Met de vuistjes dicht HET PAD LANGS DE KLIP. WOENSDAG 20 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD PAG. 9 GEMENGDE BERICHTEN ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Meisje te Den Haag overreden. Gistermiddag, omstreeks halfvijf, heeft in de Newtonstraat, nabij de Van Swinden- straat te 's-Gravenhage, een ernstig onge val plaats gehad, waarbij een 7-jarig meis je, M. v. S., wonende in laatstgenoemde straat, het slachtoffer is geworden. Het meisje kwam, volgens ooggetuigen, plotse ling achter een langs het trottoir stilstaan- den auto vandaan, op het oogenblik dat een auto passeerde. Voordat de bestuurder gelegenheid had den wagen tot stilstand te brengen, was het kind overreden. Het werd in zorgwekkenden toestand met een ernstige hoofdwonde opgenomen en door den G.G.D. naar het Roode-Kruisziekenhuis vervoerde Jongen, overreden. Toestand ernstig. Gistermiddag te ongeveer halfzes is op den De la Reyweg te VGravenhage de ze venjarige jongen C. v. d. H., wonende in de Viljoenstraat, door een auto overreden. Met een verbrijzeld linkerbeen, een breuk van het rechterbeen en inwendige kneu zingen is het kind door den Geneeskundi gen Dienst naar het Roode-Kruisziekenhuis vervoerd. De toestand van den jongen was gisteravond zeer zorgwekkend. Botsing tusschen motor en wielrijdster. Gistermiddag had op de Laan van Meer- dervoort ter hoogte van het Amazoneplein te s-Gravenhage een ernstige botsing plaats tusscnen een motorrijwiel, bestuurd door den 22-jangen P. B. uit Veur, die een duorijder meevoerde en een 14-jarige wiel rijdster. Naar ooggetuigen verklaarden zou de motorbestuurder het meisje, dat van rechts kwam, geen voorrang hebben ver leend. Het meisje werd met een hersen schudding opgenomen, terwijl de duopassa gier een kaakverwonding opliep. Beiden werden door den Gem. Gen. Dienst naar het Roode-Kruis-ziekenhuis vervoerd. De politie stelt een onderzoek in. Botsing tusschen auto en motorrijwiel. Motorrijder gewond. Gisterenmorgen kwart voor twaalf reed te Soesterberg een auto, welke bestuurd werd door een chaufieur van het KranK- zinmigenges-ticht te ErmeloVeldwijk en waarin een krankzinnige was gezeten, met een snelheid van 90100 K.M. over den Rijksstraatweg. Bij den Protestantschen Bond aan den Rijksweg stond een andere auto, waarachter een tweewielig motorrij tuig vandaan kwam. Het motorrijtuig met bestuurder werd aangereden en over een afstand van 28 meter op den bumper van den eersten wagen meegesleept. De be stuurder van den motor bekwam zoodanig letsel, dat bij onmiddellijk moest worden overgebracht naar het ziekenhuis Lichten berg te Amersfoort, waar bleek, dat een zijner beenen was versplinterd en hij eeni- ge rugwonden had bekomen. Het motorrijwiel is geheel vernield. Dame onder de tram. Een voet afgereden. Gistermorgen omstreeks half twaalf is op de Dam een dame, die den rijweg over stak, door een tramwagen welke in ae richting van het Station reed, gegrepen. Zij kwam met een besn onder de wielen terecht met het gevolg, dat haar voet werd afgereden. De tram moest worden opge vijzeld om de ongelukkige te kunnen be vrijden. De G.G. en G.D. heeft haar in deernis- wekkenden toestand naar het Binnengast huis vervoerd. Ernstige aanrijding te Hees- wijk. ,v,rr Onder Heeswijk is een ernstig ongeluk gebeurd op den rijksweg VeghelDen Boech. Een auto uit de richting Veghel ko mende, moest ter hoogte van de steenfa briek uitwijken voor een uit Den Bosch ko menden vrachtauto. Hierbij had de be stuurster, een dame uit Den Bosch, het on geluk twee meisjes, de gezusters Van den Broek uit Schijndel, die op hetzelfde mo ment op de fiets passeerden, aan te rijden, waardoor