WAALS KERKNIEUWS SPORT UIT DE OMGEVING AGENDA MAANDAG 25 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 2 Hf n a I o WAALS GOEDKOOPE DINSDAGPRIJZEN ZIJN EXTRA EXTRA LAAG REDUCTIE-BON. Inlevering van (leze bon op Dinsdag, geeft U recht op een zwaar geblokte CHINA- MAT, maat 180 x 230, ge wone prijs 3.50 tegen de extra verminderden prijs van 2.30 HAARLEMMERSTR. 130-136 rteerensokken, zuiver wol, prima kwaliteit moderne fantasiedes sins, van p. paar 0 85 voor 0.54 Dameshandschoenen imit.wasch- leder, slipon model, geel gestikte naden, van p. paar 1.35 voor 0.91 lilazen Handdoekrekjes, met nik kelen montuur, prima uitvoering van 0.49 voor 0.34 Wit emaille Emmers, 28 cM., prima Holl. fabrikaat van 0.65 voor0.52 Schoencremeindekleuren zwart, bruin, kleurloos, in goed geslo ten doozen, 3 stuks voor 0.23 Dames Directoires van Zijden Tricot, pracht kwaliteit, van Ongebleekt breikatoen in alle nummers, p. pak van 10 knotten a 50 gram van 0.65 voor 0.50 Wolgeschoren Vloerkleedjes, 40x70 cM., in 25 verschillende dess. en kleuren van 2.50 voor 1 19 Ta>elzeil, 115 oM., diverse blok dessins, van per el 0.45 voor 0.221!. Chinamatten, 140 x 180 cM., frissche kleuren van 0.49 INVOER VAN RUNDEREN EN BOTER IN BELG IE. Speciale vergunning noodig. De invoer in België van runderen en varkens, versch rund- en varkensvlecsch en bevroren vleesch, alsmede van boter is afhankelijk gesteld van een speciale ver gunning, die verstrekt moet worden door den Belgischen minister van Landbouw. HARINGHANDEL IN MOEILIJKHEDEN Regeeringszorg gevraagd. De Vereeniging ter bevordering van visscherij, handel en nijverheid fce Vlaar- dingen heeft een adres gezonden aan den minister van Arbeid, Nijverheid en Handel waarin er op wordt gewezen, dat de alge- meene export van haring uit Duitschland naar Nederland veel grooter is dan omge keerd. De vereeniging is van meening dat niet in de eerste plaats regeeringssteun voor 't hariiigvisscherijbodrijf gewensoht is, doch wel regeeringszorg. Verzocht wordt het daarheen te leiden, dat aan den ongewenschten toestand, die den Nederlandscben haringhandel fnuikt, de uitoefening van de haringvisscherij on mogelijk maakt en het leger van werkloo- zen nogmaals met duizenden zal vergroo- ten, een einde wordt gemaakt. VRIJWILLIGE AFVLOEIING VAN POSTPERSONEEL. Gelegenheid zich op wachtgeld te doen stellen. Naar de „Tel." verneemt, ligt het in de bedoeling van het hoofdbestuur der Poste rijen. Telegrafie en Telefonie, om het per soneel van alle categorieën van den P.T.T.- dienst, dat hiertoe den wensch te kennen geeft, de gelegenheid te geven op wacht geld te worden gesteld. DE WINKELSLUITING. De Minister geeft geen goed keuring aan een algemeene verplichte winkelsluiting op een middag. De Minister heeft aan den Gemeente raad van Amsterdam medegedeeld, dat hij overwegend bezwaar heeft tegen art 7 der door den Baad vastgestelde verorde ning inzake de winkelsluiting, waarin de bepaling op grond waarvan het verboden is, op Dinsdag na des namiddags 1 uur zijn winkel voor het publiek geopend te honden. De Minister acht deze bepaling in strijd met art. 6 der wet dat van de bevoegd heid daar gegeven slechts gebruik zou mo gen worden gemaakt, indien „plaatselijk het bedrijfsbelang der winkeliers zulks vordert hetgeen gewoonlijk zal blijken uit een desbetreffend verzoek van de betrok ken groepen van vakgenooten zelf". Aan gezien een belangrijk aantal adressen te gen art. 7 den Minister heeft bereikt, kan