L.F.C. I tegen OVERMAAS I Zondag, Voetbalwedstrijd RECHTZAKEN ALPHEN I—ZANDVOORT I ZATERDAG 23 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 14 R. K. S. V. „Leiden". Voor morgen staan twee wedstrijden op hot p.ogram. Ons eerste elftal zal een vriendechappe- lijken wedstrijd spelen Legen Lenig en Snel. Bood-Zwarten begrijpt gij allen het groote belang van zulke wedstrijden? Ja, dan zal ook geen Leidenaar ontbreken. Het vertrek is bepaald om 1.30 uur vanaf de Korevaarstraat; eenige supporters kunnen nog meereizen. De reiskosten zijn zeer laag! De tweede, niet minder belangrijke, wed strijd is die van ons tweede elftal tegen V.V.B. om den Leidsche Courant-beker. Hoewel wij de onzen niet veel kans ge ven, zouden wij zeggen: „Leiden-reserves, draagt er zorg voor, dat deze pessimisti sche voorspelling niet in vervulling gaat en brengt de puntjes meel" Brussche v.s. weten due wat hun te doen staat. Aanpakken van het begin tot het einde; wie weet hoe het dan nog afloopt. Leiden-reserves gedenkt den zin van den laatste club-avond: „Willend beheerschen, maar ook beheersohend.winnenl R. K. Sportvereen. „St Bernardus". Voor twee elftallen ia a.s. Zondag een wedstrijd vastgesteld: Te 2.30 uur speelt het eerste elftal op eigen terrein zijn eersten wedstrijd voor den Leidsche Courant-beker en wel tegen „Leiden II". Dit belooft voor het eerste zeker een spannende wedstrijd te worden, daar de Leidenaars him uitersten best zullen doen om de overwinning in de waoht te slepen, dus V. V. B.'ers jullie weet wat er te doen is om hun dit te verijdelen. Wij rekenen op een fairen wedstrijd, en dat de sterkste zal winnen Het zal voor de supporters zeker de moeite waard zijn eens een kijkje te gaan nemen, maar blijft sportief! Het vierde moet te 2.30 een bezoek gaan brengen te Oegstgeest, alwaar het moet kampen tegen O. V. V. II. Wij rekenen dat jullie de puntjes mee zullen brengen naar den Groenendijk. R. K. Sportvereniging S. M. C. Het eerste elftal speelt morgen op het terrein aan den Warmonderdam den laat- sten oompetitie-wedstrijd tegen O V. V. I uit Oegstgeest. Voor beide partijen is daarbij niets te verliezen of te winnen. De S. M C.'ers zijn echter, als candidal en voor de 2e klasse, verplicht dezen wedstrijd te winnen. Of O. V. V. zich als gewillig slachtoffer zal laten slaan betwijfelen we sterk, ergo zal er nog een aantrekkelijke partij worden gevoetbald. Aanvang half drie. Het derde elftal maakt een uitstapje naar Bennebroek om B. S. M. III te ont moeten. Dit zijn onbekende tegenstanders dus voorspellen we niets maar verwach ten van het derde het beste. Te 11 uur wordt vertrokken en we raden onze jon gens aan voorzichtig te zijn langs den straatweg in verband met den Bloemen dag, waardoor het verkeer zeer druk zal zijn. Ten slotte speelt te 1 uur het 2de junio ren-elftal eindelijk den reeds vele malen uitgestelden wedstrijd S. M. C.Meer burg. Allemaal je best gedaan jongens, misschien wil het nu eens lukken. R. K. Sportvereniging D. 0. S. D. O. S. I gaat morgen naar Hillegom om daar te 2.30 uur Concordia I in een medaillewedstrijd te ontmoeten. Vertrek per fiets pl.m. 1 uur Noordhoek. De junioren die uit moeten komen in het Districtsolftal, gelieven tijdig ter plaatse aanwezig te zijn. Voor D. O. S. II en D. O. S. III is mo menteel nog geen officieel bericht, we hopen hen echter nog aan een wedstrijd te helpen. Op Zondag 1 Mei is er een sport-propa- gandafilm in „Hotel de Twee Heemskinde ren"; de entree is 25 cent, zoodat gezien de lage entree een ieder deze Film kan gaan zienvoorverkoop van kaarten bij de D. O. S.