MAANDAG 25 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. MuJK*c TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 April 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.: 775.2 te Isafjord. Laagste barometerst.: 750.0 te Kinn. Verwaohting tot den avond van 26 April: Zwakke tot mati ge Westelijke tot Zuidelijke wind. Ge deeltelijk bewolkt. Weinig of geen re gen. Mogelijk nacht vorst. Iet-s zachter overdag. De depressie, die gisteren nog een ver sterking uit het Noord-Westen kreeg, trekt nu Oostwaarts af en de luoht van hooge drukking er achter schijnt zich over ons land te zullen uitbreiden. De hooge druk king op IJsland nam wel toe en het vriest daar vrij sterk, maar door het terugtrek ken van de hooge drukking in het Zuid- Westen is de koude stroom daar door een uitgebreid gebied van lage drukking vag de warmere Zuid-Westelijke strooming ten Westen van Ierland gescheiden, zoodat aanvankelijk eenige stijging van tempera tuur overdag te wachten is met kans op nachtvorst in den a.s. nacht. Het gebied van warmer weer in Duitschland trok Oostwaarts weg na daar gisteren onweer regens te hebben veroorzaakt. Groot-Brit- tannië en Frankrijk hebben vrij rustig weer met weinig neerslag en stijgende temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 10.— gr. O. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 7.43 uur tot Dinsdagmorgen 4.14 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Dinsdag 26 April voorm. 6.35 uur en nam. 7.uur. EIS] W: ils1 f i k h' HEffiLUR OM. IN HUIS ïïyHESBHST NOORDWIJK Weth. o. d. Wiel gaat heen. De heer C. v. d. Wiel (A.R.) heeft ontslag genomen als wethouder, wegens toeneming van werkzaamheden. Florapark. Door een verzuim is nog ver geten te vermelden, dat bij de bekroningen voor de hyacinthen een kleine gouden medaille werd toegekend aan de firma D. Lindhout en Zonen. NOORDWIJKERHOUT R.K.N.V.C. I—St. Bavo I. Onder groote belangstelling had gisteren middag de ontmoeting plaats tusschen onze plaatselijke voetbalclubs N.V.C. ISt. Bavo I, welke werd opgeluisterd door het muziek corps van de St. Bavo-stichting. Scheidsrech ter Zoet roept beide aanvoerders tot zich en St, Bavo wint den toss en kiest zon en wind in den rug. De eerste aanval is voor N.V.C., maar loopt op niets uit. Dan gaat St. Bavo op verkenning uit, maar keeper Casper is op zijn post. Bij een ingooi van St. Bavo begaan beide backs van N.V.C. een fout en de midvoor Jansen geeft met een schitterend schot zijn club de leiding (10 voor St. Bavo. Dat laat N.V.C. zich niet welgevallen en uit een aanval die meer forsch is dan technisch maakt de rechtsbuiten gelijk (11). Met dezen stand breekt de rust aan. Nu kregen we schitterende pummers te hooren van 't muziekcorps, welke terdeg de aandacht trokken. Na de thee speelt N.V.C. met de wind in den rug en hun samenspel is iets beter dan voor de rust, maar hun aanvallen stuiten op de hechte verdedi ging van St. Bavo en vooal de spil C. C. In- derrieden is een ontzetend struikelblok en onderbeekt alles, om daaruit zijn eigen voor hoede Ie voeden. Steeds meer en meer gaat dan N.V.C. open spel spelen en wij krijgen dan ook een pracht-aanval te zien, maar de bal wordt overgekopt. Ook St. Bavo zet alle zeilen bij, maar hun aanvallen stranden nogal eens op buitenspel. Uit een corner op St. Bavo- doel wordt het leer in dezelfde richting terug geschoten, zoodat deze spjeler weer hoog voor doel plaatst en wordt op schitterende wijze door de linksbuiten ingekopt (21 voor N.V. C. Vervolgens nog wat heen en weer getrap en zoo kwam het einde van dezen vriendschaope- lijk gespeelden wedstrijd. Een gelijk spel had de juiste verhouding weergegeven. De leiding was in goede handen, en wij zien scheidsrech ter Zoet gaarne terug. Hierna speelde R.K.N.V.C. IT tegen de Kaag. Beide partijen wogen gelijk tegen elkan der op en de rust brak aan met blanken stand Na de rust wist De Kaag met 10 te winnen en wij