z. i. het bewuste artikel niet worden ge handhaafd. De Commissie stelt den Raad voor, ge meld artikel wederom in overeenstemming te brengen met het voorstel, hetwelk de commissie deed op grond waarvan de Dins dagmiddagsluiting slechts zou gelden voor het kappersbedrijf, van welk bedrijf zoo wel patroons als werknemers op deze re geling hadden aangedrongen. Uitstel van de toepassing der wet te 's-Gravenhage. B. en W. te 's-Gravenhage deelen den Raad mede, dat tot heden de vereischte goedkeuring van de Kroon op de in de raadsvergadering van 21 Maart 1932 vast gestelde Winkelsluitingsverordening niet is verkregen. B. en W. meenen nu dat er aanleiding bestaat om gebruik te maken van de be voegdheid, welke in art 9, 3e lid van de Winkelsluitingswet 1930 aan den gemeen teraad is toegekend. Volgens deze bepaling is de raad be voegd om ten hoogste 21 dagen in het jaar aan te wijzen waarop de bij genoem de wet voorgeschreven bepalingen omtrent het sluitingsuur niet gelden. Hierdoor zal het mogelijk zijn, de feite lijke inwerkingtreding der wet te ver schuiven tot 22 Mei a.s., tegen welken da tum, naar B. en W. meenen te mogen ver onderstellen, goedkeuring op de verorde ning verkregen zal zijn. DE LOONSVERLAGING BIJ DE NED. SPOORWEGEN. Ook de Prot. Christelijke Bond tegen het voorstel der Directie. Naar wij vernemen heeft de vorige week het Hoofdbestuur van den Prot. Chr. Bond van Spoor- en Tramwegpersoneel te Utrecht eene buitengewone vergadering gehouden, teneinde zijn standpunt te bepa len tegenover het voorstel der Directie van de Ned. Spoorwegen, om de bezoldigingen, periodieke verhoogingen, toelagen, pre- miën en andere vergoedingen, die aan het personeel toegekend worden, met 10 pto- cent. te verlagen. Uitvoerig werd nagegaan welke de oor zaken zijn geweest, die de bedrijfsleiding er toe hebben geleid, om bij de sedert 1922 reeds ingevoerde bezuinigingsmaatregelen, opnieuw deze zoo sterke verlaging der be zoldiging te willen toepassen. Het Hoofd bestuur, de door de Directie aangevoerde motieven overwegende, tevens lettende op de vele verslechteringen, die de laatste jaren reeds ingevoerd zijn geworden en in aanmerking nemende de houding die de Overheid aanneemt inzake het Vervoer- vraagstuk, was van oordeel, dat het voor stel der Directie niet aanvaardbaar is te achten en daarom al het mogelijke moet worden gedaan om het daarheen te leiden, dat door Directie en Personeelraad dit vraagstuk alsnog tot e«n voor het perso neel bevredigende oplossing gebracht zal worden, waarbij de hoop en het vertrou wen werd uitgesproken, dat ook de Regee ring hiertoe haar volle medewerking zal verleenen. Het Hoofdbestuur verklaarde voorts dat de aangekondigde loonsverlaging, die on der het geheele personeel een storm van verontwaardiging gebracht heeft, als on aannemelijk moet worden beschouwd en het zich daarom tegen deze bezuinigingsmaat regel met kracht zal verzetten. 3 en 4 Mei a.s zal de Bond te Amers foort zijn Algemeene Vergadering houden en zal het Hoofdbestuur, voor wat de ver der te nemen maatregelen betreft, zijn standpunt uiteen zetten en de afdeelingen omtrent de te voeren actie verder inlich ten. Een gemeente zonder gemeenteraad. De gemeente Mesch bij Eysden is sedert Zaterdag jl. zonder gemeenteraad. Alle leden hadden voor de benoeming bedankt, terwijl het eenige lid, dat de benoeming aanvaard had, thans de gemeente metter woon verlaten heeft. Alle lijsten zijn uitge put zoodat de burgemeester