RECHTZAKEN TELEGRAMMEN MARKTBERICHTEN WOENSDAG 20 APRIL 1932 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD PAG. 3 BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 April 1932, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bildt: Hoogste barometerst.766.8 te Janmayen. Laagste barometerst.: 745.3 te Stornoway. Verwachting tot den avond van 21 April.: Meest matige wind uit Zuidelijke richtingen. Betrok ken tot zwaar be wolkt. Tijdelijk eeni- ge regen. Weinig verandering in tem peratuur. De depressie in het Noord-Westen ver plaatst zich slechts zeer langzaam en ligt thans met een iets dieperen kern bij Schotland. In den Zuidelijken sector daalt de luchtdruk regelmatig. In het Oosten en Zuiden wordt de depressie begrensd door ruggen van hoogen luchtdruk. Bij IJsland was de barometer gisteravond nog sterk stijgende bij zeer lage tempera turen. Bij het geringe luchtdrukverval zijn overal de winden zwak en komen in de streken, waar de nacht helder was, lage ochtendtemperaturen voor. Bij de gerin ge beweging der depressie en de dalingen van den luchtdruk in het Kanaal zal de wind in het Zuiden blijven zonder groote kracht te bereiken en is te voorzien, dat de lucht betrokken zal blijven met kans op tijdelijk lichte neerslag en zonder veel verandering van temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR: Temperatuur des middags te half drie 7.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Woensdagnamiddag 7.36 uur tot Donderdagmorgen 4.23 uur. HOOG WATER Hoog water te Katwijk aan Zee op Donderdag 21 April voorm. 2.45 uur en nam. 3.10 uur. behaa.den in groep I de leden J. Koning*, J Th. Knijpenburg, A. A. G. van der Kleij, W. Theil en Jhr. W. K. von Weiier, respec tievelijk een le, 2e, 3h, 4e en 5e prijs. In groep II wist het lid C. Versteeg Jr. beslag op een prijs te leggen. De bij dezen wed strijd door het lid J Reinders uitgeloof den rozenprijs (een bloeiende azalea) viel ten deel aan den heer A. A. G. van der Kleij, omdat deze schutter het meest aan tal rozen geschoten had. Aan het slot van zijn mededeelingen wek te de Commandant de leden op de oefenin gen geregeld te komen en b ij ven bezoeken. Hierna deed de heer Kramer als chef der Econom. Afdeeling der Burgerwacht nog eenige mededeelingen, waaraan de voor zitter in zijn slotwoord nog toevoegde, dat ook in die afdeeling voor velen nog een plaats was. Met een opwekking, om ook door per soonlijke propaganda mede te werken aan de vermeerdering van het ledental, werd de vergadering door den voorzitter geslo ten. getuigen waren gehoord, werd heden verdachte ondervraagd. Hij bleef er bij, dat hij volkomen onschuldig was. Hij had aan enkele personen geld beloofd, omdat hij bang voor hen was. Het woord is nu aan den Officier van Justitie mr. D. Reiling. Verd., aldus spr., heeft aanvankelijk heel andere verklarin gen afgelegd, waardoor het vooronder zoek langen tijd in beslag nam. Door de brandstichting ontstond zoowel gemeen gevaar voor goederen als voor personen. Ternauwernood is de familie Kroone er in geslaagd, zich in nachtgewaad in vei ligheid te stellen. De vuurhaard was vlak bij de slaapkamer. Ook al zou verd. steentjes op het dak hebben geworpen, toen hij den brand had gesticht, dan nog zou levensgevaar voor de bewoners heb ben bestaan. Verschillende malen heeft verd. ge poogd de vrouw van den caféhouder over te halen, brand te stichten. .Hij geeft toe, dat hij tegen haar heeft gezegd: „schop het petroleumstel maar om". Zijn verklaring hiervan is absurd, hij beweert n.l. dat hij haar dit geadviseerd had, om dat hij nu bang was, dat iemands anders 