kregen heel aardige momenten in dezen wedstrijd te zien. STOMPWIJK—VEUR. GEMEENTERAAD. Vrijdagavond te 7.15 uur kwamen de Raden dezer gemeenten in openbare vergadering bij een. Voorz. Burg. W. Keijzer, Seer. H. J. van Delft. Afwezig wegens ziekte de heer de Groot De voorz. opent de vergadering met gebed, waarna de notulen onveranderd worden goed gekeurd. Ingekomen is bericht van het Verificatie- bureau van Ned. Gemeenten betreffende con trole kas en boeken der bedrijven enz.; wordt voor kennisgeving aangenomen. Voorstel tot wijziging der begrooting 1932 van het lichtbedrijf. De wijziging gasbegrooting wordt z. h. st. aangenomen, doch bij de wij ziging begrooting van het electr. bedrijf merkt de heer Willemse op, dat( hij niet tegen de wijzigingen zal zijn. doch hij vraagt zooveel mogelijk te bezuinigen en vraagt de speciale aandacht van de Comm .van Beheer voor de electrische straatlantaarns, welke momenteel op klaarlichten dag branden; hier dient toch de grootst mogelijke zuinigheid te worden be tracht. De voorz. zegt, dat dit de volle aandacht heeft van de Comm .van Beheer en morgen hierover nog nadere besprekingen zullen ge houden worden. De heer Vink zegt het te betreuren, dat deze wijzigingen moeten worden aangebracht; hij wil zich er niet tegen verzetten, ofschoon hij het jammer vindt, dat de electr. prijs nu niet kan worden verlaagd, doch gezien het doel I (Burgerlijk Armbestuur), waarvoor deze gel den besteed worden, kan hij met de wijzigin gen accoord gaan. Hij vraagt inlichtingen om- tient een uitgaafpost van 950, waarop de voorz. een nader onderzoek toezegt en de post op de juiste wijze zal wijzigen. De heer Willemse is van meening, dat de post voor huur raadszaal niet door de Raden is aangenomen en dus ook niet op deze be grooting hoort. De voorz. antwoordt, dat is aangenomen, dat elke gemeente 75 betaalt; de wijziging begrooting electr. bedrijf wordt dan z. h. st. aangenomen. Bij het voorstel tot wijziging art. 13 der ver ordening regelende tarief en voorwaarden, o.m. voor levering van electrischen stroom, naar aanleiding van een verzoek van den heer J. Th. Scheenaard, zegt de heer Vink, dat hij van oordeel is. dat de Comm. van Beheer aan adressant heeft willen tegemoet komen en daarom het minimum verbruik van 180 op 144 K.W.U. heeft teruggebracht. Hij vraagt, waar om de Comm. van Beheer niet zooveel ver laagd heeft, dat de verbruikers er mede uit komen, daar dit nu nog niet het geval is. De voorz. antwoordt, dat men niet verder gaan kan, omdat men anders met verlies werkt; hiermede is de uiterste grens bereikt. De heer Willemse merkt op, dat de Comm. van Beheer het recht heeft in bijzondere ge vallen te beslissen en men dit dus aan de Comm, van Beheer moet overlaten. De voorz. zegt. dat dit moeilijk is voor de Comm. van Beheer: het is noodig, dat voor ieder een afgemeten bepaling bestaat, dan kan de Comm, van Beheer zich daaraan houden en in een enkel bijzonder geval beslissen. De heer Vink wil zich aan één regel houden en geen uitzonderingen scheDpen. De heer Willemse zegt ook de verordening niet te willen wijzigen, doch in bijzondere ge vallen de Comm. van Beheer doen beslissen. Na enkele verdere besorekingen wordt het voorstel z. h. st. goedgekeurd. Bij het voorstel tot handhaving ter zake minimum verbruik lichtstroom merkt de heer Willemse op, dat als men nu nog meer gaat verlagen, de bepaling inzake minimum ver bruik geen zin meer heeft, doch hij wil de verordening handhaven, maar hij wil de zaak soepel toeoassen en aan arme menschen zoo veel mogelijk tegemoet komen. De voorz. zegt deze wensch aan de Comm. van Beheer te zullen overbrengen. Na een opmerking van den heer Raaphorst, welke door den voorz. nader en duidelijk wordt toegelicht, wordt het voorstel z. h. st. aangenomen. De voorz. zegt den heer Bloemheuvel, dat aan de te sluiten leening door den heer Bloem heuvel gevraarfd, niet kan worden voldaan. Hierna sluiting. VEUR—LEIDSCHENDAM Emmabloem-collecte. Naar wij van offi- cieele zijde vernemen, heeft de deze week hier ter plaatse gehouden Emmabloem-collecte op gebracht de som van 180.23. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN Politie. Onze plaatsgenoot de heer F, Kuil, maréchaussee te Roermond, werd met ingang van 2 Mei a.s. benoemd tot agent yan politie te 's Gravenhage, Salarisverlaging gemeentepersoneel. B. en W. heben aan de oganisaties van de aan de gemeente werkzaam zijnde ambtenaren en werklieden een schrijven gericht dat het in hun voornemen ligt om den raad voor te stel len met ingang van 1 Mei a.s. 3 pet. te korten op de loonen en salarissen, zulks in verband met het „Kortingswetie". Deze verlaging zou alleen gelden voor 1932, daar B. en W. voor nemens zijn voor de indiening der bcgrooting 1933 de salarissen geheel te herzien. B. en W vragen de organisaties voor 28 April hun even- tueele bemerkingen hierop in te dienen. In een daartoe door de R K. en Chr. organisaties ge houden gecombineerde vergadering hebben de organisaties hun houding nader bepaald. HAZERSW0UDE. Boerenleenbank. In de vorige week gehouden bestuursvergadering van de Coöp. Boeren Spaar- en Leenbank, Ha- zerswoudeKoudekerk is tot voorzitter gekozen de heer A. B. Verkleij, tot 2den voorzitter de heer Ara. J. de Jong. De raad van toezicht herbenoemde tot haar voorzitter den heer Ant. van Egmond. Personalia. Na een examen gehouden vanwege het Centraal Bureau der K. S. A. te Leiden verwierf onze plaatsgenoot de heer L. M. de Boer het diploma staatsin richting met kwalificatie „zeer goed'". Z0ETERW0UDE. Consecratie Kruisheerenkerk. Naar we vernemen zal de consecratie van de kerk der Kruisheeren aan den Vrouwenweg alhier plaats hebben door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem op 3 Mei a.s., terwijl het in de bedoeling ligt om 's avonds te voren den Bisschop ep plechtige wijze in te halen. Emmabloempje. Aanstaanden Zondag zal in deze gemeente de jaarlijksche Em- mabloemcollecte worden gehouden, waar van de opbrengst geheel ten goede komt aan de plaatselijke vereeniging tot be strijding der tuberculoses ressorteerend© onder het Wit-Gele Kruis op het Dorp. Een ieder wordt aangeraden een bloem pje te koopen en zoodoende het werk der vereeniging te steunen. Stenregeling. De steunregeling voor werkloozen heeft gedurende de maand Maart jl. gekost aan steun 314.45 en aan werkverschaffing 1210.10. Door de werk- loozenkassen werd uitbetaald f 587.35. Personalia. Mej. Afra Schouten al hier is benoemd tot onderwijzeres aan de R. K. Meisjesschool in de Zuidbuurt. WOERDEN. De Rijn dempen? Het Rijn-comité is nu zoover met haar werkzaamheden gevor derd, dat aan den heer W. Riodé, water bouwkundige te Amsterdam opdraoht is gegeven een berekening te maken van de kosten eener Rijndemping. De heer Riedó heeft deze opdracht aanvaard. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Dinsdagmorgen te 9.30 uur. Agenda: 1. Ambtenarenreglement. 2. Eervol ontslag onderwijzer H. W. Böke wegens benoeming te Amsterdam. 3. In trekking besluit verhaalrecht op ambte naren in verband met het kortingswetje en opnieuw vaststellen. STADSNIEUWS R. K. KAMERCENTRALE LEIDEN. De R. K. Kamercentrale kwam Zaterdag middag in vergadering bijeen in café-res taurant „Zomeizorg". De vooizitter, de heer A. H. Boekraad, opende de vergadering en herdacht do groote verdiensten van het overleden lid der Tweedo Kamer, den heer A. C. A. Van Vuuren. Voorlezing werd gedaan van een rouwschrijven, door het bestuur der Ka mer-centrale, aan mevrouw Van Vuuren ge zonden. De notulen werden door den secretaris, den heer A. C. van Berkel, voorgelezen en onder bizonderen dank voor hun uitvoerig heid en duidelijkheid, goedgekeurd. De voorzitter verwelkomde daarna het Tweede Kamerlid, den heer Kampsohöer. Ingekomen stukken en mededeehngen. De neer Lieverse had eenige schriftelijke vragen ingediend o.a. over de