alleen staat. BENOEMINGEN. Paters Minderbroeders. Op verzoek van den Hoogeerw, Tater Provinciaal den Minderbroeders werd door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem eer vol ontslag verleend aan de Paters G. A F. van Rooijen als Kapelaan te Amster dam (H. Franciscus) H. Mulder als Kape laan te Leiden (O. L. V. Onbevl.) en G. C. Verhaar als Kapelaan te Den Helder (H.H. Petrus en Paulus). Op voordracht van den Hoogeerw. Pa ter Provinciaal werden door ZE. Exc. be noemd tot Kapelaan te Amsterdam (H. Fianciscus) Pater P. L. J. van Houdt, te Leiden (O. L. V. Onbevl.) Pater C. W. van den Bosch en te Rotterdam (H. An- lonius v. Padua) Pater J. A Haarmans, die Kap. was te Assendelft. Tot Rector aan de nieuw opgerichte hulpkerk te Gouda (H. Sacrament) werd benoemd Pater A. van Nistelrooij. Audiëntie. Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal deze week oensdag en Donderdag geen audiëntie verleenen. VOETBAL JOEGO-SLAVlë— SPANJE 1—2. Voor 25ÖÖ0 toeschouwers heeft te Belgra do de landenwedstrijd Joego SlaviëSpanje plaats trehad Het Spaansche elftal won den wedstrijd met 21. OOSTENRIJK—HONGARIJE 8—2. Onder buitengewoon groote belangstel ling heeft te Weenen de interlandwedstrijd OostenrijkHongarije plaats gehad. Het aantal toeschouwers bedroeg niet minder dan 60.000. Het bleek al spoedig na het begin van den strijd dat de Hongaren weinie hadden in te brengen, tegen het voortreffelijke spel van de Oostenrijkscbe ploeg. Vooral de Oostenrijksche spelers Geschweidl en Sin- delar waren in schitterende vorm. Het was te betreuren dat de Hongaren af en toe un fair optraden waardoor in de tweede helft de scheidsrechter zelfs genoodzaakt was de spelers Lyka en Toldi uit het veld te s u- ren. Reeds in de derde minuut opende Sinde- lar de score voor Oostenrijk na 'n voorzet van Zischek. Dezelfde speler, de beste van het veld, vergrootte na veertien minuten den voorsprong (20). Een krachtige tegen aanval van Hongarije had een tegenpunt tot resultaat, gescoord door Czech II. In de volgende minuut bracht Sindelar den stand op 31. Twee minuten later maakte Schall het vierde doelpunt. Kort voor de rust slaagde Czech II er in 'n tweede doel punt te scoren. In de tweede helft waren de Oostenrij kers wederom hun tegenstanders verre de baas. Spoedig gaf Schall den Hongaar- schen keeper voor de vijfde maal het na kijken terwijl even later het zesde doelpunt volgde van den voet van Gschweidl Hier na werd Lyka wegens een grove overtre ding het veld uitgestuurd, tien minuten later gevolgd door Toldi. In de 24ste en 28ste minuut was het wederom Schalie die den bal in het Hongaarsche net deed ver dwijnen. (82). Hierna kwam het einde. DE CUP FINAL. Uit filmopname gebleken, dat eerste doel punt van New-Castle ongeldig wasl Van de Cup Final, welke Zaterdag j.l. te Londen heeft plaats gehad en die, naar men weet, gewonnen werd door New-Castle (zie Sportblad) is een filmopname gemaakt. Thans blijkt uit deze opname duidelijk, dat het eerst doelpunt van New-Castle ongel dig was. De bal was reeds over de outline achter het doel, voordat deze doorgegeven werd naar Allen, die daarop het ee.'s'-e doelpunt scoorde. De beslissing berust echter u laau- ste instantie bij den scheidsrechter, die dit niet heeft gezien. SASSENHEIM. ZILVEREN AMBTSJUBILEUM VAN DR. P. LE GRAND. Belangstelling van alle zijden der bevolking. Zooals te verwachten was heeft de huldi- gingssamenkonist ter gelegenneid van Pet zilveren jubileum