KOP EN SCHOTEL CADEAU een fraaie kop en schotel CADEAU 0.79 0.49 069 0.69 059 079 0,89 1.38 0.49 2.48 VRIJDAG 22 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD PAG. 15 STADSNIEUWS TIENJARIG BESTAAN KAMER VAN KOOPHANDEL. Heden is het tienjarig bestaan der Ka- uier van Koophandel van Rijnland her dacht. Bij de receptie in het gebouw der Kamer heelt de heer P. A. de Gooyer, lid der Kamer, een herdenkingsrede uitge sproken. Öpr. wenschte de vier leden van het „Bureau" der Kamer van harte geluk met dit jubileum. Öpr. is bekend, dat bij den aanvang van 1922 de verwachtingen niet bijster hoog gespannen waren. Het was een instituut, dat maar geld kostte aan de ingeschreve nen in het Handelsregister, dat de sociale lasten maar noodeloos kwam verzwaren en waarvoor men niets terug kreeg. Ook is bekend, dat onze Kamer bij de tariefher ziening van de Rijkstelefoon, bij Regee- riug en Hoofdbestuur der Posterijen als „la-stig" werd geüwalificeerd en mr. Knibbe als een hardhandig voorvechter stond aan geschreven. Ofschoon spr. deze kleine oppositie, waar aan nog veel zou zijn toe te voegen, leven dig begrijpt, boekt spr. deze toch gaarne op kapitaalrekening m het credit van de balans en draagt spr. de zekere o\ertui- ging, dat Handel en Nijverheid thane het bestaan der Kamer in hooge mate waar- deeren. öpr. zelf kan er van getuigen, hoe dik wijls hot Handelsregister een vraagbaak is, wanneer hij zich omtrent de rechtspositie van ïelatiën wensoht te oriënteeren. öpr. gaf voorts een opsomming van de gevoerde acties. Verder herinnerde spr. aan de nieuw jaarsrede van den voorzitter. in de Nieuwjaarsrede van 1926 werd voor het eerst in de Nederlandsche politiek en in ons Nederlandsch vocabularium in gedragen het woord „Actieve Handelspoli tiek'. Alhoewel spr. zeer wel weet, dat dit begrip veel tegenstrijdige gevoelens op wekt, waarover thans met gediscussieerd zal worden, zoo zal toch ieder net moeten erkennen, dat het voor de Kamer van Koopüandel en Fabrieken voor Rijnland een eer is, dat in een der Nieuwjaarsreden, gehouden voor onze Kamer, de aanvang is te vinden van een zeer krachtige actie ui den lande, die zich ontwikkelde tot het stichten van de Vereemging voor Aotieve Handelspolitiek, in welke de heer ten Uate Brouwer, als bestuurslid, en ten vorige-jare als praeadviseur op een harer congressen, een waardige plaats inneemt. Men moge het zeer betreuren, dat onze regeering ge dwongen is thans een zoo actieve handels politiek te voeren, ook van de zijde van den voorzitter wordt gelukkig erkend, dat aan het vrije ruilverkeer zoo ruim mogelijk vrij baan moet worden gegeven. Dat blijkt voor degenen, die daaraan ooit getwijield mochten hebben, op zijn duidelijkst uit de Nieuwjaarsrede van 1930, waarm de voorz. het pleit voerde voor practisch uitvoerbare Tol unies. Het moet wel een groote voldoening voor u zijn geweest, aldus spr., dat de Kamer dit jaar uw denkbeelden van 1930 in zoo voortreffelijk uitgewerkte wijze tot de hare heeft willen maken en voorts dat blijkens de daaromtrent ingekomen stukken, deze gedachte aan Tolumes in practisch uitvoer baren vorm, zeer reler aandacht heeft ge trokken. ik moge u toewenschen, heer ten Cate Brouwer, dat de door u glanceerde Tolunie9 nog spoediger dan in 1926 uw actieve han delspolitiek, verwezenlijking mogen vin den. Niet alleen zou dit voor de Kamer een hooge eer zijn, maar, wat meer is, het zou voor Nederland, ja zelfs voor de geheele wereld van het hoogste belang zijn, indien inderdaad de staten het stoute voornemen, om op de door u geschetste wijze een bres te schieten in de fatale