-controle. P. v. Hameren of in het Zuiden bij C. van Diemen. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Tweede klasse D. B. S. M. ISantpoort II; Victrix I Alliance I. Derde klasse G. S. M. C. I—O. V. V. I V ij f d e klasse G. Meerburg IIITeijlingen III; O. V. V. IISt. Bernardus IV. Promotie en degradatie. Eerste klasse. Activitas IMeerburg I. Om den Bisschop bek er. D. H. L. IGraaf Willem I; Wilhel mus IG. D. A. I; Amsteldijk IR. K. A. V. II; Z. P. C. I—D. S. S. I; D. E. M. 1Wilskracht I. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. Om den Leidsche Courant-beker. St. Bernardus ILeiden II (scheids rechter J. Graafmans, Junioren-oefenwedstrijd. Meerburg: Lisse I—Voorl. Jun. elftal. De Junioren-competitie. Afdeeling C. S. M. C. IIMeerburg II. AaSa OM DEN K.N.V.B. BEKER K.N.V.B. BEKER 4468 2e Klasse K.N.V.B. R'dam Terrein Haagweg. Aanvang 2 uur. Entrée 30 cent. Jongens 15 cent Rijwielstalling op het terrein KON. NED. VOETBALBOND. OVERZICHT. Het kampioenprogramma wordt mor gen voortgezet met de wedstrijden En- sohedeAjax en P. S. V.Veendam. De hoofdstedelijke kampioenen zullen het in Enschede lang niet gemakkelijk hebben. Immers, de Sportclub heeft nog een rede lijke kans op het kampioenschap, wanneer niet meerdere punten verloren worden. Zal Enschede het eerBte struikelblok voor deze Westerlingen worden? De kans daar toe lijkt ons niet onmogelijk. P. S. V. zou al heel erg teleurstellen indien zij op eigen terrein niet van de Noordelijke kampioenen zou weten te win nen. Van de promotie-wedstrijden hebben we die in het Westen reeds eerder besproken We geven E. D. O. nog steeds een kans tegen Haarlem en H. F. C. tegen Gouda. Voor onze omgeving is AlphenZand- voort van groot belang. Gezien de 21 nederlaag der Rijnbewoners in Zandvoort geven we hun nu een gelijke kans op de overwinning. In het Oosten krijgt Z. A. O. bezoek van de Enschedesohe Boys. We mèenen, dat de oude Zwollenaren zich, zij het dan niet zonder moeite, zullen weten te hand haven op de tweede klassers. In het Zuiden zien we de Valk van Juliana en Middelburg van Helmond win nen. In het Noorden de reeds eerder vastge stelde wedstrijd NoordsterF. V. C. Een kleine zege van Noordstor zou in de lijn der verwachtingen liggen, wijl de eerste wedstrijd reeds in gelijk spel eindigde. Maar dat beteekent voor F. V. C. verdwij nen uit de moeizaam veroverde plaats in de eerste klasse. En dus, wie weet? Om den N. V. B.-beker speelt L. F. C. eindelijk thuis tegen Overmaas. Als de Haagbewoners dezen moeilijken wedstrijd winnen komen ze in de vierde ronde. Op het A. 8. C. terrein worden de eer ste twee wedstrijden gespeeld van de vier bonden-bekerwedstrijden, waarvoor men het programma hieronder ziet. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenschap van Nederland. Enschede—Ajax; P S. V.Veendam. AFDEELING I. Promotie-competitie 2e kl. E. D O.Haarlem. Promotie-competitie 3e kl. O. V. V. O.De Spartaan; Alphen Zandvoort. AFDEELING II. Promotie-competitie 2e kl. GoudaH. F. C. Promotie-oompetitie 3e kl. Scheveningen- Hoek v. Holland; Vrien denschaarB. M. T. Promotie-competitie 4e kl. V. D. S.Celeritas; Transvalia—Schie dam. AFDEELING III. Promotie-competitie 2e kl. Z. A. C.Enschedesche Boys. AFDEELtNG IV. Promotie-competitie 2e kl. De ValkJuliana; Middelburg—Hel mond. AFDEELING V. Promotie-competitie 2e kl. NoordsierF. V. C. 0m den N. V. B.-beker. 3 e ronde: 't GooiB. V. V.; L. F. 0.Overmaas. 4 e ronde: Vlissingen—West Friaia; V. S. V.Kin- heim; KennemersStorm vogels; K. F. C. De Valk; (JosterparkEindhoven; B. E. C.A. G. O. V. V.; Scheveningen Zeist; AllianceStadskanaal; Excelsior H. D. V.; NeptunusP. E. C. De Zwaluwen naar Zurich. Op 16 Mei, 2en Pinksterdag, zal een Zwaluwenploeff te Zürioh uitkomen tegen de Grashoppers. In overleg met het be stuur van den K. N. V. B. zijn de volgen de spelers uitgenoodigd Van der Meulen (H. F. C.); Veenendaal (Naaldwijk); Weber (A. D. O.), Lelyveld (V. U. C.), Pelikaan (Longa); Jongeneel (H. F. C.); v. d. Wildt (V. U. C.); Geuts- kens (R. C. H.); Van der Sloot (D. H. C.); Mol (K. F. C.); Bonsema (Velocitas); Ver kerk (R. C. H.); Smit (R. C. H.) en Van Gelder (V. U. C.). De bondstrainer Bob Glendonning zal de ploeg vergezellen. LEIDSCHE VOETBALBOND. Wed strijd programma voor a.s. Zondag. Vierbonden wedstrijden. A. S. C.-terrein: Leidsche V. B.Haar- lemsche V. B. (12 uur); Noord Holl. V. B. Amsterdamsohe V. B. (12 uur). Extra competitie. U. V. S. 4R. O. L. 2 12 uur. De competitie. Tweede klasse B. Alphia 4L. D. W. S. 2, 12 uur. Vierde klasse A. Alphen 6U. V. S. 6, 12 uur; L. F. C. 5 T. O. N. A. 2, 10 uur. Vierde klasse B. Lugd. 6U. V. S. 8, 10 uur; Lugd. 8D. S. O. 3, 12 uur; U. V. S. 7Sportman 3, 10 uur; L. F. C. 8Sportman 3, 10 uur. Juniores A. AlphenA. S. C., 2 uur; R. O. L.Lugd. (a) 11.30 uur. Juniores B. D. V. S.—L. F. C. (b), 10 uur. A. S. C.— U. V. S. (b) 10 uur (bijterrein); Lugd. (b) U. V. S. (a) 12 uur bijterrein. 0m den L. V. B.-beker. R. O. L. 1Lugd. 3, 2 uur; Alphia II Lugd. 4, 2 uur; L. F. C. 3D. V. S. 1, 12 uur; U. V. S. 3U. V. S. 1, 2 uur. KORFBAL NEDERLANDSOHE KORBALBOND. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Kampioenschap van Nederland Wordt KwiekKoog Zaandijk. Promotie-degradatie. Eerste klasse West. VeloxRegen boog. Zilveren Korf. WesterkwartierD.X.V.; Blauw WitD. D.V.; Het ZuidenDeetos. N a-c o m p e t111 e. Olympiahluks; D.O.S. IID.O.S. III. NOORD—ZUID OM DEN HOLLAND BEKER. Het Zuidelijk iwa«üiUl, dal op 8 Mei a..s. Uitkomt in den wedstrijd Noord—Zuid oiii den Holland beker is als volgt sameag'e steid: Aanval: G. aeits en L. VYedemeijer en de aanics G. Voordenberg en L. Smits (al len van Deetos). Aiidueu: G. van Balen en F. kransen ^H K.Y.j en de domes van Dijk-Vijl winkel (Velox) en Ai. Bietveld-Bruggeman (Dee tos;. v erdedigmgB. Dorsman en L. Looy en de dni.ip.s D. Richel en M Klamer (allen van Het Zuiden). Invallers: J. v. d. Graal (DeelosJ; J. Meylink (1'luks; en L. Lijbeis (Rozenburg) en de dames