van dr. P. Ie Grand zich gekenmerkt door een enorme belangstel ling, waardoor de grootste zaal van Öas- senueim voor deze gelegenheid te klein bieea te zijn. Schier alle patiënten van den jubileeren den dokter deden van hun medeleven en sympathie op dezen denkdag door hun aan wezigheid blijken en buitendien waren de familie van den jubilaris en vele genoo- digden en belangstellenden uit den omtrek mede tegenwoordig. Toen aaie aanwezigen waren gezeten en de jubilaris met zijn echtgenoote onder een hartelijk applaus op het podium ver scheen en temidden van zijn kinderen en familie plaats genomen had, nam allereerst de voorzitter van het comité, de heer W. Warnaar, het woord. Wij weten, aldus richtte hij zich tot den jubilaris, dat ook bij u op dezen dag den dank tot God in het hart den boventoon voert en daaraan wil len wij uiting geven door het zingen van Psalm 188:14: „Gij zijt mijn God, U zal ik leven". Nadat spr. vervolgens het samen zijn had geopend met gebed, ze/de hij, dat het hem een gemakkelijke en prettige taak was om thans namens de aanwezigen op verzoek het woord te voeren, omdat, hoe wel mensohvergoding verre van ons is, wij gaarne een open oog en dankbaar hart hebben voor wat God ons in een menscb kan schenken. Naarmate wij meer naar boven en naar binnen zien wordt deze danktoon sterker. Karakteriseerend voor uw persoon is het „Semper idem", altijd dezelfde. Toen gij u hier in Sassenheim vestigde was gij voor ons een onbekende jongeman, wij wisten van u dat gij kwam uit een christelijk gezin, dat gij had een wijze vader en een lieve moeder, dat was reeds een beste aanbevelingsbrief en ver der deed ook uw 3tudie-loopbaan het beste verwachten. Deze verwachtingen werden niet beschaamd en vergeleken met het be gin van uw loopbaan zijt gij tot thans de zelfde gebleven, en zijt gij, uw kennis door de praktijk steeds verrijkende, onvermoeid en onvervaard op uw loopbaan doorgegaan. In duizenden gezinnen hebt gij vreugde gebracht bij gezinsvermeerdering, en ook uw proefschrift heeft bewezen, dat dit deel van uw verheven arbeid steeds uw bijzon dere aandacht had. Ook waart gij altijd dezelfde wanneer droefheid en smart de gezinnen van uw patiënten troffen, dan paarde gij aan een helder booofd een deel nemend hart. Niet minder is van u waar naast het „semper idem", het „semper pa- raat", want immer, bij dag en nacht hebt gij voor al uw patiënten klaar gestaan, daartoe was gij in staat omdat ook daarbij het hart geraadpleegd werd en de roeping gevoeld werd. Heb ook naast dat alles dank voor wat ge zijt en doet op heel het terrein van het breede leven. Voor vele dingen van alge meen belang hebt ge tijd kunnen vinden en vele functies hebt ge waargenomen en neemt ge waar met groote ijver. Uw levens kracht bij uw vele en dikwijls vermoeiende arbeid is de wetenschap dat God altijd de zelfde is en ten allen tijde tot onzen hulp gereed. Ook aan mevrouw wordt gaarne op de zen dag de hulde gebracht. Het gezegde, dat wanneer twee mensohen veel van el kander houden, zij op elkander gaan lijken wordt hier bewaarheid, gij hebt in min zaamheid en toewijding voor de patiënten voor uw echtgenoot niet ondergedaan en ook bij de goede zorgen voor uw talrijke gezin, waart gij immer dezelfde. Aan woorden van dankbaarheid en vriendschap willen wij kracht bijzetten. Wij zullen op dezen middag de rollen om draaien en gaan u bedokteren, en meenen dat een reis met uw echtgenoote een ge- wenschte onderbreking is van