HET PAD LANGS DE KLIP. DONDERDAG 21 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN BRAND TE HALSTEREN. Kind met moeite gered. Onder de gemeente Halsteren heeft, naar de „Tel." meldt, een vrij ernstige brand gewoed in de woning van den heer L. Doordat een pan vet in brand geraakte, waarbij eensklaps eenige felle vlammen uitsloegen vatten de gordijnen vlam. Weldra had het- vuur zich ook aan de meubelen medegedeeld, terwijl eenige oogenblikken later de zolder werd aan getast, die geheel uitbrandde. De huis vrouw van L. had het bewustzijn verlo ren en moest door buren in veiligheid worden gebracht. Een kind, dat zich te bed bevond, kon slechts met moeite wor den gered. De inboedel is voor een groot gedeelte verloren gegaan. Verzekering dekt de schade. SCHIP IN BRAND. Gistermorgen om zes uur wilde de schipper M. v. G. uit Oosterhout, die met zijn schip lag in de haven aan het Lijnshelke te Tilburg den motor van zijn schip warm maken. Daartoe zette hij_ er een lamp bij. Daarbij is echter de lading, die bestond uit stroo, in brand gevlogen. De brandweer, die spoedig mot twee spuiten ter plaatse was. greer terstond het vuur aan, waardoor het ment geluk ken het schip te behouden; de lading werd echter geheel een prooi van het vuur. Het schip was tegen brandschade verzekerd. VOEDSELVERGIFTIGING TE MOOK BIJ NIJMEGEN? Een kind overleden. In het gezin van de familie Groenen te Mook bij Nijmegen werden twee kinderen plotseling ernstig ongesteld. Een der kin deren is aan de gevolgen overleden. Het tweede is thans aan de beterende hand. Het vermoeden bestond, dat men met een geval van voedselvergiftiging te doen had. De inspecteur van de volksgezondheid te Nijmegen stelde een onderzoek in, waarna •alle eetwaren in beslag genomen en naar het centraal laboratorium gebracht werden. Het onderzoek heeft tot dusver geen defini tief resultaat opgeleverd. In andere gezin nen, die hun eetwaren betrokken bij den zelfden leverancier als de familie Groenen, hebben zich geen ziekteverschijnselen voor gedaan. VERGIFTIGING DOOR RODENT. De directeur van den geneeskundigen- en gezondheidsdienst in Den Haag meldt: In de laatste weken zijn in Den Haag be kend geworden drie gevallen van vergifti ging door Rodent. Dit Rodent is een mui- zenverdelgingsmiddel. waarin, ook voor menschen giftige stoffen aanwezig zijn. De dericteur waarschuwt daarom bij het ge bruik van deze stof de uiterste voorzichtig heid in acht te nemen. WEER EEN INCIDENT BIJ HET CIRCUS GLEICH. Het geschiet met menschen. In een gisteravond gegeven voorstelling van het circus Gleich, te Zaandam, heeft zich weer een incident met een der twee „menschelijke kogels" voorgedaan. De man die, uit het raket geschoten, op het valnet terecht kwam. bleef bewusteloos liggen. Mede-artisten brachten hem naar de kleed kamer, waar men er na eenigen tijd in slaagde, hem bij te brengen. De oorzaak van dit ongeval wordt toegeschreven aan het verkeerd terecht komen in het net, waar door hem de luchttoevoer werd afgesneden. Een en ander bracht nog al ontsteltenis onder de toeschouwers teweeg. Gelukkig heeft het geval voor den betrokkene geen nadeelige gevolgen gehad. DE SPOORWEGAANSLAGEN. Vermoedelijke dader te Rotterdam gevat. De Rtotterdamsche politie heeft Maan dag aangehouden een man, door de Am- sterdamscke