tolbarrière, tot uit- voering zouden brengen. Alvorens spr afscheid nam van zijn me moires releveerde spr. nog even, dat werke lijke politiek en partijbelangen volkomea zijn geweerd. Du is wel in de eerste plaats te dan ken aan de gezonde, zakelijke opvattingen, die bij het Bureau domineeren,- maar ze ker ook aan de uitstekende medewerking welke wij mochten ontvangen van de be staande Handelsorganisaties en middon- standsbesturen, waardoor het mogelijk werd diverse bedrijven zoo goed mogelijk en op de juiste wijze te doen vertegen woordigen. Tien jaar geleden profeteerde spr.: „Uwe reputatie hebt u zelf in uw hand". Gaarne laat spr. het oordeel aan anderen over, doch wel mag spr. hier van deze plaats verklaren, dat de leden der Kamer in hooge mate datgene waardeeren, wat het Bureau der Kamer in de afgeloopen periode aan arbeid heeft verricht. Het Bureau der Kamer van Koophandel en J?abrieken voor Rijnland is het eenige Bureau, dat thans 10 jaar zitting heeft zon der van samenstelling veranderd te zijn. Dit is met alleen bewijs van groote onder linge eensgezindheid, maar ook merkwaar dig omdat scherp uiteenloopende politieke stroomingen m het Bureau zijn vertegen woordigd en daarom brengt spr. te meer een saluut aan hen, onder wiens leiding dit alles mogelijk werd. Vervolgens huldigde spr. den kranigen 70-jarigen voorzitter van het Grootbedrijf, den heer Boot. Waar noodig was hij op zijn post. Dan zien wij onzen heer Molkenboer, reeds 10 jaar voorzitter van het Kleinbe drijf. die ondanks zijn eigen drukke werk zaamheden, die toch steeds zijn volle aan dacht vragen, kans gezien heeft zijn taak met opgewerktheid te vervullen. Regelma tig vertegenwoordigde hij de Kamer op congressen. Met den heer Knibbe, den uitnemenden secretaris, den steunpilaar van het Bureau, heeft spr. ook nog een appeltje te schillen, öpr. huldigde hem wegens zijn groote ver diensten, in de tien jaren van zijn secre tarisschap verworven. Eindelijk kwam spr. „aan het beste wat wij bezitten", den Algemeen Voorzitter. Hij is hier de spil, waar alles om draait. Het zou mij werkelijk te ver voeren alles te releveeren, wat hij voor onze Ka mer is geweest of daarover in finesses af te dalen. Onmogelijk zelfs, want gij weet het zelf niet, aldus spn, hoe gij naast uw uitgebreide zaken tijd kunt vinden u te geven aan de algemeene zaak voor Han del en Nijverheid, hoe gij op de bres springt daar waar u meent iets te kunnen doen! Hoe gij 10 jaar lang uwe Zaterdagmiddagen prijsgeeft en nog zoovele andere, om de gemeenschap te dienen. Hebben wij dezen dag willen boekstaven in de annalen van onze geschiedenis, do leden van de K. v. K. hebben gemeend hunne groote erkentelijkheid te moeten de- monstreeren door u hierbij als herinnering aan dezen dag een fraai gebeeldhouwde oud-Hollandsche, antieke kast, aan te bie den. Moge deze kast het bewijs van de oprechte bewondering zijn, die de leden en oud-leden van de K. v. K. voor Rijnland voor hun voorzitter koesteren. Wij komen op de receptie, die om vier uur aanving, morgen nader terug. ZILVEREN JUBILEUM. Heden herdacht de heer G. Th. van Zijp, machinist bij de Ned. Spoorwegen en secre taris van de afd. Leiden van Spoor- en Tram wegpersoneel „St. Raphael" zijn 25-jarig ju bileum in dienst der Ned. Spoorwegen. De jubilaris werd hedenmorgen aan het depót Wittepoort ontvangen door den depót chef, den heer Barthen, die hem onder harte lijke gelukwenschen de gebruikelijk oorkonde en gratificatie ter hand stelde. Hierna werd de jubilaris per auto naar zijn woning gebracht, waar hem een hartelijke en onverwachte verrassing