uw vele werkzaamheden. Bij dezen goeden raad voegen wij een daad en uw patiënten brachten spontaan het geld voor deze reis bijeen, hetwelk wij u hierbij in deze enve loppe met het reisprogram van de Ned. Reis-Ver. overhandigen. Wij wisten dat bij u het voornemen be stond een eventueel geschenk in dezen vorm alsr jubileumgeschenk aan het Groene Kruis door te geven, dooh wij meenen, dat, wan neer u zich naar onze wenschen schikt, het evenzeer, zij het langs indirecten weg, uw arbeid in allerlei vorm ten goede komt. Tenslotte richtte de spr. zich tot den heer Le Grand Sr., den vader van den ju bileerenden dokter. Wij leven met u mee in het groote voorrecht dat gij in uw zoon op dezen, dag mag genieten. Tenslotte wenschen wij u toe, aldus ver volgde spr., tot den jubilaris, dat God nog vele jaren u de ongebroken lichaamskracht mag blijven schenken die u siert en dat gij moogt blijven drukken de voetstappen van den grooten Medicijnmeester en nog vele malen de gelegenheid mag vinden uw pa tiënten heen te wijzen naar Hem wien te kennen en dienen het eeuwige leven is. Hierop verkreeg Zr. Pijpers het woord en zeide o.m.: Ons werk ligt vlak bij het uwe en wij weten daarom in het bijzonder wat op een uitgebreide plaats als deze van uw krachten werd gevergd in uw 25-jarige loopbaan, waarvoor wij groote bewondering hebben die nog wordt vergroot door den moed die gij hebt om nog onvervaard door te gaan. Verder prees Zr. Pijpers de goede verstandhouding. De heer L. van Leeuwen Sr. voerde het woord voor de Prot. Wijkverpleging en prees mede het voorbeeldige huwelijks- en gezinsleven van den dokter en zijn echtge noote, wier kindertal tot 8 is opgeklommen Gij hebt u steeds een christendokter be toond, die niet alleen het medicijn wist voor het lichaam doch ook bijstand wist te bieden voor den geesteskranke. De Burgemeester, het woord nemende, teekent de eerbied en hoogachting die van oudsher voor de geneeskunde heeft be staan, omdat in den medicijnmeester do roeping en niet de functie de hoofdrol speelt Niet de zucht naar materieel gewin doch de liefde tot den lijdenden mensch is de drijfveer. Zoo zien wij ook u. Aan uw ken nis, o.m. uitkomende in uw doctorsgraad, paart gij minzaamheid en tact en uw on vermoeide en opofferende arbeid tot wel zijn van onze burgers waardeeren wij des te meer daar dit alles gedragen wordt door den christelijken geest. Ds. Boeyenga van Haarlem, voorheen predikant bij de Geref. kerk te Sassenheim, wenscht den dokter nog een lang en werk zaam leven, waarbij de rust in God die gij kent, u steeds kracht moge geven. De heer P. Moolenaar voerde het woord namens de vele fondspatiënten en bood als een blijk van hun waardeering en dank twee mooie huiskamerlampen aan. Dr. Hueber wendde zich mede namens dr. Du Boeuff tot zijn collega en begroet in hem de drager van een goed voorbeeld door zijn ijverig en hard werken. Door het volgen van dit voorbeeld hopen wij ook eenmaal in ons leven een dag mee te maken als deze. De heer Vooren, secr. van de afd,. Z.-Hol- land van het Groene Kruis, merkt o.m. op, dat aan de waardeering voor den jubilaris ook a.s. Dinsdag uiting kan worden gegeven wanneer de Emmabloem zal worden ver kocht. daar het algemeen bekend is hoe zeer de beweging van het Groene Kruis den jubilaris na aan het hart ligt, wat steeds door zijn ijveren voor de plaatse- lijke afdeeling aan het licht getreden is. De heer Van D i e s t spreekt voor de afd. Sassenheim van het Groene Kruis en gewaagt van het vele, dat door dr. le Grand in zijn functie van voorzitter en op richter van de plaatselijke afdeeling werd tot stand gebracht, en doet zijn hartelijk woord vergezeld gaan van de aanbieding van een ets, voorstellende een stadsgezicht uit de geboortestad van den dokter. De heer Bisschops, sprekende namens de T.B.C.