cumulatie van ambten. De voorz. antwoordde, dat naar aanlei ding van de opmerking van den heer Heemskerk in de vorige vergadering, een bnex dienaangaande 19 gezonden aan het Bestuur der R. K. Staatspartij. Als plaats der volgende vergadering werd aangewezen Gouda. De secretaris bracht daarna het jaarver slag uit. Het aantal leden liep ©enigszins terug, wat na gemeenteraadsverkiezingen een steeds terugkeerend verschijnsel is. Het verslag werd onder applaus goedgekeurd. De penningmeester, de heer Houdijk, gaf rekening en verantwoording: ontvangsten 1897.19, uitgaven 1782.21, batig saldo 113.15. Hierbij is het batig saldo van vo rig jaar inbegrepen. Het batig saldo wordt van jaar tot jaar kleiner, aldus de voorzitter. Het bestuur heelt hieraan aandacht geschonken, maar het bestuur heeft alles uitgegeven op zeer normale wijze. Op de post afvaardiging kan misschien bezuigd worden; dit zal in de eerstvolgende bestuursvergadering wor den bezien. Het bestuur heeft gemeend aan het Par tijbestuur een waarschuwing te moeten zenden om wisseling van plaatsen, waar de Partijraad wordt gehouden, met verder door te voeren, aangezien dit de kosten der afvaardiging sterk zou verhoogen. De heer Lombert was het hiermede niet eens; Leiden heeft er altijd van geprofi teerd dicht bij Utrecht te zitten. Ook an dere Kamer-centrales moeten ©ens van de nabijheid van den Partijraad kunnen profi- teeren. Over dit punt voerden nog verschillen de heeren het woord. De heer Raaphorst verklaarde zich eens met de houding van het bestuur. De heer Lieverse stelde voor, dat de afgevaardigden der sociale organi saties hun rekening inzenden bij hun resp. organisatios. De voorzitter geloofde, dat het voor alle centrales het voordeeligste zal zijn, als de Partijraad gehouden wordt in het centrum van het land, dus in Utrecht. Het denk beeld van den hèer Lieverse zal door het bestuur worden overwogen. Tenslotte werd besloten ©en schrijven aan het Partijbestuur te zenden; tegen ver klaarden zich de afgevaardigden van Lei den en Waddinxveen. In de commissie van kasnazieners wer den benoemd de afgevaardigden van Al phen, Waddinxveen en Bodegraven. Op voorstel van den heer Lieverse werd be sloten, dat in het vervolg in de commissie van kasnazieners slechte één lid twee jaar zitten blijft. Door den heeT Heemskerk werd verslag uitgebracht als afgevaardigde naar den Partijraad. Vervolgens kwam in bespreking het voorstel tot wijziging van het Kiesregle ment 1927. Er waren zeven amendementen ingediend. Indertijd is het rapport der commissie voor reglements-horziening uitvoerig be sproken en dezerzijds zijn de volgende be zwaren daartegen ingebracht: 1. te groot aantal kwaliteitszetels; 2. de wijze van aanwijzing van plaatsver vangende candidaben; 3. bezwaar tegen samenstelling van het „oentrale college". Ook werd door de Kamercentrale aan dacht geschonken aan de Kies-comité's. Voor ©en belangrijk doel is aan de ver langens der Kamercentrale tegemoet geko men, al is men niet voor 100 pet. bevre digd. Overgegaan werd de artikelsgewijze be handeling. Het bestuur stelde voor oen amendement op art. 7 van het regiem, dat in den ver- kiezingsTaad ook zal zitting nemen eeu lid uit de partijafvaardiging van iederon Kieskring, zoodat het politiek deel in de verkiezingsraad zal worden verstrekt. Dit amendement werd met alg. st. goedge keurd. Een amendement van den heer Lieverse de termijn, dat vergadert kan worden tor vaststelling van de combinatie van Kies kringen te brengen van 10 op 20 dagen, werd overgenomen door het bestuur on aangenomen. Naar aanleiding van een opmerking van den heer Bulten zegde de voorzitter toe, dat, wanneer de combinatie van de Kies kringen is vastgesteld, de plaatselijke kies verenigingen desnoods gelegenheid zullen hebben hun oordeel hierover uit te spre ken. Een amendement van Gouda op art. 8 in al. 1 te lezen; „tweede helft der maand September1'' en in al. 4: „tweede helft