A. Vaaadragei (H.Z.); A. Leeksma (ALÜ) en M Ebeli (Rozenburg). LAWNTENNIS De competitie begint. Morgen vangt de leuniseompetitie we der aan. Leideu i en II, resp. ingedeeld m de tweede klasse afd. 13 en aid. 22, zullen beiue uitkomen. Leiden i speelt uit tegen T.E.D. I, Leiden li ontvangt thuis Doei- fray L ATHLETlhh R. K. Ath.ver. „De Bataven". Voor onze „Bataven" is er ecu tegenval ler. A.s. Zondag gaan wij niet naar Am sterdam naar „Uranje ZwartJammer. Immers „de Bataven waren klaar, ilink getraind met n semtterende kans op suc ces. Niet eeider dan Vrijdagmiddag werd het secretariaat er mede in kennis ge steld. Natuurlijk veel te laat, daar wij an ders misschien nog een keurige wandeling hadden kunnen organiseeren door de bol lenstreek of een autotocht, de auto was nu toch gehuurd. Voor a.s. Dinsdagavond is er weer een trainingsmarscb georganiseerd over 20 K.M. Gezien de prachtige resultaten van 1.1. Dinsdag, waar duidelijk bieek door de groole animo en deelname, dat deze avond wandelingen ten zeerste geapprecieerd worden, verwachten wij voor a.s. Dinsdag weer een groote opkomst. Vertrek half aebt precies Pieterskerkhof Gym.likaal. A.s. Maandag natuurlijk de gewone in- doortraining onder leiding van den heer J. v. Oerle. A.s. Woensdagavond clubavond. Jongens niemand mag op dezëh avond ontbreken. Wij moeten werkelijk zelf het nut van deze avonden goed inzien. En als wij dat inzien dan zijn we zeker allen present. Wij komen Dinsdagavond op dezen clubavond in dit blad terug. WIELRENNEN Leidsche Ren- en Toer-Vereen. „Swift". Morgen zal er bij voldoende deelname oen teamrace gereden worden over onge veer 50% K.M. Ieder team zal uit minstens drie renners bestaan, terwijl zij zullen vertrekken met een verschil van 5 minuten. De samenkomst is 9 uur aan het clublo kaal, vertrek naar de startplaats 9.15 uur. WANDELSPORT Leidsche Wandelsport Vereeniging. De inschrijving voor de 40 K.M.-marsch der L.W.S.V. is vanwege de vele aanvragen voor verlenging tot 30 April opengesteld. Zaterdag 14 Mei zal de L.W.S.V. de deel nemers van haa rmarsch geleegnheid ge ven om te rusten in Meijendael, welks ga rant aan de L.W.S.V. een medaille heeft geschonken, voor de grootste vereeniging welke inschrijft en zonder uitvallers den tocht volbrengt. Schrijft dus spoedig in daar wij er an ders niet zeker van zijn dat u, wanneer gij de 40 K.M. hebt volbracht, het prachtige L.W.S.V.-kruisje meekrijgt en dus zoudt moeten wachten totdat deze klaar zijn. De inschrijvingsprijs is zooals u allen wel zult wet 0.85 per persoon. Ingeschreven kan worden bij de navolgende personen: J. Zwart, voorzitter, Atjehstraat 4; B. v. Rooy, 2de voorzitter, v. d. Duynstraat 18 en bij den secretaris J. t. Weesel, Hooge- woerd 112. „Alphia". Zondag a.s. zullen 4 leden van de A.V. en A.V. „Alphia" deelnemen aan de 70 K.M.-marsch uitgeschreven .door A.V.A.C. te Amsterdam. De start voor deze wande ling heeft plaats Zaterdagnacht 12 uur. BILJARTEN LEIDSCHE BILJARTBOND. De extra-competitie. IIT. O. G. II voor de extra B. luidt: comp. L. B. C. Buis (T.O.G.) R. Kantebeen (S.D.O.) 117 83 39 38 13 10 3.00 2.18 G. Mieremet J. Slimmers 78 106 33 33 12 11 2.36 3.21 J. v. d. Burg N.N. 68 100 44 43 6 17 1.54 2.32 J Wassmk 53 34 N.N. ros. 78 33 T.O.G. 2 en S.D.O. 0 punten. 