politie in.Januari en Februari j.l. gezocht inzake de 6poorwegaanslagen in de omgeving van de hoofdstad. Voor dit doel had zich de inspecteur van politic, de heer Gemmeke uit Amsterdam, naar Lim burg begeven, daar men vermoedde, dat de man zich hier schuil'hield. Dit bleek echter niet het geval. Thans heeft de Rotterdamsche politie den man aldaar aangehouden, daar hij ook door deze politie voor enkele feiten werd gezocht. De inspecteur van de centrale re cherche, de heer J. Haye. is uit- Amsterdam naar Rotterdam voor een onderzoek ver trokken. VERDUISTERINGEN TE WADDINXVEEN. Men schrijft uit Waddinxveen aan de „N.R'.Ct." Woensdagmiddag is de 18-jarige werk man K. de J, te Gouda en werkzaam bij de firma P. Glasbeek alhier op heeterdaad be trapt bij het lichten van de toonbanklade in den winkel van de luxe- en huishoude lijke artikelen van genoemde lirma. Hij werkt in de afdeeling lood- en zinkweverij en moest vanmiddag onderdeelen uit de winkel halen, van welke gelegenheid hij ge bruik maakte om eenig geld uit de toon banklade te nemen. Dit werd geconstateerd door de eigenaresse van de zaak, de wed. Glasbeek, die de hulp inriep van de politie. Een verhoor van de J. bracht spoedig aan het licht, dat hij zich hieraan reeds meer malen had schuldig gemaakt, doch ook, dat hij nog een medeplichtige had, en wel de 34 Irrige B. den D., uit Gouda, die ook bij genoemde firma aan dezelfde afdeeling werkzaam is. Er kwam aan het licht, dat zfj verschei dene goederen verduisterd hadden, onder andere en electrische stofzuiger, stopcon tacten, zaklantaarns met batterij enz. Een huiszoeking te Gouda had het resultaat, dat een groot deel van deze goederen werd teruggevonden, waaronder ook de stofzui ger. die zij zorgvuldig verborgen hadden. Deze goederen zijn in beslag genomen. De waarde bedraagt f 300 Een deel van het gestolene schijnt te gelde te zijn gemaakt. Het onderzoek wordt voortgezet. De ver duisteringen loopen over twee a drie jaar. Een schat .'n den grond. De landbouwerszoon H. Wayers vond onder Soharmer (Gron.) aan het Vlochter- diep bij het poten van aardappelen eerst een bankbiljet van 25 en toen nog een. Vermoed wordt, dat deze gezeten heb ben in een lading Groninger compost, welke verleden jaar over het land is ge strooid. UIT DE OMGEVING LISSE. St Joseph-gezellen als redenaars. Meer en meer begint men zich in de St. Joseph-gezellenvereeniging toe te leggen om te leeren in een vergadering het woord te voeren. Een mooi idee! De jongens moeten leeren vrij en frank hunne meening naar voren te brengen. Maandagavond wa ren er op de verplichte bijeenkomst niet minder dan drie leden, die zich op het pad der wedsprekendheid waagden. De eerste propageerde het werk der gesloten retraites; de tweede waagde zich aan het bespreken van het communisme en schet ste de wantoestanden in Rusland, terwijl no. drie het vereenigingsleven in de Jo- sephgezellenvereeniging beeprak en er bovenal op wees hoe goed en nuttig het is trouw de verplichte vergaderingen te be zoeken. De vice-praeses sprak het slot woord en sloot hierna de bijeenkomst met het gemeenschappelijk avondgebed. SASSENHEIM. Coöp. Spaar- en Voorschotbank voor Land- en Tuinbouw. Gisteravond hield bovengenoemde instelling haar 28e alge- meene vergadering in de zaal van „Het Bruine Paard". De