's nachts brand zou stichten en voor de kinderen vond hij het minder gevaarlijk als het huis overdag zou branden. In den tijd aan den brand voorafgaan de zat verd. in geldnood, hij poogde teen zijn café te verkoopen. De verzekering op het café was zeer hoog. Noch in Juli 1928, noch in Juni 7930 heeft verd. aan gifte willen doen van brand, hoewel de caféhouder Kroone hierop aandrong. Dit alles wijst er op, dat hij zich heeft laten chanteeren door ten B. en v. d. S. Hoewel er vermoedens tegen andere personen in dit misdrijf betrokken, kun nen rijzen is spr. er van overtuigd, dat verd. den brand op 5 Juni zelf heegt ge sticht. Spr. meent, dat verd. ongeveer drie kwartier tijd heeft gehad om heen en te rug naar het c?fé te gaan en bran»4 te stichten; de bezoeker die dien avond bij verd. was, vertrok te 12 uur. Te onge veer kwart voor één kwam zijn zuster hem waarschuwen dat er brand was. Spr. herinnert er aan, dat v. E., de compagnon van verd., heeft verklaard, dat verd. tegenover hem volledig heeft bekend en uitvoerig heeft beschreven wat er dien nacht is gebeurd. Dit verhaal van E. sluit precies met de verschillen de aanwijzingen. Spr. acht het verhaal van v. E. volkomen geloofwaardig daar deze geen reden heeft om verd. extra «waar te belasten. De verklaringen van ten B. en v. d. S. wil snr. niet gebruiken, daar deze niet voldoende hoevast bieden. Verrichte zal drs ve norr'eeld mreten worden wegens opzette'ijke brandstichting in het café in den nacht van 5 op 6 Juni, waarbij levensgevaar voor een ander te duchten is. Spr. vroeg vrijspraak voor de tenlaste gelegde brandstichting subsidiair uitlok king tot brandstichting in het schuurtje van het café in Juli 1958. Bewezen achtte spr. de poging tot uitlokking van brand stichting met betrekking tot de café houdster, die hieraan geen gevolg heeft gegeven. Tenslotte achtte spr. ook de uitlokking tot brandstichting in het huis van verd.'s comnagnon bewezen, waar aan de vrouw van dezen compagnon ge volg gaf. Het O. M. vorderde, gezien de ernst van de misdrijven, een gevangenisstraf van vier jaar met aftrek van de voorloo- pgie hechtenis. GERECHTSHOF TE 's-GRAVENHAGE. De 33-jarige kleermaker H. de V. en de 24-jarig L. B.. beiden te K a t w ij k, zijn ter zake van diefstal met inklimming, ieder veroordeeld tot acht maanden gevan genisstraf. Het Hof gelastte in deze zaak een nieuwe behandeling en wel op 27 April a.8. BRANDSTICHTING. Vier jaar gevangenisstraf geëischt. De Vierde kamer der Arr. Rechtbank te Amsterdam zette heden de behande ling voort van de strafzaak tegen den postbode-bloembollenhandelaar P. de K. te Uithoorn, die er van wordt verdacht brand te hebben gesticht of brandstich ting te hebben uitgelokt in een aan hem toebehoorend café te Uithoorn. Het café, bewoond door de familie Kroone, brand de in den nacht van 5 op 6 Juni af. In Juli 1928 brak in een schuurtje, behoorend bij het café onder verdachte omstandigheden brand uit. toen kon het vuur echter tijdig worden gebluscht. Ook in dit geval is verd. brandstichting subs, uitlokking daarvan ten laste gelegd. Voorts zou hij de vrouw van zijn com pagnon in den bloembollenhandel hebben aangezet tot brandstichting. Van de ver zekeringspenningen zou n nieuwe bloem- bollenschuur worden gebouwd. Ook deze brand kon tijdig worden gebluscht. Nadat in de beide vorige zittingen 45 Uit Leiden vertrokken. J. van den Berg, Alphen aan den Rijn, Oudshoornscheweg 108 H. L. C. Bik, Breda, Leeuwerikstraat 4 C. M. Knoi tenbeltvan Blom, Soerabaja M. A van der 'Molen?en Bruggencate, Utrecht Fr. Halsstraat 26bis M. Crama. Wasse naar, Rijksstraatweg 324 