zij beiden tegen een boom wer den geworpen. Een der meisjes werd ern stig gewond en is in zorgwekkenden toe stand per brancard naar het ziekenhui® ie Den Bosch vervoerd. Het andere meisje, dat verwondingen van lichteien aard be kwam, kon na verbonden te zijn, zich naar haar woning begeven. },Tel." Motorrijder rijdt op drie wandelaars in. De motorrijder W. N. uit Barendrecht reed met zijn motorrijwiel op den Schie- damscken Dijk to Vlaardingen op een drie tal wandelaars in. Een der drie, A. R. uit Vlaardingen, bekwam een beenfractuur en werd- naar het ziekenhuis te Vlaardingen gebracht, terwijl de beide anderen eenige verwondingen bekwamen. De motorrijder raakte door den val bewusteloos, doch kwam spoedig bij en bleek ongedeerd. Proces-verbaal is tegen hem opgemaakt. Auto geslipt. De wielen eraf gerukt. Te Leende is de Tuxe-auto van den heer A., uit Sittard geslipt. De auto botste tus schen twee boomen door. De carrosserie bleef hangen. De wielen slingerden weg. Een achtjarig zoontje van den heer A., dat door de voorruit vloog, bekwam ernstige verwondingen en is per ziekenauto naar Sittard vervoerd. De heer A. kwam met den schrik vrij. VREESELIJK ONGELUK OP EEN BAGGERMOLEN. De arbeider L. Miohiels, wonende te Weert is op een baggermolen te Schooten (België) op verschrikkelijke wijze om het leven gekomen. De man geraakte in de machinekamer met het hoofd tusschen een drijfriem en de machine bekneld. Voordat men de machine tot stilstand kon brengen, was het hoofd reeds afschu welijk verminkt. Het slachtoffer was 52 jaar oud en laat een vrouw en zeven kinderen achter. VERDRONKEN. De kapitein van de nabij het Keizermo- nument te Coblenz liggende Dordtscne sleepboot „Sirah", W. Bongaards genaamd, gleed, toen hij uit de stad terugkeerde en zich aan boord van zijn schip wilde bege ven, uit en stortte in de Moezel, die ter plaatse zeer diep is. Up zijn hulpgeroep werd hem een reddingsboei toegeworpen, maar ondanks zijn vertwijfelde pogingen, gelukte het hem niet, die te bereiken. Eens klaps stiet hij een kreet uit en zonk weg in het snelstroomende water. Men ver moedt dat de man in het ijskoude water eeu hartverlamming heeft gekregen, want ge heel onverwacht verdween hij in de diepte. Zijn lijk heeft men nog niet kunnen ber gen. B., die geboortig wa-s uit Essenberg, was 36 jaar oud en gehuwd. Te Zwalmen is gisteren de 53-jarige landbouwer P. S. van een bruggetje over een beek in het water gevallen en ver dronken. Snoepgoedvergiftiging? Te Mook is een kind overleden en zijn eenige andere kinderen ongesteld gewor den, vermoedelijk wegens het gebruik van ondeugdelijke chocolade. Een onderzoek wordt ingesteld. Doodelijk ongeval. Gisteravond omstreeks kwart voor twaalf is op het spoorwegemplacement van het D.P.-station te Rotterdani een ernstig on geval gebeurd. De eerste machinist bij de N. S., A. J. Kerkvliet, wonende in de le Middellandstraat begaf zich na zijn dienst volbracht te hebben huiswaarts. Hij ging hierbij langs de spoorbaan teneinde deze bij den Essenburgersingel, in welker na bijheid hij woont, te verlaten. Vlak bij genoemden Singel is hij van achteren door een electrischen trein van den dienst RotterdamAmsterdam gegre pen en op slag gedood. Zijn lijk is naar het ziekenhuis aan den Coolsingel overge bracht. Bij het spel overleden. In de Fruitstraat te Groningen i® een 5-jarig jongetje, dat zich bij het spel erg opwond, doodgebleven. BRANDEN. Brand in een modehuis te Dordrecht. Gisteravond om halfnegen werd brand ontdekt in dc modemagazijnen der N.V. Bischoff, gelegen in het nauwste en drukste gedeelte der Voorstraat tc Dordrecht. Het vuur bleek te woeden op het damesmantels- en