opening geschiedde door den tweeden voorzitter, den heer P. W. van Niekerk, aangezien de le voorzit ter, de heer J. Marbus van zijn ziekte nog niet gehèel hersteld was. Spr. heet allen hartelijk welkom in het bijzonder den heer W. Warnaar, oud-voorzitter van de Raad van Toezicht. Vervolgens bespreekt hij de stand van zaken. Ook wijst spr. op de aan de leden toegezonden rekening en balans, waarin ieder heeft kunnen constateeren, dat het winstcijfer niet zoo groot is als wij gewoon zijn, maar daar is het niet om te doen. Na dit openingswoord werden door den secretaris, den heer P. Westerbeek, de keurig verzorgde notulen der vorige jaar vergadering voorgelezen en onder dank zegging onveranderd goedgekeurd. Hierna werd door den kassier, den heer Lefeber, een verslag uitgebracht van de rekening 1931 en balans 1931, welke sloot met aan inkomsten en uitgaven resp. van 1.402.409.51 en 365.899.06. Na deze uiteenzetting werd gelegenheid gegeven om adviezen te vragen, waarvan door den heer Warnaar gebruik gemaakt werd, die het bestuur in overweging gaf, de rente van het reservefonds te beleggen in couranten, welke elk oogenblik wanneer de bank geld noodig heeft, kan worden opgevraagd. De reknning 1931 zag er als volgt uit: Ontvangsten Inhoud der kas op 31 Dec. van het vo rig jaar 24158.13; ontvangen van de spaarbank 362455.59; terugbetaalde voor schotten 81833.20; van de leden in loo- pende rekening 269628.28; van de Cen trale Bank 571927.16; idem Jaar Depo sito 70000.afschrijvingen 1 500.op de reserve gebrachte winst 2556.12; ont vangen rente van voorschotten 7367.66; ontvangen rente van leden in loopende rekening 4999.49; ontvangen rente van de Centrale Bank 6424.98; ontvangen rente van coupons 50.ontvangen pro visie en kosten van voorschotten 646.12; ontvangen provisie en kosten van loopen de rekening 726.55; divers ontvangsten 136.18. Totaal 1.402.409.41. Uitga ven Uitgegeven aan de Spaarbank 421853.20; gegeven voorschotten 56177.40; aah de leden in loopende rekening 383.807.70; aan de Centrale Bank 431.396.24; aan de Centrale Bank Jaar Deposito 70.000. uitgegeven rente aan de Spaarbank 10.787.45; uitgegeven rente aan leden in loopende rekening 1364.83; uitgegeven rente aan de Centrale Bank 56.39; bij; drage Centrale Bank 238.30; Algemeene kosten: Salarissen, vacantiegelden, onder houd gebouwen, drukwerk, telefoon, bewa^ king, veiligheid, enz„ enz. 5525.60; af schrijving gebouw 500.op de reserve gebrachte winst 2556.12; inhoud der kas op 31 Dec. van dit jaar 18.146.18. Totaal 1.4C2.409.41. Balans 1931. Bezittingen: Inhoud der kas op 31 Dec. van dit jaar 18.146.18; uitstaande voorschotten 150.360.te goed in loopende rekening van rekeninglïouders 163.224.57; te goed in loopende rekening van de Centrale Bank 22.917.34; aandeelen Centrale Bank 120.aandeelen ^gronclkapitaal Bank 1000.vaste goederen 9500.nog te vorderen rente en prov. van voorsohot- ten over 1931 630.97. Totaal 365.899.06. Schulden Schuld aan de Spaarbank 335.269.99; schuld in loopende rekening aan reke ninghouders 13.901.36; schuld aan reser vefonds 15.510.30; saldo winst 1217.41. Totaal 365.899.06. Besloten werd om dit zoo spoedig mo gelijk door den Raad van Beheer onder de oogen te laten zien. Hierna werd de rekening en balans onder dankzegging aan den kassier goedgekeurd. Vervolgens komt aan de orde: bestuursverkiezing wegens periodiek aftreden van den heer UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Vrijdag 22 April Huizen, 1S75 M. Algemeen Programma, verzorgd door KRO. 8.009.15 Gramofoonpl. 