werd bereid, want in zijn woning vertoefden reeds de voorzitter, de heer H. Naber en de Geest. Adviseur van St. Raphaël, kapelaan Gudde, benevens ver scheidene leden van de afdeeling en andere collega's van den jubilaris. Toen hij te ongeveer kwart over elf zijn versierde woonkamer binnentrad, werd hij met een welkomstlied ontvangen, waarna de heer Naber het woord nam. Spr. wees erop, dat de heer van Zijp thans 25 jaar tusschen de wielen had gehobbeld. Eenige tijd geleden werden allen opgeschrikt door de mededeeling, dat de heer v. Zijp zou afgekeurd zijn voor den spoorwagen, doch die schrik is na de herkeuring gelukkig voorbij en spr. hoopt, dat de heer van Zijp nog vele jaren voor zijn werk en werkkring moge behouden blijven. De heer Naber herinnert er hierna aan, hoe hij den jubilaris jaren geleden voqr St. Raphaël heeft weten te winnen, waarin hij steeds een leidende figuur is geweest, als hoe danig hij niet alleen voor de stoffelijke, maar vooral ook voor de geestelijke belangen der leden heel veel heeft weten te doen. Als blijk van waardeering voor al zijn werk zaamheden bood spr. den jubilaris vervolgens namens de afdeeling aan een fraaien hang- lamp. een pendule met coupes en een rook- stoel. benevens een (raai bloemstuk namens I het hoofdbestuur, terwijl zijn echtgenoote l werd verrast met een fraai bloemtafeltje, een hortensia in pot en een clivia. Vervolgens sprak de geest adviseur, kape laan Gudde. zijn gelnkwenschen uit. In de vier jaren, dat spr. hem kende, had hij den jubilaris leeren hoogachten en hij mocht vol- mondig toegeven, dat hij recht had om te jubelen. Niet alleen dat hij gedurende 25 ja- ren met veel liefde zijn arbeid heeft vervuld, hij is steeds allen tot voorbeeld geweest, ook in het organisatieleven, waarin hij zich heeft doen kennen door zijn eerlijkheid en oprecht heid. Ook namens de Mariacongregatie en het Leekenapostolaat bood kap. Gudde zijn ge- j lukwenschen aan. Hierna werd nog het woord gevoerd door 1 den heer Coster, vroeger secretaris van een der oude bonden, die gewaagde van de pret- j tige en kameraadschappelijke samenwerking met den jubilaris. Nadat een dochter van den jubilaris een aardigen wenscb had vertolkt, sprak de heer van Zijp een dankwoord tot den heer Naber, tot kapelaan Gudde en zijn kameraden voor de werkelijk verrassende hulde, terwijl hij j besloot met den wensch. dat de vriendschap pelijke omgang tot in lengte van dagen moge voortduren. Dat er nog zeer velen vandaag gebruik heb- ben gemaakt van de gelegenheid om den ju- bilaris geluk te wenschen. spreekt vanzelf. Zijn huis geleek wel een bloementuin. R. K. POLITIEBOND „ST. MICHAEL". De viering van hei vierde lustrum. De afdeeling LeideD van den R.K. Politie bond „St. Michaël" heeft haar twintigjarig bestaan' op uitnemende wijze herdacht. We hebben gisteren reeds een en ander vermeld over de ochtendfeestviering. We willen ons verslag hervatten bij de receptie. In het gebouw der Zitavereeniging in de Pieterskerkkoorsteeg werd van half drie tot half vier een druk bezochte receptie gehou den, waar o.m hun gelukwenschen kwamen aanbieden de Alg. Bondsadviseur pastoor E. Mersel uit Rotterdam, oud-kapelaan der Mon Père-kerk de hoofdinspecteur van politie A. P. Eskens. mede namens den commissaris, den heer R Mever. die verhinderd was. de inspecteurs Duval. Wijk. Bruningh en de Gast, de drie zusterorganisaties van politieperso neel de Leidsche Politiesportvereeniging. het Politie Muziekgezelschap, verder afgevaardig den van de ARKA.. St. Petrus fP T T-perso neel) en St. Raphaël, benevens enkele raads leden. Het woord