G. C du Croix Sassenheim, Holenstraat 15 I. Daansté, N O. Indië - W. P. L. van Eek. Ouden bosch, Kaaistraat 9 214 W. J. C. Eieh- boff en Familie, Amsterdam, Haarlem mermeerstraat 112 III W. F. Florim en familie. Boskoop, Emmakade 40 D. A. Franke. Den Haag. Noorderbeekstraat 173 L. C. Fritzius. Bruinisse J. L. God- dijn en familie. Oegstgeest. L. .Morschweg I. Gonsehijk, Breslau. Mahlergasse 35 J. N. L. Haan. Noordwijk J. J. H. de Haas. Maastricht, onder de bogen F. B. H. van den Heuvel. Riinsburg, Koestr Hofje 17 A. O vervlietHoek en familie Sassenheim. Gouveneurslaan G. J. van Kampen. Alkemade, Rijpwetering G. Kenter, Hoorn. Gerritsland 24 A. Kes- seis. Amsterdam, Mercatorstraat 411 R. M. Koediïk, Noordwijk. Huis ter Duin straat 3537 W. Lagers. Den Haag, I,ved. Hendriklaan 12 A. J. M. Leewens Wassenaar. Hoogeweg 2 A Luttekes, Oeg-s'geest, Wilhelminapark 13 F. J. van der Mark. Voorschoten, Leidscheweg 212 J. M. H. van Mierlo, Amsterdam, Vossiusst-raat 22boven A. M. Mulkens. Gilze en Rijen A. Oosters, Oegstgeest E. C. Overvliet, Amsterdam, Marnix- straat 358 E. van de Pol en familie, F-de, Dorpsstraat A. Posset, Berndorf P. A. Piinacker Hordijk en Familie, Oegsteeest. Wilhelminapark 13 G. Roe- lofs. Den Haag. Joubertstraat 74 C. A, Hutgers, Haarlem. Kinderhuisve-st 5 - Schwan, Amsterdam, Aalsmeerweg 31hs E. Spielmann. Essen J. van der Steen en familie. Assendelft. Dorpsstraat 639 A. van Swet. Schiebroek. Buitenzorg 13 J. W. M. van Swet. Schiebroek. Bui tenzorg 13 W. J. Tieleman. Den Haag Vaillantlaan 60 C. van der Velden. Rot terdam. Hoofdsteeg H. Verweij. Haar lemmermeer, Sloterweg 491 B. der W' duwen. Den Haag, Vaillantlaan 60 1 M. van Woudenberg. Oegstgeest. School straat 2 H. S. Wijsman en familie. Oegstgeest, Javastraat 26. Te Lelden gevestigd. L. Bonte, loopknecht, Kaa.rsem.str. 7 G. Th. Brandt, bankwerker, Leeuwerikstr. C. van Donkersgoed, chemigraaf, Schel penkade 55a A. Dunnebier, Witte Ro zenstraat 58a J. H. Glas, graanhande laar, Princessekade 5 M. Goudenburg, winkelbediende, Haarlemmerstraat 126 Goudenburg, koopman, Haarlemmerstr. 126 J. L. de Graaf, slager, Os- en Paar- donlaan 43 M. Hellevoort, kellner, Eaarl.str. 299c P. J. F. Homborg, smid Bakkerkorfstraat 9 J. M. BuysHoog- tijling, v. Oldenbarneveldsiraat 42 L. SzaboB. Horvath en Fam., Jan Vossen- teeg 46 G. J. TardyJanssen, Lange Mare 96a L. Fortuijn Droogleeverde Jong, Mariënpoelstraat la W. R. Kra mer, los werkman, Lange Mare 96a P. Lodder, bankwerker, de Genestetstraat 4b C. K. A. Offenberg, winkelbediende J. de Wittstraat 16 G. J. Oostveen, coif- feuse, G. Doustraat 95 H. Ouwehand, Waart 5 B. van der PluijmQueens, Geeregracht 23 J. C. Ranselaar, dienst bode, Kijfgracht 13 H. van Rossum en Fam., logementhouder, L. Mare 96a F. Schisohewski, dienstbode, Haarl.str. 163 J. Speckmann, dienstbode, Claesteeg 18 G. van Wijkvan den Tol, L. Mare 96a H. J. Verdegaal en Fam., Hooigracht A. F. Verstraaten, hotelbediende Da Oostastraat 35 I. J. P. Beekenkamp Visser, Hogerbee'sstraat 5 A. de Vries onder-machinist, Morsohweg 77a C. Vijl brief, dienstbode, Sophiastraat 61b P- J. Weenink en Fam., kruidenier, Klok- sleeg 13 W. A. Zieseniss. a-s-s. inst-. Kern Wasstraat 28 M. J. VerhoevenVan der Zwaan, Bethlehemhof 1. LAATSTE BERICHTEN Leidsche Burgerwacht. De gymnastiek- en schermlessen van bovengenoemde Burgerwacht zullen eindi gen 20 April a.s., terwijl de schietoefenin gen in de Morschpoort-Kazernc eindigen 29 April a.s. De schietoefeningen met scherpe patro nen vangen a'nn op Zaterdag 7 Mei a.s., van -8.00 nam. op baan 5 en 6 schietbanen te Katwijk Znj, die niet in de