-Commissie, begroet in den jubila ris eveneens een ijverig en onvermoeid werker met wien het een genoegen is sa men te mogen werken. De heer Vercouteren biedt, namens de Geref. Studiekring, waarvan dr. P. le Grand voorzitter is. een bloemstuk aan. Wij wil len bij de algemeene hulde geenszins ach terblijven en achten het op dezen dag in het bijzonder een eer in u onzen voorzitter te mogen begroeten. Ds. P. D. Kuiper spreekt tenslotte een persoonlijk woord en acht het een voor recht om dr. le Grand en de zijnen te mo gen kennen en waardeeren. Moge er in ons midden vele gezinnen gevonden worden die zijn als u en de uwen. Dr. le Grand tenslotte zelf het woord nemende, brengt ieder in het bijzonder dank voor de onvergetelijke middag die hem bereid is geworden. Daar het Comité bij de voorbereiding zooveel mogelijk in het geheim is bezig ge weest is de verrassing in vele opzichten voor hem des te grooter. Hoewel hij van het vele goede, dat gezegd is en de lof die hem toegezwaaid werd voor zich zelf veel wenscht af te doen, stemt de sympathie die uit dat alles spreekt hem tot dank en erkentelijkheid. Ook de geschenken stem men hem en de zijnen tot blijdschap en worden in grooten dank aanvaard. Na afloop van deze plechtigheid werden alle aanwezigen in de gelegenheid gesteld de jubilaris en zijn echtgenoote den hand te drukken. Het was een verheffend ge zicht de schier eindelooze rij van patiën ten Langs den jubileerenden dokter te zien heentrekken. Met allen heeft hij een ge meenschappelijke herinnering aan blijd schap en droefheid, hoop en vrees, teleur stelling en uitkomst uit den afgelegdcn 25-jarigen loopbaan en dit alles gaf aan het geheel zulk een verheven karakter. Bij het verlaten van het gebouw plaat ste ieder zijn handteekening in het felicita- tieboek. Velen die niet aanwezig konden zijn de den schriftelijk van hun belangstelling LEIDEN. Maandag. Mij. tot bevordering der Toon kunst. Generale repetie Weih- nachts Oratorium. Stadsgehoorzaal 7 1/2 uur. Maandag. Fred Fry. Talenkennis. In den Vergulden Turk, 8 1/2 uur. Dinsdag. Mij. tot Bev. der Toonkunst, uit voering Weihnaohts-Oratorium, Stadsgehoorzaal, 8 uur. Woensdag, Onderl. Ver. voor Ziekenhuis- verpleging, Kleine Stadszaal, 8 uur. Donderdag. „Vriendenkring ter eere van het H H. Sacrament". Jeugdge- bouw, Maria Gijzensteeg, 8 1/4 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 25 April tot en met Zondag 1 Mei a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, telef. 136 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. blijken. Een dertigtal bloemstukken had den een plaats op het podium gevonden en de mooie opstelling daarvan gaf vanuit de zaal gezien een sohoonen aanblik. 