japonnenmagazijn, tevens atelier, op den zolder drie hoog achter. De brandweer rukte met groot materiaal uit en slaagde er in het vuur met drie stralen binnen drie kwartier te blusschen. Het atelier brandde geheel uit. Door het vele bluschwater werd in de beneden lig gende verkoopafdeelingen, veel schade aan gericht, die echter beperkt bleef tot de helft van het groote. uit verschillende pan den samen getrokken magazijn. Om tien uur kon de brandweer inrukken. De oor zaak is onbekend. Brutale lade-lichters. Te Boxtel kwamen een paar bezoekers in een koffiehuis. Na eenige consumptie besteld te hebben, bemerkte zij dat de dienstbode alleen thuis wa®. Voorwenden de te willen eten, zonden zij het meisje naar een slager om worst, van welke gele genheid zij gebruik maakten de lade te lichten. De beide dieven namen de fiets en verdwenen haastig. Inmiddels was de politie gewaarschuwd, die per auto de ach tervolging begon in de richting Best. Op een uur afstand van Boxtel werden de ladelichters ingehaald, doch bij het zien der politie verdwenen zij in de bos®chen en konden, daar het avond was, door de duis ternis geholpen ontsnappen. Waar een houten been al niet goed voor is. Bij een vechtpartij te Ouderkerk a. d. Amstel gaf een zekere D. G.. zijn tegen stander met zijn houten been. dat hij voor deze gelegenheid had losgemaakt, zulk een geduohten klap op het hoofd, dat het been brak en het hoofd van den tegenstander een groote gapende wonde vertoonde, wel ke door een geneesheer moest worden ge hecht. De dader werd vanwege het gebro ken been door vrienden per handwagen naar zijn woning gebracht. Zijn vrouw een oog uitgeslagen. Maandagmorgen kregen een man en een vrouw in hun woning aan het v. Olden- barneveldplein te A dam hoogloopende ru zie. De man heeft zijn vrouw mishandeld op een zoodanige wijze, dat haar het lin keroog is uitgeslagen. De vrouw is in een der gasthuizen opgenomen. Tegen den hardhandigen echtgenoot is een aanklaoht ingediend wegens miahandeling. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Dorderdag 21 April. Huizen, 1875 M. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonpl. 10.15 Ziebendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.3012.00 Godsd. Halfuurtje. 12.15 KRO-orkest o. 1. v. J. Gerritsen. 2.00 Handwerkcursus. 3.003.30 Vrouwenhalfuurtje. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.45 Viool-recital door S. Bahler. M. m. v. Mej. Tr. Rieuwerts (piano). 6.45 Knipcursus. 7.00 Friesch Propaganda-woord door W. Santema. 7.45 Ned. Chr. Pers bureau. 8.00 Chr. Mannenzangvereen. „Adama van Scheltema" o. 1. v. Th. v. Zutphen. M. m. v. Mevr. H. Verhoef-Van Zutphen (viool), Mevr. N. Jansen-*, d. Gugte (piano). 9.00 Ouderuurtje. 9.30 Vervolg concert. 10.4511.30 Gramofoonpl. ca. 10.00 .Vaz Dias. Hilversum, 296 M. 8.00 Gramofoonpl. 10.00 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Solistenconcert. C. J. Lemair (pia no), G. Goethart (zang) en Egb. Veen (be geleiding). 11.00 Cursus Kinderkleeding. 11.30 Vervolg concert. 12.002.15 Omroep-klein-orkest o. 1. v. N. Treep. Intermezzo: Orchestrion-muziek uit Cafe „De Waag", Amsterdam. 2.30 GramofoonpL 3.00 Knipcursus. 3.45 Gramofoonpl. 4.00 Ziekenuur. 5.00 Radio-Kinderkoorzang o. 1. v. Jacob Hamel. 5.30 Uit Grand Hotel „Central" Den Haag: Willy Honsbeek en zijn orkest. 6.00 Uit „House of Lords" Den Haag: Het Orchestre Lismonde. 6.30 H. Hollander: Sportpraatje. 7.00 Zangrecital door Co van Geuns, m. m. v. Egb. Veen (piano). 7.30 Engelsche les. 8.00 Omroeporkest o. I. v. N. Treep. Dansmuziek voor de oudere generatie. 8.30 Wouter Loeb in zijn repertoire. 8.50 Vervolg Omroeporkest. Populair pro gramma. 