gelegenheid zijn op Zaterdag te schieten, zul'en bij genoegzame deelneming op een Maandagavond in de gelegenheid gesteld worden aan de oefe ningen deel te nemen. DE AANRIJDINGEN TE DEN HAAG. Meisje en jongen overleden. De 7-jarige O. v. d. H., uit de Viljoen- straat, die gistermiddag op den De La Reij- weg te Den Haag, door een auto werd aan gereden en m zorgwekkenden toestand naar het Roode Kruis-ziekenhuis werd ver voerd is aldaar te 8 uur gisteravond over leden. Ook het meisje M. v. S. uit de van Swindenstraat te Den Haag dat in de New- tonstraat door een auto werd overreden en naar dit ziekenhuis was overgebracht ia gisteravond te 10 uur overleden. SLAPTE OP DE STAATSMIJNEN. Wij vernemen, dat met ingang van 25 dezer bij de mijnen „Laura" en „Vereeni- 1 ging" te Eyghelshoven aan 90 arbeiders ontslag is aangezegd in verband met de huidige moeilijkheden. Het betreft hier voornamelijk buitenlanders. In verband met gebrek aan afzet wordt a.s. Zaterdag op geen der vier staatsmijnen gewerkt. ARBEIDSONGEVAL. Hedenmorgen is in de Machinefabriek van Nering Bögel te Deventer de arbeider W. Lubbers tusschen twee kranen bekneld geraakt. Lubbers werd ernstig gewond. Hij werd naar het St. Josephziekenhuis ver voerd, waar hij kort na aankomst is over leden. MISLUKTE NOODLANDING. Hedenmorgen omstreeks half 12 vloog het Fokkertoestel C 6 No. 620 op onge veer 500 Meter hoogte boven Amersfoort toen de motor plotseling afsloeg. De be stuurder, sergeant-majoor J. J. Buwalda, wilde een noodlanding maken. Op onge veer 300 Meter hoogte begon de motor evenwel weer te loopen. Hij ging toen met het zoeken van een landingsterrein door, doch de motor weigerde opnieuw. De noodlanding mislukte daardoor met het gevolg, dat het toestel op een terrein nabij het Borneoplein neerstortte. De beide vleugels werden totaal versplin terd, terwijl de motor geheel in den neus van het vliegtuig drong. De bestuurder kreeg slechts eenige lichte verwondingen aan het oog., Het toestel dat gedemon teerd zal moeten worden, is onder bewa king gesteld van de militaire infanterie te Amersfoort. BURGERLIJKE STAND LtlDEN. Geboren: Paulus Wilhelmus Joseph us Marie, z. v P. P. de Bruin en Chr. G. Kie nen. Hette Ate, z. v. C. Meinema. en A. Stam. Overleden: J. Kramp, wedn., 67 j. T. Nederhof, dr., 2 j. W. Spies, m, 71 j. J. de Moed-Slijk, vr., 69 j. P. Ouwer- kerk-Sirag, wed.e 86 j. Casino: Luxor: Trianon: BIOSCOPEN. Afgekeurd. Volwassenen. Volwassenen. UITVOERTNO WETFNACHTS- ORATORIUM. Dinsd«tr 26 Aoril zal de zangve-eeniging n de Mv. tot PevOrdp*4n.[r To.™ een uitvoering geven van Bach's Weih- r.achts-Oratorium. Dit conce t wordt in samenwerking gegeven met de Maatschap- >ij voor Toonkunst Als zan "-solisten zul len mpdp.werken: Mara Düxhoorn. so praan. Dzjob" Tsing .alt. C. Smulders, te- J. van Duuren. bas; n-gel mei. C M. Haas. C'aveeimba.nl. Mr. J. A. Lee- nnk. terwijl de begeleiding in handen zal zi'n van de Haar'emsehe Orkest-Vceeni- ping. Het Weihnaohts-Oratorium is eigenlijk een cyclus van zes cantaten voor de zes 7onda.een van den Kersttijdt. w de drie Kerstdagen. Nieuwjaar, den 7ondag na Nieuwjaar en Driekoningen. Dit verklaart lAnrrfp v*o hef wp»k, die het onmogelijk maakt, het op een avond in ziin geheel ten gehoore te brengendaar om zullen al'een de vier ee'Ve deelen on het eerste koor van het vi'fde deel woeden uitgevoerd. Dp tekst, geschreven door den dichter Picander. is van dier>e en overtui gende innigheid en Bach heeft hiervan de schoonheid diep ondergaan en het aan prijzende verhaal op even innige en ge nial wüze on muizpk gezet. Tot een van AMERIKA DREIGT MET EEN HANDELSOORLOG. Rancune maatregelen overwogen. WASHINGTON. 