werd o.m. gevoerd door den bondsbestuurder den heer Klein, door den mede-oprichter en eersten voorzitter den beer J A. Verkuvlen. door den oud-hoofdagent Slierings en door den heer Th. B. J. Wilmer namens de R.K. Raadsfractie. Tot en met Zaterdag 30 April geven wij ondanks onze ongelooflijk lage prijzen, bij aankoop van 2 Gulden Brabantsch Bont Damesschorten Gekleurde Dameshemden Geel Keper Mansbroeken Congolinnen Manshemden Geel Katoen Vrouwenhemden Prima Sporthemden mansmaat Gekleurde Dames Onderjurken Zijden Dames Onder jurken, div, kleuren Dubbel breed Allovernet Ecru Marquisette, Het groote artikel Kakhy Overalls alle maten 147, Haarl.straat 245 - Nieuwe Rijn 58 Verschillende gasten lieten hun wenschen vergezeld gaan van fraaie bloemstukken of an dere geschenken en voorzitter Verver dankte telkens ieder, die zijn felicitaties aanbood, recht hartelijk daarvoor. De feestavond. In de tooneelzaal van Zomerzorg, vierde de jubileerende Leidsche afdeeling gisteravond opgewekt feest. Vele geestelijken en politie autoriteiten gaven blijk van hun meeleven met de vereeniging en vertoefde korter of langer tijd op het feest Behalve natuurlijk den bondsadviseur en den afdeelingsadviseur, noemen wij den hoog- eerw. heer dekeD Homulle. de pastoors Beu kers en Vijverberg, rector Reijnen en pater Buschman. Verder waren aanwezig de com missaris van politie, de heet Meyer, hoofd inspecteur Eskens en de inspecteurs Duval en Weyers Verder merkten we nog op den bondsvoorzitter v. Duyn uit Rotterdam en den bondsbestuurder Klein uit Haarlem, afgevaar digden van diverse plaatselijke vereenigingen, leden met familie, donateurs enz. De heer Verver opende den avond met een kort woord, waarin hij vooral de genoodig- den hartelijk welkom heette en een bijzonder dankwoord richtte tot den C. v. P.. die zijn medewerking voor het welslagen van dit feest had verleend door alle leder der afdeeling in de gelegenheid te stellen aan de feestviering deel te nemen, terwijl hij daarvoor mede dank bracht aan de zusterorganisaties, wier leden zich voor hun collega's hadden opgeofferd om dienst te doen. Tenslotte bracht spr. dank voor het vele werk door de feestcommissie verricht, terwijl hij mededeelde, dat van Z. H Exc. den Bis schop het volgende antwoord-telegram was ontvangen: „Dankbaar voor de uitgedrukte gevoelens van eerbied en aanhankelijkheid verleenen wij aan bestuur en leden onzen Bisschoppelijken zegen". De voorz. sloeg hierna zoowaar aan bet dichten en bracht in korte trekker, de geschie denis van St. Michaël op rijm naar voren, het geen een hartelijk applaus deed geworden. De voorz. der feestcommissie, de heer Roze- meyer, betrad hierna het podium om in enkele woorden den voorzitter der afdeeling dank te brengen voor de vde werkzaamheden, die hij gedurende zijn tienjarig bestuurslidmaatschap, waarvan acht jaren als voorzitter, voor de af deeling heeft verricht Spr. besloot met den wensch, dat hij nog vede jaren als voorzitter moge aanblijven. Nadat het bondslied gezongen was, betrad pastoor Metsel het podium, om een korte rede te houden, en niet een feestrede, zooals het programma vermeldde. Spr. begint dan met een hartelijken geluk- wensch aan St. Michaël, bij de viering van het vierde lustrum en speciaal aan hen, die op richting hebben medegemaakt en dit feest nog medemaken. Zij mogen de vruchten van het eens begonnen werk zien. Spr. herinnert hierna aan de oprichting van de R.K. Vereeniging te Rotterdam. Men was nagenoeg allen vereenigd in een Ned. Bond, den z.g. bond van v. Putten. Toen spr. pastoor werd in Rotterdam werd hem gevraagd dona