9.15 Accordeonmuziek door „The Three Hawkcourts" (met vocaal refrein). 9.35 Vervolg Omroeporkest. O-a. uit „Dreimaderlhaus", Schubert-Berté. 10.00 Vaz Dias. 10.15 Piano-syncopations door Han Beu ker en Wouter Denijys. 10.35 Vervolg Omroeporkest. 0.a. Schla gerpotpourri, Borcheri. 11.0012.00 Uit „Palermo", den Haag: Dansmuziek. Daventry, 1554 M. 9.35 Morgenwijding. 9.50 Tijdsein, Berichten. 11.20 Orgelconcert Reg. Foort. 12.20 Shepherd's Bush Paviljoen-orkest o. 1. v. Harry Fryer. De messensteker verwondt zich zelf. De man die zich zelf Zondag bij de poli tie te Amsterdam heeft aangegeven omdat hij, naar hij zei, twee mcnschen Zaterdag avond- en Zondagmiddag op de Rozen gracht en het Stationsplein met een mes zou hebben gestoken, bevond zich Maan dagavond op het politiebureau Raampoort, waar hij zich in verband met het eerst ge pleegde misdrijf moest verantwoorden. Hij zat in de agenten wachtkamer, waar eenige a-genten aan het eten waren Plotseling liep hij op de tafel toe, greep het geopen de zakmes van een agent en bracht zich zelf eenige steken toe. Zijn verwondingen waren van dien aard dat hij in het Bin- 1.05 Lezing. I.25 Voor de scholen. 2.203.05 Kerkdienst. 3.20 BBC-Da/isorkest o. 1. v. Henry Hall. 3.50 Midland Studio-orkest o. 1. v. Fr. Can teil. 4.35 Kinderuur. 5.20 Berichten. 5.50 Laffitte speelt Debussy's Pianomu ziek. 6.10 Duitsche causerie. 6.50 Lezing. 7.20 „The little As®", comedie van Ber nard Walks. 8.20 Lozing en Berichten. 8.55 BBC-orkest o. 1. v. Vietor Hely-Hut- ohinson. O ju Serenade Nr. 7 in D, (K. V. 250), Mozart. 9.50 Kerkdienst. 10.0511.20 BBC-Dansorkest o. 1. v. Henry Hall. .,R a d i o-P a r i s", 1725 M. 7.05 en 11.50 Gramofoonpl. 7.20 Gramofoonpl. Oju Ouv. „Barbier vaa Sevilla'', Rossini. 8.05 Cavalleria Rustioana, MascagnL Gram-ofoonplaten van de Scala te Milaan o. L v. Moiajoli. Kalundborg, 1153 M. II.201.20 Concert uit Hotel Angleterre. 3.104.20 Concert uit Rest. „Wivex". 7.309.35 Europeesch concert o. 1. v. Gröndahl en Reesen. Palestrinakoor o. 1. v. Mögens Wöldice, en F. Jensen (piano). 0.a. Nachklange an Ossian", ouvert., Gade; Ouv. Liden Kirsten, Hartman en Helios- Ouverture, Nielsen. 9.5011.50 Dansmuziek uit Rest. „Ritz" o. 1. v. O. Lington. Langenberg, 473 M. 6.257.20 Gramofoonpl. 11.2012.10 Concert uit München o. I. v. Klosz. 12.201.50 Conoert door werklooze mu sici o. 1. v. Dr. H. Paulig. 4.205.35 Symphonie-concert uit Darm stadt o. 1. v. Prof. Wilh. Schmitt. 7.35 Zie Kalundborg. Rome, 441 M. 7.20 Gramofoonpl. 10.0511.20 Dansmuziek uit Miihlacker. 8.05 Feestconcert (vocaal en instrumea- taal) ter herdenking van de stiohting van Rome. Brussel, 508 en 338 M. 58 M.: 11.35—1.05 Gramofoonpl. 4.20 Dansmuziek uit Hotel Atlanta. 5.50 Gramofoonpl. 7.30 Zie Kalundborg. 338 M.: 11.351.05 Gramofoonpl. 4.20 Accordeonmuziek: H. H. Van Tul den Sh. en Jr. Zang: H. H. A. Neyrinck en C. Boeten. 6.05 Concert o. 1. v. Th. van Sas. 7.20 Vocaal en instrumentaal concert m. m. v. St. Jozef-orkest en O. L. Vrouwe Pa rochiekoor. U.a. Marsch uit „Aida", Verdi en Menuet uit de Symphonie Nr. 39 in Es- dur, Mozart. Z e e s e 1635 M. 7.35 Concert uit Kalundborg. 9.35 Berichten en hierna tot 11.20 Dan? muziek door het Scarpa-orkest. nengasthuis moest worden opgenomen. Hij zou heden aan de justitie zijn uitgeleverd, wanneer dit incident zioh niet had voorge daan. ongestoord en uren lang slaapt Uw kindje, als gij de gewonde, gesmette of onstoken plekjes van zijn huidje verzacht en geneest door zo in te wrijven met Mijnhardt's Kinderzalf. Doos 25, Tube 40 ct. Bij Apoth. eu Drogiston 3162 FEUILLETON. Uit het Engelsch van J. S. FLETCHER. 