20 April. (V. D.). Het Staats- en Handels.leparteinent te Wash ington bereiden nota's voor aan een aan tal Europeesche en Zuid-Amerikaansche regeeringen, waarin gedreigd wordt met rancune-maatrepóien wegens het toepas sen van uitzonderingstarieven op Ameri- kaansche goederen. Deze nota's zullen in de eerste plaats gezondon worden aan Frankrijk en Spanje en verder ook aan Duitschland, Oostenrijk en Argentinië. In hooge regeeringskringen rekent men met het oog op de gespannen Fransch-Ameri- kaansche handelsbetrekkingen op de mo gelijkheid van een handelsoorlog met Frankrijk. Het staatsdepartement heeft een lijst opgesteld van 150 Amerikaansche warengroej en, waarop Frankrijk speciale tarieven heft. De Amerikaansche regee ring wil de antwoorden op de nola's af wachten alvorens tot tegenmaatregelen over te gaan. VERSCHERPING VAN DEN TOESTAND IN MANDSJJOERIJE. Nieuwe Japansche troepen naar Mandsjoerije. TOKIO, 20 April. (V. D.). De Japan sche minister van Oorlog heeft in een pers- gesprek medegedeeld, dat de toestand in Mandsjoerije in den laatsten tijd belang de hooctemmten van het werk behoort de rijk verscherpt is Hierdoor zullen nieuwe Aria: Sohlafe. mein Tobster. ««ze troepenzendingen naar Mandsjoerije nood- Ruh een a!t-aria met begeleiding van fluit, twee oboe d'amore twee oboe da coeeia. strijkorkest en generale bas. Behalve de Koren, die van buitengewo ne schoonheid zijn. zona's biiv. het eerste koor met zijn feestelijk en vrooliik karak ter. bevat het Weihnachts-Oratorjuxn vele koralen. Sommige zijn eenvoudig vier stemmig ge-toonzet", zooals wij de koralen kennen uit de Passionen (soms is zelfs de melodie geluk aan een dier koralen) waar het orkest de zanffnartijen meesnee't, ter wijl andere koralen een zelfstandige or- keatbece'eidine hebben bijv. in: „Ach, mein herzliebes Jesulei", waarvan de af zonderlijke versregels gescheiden worden door een tusschensnel van trompetten en ponken. Het geheele werk draact het s'empel van groote eenvoud en kinderlij ke vreugde. BINNENLAND. TWEEDE KAMER. Het ontwerp-Ebels. De Tweede Kamer heeft heden, bij den aanvang der zitting, met 731 stem aan- zakeliik zijn. De Japansche regeering zal niet toestaan dat in Mandsjoerije nieuwe onlusten uitbreken. HET SPOORWEGVERKEER TUSSCHEN CHILI EN ARGENTINIË STOPGEZET. Als protest tegen de Chileensche tarieven. SANTIAGO DE CHILI 20 April. (V.D.) Gisteren is het geheele verkeer op den Trans-Andes Spoorweg tusschen Argenti nië en Chili, welke spoorweg zich in En- gelseh bezit bevindt, stopgezet, zoodat het reizen van Argentinië naar Chili op het oogenblik slechts per vliegtuig mogelijk is. Reeds eenigen tijd geleden heeft de spoorwegonderneming een ultimatum ge richt aan de Chileensche regeering, waar in met stopzetting van het spoorwegver keer gedreigd werd indien Chili den tarie ven-oorlog met Argentinië niet zou staken. w Door de hooge invoerrechten is de op- al« 0p de vorige dagen. Philips vast De lersche eed van trouw. DUBLIN, 20 April (V.D.) De lersche re geering heeft besloten, dat de wet tot af schaffing van den eed van trouw aan En geland nog heden in eerste lezing door den Dail zal worden behandeld. De debatten bij de behandeling in tweede lezing zullen worden uitgesteld tot de volgende week. Men verwacht, dat de Valera zijn voorstel len zal verdedigen op grond van het statuut van Westminster, dat als gevolg van het besluit der jongste Impeciale Wereldconfe rentie den parlementen der Dominions hun grondwettige vrijheid geeft. De illegale strijdorganisaties in Duitschland BERLIJN 20 