's Avonds nog niet jubileerens moede, nam dr. le Grand een serenade in ontvangst van de muziekvereeniging „Crescendo", waarvoor enorme belangstelling bestond van de zijde van het publiek, dat in een dichte haag zich ter zijde van den weg had opgesteld. Auto botst tegen huis De bestuurder van een personenauto, ko mende uit de richting Haarlem, slipte Zater dagmiddag in de Hoofdstraat en reed hier door tegen den trottoirband op. Ten gevolge hiervan raakte Jiij de macht over zijn stuur kwijt. De wagen reed dwars over het trottoir aan de andere zijde tegen de woning van den heer Blom aan. Van de deur werd een paneel vernield en enkele steenen werden uit den muur gedrukt, terwijl de auto zwaar be schadigd werd. De automobilist bekwam bloe dende verwondingen aan het hoofd, terwijl een dame, die zich in .den wagen bevond, geluk kig met enkele schrammen vrij kwam. De wa gen moest worden weggesleept, terwijl het ver keer ernstige stagnatie ondervond. WASSENAAR. Floralia-Vereeniging. In het Wapen van Wassenaar hield Vrijdagavond de Flo- ralia-vereeniging een ledenvergadering. Door den Voorzitter, den heer P. Zeg waard, werd een welkomstwoord gespro ken waarna hij in het kort een verklaring gaf waarom deze eerst nu belegd werd. Voorts deelde hij mede. dat door een tweetal leden n.l. de heeren van Biezen en van Egmond dermate propaganda gemaakt is voor deelname aan de tuintjes-prijs vraag, dat dit een waar succes mag wor den genoemd. Een beduidend grooter aan tal deelnemers heeft zich opgegeven en zeer velen hiervan tevens als lid der ver eeniging. Voor dit werken brengt hij hen dan ook hartelijk dank. Nadat door den secretaris, den heer A. J. van Duivenvoorden, de notulen waren voorgelezen, kwam aan de orde de bespre king over de tuintjes-prijsvraag. Lang en breed wordt hierover gepraat. Verschillende vormen en methodes werden aan de hand gedaan. Het resultaat even wel was, dat zoowel de wijze als de beoor deeling op den zelfden voet zal plaats vin den als vorig jaar. Tijdens de besprekingen kwam evenwel de klacht naar voren dat vele deelnemers, wonende in huizen van een der bouwver- eenigingen, was aangezegd dat zij voor hun tuintjes geen gebruik mochten maken van een slang op de waterleiding. Besloten wordt na bespreking, dat het Bestuur zich in verbinding zal stellen met de bouwvereenigingen om middels deze in stellingen eventueel bij het Gemeentebe stuur op eenigerlei wijze hierin te voorzien. Besloten wordt, het Bestuur een jury te doen samenstellen en dat indien mogelijk nog deze maand een aanvang zal worden gemaakt met de keuring en beoordeeling, zulks in verband met de in sommige tuin tjes voorkomende bloeiende bolgewassen Ook wordt het plan geopperd, dat het Bestuur niet enkel prijzen uit de kas zal beschikbaar stellen doch bij particulieren, de vereeniging goed gezind zijnde, te trach ten een prijsje afhandig te maken. Ter ver gadering wordt reeds toezegging gedaan van een beschikbaar gestelden prijs. Voorts wordt besloten om gedurende het seizoen van diverse tuintjes foto's te ma ken en deze op den avond van uitreiking per prijzen, per projectielantaarn te deen vertoonen, en dat de jury de vermeldens waardige bijzonderheden of ook wel fouten dan naar voren zal brengen. Nadat tenslotte was aangenomen dat de inschrijving tot deelname plaats vindt op Zaterdag 30 April a.s., sluit hierop de Voor zitter deze vergadering. OEGSTGEEST De apotheek. De Oegslgeestsche apotheek is verplaatst naar het perceel Wilhelminapark 8, naast het Postkantoor. Het is door de zor gen van den heer A. T. Kraan, architect al hier verbouw en als apotheekinrichting in over eenstemming gebracht met de eischen, di* technisch en hygiënisch daaraan moeten wor den gesteld. Maandag 2 Mei tusschen 1 en 5 uur des na middags kunnen belangstellenden deze nieuwe apthoeek komen bezichtigen.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 2