7) „Er is iets geheimzinnig gaande met meneer Etherton, juffrouw Letty", hernam hij op zijn bedaarde manier. „Ik weet niet waar het geld blijftik bedoel, dat ik niet begrijp, waar deze laatste paar jaren groo te bedragen heengegaan zijn. Ik voel me niet gerust. U zou dat misschien niet den ken, maar ik ben erg aan uw vader ge hechtik voel eerlijk gezegd een sterke genegenheid voor hem. Hij is altijd heel vriendelijk en welwillend voor me geweest. Natuurlijk heb ik van mijn kant mijn best gedaan hem zoo goed mogelijk te dienen, maar dat doet niets af aan het feit, dat hij een uitstekend patroon voor mij is ge weest. En werkelijk, ik weet niet wat er gaande is. Hij neemt groote sommen op voor het een of ander en ik heb er geen flauw idee van, wat hij er mee doet. Het eenige wat ik zeker weet, is dat het niet in de zaak bomt. U bent zelf ook onge rust", voegde hij er onverhoeds bij met een scherpen blik op het gebruinde meis jesgezicht. „U weet heel goed, dat het zoo is." „Meneer Pike", vroeg Letty na een oogenblik van zwijgend nadenken", was u nog aanwezig bij het einde van het ge sprek tusschen mijn vader en Sir Chevillel Hoorde u mijn vader zeggen, dat er ten slotte niet anders voor hem. opzat dan Sir Cheville toch maar in vertrouwen te ne men." „Dat heb ik gehoord". „Hebt u er eenig idee van, wat hij be doelde?" was Letty's volgende vraag: „Geen flauw ideeMaar dit kan ik u wel vertellen: in het oude gedeelte van de fabriek heeft uw vader een kamer, waar nooit iemand dan hij zelf mag komen. Het zou een andere ook niet licht gelukken er binnen te dringen. Een jaar of twee ge leden heeft hij een speciale deur er voor laten maken, met stalen platen bekleed, volkomen geluiddieht en met een dubbel veiligheidsslot. En toen uw vader van middag Sir Cheville meenam, gingen zij in de richting van die kamer." „Maarmaar, waarom houdt mijn va der een dergelijke kamer er op na?" riep Letty verbijsterd, 't Lijkt 'n tnysterie „Er is een mysterie", viel Pike in de rede. „Hij brengt het grootste deel van den tijd in die kamer door, wat hij er uit voert, kan ik u niet zeggenik ben niet alwetend. Ik kom trouwens nooit in dat gedeelte van de afbriekik heb mijn werk op kantoor. Maar wat ik maar al te goed weet is. dat het geld ergens anders heengaat, waar het niet behoort.hoo- pen geld, juffrouw Letty. En het wordt niet per chèque uitbetaald: uw vader neemt sommen op in contanten.... in bankpapier en waar hij het laat. mag Joost weten. Zooals nu bijvoorbeeld „Nu, zooals", herhaalde Letty, toen Pike abrupt ophield, blijkbaar niet zeker of hij er goed aan deed meer te zeggen. „Nu u zooveel hebt losgelaten, hoeft u verder niets te verzwijgen. Het is heusch beter dat ik alles weet." „Wel, op het oogenblik is hij ook weer dringend om contanten verlegen," ging Pike voort. „Ik weet het. Eu toch. de zaak gaat goed, of beter gezegd, zou heel goed gaan, als er niet zooveel kapitaal aan werd onttrokken. Maar ten slotte gaat het mij niets aan en welbeschouwd is het verkeerd dat ik u zooveel gezegd heb. Maar ja, u vroeg er naar en u is natuurlijk ongerust. Ik ben het ook zooals ik u al zei. Want ziet u, ik heb zoo mijn eigen ideeën u zou ze ook droomen kunnen noemen, juffrouw Letty." De lekke band was nu gerepareerd en Pike's dunne vingers bevestigden deze weer om het wiel. Er was haast iets hyp- notiseerends in deze broze en toch blijk baar zoo sterke vingers, en Letty kon er haar oogen niet af houden, terwijl ze met hun arbeid bezig waren. „Ja.... droomen", herhaalde Pike op peinzenden toon, toen de band vastzat. „Wat voor droomen vroeg Letty nieuwsgierig, „ik had nooit gedacht, dat u een droomer was. meneer Pike." „Men moet zijn medemenschen niet naar het uiterlijk beoordeelen", antwoord