10.00 KRO-Kunstensemblc. 11.30 Voor zieken en ouden van dagen. 12.15 KRO.-Kwintet o. I. v. P. Lustenhou- I.45 Gramofoonpl. 2.00 Pauze. 2.30 „Haydn" door Suze Proot. 3.00 Liederen- en piano-recital door Boris Pelsky en Anny Somers. 4.45 Muzikale causerie. 5.30 Concert KRO.-kwartet. 7.10 Esperanto-praatje. 7.45 Gramofoonpl. 8.00 KRO.-orkest o. 1. v, Gerritsen m. ra. v. Caroline Lankhout (piano). O.a. Pianoconcert A-moll, Op. 54, Schumann en Fant. „manon", Massenet, C.a. 9.30 Vaz Dias. II.0012.00 Gramofoonpl. Hilversum, 296 M. 6.457.00 en 7.307.45 Gymnastiekles. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding VPRO. 10.15 Voordracht door Janny van Oogen. 10.30 VARA-Septet o. 1. v. Is. Eyl. 11.00 Voordracht door Janny van Oogen. 11.15 Vervolg VARA-septet. 12.00 Omroep-Kleinorkest o. 1. N. Treep en Gramofoonpl. 2,00 Voor scholen. IJs. Vissel: De zeven wereldwonderen. 2.304.00 Omroep-Kamer-orkest o. 1. v. G. Hemmes en Gramofoonpl. 4.00 Piano-recital door Joh. Jong. 4.30 Voor de kinderen. 5.00 Concert VARA-orkest o. 1. v. H. de Groot en Gramofoonpl. 6.45 P. Voogd: Het beginselprogram der S. D. A. P. 7.15 Vervolg VARA-orkest en Gramofoonpl. 8.00 Mej. Ds. F. W. Rappold: De rijke dwaas; De talenten. 8.30 Concert. Anat. Knorre (viool) en Fry Knorre-Dornay (piano). O.a, Sonate A-dur, Handel. 9.00 Prof. Dr. Lindeboon: De beginselverkla ring van het Vrijz. Protestantisme. 9.30 Vervolg concert. O.a. Sonate, Debussy. 10.00 Vrijz. Godsd. Persbureau. 10.05 Vaz Dias. 10.15 Jan H. Eekhotll leest eigen werk. 10.45 Gramofoonpl. 11.0012.00 Gramofoonpl. (VARA). Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, Berichten. 10.05 Lezing. 11.20 Emanuel Starky's orkest. 12.05 Orgelconcert door Herbert Dawson. 12.50 Nieuwe Gramofoonpl. 1.45 Voor de scholen. 2.50 Gramofoonpl. 3.35 Moschetto's orkest. 4.35 Kinderuur. C. Verdegaal, die na stemming werd her benoemd, waarvoor door hem dank werd uitgesproken. Wegens bedanken van den heer L. Leeuwen Sr. als lid van den Raad van Toezicht werd een stemming gehouden. De -voorzitter dankte den heer v. Leeu wen voor alles wat hij heeft gedaan in het belang van de leden en wensohte hem nog vele jaren van gezondheid toe. Ook de voorzitter, de heer Marbus, dankt hem voor zijn nuttige adviezen. In zijn plaats werd gekozen de heer G. Zandbergen, die zijn benoeming aannam. Als laatste agen dapunt werd voorgesteld een wijziging in het huishoudelijk reglement, welke met al gemeene stemmen werd aangenomen. Hierna volgde rondvraag, waarvan geen gebruik werd gemaakt, waarna de voorzit ter dankte voor de groote opkomst. Spr. wensohte den eersten voorzitter nog vele jaren toe en dat hij de vereeniging nog lang moge dienen. Ook bracht spr. 5.20 Berichten. 5.50 Laffitte .speelt Debussy's Pianocompo sities. 6.10, 6.25 en 6.50 Lezing 7.20 „Cupid plus Two", muzikaal hoorspel van Ch. Hayes. Muziek van G. Barker. 7.50 Populaire ouvertures door het BBC.- Theater-Orkest o. 1. v. Woodgate. 8.20 Berichten en lezing. 8.55 Kamermuziek M. m. v. D. Moggridge (piano) en het Spencer Dyke Strijkkwartet. O.a. Kwartet in F. Op. 96, Dvorak en Sonate (piano), in F-moIl, Op. 57, Beethoven. 