teur van dien bond te worden, hetgeen spr. evenals andere geestelijken deed. Als zooda nig kreeg hij een uitnoodiging voor een feest avond, waar het programma vermeldde een rede van den hee, H Spiekman, toenmaals eenig soc. dem in R'dara Spr schreef een briefje aan het bestuur waarin hij in hooge mate zijn verwondering erover uitspraak dat in een vereeniging van mannen, die geroenen zijn om orde en tucht te handhaven en liefde voor vaderland en vorst te kweeken. een der gelijke spreker niet op zijn plaats was. Een buitengewone vergadering was er het gevolg van, Spiekman werd afgeschreven, maar pastoor Mersel werd geroyeerd als do nateur en kreeg bovendien zijn 25 terug van vijf jaren. Toen kwam een zeker van Duyn, allen wel bekend, bij pastoor Mersel die zeide dat, nu hij a gezegd had, ook het alfabet moest al- werken. En van Duyn is hem altijd als een blok aan het been blijven hangen (welke woorden den vrij zwaren bondsvoorzitter hei melijk deden gnuiven). Zoo werd een afdeeling te Rotterdam op gericht en daarna oegon ook Leiden. Rotter dam met 13 en Leiden met 7 of 9. Wijzend op den groei van beide afdeelingen zegt spr., dat Leiden meer vooruitgegaan is dan Rotter dam, want de verhouding in Leiden is nu 34 Michaêl-leden op 140 agenten, in Rotterdam is de verhouding echter 113 op 1400. Hierna wijst spr. erop, dat de R.K. Bond niet alleen zorgt voor de stoffelijke belangen maar ook voor de geestelijke en dat daarin het retraitewerk een hoofdrol vervult. Daar om spoort spr. allen aan het geestelijk ge luk te stellen boven het tijdelijk en hij twijfelt e rniet aan, of het zal allen dan wél gaan (applaus). Vervolgens was het woord aan den afdee lingsadviseur, den weleerw. heer B. J. M. Dorbeck, die zeide te kunnen volstaan met een kort woordje, wanneer de bondsadviseur met een korte rede genoegen nam. Op geestige wijze memoreerde spr. zijn ken nismaking met de Leidsche politie en weidde vervolgens uit over het werk der agenten, dat nauw verwant is aan dat der priesters. Zij zijn de handhavers van de orde en beoogde een juiste verhouding en liefde van menschen tot menschen. Spr. uitte zijn groote vreugde over den bloei der afdeeling en gaf de verzekering, dat hij bij de jaren, die hij reeds adviseur is, er gaarne nog een aantal toevoegen wil. Spr. was overiens niet alleen blij over het feest der afdeeling, maar ook over de aanwe- zighteid van zoovele autoriteiten, vooral uit het politiecorps. Den heer Mever had spr. bij zijn vestiging alhier al spoedig leeren kennen als een man, die zich volkomen wist te ver plaatsen in de verlangens van zijn onderge schikten, ook al zijn zij niet dezelfde begin selen toegedaan als hij. Juist daarom brengt spr. den commissaris een hartelijk woord van dank. Hiermede was het officieele gedeelte van het programma ten einde en was het woord aan den heer Adriani, die met zijn troep van medewerkers(sters) de aanwezigen den geheelen avond op onderhoudende be schaafde. ernstige en humoristische wijze heb ben weten bezig te houden. 't Zou teveel plaatsruinmte vragen allen afzonderlijk te ver melden. zoodat we willen volstaan met de na men der medewerkenden: de heer Adriani „natuurlijk" zelf. Rie Bouwens, cabarètière, Leberto, de goochelaar en vingervlugge Her man Stenz en Willv Walke In hun repertoire, bet vocaal Volendammer-kwartet en de humo rist Tnnny Verwev. al of niet bedeleid door tnej: Tilly Leening en den heer Jan Gordijn, dfe tevens met zijn Band voor de nooditfe muzikale afwisseling zorg droeg en mede veel succes oogstte, 't Was al laat. toen bet feest programma ten einde was Men bleef