5 9 1.55 2.36 Nederlaagwedstrijden 0. G. Door de B. V. O. G. zijn nederlaag-wed strijden uitgeschreven, en wordt hieraan door de volgende veieenigingen deelgeno men: Hollandia 2 en 3. 't Gr. Laken 2 en 3, P. van Cleef 2 en 3, A. B. C. (Den Haag) 1 en 2, D. O. S. 2, 3 en 4, en T. A. G 1 2 en 3. De volgende wedstrijden hebben reeds plaats gehad. Hollandia II luidt: J. Remmerswaal vHoll.) 125 27 23 4.62 v. Tongeren (O.G.) 68 26 9 2.65 W. Haasnoot 125 39 13 3.25 W v. d. Linden 122 38 14 3.21 Kl. de Mol 65 39 9 1.66 H. Oudshoorn 125 39 19 3.20 N.N. res. 88 54 15 1.73 L. Boom 125 54 19 2.31 O. G. 441 en Hollandia 398 car. De uitslag van den wedstrijd O. G. n- Hollandia III luidt: D. Klein (Holl.) 100 51 11 1.96 J. Gressie (O.G.) 90 50 7 1.80 v. d. Zee 100 47 15 2.13 F. Verstraaten 54 46 5 1.17 de Jong 100 44 10 2.27 H. Bijl 66 43 10 1.53 D. J. Baal bergen 71 53 8 1.34 J Harte velt 100 .63 9 1.89 Hollandia 371 car. O. G. 310 car. De uitslag van den wedstrijd O. G. II 't Gr. Laken II luidt: H. Barendse ('t Gr. L.) 100 33 12 2.63 J Gressie (O.G.) 89 37 11 2.31 P. Meijers 100 47 11 2.12 F. Verstraaten 67 46 9 1.45 NN. 94 50 11 1.88 H. Bijl 100 50 S 2.00 B Brandt 96 49 7 1.95 J. Hartevelt 100 49 9 2.04 't Gr. Laken 390 en O. G. 356 car. De uitslag van den wedstrijd O. G. III— 't Gr. Laken III luidt: P. Laga-s ('t Gr.L.) 75 39 8 1.92 G. de Bolster (O.G.) 59 38 8 1.55 N. v. d. Hoogt 75 46 5 1.63 J. v. d. Burg 71 45 13 1.57 A. Crama 75 61 6 1.23 J. Theelen 59 60 9 0.98 I. Binnendijk 50 45 7 1.11 D. Piket 75 45 8 1.66 't Gr. Laken 275 en O. G. 264 car. HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. De eerste-luitenant, die te 's-Gravenhage een agent zou hebben mishandeld. Het Hoog Militair Gerechtshof te 's-Gra venhage behandelde gisteren de zaak tegen den eersten luitenant der Jagers, die door den Krijgsraad to 's-Hertogenbosch in eerste instantie was vrijgesproken van de hem ten laste gelegde mishandeling en wc- derspannigheid, tegen welk vonnis de audi- teur-mliitair hooger beroep heeft aange- teekend. Van de zijde van den advicaat-fiscaal mr. J. A. de Visser waren vier getuigen en twee deskundigen gedagvaard; de verdediging had vier getuigen décharge gedagvaard. De verdachte verhoord. Verdachte deelt op vragen van den pre sident mede, dat het corpsdiner ongeveer om half zeven in de „Witte Sociëteit" is be gonnen. Vóór dien tijd heeft hij ongeveer vier a vijf borrels gebruikt. Bij het diner heeft verdachte wijn en champagne gedron ken. Voor zoover hij weet, heeft hij geen bier gedronken. Ook kan hij zich niet her inneren hoe laat hij de „Witte" heeft ver laten. Van wat na dien tijd is gebeurd, weet verdacthe niets meer Den volgenden dag, toen hij uit het politiearrest werd ont slagen, voelde hij zich vrij normaal. De president las een der beoordeelings- lijsten voor van den verdachte, waaruit blijkt dat deze zich tijdens een détachee- ring vroeger, na het gebruik van alcohol, zóó onbeheerscht had gedragen, dat hij met een wijnglas naar eenige hoofdofficieren heeft gegooid. Verdachte zegt, dat hij bij die gelegen heid zeer veel