April. (V.D.) Het Berlijn- eche politie-presidium deelt mede, dat langdurige waarnemingen en de gister ge dane huiszoekingen bij functionarissen van den zjg. socialistisch en arbeidersweerbond, en den anti-faeoistischen strijdhond hebben uitgewezen dat de verboden roode front strijder«bond illegaal wordt voortgezet. Over den omvang en de beteekenis hier van kunnen nog geen nadere mededeelingen worden gedaan. Ook buiten Berlijn ie het zelfde feit geconstateerd. LEIDEN, 19 April. Vette varkens. Aan voer 650 stuks, waarvan 620 zwaar 2021 cent, 30 lioht 1718 cent, Zouters 1617 cent per kg. levend gewicht Handel ma tig, Enkele hokvarkens 1 cent boven no teering. AMSTERDAM, 20 April. Vee. Ter Vee markt waren heden aangevoerd: 220 vette kalveren le kwal. f 0 560.62; 2e kwal. f 0 460.543e kwal. f 0.38—0.44 per KG. levendgew.; 118 nuchtere kalveren f 2—4.50 per st.; 760 varkens, vleeschvarkens wegen- do van 90—110 K.G. f 0.270 28; zware var kens f 0240.26; vette varkens f 0.220.23 per K.G. slachtgewicht. WOERDEN, 20 April. Kaas. Aanvoer 235 partijen. Met rijksmerk le kwal. 1921 en 2e kwal. 16—18. Handel traag. LEIDERDORP, 19 Anril. Eierenveiling. Aangevoerd 3500 stuks; kipeieren van 3.10 tot f 2.70, per 100 stuks; eenden eieren 2.70—2.40, eenden 85 ct., kippen 9040 ct., konijnen 30 ct., per stuk; room boter 50 ct.. weiboter 4043 ct., kaas 3034 ct., per pond. WISSELNOTEF.RTNGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 58.61 Londen 9.31 New York 2.46"'8 Parijs 9.733/4 Brussel 34 571/? Zwitserland 48. Milaan 12.70 M-drid 19.30 Oslo 45. Kopenhagen 51 Stockholm 45 75 Weenen 35.25 Praag 7.32 Boedapest Prolongatie 1 pet. BEURSOVERZICHT. De Engelsche begrootingsrede wias in mineur gesteld en vooral de uitlating, dat de gevolgen der crisis zioh nog niet in vol len omvang doen gevoelen, was wel bui tengewoon somber ten aanzien van de toekomst. Een goed tegenwioht vormden de iets vastere stemming van Wa'lstreet, de hooge prijzen voor Suikers op het be richt van een uitvoerverbod uit Cuba, en ten slotte de vermindering der Amerikaan sche petroleum-nroductie en van do ben- zine-voorraden. De koersen waren dan ook slechts weinig veranderd, terwijl do handel van even kleine afmetingen bleef brengst van het goederen verkeer van den Trans-Andes-Spoorweg met ruim een mil- lioen Pond Sterling gedaald. Het Chileensche ministerie voor publie- genomen het voorstel van wet van de i ke werken deelt mede, dat maatregelen zijn genomen om met behulp van een auro- dienst en andere middelen het verkeer met Argentinië in stand te houden. heeren Ebels c.s. inzake loopendo paoht- contracten. BESTUUR R. K. TWEEDE KAMER FRACTIE. De R. K. Tweede Kamer fractie heeft heden benoemd tot onder-voorzitter dier f'actie. in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer A. C. A. van Vuu- ;en, den heer mr. C. M. J. F. Go-seling. Kardinaal Piffl door een beroerte getroffen WEENEN 20 April. (V.D.) De vorst-aartv bisschop kardinaal dr. Friedrich Gustaf Piffl is hedenmorgen door een beroerte ge troffen. De toestand van den 68-jarigen aartsbisschop is zeer ernstig. berichten, dat spcedig electrischo fietsen op de markt zullen worden gebracht. Aku's en Unilevers op peil. In Kon. Olies ging weinig om op nagenoeg de noteeringen van gisteren. Rubbers lagen fractioneel hooger. terwijl Tabakken en Suikers nau welijks eenige verandering ondergingen. Rcheepv. goed prijshoudend Ned. Schccpv. Unies iets hooger. Alg. Exploraties bij opening iets luier, doch haalden het ver lies weer in. Amerikanen verdeeld, terwijl de Obligatiemarkt onregelmatig was.

Leidsche Courant | 1932 | | pagina 3