daarna nog eenigen th'd tfeze'lig hfieen onder leiding van d«»n heer Evert Castelein. St Michaël mag er trotsrh oo gaan bet vier de lustrum on waarlijk schitterende wijze te hebben gevierd. firr NOORDWIJK. BLOEMEN-PANORAMA VANAF DEN KOEPELWEG. Door de Koningin op het doek gebracht. De bezoekers van bloembollenvelden en Florapark willen wij nog eens speciaal at tent maken op het nog veel te weinig ge kende prachtige panorama, dat men van af de Prins Hendrikstraat en vooral van af den Koepelweg over de Noordwijksche bloemenvelden heeft. Deze wegen zijn op een belangrijke hoogte gelezen aan den rand van uitgestrekte bloemenvelden. Zoover het oog reikt is één kleurenafwis- seling. Donderdagmiddag vertoefden aldaar nog langdurig H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana en legden haar indrukkon met het penseel vast. ALS DE ZOMER KOMT.... Feestelijkheden in het a.s. badseizoen. Met de lente komt het ontwaken, ook hot ontwaken van do badplaatsen. De blinden verdwijnen van do dichtgespijker de huizen, alles krijgt een beurt als wilde het ievenlooze niet onderdoen voor de ont wakende natuur. Zij die speeia-al voor het vreemdelingen verkeer zorgen, hebben reeds bedacht wat zij den vreemdeling in hot aanstaanoe sei zoen zullen bieden. Een afwisselend pro gram is goed. Wij hedendaagsche men schen kunnen zoo moeilijk langen tijd ach tereen alleen van zon en natuur genieten. Wij missen zoo gauw de afwisseling. Zie hier wat geboden wordt: 29 Mei: Golf Calornma Wisselbeker voor heeren 18 holes Mednlplay. 25 Juni: L Graaf van Limburg Stirum- Wisselbeker 18 holes Medalplay, open voor heeren. 26 Juni: The British Challenge Cup, 36 holes tegen Bogey, voör leden Ned. Golf Club. 310 Juli Tennis. Internationale Kam pioenschappen. 2e helft Juli: Jeugdwedstrijden tennis. 20 Juli. Kinder-strandfeesten (autoped race met verschillende attracties). 22 Juli: Concert op den Noord-Boule vard. na afloop optocht met muziek en lampions. 23 Juli: Oefening reddingsboot met reddingsbrigade. 26 Juli: Gecostumeerd bal in Kurhaus Huis ter Duin. 27 Juli. Kinder-strandfeesten. Eind Juli. Groote optocht (de aard hier van zal nader worden vastgesteld). 29, 30 en 31 Juli. Tenniswedstrijd Neder land— Cartibrige Golf Dharmajiva Cup. IS holes. Medalplay open voor dames en hee ren. Er kan den geheelen dag gespeeld en overgespeeld worden. 2 Aug. Concert Noord-Boulevard. 3. Aug. Kinder-strandfeesten. Begin Aug.: Noordwijksche winkolweek. Etalge-wedstrijden, schitterend vuurwerk, twee daagsche tentoonstelling op gebied patisserie, bloemen, fruit etc. met verloting en verdere attracties. Begin Aug.: Tennis badgastentournooi. 10. Aug.: Kinder-strandfeesten. Ie helft Aug.: Revue Noordwijksche red dingsbrigade in het Casino. 17 Aug.: Kinder-strandfeesten. 20 Aug.: Oefening reddingsboot met reddingsbrigade. 26 Aug.: Oranjefeesten mot optochten, allerlei spelen, bloemencorso, zang, muziek groot vuurwerk. 26 Aug Groot gecostumeerd bal in Kur haus Huis ter Duin. 4 Sept.: Golf Jeugdkampioenschap. 4 t/m. 11 Sopt.: Golfweck (zie nadere programma's). Gedurende het seizoen: iedere week kinder-strandfeesten. Voorts tooneeluitvoeringen, concerten, bals in Casino en Kurhaus Huis ter Duin. Tentoonstellingen van schilderijen, aquarellen, houtsneden, kant en lederbo- werking, potterie's. Zoo mogelijk groot hippisch sportfeest in do maand Augustus. 