en half veranderingen aan hem te zullen be speuren, maar het was dezelfde Marston van altijd dien zij zag. toen meneer Gether field de deur van de bibliotheek opende en haar liet binnen gaan. Marston leunde tegen den schoorsteen mantel, zijn handen in de zakken, zijn jong gezicht dat ongewoon ernstig stond, nu eens gewend naar den inspecteur van po litie en den dokter, dan weer naar zijn moederdeze drie waren in levendig ge sprek en de nieuwe baronet luisterde daar zwijgend, maar met' trespannen belangstel ling naar. De ^temmen verstomden, toen UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dinsdag 26 April. Huizen, 1875 M. Uitsl. K.R.O.-uitzending. 8009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 11.30 Godsd. Halfuurtje. 12.15 KRO-Trio. I.43 Gramofoonpl. 2.00 Vrouwenuurtje. 3/10 Cursus. 4.00 Pauze. 4.25 Cursus. 5.00 Concert. 7.10 Causerie. 7 45 Causerie. 8.00 KRO-orke3t. Ca. 9.15 Vaz Dias. Hierna vervolg con cert. II.0012.00 Popuair concert. Hilversum, 296 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 9.00 Concert door kwintet o.l.v. 8. Metz en gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voor arbeiders in de continube drijven: Kwintet o.l.v. 8. Metz, K. Bakker (voordracht), L. Fuld (zang) en J. v. Geens (piano). 12 00 Kovacs Lajos en zijn orkest. Ro- freinzang: Bob Scholte. 3.00 Knipcursus. 4.00 Gramofoonpl. 4.30 Piano-recital "door Joh. Jong. 5.00 VARA-septèt o.l.v. Is. Eyl en gra mofoonpl 6.45 Bestuursnieuws door J. W. Lebon. E.00 „The Four Serenaders" (accordeon). 7.30 „De minister is vermoord" van Er- rich Ebermayer. Vert. en bew. door IC. Luberti. (Groot Volkstooneel). 8.45 VAR A-orkest o.l.v. H. de Groot de gramofoonpl. O.a. Ouv. „Djamileh", Bizet en Liszt-fantasie, arr. Urbach. 9.30 Henri Marchand (liedjes) en Joh. Jong (piano). 10 00 Vervolg orkest. Oa. potp. „Die Blume von Hawaii", Abraham. 10.45 Vaz Dias. 11.0012 00 Gramofoonpl. Da ven try, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.5010.05 Tijdsein. Berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Orgelconcert Reg. Foort. 1.25 Voor de scholen. 3.20 Het Edinburgh'sch Studio-orkest o.l.v. G. Daines. 3.50 Grosvenor House-orkest o.l.v, J. Meeus. 435 Kinderuur. 5/20 Berichten. 6.50 Handel s pianomuziek door E. Ben- bow. 6.10 Fransche causerie. 6.40 Opera-muziek. BBO-orkost o.l.v. Ch. Webber. M.m.v. E. Hannevig (sopraan) en RECHTZAKEN HET AUTO-GEVAAR. Twee maanden geëischt wegens roekeloos rijden. Voor de rechtbank te Dordrecht had zich te verantwoorden iemand uit Rijoord die op 11 Februari j.l. zóó roekeloos gereden zou hebben met een auto. dat de heer M. van Kooten, die met zijn dochtertje liep te wan delen, aangereden werd, ten gevolge waar van het dochtertje een hersenschudding be kwam. Tot zijn verdediging voerde de ver dachte aan, dat hij zeer slecht kon chauf- feeren en de macht over zijn stuur had ver loren, hetgeen de officier van Justitie ech ter niet als verzachtende omstandigheid kon aannemen. Er werd een gevangenis straf van twee maanden geëischt. Uit spraak over veertien dagen. In appèl vrijspraak van een chauffeur geëischt. Een 23-jarige chauffeur was door de Haag8che rechtbank veroordeeld tot een de deur openging; Marston deed een paar stappen naar voren, met een duidelijk merkbaren blik van opluchting in de oogen en mevrouw Stanbury wuifde even naar de twee onverwachte bezoekers. „Kom binnen, kom binnen, meneer Ge therfield, en jij ook Letty", riep ze uit. „Jullie hebt de vreeseljjke tijding na tuurlijk al gehoord vandaar dat jullie hier komt, denk ik. Wij probeeren er ons een idee van te vormen hoe de vork in de steel zit. Volgens mij is de beele toe dracht duidelijk genoeg, maar inspecteur Calvert schijnt zich een theorie in het hoofd te hebben gehaald.... De inspecteur die Getherfield goed kende de oude heer vervulde al vele jaren de functie van magistraat, politie en vrederechter in de streek, maakte een veelbeteekenonde hoofdbeweging in de richting van don dokter. „Het ia niet bepaald mijn theorie, me neer Stanbury", zei hij rustig. „Dr. March- mont zegt het." Meneer Getherfield ging zitten, dicht bij mevrouw Stanbury en keek de groep rond. „U moet er aan denken, dat ik vrijwel geen bijzonderheden weet", merkte hij op. „Ik zou graag willen, dat u me van het een en ander op de hoogte bracht." Mevrouw Stanbury keerde zich snel naar hem toe. Zij was groot en forsch van gestalte, krachtig, manlijk haast in haar gebaren en manier van doen. Ze bezat een persoonlijkheid die overal en bij alle gele genheden trachtte te overheerschon en was niet licht van een eenmaal gevormde opinio af te brengen. De oude heer hoefde maar even naar haar te kijken om te weten dat zij reeds haar eigen meening over de zaak H. Stevens (bariton). 