10.2011.20 Savoy Hotel Orpheans. .,R a d i o-P a r i s", 1725 M. 7.05 en 11.50 Gramofoonpl. 8.05 Radio-tooneel. Courteline-herdenking. 8.50 Concert. O.a. Romance in F voor hoorn en orkest, Saint Saëns. Ivalundborg, 1153 M. 11.201.20 Concert. O. Fessel's orkest. I.503.50 Omroeporkest o. 1. v. Gröndahl. M. m. v. Lis Mogensen Witte (zang) en F. Jen sen (piano). 7.20 Engelsche muziek o. 1. v. Reesen. O.a. Suite Four Ways, Coates. 7.50 Hoorspel: ,,De Koning van Chicago" van G. Schake. 8.35 Cello-soli door R. Dietzmann. 8.55 Moderne Amerikaansche Negerlyriek door Knud Heglund. 9.3010.10 Concert o. 1. v. E. Reesen. O.a. Ouv. „Der Bauer ein Schelm", Dvorak. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Gramofoonpl. II.2012.10 Populair concert uit Frankfurt. 12.201.50 Concert o. 1. v. Eysoldt. 4.205.35 Concert uit München o. v. E. Klosz. 7.50 Kamerkoor, Kinderkoor cn Werag- orkest o. 1. v. Zimmermann m. in. v. solisten. O.a. 2de Psalm, Spies. 10.0511.20 Dansmuziek o. I. v. Eysoldt. R o m e, 441 M. 7.10 Gramofoonpl. 8.05 „Grafin Maritza", operette van Kalman. Orkestleiding: Alberto Paoletti. Brussel, 508 en 338 M. 508 M.: 11.351.05 Gramofoonpl. 4.20 Concert o. 1. v. Fr. André. 5.20 en 5.50 Gramofoonpl. 7.20 Radio-schets van Th. Fleischman. 8.209.20 Max Alexys' orkest. 338 M.: 11.351.05 Gramofoonpl. 4.20 Concert. Goethe-herdenking. 5.50 Gramofoonpl. 7.20 Concert o. 1. v. A. Meulemans. M. m. Clara van Roey (piano). O.a. Ouv. Anacreon, Cherubini en 2de Pianoconcert, .St. Saëns. 8.20 Vervolg concert. Belgisch programma. Zee sen, 1635 M. 7.20 Ilja Livschakoff en zijn orkest. 8.05 „Der Revisor", blijspel in 5 actes van N. Gogol. Duitsch van A. Scholz. 9.40 Berichten en hierna tot 11.50 Dans muziek door Adalbert Lutter en zijn orkest. een woord van waardeering aan den kassier voor diens trouw beleid, waarover de controle-commjssie haar tevredenheid had geuit. Hierna sluiting. STOMPWIJK—VEUR. Gemeenteraad. Vrijdagavond te 7.15 uur komen de raden der Gemeenten Stomp- wijk en Veur in openbare vergadering bij een. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot wijziging dor be grootingen 1932 van het Liohtbedrijf. 1. Voorstellen: a. tot wijziging art. 13 der verordening regelende tarief en voorwaar den, om. voor levering electrische stroom (bepaling minimum verbruik voor kracht stroom op 144 K.W.U., zulks naar aanlei ding van een verzoek van don heer J. Th. Scheenaard te Leidsohendam. b. tot hand- hawing van het bepaalde ter zake mini mum verbruik (lichtstroom), zulks naar aanleiding van een adres van hot Bestuur der R. K. Kiesvereeniging te Stompwijk. FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. «D „Dat doet niets af aan het feit, dat de zaak alleen mijn vader raakt", zei Letty stroef. Ze ging op het zadel zitten en trap te aan. „Goeden avond, meneer Pike" riep ze over haar schouder. „Een oogenblik", Pike strekte een van zijn lange armen uit en legde een belem merende hand op haar stuur. „U gaat naar meneer Getherfield, nietwaar juffrouw Letty?" vervolgde hij, zijn gezicht dichter bij het hare dan haar lief was. „En wat zou dat?" vroeg ze half boos. „Dus u gaat erheen", concludeerde Pike. „Nu, als ik in u plaats was, zou ik niets tegen meneer