24. Aug.: Kinder-strandfeesten. Wie de nieuwe gids voor de badplaate en den prachtigen in koper-diep-druk-uit- gevoerden folder, die zoo juist verspreid is, gezien heeft, moet erkennen, dat dezo re clame trekt. Eenige nieuwe villa's hebben weer een plaatsje in de duinen gevonden. De Noord-Boulevard gaat zich steeds meer aan het passanten verkeer aanpas sen. De Zuid behoudt het rustige karakter vor den blijvenden badgast. De ongeveer 50 hectaren beslaande don- nen-bebossching van het Sta&tsboichbe- heer in de Noordduinen wordt elk jaar meer een gezochte wandelplaats voor onze bezoekers. Deze bebossohing is een bclr ïg- rijke aanwinst voor Noord wijk. SASSENHEIM. Turnavond D. 0. S. Gisteravond hield deze vereeniging zijn 11e openbare turn avond in het K. 8. A.-gebouw. Deze ver eeniging mooht zioh in een buitengewone groote belangstelling verheugen, want de zaal van de K. S. A. was tot in de uiterste hoeken gevuld. De verschillende nummers worden aan gevangen door een opmarsch door alle leden, en zoo wij zagen waren dit er niet weinig. Er werd vervolgons gewerkt in vier groepen nl. groep heeren A. en B., en groep dames A en B. De leiding berustte bij den heer P. Nievaart uit Leiden, en we hebben verwonderd gestaan hoe of on der leiding van dezen heer de vereeni ging D. O. S. is vooruitgegaan, 't Is ook. geen wonder, dat hot keurige voorwerk, en vooral ook de vrije nummer» van den directeur de leden heeft aangezet tol grootere inspanning. Hetgeen gistornvond is vertoond was in een woord af. Het brug en rekwerk getuigde van buitengewoon lange oefening en taaie volharding. Zoo werd er na afloop van de zeer fraaie staal tjes menigmaal luid geapplaudisseerd. Ook mogen we niet vergeten te vermelden dat de dames een groot aandeel hebben ge had in het slagen van den avond. Niet minder vo-meMen»wna*"d waren de mooie uitgevoerde standen. De ver eeniging kan met trots op dezen goed geslaagden avond terugzien. Zilveren ambtsjubileum Dr. Ie Grand. Zaterdag zal bet 25 jaar geleden zijn dat Dr. P. Ie Grand zich te Sassonheim kwam vestigen. Begrijpelijk bestaat er in den kring van kennissen en patiënten groote behoefte om den jubileerenden geneesheer van hun algemeene waardeering blijk te geveh. Hiervoor bestaat Zaterdag van 3 tot 4.30 gelègonheid in het verenigingsge bouw van de Ned. Herv. Kerk, alwaar een samenkomst wordt gehouden om tn breeden kring dit jubileum te gedenken. Dr. Lo Grand werd geboren in 1880 te Amsterdam en promoveerde aan de Uni versiteit te Amsterdam op 11 Februari 1907 tot doctor in de medicijnen op het proefschrift „Couveuses en oouveuse kin deren". Don 23cn April d. a. v. vestigde de jonge dokter zich te Sassenhoiin. waar hij een groeiende practijk waarnam en nog steeds waarneemt. De jubilaris is ook, in zaken van algemeen belang een zeer ge zien persoon. De jubilaris is geen onbe kende in het vereenigingslevcn. Sinds 1921 is hij o.a. voorzitter van het Groene Kruis in welke functie hij heeft geijverd voor de totstandkoming van het consultatiebu reau en serre en lighallen voor tubereulo- se-bestrijding. Het spreekt dus vanzelf dat van alle zijden Zaterdag belangstel ling zal worden getoond. Bekroningen Narcissen. De N.V. L. van Leeuwen en zoon neemt deel aan de speciale Narcissen-tentoonstelling in Bir mingham met een zeer govarieerdc, uit 120 verschillende soorten Narcissen be staande inzending, verdeeld over meerdere klassen. Heden kreeg de firma Van Leeu wen telegrafisch bericht, dat aan haar voor de inzending in haar geheei de groo te gouden medaille was toegekend. Verder verwierf zij in de verschillende klassen 6 eerste, 5 tweede en 9 derde prijzen. ALKEMADE. Burgemeester. Bij Kon. besluit is op nieuw benoemd tot burgemeester dezer 1 gemeente de heer L. H. M. J. Vosters.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 15