0.a. Uit „Eurvanthe", WeberOuv. „Der fliegendo Hollander", Wagner, en Aria uit „Tannhauser", Wag ner. 7.40 Lezingv 8.20 Berichtten en lezing. 8.40 BBC-orkest o.l.v. Edw. Clark. O.a. Wals „1001 Nacht", Strausz en „Masques et Bergamasques", Fauré. 9.5011.20 Ambrose's Blue Lyres. Dans muziek. „R a d i o-P a r i s" 1725 M. 7.05 en 11.50 Gramofoonpl. 7.20 Cabaret-programma. 8 05 Radio-tooneol „John D. a la con- quête du monde" van Wolff. Kaluodborg, 1153 M. 11.201.20 Concert uit het Palace-Hotel. 3.20120 Omroepork. o.l.v. Reesen. M.m. v. W. Riot:ch (viool) en V. Fischer (piano). 7.50 Duitsche koorzang door „Bel Can to" o.l.v. Rachlew. 8.209.20 Noorsche poëzie en muziok. M. m.v Koor „Bel Canto" o.l.v. Rachlew, en E. Juhl (declamatie). 9.20 Cembalo-recital door F. Jensen. 9.5510.25 Fransche suites door het Om roeporkest o.l.v. Gröndahl. O.a. Le Tom- beau de Couperin, M. Ravel. 10.2511.50 Dansmuziek o.l.v. Warny. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Gramofoonpl. 11.2011.40 Concert uit Stuttgart. 11.40 Gramofoonpl. 12.201.0 Concert o.l.v. Eysoldt. M.m.v. Clare Hansen (sopraan). 4.205.35 Operettemuziek en walsen o. I.v. Eysoldt. 7.50 Wagner-cyclus: Eerste bedrijf van „Siegfried",. Dirigent: Busckkötter. Regie: Anheisser. Rome, 441 M. 7.20 Gramofoonpl. 8.05 Gevarieerd concert. O.a Uit „Manon Lescaut". Puccini. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.11.351.05 Gramofoonpl. 4.20 Concert o.l.v. Meuleuians. 5.40 Gramofoonpl. 7.20 Concert o.l.v. Moulemans. O.a. Ouv. ,Zampa", Herold; Fant. Pariser Lebeu, Offenbach, 338 M.: 11.35 Gramofoonpl. 4.20 Concert o.l.v. Kumps. 5.50 Gramofoonpl. 7.20 Concert. Omroep-Kleinorkest o.l.v, Ki.i'.ps m.m.v. F. Lamoen (humorist). O.a. Semper fidelis, SousaWals uit „Dio ge- srfiedene Frau" Fall en An der schönon blauen Donau, Strausz. Z e e s e n, 1635 M. 7 20 Politiek overzicht. 7 50 Berlijnsche Omroeporkest o.i.v. Max Pi<Kiler. Brahms-programma. 9.5C Richard Tauber zingt liederen uit zijn nieuwste film „Melodie der Liebo". 10.0511/20 Russich concert m.m.v. koor èn orkest o.l.v. José Eibenschiitz. maand hechtenisstraf wegens het veroorza ken van lichamelijk letsel duor schuld tij dens een aanrijding op den hoek van do Molenstraat en den Molenweg te Monster op 5 October j.l. Daarbij botste verdachte met zijn auto tegen een motorrijder aai>, die zijn echtgenoote op de duo meevoerde. De vrouw werd zóó ernstig gewond, dat zij enkele dagen na het ongeluk overleed. In zijn requisitoir zeide de advocaat-ge neraal bij het Haagsch Gerechtshof, dat he den het hooger beoop van verdachte be handelde, dat, daar gebleken is dat do moterrijder hoogstwaarschijnlijk evenmin geheel vrijuit gaat, de schuld van verdach te aan de aanrijding niet is komen vast to staan, zoodat hij vernietiging van het be streden vonnis vroeg en vrijspraak van ver dachte. Nadat verdachte's raadsman, mr. Roeper Bosch, zich bij het requisitoir had aange sloten, werd do uitspraak bepaald op 4 Mei a.s. had en dat geen enkele andere theorie van haar meer in aanmerking kwam. „Het is al'emaal zoo duidelijk als wat meneer Getherfield". verklaarde zij op den beslisten toon, die iedereen in den om trek zoo goed kende. „Sir Cheville kwam met den laatsten trein van zijn club in Hal lithwaite terug. en wa9 zoo dom om het vootpad langs don rand van de Zwar te Klip te nemen. Hij stortte naar benoden en bleef dood liggen. Daar is heelemaal geen diepzinnige verklaring voor noodig. het is alleen maar een wonder dat niet meer menschen daar hun nek gebroken hebben. Er had al jaren geleden een borst wering gemaakt bohooren te worden.... dat heb ik al honderd keer gezegd." Getherfield keek den inspecteur aan. „En u". vroeg bij„wat denkt u er van?" De inspecteur richtte zijn blik weor op den dokicr, die wat terzijde stond en na denkend voor zich uit staarde. Toon her nam hij: „Mevrouw Stanbury heeft ongetwijfeld gelijk, wanneer ze zegt dat Sir Cheville met den laatsten trein uit Hallithwaite kwameen van mijn mannen sprak hem di rect na aankomst van den trein. Dat was om onge\eer kwart over elf. Mijn beambte zag Sir Cheville het voetpad inslaan, dat over de heide en do Zwarte Klip naar de „Grange" leidt. Hij werd door zijn hoofd opziener aan de voet van de klip gevon den... vanmorgen om halfacht.... en niet alleen dat de levensgeesten toen ge weken waren, maar volgens dr. March- mont moet hij toen al verscheidene uren dood zijn geweest Maar dr. Marchmont zegt nog meer." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 5