Getherfield zeggen van het- ggn u vanmiddag gehoord hebt, of van wat wij samen besproken hebben. U herinnert n wat uw vader tegen Sir Cheville zei, na melijk dat als Birch, de advocaat van de geschiedenis hoorde, al zijn plannen in de war zou sturen. Meneer Etherton wil niet, dat iemand er van weet. Laten wij daar om voor onszelf houden, wat we gehoord hebben. Bij mij is het veilig." Terwijl hij sprak, liet hij haar stuur los en Letty maakte hiervan gebruik om door te trappen. „Goeden avond, meneer Pike", her haalde zij. Pike zei niets meer; nam alleen zijn hoed i af en Letty vervolgde snel haar eenzamen weg, nog meer van streek dan toen ze van huis ging. HOOFDSTUK IV. Foxden Manor. Nadat ze een poos over den verlaten geleidelijk breeder wordende weg had voortgereden, begon pas de ware beteeke- nis van wat Bradwel Pike zijn droomen had genoemd, tot Letty door te dringen. Zij had straks zijn bedoeling niet begre pen nu ineens kwam het, als met een schok, tot haar. Pike had deze methode ge volgd, om haar te doen weten, dat hij van haar hield 1 Een onbestemd gevoel van af keer beving haar, maar werd dadelijk weer verdrongen door een eveneens vaag ge voel van vrees. Wat jammer, onuitsprekelijk jammer, dacht zij, dat de secretaris zooveel afwist van de zaken van zijn patroon. Het gaf vat op hem, een soort overmacht en dat vond Letty, nu zij wist dat er iets niet in den haak was, buitengewoon onpleizierig. Ze dacht aan de opmerking die haar vader terloops tegen Sir Cheville had gemaakt: „die secretaris van mij loopt zoo zacht als een kat" en het gaf haar een visioen van Pike's groene oogen, die uit een don keren hoek de dingen om hem heen be loerden en wat zij zagen snel overbrach ten naar zijn sluwe hersens, opdat hij er zijn voordeel mee zou kunnen doen. Ze zag Pike, den rustigen gereserveerden secretaris, opeens als een listigen intri gant, voor wien men op zijn hoede moest zijn en ze beschouwde het als een geluk bij een ongeluk, dat hij zich, door zijn ge sprek met haar, min of meer in de kaart had laten kijken. „Ik zal meneer Getherfield alles vertel len", besloot ze, terwijl ze snel doortrapte. „Hij zal alles beter begrijpen dan ik." De zon zonk juist achter de heuvelrij aan den Westelijken horizon, toen Letty bij een op een klip gelijkende hoogte een hoek omging en de woning van meneer Ge therfield zich aan haar oog vertoonde: Foxden Manor, een pittoresk, zeventiende eeuwsch huis, dat in een ommuurden tuin lag, iets beneden de oppervlakte van den weg. In de heele streek, waar toch zooveel oude schilderachtige buitens, overblijfselen uit lang vervlogen dagen, te vinden waren, kende Letty geen plekje zoo vreedzaam als dit, waar haar peetvader, een oude vrijgezel, zich eenige jaren geleden terug getrokken had, na zijn zaken in Hallith- waite aan den kant te hebben gedaan. Hier in de eenzaamheid van het moer land, kweekte de oude heer Getherfield rozen en zeldzame heesters en kon hij toe geven aan zijn liefde voor de mooie din gen uit een rustig verleden, die zijn eenige ontspanning waren geweest in een lang ar beidzaam leven tusschen fabrieken en ma chines. Hij hield er van om uit to wijden over de voordeelen van het wonen op Fox den Manor, dat mijlen verwijderd lag van het dichtstbijzijnde spoorwegstation en van het drukke