gedronken had. President: „U was daardoor gewaar schuwd en dus had u zich in de toekomst beter in acht moeten nemen. Heeft u hier van mededeeling gedaan aan deskundi gen?" Verdachte: „Neen, ik heb er toen niet aan gedacht" Pres.: „U hebt dit feit dus opzettelijk voor de deskundigen verzwegen". Spr. her innert er vervolgens aan, dat verdachte eenigen tijd in een zenuwinrichting is ge weest en vraagt of de directeur hein toen ook heeft gezegd, dat hij voorzichtig moesfc zijn met het gebruik van alcohol. Verdachte: „Neen". Pres.: „Heeft u wel eens meer een derge lijke hoeveelheid alcohol tot u genomen, als op den bewusten avond?" Verdachte: „Ja. maar toen had ik er geen hinder van en later kon ik mij steeds alles herinneren''. In het danshuis. Als eerste getuige wordt gehoord de ex ploitant van de dansinrichting ..Palermo". Hij verklaart, dat verdachte op den bewus ten avond tegen twaalf uur in zijn inrich ting is gekomen en dat hij toen heeft ge constateerd. dat verdachte dronken was. Getuige heeft dan ook alleen koffie willen herveeren. Verder zegt getuige den luite nant reeds van vroeger te kennen. Hij is vaak lastig en behoort tot de klanten, die in de gaten worden gehouden Ook op den bewusten avond gedroeg de luitenant zich zeer onbehoorlijk en getuige heeft hem toen verboden om te dansen. De luitenant wilde toch gaan dansen en daar op heeft getuige hem verzocht het lokaal te verlaten. Verdachte heeft aan getuige toen een klap gegeven, waarna getuige den por tier heeft verzocht een agent te roepen Naar getuige's meening wist de luitenant niet meer wat hij deed. Op een vraag van den verdediger mr. Veegens, zegt getuige nog, dat de luitenant dien avond abnormaal was en dat hij ver dachte vroeger nog nimmer in een derge lijke toestand heeft gezien. Wat de agent vertelt. Vervolgens wordt als getuige gehoord de politie-agent, die ter assistentie was geroe pen. Getuige doet een omstandig verhaal van het gebeurde, voor zoover hij dat heeft bijgewoond. Van den klap, die hij van den luitenant heeft gekregen, heeft getuige nog ongeveer een week last gehad, doch hij heeft zich daarvoor niet buiten dienst be hoeven te stellen. Was verdachte dronken? Daarna wordt als getuige gehoord de eerste luitenant 'R'. A van Holthoorn, die ook het corpsdiner in de „Witte" heeft bij gewoond. Bij het diner heeft getuige den indruk gekregen, dat het „mis" ging met verdachte en daarom is getuige in zijn buurt gaan zitten om te trachten hem te kalmeeren. Na het vertrek uit de „Witte" heeft een taxi-chauffeur geweigerd om verdachte en zijn metgezel te vervoeren, omdat zooals de chauffeur aan getuige zeide de luite nant dronken was. Getuige is vervolgens op eigen gelegen heid naar „Palermo" gegaan, waar hij be klaagde ook aantrof. Op vrij hardhandige wijze is verdachte naar buitengewerkt. Naar getuige's mee ning wist verdachte niet meer wat hij deed en ook niet dat het een agent van politie was, dien hij heeft geslagen. Pres.: „U hebt bij het vóóronderzoek PROMOTIEWEDSTRIJD ZONDAG A.S. AANVANG 2 UUR 3279 Terrein: van Boetselaerstraat (ZANDVOORT) (2e KL. K. N. V. B.) Alphen aan den Rijn.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 14