der maand October" werd door het bestuur overgenomen en door do vergadering goed gekeurd. Bij al. 5 diende het Oentrale bestuur eeu amendement in om het aantal candidaton voor omschreven zetels te bepalen op 12 (voor ieder departement één, plus één voor algemeene zaken, en twee extra voor land bouw, handel en nijverheid). De heer Van der Voet informeerde naar heb nut van de kwaliteitszetels. De voorzitter antwoordoe, dat het be stuur misscnien geleidelijk de kwaliteitsze tels wil afschaften. Gezien do groei van dit instituut gaat het bestuur thans zoo ver als mogelijk is. Het amendement van het bestuur der Centrale werd aangenomen. Over een amendement-Wassenaar was het bestuur niet tot overeenstemming geko men. Het pro werd verdedigd door den heer Boekraad, het contra door den heer Bader. Velschillende algevaardigden voer den hierover het woord. Het amendement werd verworpen met 142 tegen 60 stemmen. Een aniendement-Hillegom werd na kor te toelichting ingetrokken. Het amendement van Gouda, art. 22 al. 3 te lezen: „De geldigheid ©ener stem wordt voor elk vak waarin gestemd worde, afzonderlijk beoordeeld. Elk vak, waarin meer of minder witte stippen ziju zwart of rood) gemaakt, dan in de eerste twee leden van dit artikel is omschreven, is van onwaarde", werd door het bestuur over genomen en door do vergadering goedge keurd. Een zeer uitvoerige discussie ontstond over art. 20. Het betreft hier het „inschui ven" van een kring-candidaat, die achter zou staan bij een landscandidaat in moge lijkheid van verkiezing. Sommige afgevaar digden meenden, dat dit niet het geval zou zijn. Geklaagd werd, dat het Partijbestuur niet eerder een toelichting heeft gezonden. De heer Bulten stelde een amendement voor op al. 4: te lezen „stembiljetten" in- plaats van „stemmen". Dit amendement werd aangenomen. Het Kiesreglement werd daarna z. h. st. goedgekeurd. De inleidingen van de heeren Heems kerk en Tobé werden wegens het late uur wederom uitgesteld. Bij de rondvraag kwamen nogmaals ter sprake de vragen van den heer Lieverse, op de eerste plaats over de cumulatie van ambten. De heer Lieverse wilde ©en vast bedrag noemen, waarboven afgetrokken moet worden. De voorzitter zette de onmo- lijkheid en onbillijkheid daarvan uitvoerig uiteen; het reeds genoemde schrijven aan het Partijbestuur lijkt spr. voldoende. De heer v. d-. Voet ondersteunde het betoog van den voorzitter met het voorbeeld van mr. Aalberse. Voorts had de heer Lieverse nog vragen gesteld over de kindertoeslag in de Rijks- werkloozenregeling, het weer in het leven roepen der huurwetten, de instelling van een ministerie van landbouw en verlaging van de verpleegkosben in het Acad. Zie kenhuis. De voorzitter was het volkomen eens, dat de uitkeeringen aan werkloozen laag zijn, maar de Regeering heeft geen geld. De heer Bulten gaf te kennen, dat kin dertoeslagen, huurtoeslagen en brandstof- toesia.gen tot de competentie van de ge meenten behoort. De heeren Zwaan en Van der Voet ga ven nog ©enige toelichting, waaruit bleek, dat de grootste gezinnen er niet goed af komen, maar het is zeer moeilijk daarvoor BIOSCOPEN. Casino: Volwassenen. Luxor: Trianon: City: Afgekeurd. een billijke regeling te treffen. De voorzitter sloot de discussie met do mededeeling, dat jaarlijks 300 millioen aan steun wordt uitgekeerd. De heer Bulten merkte nog op, dat er wel steun wordt verleend, maar dat niet vergeten mag worden, dat de Katholieke charitas hier een groote taak heeft. Ook de andere punten, door den heor Lieverse, te berde gebracht, vonden een uitvoerige bespreking. De heer Raaphorst bracht de 10 pet. loonsverlaging bij de Spoorwegen tpr spra ke; waarom is er geen progressieve rege ling getroffen voor de groote gezinnen? De heer Lombert besprak de toestand van de kas; welke plaatselijke kiesvereeni- gingen zijn langzaam in het betalen hunner verplichtingen? De heer Bulten betreurde het, dat vóór een dergelijke