stadsleven. Er was geen grau we vette rook, die de blauwe hemel aan zijn oog onttrok, geen ander gerucht als het geruisch van een stroompje, dat door zijn tuin naar de rivipr liep. Hij had oude bedienden in zijn keuken, oude boeken in zijn bibliotheek; ouden wijn in zijn kel der: het leven ging voorbij met al de zoet heid van een vredigen herfstdag niet gestoord door het jachtig rumoer van een rusteloozen, luidruchtigen tijd wat vroeg hij altijd kon een mensoh meer verlangen T En Letty, hoe jong ze ook was, bezat ge noeg wijsheid en fijn gevoel om kalme, on gerepte harmonie te waardeeren en ze be schouwde het huis van haar peetvader als een ideaal oord, waar weldoende vrede woonde en meneer Getherfield zelf als een persoonlijkheid, van wien een verkwikkend kalmeerende invloed uitging. Hij kwam juist de deur uit, toen zij het pad tusschen de goed onderhonden, door kleurige bloemperken onderbroken gras velden, opreed en hij liep met vlugge pas jes op haar toeeen kleine, magere, heel oude man nog buitengewoon levendig voor zijn jaren in ouderwetsche kleedij, een eigenaardig© verschijning, die zoo kon weggeloopen zijn van een plaatje uit do eerste jaren van Konigin Victoria's rogee- ring. Hij was zóózeer het verpersoonlijkt ver leden, dat Letty zich wel eens afvroeg, of meneer Getherfield niet een geest was, die op aarde voortleefde door een of andere bijzondere toovermacht, want zij had hem nooit anders dan als een ouden man ge kend. Dat ivoorkleurige gerimpelde ge zicht had ze gezien, zoolang ze zich herin neren kon, zijn haar was al spierwit ge weest, toen ze nog heel klein was, maar de pittige blik van zijn donkere oogen was vol leven en vuur en het klimmen der jaren had dien niet uitgedoofd. Letty had iemand eens hooren zeggen, dat de oude heer Getherfield het geheim bezat van een zich bestendig-vernieuwende jeugd. Zelf verklaarde hij taohtig jaar te zijn, maar Lucas Etherton had een poos gele don tegen zijn dochter de opmerking ge maakt, dat hij heusch geloofde, dat dc oude knaap ergens op zijn levensweg tien jaren had laten vallon en vergeten had zo op te rapen. Tachtig of negentig, er was nog genoeg kracht in de hartelijke omhelzing, waarmee de kleine man zijn petekind begroette en genoeg activiteit in de manier, waarop hij haar fiets aannam en in het schuurtje zette. Toen dat gebeurd was, stak hij zijn arm door do hare en wilde haar meene men naar een afgelegen hoekje van zijn terrein. „Je komt nog net op tijd, kindlief, om bij daglicht een kleine verbetering te zien, die wo hebben aangebracht sinds jo laat st© bezoek", zei hij met een vergenoegd lachje. „Weet je nog wel, dat je zei dat ik een bank moest laten maken bij het beek je? Nu dan, aanschouw het resultaat van wat we gedaan hebben voor jou." Maar Letty bleef staan en'keek in de richting van het huis. „Meneer Gether field", zei ze, „ik ben heusch niet in de stemming voor idyllische plekjes. Er is iets dat me hindert en daarom kom ik bij u. Als u het goed vindt, zou ik graag met u naar binnen gaanik heb u een hecleboel te vertellen." De oude man keek haar aan met een snellen onderzoekenden blik, en keerde zich naar den uitgang. „Goed hoor", verklaarde hij vriendelijk. „Blij, dat je bent gekomen.... altijd tot j© dienst." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9