de de secretaris. Hij boog zijn lange ge stalte naar haar toe, terwijl hij zijn handen op het stuur van het rijwiel liet rusten. Voor het eerst merkte Letty op, dat hij vreemde groene oogen had, welke op een eigenaardige manier glansden en fonkel den. „De meeste menschen, die mij kennen, juffrouw Letty," ging hij voort, „denken dat ik een vrek en een geldschraper ben. Ik drink niet.. ik Jieb in mijn heele le ven zelfs geen glas bier aangeraakt ik rook niet, zelfs geen goedkoope sigaret ten, kortom ik spaar iedere penny, die ik kan sparen. Maar dat is geen gierigheid, neen ik heb een doel voor oogen. Ik w i 1 iemand zijn. iemand van beteekenis, en ik heb mij voorgenomen dat ideaal te verwe zenlijken. En de laatste jaren heb ik dik wijls gedacht, ik zal het niet ontkennen, dat ik mijn plannen een bepaalde richting moet geven." „O", zei Letty. Het gesprek nam een persoonlijke wending aan die haar niet aanstond. Maar het was moeilijk er abrupt een einde aan te maken, vooral omdat zij het zelf begonnen was en daar Pike haar zooeven had te kennen gegeven dat hij voor haar vader, zijn patroon, zooveel sym pathie voelde, kon ze hem niet goed voor het hoofd stooten. Dus vroeg ze. beleefd heidshalve: „Wat voor richting dan? Ik hoop dat u succes hebt, meneer Pike." „Meent u dat heusch, juffrouw Letty?" Er was iets gretigs in zijn stem, toen hij dit zei. „Dat is heel vriendelijk van u. Ik weet eigenlijk niet of ik u wel durf ver tellen in welken richting mijn gedachten en ambities den laatsten tijd zijn uitge gaan. Enfinhij aarzelde even laat ik er maar rond voor uitkomen, dat ik zelfs heb durven hopen dat uw vader mij als compagnon in de zaak zou willen nemen. Etherton Pike, eh juffrouw Letty dat zou nog zoo slecht niet zijn, wel „O. maar meneer Pike, dat is een kwes tie die mijn vader aangaat", probeerde Letty af te weren. „Maar u zelf?" hield Pike aan. „U zoudt er loch niets tegen hebben? Uw vader heeft geen zoon nietwaar, geen opvolger. O, juffrouw Letty, ik zou een goede zoon voor hem zijn als ik mocht!" Letty duwde haar fiets een paar meter vooruit en maakte aanstalten om op te stappen. Er was iet» in Pike's oogen, een uitdrukking om zijn dunne lippen, dat haar een onbehaaglijk gevoel gaf en haar deed verlangen zoo spoedig mogelijk van hem weg te komen. „Dat zijn allemaal dingen, die de zaak betreffen, meneer Pike," zei ze zioh dwin gend om op onverschilligen toon te praten. „U moet er met mijn vader over spre ken ik sta daar geheel en al buiten." „Toch niet heelemaal," bracht Pike in het midden. „De tijd kan komen „Wat bedoelt u?" viel ze hem haastig in de rede, één voet op het pedaal en zon der het hoofd of te wenden. Pike bracht zijn fiets dicht bij de hare, en ondanks het feit, dat er geen lovend wezen dan zij beiden te bekennen viel, liet hij zijn stem dalen tot gefluister. „Zou u het niet prettig vinden, als ik voor u te weten kon komen, wat dat ge heim van uw vader precies is?" vroeg hij dringend „Ik weet. dat u er over tobt. Ik kan er achter komener is niet veel wat ik in dit opzicht niet kan, als ik per s© wil." „Neen, ik zou het zeker niet prettig vinden", verklaarde Letty kool. „De gehei men van mijn vader zijn zijn eigendom, me neer Pike". „Waren zijn eigendom, bedoelt u juf frouw Letty". verbeterde de secretaris, met een veelbeteekenenden glimlach. „Hij gaf ze vanmiddag prijs aan den ouden Sir Cheville omdat hij dezen vijfduizend pond schuldig is. Toch had hij eenige minuten tevoren nog met den meesten nadruk ver klaard. dat hij hem niets zou vertellen, al moest Sir Cheville vijftigduizend pond van hem hebben." (Wordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 9