belangrijko vergadering der Centrale geen vergaderingen zijn gehou den door verschillende plaatselijke kiosver- eenigingen. Kan niet een aparte nota aan de kiesvereenigingen worden gezon den? De voorzitter beantwoordde do ver schillende sprekers, waarna tegen half 7 d© vergadering werd gesloten. De bijoonkomst had bijna 5 uur geduurd! LAATSTE BERICHTEN BRAND TE HAARLEM. In den afgeloopen nacht is te Haarlem brand ontstaan in perceel Spaarnwouder- straat 27, waarin gevestigd is een winkel in radio-artikelen en electrische apparaten van den heer A. Fibbe. De brandweer was zeer snel ter plaatse, doch bij haar aan komst stond het geheelehuis in lichter laaie. Met zes stralen werd de vuurzee aan getast en na 2 uur blusschen was men oen brand meester Het perceel is totaal uitge brand. De oorzaak is onbekend. De schade wordt doo- verzekering gedekt. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM, 25 April. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 580 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kwal. 6874. 2e kwal. 5666 cent, 3e kwal. 42 54 cent, mindere soorten 3040 cent per kg. slaohtgewioht50 melk- en kalfkoeien per stuk 180—250 220 vette kalveren le kwal. 50—56 cent, 2e kwal. 40—50 cent, 3e kwal. 3-140 cent per kg. levend gewicht; 145 nuchtere kalveren 1.504.50 per stuk, 55 schapen 10—16 per stuk; 1140 varkens vleeschvarkens wegende van 90110 kg.: 2426 cent, zware 22—24 cent, vette 20—22 per kg. slachtgewicht: 42 paarden 50— 120 per stuk. Overzicht: runderon met groote aanvoer, slechts handel en de prij zen zakkende. Varkens met groot© aan voer. willige handel en lagere prijzen. ROTTERDAM, 25 April. Vee. Aange voerd: 538 koeien, 384 kalveren, 1690 var kens, 127 schapen of lammeren. Prijzen per half kg.: koeien 16—20, 26—27.5 on 33 35 cent. ossen 16—20, 2527 en 31—33 cent vette kalveren 2532.5, 37.5-^12.5 en 50 55 cent, schapen binnenl. 1723, schapen 1016 per stuk, zuiglammeren 1618 cent per stuk, varkens 9.510 cent en Zouters 9.5 cent. Overzicht: De aanvoer van runderen was minder, de handel was stroef. Do prij zen van eerste en tweede kwaliteiten gin gen iets lager, hoewel do topprijs nog gehandhaafd bleef. Een best© koe ging een cent boven noleering. Ossen met ge ringen aanvoer met gelijke prijzen als vo rige Dinsdag. Stieren geen noteering. Do aanvoer van vette kalveren zeer ruim, d© handel erg traag, de prijzen konden mot moeite gehandhaafd blijven. Een prima kalf ging 2.5 cent boven noteering. Scha pen en lammeren zeer kort aangevoerd. De handel iets williger, terwijl de prijzen hetzelfde bleven. Er waren twee hokken zuiglammeren. Er werd naar verhouding een flink prijsje voor gemaakt. De aan voer van varkens groot; de handel zou slecht geweest zijn, maar daar heden avond de Belgische grens voor den invoer van varkens gesloten wordt, was er nogal vraag en ging de handel vlotter, hoewel de prijzen weer terug liepen. Zouters ge ring aangevoerd, weinig handel met lager noteering. BOSKOOP, 23 April Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Op helia 3451 cent, Columbia 3551 cent, Butterfly 4559 cent, Mac Keiler 4055 cent, Wilh. Kordes 5080 cent, Ivilham 4560 cent, Rosalandia 4068 cent, Phoe be 3050 cent, Florex 61 cent, Potin 34 50 cent, Else Poulsen 3550 cent, Edith Helen 61 cent, Gloria mijndi 0.901.40, Briarcliff 4250 cent, Diversen: Lathyrus 1015 cent, Tulpen 1217 cent, Corasus Hisalcura 2.403.50, Seringen 42 cent, Narcissen 35 cent, Anemonen 1220 et-, Iris 3946 cent, Rhododendron 47 cent per stuk. LEIDSCHENDAM, 23 April. Groenten- veiling. Eng. komkommers le soort 18 19,50, 2© soort 1117, 3e soort 1012, Gele komkommers le soort 1722.50, 2e soort 1516.80, 3e soort 1013, kropsla le soort 4.407.2e soort 1.203.20, bloemkool 2e soort 810, tomaten (mid.) 3841, andijvie 1821, spinazie 4648, postelein 3235, ra barber 1219, snijboonon 11.20, ra dijs 4.005.50.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3